^raay vindt ijzigingen iet nodig >ut de Leeuw fataal >or honkbalteam N e w Y ork Cosmos in favorietenrol Ovett wint Gouden Mijl Bescheidenheid siert de mens maarniet op het voetbalveld'' Johnny Broers behoudt leiding ang Baroe Henk Nooren weer tweede in Hickstead UQUSTUflJ LE10SE COURANT DINSOAQ 28 AUGUSTUS 1980 PAGINA 13> A, EN HAAG MORGENAVOND TEGEN EXCELSIOR MEN!- 3tische vorm, 3én... üiteit n-kol- T IUS- ndlgls zó 'de róCH >me sportredactie) .IAAG Hans verbindt geen di- insequenües aan iren wedstrijd te- V, in die zin dat r de ontmoeting rgenavond in bet ark met Excel- li aantal wijzigin- djn team zal aan- u Kraay, die gis- eer aan de slag is maar vandaag i onderhoud met Llicht onderzoek aedische staf van Haag zal heb- eft gisteren met Zoete gesproken, heeft de laatste uitgebracht, ch minder fel op* dan na afloop e wedstrijd in I ren. erde hij ernstige kri- erdedigers Van Vliet 'aar die hij te weinig inzicht verweet. Het m enigszins in de lijn achtingen dat dit spe- aver wie ook Kraay rder zonder hen ove- name te noemen kri- I uitgelaten, morgen werk :celsior wellicht zou orten r Maar dat ^8*toch het voornemen van aay, die zich overii iren nog niet honderd oiyes- Qgidg maar blij zei te .ij weer aan het werk len gaan. „Ik heb begrepen dat Joop Ko- revaar niet optimaal kon spe len, omdat hij last had van een lichte liesblessure. Hij is zater dagavond op eigen verzoek ge wisseld", aldus Kraay, die zich hiermee op een andere lijn stelt dan zijn assistent De Zoe te. Die na afloop van PSV-FC Den Haag meedeelde Kore- vaar te hebben vervangen om dat deze had gefaald. „Dat is de verantwoordelijk heid van de op de bank zitten de trainer", meent Kraay, die als hij Korevaar morgenavond niet opstelt, dat alleen doet, omdat deze niet helemaal fit is. „We gaan vandaag alles nog eens op een rijtje zetten", aldus Kraay die er aan toevoegde dat het sterkste elftal zal spe len. „En daar zit Van Vliet bij". De opstelling van FC Den Haag zal er morgenavond dan ,waarschijnlijk ook als volgt (uitzien: Havenaar; Bouma, Mansveld, Van Vliet, Kore vaar (Van der Zwan); Albert- sen, Pen, Keloglu; Melis, Van Leeuwen, Treling. De ontmoe ting begint om half acht. Joop Korevaar kampt met een liesblessure. BELLHEIM In de zesde rit van de amateurronde van Rijnland-Palts is Johnny Broers zijn leiderstrui bijna kwijt geweest Na het eerste gedeelte, een rit over 112 kilometer van Lud- wigshafen naar Bellheim die werd ge wonnen door de Westduitser Raimund Dietzen, moest de Nederlander in het algemeen klassement de Deen James Möller naast zich dulden, 's Middags streek Broers deze plooi weer glad. Hij, eindigde als vierde in de vijftien kilo* meter lange individuele tijdrit en reed Möller op 39 seconden. De Noor Hans Odegard won deze race tegen de klok. De Westduitser Friedrich von Löffel- hols is tweede in het algemeen klasse ment met 28 seconden achterstand op Broers. Tommy Prlm zal aanstaande zondag niet deel kunnen nemen aan de strijd om het wereldkampioenschap in Sallartches. De talentvolle Zweed liep na een valpartij tij dens een training In de buurt van Como enkele zware verwondingen op. minuten. Jos Jacobs werd derde. Johan van de Velde en Leo van Vliet passeerden respectievelijk als zesde en dertiende de eindstreep. Giuseppe Saronni heeft gisteren in eigen land de Drie Valleienrace gewonnen. Voor de 222 kilometer had hij 5 uur, 20 minuten en 12 seconden nodig. In de eindsprint verwees de Italiaan zijn land genoten Pierino Gavazzi en Silvano Coti- ni naar de tweede en derde plaats. Nederland zal met een ploeg van vier ren ners aanwezig zijn bij de Ronde van Chili voor amateurs die van 30 september tot en met 12 oktober wordt gehouden. De ploeg1 