EN VERDER V*: ETBALKR ANT „Je wordt niet direct rijk..." iFns VANSEGGELEN MEENT: Prognoses Prognoses (5) Prognoses (2) Prognoses (6) Prognoses (3) Prognoses (7) Prognoses (8) Prognoses (4) „Het zal voor velen wel een verrassing zijn geweest, die overstap naar Telstar. Zo verklaar ik in deze nu toch wel traditioneel te noemen rubriek nog dat ik „uitsluitend voor mijn plezier" voetbal en het „daarom bij het amateuristische UVS" wel naar m'n zin heb. en zo teken ik voor een eerste divisieclub. Ik zal proberen het uit te leggen. Na mijn vertrek bij UVS was het ook in eerste instantie mijn bedoeling bij ASC m'n voetbaldagen te gaan slijten. Ik had het daar best naar m'n zin. trainde gezellig mee en ook het ..leven na de bal" beviel me wel. Beviel me uitstekend, eigenlijk. Er werd daar ook regelmatig over wat anders dan voetbal gepraat. Een goede zaak naar mijn idee. al heb ik het idee dat er in het afgelopen seizoen bij ASC iets meer over voetbal gepraat had mogen worden. Maar goed. voetballen in de afdeling zal ook z'n charme wel hebben. Terug naar Telstar, en die overstap. Tot m'n stomme verbazing bleek Brand belangstelling te hebben voor een speler die op dat moment op wat zaalwerk na helemaal niet voetbalde. De verbazing trof niet zo zeer mijn kwaliteiten als voetballer, die zijn nog Bteeds in ruime mate aanwezig, maar wel het feit dat ik al wat ouder word en dat mijn mentaliteit nu niet direct zo is dat er van een perfecte professionele voetballer kan worden gesproken. Met name Dêsar heeft me dat zo vaak verteld dat ik er zelf bijna in ben aaan geloven. Na afloop van net komende seizoen (of misschien wel eerder) zal blijken of Gerard gelijk heeft gehad. Brand nam dus contact op en bleek ideeën te hebben die me wel aanspraken. Hij denkt positief, doet positief en hoopt komend seizoen met Telstar vanuit de eigen kwaliteiten ook zo positief mogelijk te gaan voetballen. Een zienswijze waarin ik mezelf wel kan vinden, waarin ik ook ruimte zie om met plezier te blijven spelen. Menige trainer, ook in de emateurwereld, kan aan hem een voorbeeld nemen. Ik heb dus getekend. Ook omdat het waarschijnlijk nog wat te vroeg was om echt laag te gaan voetballen. Ik ben zesentwintig, m'n lichaam mag nog wei wat doen voordat ik echt lui ga worden. Over het geld. In tegenstelling tot wat veten denken, speelde dat gegeven nauwelijks een rol. Natuurlijk is het wel een prettige bijkomstigheid (ik kan daardoor doorstuderen, politieke wetenschappen), maar daar houdt het wel mee op. 't Zijn geen kapitalen, wel redelijke bedragen, zeker voor een student. Al word je. dan niet direct rijk. Een doel? Ergens in m'n achterhoofd natuurlijk wel. Als zo'n proefjaar nu echt leuk verloopt, zijn er allerlei mogelijkheden. Maar voordat ik daar bewust aan ga denken, moeten we wel een tijd verder zijn. Moet ik voor mezelf weten of ik dat heen- en-weer-gereis aankan, of dat vier, vijf keer trainen per week kan blijven volhouden. Want dat Is een geestelijke opgave die er mag zijn. Aardig is wel dat ik een late opvolger van drs. Plageman ben. In zijn DOS-tijd was hij de enige betaalde voetballer met een titel, Ik heb de Indruk dat ik dit seizoen de enige ben. En da's toch een leuke binnenkomer. Er wordt op mij gelet. Ik hoop wel dat dat „opletten" In het veld wel binnen de perken blijft. Tot nu toe heb ik mezelf In elk elftal kunnen laten uitroepen tot „meest getrapte speler". Wat mij betreft mag die titel dit jaar aan