NVR- reisbureaus vangen »!hristoffel-boekingen op Officier wil schrik zaaien onder ,keurige zakenlieden' zeepost Behoefte aan bankkredieten voor OGEM blijft gedekt Otto Frank, een leven in dienst van een ideaal weer ANTIEGANGERS HOEVEN NIET BEZORGD TE ZIJN Ubaag - rthals Altes treedt af T ENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 PAGINA funjte reisorg De op twee na reisorganisator in ons Ihristoffei Reizen in Rot ate, is niet meer. Directeur p telden moest, gedwongen ^•Économische tegenvallers, zyjer aan de wilgen hangen «jn honderdtwintig perso- "en op straat zetten. >oe zit het met al die hon- Nederlanders die nog ije te goed hebben van iffel of in elk geval bij bureau hebben geboekt B het bekend worden van het ten onder Christoffel kondigde de Algemene "se Vereniging van Reisbureaus, de dat dit typisch een geval was waar- garantiefonds in werking zou treden, üie reizen hadden geboekt tot 27 augus- Jerd dezelfde dag nog meegedeeld, be- Sich geen zorgen te maken: hun vakan- .gewoon door. [ebruik te zijn va- Dit is ondermeer te danken aan het feit dat Christoffel een bonafide reisorganisatie was, aangesloten bij de ANVR. De reisorganisaties die gezamenlijk de ANVR vormen, hebben in dertijd een „ramperipot" in de vorm van het Garantiefonds in het leven geroepen, waarmee moet worden voorkomen dat vakantiegangers de dupe worden. Dat doel blijkt vooralsnog volledig haalbaar. De mensen die reizen geboekt met een vertrekda tum die ligt vóór 27 augustus, gaan gewoon naar hun beitelde vakantiedoel en inmiddels is ook een regeling getroffen voor al diegènen die in september en later met Christoffel op reis wilden. Iedereen die via een reisagent (en dus niet di rect via Christoffel) zo'n septemberreis heeft geboekt, moet zich wenden tot diezelfde agent aie voor hem de reserveringen heeft gemaakt. Deze heeft, aldus de heer Engelen, voorzitter van het Garantiefonds, een hele serie alterna tieve reizen ter beschikking. Men mag tekenen voor een reisdoel in de buurt van het oorspron kelijk gekozen vakantieoord, maar ook mag men een geheel andere richting uit. De vakan tie zal dan verder door een andere reisorganisa tor worden verzorgd. Het reeds aan Christoffel betaalde bedrag wordt op de nieuwe reissom in mindering gebracht (bij duurdere reizen) dan der bericht zoals beloofd was. wel wordt het te veel betaalde (bij een goedko- Rest de vraag of men toch niet naar het oor- pere keuze) gerestitueerd. Financiële strop zal dan ook geen enkele vakantieganger lijden. Mensen die zó geschrokken zijn van het Chris- toffel-debacle dat zij geen zin meer hebben in een vakantie, of die geen genoegen willen ne men met een alternatieve reis, kunnen_ hun geld teru, len, „wij van die alternatieve maken. Dan heeft men "tenslotte kantie gehad' Behalve de mensen die hebben geboekt via een reisagent, zijn èr ook enkele honderden vakan- tiegangers-in-spe die zich voor een reis direct tot Christoffel hebben gewend. Voor hen geldt hetzelfde: keus uit allerlei alternatieve reizen, óf geld terug. Maar daarvoor moeten zij zich niet wenden tot Christoffel, want dat bureau werkt niet meer. Zij kunnen bellen met Hol land International Reisbureau (HIR) in Rotter dam, waar men de lijsten heeft met vooruitbe talingen die bij Christoffel direct zijn gedaan. Hier ook kan men de reizigers verder op weg helpen in de richting van hun vakantiedoel. Een man of acht zitten daar gereed om de over boekingen te verzorgen. Het telefoonnummer van HIR-Rotterdam is 010-126885. Overigens krijgen deze „directe boekers" hierover nog na- spronkelijke hotel of appartement kan. Want als Christoffel-reizigers niervan geen gebruik maken, wie dan wel? „In sommige gevallen", aldus de heer Engelen, „is dat inderdaad moge lijk. Dat hangt af van de vraag