©ETBALKRANT Vierd RKAWfl KNVB ZONDAG 'JARENPLAN WSB GESLAAGD DERDE KLASSE )E KLASSE -t PAGINA 7 Zoetemelk: meer op conditie werken. VOORSCHOTEN Het is niet moeilijk om LFC-tralner Zoetemelk aan het praten te krijgen. Vooral niet als het gaat over zijn eigen club en het Leidse voetbei In zijn geheel. „Het niveau van het Leidse voetbal Is inderdaad schrikbarend gedaald. Maar waar ligt dat nou aan? We zouden als oefenmeestere van Leidse vorenigingen eens om do tafel moeten gaan zitten on de oorzaken eens gezamenlijk moeten aanpakken. Misschien wel een permanent traincrsoverleg." Een ambitieus idee van de coach, dio met da in vergane tijden zoveel furore makende kanaries, degradeerde naar de derde klasse. „Bij LFC ga ik het dit jaar ook. anders doen. Ik heb me teveel met het technische en sociale aspect bezig gehouden. Vooral op conditioneel vlak zullen er dit jaar bergen moeten worden verzet" Zoetemelk Is via de jeugd van Quick Boys terecht gekomen bij de Leidse geelzwarten. Hij stelde wel wat eisen, want organisato risch wenste hij met name naar de onderbouw van het eerste elf tal een woord|e mee te mogen spreken. Dat gaat goed. In goed overleg met het bestuur zijn de prestaties van |eugd en het twee de elftal zichtbaar gestegen. „Het tweede Is als tweede geëin digd en moet dit laar kampioen worden." Waarom ging het dan zo mis met het prominente elftal van de club? „De concentratie derby's met een beetle angst tegemoet ziet. is DOSR. In het verleden braken dit soort wed strijden DOSR nog wel eens op. De selectie onder leiding van Heine hoopt desondanks op de eerste plaats te zullen eindigen. Aan degradatie wordt bij DOSR, dat uitsluitend met eigen Jeugdspelers werd aangevuld in elk geval niet ge dacht. Foreholte Foreholte. dat de oefenwed strijden goed begon, verwacht eveneens een zware competitie tengevolge van de streekduels. Somber is men niet. De spe lers zijn goed op elkaar inge speeld, mede een gevolg van opnieuw weinig mutaties. Al leen Peter van Kampen nam afscheid om zijn heil bij SJZ te gaan zoeken. Met de junioren uit eigen kweek moet een plaats in de middenmoot be vochten worden. KRV KRV kampt al direct met enke le geblesseerde spelers. Drie kandidaten voor het eerste elf tal zijn nog altijd niet hersteld van de zware aanslagen op hun benen in het vorige sei zoen. KRV. dat verder Slierings zag vertrekken, ziet slechts een nadeel In de nieuwe com- petttleindeling. KRV 6peelt lie ver wat technisch, hetgeen dit jaar vermoedelijk minder kan door de overigens vaak leuke derby's. MMO MMO zal het komende seizoen uitsluitend worden aangevuld met Jeugdspelers uit eigen ge lederen. Zij zullen ongetwijfeld volop kansen krijgen In de 6treekontmoetingen, ,dle als aantrekkelijk worden gekwalifi ceerd. Overdreven hoge ver wachtingen zijn ook hier niet aanwezig. Van Nispen Bij het vorig seizoen gedegra deerde Van Nispen is, zoals eerder vermeld, veel veran derd. Nanaï, die eerder Lisser Boys en Bloemendaal onder zijn hoede had, is de nieuwe trainer. Daarnaast beschikt men over een nieuwe elftallei der en verzorger. Peter van Drift is een van de spelers, die weer terug is gekomen. De se lectie is in de breedte erg uit gebreid. Daarbij beschikt men nu over een nieuw complex. Met een grote hoeveelheid zelfwerkzaamheid Is de vereni ging kerngezond geworden. Er mag dan ook worden verwacht dat Van Nispen een belangrij ke rol gaat spelen. Promotie vind men bij Van Nispen nog niet noodzakelijk. Dat mag ook gebeuren In 1982, wanneer de vereniging een jubileum te vie ren heeft. Randstad Sport Voorzichtig is men bij Rand stad Sport. „Wij verwachten niets, dan valt het altijd mee". In de loop van het gesprek blijkt er toch wel enig optimis me te zijn. Dit is het gevolg van de wijzigingen. Dit jaar vertrok er, In tegenstelling tot voor gaande jaren, niemand, wel kwamen er spelers bij. Ruud Boendenmaker en Tegelaar komen de selectie van trainer Theo Valkenhof versterken. ROAC'79 Helmut van Veen Is de nieuwe trainer bij ROAC, een ploeg met goede verwachtingen. Van Veen, afkomstig van Meerburg zal bij de spelers Smits als