iemand anders tebeurt vallen. Al ben ik er wel bang voor dat ik weer aardig in de prijzen ga vallen. De eerste Telstar-weken hebben dat al redelijk duidelijk gemaakt. Het betaalde wereldje is overigens wel duidelijk verschillend van de, aan mij bekende, amateuromgeving. Neem nu het IJmuidense wagenpark. De Ford Capri's vliegen ie om je oren. En hoewel ik zelf al weken op zoek ben naar een oude Peugeot, heb ik me, om teleurstellingen aan diverse zijden te voorkomen, maar even laten vereeuwigen bij een ander soort sneldheidsmonster. Ik ben de rotste niet. Iets anders: zaalvoetbal. Leuk voor de jongens van UVS dat ze dit seizoen die zaal eindelijk in mogen. Alleen kan je je wel afvragen waarom het niet wat eerder is gebeurd. Het had wat probleempjes kunnen voorkomen, denk ik zo. Zelf hoop ik er dit jaar ook nog aan toe te komen, 't Zou een aardige zaak zijn als zij nu wel en ik uiteindelijk niet in de zaal kan uitkomen. Maar ik heb daar wel vertrouwen in. Rest mij nog zowel ASC als UVS (in die volgorde) veel succes toe te wensen in het komende seizoen. Ook wat dat betreft ben ik de rotste niet. Ik ben Theo van Seggelen, inmiddels zesentwintig jaar, studeer nog altijd rechten en voetbal tot veler verbazing nog altijd met plezier en „een twinkeling In m'n ogen" (vrij naar Brand). Prognoses en voorspellingen. Als geachte lezeres, waarde lezer heeft u er weer zes pagina's van achter de rug. Zes pagi na's waarin opmerkelijk weinig middenmootpo- sities en opvallend veel hogere plaatsen werden voorspeld. Zes pagina's waarin het „hopen op" duidelijk prevaleert boven het „misschien wel beter weten". In de vorige voetbalkrant van de Leldse Courant kwamen wij voor de aardigheid een keertje te rug op hetgeen in de daarvoor uitgegeven bijla ge werd gesteld. En als een verrassing kwam het echt niet dat zeventig procent van de voor spellingen niet volledig was uitgekomen, dat twintig procent van de prognoses helemaal niet klopte en dat slechts in tien procent van de ge vallen een ruime voldoende kon worden bijge schreven waar het de vooruitziende blik van sportbestuurder en/of trainer betrof. Per slot van rekening bezit niet ieder zo'n fout loze blik als Van Nispens elftalbegeleider Van Ede die de situatie vorig jaar al somber Inzag en vervolgens inderdaad met zijn club naar de vier de klasse degradeerde... ses, onze voorspellingen. Met de i dat we In een volgende uitgave terug zull(~ men op de nu volgende regels. Hoe triei resultaat voor ons professionele kenners* zal bliiken te zijn. Beginnend bij de zaterdagse eerste r (KNVB) zien wij vier 'Leldse' vertegenw, gers. Quick Boys en Rljnsburgse Boys meedoen om de tweede plaats, Noo wordt eerste. En als het een beetje landskampioen. In de tweede klasse komen zowel Lisser Boys hoog. Meer dan derde we vooralsnog evenwel n/et zitten teams. ARC, Katwijk en Koudekerk komen uit in de derde klasse. Katwijk ein ARC en zou best wel eens nen worden. Van de vierdeklassers zien we hoog (bij de eerste twee) eindigen. Toch leert de jarenlange ervaring dat mensen, en in het bijzonder voetbalsupporters, trainers en spelers eigenlijk niet zonder deze voorspel lingen kunnen. Dat een voetbalkrant als die u nu voor u hebt liggen wel degelijk voorziet In een behoefte. Dit, terwijl een ieder weet dat de bal bij voetbal „rond" blijft, dat veel factoren rond dit spelletje volstrekt oncontroleerbaar zijn en dat juist dat soort onvoorziene omstan digheden voorspellen tot