'•vETBALKRAIMT Succes van vorig jaar is fe evenaren" We hebben een ploeg oor derbies" „Aanvallend voetbal moet blijven" „Quick Boys weer met de postkoets door Katwijk' TBUTER,NIEUWE N ACHTER NOORDWIJK: VOORHANSVANDUYN GEEN INSPANNING TEVEEL KNVB ZATERDAG NSBUROSE B0YS- 10RST0PPER GE PERFORS: DICK VAK DER BIJL (RCL): VENNEP De die zo'n tien jaar het inwendige van a4terknie van Piet gi* ootlegde had het al jtth izien. De >in iden waren lon< ien, opgelost in het onder er iets aan te ms aide de chirurg de ia™ er dicht en )de met die daad de nog prille isrrière van de toen I Buter. Buter, die in n bij de betaalde n Telstar speelde, nog af en toe iet dat abrupte ai An zijn actieve oopbaan. Maar a9 eef na die ker nde' operatie niet 0 akken neer zitten, f.K zich aan voor de cursus en nam een Z' i8e afdelingsclub jn hoede. En daar, J* am begon de toch lerkelijke opmars k. Met zijn club van J aren werd de jonge 1 aster kampioen. Na zoals hij zelf zegt „drie leuke jaren waarin ik veel heb geleerd", vertrok Bu ter, inmiddels In het bezit van het C-di- ploma, richting Nieuw Vennep en werd trainer van de vierdeklasser van die naam. Onder leiding van Buter werd ook die club meteen kampioen en speelde onder Buter twee jaar in de derde klasse. Zaterdag tweedeklasser IJmuiden was het volgende tussen-sta- tion voor Buter. En ja hoor, na één sei zoen maakte Buter ook IJmuiden (vorig jaar) kampioen. Afgelopen seizoen handhaafde IJmuiden zich met enige moeite in de eerste klasse. Voorwaar een opmerkelijke carrière van Piet Bu ter die daar dan ook de vruchten van plukte. Toen hij hoorde dat trainer John Eelman Noordwijk ging verlaten sollici teerde hij bij de Noordwijkse vereniging en werd prompt aangenomen. Ondankbaar Tja, en daar sta je dan. Trainer van een club die juist afgelopen seizoen bijna al les pakte wat er te pakken was. Trainer van een club die nu bekend staat als de sterkste amateurclub van Nederland. Een ondankbare taak zo lijkt het.Buter kan het in feite alleen maar slechter doen dan voorganger Eelman, beter kan immers bijna niet meer. Hij is zich daar terdege van bewust, zegt er in zijn platenzaak 'het disco-circus' in het Nieuw Vennepse winkelcentrum dit over: „Ik denk dat die. prestaties van vorig Jaar niet te evenaren zijn, je ziet maar zelden dat een club twee keer achter elkaar kampioen van Nederland wordt." Maar Buter, inmiddels in het bezit van een B-licentie, ziet het niet zo somber in, ontwaart wel degelijk licht- Guntjes die het komende seizoen voor oordwljk best wel interessant kunnen maken: „Je bent actief op vier terrei nen. De betaalde bekerstrijd, de ama teurbeker, het kampioenschap en een plaats in de na-competitie. Als je in één van die vier succesvol bent, dan kun je volgens mij spreken van een geslaagd seizoen." Buter zag bijna alle kampioenswedstrij den van Noordwijk („ik bleef maar aan het feliciteren") en had dus volop gele genheid zijn toen toekomstige ploeg aan het werk te zien. Ondanks het feit dat Noordwijk kampioen werd wil Buter wat veranderingen in de tactiek door voeren: „De verdediging is van bijzon der hoog niveau, kreeg bijzonder weinig doelpunten tegen. Aan de achterhoede hoef ik niets te veranderen. Daar staat tegenover dat de aanval eigenlijk maar weinig treffers produceerde. En veel van die doelpunten werden gescoord uit dode situaties zoals hoekschoppen en vrije trappen. Ik ga er van uit dat de meeste van onze tegenstanders erg verdedigend zullen spelen, nog defen siever dan vorig seizoen. Ik