nieuweling aantreffen, met na tuurlijk enige doorgestoten jeugdspelers. Er wordt ver wacht dat ROAC het komende jaar in de top mee gaat draaien. UDO UDO, vorig jaar al dicht bij de titel, verwacht wederom goede prestaties af te gaan leveren. Gerard Slierings en Ferry van Haver vertroken. De nieuwe in deling wordt in Oegstgeest als In de derde klasse donken verschillende aan topposities. SJC uit Noordwijk hoopt goed te meedraaien. „Degradatiegevaar zal or dit |aar voor beslist niet zijn", aldus trainor Duyndam. De ploeg» jaar toch zoveel scoordo. heeft nu beduidend indacht besteed aan de kwaliteit van de defensie, geleider Nellekes van WSB ziet een plaats bij de rie zeker zitten. „We hebben het vijfjarenplan orop etgeen zoveel wil zeggen, dat er In de laatste twee t jeugdspelers uit eigen bron zijn doorgevloeid I eerste". Een goede ontwikkeling In ijkerhout, waar geen spelers zijn overgestapt naar verenigingen. Ook Alphense Boys heeft een Ingekuur ondergaan. Bestuurder van der Geest n huidige prominententeam minstens zo sterk als 'oude' kern. Hillegom houdt het komend seizoen op mootvoetbal terwijl Teylingen van plan ia in de top praaien. d bericht, toen SJC-tralner Duyndam van vacantle kwam Ben van der Zalm een gebroken been had. Er zijn geen rerdwenen. maar wei aanwinsten te melden. Fokke van I Is van GWS overgekomen en Peter van Kampen kwam fiolte. „Het Is onvoorstelbaar, dat we met zo'n scoremo- jrln moeten bengelen. Tenminste, dat gebeurde vorig "jhadden op twee na de meeste goals voor en nog zaten Idegradatieproblemen." Logisch is dan de aandacht, die j nu heeft besteed aan de verdedigende zijde van het bar hij voorspelt zeker geen plaats onderin, de Noord- lach denkt zich zeker ergens een positie tegen de top te wezenlijken. ordwijkerhout heeft de selectie aan spelers gewonnen. 1 heeft afgeschreven, terwijl verschillende spelers naar Vamen. Joop (Teylingen) en Ruud (ASC) Oostdam zijn het oude nest geland, terwijl Jaap van Wegel en Cees Vlugt zich aangemeld hebben l.v.m. verhuizing naar jcerhout. Zij komen uit Groningen en Woerden. Boven- b jaarlijkse jeugdstroom weer geweest. Volgens elftalbe- iNellekes heeft het vijfjarenplan goed gewerkt. De be- lias, dat er jeugd opgeleid zou worden voor het eerste Isultaat: de laatste twee jaar zijn er acht jongeren In de jpgenomen. Op basis van die verjonging denkt Nellekes iultaten te kunnen boeken. Hij gaat zeker uit van een I de eerste drie. terwijl hij In zijn achterhoofd denkt aan in het jaar, dat de club 50 jaar bestaat en dat is in 82. 6 Boys i heerst ook al vertrouwen In de eerste elf. Alphense t bewust gewerkt aan verjonging, omdat men al vroeg- dat de oudere spelers zouden gaan afhaken. Nadat Tseizoen een voorzichtig start van de Boys kende, wer- ierder in het seizoen de touwen los gegooid. Dit keer zal Ige selectie vanaf het begin knokken voor een goede Sterker nog", aldus bestuurslid van der Geest,„Deze Is zelfs in staat de titel te pakken." Optimistische gelul- |ilt Aiphen. Alleen Jan van Leyden Is weg bij de Boys. Hij Kr terug naar zijn oude club ARC. 'aller bij Teylingen is doelman Leo Dols die vertrok naar t vorige seizoen naar de vierde klasse zaterdag gepro- e GWS. Afgezien van het afscheid van Dols bleef de se- n Teylingen verder ongeschonden. Vanuit de Jeugd is spelers overgestapt naar de senioren maar een plaats ste team wordt deze 'junioren' nog niet toegedacht, iet eerste elftal van de Sassenheimse vereniging zal _4reenkomsten vertonen met dat van het afgelopen sei- Frans van der Klugt heeft plaats moeten maken onge en zeer ambitieuze oefenmeester Martin. Progno- bedoeling is een eerste plaats, maar als we meedraaien we ook heel tevreden", zo wordt van bestuurszijde Is slechts één spelers-mutatie te meiden. De zijn heil bij .Nieuw Vennep. Trainer Stokman, die de ijjjjan Hillegom nu voor het derde Jaar onder zijn hoede zes jeugdspelers gerecruteerd en aan zijn spelers- igevoegd. Iets boven de middenmoot voetballen is de jichtige voorspelling uit het Hillegom-kamp. De bedoe- ""1 dat het tweede team nu eindelijk eens de afdeling ver- (omoveert