Burgers betrekken bij plannen Kerk en Zanei Ruimere normen bij toewijzing premiekoopwoningef Overeenstemming over kernpunten verkeersplan Noord wijk Mei dank. Ja 57 Tros-circus in Leiderdorp Morgen weer roeiwedstrijden in 't Rietveld ftej&teSommd REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 12 AUGUSTUS 1980 PA| ZEVEN GLASCONTAINERS VOOR ALKEMADE ALKEMADE Er is een verruiming gekomen in normen voor toewijzing van premiekoopwo ningen. Met name de leeftijd van de gegadig den telt minder zwaar. Dit omdat men anders met enkele van de nieuw te bouwen premie- koopwoningen zou blijven zitten. Dit vertelde gisteravond wethouder Van Duykeren in de vergadering van de commissie Financiën van de gemeente Alkemade naar aanleiding van vragen van de heer J. W. Kret, lid van de frac tie van het V.G.A. De heer Kret wilde weten voor wie het financiële risico is, als de gemeente haar nieuw te bouwen premiekoopwoningen niet allemaal kwijt raakt. Wethouder Van Duykeren trachtte hem, niet vol ledig succesvol overigens, ervan te overtuigen dat het allemaal echt zo'n vaart niet zal lopen. „Ik ben ervan overtuigd dat „men" alsnog komt en blijf dus optimistisch op dit punt". De heer W. P. Klerks (CDA) vond het een trieste zaak dat een aantal gegadigden voor de premiekoopwoningen zich, in een vroeg stadium, hebben moeten vastleg gen op de wel zeer hoge hypotheekrente van 11,3%. „Als ze hadden mogen wachten, zou die ren te veel lager uitgevallen zijn". Clasinzameling In overleg met de gemeentelijke regeling voor vuilverbranding in Leiden (V.V.I.) en de Kern groep Alkemade van de Vereniging Milieudefensie worden in de gemeente Alkemade zeven glascon tainers geplaatst. Twee bij de Digros in Oude We tering, twee bij de Dagmarkt in Roelofarendsveen, één in Nieuwe Wetering, één in Rijpwetering en één in Zevenhuizen, bij de Meerhoeve. Betreffende de plaatsing van zo'n container in De Kaag wordt nog overleg gevoerd met de gemeente Haarlem mermeer. Een aantal leden van de commissie vond het een rare zaak dat Oud Ade niet zo'n gele glas bak krijgt. Hierop reageerde wethouder v. Duyke ren door te verklaren dat het inwonertal van Oud Ade zodanig laag is dat daarvoor een glascontainer geen haalbare kaart is, bovendien wist hij zo gauw geen geschikte plek om het ding te plaatsen. Drs. W. Nugteren (CDA) kende het verband tussen de hoeveelheid aangeboden afval en de hoogte van de reinigingsrechten. Ondanks een nu te verwach ten besparing van 130 ton glasafval (op in totaal 94.000 ton) gaan het komend jaar de reinigings rechten fors 10%) omhoog. In 1981 zal men f 94,60 moeten neertellen, terwijl dat in 1980 nog f 85,40 is (in 1979 nog maar 79,30). T oeristenbelasting Tijdens de rondvraag drong de heer W. Nugteren aan op het invoeren van een toeristenbelasting. Mensen van buiten de gemeente Alkemadt volop gebruik van gemeentelijke faéiliteite aan Kaagse pont) en mogen daar best ooky meebetalen. In Aalsmeer loopt een en art goed. Wethouder Van Duykeren was waj houdend over deze zaak omdat een en and| volgens hem moeilijke inning grote kost zich mee zou brengen; bovendien leek hem troleerbaarheid een zeer moeilijke zaak en hij problemen met de Woon-forensenbelasi Nugteren verklaarde dat Aalsmeer een r opbrengst heeft en dat je het moet zien r0 soort ligplaatsenbelasting, die via de jachtHr genaar geïnd dient te worden. De heer Vjag keren zegde toe een en ander nader te oien ■ken. ;n ■■-■in.i in Ir N« Valkenburg, kinderen ha op nieuw fe 'Valkenhor^ De 65 kinderen van dtri bare lagere school in zii burg hebben gistermor - nieuwe