Arnold van de Capellen winnaar van toernooi Nieuwkoop Noordwijk toont geen ontzag voor Telstar Yoovwat hoort waf. i lander Groen zorgt mt sensatie iplits overklast ormule Leiden Open Tenniskampioenschappen van de Haarlemmermeer Alphians moeiteloos langs VUC 3 Experimenterend Rijnsburgse Boys verliest van Haarlem: 0-3 CcïdócSomorit PORTTRIBUNE GRIMBERGEN OP DREEF IN V00RH0UTI VOLENDAM EERSTE TEGENSTANDER IN BETAALD BEKERTOERNOOI Hebroedersvan Ie Capellen ^telen koppositie ran Match Tennis Circuit JA ij LEIDSE COURANT MAANDAG 4 AUGUSTUS 1980 PAGINA 13 25 n Siemerink uit Rijnsburg bereikte in de leeftijdsklasse tot tien jaar de finale. In de p*. idstrijd moest hij het afleggen tegen Paul Dogger uit Amsterdam: 6-3, 6-2. iTWIJK Sander Groen rgde op het open jeugd- ïrnooi van tennisvereni- ig Zee en Duin voor pure hsatie. De jeugdige Eind- venaar (pas twaalf jaar d geworden) bracht in |l enkelspel drie titels op naam. In de leeftijds klassen 12, 14 en 16 jaar kwam hij met grote over macht als eindoverwinnaar uit de strijd. Ook in het jon gens-dubbel (voor zestien jarigen) pakte Sander Groen een titel. Met partner Guus Spitzer zorgde hij zo voor zijn vierde succes. Uitslagen: jongens: 10 jaar Paul Dogger - Jan Siemerink (Rijnsburg) 6-3, 6-2. 12 jaar: Sander Groen - Richard van der Ende 6-0, 6-1. 14 jaar: Sander Groen - Michiel Steens (Leiden) 6-0, 6-1. 16 jaar: San- der Groen - Jan de Mooy (Rijnsburg) 6-1, 6-2. Meisjes: 10 jaar: Nathalie van Dierendonck - Eveline Poel (Leiden) 7-5, 6-1. 12 jaar: Deb bie de Veer - Eveline 't Hoen 6-2, 6-0. 14 jaar: Anne-Marie Gemund - Karin Roosendaal (Leiden) 6-4, 6-3. 16 jaar: Mo rula Bergwerf - Marlies van Ba len (Leiden) 7-5, 6-2. NOORDWIJK Onder het deskun dig oog van ex-Noordwijktrainer John Eelman, ditmaal als toeschou wer aanwezig, speelde de kustelf een goed oefenduel tegen de be taalde formatie van Telstar. De nieu we oefenmee8ter van de thuisclub Piet Buter boekte hiermee zijn eer ste succesje. De IJmuidense club werd namelijk met 5-4 terzijde ge schoven. Bij Noordwijk werden veel nieuwe spelers getest, terwijl in de opstelling van Joop Brand 'slechts' twee Leidenaars aantraden. Theo van Seggelen (ex-UVS) speelde de sterren van de Telstarhemel, terwijl John Verschoor 'slechts' goed werk te. Na de wedstrijd was het KNVB-er Jan Huybrechts, die in de bestuurs kamer de loting voor de eerste ron de van de betaalde KNVB-beker verrichtte. Noordwijk lootte uit te gen Volenden^ De spelers wensten zich duidelijk niet achter de smoes van de warmte te ver schuilen. Er werd een redelijke partij voetbal op de mat gelegd. Wel hadden de beide defensies de meeste moeite met de aanvang van het voetbalseizoen. Derhalve was het niet vreemd, dat er veel werd gescoord. Al na tien minuten scoorde Rob van der Meer voor Telstar uit een voorzet van Buma. Dezelfde Floor Buma verzorgde ook de gelijke stand. Een terugspeelbal op de zeer zwak spelende doelman Fons Halfman verdween in de touwen. Twintig minu ten later tikte Van Seggelen de bal na ontvangst van Reuser fraai achter Dick Dortmundt tegen de paal. Van Nieuw- poort maakte