bestemming oude raadhuis Raad Wassenaar breekt lans voor politie Caravans niet meer langs openbare weg Brand in weihouden6 Zit WCCF ScllOt lil Vragen over tarieV 'tankslag' Voorschik Niet meer ligplaatsen aan de Wijde Aa Forse verhoging reinigingsrechten in Leidschendam NOORDWIJKERHOUTS COLLEGE: Glasbakken voor WoubruggeenHoogmade Sassenheimse villa Dordtenaar bekend overval op geldtransport Rabobank StrandlS in Katwi/f* Voorhout buigt zich over bouwvergunningen fsauw^H wefiHeaad. ia REGIO LEIDSE COURANT LEIDERDORP „Er zit enig schot in de bestemming van het oude raadhuis", aldus wethouder A. II. Meerburg (CDA) tijdens de gisteravond gehouden raadsverga dering. Verder dan deze uitspraak wilde de wethouder niet gaan. De raadsleden F. Leijnse (PvdA) en Th. Stuivenberg (VVD) hadden voorzichtig geïnformeerd naar de stand van zaken sinds het niet door gaan van de plannen van enkele Leiderdorpse middenstanders voor de vestiging van een winkelconcen tratie op de plaats van het oude raadhuis. De heer Meerburg wilde wel kwijt, dat er met twee gegadig den serieus wordt onderhandeld over de verkoop van het monumen tale pand aan de Hoofdstraat dat in middels weer bijna een jaar leeg staat en hard aan een opknapbeurt toe is. Dat de verkoop niet zo erg wil vlotten komt, volgens wethouder Meerburg", door het feit dat een commerciële exploitatie met een be hoorlijk rendement niet moeilijk is, waardqor de financiering van de aankoop een probleem gaat vormen. Desondanks was hij optimistisch over de goede afloop. Hij deelde ver der mede, dat met de plannen van de kruisvereniging voor een betere huisvesting rekening zal worden ge houden. De raad toonde zich verheugd over de vestiging van een postagentschap en een bloemenkiosk in het pand Hoofdstraat 6 waarin voorheen en kele secretarie-afdelingen waren ge huisvest De raad bleek voorts verdeeld over een voorstel aan de werkgroep Kind en Ziekenhuis Leiden en Omstreken een startsubsidie van 800.- toe te kennen. „Waar zijn de grenzen van onze welvaartsstaat", zo vroeg het CDA-raadslid A. Roest zich af. Grootste bezwaar van de heer Roest was het feit, dat er reeds een lande lijke vereniging Kind en Ziekenhuis bestaat, die zich evenals de werk groep het bevorderen van het wel pijn van het kind, vóór, tijdens en na het ziekenhuisopname ten doel stelt. Verdeeldheid was er ook binnen het college waarin de wethouders J. Be- zemer (PvdA) en A. H. Meerburg (CDA) zich tegen subsidiëring uit spraken. Na een pleidooi van wet houder I. Gehner-Ellenberger (VVD), die als loco-burgemeester de raadsvergadering leidde, bepaalde de raad schoorvoetend met 11 tegen 6 stemmen het subsidie op 500.-. Aan de subsidieverlening werd de voorwaarde verbonden dat de werk groep zich aansluit bij de landelijke vereniging en dat ook de gemeente Leiden financieel bijdraagt. Leiden heeft reeds toegezegd een bedrag van 3.000.- uit de stichting „Brug- fonds" beschikbaar te stellen. Het WSW-belcid zoals het college dat in een brief aan de raad had uit eengezet werd unaniem door de raad goedgekeurd. Het standpunt van het college dat het sociale aspect van de WSW-werknemer uitgangspunt voor het beleid moet zijn, werd door alle fracties onderschreven. Men was het ook met het college-eens dat met be trekking tot te betalen vergoedingen aan de gemeentelijke Dienst voor Sociale Werkvoorziening te Leiden een adempauze op zijn plaats was. De reeds gedane toezegging aan de DSW wordt daarom in afwachting van een parlementaire uitspraak niet nagekomen. Het slot van de raadsvergadering be steedde de raad aan het vaststellen van de prioriteitswaarden van de subdoelstellingen en