wil gaan werken met een spelbepalende midden velder en afstappen van de verdedigen de middenvelder. Verder moet er nóg meer beweging in de ploeg komen en zullen er minder vaste posities zijn. Kortom, ik wil tactisch gevarieerder gaan spelen." Vertrouwen Buter ziet de toekomst van Noordwijk met vertrouwen tegemoet, voor één ding is hij echter bang: „We moeten er voor oppassen dat we geen terugslag krijgen. Als je zo'n dieptepunt goed kunt opvangen dan kom je een heel eind." De spelersgroep van Noordwijk weer motiveren na al die successen van het afgelopen seizoen vindt Buter niet zo'n probleem: „Neem nou John van Dijk. Een week na de wedstrijd tegen Xerxes was hij al weer bezig met loop training. En omdat Noordwijk zo lang moest voetballen heb Ik gekozen voor een rustige opbouw, aangepast aan die drie weken rust die de spelers hebben Vier spelers keerden Noordwijk de rug toe. Sjoerd Boot vertrok naar Telstar, Rob Suttorp en Kees Karstens spelen komend seizoen voor Lisser Boys en Geert Jan Bakker werd ingelijfd door het Alkmaarse AZ'67. Ed Strijk (Roo- denburg) en Jack Manuputty (Rijns- burgse Boys) meldden zich aan bij de Noordwijkse zaterdagclub. Buter, die bezeten is van het Engelse voetbal en vorig jaar in Engeland een trainerscurus met succes volgde, tilt niet zo zwaar Piet Buter: met Noordwijk tactisch nog gevarieerder gaan spelen. aan die spelerswisselingen, wijst op de wel zeer brede selectie waarover hij kan beschikken: „Het eerste en het tweede elftal van Noordwijk zijn kampioen van Nederland, ik heb voldoende goed spe lersmateriaal." Piet Buter is een emotionele trainer, leeft zeer sterk mee met wat er in het veld gebeurt. Afgelopen seizoen tijdens de wedstrijd ACV - IJmuiden werd hij zelfs door de scheidsrechter naar de tri bune verwezen. Hij vertelt dat verhaal op heftige toon. „IJmuiden speelde in Assen een prima partij, alles klopte. We namen een 0-1 voorsprong en hielden de zaak daarna goed in handen. Maar dan krijgt ACV een strafschop. Daar had ik nog wel vrede mee. Wij trappen af, ACV krijgt de bal en versiert weer een strafschop. Toen werd het me alle maal teveel en ben ik het veld ingelo pen. Stuurde die scheidsrechter me het veld af. Kostte me nog een reprimande van de KNVB." Buter beschrijft zichzelf als een conse quente trainer: „Ik ben niet autoritair, als ik opdrachten geef dan leg ik uit wat het doel is van die opdrachten. Aan spelers die zeggen „de trainer kan mij niet motiveren" heb ik een hekel. Een oefenmeester is nou eenmaal geen au tomaat waar je een gulden ingooit en een donderspeech voor terug krijgt." EST - De man. die tijdens het lopen duidelijke sen vertoont met een antilope-soort. Een eda [ving die Gé Perfors al vaker gehoord heeft. En al n; ioptechniek- en snelheid van de Oegstgeestenaar Inleid wat achter blijven bij de techniek van deze [uit op dat vlak wat meer begaafde dieren, feit is r/9. örs, op de toppen van zijn tenen lopend, llijk snelheid ontwikkelt. Die eigenaardige is er ook de reden van dat hij lange tijd op de ^nplaats van het eerste van Rijnsburgse Boys te is. Toch kleefden er bezwaren aan zijn prestaties 9l experimenterende coach Herman Wijnands zou niet geweest zijn als hij Perfors niet op een erkajlek zou hebben geposteerd. In dit geval de rsplaats. En in tegenstelling tot andere ten in de opstelling van het Rijnsburgse team :e omschakeling wel een succes. Zegt Gé Perfors it-od mij betreft heb ik mijn plaats nu wel gevonden." >-wspeestenaar vertelt hoe hij uiteindelijk