Libermann mogelijk opvolger Krebbers hunkemölley Middenstands- BC Zoetermeer en Aad Rodenberg sterke winnaars Hans Menken V i jf manstoernooi J Veel spelers lat het afweten Staatsloterij JL 2e trekking 3 3SUISS BINNENLAND LEIDSE COURANT DINSDAG 19 AUGUSTUS 1980 AMSTERDAM Als de mogelijke opvolger van Her man Krebbers, die per 1 sep tember het Concertgebouw orkest met vervroegd pen sioen verlaat, wordt ge noemd Wiktor Libermann, concertmeester bij het Rot-, terdams Philharmonisch Or kest Zoals uitvoerig gemeld moest Krebbers zijn werk zaamheden als concertmees ter bij het Concertgebouwor kest beëindigen als gevolg van een ongeval vorig jaar. Officieel kon hij pas uit zijn functie worden ontheven als hij arbeidsongeschikt werd verklaard; dit is thans ge beurd. Maar of voor Kreb bers op korte termijn een opvolger kan worden gevon den wordt betwijfeld. Asfaltering Voorschoterweg VALKENBURG Deze 'week wordt en nieuwe de klaag aangebracht op de Voor schoterweg. Dit is nodig om de wateroverlast voor het ver keer te verminderen. De weg werd vorig jaar gereconstru eerd. Door de werkzaamheden zal het verkeer enige vertra ging oplopen. 1 Krebbers: „Het aantal concert meesters dat deze functie aan kan is beperkt Het seizoen be gint in augustus en het zou wel heel toevallig zijn als de juiste man dit moment vrij was; dit is geen voetbalaffaire. Zelfs als Libermann naar Amsterdam kan en wil komen, dan nog geloof ik niet, dat dit op korte termijn gebeurt. In Rotterdam zal voor hem weer een opvol ger moeten komen en Liber mann ken ik als te integer om zo maar op te stappen". Libermann, de.Russische vio list die concertmeester was bij het Philharmonisch Orkest van Leningrad, heeft op eigen verzoek een contract voor vijf jaar bij het Rotterdams orkest getekend. Alleen een 'promo tieclausule' zou tot vroegtijdige ontbinding van het contract kunnen leiden. Of van promo tie sprake is, wordt in twijfel getrokken, maar niet voor on mogelijk gehouden. Herman Krebbers: „Voorop staat het oordeel van de twee dirigenten van het Concertge bouworkest. Ik ken Liber mann niet, ik heb hem alleen tijdens het Holland Festival horen spelen toen hij een Rus moest vervangen en ik vond hem schitterend. Hij is een fantastisch kunstenaar, die een grote indruk op me heeft ge maakt. Als ik Libermann op solistische kwaliteiten moest .beoordelen, dan zie ik hem wel als mijn opvolger. Maar ik ken hem te weinig om iets te kunnen zeggen van zijn kwali teiten als leider. Bovendien hoef ik niet met hem te wer ken en op grond daarvan zul len Haitink en Kondrasjin tot overeenstemming moeten ko men. Overigens heeft het Concert gebouworkest nog andere con necties, onder meer in Enge land. Maar hoe dan ook, Theo Olof zal het voorlopig alleen moeten opknappen, omdat een goede opvolger zich niet van de ene dag op de andere vrii zal kunnen maken. Ik heb wel de grootste lof voor Theo, dat hij dit allemaal aan kan. En ik hoop niet, dat er touwtrekkerij tussen Amsterdam en Rotter dam zal ontstaan om Liber mann; dat zou geen goede ba sis zijn om te beginnen". LEIDENAARS PAUL ROOY EN TJEERD SCHEFFER IN FINALE LEIDEN Tijdens het eerste Hans Menken Vijfmans Toernooi behaal de het nieuwe Hans Menken Team (vroeger Formule Leiden) een schit terende vijfde eindklassering en won fl. 400,-. In een veld van Neder landse prominenten was het BC Zoe termeer, dat beslag legde op de fl. 1.000,-, behorende bij de Hans Men- kentitel. Rinus Schrama besloot met de hoogste game van het toernooi, 265, en stelde hiermee de overwin ning voor zijn ploeg veilig, terwijl hij zichzelf verzekerde van een plaats in de finale. Hij won boven dien de fl. 225,- en een bowlingbal, die de hoogste score met zich mee bracht. Twee Leidenaars plaatsten zich voor de individuele finale. Tjeerd Scheffer met 196 gemiddeld ging als tweede over, terwijl Paul Rooy met 188 als zesde de superfina le haalde. Zij eindigden respectieve lijk als vijfde en vierde en verdien den hiermee fl. 350,- en fl. 450,-. Zowel het teamevent als de singlefinale verliepen spectaculair. Tot de laatste serie leidde Ten-bowl uit Dteventer (met Nederlands doublekampioen Jan Weideman) met 5386 voor Restaurant Sinjoor uit Breda (5327) en Bowling Goes (met drie Nederlandse selectiespe lers) met 5200 voor het Hans Menken Team (5197). Tijdens die