schoolgebouw ken in de wijk 't Joghrc het Frankenburg. De af1 die pas over enkele mtic officieel geopend zal td draagt de naam 'Valke^ Dat de school al gistte deuren kon openen is ui ken aan de inzet van hqs> van de school W.F.J. desj zijn leerkrachten en en, ders. De afgelopen tweey; hebben zij zich inges." om in het schoolgebouin op zaken te stellen. Het schoolgebouw heeft meer een pracht van meenschapsruimte er» paar kleinere vergaderd De kinderen kregen j van het schoolbestuur prise mee naar huis te genheid van het betrekk I hun school. NOORDWIJK - Na enkele ja ren van rapportage en intern beraad is de verkeerscommis- sie het eens geworden over de voornaamste punten van het verkeerscirculatieplan. Dit plan houdt nauw verband met de voorgenomen raad huis bouw. Indertijd gaf de ge meenteraad namelijk zijn fiat aan de uitbreiding van het raadhuis op het aangrenzende parkeerterrein onder voor waarde dat een verkeerscircu latieplan zou aantonen welke consequenties deze bouw zou hebben voor het verkeer, en speciaal voor het parkeren in de oude dorpskern van Noord- wijk-Binnen. Een werkgroep van de gemeente heeft daarop XEIDERDORP Het circus Bassie en Adriaan heeft zijn tenten in Leiderdorp opge slagen. Het van de Tros-TV bekende duo zijn de hoofdfi guren in een fantastische circusshow met vele natio nale en internationale ar tiesten, die vanavond om 19.30 uur in de kolossale aan 2500 personen plaats bieden de circustent op het parkeer terrein van RCL in „De Bloemerd" van start gaat Bassie en Adriaan, die samen met Joop van den Endes thea terbureau het circus hebben opgezet, hadden aanvankelijk liever in Leiden willen optre den, maar slaagden er niet in de nodige vergunningen te verkrijgen. Leiderdorp was daarom een aantrekkelijk „al ternatief". De voorstellingen worden verder gehouden op woensdag 13 augustus om 13.00 en 16.15 uur en op donderdag 14 augustus om 16.15 en 19.30 uur. een studie van deze zaak ge maakt en resultaten daarvan neergelegd in een omvangrijk rapport met bijlagen. In tientallen vergaderingen is dit basisplan voor de kern. Noordwijk-Binnen een punt van discussie geweest. Behalve voor de raadhuisbouw, was het verkeerscirculatieplan ook van belang voor de bereik baarheid van het winkelge bied in het centrum en de daar benodigde parkeerruimte. In verband daarmee besloot de raad reeds geruime tijd gele den tot aankoop van panden aan de Van Limburg Stirum- straat om het parkeerterrein Lüschen beter bereikbaar te maken. Verder kocht men achter de Kerkstraat schuren en stallen aan voor de uitbrei ding van het betreffende ter rein, zodat daar ruimte ont staat voor het parkeren van zo'n 113 auto's. De punten waarover de verte genwoordigers van de raads fracties het met b en w eens zijn geworden: Aan de Van Limburg Stirum- straat wordt een parkeerhof ingericht, waar ongeveer 23 auto's gestald kunnen worden. De toegang tot deze hof zal een rustieke afwerking krij gen, zodat het geparkeerde blik vrijwel geheel aan het oog wordt onttrokken. Voorts ko men parkeerplaatsen aan de Zeestraat. Voor langparkeer- ders, zoals raadhuisambtena ren, het personeel van banken en bedrijven in het centrum, en dergelijke, zal parkeer ruimte worden aangelegd aan de Schiestraat en de Gooweg. Het weggedeelte tussen het buiten „Calorama" en de Gooweg wordt voor het auto verkeer afgesloten. In de kom gaat de Tram- steeg dicht (niet voor fietsers) en ook het gedeelte van de Zeestraat tussen de Heilige Geestweg en de Voorstraat. Hier komt de nieuwbouw van het raadhuis en het ligt in de bedoeling dit gebied