op die positie be- svjk heb voetballen geleerd in de jeugd van UVS. Na een '-NSVen in de Kikkerpolder, ben ik overgestapt naar Oegst- al mijn vrienden zaten en ik voornamelijk op het mid- p. Vier jaar geleden kwam ik naar Rijnsburg, waar ik <-Mojller dienst deed, totdat Wijnands me op de voorstop- estlneerzette." De prestaties van de 26-jarige timmerman kerkj1 er9 constant als aanvaller. „Als ik Te weinig wordt rk-N!Fld' kom ik gewoon niet meer in de wedstrijd. Heel an- jen;]Piet de Flap (Haasnoot red.). Die kan een uur niet aan rkapénen en toch fraai scoren. In mijn huidige taak gaat het Jl'^pmdat ik veel te doen heb. Bovendien voetbalt het rus- J. Verdediger. Je ziet het op je afkomen. De verantwoor- degr^tuurlijk wel groter, maar dat bevalt me eigenlijk ook nsv -wsép in de selectie van Rijnsburgse Boys is redelijk be- iddinbuden. Gert en Anne Ouwersloot zijn overgestapt naar i,K. ys en Lijs van Egmond heeft zich aangemeld bij RCL. NS'vk Boys zijn Koen Wieffering en Ton van de Marei naar estq gekomen, terwijl Wijnand Sloos van UVS naar het Akerkfce doel overstapte. Jan en Peter Hogewonlng tenslotte, artcfciors vanuit Oegstgeest. Het commentaar van Perfors rstap van de broers Ouwersloot en van Van Egmond- len niet tegen de experimenten van Wijnands. Ik ben kkkelijk in. Ik pik sneller dat ik op de bank zit. Het gek- KATWIJK AAN ZEE Het ie Quick Boys in het afgelopen seizoen alweer niet gelukt om constant op niveau te presteren. De competitiestart was behoorlijk en kende een veelbelovend vervolg. Maar na de uiterst desastreuze wedstrijdopening tegen ACV (4-0 achter in een mum van tijd) besloop het matheidsspook de formatie van Arie Lagendijk en bleef hardnekkig aanwezig. En zo is er de laatste jaren altijd wel een periode geweest waarin het kampioenschap want Quick Boys blijft een topploeg - in rook opging. Hans van Duyn, al vanaf zijn achtste jaar een puur enthousiast lid van de vereniging en sinds zo'n vijl jaar uitkomend in 'het eerste', vindt dat het nu eindelijk wel weer eens een beetje mee mag zitten. Het elftal is sterk genoeg, de inzet is enorm en ook de sfeer is prima. Hans van Duyn, middenvelder of (zoals de laatste tijd) link sachter bij Quick Boys, meent: „Dat het bij ons niet lekker zit, dat de motivatie ontbreekt, ge loof ik beslist niet. We werken er allemaal keihard voor, Arie Lagendijk heeft een goed team met voldoende mogelijkheden opgebouwd en toch gaan we nu al wat jaartjes de boot in als het om het kampioenschap gaat." „Misschien 19 het feit dat wij als een sterk collectief heel moeilijk over een inzinking heen komen juist het gevolg van de afwezigheid van echte spelmakers. Zulke spelers zou den ons sneller over het dode punt kunnen tillen, nu kost zoiets veel tijd. Maar toch- onze kracht is een compleet elftal zonder enorme uitschie ters. En daarmee moet het ook kunnen." Hans van Duyn: Quick Boys is altijd belangrijk geweest. weer volop rekening moeten worden gehouden met Quick Boys. In een competitie die erg aantrekkelijk belooft te worden nu door de herindeling van de eersteklassers (regionaal ge- „Grote veranderingen staan er niet voor de deur. Uit de A-se lectie verdwijnt alleen Joep den Hollander wegens drukke werkzaamheden. De aanvulling komt van de Rijnsburgse Boys worden) uit de omgeving zowel spelers Anne en Gert Ouwers- Noordwijk als Rijnsburgse loot, terwijl Cees Zuiderduin - Boys en RCL bij ons zijn inge- uit de eigen jeugd - wel meer deeld. Dat betekent veel pu bliek en veel sfeer. En het