het karwei af: 1-2. Ook deze achterstand werd weer wegge- wenkt. Timo Gerlof bewees even later dat Halfman ook In de lucht zwak is door uit een hoge voorzet de bal ge makkelijk in te koppen. Weer enkele minuten daarna was het de sterk spe lende van Seggelen (Bennie Heemskerk en Sjoerd 8oot waren geblesseerd), die alleen door de Noordwijkdefensie heen- sneed en de bal uitstekend in de verre hoek plaatste: 2-3. De strijd leek in Tel- stars voordeel te gaan eindigen, toen in de 45e minuut Rob van der Meer 2-4 scoorde uit een voorzet van Buma. Noordwijk wilde toch nog knokken voor de vriendschapszege. John Manuputty werd direct na de pauze grof neerge haald door Halfman. De voor Jack Sluis ingevallen Hans Westgeest scoorde' vanaf 11 meter: 3-4. Van Seggelen bleef maar doorgaan. Hij construeerde met Frank Kramer een schitterende een- twee-combinatie, maar schoot de bal vervolgens over het Noordwijkdoel. Bröring kopte zijn ploeg weer op gelijke hoogte, nadat Jos Smits de bal tegen de lat had geschoten. De goedspelends Smits scoorde de winnende treffer uit een verlengen van Bröring, die op zijn beurt de bal uit een fraaie dieptepass had gekregen van Len de Boer. Buter wisselde maar liefst vijf keer: doelman Kees van de Wiel, Len de Boer (maakte een goede indruk), Ed Strijk, John Ma- rijt, Jos Smits (ook al sterk) en Jack Manuputty, die eveneens goed werk le verde. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 10 Van der Meer 0-1, 20 Buma 1- 1, 29 Van Nleuwpoort 1-2, 31 Gerlof 2-2, 36 Van Seggelen 2-3, 45 Van der Meer 2-4. 49 West geest 3-4, 79 Bröring 4-4, 84 Smits 5-4 Noordwijk: Dick Dortmundt (Kees van de Wiel). Siem van Beveren, Albert Spaanderman, Jack Sluis (Hans Westgeest), Jan Siem Klinkenberg. John van Dijk, John Manuputty (Len de Boer). Jos Smits, Jack Manuputty (Ed Strijk), Ruud Bröring. Timo Gerlof (John Marijt). Noordwijk-spits Ruud Bröring (midden) wordt hevig belaagd door Tel star-spelers Van Nieuwpoort (rechts) en Ab van Oorschot. Bröring zou later wat meer ruimte krijgen en voor de vierde Noordwijkse treffer te kenen. i.eo. DEN Formule Leiden kreeg dinsdags- id op ongenadige wijze een 4-0 verlies aan j 2 broek. Splits, dat tot nog toe niet erg was i.10. gevallen, haalde uit op een manier, die min- a ns respect afdwong. Niet alleen werd de 4.7, Ie winst geboekt, maar de équipe van cap- i Hans Dubbeldeman trok ook alle hoogste nes en series naar zich toe. JjJ teamgame werd gebracht op 741 en de serie .sa d op 2124 gezet. De oude zomerrecords nden op naam van Formule. Ook verbeterde 3 8, c-Paul van Weeren uit het zegeteam de indi- mn. uele hoogste game. De 216 'high game' van erd Scheffer (Formule) werd op 223 ge- un icht, terwijl John van Leeuwen (ook al Splits) serie van Scheffer (561) bracht op 571. Het 1.2 lies van koploper Formule kreeg nog meer pa ëf, toen volger Scarabee vier punten in de i4 loot geworpen kreeg. Tegenstander Kloos •■7. 1 namelijk niet voltallig aan. De als favoriet ipte ploeg viel terug van de eerste naar de ?