naar het KNVB-voetbal. - De meeste «sers uit de Leidse in de komende Ie met gematigd ie van start. Meer eo plaats in de subtop 30 vaak niet verwacht, ischien het gevolg Iwezigheid van EY*8'® mutaties. Het M van de selecties lewijzigd ten van het de seizoen. Nieuw ijkierenigingen is het ^Utal derby's. Deze ^net gemengde l tegemoet gezien, is het er echter eens dat deze igen ilijker zullen zijn publiek. de klasse A zijn de ben uit de Rijn- en iefe ingedeeld, fan Nispen, UDO 79 hebben hier de "Verwachtingen. ;hte van het Je seizoen p zich bij Van meeste I in. Met een nieuwe I ftalleider en en enkele lerde spelers moet derde klasse ^erde team in den geacht in de g e draaien. in de afdeling heeft —slechts éèn jaar ge- rereniging, die vorig oonde in de breed- de krachten te bo ok het tweede elftal Ie, hoopt dit jaar in de middenmoot aaien. Het eerste een belangrijke wij.- derging heeft in ie- het volste vertrou- gunstig competitie- voudig zijn het vertrek van top scorer Rinie van Elk op te van gen. Desondanks heerst er een optimistische stemming. Daar bij wordt gewezen op de lage gemiddelde leeftijd van de se lectiespelers en het feit dat de spelers goed op elkaar zijn in gespeeld. Concordia (H) Het zestig jaar bestaande Con cordia Hillegom ondergaat slechts een belangrijke veran dering. Van der Smissen wordt hier de nieuwe trainer. Hij zal er voor moeten zorgen dat het eerste team zich handhaaft en de reserves promoveren. Een kampioenschap van het twee de wordt in deze vereniging voorlopig het belangrijkst geacht. Het „gat" tussen de twee hoogste elftallen vind men bij Concordia namelijk te groot. D0C0S Ook bij DOCOS hecht men veel belang aan de prestaties van de reserves. Hier wordt echter ook een gooi naar het kampioenschap van het eerste elftal verwacht. De selectie, die nog altijd onder leiding staat van Van der Ham, zal dit jaar starten zonder Jan Smits, dis naar ROAC vertrok. enigzins verzwakt. DOSR ider geval niet een- Een van de clubs, die de was er op het essentiële moment niet. Dat laatste beetje meer ontbrak net bij de LFC-ers. waardoor vaak in de laatste fase dure punten werden weggegeven. Bovendien hadden we geen echte spits, waardoor we te weinig aan scoren toe kwamen. Maar tegen het einde van de competitie ging het al wat beter en juist toen hadden we niet veel geluk. Nee, Texas had er nooit Ut mogen blijven. De verkeerde ploeg Is gedegradeerd." Tegenvaller Er zijn drie spelers verdwenen. John Verschoor werd door Tel star weggekocht en Henk Brandt is overgeschreven naar Lugdu- num. Tenslotte is Ger Nachtegeller tegen de afspraak In vertrok ken naar LDWS. „Dat was inderdaad een tegenvaller voor me. Juist Ger had ik vaak iets meer ontzien en hij beloofde me tij dens die laatste pot tegen Lisser Boys heilig dat hij zou blijven. Dan toch nog weggaan is triest." Ondanks de afdaling naar de lagere klasse was er toch een redelijke aanwas. George Moes man en Wallie Gallert kwamen van LDWS, René Boekooi en Chris van As kreeg LFC van Lugdunum en Nico van As (Rooden- burg) en Iwan Haft (Unltas Leiden) waren de nieuwe kandidaten voor het eerste, „ledereen zal echter eerst voor zijn plaats moe ten knokken. De werkers zullen de beste papleren van me krij gen en het eerst opgesteld worden. We zullen ons gewoon op karakter naar die tweede klasse terug moeten vechten. Het be langrijkste is, dat ik er een hechte groep van wil maken. Als ze voor elkaar het vuile werk opknappen, krijgen ze meer binding en wordt er tot het einde voor elkaar geknokt. Hoe onze kansen liggen is mij volslagen onduidelijk. Ik ken de meeste derdeklas sers niet." Zoetemelk leert veel tijdens de B-cursus die hij volgt. Kort geleden heeft hij nog stage gelopen bij de voorbereidingen van Real Madrid en Borussia München Gladbach, die in Zeist hun trainingen deden. Erbarmelijk Het Leidse voetbal, leder Jaar maar weer komen we tot de ont dekking. dat er wederom meer Leidse verenigingen gedegra deerd zijn dan er kampioenen zijn waar te nemen. Zoetemelk heeft hierover wel een duidelijke mening:,, Ja, het is vreselijk hoe dat maar door