bestaat uit Stephan Rooks, Gerard Schip per, Dries Timmer en Bert Wekema. Gerrie Knetemann is als tweede geëin- sche plaats Mol. Patrick Sercu legde de digd bij een avondcriterium in de Belgi- JOO kilometer winnend af in 2 uur en 14 Ploegleider is Piet Hoekstra. Iman scoort het eerste punt voor Nederland in de wedstrijd tegen Mexico. I— Nederland heeft de redstrijd in hef toer* het wereldkampioen- nkbal met 7—6 verlo- Mexico. De Nederlan- gonnen goed, maar iloeg in de laatste in- De Mexicanen bogen van 65 om voorsprong van 7—6, tevens de einduitslag van rechtsvelder Al- Leeuw, die als pinc- ■as ingezet, werd Ne- ataal. Hij wilde in de nings de bal op zijn lans vangen, had am niet achter de bal V eze doorslippen. Dat Jj^'evolg dat Mexico de Ie twee punten kon d startte voortreffe- Wedman, Alfio Troe- man, Carlos van Heijningen, Martin Walsma en Ron Ste ward brachten Oranje in dë eerste innings op 5—0. De Mexicanen zetten in de tweede innings al hun derde pitcher in: Perez. Die deed zijn werk voortreffelijk. Mexico kwam in de vijfde innings terug en scoorde vijf punten. Perez bleef de Nederlandse slaglie den duidelijk de baas. Pas in de achtste innings stond hij zijn plaats af aan Loeia. Don Wedman bracht in dezelfde innings Nederland opnieuw op voorsprong: 6—5. Toen kwam in de laatste innings die fatale fout van Alfred de Leeuw. Werpcijfers Nederland: Eddy Tromp (4 1/3 innings) 1 1 Bertii Haage (3 2/3 innings) 5 2 3—1; Bart Volkerijk 0 0 2 1; Nederland 500000010» 6. Mexico 000050002- 7. warmende bananen- net een uitgesproken al, ti aroma. Tropisch, 1t- tiel, zoet en zacht. s aperitief, after- >Jy-tn smaakmaker. aar bij Solomon stuit opmars Gonzalez MASON De Amerikaan Harold Solomon heeft een ein de gemaakt aan de opmars van de jonge Portoricaan Francisco Gonzalez door hem in de finale van het interna tionale tennistoernooi in Ma son met 7—6 en 6—3 te ver slaan. De Portoricaan, nummer 119 op de wereldranglijst, had de finale zeer verrassend bereikt door onder meer Jimmy Con nors te verslaan. Tegen Solo mon had hij echter weinig kans. Alleen in de eerste set choslowakije heeft het toer nooi in Mahwah gewonnen. Mandlikova, die in de halve fi nales haar ex-landgenote Mar tina Navratilova verrassend had verslagen, maakte in de finale een einde aan de illusies van het vijftienjarige Ameri kaanse „wonderkind" Andrea Jaeger. Nadat zij de eerste set had verloren (67) kwam de achttienjarige Tsjechoslowaak- se sterk terug: 6—2, 6—2. Betty Stöve en haar Ameri kaanse partner Pam Shriver slaagden er niet in het dames gingen de spelers gelijk op en dubbelspel te winnen. In de won Solomon door de tie- eindstrijd gingen zij ten onder break met 74 in zijn voor- tegen Navratilova en de Ame- deel te beslissen. In de tweede set nam Solomon een voor sprong van 30, die hij wist te behouden tot 6—3. Ondanks zijn nederlaag in het Grand Prix-tennistoernooi in Mason leidt de Amerikaan Jimmy Connors het klasse ment in het Grand Prix-cir- cuit Connors verzamelde dit seizoen tot nu toe 1486 punten. Dat zijn er 74 meer dan zijn landgenoot John McEnroe, die tweede staat Björn Borg, die aanzienlijk minder toernooien, speelde dan Connors, neemt de derde plaats in met 1382 punten. Hana Mandlikova uit Tsje- Titelgevecht Koopmans uitgesteld DEN HAAG Het gevecht om de wereldtitel boksen in het halfzwaargewicht tussen Rudie Koopmans en Moestafa Mohammed is uitgesteld tot eind oktober of begin novem ber. Moestafa Mohammed, de titelhouder (WBA-versie), kampt met een oogblessure, die hij heeft opgelopen in zijn recente partij tegen Jerry Martin. NEW YORK New York Cosmos begint morgen als onbetwiste favoriet aan de play offs in de Noordamerikaanse voetbalcompe titie. De