naar volwassen sportaccommodati MteiiÜl „knollentuin" Bernardus verhuist van Nieuw clubhuis en hockey veld passend geschenk voor jubilerend Roomburg VVSB opent nieuwe tribun* HET LANGE WACHTEN WORDT VANDAAG BELOOND SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1980 P HAZERSWOUDE Het lange wachten door de leden van de Sport Vereniging Bernardus op een aan de eisen van de tijd aangepaste (voet bal) sportaccommodatie wordt vandaag be loond. Om twee uur vanmiddag verricht de wethouder van welzijnszaken A. M. Berlemon de officiële opening van het door de gemeente Hazerswoude aangelegde sportcomplex, dat be staat uit twee speelvelden en een half-verhard oefenterrein. Onmiddellijk hierna komen Ber- nardus-voorzitter Jacques Straver en gemeente secretaris J. Verlare in actie om het clubhuis, dat dank zij de zelfwerkzaamheid van vele le den een pronkjuweeltje genoemd mag worden, in gebruik te nemen. Ze gaan er bij de club van de Rijndijk vandaag een heel feest brouwen, ter gelegenheid van de inge bruikneming van de nieuwe sportaccommodatie. Om 13.45 uur bijvoorbeeld start bij Het Anker een optocht van leden en genodigden, onder de tonen van het Koudekerkse muziekkorps Kunst Na Ar beid, om de bewoners van Rhynenburch op de ves tiging van de club in hun wijk te wijzen. Na de overdracht van het terreinencomplex door het ge meentebestuur aan de Sportstichting, die de ac commodatie weer verhuurt aan de SV Bernardus, en de opening, volgt omstreeks 15.00 uur een re ceptie, die duurt tot 16.30 uur. Ondertussen, vanaf 14.45 uur, wordt de jeugd een speciaal programma gepresenteerd op het parkeerterrein nabij het sportveldencomplex. AVRO/TeleViziers Toppop- bus neemt daar een plaats in en zal de popmuziek- en sportliefhebbers op een gevarieerd programma trakteren. Het avondprogramma begint al om 17.30 uur. Het plaatselijke minirettenkorps van het jeugdcircus Capriole en het Tamboer- en Trompetterkorps Ha zerswoude verzorgen een show tot 18.00 uur. Op dit tijdstip neemt Frans Hoek, keeper van eerste divisie-voetbal vereniging FC Volendam, plaats tussen de doelpalen. In totaal twaalf jeugdspelers, ondergebracht in zes ploegjes, gaan strafschoppen nemen op het door genoemde goalie te verdedigen doel. Een van de hoogtepunten van de dag moet de voetbalwedstrijd tussen het standaardteam van zondagvierdeklasser Bernardus en FC Volendam worden. Volendams secretaris Zwarthoed heeft be vestigd dat de formatie uit het palingdorp met de complete selectie zal aantreden. Dus met ook smaakmaker Gerry Milhren! Uiteraard zal Bernar dus trachten de Volendammers, die een week later het competitiewerk zullen aanvatten, zo goed mo gelijk partij te geven. Na de officiële opening van velden en clubhuis krijgt men gelegenheid om in een van de acht kleedkamers kennis te nemen van drieëndertig jaar Bernardus (de club werd op 1 juni 1947 opge richt). Er is namelijk een expositie ingericht, waar bij, uiteraard zou men bijna zeggen, de nodige aan dacht wordt besteed aan de problemen waarmee de club van de Rijndijk steeds werd geconfron teerd wat betreft de accommodatie. Want er is vóór de bouw van het nieuwe complex aan de Sweelincklaan in het nog te realiseren bouwplan Zonneveld (ten oosten van Rhynen burch) wat af-vergaderd en als het ware gevoch ten, op sportieve wijze voor betere velden en club huis. Trouwens, het gehele bestaan van de vereni ging Bernardus heeft tot nu toe gestaan in het te ken van „knokken voor goede velden". Dat begon al in het voorjaar van 1947, nog voor de oprichting op 1 juni van dit jaar. Belangstelling van de zijde van de Groenendijkers voor een nieuwe clubwas er wel, maar.er leek vooralsnog geen enkele kans te bestaan om ergens in de Groenendijk een terrein te vinden. Totdat de (inmiddels overleden) heer G. Heemskerk de helpende hand bood. Later werd daar, tegenover Nieuw Werklust, een tweede terrein aangelegd. Desondanks: geen accommoda tie, waarop het „lekker" voetballen was. De bij naam „knollentuinen", bij de geringste regenval in feite onbespeelbaar, maakte dan ook bij vriend en vijand opgang. Spannend werd het voor de S.V. Bernardus, toen zes jaar geleden het KNVB-schap door het zondagse standaardteam werd veroverd: het „hoofdveld" werd aanvankelijk voor KNVB- voetbal afgekeurd. Na vele beraadslagingen mocht er gespeeld worden, met dispensatie van de grond- technische dienst van de KNVB en.