of die accommo datie door Christoffel al is betaald. Is dat het geval, dan kan die capaciteit gewoon worden benut. Zo niet, dan moet naar plaatsvervangen de accommodatie worden uitgezien. De reisa genten in casu HIR in Rotterdam, kunnen de mensen die dat aangaat daarover nader infor meren". De bonafide reiswereld heeft, zo blijkt nu weer, de zaken voor wat de vakantiegangers betreft goed geregeld; de opvang in geval van faillise- ment van een der ANVR-leden is uitstekend. En het kan daarom niet genoeg benadrukt wor-1 den: als u op vakantie gaat, boek die reis dan bij een bureau dat is aangesloten bij de ANVR. Wie dat niet doet, loopt in gevallen van faillis sement van het reisbureau het risico al zijn va kantiegeld kwijt te zijn. Inmiddels heeft Christoffel Reizen bij de Rot terdamse rechtbank het faillisement aange vraagd. Voor de afwikkeling van de gang van zaken zijn twee curatoren benoemd, die het faillisement vandaag met de directie van Chris toffel zal bespreken. Voor de 120 personeelsle den is nog geen ontslagaanvraag ingediend. LONNEKE VAN KOOT AG VVD-voorzitter mr. F. Korthals Altes zal in mei J functie neerleggen. Hij kondigt dit aan in het nummer partijkrant van de VVD dat vandaag is verschenen, ik Altes meent dat de tijd gekomen is de voorzittershamer ll jongere liberaal over te dragen. ^belangrijkste gegadigden voor zijn opvolging is de Gro- Jan Kamminga. iwe adjudanten koningin AG Hans van den Hout (38) en de evenoude Ton ter zijn benoemd tot adjudant in gewone dienst van ko- Jeatrix. Beiden hebben een officiersopleiding gevolgd koninklijke Militaire Academie in Breda. Hans van den 'gt, zoals bekend, opperstalmeester Bischof van Heems- en Oudewater is opvolger van luitenant Kolonel F. [Linde van Sprankhuizen. School mag nog een jaar doorgaan AG Zeventienhonderd volwassenen kunnen dit jnieuw onderwijs genieten aan de Open School. De ijecten zouden per 1 augustus van dit jaar worden r|d, maar de ministers van onderwijs, CRM en socia- B besloten de projecten voort te zetten. He verworvenheden van de Stichting Proefprojecten hooi nog niet konden worden doorgegeven aan bestaan- lllingen voor volwassenenonderwijs, als dag- en avond- l, vormings- en buurthuiswerk, drong de Tweede Kamer bewindslieden met succes aan op voortzetting van de Vjecten. de stichting is intussen wel druk Bezig om haar gen over te hevelen naar andere instellingen. De projec- 'en de overheid ongeveer 45 miljoen. leidt verlies op spoeddiensten IAAG De PTT heeft het afgelopen jaar op de spoedei- een verlies geleden van meer dan dertien mil- 'den. Dit heeft staatssecretaris Smit-Kroes (verkeer en tat) geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Op de werd 1,4 miljoen verlies geleden, op de expressedienst liljoen. Alleen de internationale expressedienst boekte it van honderdduizend gulden. Bij deze cijfers zijn ook tn om de diensten bekendheid te geven opgenomen. Ver- 'ordt dat de snelpcstdienst dit jaar kostendekkend zal [-lid Jansen niet terug in Tweede Kamer AAG Leo Jansen, lid van de Tweede Kamer voor de al zich niet meer beschikbaar stellen voor de volgende 'erkiezingen. De PPR had Jansen, die sinds 1972 deel uit- van de fractie, wel gevraagd kandidaat te blijven. Maar i bang te zijn het werk niet goed te kunnen blijven uit- omdat „het werken in een kleine fractie veel van je re- vergt. Dat hou je niet lang vol". i irgelijk kijkende oud-minister Boersma (rechts) met naast tijdelijk voorzitter van de Raad van Bestuur van Ogem, irkel. ensdag dertigste Pugwash- ïferentie in Breukelen ELEN Op kasteel Nijenrode in Breukelen beginf ide week woensdag de dertigste Pugwash-eonferentie cb bezighoudt met de problemen van oorlog en vrede. ^oordvoerder van de conferentie wees gisteren op de in die de uitspraken van