door Hennes Weisweiler getrainde dub, die in 1972, 1977 en 1978 de Amerikaan se voetbaltitel opeiste besloot de „normale" competitie met een overwinning van 5-0 op Rochester Lancers. Daarbij vestigde Cosmos nog een aantal records ook. De club van onder andere Johan Neeskens, Wim Rijsbergen en Franz Beckenbauer maakte de meeste doelpunten (87), verzamelde de meeste punten (213) en trok van de 24 clubs verreweg het grootste aantal toeschouwers, zo wel in thuis- als in uitwedstrijden (thuis 684.833, uit 428.302). Dank zij het behaalde pun- tenaantal heeft Cosmos in de play-offs, een knock-out-systeem met uit- en thuiswedstrij den, het voordeel van de achtste tot en met de halve finales eerst uit te spelen. De finale wordt op 21 september in Washington gespeeld. In de achtste finales ontmoet New York Cosmos het team van Tulsa Roughnecks. De wedstrijden hebben plaats op 27 en 28 au gustus (thuis) en 30 en 31 augustus (uit). Het programma in de achtste finales is: TuIm Rouchnoekj - New York Cosmo»; Washington Di- Ïlomats - Los Angeles Aztecs; Minnesota Kicks Dallas 'omado; Vancouver Whitecaps - Seattle Sounders; San Diego Sockers Chicago Sting; California Surf - Fort Lauderdale Striken; Houston Hurricane - Edmonton Drillen; New England Tea Men - Tampa Bay Rowdies. De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden zijn: Washington Diplomals Minnesota Kicks 3-2; Toronto Blizzard - Atlanta Chiefs 3-2; Edmonton Drillers - Cali fornia Surf 1-0; New York Cosmos - Rochester Lancers 5- 0; Detroit Express - Fort Lauderdale Striken 3-2. Het Panamese voetbalelftal heeft zondag in Pa nama stad een nederlaag van 3-1 geleden tegen El Salvador. Het was een kwalificatiewedstrijd in de Concacaf-zone (Centraal-Amerika en Ca- raïbisch gebied) voor het toernooi om het wereldkampioenschap, dat in 1982 in Spanje wordt gehouden. Bij de rust leidde El Salvador met 1-0. Voor Panama scoorde Pachal. Aguirre (2) en Gonzalez maakten de Salvadoriaanse doelpunten. De uitslagen van de negentiende ronde van de Deense voetbalcompetitie luiden als volgt: Naestved - Fremad A O-O; B 1003 Kopenhagen - Ob Oden- se 2-2; AFG Aarhus - KB Kopenhagen 0-1: Frem - Vejle 0-2; Kastrup - Köge 3-0; Esbjerg Hvidovre O-O; Aab Aal- borg - Lyngby 0-3. Stand aan kop: 1. Naestved 19-27; 2. KB 19-26; 3. B 93 19- 24. 4. AFO 19-24; 5. Ikast 19-24; 6. Köge 19-24. Jack Middelburg moet straf nu uitzitten HONSELERSDIJK Motor- delburg door de politie in coureur Jack Middelburg Honslersdijk aangehouden. De heeft geen uitstel of gratie ver- coureur zit nu veertien dagen kregen inzake een gevangenis- celstraf uit en kan zondag dus straf wegens te hard rijden, niet starten in een race in het Gisteren, 24 uur na de Grand- Belgische St Joris ten Distel. Prix van Duitsland, werd Mid- Steve Ovett blijft alle concurrenten voor. De winnaar van de Gouden Mijl wordt geflankeerd door John Walker (links) en Steve Scott. LONDEN Steve Ovett heeft gisteravond voor de tweede achtereenvolgende keer de „Gouden Mijl" op zijn naam ge bracht. Vorig jaar won de Brit, die in Moskou Olympisch kampioen op de 800 meter werd, reeds de tweede editie van dit door Arabische oliesjeiks gesponsorde atletiekgebeuren. Ovett won het hoofdnummer tijdens de internationale wedstrij den op de baan van Crystal Palace in 3 minuten 52,9 seconden. De Amerikaanse specialist op de mijl, Steve Scott, bleef ééntien- de seconde bij Ovett achter. Op de laatste meters werd de West duitser Thomas Wessinghage nog ingehaald door de vroegere wereldrecordhouder John Walker uit Nieuw-Zeeland, die als derde de streep passeerde. Voor beiden stonden de chronometers stil op 3.53,2. Filbert Bayi zag zijn inspanningen in deze race niet