projecten ten behoeve van het beleidsplan voor de I'aren 1981 tot en met 1985. Aan de land van computerberekeningen zal over enkele maanden bekend zijn waartoe de politieke voorkeur van de verschillende raadsfracties heeft geleid. VOORSCHOTEN Zo spoedig mogelijk zal dt missie voor de Financiën van de gemeente Vool zicht krijgen in de manier waarop de tarieven ruimen van oude olieopslagplaatscn tot stand£J men. Deze toezegging deed gisteravond wethoud^^ len, naar aanleiding van vragen van de conu over de hoge kosten van het opruimen van o Voorschoten. Blijkens berekeningen (zie onze ki terdag) betaalt de bezitter van een olietank in VI ruim driemaal zoveel voor het opruimen daan inwoner van Wassenaar. Ook de provincie hant< lijk lagere tarieven. De commissie was gisteravond bereid ruim vijftienj trekken voor herstel van de vloerbedekking in de' landgymzaal. De vloer liep onlangs schade op toeni lang sprong. Wel constateerde de commissie, dat dei plaatse volledig had gefaald: de brandkraan stond] slang was ondeugdelijk. De drie CDA-leden in de cc ten weten niet bereid te zijn een positieve principe' geven aan het particulier initiatief om over twee ji marktrechten' te vieren. De confessionelen meender tiatiefnemers eerst maar eens bij het bedrijfsleven t ten gaan voor financiële steun jchte WASSENAAR De gemeenteraad van Wassenaar nam het gisteravond op voor de politie. Dit naar aanleiding van een nota over het politiebeleid. Belangrijk is het, dat de relatie politie-burgerij verbe tert. Die relatie is niet al te best doordat de bevolking weinig weet van het reilen en zeilen van de politie. „Onbekend maakt onbemind", constateerden enkele raadsle den gisteravond. Het socialistische raadslid J. Greep voerde aan, dat openheid ten aanzien van het politiebeleid noodzake lijk is om de verhoudingen te verbeteren. Hij consta teerde, dat CDA en VVD in Wassenaar wat "schich tig" worden als er over de politie gesproken wordt. „Twee andere nota's moesten zo nodig in besloten heid behandeld worden, terwijl niets aan het publiek onthouden behoefde te worden", zei het raadslid. Burgemeester Staab bestreed de stelling, dat de poli tie een negatieve indruk achterlaat. „Wel is men ge neigd negatieve zaken aan te stippen en positieve on derdelen snel te vergeten". In de nota wordt de ver betering van het contact met de burgerij bijvoorbeeld door opvoering van het element hulpverlening, als dringend gekenschetst. „Maar het mag niet zo zijn, dat een politieman een poes uit de boom haalt, ter wijl achter hem een huis wordt leeggeroofd", aldus een der raadsleden. Raadslid Greep kwam met een motie, waarin wordt gemeld, dat de politie in principe gemeentelijk geor ganiseerd dient te zijn. Burgemeester Staab onder schreef de motie van harte, maar de fractieleiders van de twee grootste fracties, VVD en CDA, zagen de noodzaak van een dergelijke motie niet in. Uit de woorden van commissaris Rijken werd duidelijk, dat er weinig vrouwen zich voor een baan bij de politie aanmelden. „Vrouwen zijn nauwelijks te krijgen", aldus de heer Rijken. De gemeenteraad ging unaniem akkoord met de plannen voor de inrichting van het dorpsplein Van Hogendorpstraat/Kerkstraat/Langstraat. Kosten van de inrichting: 2,5 ton. WOUBRUGGE De plannen van de firma Van^Wijk om het aantal ligplaatsen voor boten aan de Wijde Aa flink uit te brei den lijken in de huidige vorm diet snel realiseerbaar. Zowel de stedebouwkundige van Woubrugge als de Planalogische Dienst van de Provincie hebben bezwaren. Op dit moment liggen er ongeveer 25 boten in een sloot op de grens van Wijde Aa en de Wetering. Dit gebied staat in het