Opnieuw eigen zege in Westduitse ronde Petra Voorne wint met een neusje op Duindigt {ortsjnoj heeft nog in punt nodig Spaansejeugd waterpolo- kampioen Thurau niet in Duitse WK-ploeg essuur- Doeg vijfde taats LEIDSE COURANT MAANDAG 11 AUGUSTUS 1980 PAGINA 11 MONCHEN De tweede „moderne" ron de van West-Duitsland heeft ook de tweede Westduitse overwinning opgele verd. Na Didi Thurau in 1979 was het dit jaar de beurt aan Gregor Braun, bijge naamd „de beer". Braun heeft de zes etappes lange rit tussen Bielefeld en München inderdaad op zijn mooist ge wonnen. Hij viel aan waar het kon, reed meermalen alleen voor het peloton uit en legde de basis voor zijn eindzege in de derde etappe met een krachtige solo over 150 kilometer. In het eindklassement kon hij bogen op vier minuten voorsprong op de Zweed Tommy Prim, tenVijl grote renners als Ber nard Hinault, Roger de Vlaeminck en Da niel Willems meer dan een kwartier achter stand opliepen. Zij hadden deze ronde, die over geaccidenteerd terrein voerde, aan gegrepen om te trainen voor het wereld kampioenschap op de weg op 31 augustus in Sallanches. Nadat Braun in de derde etappe zo'n monsterachtige voorsprong had genomen stelde de ronde van West-Duitsland niets meer voor. In de resterende ritten kwamen dan ook renners naar voren, die men als er serieus gekoerst wordt door de gro ten zelden ziet. De beide ritten van za terdag leverden Spaanse overwinningen op. Arroyo en Chozas behaalden hun eer ste zege van het seizoen. Gisteren in de laatste etappe verscheen de Spanjaard Ladron de Guevarra aan het front. Hij vluchtte weg. maar hij werd verslagen door zijn medevluchter Ronan de Meyer, een knecht van Roger de Vlaeminck, die dit jaar ook nog geen enkele eerste plaats had behaald. In de schoot van de groep behaalde Braun zijn tiende overwinning van het seizoen. Het was zijn derde zege in een etappewedstrijd, nadat hij in 1979 Henk Lubberding versloeg in de ronde van Indre et Loire en dit voorjaar de ronde van Sardinië op zijn naam schreef. Beste Ne derlander in het eindklassement was Fe- dor den Hertog op de vijfde plaats. Gerrie Knetemann heeft zaterdag de pro fronde van Kamerik gewonnen. Knete mann was de snelste sprinter in een groepje van zes man dat vijf ronden voor het einde ontsnapt was. Theo Smit werd tweede. SITTARD Spanje heeft gisteren in Sittard beslag ge legd op het zevende Europe se waterpolokampioenschap voor jeugdteama tot en met twintig jaar. Titelverdediger Sovjet-Unie eindigde als tweede door een beter doel saldo dan de Hongaren, die derde werden. Nederland sloot het achtdaagse toer nooi af met de zevende plaats. Het Nederlands zevental ein digde op de zevende plaats. Een teleurstellende prestatie omdat de klassering niet beantwoorden aan het beoog de doel, een positie in de fina- legroep. Natuurlijk heeft de onfortuinlijke groepsindeling met Spanje en de Sovjet-Unie invloed op het tegenvallende resultaat. Maar de Oranje-ju nioren hebben in het cruciale duel tegen de Sovjet-Unie geen moment voor hun kan sen willen knokken. In de ove rige wedstrijden uit de voor ronde bleef de prestaties aan de matige kant door de span ning binnen de ploeg, die voor het thuisfront niet wenste af te gaan maar het daardoor des te harder deed. In de b-poule (zevende tot en met twaalfde plaats) viel de druk van de ploeg af en demonstreerde het team dat het in de hoog ste regionen had meegekund. Vooral in het duel tegen Joe- go-Slavië, waarin over de be zetting van de zevende plaats werd beslist, was de equipe op dreef in de laatste drie speelperioden. Erik Laenen wintin Mierio MIERLO De Belg Erik Lae nen heeft gisteren met het paard Petra tijdens het tien de concours hippique van Mierio het hoofdnummer om de Grote Prijs van de stad Mierio gewonnen. Hij bleef in de barrage, waar voor zich vijf combinaties had den geplaatst, als enige fout loos. De Zwitser Thomas Fuchs was met