de vergaderende geleerden hebben onderhandelingen op internationaal niveau en de bereid- aartoe. Hij noemde het ronduit teleurstellend dat de Ne- dse regering heeft besloten geen afvaardiging naar de entie te sturen. Hij noemde het een politieke beslissing, edelijk genomen omdat Nederland lid van de Navo is en I er op de conferentie gesproken gaat worden over onder- de kwestie van de middellange afstandsraketten in Euro- enburg ERDAM In ver niet verkrapping van btemarge in het eerste Ur is het batig saldo Blavenburg's Bank in periode gedaald. ten stegen van 125,8 tot min waartegenover de li met inbegrip van af- Wngen op gebouwen, ben van 82,9 tot ƒ99,9 Het batig saldo in het [halfjaar bedroeg 40 pen daling van 6,6 pet met dezelfde pe- iyan 1979. De winst na en voorzieningen met 8,5 pet van ƒ17 tot min, zo heeft de bank ideeld. Met de volgende 6chepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms „Monte Olivia" 27 augustus. Australië ms „Nedll. Tasman" 25 augustus. Brazilië ms „Monte Olivia" 27 augustus. Canada ms „C.P. Trader" 25 augustus. India ms „Neerlandia" 25 augustus. Is raël ms „Neerlandia" 25 au gustus. Japan ms „Hongkong Bay" 28 augustus. Kenya, Oe ganda, Tanzania ms „Montai- gle" 28 augustus. Ned. Antillen ms „Caraibe" 28 augustus. Su riname ms „X" 25 augustus. Ver. Staten van Amerika ms „Am. Legacy" 26 augustus. Zuid Afrika (Rep.) ms „S.A. Winterberg" 25 augustus. „NETTE DINGEN KUNNEN VIEZE ZAKEN ZUN" ROTTERDAM De Rotterdamse offi cier van justitie, mr. J. Schoonaard, vindt het hoognodig dat in de wereld van zogenaamde keurige zakenlieden, die zich uit pure hebzucht ten koste van anderen verrijken, duidelijk wordt dat zogenaamd nette dingen vieze za ken kunnen zijn. Dat hield hij gisteren twee Vlaardingse zakenlieden voor die in 1978 de financiële problemen van hun bedrijven dachten op te lossen door 435.000 gulden uit de kas mee te nemen naar Frankrijk en Spanje, teneinde het daar met gokken te verdub belen. Mr. Schoonaard noemde het apart leggen van dat bedrag al verduistering en ook voor het naar zijn idee belachelijke verhaal over de reis naar het zuiden had hij geen goed woord over. Met zijn eis van één jaar met aftrek wil hij schrik zaaien zodat misschien anderen, die in dezelfde problemen zitten, ervoor zullen uitkijken die op een soortgelijke manier op te los sen. Aanvankelijk liepen de bedrijven in koel- technische apparatuur van het tweetal uitstekend. Eind 1978 kwamen er echter tegenslagen en de banken wilden geen krediet meer geven. De Fakto-Maatschap- pij Nederland wilde de zakenlieden onder voorwaarden wel geld lenen. Van het ge leende bedrag legden zij de 435.000 gulden apart omdat zij bang waren dat Fakto er anders over zou kunnen beschikken. Met dat geld gingen ze gokken in Nice en Ma laga om zonder geld terug te komen. De koeltechnische bedrijven werden failliet verklaard en enkele tientallen personeels leden kwamen op straat te staan. Mr. Schoonaard verweet de twee zaken lieden verduistering van geld van het be drijf en verder bedrieglijke bankbreuk. De advocaat van het tweetal vroeg vrij spraak daar naar zijn mening verduiste ring niet bewezen was. Hii wees erop dat de zakenlieden met het geld naar het zui den waren gegaan juist om het bedrijf er weer bovenop te helpen. Ook bouwmalaise in W Nederland BA ARN - Ook West-Neder- land, waar de bouw nu nog redelijk uit de voeten kan, zal spoedig delen in de alge hele bouwmalaise. Dit ver wacht voorzitter Van Oost- ruim van het gewest Utrecht- /Het Gooi van het Neder lands verbond van onderne mers in de bouwnijverheid (NVOB). Hij baseerde zijn verwachting op de uitslag va» een onderzoek onder de boawbedrijven in het ge west. Ruim vijftig procent van de le den nam aan het onderzoek deel. Uitkomst was ondermeer dat 