be stemmingsplan echter aangegeven als 'natuurgebied'. De firma Van Wijk wilde het aantal ligplaatsen flink uitbreiden en be pleitte de zaak in het verleden in de commissie Ruimtelijke Or dening. De grootscheepse aanpak vond geen genade in de ogen van de Woubrugse stedebouwkundige, die om advies was ge vraagd. Telefonische informatie van wethouder Haasbroek bij de Provinciale Planologische Dienst leverde ook een negatief re sultaat op. In beide gevallen bleek de aanduiding 'natuurgebied' en het bestemmingsplan van doorslaggevende aard te zijn. De commissie had toch wel oog voor de wensen van de firma en zal adviseren de zaak opnieuw op te zetten. Zij het op wat kleiner schaal. Sportvereniging 'S 70 denkt nog steeds aan de bouw van een sporthal in Woubrugge. De commissie Ruimtelijke Ordening was verzocht zich te bezinnen over een plaats. De commissie bedacht drie mogelijkheden. 1) Op de onlangs aangekochte grond bij het voetbalterrein. 2)-Tussen voetbalterrein en tennisveld. 3) Achter het tennisveld nabij de waterzuivering. Het benodigde stuk •grond is 4000 vierkante meter. Enkele commissieleden zouden eerst eens willen weten of een dergelijk object in Woubrugge wel te exploiteren zou zijn. In de sportraad zal -men zich er wel eens verder over bezinnen. Creativiteit met „Expressie ,70f ALPHEN AAN DEN RIJN Eén van de honderd creativi teitscentra in Nederland die als doel hebben het bevorde ren van de creativiteit en de kunstzinnige vorming, Ex pressie 70, gaat op 1 septem ber weer van start. Talloze creativiteitskursussen gaan dan weer lopen. Zowel overdag als 's avonds kan men zich gaan wijden aan spinnen, weven, tekenen, foto grafie, pottenbakken, binnen- huisarchitektuur, beeldhou wen en mode. De talloze cur sussen kosten tussen de 15, en de 110,Aan kindercur sussen zitten geen materiaal kosten vast, oudere (vanaf 12 jaar) krijgen wel te maken met extra materiaalkosten. Huis vrouwen die zich op de creati viteitskursussen zillen storten kunnen gebruik maken van een kindercrèche. Informatie, en inschrijvingen: Expressie 70, Hooftstraat 210, Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-93737. LEIDSCHENDAM Met ingang van 1 septèmber gaan de reinigingsrechten in Leidschendam fors omhoog. Het tarief voor het gemid delde huisgezin stijgt met 46,5 procent van 6,30 gulden tot 9,25 gulden per maand. De verhoging vloeit voort uit het sluiten van een nieuw driejarig conctract met de firma Zegwaard in Delft, dat het gemeenschap pelijk Vuilafvoerbedrijf LVZ namens de gemeenten Leidschendam. Voorburg en Zoetermeer heeft gesloten. Het contract gaat in op 20 augustus. Voor Leidschen dam betekent het nieuwe contract op jaarbasis een lastenverzwaring van 466.000 gulden. •De tarieven worden als volgt: het recht voor het ophalen voor twee plastic zakken gaat kalendermaand 9,25 gul per den bedragen, moot drie" of vier 14,65 gulden en voor iede re extra plastic zak boven het aantal van vier 6,25 gulden. Het tarief voor de containers gaat per kalendermaand als volgt worden: een container met een inhoud van 500 liter bij eenmaal ledigen per week 89,60 gulden; bij tweemaal le digen per week 166,05 en bij driemaal ledigen 242,20 gul den. De kosten voor het legen van een container van 750 li ter worden respectievelijk 109,05, 202,95 en 296,55 gulden per week. Het legen van een container met een inhoud vqn 1000 liter ten slotte gaat res pectievelijk 128,85, 239,90 en 350,90 gulden bedragen. De ge meenteraadsleden zullen zich volgende week maandag uit spreken over deze verhogin gen, maar aangenomen wordt dat deze tarieven ongewijzigd van kracht worden. NOORDWIJKERIIOUT Het