•- de positie. Van Loef is nu tweede door de 3- ege op JIL. k» slagen; ZW zomerleague: Scarabee - Kloos 4-0. Formule Lei- ej i- Splits 0-4, JIL - Van Loef 1-3. tierleegue BBLZW: vT Scarabee 5-16 Van Loef 5-14 1 Formule Lelden 5-13 rt Splits 5-11 J Dulzura 4- 8,5 ï,L 6- I- loos 6-6 JLF-team 4- 5,5 Sam-sam 4- 1 NIEUW VENNEP In samen werking met tennisvereniging De Kikkers houdt TV Nieuw Vennep van zaterdag 9 tot en met zondag 17 augustus de open tenniskampioenschap pen van de Haarlemmermeer. Deze titelstrijd mag zich in een ruime belangstelling ver heugen. Tot nu toe ontving de wedstrijdleiding meer dan duizend inschrijvingen. Vanwege die grote belangstel ling wordt dit monster-tennis toernooi op twee tennisparken gespeeld. De spelers en speel sters in de D klasse werken hun programma af op de ba nen van TV De Kikkers aan de Zuiderdreef, de B en C tennis sers komen in actie op de ba nen van TV Nieuw Vennep aan de Eug. Prévinaireweg. De Inschrijvingen voor dit toer nooi kwamen uit het hele land. De deelnemers uit het district Leiden zijn echter het sterkst vertegenwoordigd. DEN HAAG Alphians Unique luidde het tweede gedeelte van de honkbalcompetitie in met een ruime overwinning op VUC 3. De honkballers uit Alphen aan den Rijn wonnen met 8-16 en zorgden er zo voor dat VUC nog steeds geen punten heeft vergaard. Alphians speelde tegen VUC 3 zonder de nog vakantie vierende pitchers. Lex Eikenaar en (wat later in de wedstrijd) Pattrick Meulenbroek namen nu plaats op de werpheuvel. Via een 1-3 voorsprong in de eerste slagbeurt liep Alphians in de tweede innings uit naar een 4-7 score. In de derde slagbeurt sloegen Erik Winkster (hij vierde zijn rentree bij de Alphians) en Lex Eike naar een home run. In de laatste innings zetten de Alphenaren VUC op een 4-16 achterstand. Door matig werpen van Pattrick Meulenbroek kroop de Haagse ploeg nog wat dichterbij. Ver der dan 8-16 kwam VUC echter niet. Pitchercljfers: Knorr (VUC) 3 keer 3 slag, 6 keer vier wijd. 15 honkslagen tegen, veld maakte 9 fouten. Lex Eikenaar (Alphians) 3 keer 3 slag, 4 keer 4 wijd, 6 honkslagen te gen. Pattrick Meulenbroek (Alphians) 1 keer 3 slag, 3 keer 4 wijd, 3 honkslagen tegen. Veld maakte 6 touten. Slagcljfers Alphians: Erik en Frank Winkster en William de Greef 0.750 (3:4); Pattrick Meulenbroek en Lex Eikenaar 0.500 (2:4); Renó Llgtvoet 0.333 (1:3); Rob van Tuyl 0.250 •(1:4). RIJNSBURG De oefenwedstrijd van Rijns burgse Boys tegen Haarlem eindigde in een 0- 3 overwinning voor de betaalde club. Onder belangstelling van tweeduizend toeschouwers werd er in gezapig tempo gespeeld en scoor den Terry Hendriks (2x) en Ton Nijdam voor de Haarlemse équipe. Coach Herman Wij- nands van de Rijnsburgers experimenteerde wat met nieuwkomers. Met doelman Wijnand Sloos, overgekomen van UVS, speelde Gé Perfors ditmaal laatste man, waarvoor Martin Toet als voorstopper diende. Van Oegstgeest kwamen de gebroeders Hoge- woning, waarvan Jan zich behoorlijk manifes teerde op het middenveld, terwijl Peter in de aanval opereerde. Koen Wieffering uit de selec tie van Quick Boys fungeerde als spits, maar viel niet op. In de veertiende minuut van de tweede helft bleek Martin Toet ook af aanleg