38 bedrijven in totaal ruim zeshonderd onverkochte wo ningen in voorraad hadden, ter waarde van 110 miljoen gulden. Hoewel geen cijfers beschikbaar waren uit de hele regio, schatte Van Oostrum het werkelijke aantal onver kochte premie- en vrije sector woningen tweemaal zo hoog.» „En daardoor wordt de liquidi teitspositie van de bedrijven sterk aangetast". Bij het aantal onverkochte huizedn komen dan nog enkele duizenden van niet-NVOB-leden. Brokx wil bouw goedkope woningen op peil houden DEN HAAG Staatssecre taris Brokx van Volkshuis vesting wil - ondanks de wetwoningen ook volgend jaar op peil houden. Tijdens de komende begrotingsslag zal hij zich sterk maken voor handhaving van dit on derdeel van het woning- bouwprogramma. Hij voelt er echter niets voor om het bouwprogramma te be perken tot louter en alleen woningwetwoningen: „Wie daarvoor pleit, vergeet dat je ook moet bouwen voor men sen die willen doorstromen naar iets duurdere woningen". Brokx is tevens van plan zeer spoedig een wetsvoorstel aan de Tweede Kamer aan te bie den, waarin het recht op indi viduele huursubsidie wettelijk- wordt vastgelegd. Waarschijn lijk zal dat dan wel gepaard ;aam met eèn verhoging van ie normhuurquote (het bedrag dat bij een bepaald inkomen aan huur moet worden be steed). Een zorgelijk kijkende oud-minister Boersma (rechts) met naast hem de tijdelijk voor- zitter van de Raad van Bestuur van Ogem. Van Berkel. BEURS REAGEERT DIRECT: OGEM BUNA TWEE GULDEN HOGER ROTTERDAM OGEM staat aan de vooravond van ingrijpende herstructue- ringsmaatregelen die het concern door de huidige moeilijkheden moeten hel pen. Deze maatregelen zijn gericht op verbetering van de vermogensverhoudingen en de rentabiliteit en op ver laging van het risicoprofiel. Aan de versnelde afwikke ling van met name de bui tenlandse projecten en het doorvoeren van de herstruc- tuering zijn omvangrijke eenmalige financiële conse quenties verbonden, hamen met bet vermoedelij ke operationele verlies in het lopende Jaar (circa ƒ15 miljoen) zaldaarvoor in 1980 circa ƒ90 miljoen ten laste van het vermogen wor den afgeboekt Gezien het ingrijpende karakter van de maatregelen Is overleg ge pleegd met de bankiers van het concern. Deze hebben, gecoördineerd door de ABN. een consortium gevormd op» dat de behoefte aan ban kre dieten blijft gedekt Liquidi teitsspanningen tijdens de uitvoering van het herstruc- tueringsprogramma behoe ven derhalve niet te worden gevreesd, zo heeft OGEM gisteren bekendgemaakt Een chronologische volgorde van de gebeurtenissen bij Ogem levert het volgende beeld op. De Ogem-top besloot bij een nauwkeurig doorlich ten van het concern aan het eind van het eerste kwartaal tot herstructureringsmaatrege len. Van deze herstructurering werd ook al eind mei in de jaarvergadering melding ge maakt. Gezien het ingrijpende karak ter van de herstructurering nodigde het bestuur van Ogem de banken uit tot be- daarqp sprekint mg van de bestaande krediet lijnen, zo zei de tijdelijke voor zitter van de raad van bestuur ir. F. van Berkel. De besprekingen, die ongeveer zes weken geleden in het diep ste geheim begonnen, en waarvan pas dit weekeinde iets uitlekte, hadden uiteinde lijk tot gevolg, dat een consor tium werd gevormd van vijf Nederlandse en zestien buiten landse banken met als leading- - manager de ABN. Dit consor tium zorgt ervoor, dat Ogem verzekerd blijft van korte kre dieten, namelijk kasgelden en rekening-courantkredieten. Hierdoor is Ogem gedurende zo'n twee jaar voorzien van een financiële paraplu van de banken, tijdens de duur van de reorganisatie. De heer Van Berkel benadrukte echter, dat het bedrijf momenteel geen li quiditeitsmoeilijkheden kent. De banken hebben geen ze kerheden gekregen op onroe rend goed en produktiemidde- len. De