„Resultaat wordt steeds belangrijker bij Lugdunum" „UVS he©!! van geen enkele hoofdklasser te verliezen Laurens Mouter: „Roodenburg club van de toekomst" NET GEOPEREERDE WILLEM ERADUS: JAN FAAS VAN SPORTCLUB USSE GEEFT JEUGD EEN KANS f - vaak tegen profs in de hoofdklasse, het enige wat wi) krijgen als we winnen zijn twee con sumptie-bonnen." Inzet Twee consumptie-bonnen die Henskens er toch niet van weerhouden elke week met volle inzet („daar moet ik het van hebben") te spelen. En ook tijdens de training (Henskens die In het be zit Is van een D-diploma en de jeugd van ASC traint schrijft de oefenstof van Désar op) geeft de verdediger zich voor honderd procent, spe lers als de lichtgewichten Mario Faber en Hans van Leeuwen hebben dat al vaak aan den lijve moeten ondervinden: „In de wedstrijd moet ik tackelen, op de training dus ook. Tijdens tral- ningspartijtjes kom Ik Mario en Hans dan ook opvallend weinig tegen." Henskens staat be kend als een speler die het lichamelijk contact Wil Henskens: heeft een hekel ean kleine be weeglijke spitsen. met zijn directe tegenstander niet schuwt. Hij beschouwt zichzelf als een harde maar niet ais een gemene voetballer. Het liefste komt hij gro te spitsspelers tegen, dan kan hij zijn specialiteit „het koppen" veelvuldig toepassen. Aan be weeglijke kleine puntspelers heeft de voorstop per een hekel. Henskens denkt nog zo'n tien jaar mee te kun nen In de de hoofdklasse, wil tot zijn vierender tigste op topniveau blijven spelen. Komend sei zoen gaat hij de de C-trainerscursus („moet te doen zijn") volgen. Wanneer hij het C-diploma in zijn zak heeft zou Henskens graag doorgaan met de B-cursus, maar hij vraagt zich af of dat nog wel haalbaar voor hem is. De Leidse hoofd klasser verlaten zal hij niet doen omdat hij „ge hecht is aan UVS" en de sfeer juist in het afge lopen seizoen grandioos was. LEIDEN Lugdunum-trainer Ruud de Groot had in het voorbije voetbalseizoen het volste vertrouwen in promotie naar do eerste klasse. Ook toen Verburch een fors gat had geslagen en Lugdunum een aantal steken nogal slordig had laten vallen bleef bij hem het optimisme. Al werd Lugdunum algemeen als de beste ploeg in do afdeling beschouwd, De Groot kreeg toch pas via het nodige geluk gelijk. Keeper Willem Eradus maakte zijn eerste kampioenschap mee omdat hij ondanks een veel te lang verwaarloosde polsblessure onder de lat bleef staan. Dit seizoen blijft Eradus tenminste enige maanden aan de kant nu er dan toch operatief is ingegrepen. Hij hoopt op een nieuw succesjaar voor zijn ploeg maar houdt de nodige reserves. Omdat de eerste klasse een vrij onbekend terrein is lijken die reserves op zijn plaats. Handhaven moet voorop staan, wat er verder te bereiken is zal waarschijnlijk pas na de eerste competitie-maanden duidelijk zijn. Eradus neemt de enthousiaste kem van de Lugdunum-aanhang niets kwalijk maar is een stuk voorzichtiger: „Er wordt gedacht dat wij in één ruk naar de hoofdklasse kunnen doorstoten. Begrijpelijk is die op vatting wel. Ook ik geloof dat er In de eer ste klasse niet zo veel beter wordt gevoet bald dan door de betere ploegen In de tweede klasse. In het bekerduel met Gou da en ook tegen een Amsterdamse eerste klasser wonnen wij overtuigend. Voor het aantrekkelijke spel dat wij meermalen op de mat wisten te leggen zal er echter in competitieverband vanaf nu heel wat min der ruimte zijn. Voor zover ik weet wordt het keihard. Of wij daar helemaal tegen zijn opgewassen Is nog de vraag. Dat wij al> blij moeten zijn met handhaven is wat wei nig. Toch wil ik voorlopig niet veel verder gaan." „Het komend seizoén wordt minder aan trekkelijk als wij