Gebreken in beton constructie van flats kost Sassenheim 364.000 gulden Meer woningen in plan voor Oranje Nassaulaan Klein maarfiiro Kerk en Zanen niet wijkje over het spoor), b Nacht van Alkemade vol kampioenen Rubberboot gestolen Feestelijke opening zittribune VVSB Mavo votfS volwasser^ in Katwijk CeidóCÖouïO/ni REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1980 SASSENHEIM Het repareren van de gebreken in de be* toncons truc tie van de flats aan de Gladiolenstraat en de Crocussenstraat gaat de gemeente Sassenheim 364.000 gul den kosten. De gemeente dacht aanvankelijk de gebreken in het beton afdoende te kunnen oplappen met een klein schalige reparatie; dit blijkt echter niet meer verantwoord. De conlusie dat slechts een kleinschalige reparatie van het beton niet meer verantwoord is, komt van de dienst Ge meentewerken van Sassenheim die een onderzoek instelde naar de gebreken in de betonconstructies van de flats. On der meer worden de volgende voorzieningen uitgevoerd om de gebreken te verhelpen: de betonschermen op de balkons worden verwijderd en vervangen door een houten balkon hek (hier en daar worden balkons incidenteel hersteld); de galerijen op de eerste en tweede verdieping worden gesloopt en vernieuwd. De totale kosten van dit project worden geraamd op 364.000 gulden inclusief omzetbelasting. Het wel of niet beschikbaar stellen van het benodigde geld voor dit project is één van de onderwerpen in de gemeenteraad van dinsdag 26 augustus. De flats aan de Gladiolenstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder grote belangstelling werd gisteravond in gebouw Nabij een eerste aanzet gegeven om de tot standkoming van de nieuwe Alphense wijk Kerk Zanen te verwezenlijken. Een aan vang zal worden gemaakt met de bouw rond 1985. In het jaar 2000 dienen er dan zo'n 5.000 woningen te zijn neergezet Om de inspraak van de Alphense bevolking een zo groot mo gelijke kans te geven, werd gisteravond een voorlichtingsavond belegd waarop men zijn of haar wensen kon duidelijk maken. Behalve wethouder J. Haanstra, was ook de di recteur van de dienst Openbare Werken Bos aanwezig om vragenstellers te woord te staan. Wethouder Haanstra benadrukte in zijn ope ningswoord dat het hier om een project ging voor generaties na ons. Reden temeer om in een zo vroeg mogelijk stadium de bevolking bij de plannen te betrekken en inspraak te verle nen. Reden temeer ook om de wensen te horen en deze te verwerken in de plannen. De aan wezigen werden in staat gesteld om vragen op schrift te stellen en mondeling om uitleg te vra gen. De vragenstellers hielden zich vooralsnog bezig met vrij algemene zaken waarbij de tech nische kant en de beleidskant de meeste aan dacht kregen. Belangrijk vonden de vragenstellers der zetten woningen. De heer Haanstra hi| op dat punt op de vlakte en meende da ver op dit moment weinig van bekend „Dit hangt af van het te houden marli zoek. Een onderzoek dat steeds weer 3 ten worden bijgesteld. In elk geval zal t\ worden gehouden met volksvijand nu( de woningnood. Hierop zal bij de same^ van de wijk worden ingespeeld. Sterk aandacht zijn gericht op de verhoud) ningwetwoningen en woningen in de v| tor. Wij dienen voorts voorop te stellen j ningen moeten kunnen worden gebo<| hen die geen huisvesting hebben, aldusL houder. Ook zal gelet worden dat de vr*., te klein blijft. Dit om te voorkomen dat J die over de spoorlijn zal worden aangelrg „wijkje over het spoor" wordt. Hij doelc flexibiliteit die zal worden nagestretL»- tempo waarin wordt gebouwd zal afhard de behoefte en andere omstandighedeir gaan wordt van de mogelijkheid om ha^~ tempo te versnellen dan wel af te zwalp naar gelang de omstandigheden. Ond£j gegeven echter dient de nieuwe wijk f waardig deel te worden van Alphen en:^ geïsoleerd wijkje. Hij herhaalde de ni om ook de te creëren werkgelegene hoogste prioriteit te geven en deelde mi nog tal var len volgen. - - - "Iteit nog tal van dit soort voorlichtingsavond WARMOND De commissie ruimtelijke orde ning is gisteravond akkoord gegaan met een tweetal concepten ter voorbereiding van de be stemmingsplannen Oranje Nassaulaan en Kou- denhoorn. In het bestemmingsplan O. Nassaulaan is een groter aantal te bouwen woningen opgenomen dan aanvan kelijk was gepland. Met een projectontwikkelaar is een overeenkomst bereikt, waarbij wordt toegestaan dat er 8 woningen meer worden gebouwd zodat er niet eén woning op 5000 m2 grond komt te staan maar een op 2500 m2. Die projectontwikkelaar heeft daar uiteraard het een en ander tegenover gesteld