Snowking wel ruim tien seconden sneller, maar hij werd door een springfout naar de tweede plaats verwezen. De 48-jarige Anton Ebben was met Jumbo Design als derde de beste Ne derlander. Hij kreeg net als Fuchs vier strafpunten. Vijfde partij afgebroken ABANO TERME De vijfde partij voor de schaaktweek amp tussen de Hongaar Lajos Portisch en de Westduitser Robert Hübner in de halve fi nales van het kandidatentoer nooi is gisteren in Abano Ter- me na 40 zetten afgebroken. De vierde partij moet ook nog worden uitgespeeld. Beide spelers bezitten anderhalf punt. Sportwereld DEN HAAG Cees Smouter. die zes jaar trainer is geweest van de Italiaanse schaats bond, heeft zijn overeenkomst wegens emigratie naar de Verenigde Staten niet ver lengd. KINGSTON Sjaak Haak man is als vierde geëindigd in de strijd om het wereldkam pioenschap zeilen in de Laser klasse. SPOKANE De Argentijnse bokser Sergio Victor Palma won zaterdagavond de wereldtitel in het zwaarveder- gewicht (WBA-versie) veroverd door een zege via een knock-out op Leo Ran dolph. in de Ronde Joop Zoetemelk en Henk Lubberding heb ben zaterdagavond in het centrum van Zutphen een Australische achtervolging, over elf kilometer gewonnen. Het koppel reed de elf rondjes in dertien minuten en negen seconden. Jo Maas en Hennie Stamsnijder werden tweede in 13,33 en Hennie Kuiper en Herman Ponsteen derde in 13,53. Johan van de Velde is winnaar geworden van het tourcriterium in 's-Heerenhoek, de woonplaats van Jan Raas. De wereldkam pioen had deze wedstrijd graag zelf willen innen. Hij maakte in de laatste 25 kilome ter ook deel uit van de vijf renners sterke kopgroep. Na verschillende demarrages van Jos Schipper waagde Raas zijn kans. Hij werd echter weer ingelopen. Dat ge beurde in de laatste ronde. Schipper sprong onmiddellijk opnieuw weg. Van de Velde volgde en won even later de sprint. Gerrie Knetemann won zaterdag de Ronde van Kamerik. Theo Smit werd in de eindsprint geklopt. MONCHEN Dietrich Thurau ia niet opgenomen in do Westduitse wielerploeg voor de wereldkampioenschappen, die eind deze maand en begin september in Sallanches en Besancon in Frankrijk worden gehouden. De Westduitse ploeg voor de wereldkampioenschappen ziet er als volgt uit: Wegwedstrijd profs: Gregor Braun, Klaus-Peter Thaler, Hans- Peter Jakst. Hans Hindelang, Uwe Bolten, Peter Kehl, Horst Schütz en Willi Singer. iS AIRES De tiende de tweekamp tussen Kort8jnoj en Lev Poloe- is in remise geëin- zodat Kortsjnoj nog een punt nodig heeft n de^ finale van het kandida- en v#rnooi te bereiken, an rfnoj, die met zwart tumnpe. bood op zijn 32ste imise aan, wat door Po- iv8ki werd aanvaard, jnoj staat nu met 5 1/2 4 1/2 voor. De laatste partijen zullen van daag en morgen worden ge speeld. Kortsjnoj hoeft slechts remise te spelen om zich te plaatsen voor de finale, waar van de winnaar tegen Anatoly Karpov om de wereldtitel mag spelen. Hans Kuijf uit Boskoop is za terdag de nieuwe open schaakkampioen van Neder land geworden. Hij nam de titel Via een remise in de laatste brandende sigaret kan gevaarlijk zijn als men ge- sentreerd nadenkt. Grootmeester Viktor Kortsjnoj II echter tot nu toe ook voor dat probleem zijn hand 't omgedraaid. ronde tegen concurrent Van de Berg stelde Kuijf zijn titel vei lig. Paul van der Sterren zege vierde in de slotronde over Du- chene en legde beslag op de tweede plaats. Lange tijd heeft het er In de slotfase van het toernooi naar uit gezien, dat Kuijf zijn eerste prijs zou moeten delen met Van de Berg en Van der Ster ren. De laatste had geen enke le moeite om Duchene te klop pen, terwijl Van de Berg een glad gewonnen stelling op bouwde tegen Kuijf. In het eindspel faalde Van de Berg echter, waarna Kuijf met een remise de buit binnenhaalde. Douven en Van Baarle, die bij een eventueel verlies van Kuijf ook nog kans hadden, schakel den zichzelf uit door in hun on derlinge duel te remiseren. Robert Hübner (WDI.) en Lajos Portisch (Hon.) hebben zater dagavond de vierde partij uit hun tweekamp voor de kandi datentoernooien afgebroken. In Abano Terme zijn de drie voorgaande partijen in remise Het verloop van de tiende partij tus sen Kortsjnoj en Poloegajevskl was als volgt: Wit: Poloegajevskl Zwart: Kortsjnoj 1. c2-c4, Pg8-f6; 2. Pb1-c3. e7-e5; 3. Pg1-f3, Pb8-c6; 4. g2-g3, Lf8-b4; 5. Pc3-d5, Lb4-c5; 6. Lf1-g2. d7-d6; 7. 