niet in de top kunnen meedraaien. De derbies met Roodenburg en LDWS zijn we kwijt. Dat kost ons een paar aantrekkelijke potten met veel pu bliek. Voor ons is het te hopen dat we snel bij UVS komen. Of UVS bij ons." Hogerop „Zo'n zes jaar terug kwam ik bij Lugdu num en nog steeds vind ik het een 'tof kluppie'. Toch merk je dat het resultaat belangrijker wordt. Degenen die er in de laatste jaren bijkwamen missen vaak wat van de gezelligheid die ik toen ik hier kwam nog volop aantrof. De jongens van toen voelen die sfeer beter aan. Maar ik klaag er niet over, zoiets ontloop je niet als je hogerop wilt. En dat willen we zon der uitzondering. Vanzelfsprekend wil ook de trainer het onderste uit de kan." „Ruud de Groot is de beste trainer die ik heb meegemaakt. HIJ doet er ontzettend veel aan, alle trainingen zijn anders en de gelijk voorbereid. Op de woensdagmiddag komt hij speciaal naar het veld voor de keeperstraining. Dat is ongelofelijk. Heel wat beter dan laat op de avond onder een lullig lampje te staan turen. Toch vind ik het jammer dat Ruud een beetje vergeet dat wij geen profs zijn. Als amateur ben je naast je werk heel graag met voetbal be zig, maar je hebt ook je ontspanning no dig." „Ach, de meesten vinden het prima wat hij vraagt. Tenslotte zijn we er kampioen mee geworden. Maar zo'n driedaags trainings kamp in Limburg als competitie-voorberei ding vind ik toch teveel van het goede. En wie er bij de looptrainingen meestal ach teraan loopt 19 niet zo moeilijk te raden." Botscheurtje „In november hoop Ik weer te gaan trai nen. Gelukkig dat er eindelijk wat aan die pols gedaan is, want het werd wel wat al te dol dat ik bij het inschieten alle ballen over links moest laten gaan. Die blessure was eigenlijk al vier jaar oud. De bekende sportarts Hermans, waarmee ik trouwens via Ruud de Groot in contact kwam, ont dekte dat een botscheurtje de oorzaak van de steeds grotere ellende was. Hele maal perfect zal het niet meer worden, maar daar heb ik me automatisch aan le ren aanpassen in mijn bewegingen. Ik ben al blij dat ik de pijn kwijtraak. Want voor die pijn ben ik wel een beetje bang. Wijnand Sloos van UVS heeft Chris Dril lenburg de tweede keeper van Leiden ge noemd toen aan Drillenburg dè voorkeur werd gegeven boven hem. Hij heeft toen vergeten te zeggen wie nummer één was in de veronderstelling dat iedereen zou begrijpen dat hij dat was. Wim Visser van LDWS heeft die kans aangegrepen om een beetje gekscherend te verklaren dat hij de beste keeper van Leiden was. Ik vind dat geen onzin. Hij is de beste. Maar ik ben de best geklede. En daar ben ik best trot9 op." „Of Ik dit seizoen weer snel onder de lat kom zo gauw ik weer volop kan trainen durf ik echt niet te zeggen, wil de Vos en de nieuwe aanwinst Van Kampen worden echt niet zo maar aan de kant gezet als ze het goed doen. Groot De concurrentie is voor ledereen trouwens groot. Van de achttien man die in de eind- selectie komen kunnen er toch maar elf meedoen. Henk Brandt, Jan Verver en Rob Crama zijn nieuw, Koos Bekooy is ge lukkig weer blessurevrij. Daar staat tegen over dat Frans Sjardijn last heeft van zijn meniscus. Eradus, besluitend: „Het is wel te hopen dat er in de verdediging niet zo veel gewis seld moet worden als vorig jaar. Dat i9 voor een keeper heel vervelend..." Eradus: „Hier zit ik nog wel een tijdje mee omhoog." napEN Wil Hensken9 speelt al zo'n vijf WÊm degradatie-voetbal. De voorstopper van ^W.eidse hoofdklasser UVS weet eigenlijk beter. Alleen in het eerste |aar, toen hij achttienjarige leeftijd zijn debuut maak- In het standaardteam van de Leidso ver ging, maakte hij echt goede tijden