doet er bij ons een schepje extra op: aan verliezen tegen deze 'buren', tegelijk onze grootste concurrenten, weiger je ge woon te geloven." kansen zal krijgen. Er zal dus Ervaring Dick van der Bijl: echte amateur. „Hoewel ik de onze grootste kracht vind denk ik dat de jonge aanval, met Kees van Rooyen en Teun en Martin van der Plas, door de opgedane ervaring dit jaar nauwelijks achter zal blijven. En zoals ik het al sinds mijn ju- niorentijd (vanaf die tijd speel ik al met Nico Kuyt samen) nooit anders heb meegemaakt, hebben we ook nu nog een groep, waarin iedereen ver schrikkelijk goed met elkaar kan opschieten. Met als gang maker Arie Haasnoot. Die heeft er ook alles voor over en komt steevast uit Noordwijk op zijn flets, weer of geen weer." „WIJ gaan dit jaar In de thuis wedstrijden puur op winst mik ken en ook uit zullen wij niet behoudend spelen, al zal de counter dan belangrijker zijn. Dat andere ploegen in uitwed strijden alle initiatief aan de ander laten is een treurige zaak, daaraan doen wij niet mee." „Quick Boy9 heeft er nu te lang net naast gezeten. Aan het eind van dit seizoen zal ik erg graag In de postkoets stappen om met de kam- pioensbloemen door Katwijk te toeren." Gó Perfors: eigenaardige, maer wel effectieve looptechniek. ke bij Wijnands is wel dat je nooit zeker bent van je vaste plek. Je moet er altijd voor blijven knokken. Hij is een strenge trainer, maar ik vind hem wel goed." Hoe Gé Perfors tegen het nieuwe seizoen aankijkt, wordt niet erg duidelijk. Vorig jaar aing het verdedigend regelmatig mis. Tijdens de eerste helft van de competitie presteerde de Rijnsburgse for matie desondanks sterk, maar tijdens het verdere verloop van de competitie verspeelde de debutant veel te veel punten. Optimist „Ik ben wel optimistisch over het nieuwe seizoen, maar een kam pioenschap zie ik nu nog niet binnen ons bereik. Ik geloof, dat we binnen een paar jaar die titel wel kunnen binnenslepen." De indeling van de vier clubs (RCL, Noordwijk, Quick Boys en Rijns burgse Boys) uit de Leidse regio In een klasse levert een span nende competitie op, maar volgens Perfors ook veel zwaarder. „Er moeten veel derbies gespeeld worden, maar daar hebben wij best een ploeg voor. Neem nou De Flap. Die groeit in zo'n omge ving met veel publiek. Het is normaal al een beestmens voor de tegenstander. Je raakt die goser nooit kwijt. Ik zie het wel zitten, maar ben wel voorzichtig in mijn uitspraken als het om een kam pioenschap gaat. Bij de eerste drie eindigen we zeker." LEIDERDORP De selectie van RCL heeft slechts op enkele punten wijzigingen ondergaan. Deze enkele punten waren echter wel van zeer strategisch belang. Oefenmeester John Huguenin is afgereisd naar Katwijk en is vervangen door Theo de Waard van Zwaluwen Vlaardingen. Middenvelder Ben Heemskerk is door Telstar uit Leiderdorp weggekocht, terwijl Johan van Duyn naar Quick Boys (5) is gegaan. Vooral door het vertrek van Heemskerk wordt Dick van der Bijl op dit moment gezien als de belangrijkste man op het middenveld, van wie de splijtende passes moeten komen. En van wie daarbij ook nog eens doelpunten mogen worden verwacht. „Bennie is natuurlijk moeilijk te vervangen. Aan hem had ik een diepgaande makker, Waterhoofd „Het ging schitterend in het begin. We wonnen de NCRV-bokaal. werden periode kampioen en hebben een tijd bovenaan gestaan, maar toen er blessures kwamen, bleken geen werkelijke reserves aanwezig. Het tweede en het derde team, alsmede de A-1 junioren zijn zelfs