laatste serie was het Zoetermeer met bondscoach Ferno de Koning en Cor Voets, die de titel met een totaal van 5414 weggraai- de voor de neus van de Deventenaars. Aad Rodenberg werd individueel win naar. De jonge Schiec^atnmer rekende sterk af met de overige vijt linalisten en verdiende de fl. 800,-- waarna John Bosch (Deventer) tweede werd vóór Ferno de Koning en de Leide naars Paul Rooy en Tjeerd, die beslag legden op de plekken vier en vijf. Zij verdienden fl. 450,— en fl. 350,—. Selec tiespeler André Reyerse werd zesde. Tjeerd Scheffer wierp met zijn 194 het hoogste gemiddelde van het toernooi. Uitslagen teamevent: 1. BC Zoetermeer 5414, 2. Ten-bowl (Deventer) 5386, 3. Restaurant Sinjoor (Breda) 5327, 4. Bowling Goes (5200), 5. Hans Menken Team 5197. Individueel: 1. Aad Roden berg (Schiedam) 193 gemiddeld, 2. John Bosch (Deventer) 192, 3. Ferno de Ko ning (Rijswijk) 189, 4. Paul Rooy (Lei den) 184, 5. Tjeerd Scheffer (Leiden) 194, 6. André Reyerse (Goes) 190. In Leidse Hout toernooi 4 LEIDEN Reeds vijftien spelers hebben het op het toer nooi van de Leidse Hout al voor de eerste ronde af laten weten. Deze opeenstapeling van „walk-overs" deed ie mand verzuchten „ze moeten het GAK er maar eens op af sturen". Zo trokken in het he renenkel B Frans Grimbergen en Ronald Blommendaal zich terug, terwijl bij de dames Maureen Meyer winst zonder spelen aan Joan Zonnevylle moest toestaan. In de finale van de clubkampioenschap pen van Unicum scheurde Maureen zondag een enkel band. De geplaatste spelers hebben zich op de eerste officiële wed strijden alleen gehandhaafd, al hadden enkele coryfeeën het zwaar te verduren. Jan Theu- nissen liet zich geheel meesle pen in het vertraagde pel van de taktich tennissende Aad de Wit. De strijd ging door de tal-^ rijke fouten van Theunissen* lang gelijk op, maar halverwe ge de tweede set kon De Wit zijn spelletje niet langer vol houden (7-5, 6-3). Arnold v.d. Capellen werd goed op de huid Ronald Schilder i S< Een voortijdige ïftgi wist Van de Capehr te voorkomen (6-4ill| nus Brooshooft (itei Overbeeke kwamrnl lijkheden tegen ter garde. Brooshooft nnl gen Hop maar net van een 5-2 achtei 'eerste set, terwijlirni beeke door Jaspehwi tot een derde sealv dwongen. In dezejitei set liet Van Overh v geen twijfel overt ze verhoudingen bestoeg 5, 6-0). der In het damesenkejr/s veterane Jannie Gjnt knappe perstatie I» h gette Demminck. t» g had een derde setn haar tegenstandsten li ven. De favoriet» u Guyt maakte kol»p< met Patricia Lafa>n n Overige uitslagtffi Bruin-De Jong 6-3jeeti ra-Mooyman 6-3, 6*kj man 6-4, 6-2; L. h. Van Maren 6-3, reh Wessels-Verdegaal dei Van Wijk-Voskuü I b Familieberichten PATER HENK VERGEER Om 10.30 uur is er een H Eucharistieviering uit dank baarheid in de Pius X-kerk, Van Nesstraat 2, Alphen a/d Rijn. Augustus 1980. 2404 AX - Alphen a/d Rijn Barentszstraat 1. Bij de start van het nieuwe cursusjaar werden wij diep getroffen door het bericht, dat door een droevig on geval, onze leerling JOHNNY BRITTIJN uit ons midden is weggenomen. Wij leven mee met zijn ouders en familieleden en wensen hen veel sterkte toe om dit grote verlies te dragen. Bestuur, dlrektie, personeel en mede-leerlingen van de Streekschool voor Beroepsbegeleidend Onderwijs in de regio Leiden. Lammenschanspark 1. te Leiden. Bestuur en orkest van de Stichting Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland delen met verslagenheid mede dat vorige week plotseling is overleden MR. W. PUNT, penningmeester van de Stichting. De Stichting is de heer Punt dankbaar voor al hetgeen hij in moeilijke tijden voor ons orkest heeft betekend Wij zullen de grote gaven van hart en hoofd, die Pim Punt zo kenmerkten, missen. Delft. 