Noordwijkerhoutse college gaat maatregelen nemen tegen langdurig op de openbare weg geparkeerdstaande caravans, boottrailers enzovoort. Het 'stallen' op de openbare weg van kampeervoertuigen wordt als hinderlijk ervaren. Zij stelt dan ook voor aan de gemeenteraad om de algemene politieverordening (APV) aan te vullen met de bepaling dat het verboden is caravans en dergelijke langer dan drie achtereenvolgende dagen te parkeren op een openbare weg. Het college in haar raadsvoorstel: "Voorzover het gaat om par keren gedurende een zeer korte termijn, teneinde de bedoelde voertuigen voor een komende reis gereed te maken, dan wel weer 'af te tuigen', hebben wij daar mee weinig moeite. Ons is echter gebleken, dat diverse kampeervoertuigen, boottrailers en dergelijke voor een veel langere tijd, dan in het kader van het voorgaande noodzakelijk is, geparkeerd blijven en dat daarbij de openbare weg als stallingsgelegenheid wordt gebruikt. Dit wordt als hinderlijk ervaren, zowel uit esthetisch oogpunt als uit een oogpunt van voorziening in parkeerruimte omdat deze niet is af gestemd op dit extra parkeren". Het college acht een termijn van drie dagen redelijk om het vakantie-voertuig voor zijn be stemming klaar te maken. Behalve voor caravans geldt de APV verordening ook voor kampeerauto, vouwcaravan, kampeerwagen, kampeerbagagewa- gen of andere aanhangwagen, waaronder begrepen een boottrai ler. Overigens kan het college een ontheffing van deze verbods bepaling verlenen. De raad neemt het voorstel tijdens de verga dering van donderdag 28 augustus in behandeling. Avond - zwemvierdaagsc in bad 'De Fluit' LEIDSCHENDAM Het zwembad 'De Fluit' aan het Fluitpolderplein 1 in Leid schendam houdt in samen werking met de gemeente Voorschoten van 1 tot en met 5 september een avond- zwemvierdaagse. De zwemtijden zijn van half zes tot acht uur en voor scho len en andere bijzondere groe peringen van vijf tot half zes. Inschrijfformulieren zijn van af 18 augustus onder meer ver krijgbaar aan de kassa van het zwembad. De kosten voor de zwem-vierdaagse zijn vijf gul den en drie gulden voor abon nementshouders. Deelnemers die uit Voorschoten komen, kunnen gratis gebruik maken van het busvervoer.naar het zwembad. Reeds ruim twee maanden staan op het terrein van ge meentewerken in Woubrugge de glasbakken, die in Hoogma- de en Woubrugge geplaatst moeten worden. In juni vielen de glasbakken reeds te be wonderen In Woubrugge. Alles wees erop, dat de plaatsing in Hoogmade en Woubrugge spoedig het geval zou zijn. Er zijn echter wat vertragingen opgetreden. Toen eenmaal be sloten was waar de glasbakken zouden komen, heeft gemeen tewerken plateautjes aange legd. Spoedig daarna kwamen bij B en W van Woubrugge schriftelijke bezwaren tegen de plaatsing. Deze bezwaren moesten natuurlijk goed op hun rechtsgeldigheid worden onderzocht. Het is In elk geval zo; aldus direkteur gemeente werken De Feij, dat wat hem betreft de bakken „elk mo ment geplaatst kunnen wor den"; waarschijnlijk deze week nog In Hoogmade aan de Van Alckmaerlaan en Graaf Willem 2 laan en in Woubrugge van de Julianalaan en Gerbrand Swartlaan. Vermoedelijk door kortslui ting brak gistermorgen om streeks negen uur brand uit in een villa aan de Sassen heimse Hoofdstraat. De zol deretage van het pand is to taal uitgebrand. De schade bedraagt (exclusief water schade aan het overige deel van de villa) 40.000 gulden. De snel ter plekke zijnde brandweer van Sassenheim heeft met assistentie van de Leidse brandweer kunnen ver hinderen dat het gehele .pand In as werd gelegd. Een bewo ner woonachtig aan de over kant van de villa ontdekte (jo brand; de