0-0, Pf6xd5; 8. C4xd5, Pc6-d4; 9. Pf3- d4, Lc5xd4; 10. e2-e3. Ld4-b6; 11. f2- f4, 0-0; 12. b2-b3, f7-f6; 13. a2-a4, a7-a5; 14. Lc1-b2. Lc8-d7; 15. Kgl- h1, Dd8-e7; 16. Dd1-c2. Le8-e7; 17. Ta1-e1, c7-c6; 18. d2-d4, e5xd4; 19. e3xd4. De7-f7; 20. d5xc6. Ld7xc6; 21. Lg2xc6, b7xc6; 22. Dc2-c4, Df7xc4; 23. b3xc4, Tf8-e8; 24. Lb2-c3. Kg8- f8; 25. Te1xe8 schaak, ta8xe8; 26. Tf1-b1, Lb6-a7; 27. Tb1-b7, Te8-e3; 28. c4-c5, La7xc5; 29. d4xc5, Te3xc3; 30. c5-d6, Tc3-d3; 31. Tb7-a7, Td3xd6; 32. Ta7xa5, remise. DWOOD De Neder- Jse dressuurequipe is za- ^GV. ig tijdens het internatio- 0> '■festival in Goodwood als geëindigd in het lan- rl0< tlassement. Eerste werd {n H-Duitsland met een to- van 4967 punten. Neder- kreeg precies 4500 pun- Er namen acht landen een complete equipe rlo< f 4 stine Stückelberger heeft eren aangetoond momen- nog steeds de beste te in deze specialiteit. Op de 5-jarige Holsteiner hengst lat zegevierde de blonde tone met grote voor- >ng in de individuele nd Prix. De Zwitserse II ibinatie kreeg van de jury fW totaal 1452 punten, 79 Gn i dan de Westduitser Uwe ulten-Baumer met Slibo- er De Nederlandse Francis fbeek-van Rooy plaatste met Ivar als achtste. Zij 9 1252 punten. Francis eek was de enige Neder- hel Ise, die zich voor de per- m nlijke finale had gekwalifi- gO rd- i zaterdag, tijdens nd Prix, die telde voor het fnklassement, werd de irlandse achtste. Christi- Stückelberger was toen meesteres in de dressuur- iort|laven. De Zwitserse meen- rr«n na afloop wat vinnig: „Sissi !jd( torer zou hier in Goodwood Francien van Rooy bezig met een dressuurproef. ne Stückelberger op de Oos tenrijkse amazone, die in Moskou Olympisch kampioene de Olympische Spelen hebben we het van nu af aan niet meer. Anders ga ik me weer opwinden" Terwijl het Amerikaanse voetbalsei zoen op zijn eind loopt ma ken de Ameri kaanse foot ballers zich op voor hun com petitie. In Buf falo leverde dat zaterdaga vond dit beeld op van een oefenwedstrijd tussen de Buf falo Bills en de Philadelphia Eagles. De verbeten ge zichten van de door een spe ciaal kostuum en helm be schermde at leten laat over de inzet van hen niets te raden over. Komend weekeinde be gint de com petitie voor de Amerikaanse footballers. WASSENAAR Vijfenvijftig dravers kwamen zaterdag middag in totaal zes drave rijen op Duindigt aan de start. Dat is geen aantal om over naar huis te schrijven, vooral niet als bovendien het programma geen enkele allu re heeft. Petra Voorne zege vierde in een kilometertijd van 1.20.8 over de 1600 me ter. De rechter van aankomst liet voor het vaststellen van de uitslag eerst de finishfoto ontwikkelen. Daarop bleek dat Petra Voorne met een neusje verschil had gewon nen. Kampioenspikeur Me nus Bouwhuis, die de avond daarvoor twee keer had ge wonnen in het Limburgse Schae8berg, moest met Su- aanne Belwin genoegen ne men met een tweede plaats. Meteen na de start nam Petra Voorne met Guus Knijnenburg de leiding voor Patrijs Belwin met Ruud Pools. Daarachter kwamen Nok met Wim van der Pijl, Permano met Siem Hartman, Susanne Belwin en favoriet Super Star Laren. Speed Buitenzorg sprong in handen van Aad Harmsen weg en werd uitgeschakeld. Aan de "overkant" lag Petra Voor ne nog steeds op de eerste plaats voor Nok, Super Star Laren was opgerukt naar dé In Alkmaar won Neres (links) met rijder J.M. Duin de Sagittariusprijs vóór Nancy Har vester, Olga H. en Rio Tinto.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11