gedegradeerd, dus ook daaruit kan niet geput worden. We waren een kind met een waterhoofd." Om die onderbouw te gaan aanpakken is Bert Kort van UVS aangetrokken om de jeugd te gaan trainen en is er een nauw overleg gaande met de Waard, die ook hierin zijn inbreng wil geven. Op de vraag of RCL aanvallend voetbal blijft spelen, antwoord de blonde Leider dorper:,, Ik hoop het echt, want we moe ten met z'n allen af van die kruideniers mentaliteit. Dat resultaatvoetbal met zo hier en daar een puntje meepakken. Als je die zeer snel was en nog fraai een bal aan toch dat Europese kampioenschap ziet kon nemen ook. Voortdurend gevaar voor dan denk ik wel eens: Tjonge, jonge waar de tegenstander dus. Hoe dit gemis moet zijn we mee bezig en ik hoop echt, dat het worden opgelost laat ik aan de trainer amateurvoetbal van een dergelijke instel- over." De nieuwe aanmeldingen bij RCL ■- --- j verschoond blijft. Huguenin was daar- kwamen van Jan Kromwijk (middenvelder) |n gelukkig nogal positief. Ik hoop, dat de van Roodenburg, Lijs van Egmond (verde- Waard zich ook zo manifesteert Ook diger) van Rijnsburgse Boys en de hele RCL krijgt vanzelfsprekend door de regio voorhoede van het Haagse JAC (drie man nale indeling te maken met drie streekge- sterk). Er Is voor de Waard dus wel een noten. Rijnsburgse Boys, Quick Boys en mogelijkheid te kiezen, maar de jaarlijkse Noordwijk zullen dit seizoen tegenstanders doorstroming van eigen kweek is opnieuw worden van de Leiderdorpse Racing Wij uitgebleven. Volgens Van der Bijl is er juist hebben hier jaren op zitten wachten Veel aan dit punt de laatste jaren te weinig aan- derbies zijn goed voor de club, zowel op dacht besteed. „Zonder direct iemand de financiëel als op sportief gebied. Onze schuld te willen geven is het halverwege ploeg groeit enorm als de ambiance aan- vorig seizoen wel duidelijk geworden, hoe wezig is. Bijvoorbeeld in die finale van die 6rr<al onze selectie wel niet'was. NCRV-bokaal. Vierduizend toeschouwers die er fors tegenaan gingen. Op die mo menten doen die gasten van ons er nog eens een schepje bovenop, blijkt opeen9 wat het team allemaal kan. Ja, dat zien we duidelijk wel met vertrouwen tegemoet. Al leen, die eerste wedstrijd tegen Noordwijk. Voor Noordwijk heb ik wel een beetje ont zag. Een knappe ploeg met erg veel routi ne. Maar ja we zullen wel zien wat het wordt." Lauw Van der Bijl, tot oktober nog in militaire dienst, gelegerd in Gilze-Rijen, hoopt wel, dat de Leiderdorpse gemeenschap nu eens wat minder lauw zal gaan reageren op de prestaties van hun eigen eersteklas ser. „Het is natuurlijk niet zo'n voetbal dorp als Rijnsburg of Katwijk, maar toch moet je als eersteklasser op wat meer en thousiasme van je dorpsgenoten kunnen rekenen. Je traint alsof je leven er vanaf hangt, speelt zeker 40 of 50 wedstrijden in een seizoen, je doet er alles voor. Dan i9 het toch triest te zien. dat er tegen de zo genaamde onbelangrijke tegenstanders bijna niemand komt kijken. Misschien is dat dit seizoen voorbij." Tijdens zijn werkweek, waarin hij overdag dienst doet als sergeant-administrateur in Brabant, traint hij bij de afdelingsclub Hil- varenbeek om maar niet achter te raken op de rest van de RCL-spelers. Voor de wedstrijden of speciale trainingen komt hij met zijn auto iedere keer terugrijden, waarvoor hij geen vergoeding krijgt. Kort om een echte amateur, die met zijn elftal terecht een oproep richting supporters mag plaatsen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 21