Lisse trekt drie ton uit voor herstel dak sporthal Opnieuw verenigingsmarkt in Voorschoten Nieuw clubhuis voor voetbalsters Ter Aar Honderden deelnemertjes voor vakantiespelen „VERVROEGDE UITVOERING VAN REPARATIE NOODZAKELIJK" Kind ernstig gewond na aanrijding Dagmaat- bijbelcursup in Lisse Slotavond vakantieweek W oubrugge Negen mille voor SBM WASSENAAR De stich ting Belangenbehartiging Mindervaliden in Wasse naar zal een subsidie van on geveer 9000,ontvangen. Deze stichting vervoert li chamelijk gehandicapte Wassenaarse inwoners naar een door henzelf te bepalen bestemming in de gemeente of iets daarbuiten. De vervoersfrequentie is, e- venals het subsidiebedrag ge bonden aan beperkingen. Van uit de commissie financiën kwam de suggestie ook ver voer voor mindervaliden naar andere cursussen mogelijk te maken. Wethouder Barning stond hier evenals voor en kele andere voorstellen voor uitbreiding van de mogelijkhe den welwillend tegenover. Parkeerverbod in Ter Aarse Hertog van Beijerenstraat TER AAR Aan de gevaar lijke situatie op de zuidzijde van de Hertog van Beijeren straat door geparkeerde auto's komt een einde. Gede puteerde Staten is het eens met het Ter Aarse college dat hier een parkeerverbod ingesteld moet worden. Het parkeerverbod zal onder meer worden aangeduid met de bekende gele streep. GS deed een uitspraak over het al dan niet instellen van een parkeerverbod aangezien de zuidzijde buiten de bebouw de kom ligt van Ter Aar. De Hertog van Beijerenweg (6.50 meter breed) is een ontslui- tingsweg voor het industrieter rein. Aan de zuidzijde van de weg is een (brom)fietspad voor het verkeer in beide richtigen. Uit een onderzoek is gebleken dat er veelvuldig wordt gepar keerd aan beide zijden van de straat, zowel door vrachtauto's als door personenauto's. Voor al bij in- en uitritten levert dit gevaarlijke situaties op omdat hierdoor het uitzicht van het verkeer dat zich op het fiets pad bevindt, wordt1 ontnomen. Bovendien wordt de doorgang voor het verkeer veel te nauw. Een parkeerverbod lijkt de op lossing. KORTWEG AARLANDERVEEN Fietsclub 'Het Oude Rechts- huis', houdt van 12 tot en met 15 augustus een Avond-fiets vierdaagse over vier afstan den. De inschrijving en de start is tussen zes en zeven uur in het Oude Rechthuis aan de Dorpsstraat in Aarlanderveen. REGIO politie LISSE De Lissese poll houdt vrijdag 22 augus een 'Open Huis' ter geleg heid van de officiële c ning van het nieuwe poli bureau aan de Wilhelmi straat. De burgerij wordt uitgenod om eens een kijkje te nen in het nieuwe onderkom De belangstellenden kuni zich tevens over de verse! lende afdelingen bij de pol laten informeren. LISSE Een vier-jai kleuter' uit Lisse is giste om vijf uur na een aan ding met hersenletsel en onderbeenfractuur in Diaconessenhuis in He< stede opgenomen. Het jongetje werd door de I van een 37-jarige man uitl legom geschept, nadat hijl zijn fietsje zonder uit te kiilj van een uitrit de Leidse Va op reed. f Geen voorrang: vrouw gewond LISSE Lep 46-jai vrouw uit Lisse is gistern dag na een aanrijding in Diaconessenhuis opge men. De vrouw reed op de Ri |Q hoornlaan en verleende g gy voorrang aan een volkswag |a' busje komende vanaf de 97 rafd Douwstraat, dat werd stuurd door een 37-jarige 1 et senaar. Het slachtoffer is t ar voerd naar het Diaconnes n huis in Heemstede. Tev ne ontstond aanzienlijke sch aan de auto van de vrouw. LISSE Voor de elfde ki wordt er van 4 septeml 1980 tot 7 mei 1981 de D.a maat-bijbelcursus gege> in Lisse. De cursus is gev aan het thema 'Bijbel Lied'. Inschrijven op d cursus is mogelijk bij IC" Dagmaat-secretariaat aan v» Fazantstraat 46 in Lisse, lefonisch bereikbaar ond*» het nummer 02521-13321. *1 jci Traditiegetrouw wordt meeste aandacht besteed «De Schriftuitleg. De cursusavilijl den worden eenmaal in jlpr, veertien dagen gehouden Ibe, donderdag in de MVO-scMop aan de Achterweg 