verkeers luw te maken. Alleen het langzame verkeer kan van de oude route gebruik blijven maken. Op de Van Limburg Stirumstraat blijft, althans voorlopig, het verkeer in beide richtingen gehandhaafd. Wel zal de breedte van de rijbaan aangepast worden en ook denkt men aan verbetering van de trottoirs. Van ingrijpende betekenis is, dat het verkeersverloop over de Voorstraat ongewij zigd blijft Parkeren op deze straat zal in de toekomst alleen mogelijk zijn aan de oostzijde (kant van het Hof van Holland en het postkantoor). Het Voor straat-gedeelte tussen het raadhuis en de Schiestraat staat alleen open voor het ver keer van zuid naar noord, ter wijl het korte stukje Wilhelmi- nastraat straks ook van de Voorstraat-zijde mag worden ingereden. Nu is dit net an dersom. Een andere verkeers- voorziening is de verbreding van de Bronckhorststraat en wel tussen de Kerkstraat en de Zeestraat Een heet hangijzer in de discussie was het vaststellen van éénrichtingverkeer voor de Molenstraat. .Volgens de plannenmakers was dit een wezenlijk element van het verkeerscirculatieplan en ook de meerderheid van b. en w. bleek hiervoor geporteerd. Met name de vertegenwoordi gers van het CDA en de VVD hadden ernstige bedenkingen tegen de voorgestelde maatre gel. Willems (CDA) kwam ten slotte met een compromis. Daarbij werden aan het vast stellen van éénrichtingverkeer voor de Molenstraat stringente condities verbonden. Aller eerst dient de Molenstraat door aankoop van voortuinen en uitstekende gevels ver breed te worden en van trot toirs voorzien. Verder moet gezorgd worden voor een flink aantal parkeerplaatsen in de directe omgeving van de win kels en dient een parkeerver bod vastgesteld te worden voor het Zeestraat-gedeelte tussen de Molenstraat en de Weteringkade. Het ligt in de bedoeling het verkeerscirculatieplan tegelijk met het raadhuisplan aan de gemeenteraad voor te leggen. Waarschijnlijk gebeurt dit in de november-vergadering van de raad. Vooraf krijgt de be volking gelegenheid op een hoorzitting haar mening te ge- Nieuwe molenaars in 'De Windlust' WASSENAAR Voor de gemeentelijke korenmolen 'De Windlust' in Wassenaar zijn augustus 1980 als nieu we molenaars benoemd de heren ir. J.H. van der Veek en P.J. van der Veek uit Lis- se. Zij volgen de heer W.H.H. van Krieken op die molenaar is geworden in Woerden. De heren Van der Veek, die achterneven van elkaar zijn, zijn beiden in het bezit van het getuigschrift 'vrijwillig mole naar' dat hen is uitgereikt door de vereniging tot behoud van molens in Nederland. 'De Windlust' is geopend voor het publiek wanneer de wieken draaien, hetgeen voorlopig weinig het geval zal zijn aan gezien de molen wacht op een ingrijpende restauratie. Rabo Valkenburg opent in mei '81 VALKENBURG In mei 1981 zal de volledig ver nieuwde Rabo-bank in Val kenburg geopend worden. De bank is voorlopig gehuis vest in de voormalige open bare lagere school aan de Kerkweg. De verbouwing van de bank was nodig om een einde te ma ken aan de ruimtennood, in de afgelopen jaren ontstaan door uitbreiding van het diensten pakket. Het naast de bank ge legen woonhuis wordt benut voor de modernisering van de bank. ALPHEN AAN DEN RIJN Het col lege van Burgemeester en Wethouders is er alles aan gelegen om de Alphense bevolking direct en indirect te betrek ken bij de besluitvorming rond de nieuw aan te leggen wijk Kerk en Za- nen. Deze woorden vormden het ant woord van de Alphense wethouder voor de ruimtelijke ordening en stads ontwikkeling Haanstra op de vermeen de constatering van het PvdA-raadslid Metaal