een hachelijke zaak maken. UVS zal in de hoofdklasse zondag niet eerste zeven eindigen. Lugdunum, een lager, zal het gewennlngsjaar met een kopgroep (derde) besluiten. In de wordt Roodenburg kampioen en volgt Zwart sterk. In de bijna 'Leldse' derde klasse (A) dag komen Teylingen en LFC een (eerste twee), terwijl Alphense minimaal bij de eerste drie zal UDO Is de 'meest promotiegevoelige' klasser uit de Leldse regio. Minimaaal wn de plaats dus. DOCOS mag eveneens als riet voor de titel worden genoemd. k i Vanwaar dan toch die bereidwillige medewer king van alle zijden? Vanwaar die enthousiaste reacties als er wordt gevraagd om een sei zoensvoorspelling De enige reden die wij van Hutspo(r)t kunnen bedenken ligt In het gegeven dat de met voet bal behepte mensen in Nederland vrijwel allen van mening zijn inderdaad verstand te hebben van deze tak van sport. Je merkt het langs de lijnen van welk voetbalveld dan ook, je merkt het dus ook bij de voorbereidingen van al die voetbalwedstrijden. En wij als sportredactie varen wel bij dat gege ven. Zijn blij verheugd dat telkens weer een clubman opstaat die'vertelt waar zijn ploeg aan het eind van het dan voorbije seizoen op de ranglijst zal vertoeven. Onderaan vinden wij beide afdelingen. In r terdagse tweede klasse wordt MVKV kam, ZLC eindigt eervol als sterke runner-up"J eerste klasse moet Leiden de beste ff worden toebedacht. Valken '68 finisht d\* de buurt van de Swaak-brigade. De zondagafdeling kent vele favorieten, f volging van Altlor trekt ook ASC er binn*' jaar tussenuit. VTL zal wel weer eens et tweede worden. Bij de dames voorzien i cessen van A Ik mania en Ter Leede. Om de vreugde over dat gegeven nu eens heel duidelijk te maken zullen wij van Hutspo(r)t dit jaar hoogstpersoonlijk de nek in de strop ste ken. Draalen we de zaken op deze laatste pagi na om en geven we bij deze, zelf onze progno Velen onder u zullen na het lezen vat voorspellingen wel meewarig het hoofd i den of In een hartelijk schaterlachen ultbdri Maar misschien zijn er ook wol lozers d roerend met ons eens zijn, vooral als hel kluppie als favoriet wordt getipt. Enfin, wi wel zien. Alleen het komend seizoen kan L leren hoe ver wij er wel niet naast hebben I ten. maar al te vaak schone zaken stuk, fraaie, stijlvolle zaken komen beslist ook nog voorEn niet alleen van Lugdunum-zijde, al dient wel te worden gesteld dat een niet geblesseerde Sjardijn, zeker In Leiden, een publiekstrekker van de eerste orde is. Met het alternatieve elttal dit keer rustend in en op een van de dug-outs van het ASC-terrein, kijken we nog even verder neer wat de Leidse Courant ook komend seizoen weer op sportiet gebied zal brengen. Veel, in teder geval. Of het nu handbal, cricket, volleybal of waterpolo betreft, onze verslaggevers zullen ook dit komende seizoen weer hun uiterste best doen een aantrekkelijke en informatieve sportkrant to verzoete*. Belangrijkste onderwerp echter ook in komend seizoen: de voetbalsport. Niet zo vreemd natuurlijk, met ruim een miljoen leden voert de KNVB nog altijd duidelijk de lijst van sportbonden aan, zijn voetballers waar dan ook nog immer in do meerderheid. Acties als van Lugdunum-spits Frans Sjardijn, hier in een van de duels met LFC, maken duidelijk waarom dat zo is. Want, al maakt de tegenwoordig En voor dit soort talenten reserveert de sportredactie van de Leidse Courant ook komend seizoen graag de benodigde ruimte

Leidse Courant | 1980 | | pagina 28