7 in L»D« van acht tot tien uur. Het cura; susgeld bedraagt rond de af Ier ventig gulden. jen Vanaf 1970 worden in Lifth onder de naam 'Dagmaat' Mge belcursusssen gegeven. Vol lei naamste doel hiervan is f de Schriftwoorden in hun eip»de verband te leren verstaan. I durende het merendeel van cursusavonden wordt uitl gegeven van bijbelgedeeltf dc aie doorgaans een niet te gr» ee omvang hebben. N Een andere cursus van Ui h( maat is 'Bijbels Hebreeu* n waarin de taal van het zog v< naamde Oude Testann cl .wordt geleerd. Inlichting over deze cursus kunn eveneens worden fngewonn D op eerder genoemd adres. VOORSCHOTEN Vrijwel het gehele Voorscho- tense verenigingsleven staat zaterdag 30 augustus te kijk op een grote markt. In totaal 53 verenigin gen zullen de gehele dag ieder een marktkraam be mannen en in woord, geschrift en soms zelfs in daad laten zien wie of wat hun vereniging vertegen woordigt en beoogt. Het is inmiddels een traditie geworden dat eenmaal per drie jaar, aan het begin van het nieuwe verènigingssei- zoen het verenigingsleven zich presenteert aan de bur gerij. De markt wordt gehouden op de Voorstraat. Treub- straat en indien mogelijk ook nog op een parkeerter rein. Iedere vereniging zorgt voor de eigen markt kraam. Rondom de kramen vinden tal van demonstra ties plaats. Verder is er vrijwel de gehele zaterdag mu ziek. De café's en restaurants overvloedig op de Voor straat aanwezig, zullen terrasjes maken, waardoor het nuttige en het aangename samen kunnen gaan. De markt wordt geopend om 10 uur in de morgen door een lid van het college van burgemeester en wethou ders en daarna begint het „markten". De ervaring heeft geleerd dat door deze gezamenlijke manifestatie van het totale verenigingsleven er steeds nieuwe leden ko men. Zelfs drie jaar geleden toen de markt te maken kreeg met zeer vroege najaarsstormen en menig kraam de lucht ingang. LEIDSE COURANT Open Huis bij Lissese LISSE Het dak van de Lissese sport hal aan de Sportlaan is sinds de inge bruikneming, zo'n dertien jaar geleden, zo lek als een mandje. Behalve de finan ciële strop die hier voor de gemeente aan vast zit, betekent het lekkende dak even eens dat het bedrijven van sport niet zon der gevaar is. Op de plaatsen waar he melwater of condenswater neerslaat, wordt de houten speelvloer zeer glad. Het Lissese gemeentebestuur heeft de vernieuwing van het dak opgenomen in het investeringsplan voor 1980/1984 met een bedrag van 250.000 gulden. Het nu door het college voorgestelde verbete ringsplan voorziet tevens in een isolatie van het dak. De kosten van het verbete ringsplan bedragen thans 306.500 gulden. "Het vocht veroorzaakt schade aan zowel het dak als de vloer, waarvan herstel op den duur niet langer mogelijk is. Wij achten het .dan ook noodzakelijk tot vervroegde uitvoe ring van de vernieuwing van het dak over te gaan. Voor de uitvoering van het werk zaamheden is een aantal firma's gevraagd offerte te doen. De procedures hebben veel tijd gevergd, omdat voor het uitbrengen van een verantwoorde offerte een grondige stu die van de technische problemen noodzake lijk bleek. Vanwege deze problematiek heb ben enkele firma's na verloop van tijd ge meend zich te moeten terug trekken", aldus het college in haar raadsvoorstel. Uiteindelijk zijn er twee herstelmogelijkhe den nader uitgewerkt: het aanbrengen van nieuwe polyester platen en als tweede een constructie met door aluminiumgolfplaat af gedekte isolatie op het ronde deel van het dak en op beide kopgevels. De eerste oplos sing valt voor het college eigenlijk af. On derhoud blijft om de vijf a zeven jaar nood zakelijk en bovendien wordt er geen garan tie gegeven op de waterdichtheid van deze constructie. Het tweede alternatief lijkt een betere kans te maken. Temeer daar behalve de water dichtheid van deze constructie de condens- vorming afdoende wordt tegengegaan en door de