(de eerste twee jaren) na het fiat van de clubs die bij de club van de Rijndijk in de afdeling waren onderge bracht. Het accommodatieleed is nu dus definitief voorbij: er zijn nu twee uitstekende terreinen, met berege- ningsinstallatie, en een goed geoutilleerd oefenveld (half-verhard). En er is daar, vlak bij de spoorlijn Utrecht-Leiden, een clubhuis verrezen, dat, zoals gezegd, voor het overgrote deel door de leden zelf is neergezet. Aannemingsbedrijf EGBO BV reali seerde de ruwbouw, de rest van het project (kos ten: zo'n negenhonderdduizend gulden) werd door leden en andere vrijwilligers voor hun rekening genomen. De bouwcommissie stippelde hierbij de i nac (werk)lijnen uit. Op een ander front was9 ta missie doende om gelden te verzamelen j nanciering van het groots opgezette plaVhtii fancy fair, het uitzetten van obligatiesl-- van ballpoints en aanstekers, bijvoorbee- a. ten de club geld in het laatje. Nu de SV Bernardus wat ruimer in het te zitten, heeft het bestuur besloten om te starten met een sectie damesvoetbal, de categorie F-pupillen (6-8 jaar) van de! het speciaal uitgegeven clubblad „2 in t. d voorzitter Jacques Straver evenwel: „kL. wensen, natuurlijk". Een ervan is bijvooiL m het gemeentebestuur zo spoedig mogelijk®,,, ciële mogelijkheden bezit om nog een teL d derde veld) aan te leggen. Jgrd Wensen dus, die hopelijk voor de Straver geleide club weldra gerealis worden. Vandaag echter: groot feest 1 En om de betrekkelijkheid ook geven, krijgt het gezelschap uit eige kring, The Freekickers, de kans om doen horen. Het zit er dik in dat het door dit cabaretensemble juist op dez door iedereen op prijs zal worden LEIDEN Met het in gebruik nemen van het vierde, nieuwe veld en de ope ning van het gerenoveerde clubhuis be gint de Leidse hockeyclub Roomburg vandaag de feestelijkheden rond het negende lustrum. Een vijfenveertigja rig bestaan dat door middel van een feestweek wordt herdacht De voorzit ter van de Leidse sportstichting. Piet Biegstraten, opent vanmiddag om één uur het clubhuis. Een selectie van Zuid hollandse hoofd- en eerste klasse spe lers en 'De Boekaniers' zullen om half drie het nieuwe terrein door middel van een wedstrijd aan een eerste, gron dige test onderwerpen Met de renovatie van het clubhuis en de realisatie van het vierde hockeyveld is een groot deel van de wensen van Room burg in vervulling gegaan. Het veldenbe- stand werd verder nog verbeterd door het opknappen van twee bestaande terreinen. Een andere wens, verlichting langs de oe- fenstrook zodat ook 's avonds in de win termaanden buiten kan worden getraind, wordt binnen niet al te lange tijd werke lijkheid. Maar de verlanglijst van de Leid- se hockeyclub is daarmee nog niet afge werkt. In de toekomst hoopt Roomburg een kunstgrasveld te bezitten. En ook een eigen sporthal, de Groenoordhal is totaal ongeschikt voor het spelen van zaalhoc key meent Roomburg, is geen overbodige luxe. Roomburg, dat in augustus 1971 onstond door een fusie van de verenigingen Zuid- wijck en Siseo (Roomburg houdt de op- richtingsdtaum (1935) van Zuidwijck aan), heeft momenteel zo'n 350 leden. Negen jaar geleden stonden er 235 personen op de ledenlijst van de toen kersverse hoc keyclub. In het seizoen 1974/75 doken bij Roomburg de eerste bouwplannen op. De ledenveragdering kon zich toen echter niet verenigen met het zogenaamde 'Ser re-plan'. Besloten werd wel tot een kleine opknapbeurt. Drie jaar later, Roomburg was intussen aardig gegroeid, werd door de huidige voorzitter, de heer Reinders, een bouwcommissie geïnstalleerd. Die commissie liet er geen gras over groeien, werkte hard en diende al gauw een reno vatieplan in. Kosten: vierhonderdduizend gulden want het betrof wel een zeer in grijpende verbouwing. Van die vier ton nam de Leidse Sport stichting honderdtwintigduizend gulden voor zijn rekening. De rest van het bedrag moest worden opgebracht door de vere ning zelf. Door middel van een aantal ac ties (bouwstenen, deelname aan de rom melmarkt in de Ton Menken hal), uitgifte van obligaties en een hoop zelfwerkzaam heid klaarde Roomburg het karwei en kan daarom vandaag het nieuwe clubhuis in gebruik nemen. In vijf jaar realiseerde Roomburg erg veel. De vereniging mag echter niet verslappen vindt het bestuur. De Leidse club zal moe ten blijven inspelen op nieuwe ontwikke lingen in de hockeysport. De concurren tiepositie ten opzichte van de verenigin gen in de omliggende gemeenten moet op peil blijven. Nu Roomburg de beschikking heeft over vier velden kan het ledental tot 400 a 450 groeien. Dat aantal is de li miet. Daarna kan alleen een kunstgras veld nog maar uitkomst bieden. Goed en gezellig hockeyen blijft nog altijd het devies van Leidens enige hockeclub. Daarom ook worden steeds meer jongeren in de cluborganisatie betrokken. Dit om dat volgens het bestuur ook bij Roomburg een algehele verslechtering van de menta liteit en het verantwoordelijkheidsgevoel merkbaar is. NOORDWIJKERHOUT Ook wan neer het slecht weer is en de regen bij bakken uit de hemel valt kunnen de supporters van VVSB hun favorieten voortaan vanaf een droog plekje aan het werk zien. Dinsdag namelijk neemt de Noordwijkerhoutse derde klasser zijn nieuwe tribune in gebruik* elftal van VVSB tegen eerste divisie club Haarlem. De wedstrijd, die wordt vooraf gegaan door een muzikale show (18.30 uur) van St Jeanne d'Arc en de officiële opening (19.00 uur) van de tribune door wethouder P.C. Heemskerk, begint rond een uur of zeven. WSB kocht de tribune als bef Om de kosten zoveel mogelijk te' heeft men de opbouw van de tl eigen hand gehouden. In de i maanden is een kleine groep I druk aan het werk geweest het I klaren. De tribune is veertig rrï en heeft vierhonderd zitplaatsen Na lang wach ten heeft Ber nardus nu een nieuw clubhuls en twee speel velden. Het geheel gerenoveerde clubhuis van Roomburg. Hobby Echt nieuws is het natuurlijk niet als we hier stellen dat de di verse voetbalcompeti ties binnenkort weer van start gaan. Dat vrijwel tegelijkertijd een aantal cursussen aanvangt, zal voor velen wel als een ver rassing komen. Daarbij zal bij een ieder niet direct het ver band tussen beide zaken dui delijk zijn. We zullen trachten het even uit te leggen. Hobby (2) Genoemde cursussen worden door de KNVB Afdeling Lei den georganiseerd. Cursussen die ten doel hebben voetbal competities zo soepel en zo verantwoord mogelijk te la ten verlopen. Waarmee de ver binding is gelegd en we dus verder kunnen gaan. Met Afdelings-adminstrateur Cor van Steyn, bijvoorbeeld. Van hem kwam immers dat belletje at of we zo vriende lijk wilden zijn even langs te komen op zijn door cirus Bas- si e en Adriaan omringde Bondskantoor in Leiderdorp. Het ging over cursussen. -En over tekorten. Hobby(3) De aandachtige lezer, de oplet tende lezeres zal het inmiddels al wel door hebben. De Leidse administrateur wilde graag even aan de bel hangen, was er van overtuigd dat in de hui dige situatie een noodklok op zijn plaats was. Want: het gaat niet goed met het scheidsrech- terskorps van de Afdeling Lei den van de KNVB. Niet dat de enthousiaste mensen in het zwart opeens niet meer weten hoe zij de fluit dienen te han teren, maar wel zijn er gewoon te weinig van die mensen. Al jaren, natuurlijk. Maar de situ atie wordt er met het seizoen minder florissant op. Hobby (4) Want waar de clubs blijven groeien, het aantal leden van de KNVB ook in de Leidse re gio steeds maar toeneemt en waar er dus ook steeds meer elftallen worden gecreëerd, blijft het aantal scheidsrech ter achter. Echt In aantal te ruglopen doet dat korps niet, maar zoals wij allen weten, de huidige stilstand betekent in feite een achteruitgang. Het geen in de bezetting van