beloond. De Tanzaniaan, die tijdens de Olympische Spelen zilver op de 3000 meter hinderloop veroverde, werd zevende, nadat hij tot het ingaan van de laatste ronde het deelnemersveld had aan gevoerd. De overwinning van Ovett vormde de bekroning van een sei zoen dat hem bijna alles heeft gebracht. Alleen de Olympische 1500 meter-finale verloor de Brit. Op 1 juli ontfutselde Ovett zijn landgenoot Sebastian Coe het wereldrecord op de mijl (3.48,8) en enige dagen later evenaarde de 24-jarige atleet Coe s wereldrecord op de 1500 meter (3.32,1). Coe was overigens de grote afwezige bij de „Gouden Mijl". De winnaar van het goud op de 1500 meter van Moskou is sedert vorige week geblesseerd. Hij heeft rugklachten. Voor goede, zij het geen gouden, prestaties zorgde Debbie Brill uit Canada, die 1,91 meter hoog sprong, de Amerikaan Larry Myricks die het verspringen won met 8,03 meter en zijn lange- note Kate Schmidt, die met de speer een afstand van 61,72 meter behaalde. HUIBRUUGROK KWEEKT LEF BU DE GRAAFSCHAP (Van onze sportredactie DOETINCHEM Huib Ruijgrok. de nieuwe trainer van De Graaf schap, blijft uiterlijk onbewogen wanneer hij over voetbal praat Geen overspannen gebaren of emo tionele uitlatingen. Wel zelfverze kerdheid en lef bij zijn debuut als hoofdtrainer in het Nederlandse profvoetbaL Eigenschappen die hij maar al te graag op de Doetlnchem- se selectiegroep wil overbrengen. Zijn devies: „Bescheidenheid siert de mens, maar niet op het voetbal veld". De Haagse oefenmeester, die aan het einde van het vorige 6eizoen als ver rassende opvolger van Pim van de Meent vanuit het Noorse Frederik- stadt naar Doetinchem kwam, miste in de luttele weken van voorbereiding het voor succes zo onontbeerlijke zelf vertrouwen. „Dat moet ie de spelers niet aan hoeven pratenvindt hij. „Zoiets moet er gewoon zijn. Het ge voel van met z'n allen er tegenaan gaan. Je niet neerleggen bij ingewor telde dingen. Gewoon vechten om die bovenste plaats, Dat heeft niets met visie. Of dat via het algeheel kam pioenschap of via de herkansing van de periodekampioenen gebeurt, maakt [hem niet uit. Ondanks het feit dat hij de laatste drieëneenhalf jaar in Noor wegen doorbracht (drie succesvolle ja ren bij Molde en vier teleurstellende maanden bij Frederikstadt) en hij al leen de laatste wedstrijd van De Graafschap in de nacompetitie tegen Volendam bezocht, heeft Ruijgrok (voorheen ook werkzaam als assis tent-trainer bij FC Den Haag en Spar ta) blijkbaar voldoende inzicht in het eerste divisiegebeuren kunnen krijgen om de kansen van zijn nieuwe vereni ging in te schatten. Spektakel Hulb Ruijgrok: „De combinatie war- ken-trainen lijkt mij Ideaal", bluf te maken, dat is lef hebben". „Een plaats bij de eerste drie", is daar bij zijn uitgangspunt. De Graafschap begon de competitie afgelopen week einde in ieder geval reeds met een po sitief resultaat: FC Den Bosch werd op de Vijverberg met 2-0 geklopt „Wanneer ie de wedstijden tegen op papier zwakkere tegenstanders wint. Het is duidelijk, Huib Ruijgrok mikt zit je goed. In principe moet je echter op het hoogste: een plaats in de eredi- elke weds tijd op winst spelen. Ik houd er niet van om verlies in te calcule ren. Je moet er elke keer weer staan en voor spektakel kunnen zorgen. Punten halen is nodig maar daarvoor hoef je niet voor het doel te gaan han gen". Een waarlijk loffelijk streven maar in hoeverre kun je er voor zorgen dat se- miprofs, die ook nog hun vakantie aanzienlijk bekort zagen door een uit puttende nacompetitie, elke week weer fris als een hoentje er tegenaan gaan? Huib Ruijgrok: „Te zwaar? He-, lemaal niet In Engeland en West- Duitsland kan het toch ook. Trou wens, ik beschouw het semi prof-sy steem