zoals het terrein van het vroegere zwembad aan de Poel wat nu openbaar groen kan worden en het voor de inwoners van Warmond mogelijk maakt de Poel te bereiken en daarmee de ijsbaan. Verder worden er voet- en fietspaden aangelegd zodat er voor fiet sers de mogelijkheid wordt geboden de drukke Oranje Nassaulaan te mijden. Enkele commissieleden hadden toch wel wat proble men met deze ruil maar zwichtten tenslotte voor de voordelen voor de gemeente. Belangrijke groenge bieden zullen in dit gebied beschermd worden mid dels een beheersovereenkomst. Vervolgens werd de nota ter voorbereiding van het bestemmingsplan Koudenhoorn onder de loep geno men. Gisteren werden er alleen enkele principe-uit spraken gevraagd. De exacte inrichting van het ei land komt later aan de orde. De meeste commissiele den spraken zich uit voor een aangelegd voetpad door het stiltegebied. Twee commissieleden vonden dat er ook gefietst moest worden en een commissie lid achtte het overbodig ook maar iets aan te leggen in het als stiltegebied aangemerkte deel van het ei land. De surfplanken zouden geconcentreerd dienen te worden op 't Joppe, het nieuwe recreatiemeer. Aan de oever van dit meer zou een strandje aangelegd kunnen worden voor het gemak van de surfers en voor zwemmers e.d. Het stiltegebied dient vanaf het water vrijwel ontoegankelijk te worden. Voor de oe ver op enige afstand van het eiland zouden in *t Jop pe wel aanlegmogelijkheden gemaakt kunnen wor den. Verder zou er mogelijkheid zijn langs de boe zemkade van de Zwamburgerpolder. De eventueel te creëren aanloophaven dient zo dicht mogelijk bij de brug te komen mede in het belang van de Warmondse Middenstand. Jeneverboom De voorzitter vertelde aan het eind van de vergade ring dat Warmond het bijna zonder de beroemde Je neverboom had moeten stellen. De dijk rond de Hemmerpolder waarop het boompje als een herken ningsteken voor de watersporters staat, wordt mo menteel opgehoogd. Daarbij werd alle begroeiing verwijderd tot grote schrik van velen. Bijna viel ook de Jeneverboom ten offer maar gelukkig kwam een nadenkend persoon bij het waterschap Oude Venen op het idee toch maar even een telefoontje met War mond te plegen. Zo kon nog net worden voorkomen dat deze merkwaardige boom verdween. Tevens werd overleg gepleegd over de rest van de begroei ing op de dijk en men beloofde verder voorzichtig te werk te gaan en zoveel mogelijk te sparen. Het eiland Koudenhoorn aan de Leede Verzorgings tehuis St. Jozef geopend Burgemeester M. Paats van Alphen aan den Rijn verrichtte gistermiddag de opening van het bejaardenverzorgingste huis St. Jozef aan de Hoflaan 3. Op dit moment verblijven 105 bejaarden in het tehuis waaraan circa anderhalf jaar is gebouwd. Het verzorgingstehuis zai vol gend jaar worden uitgebreid met 80 appartementen. Deze zijn bedoeld voor bejaarden die in staat zijn zichzelf te hel pen en slechts van tijd tot tijd enige verzorging behoeven. ALKEMADE In het programma voor de „Nacht van het hart" in Alkemade op 29 au gustus zijn enige wijzigingen gekomen. Zo maakt eerst „Liefde voor Harmonie" een muzikale rondgang door Roelofarendsveen, eindigend in sportcomplex „De Twee sprong". Dan opent burgemeester Bolten van Alkemade net evenement door de af trap te geven van de rolstoelbasketbalwed- strijd. Dit is een eredivisietopduel tussen Frisol uit Dordrecht en Antilope uit Leer- sum. Beide teams zijn al jaren eikaars naas te rivalen om de Nederlandse titel. Hierna zal oud-Ajax uitkomen tegen Koossjar- din uit Leiden met de volgende spelers: Sjaak Swart, Bennie Muller, Theo v. Duivenbode, Wietze Couperus, Dick van Dijk, Ton Thie, Gerrie Mühren en Jan Mulder. Voor de tafeltennisdemonstratie komen naast de tafeltennistopper Sandra de Kruif (meer voudig jeugdkampioene, 3x finaliste om senio- rentitel en Nederlands kampioene 1980 dames- dubbel) ook Stephine v. Gennep en Patrick Swiers (beiden Nederlands kampioen bij de ju nioren en Sjoerd Meyer, die vorig jaar de adspi- rantentitel miste als gevolg van een blessure. De samenstelling van het veronica-team in de daaropvolgende zaalvoetbalwedstrijd is nog niet bekend. Veronica's tegenstander, het zoge naamde „Prominententeam" uit Alkemade is als volgt samengesteld: de raadsleden P. v.d. Meer, Kret, v. Nugteren en Hoogeboom, de hoofdonderwijzers Koot en Witvoet, de acteur Joop Doderer en de leider van de Dutch Swing College Band, Peter Schilperoort. Scheidsrech ter tijdens deze wedstrijd is de AZ-'67-speler, Richard v.d. Meer. De dameshandbalwedstrijd tussen MMO en OASE zal om 24.00 