blijft gaan. In vergelijking met bijvoorbeeld de goede tijden van LFC, Roodenburg, UVS en Lugdunum is het nu erbarmelijk slecht. Ik vind gewoon, dat alle trainers in Leidse dienst eens bij elkaar moeten gaan zitten en de oorzaken moe ten bespreken. Ik geloof zeifs, dat er op het psychologische vlak een hoop te doen valt, terwijl bovendien het veelvuldig overstap pen van de ene naar de andere vereniging eens onder de loupe zou moeten worden genomen. In ieder geval zou er een goed contact moeten komen om deze zich doorzettende voetbaldeva luatie een halt toe te roepen. Maar dan moet het wel op een col lectieve basis worden aangepakt." positief ervaren. UDO is een ploeg, die altijd de beste pres taties levert voor veel publiek. Dat publiek wordt door de streekontmoetingen In grote getale verwacht. Wellicht Is UDO dan ook in staat om de overgang naar nieuwe velden met een kampioenschap te vie ren. In do vierde klasse B komen slechts zes ploegen uit de Leidse regio uit. Van hen den ken Meerburg en RKAW, dat het vorige seizoen goed af sloot, in de top mee te gaan draaien. Niemand voorziet degradatieproblemen. Bernardus Bernardus zag twee belangrij ke steunpilaren vertrekken. Sjaak Vriesekoop ging naar Ajax, om daar zijn opwachting te maken bij de amateurs. Naast deze goede doelman heeft ook Leo van Wetten, de laatste man, zich niet meer be schikbaar gesteld voor het eer ste elftal. Op het eerste gezicht lijkt Bernardus dan ook enig- zlns verzwakt. Men heeft ech ter het volste vertrouwen In de vervangers. Het nieuwe com plex kan verder een belangrij ke inspiratiebron gaan vormen. Een gematigd optimisme over» heerst bij deze vereniging, Ton Arroyo: een grillige spits, in het vorige seizoen goed voor vijftien Foreholte-doel- punten. waar sportiviteit blijft prevale ren. Meerburg Bij Meerburg maken twee mensen een come-back. Mi chel Harte gaat weer bij Meer burg spelen, terwijl Ben Nolen opnieuw als trainer gaat optre den. Veel wordt hier verwacht van de Jeugd. Na het kam pioenschap van de A-1 vorig jaar denkt men een groot aan tal jongeren gemakkelijk in het eerste elftal te kunnen inpas sen. Bij Meerburg Is men er dan ook van overtuigd een be langrijke rol te kunnen gaan spelen. RKAW Ondanks het vertrek van top scorer Kees Metselaar (vorig Jaar goed voor 15 doelpunten) en Blazer hoopt RKAW mee te kunnen doen in de strijd om de bovenste plaats. Het goede slot van vorig jaar Is de oor zaak van dit optimisme. Slechts het vertrek van de aanvallers zou roet in het „kampioenseten" kunnen gooien. In de verdediging kan de doelman Simonis (van Oranjeplein) in leder geval voor wat versterking gaan zorgen. SJZ Lelieveld Is de nieuwe trainer van SJZ, dat het komende jaar slechts hoopt zich te gaan handhaven. Theo van Klink en doelman Vuurens hebben SJZ verlaten, hetgeen een duidelij ke verzwakking lijkt. In de pe riode voor de competitiestart zal men er echter alles aan doen de opengevallen plaatsen met jeugdspelers op te vullen. Wassenaar Ook Wassenaar, dat overigens geen belangrijke wijzigingen onderging, heeft geen titelaspi- raties. Men hoopt slechts op een ontspannen seizoen, met andere woorden, van begin af aan niet te dicht bi) een degra datieplaats. Een gunstige start en weing blessures is alles waar Wassenaar voorlopig naar uitziet SVLV SVLV gaat vol goede moed van start. Een grote hoeveel heid onbekende tegenstanders lijkt SVLV een zwaar seizoen te gaan bezorgen. De belangrijk ste verandering is het vertrek van Ben Conradi naar Blauw Zwart. NSV NSV en Nieuwkoop gaan in de vierde klasse E van start. NSV krijgt Kroese (ex-ARC) als nieuwe trainer. Kroese, die momenteel bezig Is met zijn A- diploma, gaat van start om kampioen te worden. Voor hem Is NSV een uitdaging. In ieder geval hoopt men dit jaar niet weer in een na-competitie om een degradatieplaats te moeten strijden. Nieuwkoop Bij Nieuwkoop gaat men liever niet in het koffiedik kijken. Ais er dan toch wat gezegd moet worden dan hoopt Nieuwkoop, dat geen wijzigingen onder ging, zich tenminste te hand haven.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 25