mee. J^Hskens, die zijn carrière overigens begon een regelmatig scorende linkerspits, ike 000 dat uvs t00n uit twaa" wedstrij- 1 w twintig punten pakte. Dat was in een ee iodo dat Gerard Désar nog in hot eerste p j.bI speelde. Het seizoen daarop, Désar zijr inmiddels trainer van UVS geworden, linksback Pennenburg uit en werd tskens op die positie geposteerd. •eerdaar bleek dat Wil Henskens erg goed in de [ontdekking kon spelen, zo goed zelfs dat hij n sjtwee jaar op die plek uithield. Na het vertrek sdFred Filippo naar AZ'67 werd de nu vierent- DiJJlgjarige Henskens voorstopper In het stan- oetrdteam van de Leidse hoofdklasser. Een po- waar Henskens zich nu nog steeds bijzon- ziet|g°ed thuisvoelt. De besnorde verdediger 3enelde op die positie zelden een slechte wed- tjd, handhaafde in een bijna desastreus UVS- ajoen als een van de weinige UVS'ers een vorm. Een bijna desastreus seizoen, ,en|op de laatste wedstrijdddag stelde UVS I als door een wonder veilig voor degradatie, ^■kens maakte die laatste wedstrijd overi- B niet mee. Hij gaf toch liever de voorkeur een lang van tevoren geplande vakantie in Jden omdat: „Ik per slot van rekening een iteur ben en die trip naar Engeland zeker zo Ingrijk was." sures tl teken voor dat slechte UVS-selzoen. Hens- somt er een aantal op: „We hadden enorm I blessures, een keeperswisseling (Drillen- "3 nam de plaats over van de inmiddels naar sburgse Boys vertrokken Sloos), de affaire »Die Seggelen en het zaalvoetbal." Henskens zelf ook bij die veelbesproken'zaalvoetba- ^euiire betrokken, werd wegens activiteiten in zaal voor één competitie-wedstrijd ge- >rst. Henskens draaide snel bij, hield op met inel die del af er zaalvoetbal en stond al snel weer In de basis van UVS. Van Seggelen (nu onder contract bij Telstar) gaf niet toe en verdween van het toneel. Wil Henskens wil niet veel over al die zaken kwijt, zegt dat het vorige seizoen Is afgesloten en dat UVS met een schone lei begint. Hij zegt er alleen dit over: „Dat zaalvoetbal was de schuld van de spelers zelf, we hadden inder daad de afspraak gemaakt dat we niet bij een andere club dan UVS zouden zaalvoetballen. En toen ik een wedstrijd langs de kant stond besef te ik pas wat Ik had gedaan." Het bestuur van UVS heeft overigens besloten het zaalvoetbal vrij te geven. Komend seizoen mogen de selec tie-spelers van de Leidse hoofdklasser zaalvoet ballen bij de vereniging van hun keuze. Spitsen UVS-trainer Gerard Désar zocht In afgelopen seizoen naarstig naar een oplossing voor het spitsen-probleem waar UVS al een hele tijd mee worstelt. Ook met Henskens werd geëxperimen teerd, de voorstopper verscheen voor één duel in de punt van de Leidse aanval. Het experi ment mislukte. Henskens bleef verstoken van aanvoer en na die partij, waarin hij zeiden aan de bal kwam, stond hij de week daarop al weer op zijn vertrouwde verdedigers-positie. Hens kens vindt dat toch wel jammer, zegt dat hij best wel aanvallender wil spelen: „Als ik in de spits speel en als Mario Faber op de rechter en Hans van Leeuwen op de linkervleugel voor vol doende hoge ballen zorgen dan zou dat best re sultaat kunnen opleveren. Maar misschien kun nen de nieuwe spelers een oplossing voor dat probleem geven. Afwachten hoe Cock van Weerlee en Rini van Elk het er van afbrengen." Henskens, die met voorzitter UVS-voorzitter Kruit van mening is dat degradatie naar de eer ste klasse een ramp zou zijn geweest, ziet het nieuwe voetbalseizoen toch wel met vertrouwen tegemoet. Een zesde of zevende plaats moet er wel in zitten zo meent hij: „Het is belangrijk dat we in de eerste wedstrijden punten pakken, dan. voetbal je in het verdere seizoen