isolatie de grote temperatuurver schillen in de sporthal niet meer zullen voorkomen. (Soms dalen de temperaturen tot 10 graden en bij warm weer kan het op lopen tot 40 graden). In het bedrag van drie ton zit ook de reparatie van de spanten die scheuren vertonen. Een oplossing hiervoor is waarschijnlijk het opvullen met exposy- hars. Of een dergelijk herstel van de scheu ren mogelijk is, onderzoekt TNO in op dracht van de gemeente. Het college stelt de raad dan ook voor om te kiezen voor het tweede alternatief en een krediet beschikbaar te stellen van drie ton. De financiële strop wordt misschien enigs zins verlicht door een subsidie van het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijk Ordening. Er zal bij dit ministerie door de gemeente een verzoek worden ingediend om een financiële bijdrage in het kader van Beschikking geldelijke steun beperking energieverbruik gebouwen (subsidie be draagt maximaal 48.400 gulden). De raad buigt zich woensdag 13 augustus over de vernieuwing van het lekkende sporthaldak. LEIMUIDEN Ongeveer 600 kinderen namen gisteren deel aan de aktiviteiten die deze hele week in en om ,,'t Spant" in Leimuiden georganiseerd worden. Burgemees ter G. J. v.d. Kroft en mini-burgemeester Gijsbert Stigter openden door samen een doek omlaag te trekken waarna de tekst „een dag of vier, veel plezier met de vakantiekinder- week" zichtbaar werd. Dit alles ging gepaard met geknal en rookontwikkeling, waardoor de omstanders in nevelen ge huld werden. Burgemeester Van der Kroft vertelde het fijn te vinden, dat er weer zoveel enthousiaste medewerkers bereid gevonden waren ook dit jaar mee te helpen. Buiten ,,'t Spant" konden de kinde ren timmeren in het houtdorp of meedoen met het straatteke nen, terwijl ze in ,,'t Spant" werden beziggehouden met figuur zagen, bloemschikken, pottenbakken enz. Vandaag kon de jeugd zich uitleven in zwembad „De kleine oase" waar wedstrijden georganiseerd werden. Vanavond ko men de ouderen aan bod in een „zeskamp", waarin verschillen de teams uit Leimuiden, Rijnsaterwoude en Bilderdam tegen el kaar zullen uitkomen. De week zal vrijdagavond worden afge sloten met een kampvuur en vuurwerk, waar muziekvereniging „Mavileo" een muzikale bijdrage zal leveren. ROELOFARENDSVEEN De tweede drukke dag van „Open huis" in Roelofarendsveen in het kader van de va kantiespelen gaf een prettige stemming, waarbij door de kinderen en de leiding hard werd gewerkt En niet voor niets: er waren meer dan 400 kinderen aanwezig. 's Morgens werd een dierenshow gehouden met erg vfeel deelne mertjes en belangstellenden. Voortdurend haangekraai boven alle andere dierengeluiden; een plas en een berg geitekeutels zorgden voor algehele hilariteit. De jury vond de kuifkippen van Corine van Staveren en Mieke Willems het allermooiste. De slak, die meegenomen was door Susanne Verhaar kreeg de prijs van het meest originele dier. 's Middags kwamen bij het songfestival de volgende kinderen als winnaars uit de bus: Debbie v. Klink (4-6 jaar), Rodger de Hol lander en Alwin Koek (7-9 jaar), Rob v.d. Meer en Remco Jonk man (10-12 jaar). Bij de afdeling „kreatief werk" was er veel belangstelling voor het leerbewerken, zoals tasjes, portemonnees en armbanden. Overige winnaars: Roel Strijk (naaien), Melanie Bakker (bloem schikken), Liesbeth Otten (kleien), Anja Hoogenboom (stempe len met kurk), Eduard Stockman (mobiles) en Kristel v.d. Pouw-Kraan (knippen en plakken). WOUBRUGGE Ter afslui ting van de vakantie-speel- week wordt vrijdagavond een wijn- en barbecueavond ge houden voor iedereen, die er belangstelling voor heeft. In verenigingsgebouw De Wijk wordt de avond georga niseerd. Nadat de hele week de Woubrugse jeugd ruim schoots aan zijn trekken is ge komen, zijn op vrijdagavond de wat ouderen aan de beurt. In de grote zaal van De Wijk valt er te genieten van een hapje en een drankje. De snacks, zoals