bewoners van de door brand getroffen villa wa ren niet thuis. Om tien uur gis termorgen gaf de brandweer het sein brand meester. Mei va] te'4e il tyzam KATWIJK Deievp' reniging Rijnsoé in samenwerking' Katwijkse VVV*" strandlopen over, den 2, 4 en 8 kil wordt 's avonds acht gestart i h strand tegenover" d kantoor aan de ve| Inschrijven is moaze e VV V-kantoor vieste voor zeven, het draagt drie guldenpn De prijsuitreiking Ugn in het strandpavi^t. pers. Eventuele ie> zijn te verkrijgen tjner Beelen aan de MeL 14 in Katwijk, telfl, reikbaar onder 75019. stku WJVK- B cursusserifn in Noordv stzij NOORDWIJK Laar wijkse Werkgxoeren wassenen Krealan voor het komen(___r weer een aantrek gramma met cursussen. Voor F" over de cursusso1 belangstellenden Ivai dens de inschrijfaP m maandag 25 auru.r dinsdag 26 augus#M>ir ven tot negen ir J Kuip' aan de Heli weg in NoordwijV De te geven curi beenbewerken, droogbloemen, breien, houtsnijder! kantklossen, poppl schilderen, spinnen stoelen matten, te» dekoraties, element I en II. Hatha Y| voor gevorderde^ voor beginners, Sj gevorderden, Frani ginners, Frans vool den, Kaarsen mal stukjes maken, wenskaarten makeê maken, knuffeldier! werken, edelsmed|j allerlei, rijwiel hel klusjes in huis. RIJNSBURG De 30-jarige R.J. G. uit Dordrecht heeft gisteren bekend betrokken te zijn geweest bij de over val, afgelopen donderdag ge pleegd, op het geldtransport van de Flora-veiling naar de Rabobank. De buit, 150.000 gulden, is tot op heden spoorloos. De verdachte werd snel na de overval, gepleegd omstreeks kwart over twaalf bij de Rabo bank aan do Brouwerstraat, aangehouden in Noordwijker- hout. Zijn passagier, de 31-jari- ge F.Z. uit Papendrecht, blijft ontkennen de overval ge pleegd te hebben. Beide zijn gisteren voorgeleid aan de of ficier van justitie. VOORHOUT De gemeenteraad buigt zich morgenavond voor de eerste maal over een raadsagenda, die als be langrijkste elementen de bezwaren te gen een aantal geweigerde bouwver gunningen bevat. Het college heeft gemeend een vergun ning te onthouden aan het bouwplan van de heer Van der Geer. Deze wil bij de Boekenburglaan een warenhuis bouwen, als onderdeel van zijn bloembollenbedrijf. De bouw is strijdig met het ter plekke gel dende bestemmingsplan. Mogelijkheden zijn er nog wel, maar eerst dient het be stemmingsplan te worden aangepast. Het college wil eerst de resultaten zien van een onderzoek naar de mogelijkheid van agrarische vestigingen in de Boekhors tpolder. Een tweede bouwverguning werd onthouden aan een loon- en heibedrijf, dat een bedrijfswoning wil bouwen. Ook deze bouw is in strijd met het ter plekke geldende bestemmingsplan, zodat een wij- zioging van dit plan nodig is om het be drijf tegemoet te kunnen komen. Het der de bezwaarschrift gaat over de bouw van een bollenschuur door de heer Niekerk. LISSE Het VV heeft de eerste 'Th! der' voor het nieii weer klaarliggen of3F toor aan de GrachtV lender wordt maait gebracht en vermelh lairste theaterprogrf kalender is te verk» één kwartje. Ledd Lissese VVV kif overzicht maandelij stuurd krijgen tegel tokosten vergoeding, den per jaar. ADVERTENTIE Niet meer dan één nieuwe abonnee vragen wij van u voor dit zwaar verzilverde schaap met 5 poten. Naam Adres Postcode/Plaats I I I I I Adres_ SS als nieuw noteer m.i.v.. abonnee van de Leidse Courant Betaald wordt per maand (automatische afscb per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite sjj een zwaar verzilverd schaap met 5 poten. L Naamt Postcode/Plaats- Telefoon- Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel&h plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4