te hebben voor het verdedigen van het doel. Met een fraaie duik haalde hij, met de hand, het leer na een Inzet van Martin Haar van de lijn. Uitblin ker Tsrry Hendriks verzilverde de strafschop. Nauwelijks tien minuten later scoorde Ton Nij dam uit de mooiste aanval van de wedstrijd 0-2. Wederom Hendriks strafte vijf minuten voor het eindsignaal een foutje in de Rijnsburgse achter hoeks af en bepaalde zo de eindstand op 0-3. De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? noteer m.i.v1als ni« abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeld Naam Adres Postcode/Plaats T elef oon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE erman van de Capellen, die vori- s week de ranglijst van het Match inniscircuit alleen aanvoerde, seft gezelschap gekregen van zijn roer Arnold die door het winnen an het Tennistoernooi Nieuwkoop vintig punten vergaarde. De twee roers hebben elk honderd pun- m. Hennie Koemans (hij kwam eze week niet in actie) voegde een punten aan zijn totaal van 82 >e en zakte naar de derde plek. derde plek die hij moet delen iet Jan Willem Bruin die dit week- Zij inde 16 punten verzamelde, hij- ij de dames zijn deze week geen oen. erschuivingen te noteren, root is tand fle- k al 1. Arnold van de Capellen >rM, 2. Herman van de Capellen ion- 3. Hennie Koenians 0. Jan Willem Bruin 5. Marinue Brooshooft ka- a. Bub van der Zee teer 7. Erik Jan Schroder ",en 8. Hans Tönjann zou g. Bram Madera Jan Theunissen 100 (Van onze tennismedewerker) NIEUWKOOP/K ATWIJK- /VOORHOUT Zowel op het B-toernooi van Nieuwkoop als dat van Katwijk is een onge plaatste speler tot de finale doorgedrongen, maar noch Hans Tönjann noch Jan Theu nissen kon dit verrassend op treden met een overwinning bekronen. Tönjann, die in een foutenrijke halve finale Jan Willem Bruin met 6-2, 3-6, 6-2 had verslagen, had in de eindstrijd zijn zenuwen niet erg in bedwang. Arnold v.d. Capellen hoefde niets anders te doen dat de bal in het spel houden en meer deed hij ook niet. Tönjann maakte de fou ten wel, wat hem een 6-3, 6-0 nederlaag opleverde. natie Romberg/v. Ingen in drie sets. Georgette Demmick ver overde de zege in het dames- dubbel C met Annelies Kra mer. Met Willem Spierdijk mis te ze de zege in het gemengd- dubbel net (6-2, 6-7, 0-6 tegen Barendse/Thijs). De D-catego- derde set met dobbelstenen te beslissen. In het damesdubbel hadden beide dames eerder al tegenover elkaar gestaan. Toen won het koppel Ouds- hoorn/Accensi met 6-2, 6-3 van het koppel Spierenburg- /Schaart. rieën hebben in Nieuwkoop Overige finalèuitslagen: HED: geen doorgang kunnen vinden, omdat het nieuwe park, dat meer banen telt, niet op tijd speelklaar was. Katwijk Verhees-Ruigrok 6-3, 6-0, HDD: Glasbergen/Boengenaar- Parlevliet/v. Rhee 6-1, 6-0, HDC: Olivier/v. Duyvevoorde- Guyt/Schonenberg 6-4, 6-3. Voorhout Het C- en D-toernooi in Voor hout is een grote triomf voor Frans Grimbergen geworden. De Lissenaar bracht drie C-on- derdelen op zijn naam. In een goede enkelspelfinale bracht hij Jan Homan, die in de halve finale de favoriet Enno Zim- mermann had verslagen met 3- 6, 7-6, 