een stuk rusti ger. UVS hoeft van geen enkele club uit de hoofdklasse te verliezen." Maar gemakkelijk is het allemaal niet want volgens Henskens wor den de spelers van dertien van de zestien hoofdklasse-verenigingen betaald: „Wij spelen PAGINA 5 $4 '"s/ v éPi Bil LEIDEN Laurens Mouter, da trainer van het Leldae Roodenburg, heelt goede verwachtingen voor het nieuwe seizoen. Zijn ten doel gestelde kampioenschap (hij heelt een tweejarig contract), dat binnen de twee jaar gehaald zou moeten worden, zal het komende jaar moeten worden bewerkstelligd. Met vooral veel nieuwe jeugdspelers is volgens Mouter Roodenburg een club van de toekomsL dus Is er nog wel wat te verwachten van de Noordbewoners. Jan Faas heeft Hana van der Vtist als oefenmeester vervangen bij Sportclub Llsse. Minimaal uitgaande van een middenmootpositie vangt do nieuwe coach aan met een bredere selectie door de aanvulling vanuit de jongeren. Bij Blauw Zwart ia de heer van der Kooy bijzonder optimistisch. Veel nieuwe spelers en weinig afvallers zullen Blauw Zwart In de top moeten laten meedraaien. „We moeten een keer doordrukken naar dia eerste klasse", aldus van der Kooy. Henk Piket, secretaris van LDWS, ia heel wat voozichtiger In zijn uitlatingen: „Wat minder zorgen dan in de afgelopen jaren" Is zijn grootste wens. Roodenburg Volgens Mouter heeft Roodenburg een 2waar seizoen achter da rug. „Na een goede start bleek voor de te jonge ploeg de com petitie te lang en zijn na de winterstop de slechte resultaten ge komen." Het is duidelijk, dat vooral de jeugdspelers veel geleerd moeten hebben in die moeilijke periode, dus is er naar de me ning van Mouter binnen niet al te lange tijd wel wat te verwach ten. „Natuurlijk hangt het van een hoop factoren af. hoe hoog ja eindigt, maar ik heb toch wel goede hoop." Ed Strijk Is naar Noordwljk gegaan, Jan Kromwijk naar RCL en voorlopig zal Kees Montagne door een blessure nog moeten worden gsmist. Lisse Sportclub Lisse had een zwakke start vorig jaar. maar is daarna sterk teruggekomen. Hieruit maakt de nieuwe trainer Jan Faas op, dat er karakter zit In de huidige formatie. De beschikbare ploeg voor het eerste Is uitgebreid met een flinke jongerenaan- was, zodat de opvolger van Hans van der Vlist, die overgestapt is naar Woerden, misscnien wel hoge ogen kan gaan gooien met zijn elftal. Faas weet nog wel te vertellen, dat de kern wel onge veer hetzelfde zal blijven. LDWS Henk Piket van LDWS is van mening dat de selectie van de Leid se club in de breedte een stuk sterker is geworden. Wally Gallert en George Moesman vertrokken weliswaar naar naar LFC, maar daar staat de komst van Gerrie Nagtegeller (LFC) Jerry Fakkel, Kees Ouwehand en Jan van de Berg (alledrie van Oranje Groen) tegenover. Hoge verwachtingen heeft de ploeg van trainer Bek kering zich niet gesteld: „Lekker voetballen in de middenmoot en als het kan wat minder zorgen dan in de voorgaande seizoenen" is het devies van de Leidse tweedeklasser. BlauwZwart Er zijn nogal wat nieuwe speler3 gekomen bij Blauw Zwart. Ben Konradl is weer terug van SVLV, terwijl Van Oosten uit SEV is overgekomen. Verder stapte Wouter Zaanen van Randstad Sport naar de Wassenaarse équipe en hebben zich nog enkele onbe kende spelers opgegeven. Natuurlijk is er wat jeugd overgeko men, zodat het voor oefenmeester Timmer niet gemakkelijk zal zijn te kiezen uit de voorraad. Desalniettemin denkt bestuurder van der Kooy toch wel aan resultaat. „We moeten eens door drukken naar de eerste klasse, maar lukt dat niet zullen we toch minstens in de top mee blijven draaien. Ik denk aan een plek bi) de eerste vier".

Leidse Courant | 1980 | | pagina 23