situatie van blanco kredieten is voor Ogem helaas voorbij. Ogem heeft als onder pand op de kredieten moeten teven de voorraden en de de- iteuren. De banken houden wel duide lijk een vinger aan de pols. Een keer per maand gaan voor de ABN als leading-manager de boeken open. Ogem heeft de handen voor wat betreft de investeringen echter volledig vrij. Het herstructureringsplan is door de banken overigens in tegraal geaccepteerd. De herstructurering betekent dat het concern wordt afge slankt. Er blijft een gedecen traliseerd Ogem over verenigd in zes groepen, bouw etc. en twee los staande eenheden, Schokbeton (dat volgens een verklaring weer wat beter draait) en de watergroep. Deelneming Otra, die ae kern van èèn van de zes groepen uitmaakt, blijft buiten de over eenkomst met de banken, een ander stuk Ogem wordt afgestoten. Hiermee wordt een vermogensbeslag van circa 350 miljoen tot 400 miljoen in twee jaar vrijgemaakt. Bij Ogem verdwijnen met name de projectontwikkeling, wat 170 tot 180 miljoen vrij maakt, deelnemingen worden afgestoten met een vermo genswaarde van ƒ70 miljoen en verder worden energiebe- langen overgedragen en inves teringen in het Midden-Oosten teruggedrongen. Een en ander gaat niet zonder slag of stoot. Een aanzienlijk vermogens- verlies wordt nierop geleden, dat wordt afgeboekt. Aan het begin van dit jaar had Ogem nog een eigen vermogen van 365 miljoen. De holdingskosten zullen ook worden teruggedrongen. Aan het eind van dit jaar zullen op het hoofdkantoor circa 90 tot 100 man minder werken dan aan het begin van dit jaar. Voor 40 mensen is intussen een ontslagaanvraag ingediend bij het Gewestelijk Arbeidsbu reau AMSTERDAM Op ruim 91-jarige leeftijd is vader Otto Frank overleden. Nie mand zou hem ooit zó ge kend hebben als niet het Dagboek van zijn dochter Anne, nu al ruim dertig jaar, in miljoenen exemplaren over de gehele wereld werd gelezen. kamp om. Omdat ze een joods meisje was. Méér had zij niet op haar geweten. Va der Frank overleefde de ver nietiging én hij overleefde zijn dochtertje bijna veertig jaar. Maar, zijn leven stond wèl in dienst van de idealen van zijn dochter, van het Dag boek, dat zij in haar geheim ste ogenblikken schreef. Va der Frank heeft - net zoals bijvoorbeeld een man als Si mon Wiesenthal - geen „ge woon" leven meer kunnen leiden. Zijn leven stond in dienst van een gedachte, van een ideaal, waarmee je je niet even kan bezighouden om vervolgens weer iets anders te gaan doen. Vader Frank was er, tezamen met zijn tweede vrouw Fritzi, met wie hij ruim een kwart eeuw ge trouwd is geweest, altijd mee bezig. Duizenden brieven uit alle delen van de wereld werden ëarlijks bij hem bezorgd in azel, waar hij sinds het ein de van de oorlog woonde. Brieven van (veelal ionge) mensen, die hem problemen voorlegden. Brieven van jon ge mensen, die hem om raad vroegen, die hem vertelden hoezeer het Dagboek hun le ven inspireerde en hoe zij fjrobeerden te leven naar de dealen van zijn dochter Anne. Duizenden is hij met zijn brieven tot troost en tot aan sporing geweest en ik kan me voorstellen, dat velen zijn brieven als kostbare herinne ringen zullen bewaren. Net zoal9 ik de brieven van vader Frank zal bewaren. Brieven, waarin hij mij zijn zorgen toevertrouwde over de toekomst van de Anne Frank stichting, een instel ling, waaraan hij veel aan dacht schonk en waarin hij de idealen van ziin dochter vond weerspiegeld. Daar naast - het moet toch ook in dit herdenkingsartikel ge zegd worden - moest Otto Frank een voortdurende strijd voeren tegen de aan randing van de oorspronke lijkheid van het Dagboek. Fascisten in Engeland en Zweden, nationaal-socialisten in Duitsland en talloze ande re malloten beweerden én beweren, dat het Dagboek een vervalsing is, net zoals zij beweren