salades en kaas zijn bij de prijs inbegrepen. Te gen een zeer redelijke prijs zijn er ook stokjes saté te ver krijgen. De gezelligheid zal die avond nog worden verhoogd door het optreden van de Woubrugse boerenkapel „De Pulpzakken". De entree is tien gulden per persoon. WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1980 PAGINA Winkeldieven1 aangehouden HILLEGOM De pol van Hillegom heeft gij middag vijf Amsterdi mers aangehouden die aantal winkeldiefstal hadden gepleegd in Hl gom en omstreken. Het vijftal, in leeftijd va rend van 25 tot 40 jaar b| de afgelopen dagen ook Wassenaar en Noordwij) hout diefstallen te hebben pleegd. De totale waarde 1 de goederen bedraagt 80001 den. De dieven hebben 1 volledige bekentenis afgele De sporthal aan de Sportlaan. Het nieuwe clubhuis voor de Ter Aarse voetbalsters. LEDEN SV IDUNA STAKEN HANDEN UIT DE MOUWEN TER AAR Komende zaterdag heb ben de vrouwelijke voetbalfans in Ter Aar, verenigd in de SV Iduna, een ei gen onderkomen. Burgemeester P. J. Verhoef zal dan het eigen gebouw offi cieel in gebruik stellen. Het onderko men verhuisde van elders in het dorp naar het sportcomplex Aardam-West, waar voor de dames ook nog een trai ningsveld werd aangelegd, kompleet met verlichting. Overigens kijken de Ter Aarse voetbalda- s al verder dan hun neus lang is. Het nu te openen clubgebouw zien zij niet als een eindfase, gezien de dertig heipalen die de grond zijn ingegaan. Die fundering moet straks sterk genoeg zijn om een wat degelijker pand te kunnen dragen dan het thans neergezette houten. Voorlopig heeft dit eerste Iduna-gebouw alles wat maar behoort tot een voetbalkantine. Zo is er een keuken annex berging, zijn er toilet ten en douches en een scheidsrechterka mer. Niet alleen voor het bouwwerk zelf tekenden de dames, ze togen ook nog eens aan de slag om zelf de gordijnen te haken voor het clubgebouw. „Iduna timmert intussen al weer zo'n tien jaar aan de weg. Niet altijd ging het voor de wind, maar met vallen en opstaan is de club toch gegroeid naar een volwassen omvang. Doelbewust willen de Ter Aarse voetbalsters een eigen identiteit behou den. Vandaar dat men geen fusie wenst met de mannelijke Ter Aarse Voetbal Vereniging TAVV. Het thans in gebruik te nemen gebouw is overigens niet nieuw. Het deed destijds dienst als een nood-onderkomen voor de openbare school „Het Kompas". Toen deze onderwijsinrichting naar een nieuw com plex aan de Albert Schweitzerstraat ver huisde was „Iduna" er als de kippen bij om het vrijkomende gebouw te huren. De gemeenteraad hechtte haar goedkeuring aan het verzoek, waarna men begin dit jaar van start kon gaan om het voormalige noodschooltje aan te passen aan de wen sen van de voetballende dames. Daarvoor werd een bouwcommissie in het leven ge roepen. Een en ander kostte „Iduna" 35.000,-, een bedrag dat veel hoger zou zijn geweest wanneer men de hulp had moeten ontberen van de plaatselijke mid denstand. De „Iduna"-dames hebben zich daarnaast ook aardig uit de sloffen gelo pen om aan geld te komen. Zo verkocht men stroopwafels en werd een verloting op touw gezet. Grootste klapper was het winnen van een som van 10.000,- na het meedoen aan een prijsvraag, waarbij een rebus opgelost moest worden. Barbecue Zaterdag is het feest op het sportcomplex Aardam-West. Van half vijf tot half zes houdt de damesvoetbalvereniging een re ceptie terwijl men de avond verder gezel lig wil doorbrengen met een barbecue voor dc drie elftallen omvattende dames- voetbalvereniging. Daarna hoopt trainer L. Hoogervorst op een wat beter voetbal seizoen dan wat nu werd afgesloten. Door de drukte rondom de bouw van het nieu we gebouw hadden de Ter Aarse voetbal sters schijnbaar wat meer aandacht voor hun thuishaven dan voor de baL Maar winnen staat niet voorop bij „Iduna", het is meer om de gezelligheid.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4