helemaal niet als een nadeel. De combinatie werken-trainen lijkt mij ideaal. Je gaat heus niet beter voetballen wanneer je volledig prof ibent". „Nee, ik ben er gewoon van uit ge gaan dat de jongens de schema's voor de duurtrainingen, die ze in de va kantie hebben meegekregen, hebben afgewerkt Ik ben dan ook meteen met intervaltraining begonnen. Het gaat er niet om de jongens lichamelijk kapot te maken, maar ze geestelijk weer op te laden. Die eredivisie, die moeten ze voor pffin hebben". Robert Hübner bereikt finale kandidatentoernooi ABANO TEBME - De Westduitse grootmeester Ro bert Hübner heeft zich giste ren in Abano Terme ge plaatst voor de finale van het kandi datenschaaktoer nooi. Hij komt daarin uit te gen Viktor Kortsjnoj. In de elfde partij van de tweekamp tegen de Hongaar Lajos Portisch voor de halve finales van het toernooi be reikte Hübner toch nog remi se. Hij bracht de stand daar door op 6 Vi tegen 4 Vi punt Degene, die 6 Vi punt bereikte, mocht zich winnaar van de tweekamp noemen. De elfde partij werd zondaga vond na 42 zetten afgebroken. Algemeen waren de experts van mening dat Portisch toen gunstiger stond en dat het zeer de vraag was of Hübner er nog in zou slagen een half punt uit de partij te halen. De elfde partij had het volgende zet- tenverloop: wit (Hübner) zwart (Portisch): I. c2<4 c7-c5; 2. Pgl-f3 Pg8-f6; 3. Pbl-c3 Pb8-c6; 4. d2-d4 c5xd4; 5. Pf3xd4 e7-e6; 6. Pd4-b5 d7-d5; 7. c4xd5 Pf6xd5; 8. e2-e4 Pd5xc3; 9. DdlxdS Ke8xd8; 10. Pb5xc3 Lf8-c5; II. Lfl-b5 Lc8-d7; 12. Lb5xc€ Ld7xc6; 13. Lel-e2 Kd8-e7; 14. Lcl-e3 Lc5-d6; 15. Thl-dl B7-b5; 16. Tal-el Th8-c8; 17. f2-f3 Ld6xh2; 18. Tdl-hl Lh2-d6; 19. Thlxh7 b5-b4; 20. Pc3-dl Lc6-b5 21. Ke2-f2 TcSxcl; 22. Le3xcl Ta8-c8; 23. Lcl-gS Ke7- d7; 24. f3-£4 Tc8-c2 25. Kf2-g3 Ld6-f8; 26. £4-f5 e6-f5; 27. e4xf5 Lb5- d3; 28. Th7-h8 Lf8-d6 29. Lg5-f4 Ld6-c5; 30. Lf4-e3 Lc5xe3; 31. Pdl-e3 Tc2xb2; 32. Th8-f8 Tb2xa2; 33. Tf8xf7 Kd7-d6; 34. Tf7-b7 a7-a5; 35. Kg2- Ta2-a~ 6-c6; 3-g6;< a5-a4; 42. Pe3-c4 Ta3-al; 43. Kf3-e2 a4-a3; 44. Tb5xb3 a3-a2; 45. Tb3-a3 Lg7-h5 (schaak); 46. Ke2-f2 Tal-hl; 47. Ta2-a7 (schaak) Kc7-b8; 48. Ta7xa2 Thl-h2 (schaak); 49. Kf2-g3 Th2xa2; 50. Pc4-e5 Kb8-c7; 51. f6-f7 Ta2-a8; 52. Kg3-h4 Ta8-h8; 53. Kh4- fj Kc7-d6; 54. Kg5-f6 remise, indstelling: wit: Kf6, Pe5, pion f7; zwart Kd6, Th8, Lh5. John Derks legt functie neer UTRECHT John Derks heeft gisteren zijn functie van voorzitter van de sectie wed strijdsport van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie neergelegd. Derks nam zijn besluit op wat de KNAU noemt „zakelijke gronden". Zijn werkzaamhe den Derks is directeur-eige naar van zes besloten vennoot schappen nemen hem te zeer in beslag om nog neven activiteiten op grote schaal te ontplooien. Hij blijft echter wel lid van de sponsorcommis sie van de KNAU en is tevens beschikbaar voor ad hoc- werkzaamheden. Derks liet zich als ploegleider tijdens de Olympische Spelen van Moskou nogal kritisch uit over de verrichtingen van de Nederlandse atleten aldaar. Die kritiek werd hem met name door de na de Spelen op gestapte trainingscoördinator Bob Boverman niet in dank afgenomen. HICKSTEAD Henk Noor- en is gisteren met Shoreline tweede geworden In het af sluitende springconcours van het internationale concours hippique in Hickstead. Het was voor de derde maal dat Nooren tijdens dit concours hippique als tweede eindigde. Nooren, de enige niet-Britse deelnemer, maakte deel uit van een groep van zes ruiters in een barrage. Nooren ging foutloos rond en legde het par koers, dat zes hindernissen tel- ,de, in 39,3 seconde af. De zege was voor Michael Whitaker, die met Disney 39,1 seconde nodig bad.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13