19 augustus 1980. Op het feest van Maria ten Hemelopnening overleed geheel plotseling, voorzien van het Sacrament der Zieken, onze dierbare broer, zwager, oom, medebroe der, pastoor en vriend PATER WILHELMUS GERARDUS (PATERNUS) DE ROOIJ O. F. M. Hij bereikte de leeftijd van 60 jaar. Namens de familie: Mevrouw A. de Rooij Ridderspoorlaan 19 2343 TV Oegstgeest. Namens de medebroeders: C. L. M. Grasveld O. F. M. St. Jansberg 160, 9202 EK Drachten. Namens de parochie: H. J. Menting Bütewacht 61,9202 JR Drachten. Drachten, 16 augustus 1980. Dinsdagavond 19 augustus om 19.00 uur is er een avondwake in de R.K. Kerk te Drachten, Pier Pander straat 1, waarbij pastoor De Rooij opgebaard zal zijn. Woensdag 20 augustus om 14.00 uur is de Uitvaart dienst in dezelfde kerk, waarna begrafenis op het kerkhof „Slingehof" te Drachten. Dinsdag en woensdag ligt pastoor De Rooij opge baard in het mortuarium van de aula „Slingehof", Zui- derhogeweg 78 te Drachten, open van 10.30 tot 11.30 uur. 693e Staatsloterij, 2e trekking 18 augustus 1980. Een extra prijs van 100.000 Is gevallen in de serie A op het nummer: Prijzen van: 50.000 zijn gevallèn op alle nummers: 084697 5.000 zijn gevallen op alle nummers: 030926 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 063384 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 008495 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 076329 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 093370 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 083303 1.000 op alle nummers eindigende op: 0717 400 op alle nummers eindigende op: 152 200 op alle nummers eindigende op: 477 100 op alle nummers eindigende op: 612 100 op alle nummers eindigende op: 118 50 op alle nummers eindigende op: 50 50 op alle nummers eindigende op: 43 15 op alle nummers eindigende op: 8 Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. Zetfouten voorbehouden. Panty. Streepelastiek van 100% poly- amide. Kleur: skin. A'-XtC/iV--- Maten: 70/85 Normale prys fc* 17.95 In deze chintzjas met plissê pas en capuchon ga je voor je plezier naar school. Borg gevoerd. In rood. marine, bleu en groen. Mt. 92 (56.-) t/m 158 (89.-). V.a. f Mensen, die de krant maken "Een stoer vak kan je het niet meer noemen". Cor Bronk (52) j is al dertig jaar typograaf. j Vorig jaar werd de overgang j van de warme zetterij naar de j fotozetterij voltooid. Nooit meer meten, passen, persen en sjouwen met lood. Aan een tafel zitten en plakken doet hij nu. De blauwe overall vol met zwarte vlekken vervangen door een spierwitte doktersjas. Heeft'ie nog plezier in z'n werk? "Natuurlijk wel", zegt Cor resoluut. "Er is één ding dat nooit verandert. Een krant maken blijft altijd een dynamisch bedrijf". Mondelinge cursussen van de offi ciële I.M.O.-Middenstandsavondschool te Leiden. Opleiding voor het middenstands examen. Twee avonden van 2 1/2 uur les per, week. 1 De school heeft Rijkssubsidie; school-' geld 175.- per cursusjaar! Geen toelatingseisen voor beginners (examen 1982). Dus iedereen on-, geacht de leeftijd met basis (lagere) schoolvooropleiding is welkom! De lessen beginnen morgenavond, woensdag 20 augustus, in de Rem brandt Scholengemeenschap, Schubert- laan 133, Leiden Zuid-West, waar u zich morgenavond tussen zeven en acht uur ook kunt aanmelden! Inlichtingen en inschrijvingen: maandag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur Herengracht 4, Leiden. ROTTERDAM lijnbaan 110 ROTTERDAM de slinge 453 ROTTERDAM groene hilledijk 265£r VLAARDINGEN kuijperstraat 56 (joi SCHIEDAM/K ETHEL hof van spaiaa ALBLASSERDAM makadocenter 5in DEN HAAG dierenselaan 224 j DEN HAAG fred. hendriklaan 214 LEIDEN botermarkt 13 GOUDA kleiweg 18 RIJSWIJK in de boogaard P3 DELFT wijnhaven 15 Geld ligt op straat. Als u het daar tenminste neerlegt. U kunt het ook zelf in uw zak steken. Wilt u wat kwijt? Plaats dan een kleine advertentie in de Leidse Courant. Het kost bijna niets. Ook als u wat voordelig op de kop wilt tikken is een rubrieks advertentie de aangewezen weg. U bereikt 23.000 lezers, waaronder allicht iemand die heeft wat u zoekt. Het wordt u gemakkelijk gemaakt. Plaats uw tekst in onderstaande vakjes (één letter of letterteken per vakje) en i oogopslag kunt u in de laatste kolom zi advertentie gaat kosten.Prijzen zijn ex - Extra meevallertje! Als u de advertentie op drie achtereen dagen laat plaatsen, hoeft voor 2 x te betalen. Bij 6 a volgende dagen worden s plaatsingen in rekening g IN FEITEN DE BESTE INB. U kunt ons ook bellend Ons nummer 071-122244 Deze advertentie De rekening sturen naar: Naam Postcode .x plaatsen op_ .Woonplaats. -Telefoon. brieven onder nummer 2,90 extra) worden afgehaald brieven moeten worden door bewijsnummer toezenden 2 40 extra) (aankruisen wat v Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar; Leidse-Courant, Antwoordnr. 349, 2300 VB Leiden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 6