dat deze betrokkenheid niet zou blijken uit de nota die gisteravond ter tafel kwam tijdens een commissiever gadering. De nota vormde de aanzet om de nog vage plannen gestalte te geven die moeten lei den tot de verwezenlijking van een geheel nieuwe wijk aan de „andere kant van de spoorlijn". Kerk en Zanen, de naam waar mee de nieuwe wijk getooid is, zal rond het jaar 2000 circa 5500 woningen bevat ten, geschikt voor 15.000 bewoners. Aan dit mammoetkarwei gaat nu gewerkt worden. Tijdens de aanzet, gisteravond, bleek reeds dat de knelpunten het wo- ningbeleid en de werkgelegenheid zijn. Beide zeer zwaar wegende punten zullen voor de nodige practische en politieke problemen zorgen in de nabije toekomst. Het plan is, dat rond 1985 met de bouw wordt begonnen. Het streven zal in eerste instantie zijn om vijf jaar later zo'n 2000 woningen te hebben gebouwd voor 5000 bewoners die allen ook werk moeten kun nen vinden in de nieuwe wijk. Blijkt de ontwikkeling mee te vallen (dat wil zeg gen, dat er interesse moet blijken poten tiële bewoners en vooral van bedrijven), zal worden voortgegaan met de bouw van nog 2500 tot 3500 woningen. De werkgelegenheid zo bleek reeds gis teravond vormt het grootste probleem bij de opzet. Deze is er op gericht dat de Alp- henaren geen forensen worden. Het fo rensisme (het buiten Alphen werken) zit het gemeentebestuur danig dwars en uit breiding van het aantal forensen dient te worden tegen gegaan. Mogelijk zelfs te worden ingedamd. Fractievoorzitter van de CDA, de heer Hopman vatte het probleem samen. „Wij willen arbeidsintensieve bedrijven aan trekken. Het aangeboden werk dient mi lieuvriendelijk te zijn en geesti'. werk dient geweerd te worden." Ook verbond de heer Hopman de13 Van rijksweg II aan de voor de. staande problemen. Terecht wees hij er op dat deze r® in elk geval voor enige werkgelegP' zou zorgen, gezien de betere beré1 heid van Alphen. „Maar", aldus (Mc Hopman, „eigenlijk weten we niet die rijksweg er wel komt. De leden Tweede Kamer lijken darover geen beslissing te kunnen nemeflE tweede belangrijk punt, werd do_ commissieleden het tempo van t ningbouw aangehaald. Als verho^Tj vertraging van het bouwtempo noc,. lijk blijkt zal dit volgens de im moeten kunnen worden uitgevoerd Het plan komt op 19 augustus oj aan de orde tijdens een zo genaamc geravond in gebouw Nabij, waar d hense bevolking kennis kan nem< de plannen inzake Kerk en Zanen i wensen naar voren kan brengen. HAZERSWOUDE De roei- kampioenschappen voor de in woners van het Hazerswoudse Rietveld en voor degenen die met deze waterrijke buurt schap enige binding hebben, worden morgen gehouden. De races voor de jeugd tot vijf tien jaar vinden 's middags vanaf 14.30 uur plaats op het parkoers in de Rietveldse Vaart. In de avonduren, vanaf zeven uur, strijden dé dames en de heren vanaf zestien jaar om de titels in het water nabij restaurant „Klein Giethoorn". Net als in voorgaande jaren wordt geroeid in de boten (KG's) van deze uitspanning. .De Rietveldse roeikampioen- schappen worden voor de achttiende maal op touw gezet. De senioren moeten weer een (traject van driehonderd meter 'afleggen; halverwege moeten de deelnemers een in de Riet veldse Vaart opgestelde paal ronden. Op het programma staat ook weer een wedstrijd kloeten; varen met een schouw, dié vooruit mo< den gestuwd door midd een vaarboom. Het festijn is in de loopi. ren uitgegroeid tot een] feest. Niet alleen de H ders, voor wie het in eer stantie bedoeld is, ma< anderen nemen hiera groten getale deel. 