uur beginnen. De tegen stander van de Alkmania-dames, Nederlands kampioene 1979, zal Bloemhof uit Rotterdam zijn in plaats van het Geldropse Braakhuizen, dat verhinderd bleek. Misschien heeft Bloem hof echter nog wel een veel grotere prestatie- lijst, want zij werden vijf maal Nederlands kampioen zaalvoetballen voor dames. De laatste wedstrijd is tussen de organiserende vereniging Jipi's Tweesprong en de hoofdklas ser Sporthuis Landwer Johan uit Sassenheim. De voorverkoop voor dit evenement, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de Ne derlandse Hartstichting is reeds gestart bij de volgende adressen: Snackbar „De Wigwam" en Knipbar v. Stave ren te Oude Wetering en Jipi's Bar Bowling en Drogisterij-Kapsalon Ed v. Berker te Roelofa rendsveen. KATWIJK Een rubber boot, eigendom van een in woner van het Duitse Wup- pertal, is gistermorgen ge stolen uit de Maandagse We tering in Katwijk. De waar de van de boot is vier mille. De boot werd om half zeven 's morgens afgemeerd en rond het middaguur was het rubbe ren vaartuig verdwenen. De boot is blauw met een witte bies van het type Marine Union. Koe dood op rijksweg 4 LEIDSCHENDAM Een kantelende veewagen is gis termorgen rond twaalf uur op rijksweg 4 (Rijswij k/Amsterdam) ter hoogte van het verkeersplein Leid- schendam noodlottig géwor den voor een koe. De koe overleed en werd afgevoerd naar het slachthuis. NOORDWIJKERHOUT Wethouder Heemskerk, tevens erevoorzitter van de voetbalvereniging V.V.S.B., stelde gis teren na een kernachtige toespraak de overdekte zittribune officieel in gebruik. De ingebruikneming werd vooraf gegaan door een muzikale show, die werd verzorgd door de muziekvereniging St. Jeanne d'Arc. Wethouder Heemskerk zei daarna, dat hij versteld stond van het werkstuk. De zittribune is namelijk door de vereniging als bouwpakket aangekocht en geheel door een aantal leden gebouwd. Aan de 40 meter lange tribune (met een capaciteit van 400 plaatsen) hebben deze mensen dan ook hun handen vol ge had. De heer Heemskerk roemde het bestuur en de zelfbouwers dan ook in gloedvolle woorden. Met het hijsen van de V.V.S.B.- vlag stelde hij vervolgens de zittribune officieel in gebruik. Iedereen ging er toen eens goed voor zitten (al moest een groot gedeelte blijven staan, daar er meer dan 1000 toeschouwers wa ren gekomen) om de opening van het seizoen goed te kunnen volgen. Voor deze openingswedstrijd was de eerste divisieclub H.F.C. Haarlem naar Noordwijkerhout gekomen. De meestal moeilijk scorende Haarlemmers waren tegen de derde klassers uit Noord wijkerhout goed op dreef. Uiteindelijk bonden zij V.V.S.B. met 90 aan hun zegekar. V.V.S.B. heeft als troost de wetenschap, dat door de vrij grote opkomst een deel van de zit tribune is terugverdiend. Wethouder Heemskerk hijst de vlag in top. KATWIJK De dagmavo voor volwassenen en de op- stapcursus gaan binnenkort in Katwijk weer van start. De eerste jaars dagmavo kursisten beginnen op 1 sep tember, de tweede jaars op maandag 25 augustus. De op stapkursus, bedoeld voor de genen die hun kennis van de lagere school willen opfris sen, begint in de tweede helft van september. Voor beide opleidingen is morgen nog een laatste inschrijf- mogelijkheid. De beide opleidingen, waarvan de start van de opstapkursus twee jaar geleden, en de start van de dagmavo voor volwas senen vorig jaar was, worden gegeven in het schoolgebouw aan de Remisestraat door leer krachten van de Avondscho lengemeenschap „Boerhaave" uit Leiden. Op donderdag 21 augustus is 's morgens tussen tien en half twaaalf de laatste mogelijkheid.om in te schrij- ïelei ven in het schoolgebojj^ Men kan dan kiezen rf hoeveelheid vakken e£ een deelpakket De geeft maximaal g^^i drie ochtenden per wr 8.45-12.45 u. les, waaK! peuterspeelzaal aan de- vo mogelijk voor de van de kinderen kan De opstapkursus is voor degenen, die huif j van de lagere schoor opfrissen. Er wordt hi ven bij het leren „stui Voor verdere inform, men zich wenden tot; Onderwijs, gemeenti rie, telefoon 15741. ADVERTENTIE Een zwaar verzilverd miniatuur van het gerestaurel^ Kurhaus sturen wij u graag, toe als u de kleine moeifc^ een nieuwe abonnee aan te brengen. van _als nieuwe we< abonnee van de Leidse Courant Postcode/Plaats j»c. Betaald wordt per maand (automatische alschrijr per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite ir een miniatuur van het Kurhaus. Naam|^q Adresi hlc Postcode/Plaats- Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. jdim .Me. (din, m IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4