6-2, met 6-4, 6-4 op de kniëen. In het gemengddubbel C stonden Grimbergen en Ho- man opnieuw tegenover el- dames heeft Hanneke v.d." Klis el, maar in de derde set gaf de kaar. Samen met Carla Jans- haar plaatsing niet waar kun- betere volley van Van de sen won hij nog overtuigender - - dan Jn de enkeispelfinale. Ho- man had Carien v.d. Meer als Karin Rodenburg van De Jaap Uittenbogaard waren in partner. In de C-dubbels kwa- Meent. Het herendubbelspel B een met overleg gespeelde men de familiecombinaties sterk voor de dag. Riet en Marlies v. Balen, moeder en Heiligers van Zee en Duin was dochter, versloegen Carien v.d. Dick Bouman heeft In Katwijk in de halve finale moeten erva ren, dat Jan Theunissen her steld is van zijn schouderope ratie en terug is op zijn oude niveau. Met 6-2, 6-2 ging Bou man, die overigens niet een Zelden zal Van de Capellen ge- van zijn beste partijen speelde, makkelijker aan een B-over- ten onder. In de eindstrijd winning gekomen zijn. In de vormde de Amerikaan Robbert halve finale had hij zich met v.d. Schans een te groot ob- hetzelfde afwachtende tennis stakel voor Theunissen. Aan- langs Bub v.d. Zee gemanoeu- vankelijk was de finale een re- vreerd (5-7, 6-2, 6-3). Bij de delijk gelijkopgaand servicedu- nen maken. Met maar liefst 6- Schans de doorslag (6-4, 3-6, 2, 6-4 werd zij verslagen door 6-2). Ronald Blommendaal en werd een overwinning voor het dubbel te sterk voor het duo gelegenheidskoppel H. v.d. Ca- Hasenoot/de Jel (6-4, 6-3). Pat pellen/Sheehan, dat met 6-3, 6-4 zegevierde over Bosboom in het damesenkel C kansloos en Rodenburg. In C slaagde tegen de Amsterdamse Marjan Joost v. Leeuwen er niet in Meschendorp, maar legde in Ernst Thijs uit Amstelveen de het gemengddubbel met Piet titel afhandig te maken. Via v. Duyvenvoorde wel beslag op werk van Mike Ruijsenaars en - - - Dick v.d. Meer. „De laatste Meder en Marlies Schoutsen met 6-3, 6-3. In het herendub- bel wonnen vader en zoon Grimbergen via goed volleer twee maal 7-5 prolongeerde de titel. Michael Kannebley Thijs de titel in het herenenkel had net teveel aan tenniskwali- C. Bij de dames won Marjolein teiten in huis voor Hans Olivier, Koopmans uit Vleuten van El- hetgeen resulteerde in een 6-4, succesvol. Met Ton Crépin ver-en Truus Oudshoorn, beiden sloeg hij de Nieuwkoopcombi- bevangen door de warmte, de dubbel, die ik met Frans ge speeld heb", zei Ton Grimber gen na de 2-6, 6-4, 7-5 zege. „Hij is nu aan een sterkere partner voor in B toe". In het damesenkel C vochten Riet v. Balen en Barbara Heezen een Frans Grimbergen was zeer succesvol in Voorhout. In c pakte hij maar liefst drie titels. spannend duel uit. Met 5-7, 6- een 6-2, 7-6 zege op Ellen v. dam-Lubsen 6-4, 6-3, DDD: 3, 6-4 trok laatstgenoemde Tricht. Borsje/v.h. Woud-Moré/v. aan het langste eind. Carla Overige finaleuitslagen: HED: Tricht 6-2, 7-6, GDD: Den Ot- Janssen won haar vierde D-fi- B. den Elzen-E. Vonk 7-6, 6-2, ter 2x-Borsje/v.d. Waal 2-6. 2- nale In dit seizoen. Gisteren via HDD: Kruijt/v. Nierop-Duijn- 6. Paul Theunissen

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13