'Marktzicht' in Noordwijkerhout In het voorjaar van '81 moet het complex 'Marktzicht' aan de Havenstraat/hoek Schoolstraat in Noordwijker hout gereed zijn. Binnen enkele weken wordt met de verwezenlijking van dit complex begonnen door de bouw- en ontwikkelingsmaatschappij Foreholte bv uit Noordwijk. Het plan omvat ruimte voor dienstverlenende bedrijven als een reisbureau, verzekeringskantoor, ho reca en artsenpraktijk alsmede zes luxe woningen van 185.000 gulden elk. De woningen tellen alle drie kamers. Aan de achterzijde van 'Marktzicht' wordt een parkeer terrein aangelegd. Het ontwerp is vervaardigd door het Noordwijkse architectenbureau D. en T. van Manen bv. RIJNSATERWOUDE Watersportvereniging Rijnsaterwou- de hyudt op zaterdag 16 en zondag 17 augustus een open-boten weekend voor haar leden. Men kan zich met elk type boot in schrijven, ook diegenen die niet in het bezit van een eigen boot zijn, kunnen zich opgeven. De zaterdagavond zal voor de kinde ren afgesloten worden met het eten van pannekoeken en voor de volwassenen met een barbecue Zondag zullen de onderlinge wedstrijden gehouden worden. Men kan zich voor dit weekend opgeven bij Annemarie ten Brink, Herenweg 78 te Rijnsater- woude, tel.nr.: 01721-8650. NIEUWVEEN Tennisvereniging Nieuwveen zal van 16 tot en met 24 augustus haar tweede clubkampioenschap houden. Er zal gespeeld worden van 9.00 uur tot donker. Leden kunnen zich voor deze wedstrijd opgeven bij Harry de Kaste, tel.nr.: 8828; Wilm Philippa, tel.nr.: 8865 of Dick Tesselaar, tel.nr.: 8831. AARLANDERVEEN De fietsclub „Het Oude Rechthuis", organiseert tot en met vrijdag 15 augustus een avondfietsvier- daagse. De deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden, name lijk 25, 30, 36 en 37 km. De inschrijving en de start voor deze vierdaagse is in het Oude Rechthuis in de Dorpsstraat te Aarlan- derveen, tussen 18.00 en 19.00 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Prima-Boys maken prima pop. Een nogal pretentieus aandoende aanprijzing van deze popgroep die aanstaande zaterdag in het Alphense jongerencentrum Midas optreedt. Hoewel de formatieleden hun sporen in popiand ver diend hebben, is Prima-Boys nog niet zo lang geleden opgericht. Derhalve is (nog?) niet bekend of de heren hun reclame-slogan kunnen waarmaken. Eén en ander zal zaterdag moeten blijken. Prima-Boys zijn drummer Arno Gratje, gitarist Hans Nijland en zanger/bassist Hansz Boom. Het optreden begint om negen uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De komende herfst kan men weer deelnemen aan een groot aantal cursusen van de Alphense volksuniversiteit. Hoofdzaak bij het programma vormen de taal cursussen. Men kan kiezen uit Nederlands voor Nederlanders, Nederlands voor buitenlanders en voorts Engels, Frans, Duits, Italiaans. Zowel beginners als gevorderden kunnen terecht bij de Volksuniversiteit. Bovendien wordt les gegeven in wiskunde, energie, huidverzorging, handwerken, klusjes in huis, het ma ken van kerst- en nieuwjaarskaarten, en het inrichten van een kleine tuin. Men kan zich opgeven bij de Volksuniversiteit te Alphen aan den Rijn. _a Moeite moet beloond worden. y Daarom deze onmisbare paraplu met krante-dessin voor u als u de moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant. P p I I l t I Adres- noteer ra.i.v. abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats- Betaald wordt per maand (automatische afschrijf per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite re een leuke paraplu met krante-dessin. Postcode/Plaats- Telefoon- Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4