AH. h Winkel vol kwaliteitswinkeltjes. Filmfestival in Amsterdam AVOND JE UIT? kunst en kunstenaars Subsidie voor jazz - moet beter verdeeld worden j KUNST LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 PAO AMSTERDAM/ARNHEM Amsterdam krijgt mogelijk een filmfestival. Een speciale commissie van de Nederland se Bioscoopbond soekt uit of er In Amsterdam mogelijkhe den rijn om er een internatio naal filmfestival te honden. De commissie heeft inmiddels, bij de gemeente geïnformeerd naar de eventuele financiële steun van die kant Als er in Amsterdam een film festival komt zal dat gevolgen hebben voor de internationale filmweek in Arnhem. Het be stuur van de stichting, die dat filmevenement om de twee jaar organiseert, beraadt zich over de thans ontstane situatie en over de geruchten, die de ronde doen over een verplaat sing van de Arnhemse film- week naar de hoofdstad. De Bioscoopbond neemt mo- tivalbeleid van de bond laten menteel voor een derde deel in twee festivals, te weten de filmweek Arnhem en de cine- manifestatie in Utrecht. De andere deelnemers in het Arn hemse festival zijn het minis terie van CRM en de gemeen te. Het hoofdbestuur van de Bios- doorlichten. Deze commissie heeft inmiddels een aantal ad viezen uitgebracht, waarvan de inhoud niet bekend is. Wel heeft de Bioscoopbond mede op basis van deze adviezen een tweede commissie gevraagd de mogelijkheden voor een festi val in Amsterdam te onderzoe ken. Gaan de plannen door dan zal de Arnhemse film week een andere opzet krij gen. De Haagse Kunstkring ex poseert van 22 augustus t/m 13 september foto's van John Berwald, Onno Meeter en Ida Oxenaar. Tevens tonen drie afgestudeerden aan de Ko ninklijke Akademie van Beel dende Kunsten eindexamen werk op het gebied van textie le vormgeving. Het zijn: Anushka Hofman (objekten), Anita Olyslagers (theaterkos- tuums) en Judy Leenders (maskers en kostuums) Freek van Mierlo is met in gang van 1 augustus werk zaam bij de Haagse Comedie als medewerker publiekskon- takten. Voordien was hij tekst schrijver bn het reklame-ad- viesbureau Braun in Schiedam en eerder in dezelfde funktie bij Nijgh en Van Ditmar. Hij is Hendrik de Groot opgevolgd, die thans als direktie-mede- werker verbonden is aan de Koninklijke Schouwburg. C A treedt in het komende seizoen voor de derde maal op als sponsor van concerten in het gehele land. Er worden 20 concerten gegeven door het Caecilia Consort en 10 door violiste Mifune Tsuji, die wordt begeleid door pianiste Almunda Cano, die tevens driemaal optreedt als soliste bij het Caecilia Consort en 3 solo recitals zal geven. Mojo Concerts wordt Holland Concerts DELFT De financiële nasleep van de vorig jaar augustus in Rotterdam ge houden jongerenbeurs Casa nova is er de oorzaak van, dat het bekende popimpres- sariaat Mojo concerts B.V. niet meer bestaat Deze ambitieus opgezette beurs, waar nauwelijks enige Cublieke belangstelling voor leek te bestaan, was een té zware belasting voor Mojo concerts. De oprichters van Mojo; Leon Ramakers en Berrie Visser blijven echter concerten orga niseren. Ze doen dat voortaan onder de naam Holland Con certs B.V. De financële conse- 3uenties van Mojo worden na- er bekeken. DEN HAAG Minister Gardeniers van CRM moet de rijksmiddelen voor jazz anders dan tot nu toe verde* len. Doorgaan op de oude voet Is onrechtvaardig te- Smover niet eerder gesubsi- eerden, temeer daar het be stand, dat wel rijksgeld krijgt aan geen enkel artis tiek oordeel is onderworpen. De Raad voor de Kunst heeft dit de bewindsvrouwe geadvi seerd. Een departementale werkgroep werkt aan voorstel len voor een nieuw subsi diesysteem voor jazz en geïm proviseerde muziek. De raad wil er niet op wachten. Vier leden van de departementale groep werkten met de com missie muziek van de raad mee om voor '80 een andere regeling te ontwerpen. Niet alleen is er een automa tisme ontstaan in rechtstreekse subsidiëring van dertien groe pen, ook is het budget al jaren niet verhoogd. De raad voor de Kunst acht deze toestand niet langer houdbaar^Er wor den gelden gereserveerd voor „vaste" groepen, ofschoon niet .zeker is dat ze er gebruik van zullen maken. De beschikbare gelden zijn overigens al jaren volstrekt ontoereikend. De raad drong al eerder aan op verschuiving binnen het bud get voor muziek ten gunste van zwakke sectoren als jazz en geïmproviseerde muziek. Dit had geen resultaat Onduldbaar wordt 1 noemd, dat sommige landse groepen waarva tistieke voorhoede-fun t0 in het buitenland steed [JJl lijker wordt 0rJ"1" welijks in staat om in eigen land op teldC Dit leidde er al toe, Willem Breuker KoUe wijze van protest zijn CT keerde subsidie voor '81 j| stortte. - Heelt ook üw Albert Heijn t geadver teerde artikel in huis? Dat kunt u zien aan de cijfers die. bij staan Komt één van die cijlers overeen met t cijfer op AH-winkeldeur dan is het artikel daar verkrijgbaar albert; he'ij

Leidse Courant | 1980 | | pagina 8