dat de moord op zes miljoen Joden een joods ver zinsel is. Méér dan andere za ken kwetste deze leugen hem en met overtuiging band hij, daarin zo dapper bijgestaan door zijn vrouw, de strijd met deze aanranders aan. Hij heeft helaas de afloop van één van de ergste processen in West-Duitsland niet mo gen meemaken, maar vader Frank wist dat de mensen van de Anne Frankstichting zijn strijd zouden overnemen. En niet alleen deze strijd. Ook de strijd tegen rassendis criminatie, tegen anti-semi- tisme en verdrukking, tegen onrecht, in welke vorm ook, zal worden voortgezet in de geest, die hij wenste. De Anne Frankstichting en allen, die bij dit waardevolle werk zich betrokken voelen, rouwen om de dood van een indrukwekkend man. Rou wen om de dood van vader Otto Frank, die op zo'n inspi rerende wijze, na de moord op zijn dochter, richting gaf aan de strijd tegen de onge lijkheid in de wereld. DICK HOUWAART, Voorzitter Anne Frank stich ting. Levensloop Otto Frank Otto Frank, vandaag in Bazel overleden, vluchtte om aan de jodenvervolging te ontkomen in 1933 met zijn gezin uit Frankfurt naar Nederland. Aan de Prinsengracht in Am sterdam vestigde hij twee han delsfirma's, de NV Opekta Mij en de NV Handelmij Pectacon. Nadat in 1941 een decreet was uitgevaardigd dat onteigening van joodse firma's mogelijk maakte, droeg hij zijn zaken over aan twee werknemers, die in het dagboek van Anne de gefingeerde namen Koop huis en Kraler dragen. Deze twee heren droegen de eerste verantwoordelijkheid voor het onderduiken in het achter de kantoren gelegen „Achter huis". Behalve Otto Frank, zijn vrouw, Anne en Margot (oude re zus), verbleven in het Ach terhuis nog vier andere onder duikers. Zij werden op 4 au gustus 1944 door de SD gear resteerd en naar het door gangskamp Westerbork ge bracht Alle acht werden hier in september 1944 op transport naar Duitsland gesteld. De vrouwen gingen naar Bergen Belsen, de mannen naar Bu- chenwald. Een van de mede- Amnsterdammers slaagde erin bij een luchtaanval op het kamp te ontkomen. Otto keer de na de oorlog als enige over levende naar Amsterdam te rug. De eerste jaren na de oor log zette hij zijn specerijenhan- del voort. In 1952 besloot hij zich uit het zakenleven terug te trekken. Beantwoording van de reacties op Het Dag boek en afwikkeling van de vertaal-, film- en toneelrech ten waren uitgegroeid tot een full-time dagtaak. Otto hertrouwde met Fritzi, een weduwe die in '38 met haar man en twee kinderen van Wenen naar Amsterdam vluchtte en en in '45 alleen haar dochter uit het kamp te rugkreeg. Met Fritzi vestigde hij zich in Birsfelden, een sje in de omgeving van 1, Zwitserland. Koel DE BILT - Een depressie bij IJsland trekt naar Skandina- vië. Er om heen stroomt koele lucht met enkele buien naar onze omgeving. De tempera tuur wordt-niet veel hoger dan ongeveer achttien graden. Een omvangrijk hogedrukgebied strekt zien uit van het oceaan- gebied ten zuidwesten van Ier land tot boven het zuiden van Duitsland. Vooral in Frankrijk brengt het zonnig weer met middagtemperaturen dicht bij de 25 graden. Warm weer met maxima rond de 30 graden blijft het in Spanje en Italië. Voor uw vakantie kort of lang de VW Texel regelt 't graag voor u! 3-, 5- en 8-daag»e hotelvakantie» incl.bootvervoer en verzekering vanal f 70,- (logiesen ontbijt), f 90,- (halfpension) en f 95,- volpension). Kam peervakantie» vanal f 22,50 p.p.p.w. 3 dagen fietsen of 5 dagen wandelen, volpensionf 125,- p.p. resp. f 240,- p.p. En een nazomer-bungalow huurt u al vanal f 250,- per week. Aanbiedingen gelden vanal 1 september 1980 m.u.v. kampeer, vakanties (14 augustus 1980J. Inlichtingen en boekingen: VW Texel. Postbus 3.1790 AA Den Burg. Tel. 02220-2844. r—1 PYA Nationaal Bureau vc

Leidse Courant | 1980 | | pagina 9