wed strijden duidelijk doorklinkt Het eerste programma dat de afdeling binnenkort gaat af werken voorziet in 450 duels, gerekend tot en met de B-ju nioren. Voor die wedstrijden staan 250 scheidsrechters ter beschikking van de competi tieleider. In de praktijk af zeggingen, ziektes komt het er dus op neer dat wekelijks de helft van de wedstrijden niet door een officiële scheids rechter wordt gedekt. En dat een niet gediplomeerde scheidsrechter problemen in de hand werkt, behoeven we niet echt uit te leggen. Voet balkenners onder elkaar be grijpen dat direct Hobby (5) Vandaar dus die scheidsrech- terscursus die in september van start gaat en waarvoor ie der KNVB-lid zich nog tot 25 augustus kan aanmelden. Zoals ook de inschrijvingen voor de opleidingen voor „Al gemene Basis" (ABO), jeugd voetballeider, pupillenspellei- der, trainer, recreatiesportlei der, jeugdvoetbalbegeleider, zaalscheidsrechter en be- stuurskader tot die datum nog immer toegankelijk zijn voor geTn teresseerden. Dit alles om in de nabije toe komst wel tot een verant woord voeihalgeheel te ko men. Hobby (6) Want echt verantwoord lijkt bet allemaal toch niet Overi gens met alle eerbied gesteld, het feit dat 200 vrijwillige fluitisten wekelijks niet gedi plomeerd in actie (moeten) komen, kan nauwelijks als aanbeveling gelden. En het feit dat bijvoorbeeld van alle jeugdleiders naar schatting slechts veertig procent de be nodigde papieren bezit duidt nu ook al niet op een verant woord beleid van de vereni gingen. Het zou dan ook een goede zaak zijn als binnenkort bet bericht zou binnenkomen dat er vanwege de grote belang- steling extra cursussen nood zakelijk zijn geworden. Al verwachten we die medede ling niet echt belaas. Kampen (1) Een fenomeen dat ook al een tijdje in het amateurvoetbal rondwaart is het zogenaamde trainingskamp. Visioenen van in trainingspak gestoken en uiterst verveeld kijkende lie den die druk bezig zijn aan de kaarttafel wat verpozing te zoeken komen'dan meteen bij je op. Zo'n traningskamp is een lange klaverjas-sessie lijkt het wel. Lijkt het wel want er zal heus wel hard worden ge traind tijdens die kampen. In onze regio is ook een aantal clubs te vinden dat ter voorbe reiding op het nieuwe voetbal seizoen zo'n trainingskamp in duikt. Zo maar een greep. UVS gaat een tijdje naar Zeist, Noordwijk naar Papendal en LDWS logeert dit weekeinde in Limburg. Kampen (2) Quick Boys daarentegen bleet vorige week wat dichter bij buis, sloeg zijn trainingskamp (7 tot en met 9 augustus) op op bet eigen sportcomplex Nieuw Zuid. Hoe zou dat daar nou in zijn werk zijn gegaan? Zo bijvoorbeeld? Op de och tend van de dag waarop het Katwijkse kamp begon pak ten de Quick Boys-spelers hun fietsje uit de schuur, bonden slaapzak, luchtbed en andere benodigdheden (ondermeer een spel kaarten) achterop en reden richting complex Nieuw Zuid. Verwacht werd dat ze er meteen een flink tempo inzet ten. Kampen (3) Gearriveerd op de plaats van bestemming werd kwartier ge maakt. Op een bijveld werden de meegebrachte bungalow tenten (verplicht uitgevoerd in een blauw wit streepje) opge zet, werden regengoten gegra ven en de stormlijntjes (want het kan flink waaien aan zee) vastgesjord. Daarna werden de luchtbedden opgeblazen, hop Hobby. man Ar ie handeling als een Aan het einde van werd nog een en dan zou trainingskamp had beïnvloed. Kampen (4) Nadat de ontrold, de en de trokken, >een slot van rekening w2 zes uur in de ochten de dag best wel et gaan duren. Fris gesi opgewekt werd het i halt zeven echt gei een klein Coopertei volgd werd met een over het hele veld, pauze, een intervi van een uur, een strai ling, een oefening sc doel en (onder kunst tweede Coopertei Avonds hadden de s) uurtje vrij en werd gaslicht vrolijk gek Maar niet te lang v man Lagendijk blies de taptoe. Kampen (5) Het kamp werd op besloten met een oefi gen Alphense Boyi Boys won ruim: 4-0. Waarmee maar wi werd aangetoond dat de voorbereiding nod En een trainings) Nieuw Zuid ook niet

Leidse Courant | 1980 | | pagina 12