'Uitsterfregeling^ maakt staanplaatsen waardeloos „Je kun t ze beter i te vriend hebben. die politiehonden ALKEMADESE CARAVANBEWONERS DE DUPE VAN GEMEENTELIJK BELEID Nacht voor het Hart" in Alkemade nn Kindervakan tieweek Zevenhoven DEMONSTRATIE MET POLITIEHONDEN j IN HETKADER VANOEGSTGEESTSEKIVAfc Bert de Bruin er^ Corrine Kroft [j winnaars van ringsteken REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 JULI 1980 PAGIN^" RIJPWETERING - Twee stacara vans, in de boomgaard bij de boerde rij van de heer J. Clemens uit de Aderpolder, moeten verdwijnen vol gens het gemeentebestuur van Alke made. Bijna tien jaar staan de cara vans op het mooie eiland recht te genover „De Hanepoel". De heer Cle mens vroeg en kreeg jaarlijks voor de vier sta- en twee toercaravans vergunning om deze op zijn erf te plaatsen. Dit was voor hem een dus danige routinezaak dat in 1975 een wijziging in de tekst van de vergun ning door hem niet opgemerkt werd. Vanaf 1975 is namelijk een „uitster fregeling" voor de stacaravans van kracht geworden. Dit houdt in dat, zodra de stacaravans in andere han den overgaan, de standplaats ver valt. De gemeente wil namelijk uit eindelijk alleen toercaravans in de desbetreffende polder toestaan. De heer Clemens geen professionele camping-exploitant, maar in hart en nieren veehouder heeft zich nooit gerealiseerd welke de gevolgen zijn van het niet conscentieus volgen van wijzigingen in de vergunning. Toen in 1977 een van de stacaravans door de ei genaar van de hand werd gedaan voor een prijs van 18.000,- (vanwege de standplaats; eigenlijke waarde caravan f 2800,-) heeft hij deze niet in kennis gesteld van genoemde uitsterfregeling. Hetzelfde gebeurde met een andere sta caravan in 1978. De nieuwe eigenaars, de familie v.d. Gaag en de heer v. Reijsen, beiden flat-' bewoners uit Den Haag, hebben zich voor deze caravans op dit unieke plekje aan de Kagerplassen, behoorlijk in de schulden gestoken. Nu echter zijn zij enorm gedupeerd, evenals de twee an dere stacaravan-bezitters, wier bezit strop dus voor deze mensen. De heren v.d. Gaag en v. Reijsen stellen echter niet de heer Clemens, maar het ge meentebestuur van Alkemade verant woordelijk voor deze merkwaardige gang van zaken. Immers, er wordt van uit gegaan, dat het gemeentebestuur verantwoordelijk is voor het welzijn van haar inwoners. Als nu aan boeren, die zich voor de volle honderd procent moeten bezighouden met hun bedrijf, vergunning wordt verleend om een aantal caravans te plaatsen, is het min ste wat een gemeentebestuur kan doen bij wijziging van die vergunning, ook de eigenaren van de desbetreffende ca ravans in kennis te stellen. Men kan in redelijkheid niet verwachten dat de boeren de vergunning fotokopiëren en aangetekend aan de caravanbezitters doen toekomen. Voor een gemeentebe stuur is dit een kleine moeite; zij kent namen en adressen van de eigenaars van de caravans. Momenteel is het zo, dat vergunningen naar de provincie, de boer, de inspec teur v*n Volksgezondheid en naar de Nederlandse Kampeerraad gaan, maar niet naar de eigenaar van de caravan. Deze heeft er daarentegen het meeste belang bij, aldus de gedupeerde cara vanbewoners. Hoewel de heren v.d. Gaag en v. Reij sen respectievelijk in 1977 en in 1978 zoals te doen gebruikelijk door de heer Clemens werden opgegeven als zijnde de nieuwe staanplaatshuurders, en zij ook sindsdien correct hun forensenbe lasting betaalden, had niemand bij de gemeente Alkemade er kennelijk erg in dat er iets niet klopte. Pas in 1979 gaf de gemeente opdracht tot het ver wijderen van de twee stacaravans, waarvan bij vervoer, waarschijnlijk het onderstel uit elkaar zal vallen. De heer Clemens heeft een procedure aanhangig gemaakt bij Gedeputeerde Staten en de heren v.d. Gaag en v. Reijsen bij de Raad van State. „Achter af" zo zeggen zij, „hadden wij eerst naar de gemeente moeten gaan, maar de verkoper van de caravan zei dat al les met de gemeente wel goed zat, hij stond hier al jaren". Gedeputeerde Staten doen op korte ter mijn uitspraak. Sandra de Kruif van het Leidse Scylla komt tijdens de Alkemadese „Nacht voor het Hart" In actie. ALKEMADE „Nacht voor het Hart" zo heet de sportma nifestatie gedurende de nacht van 29 augustus a.s. in Sport complex „De Tweesprong". De organisatie is in handen van de één-jarige zaalvoetbalvere niging „Jipi's Tweesprong", ontstaan uit twee teams van „Alkmania" uit Oude Wete ring en twee van „Bliksem Stars" uit Leiden. De baten zijn voor de Nederlandse Hartstichting. Het programma ziet er, voor zover bekend, als volgt uit: Om 20.00 uur wordt de nacht geopend door de burgemeester van Alkemade, drs. P. J. Bol- ten. Dan volgt een rolstoel- basketbalwedstrijd tussen twee ervaren ploegen met o.a. spe lers, die deel uitmaakten van het Nederlandse team dat dit jaar tijdens de Olympische Spelen in Arnhem beslag wist te leggen op de tweede plaats. Daarna een zaalvoetbalwed strijd tussen de Leidse topper Koossjardin, die tweede werd in de interregionale competi tie, en een team samengesteld uit oud-Ajax spelers, waaron der Theo v. Duivenbode. Waarschijnlijk zijn ook Piet Keizer en Sjaak Swart van de partij. Na deze onbetwistbare topper op zaalvoetbalgebied volgt om ongeveer 22.00 uur een tafeltennisdemonstratie door vier top-spelers. Oor spronkelijk was het de bedoe ling hiervoor Bettine Vriese- koop te contracteren, maar wegens haar verblijf in China gaat dat niet door. Wel komen, dat staat vast, Sandra de Kruif en Patrick Swiers van de Leidse tafeltennisvereniging „Scylla". Om ongeveer 23.00 uur weder om een zaalvoetbalwedstrijd, nu meer recreatief, tussen het Veronica Artiestenelftal en een speciaal „Hartstichting team", bestaande uit promi nente inwoners van Alkema de, zoals Joop Doderer, Harry de Groot, Peter Schilperoort, Richard v.d. Meer (prof-voet baller AZ'67) en Sjaak Bouw meester (ex-keeper S.V.V.). Een plaatselijke dameshand- baltopper wordt O.A.S.E. (Oud Ade/Rijp wetering) tegen M.M.O. (Hoogmade). Beide teams worden bovendien ver sterkt met enkele eredivisie speelsters. De ploegen hebben gedurende de afgelopen jaren bewezen hun mannetje (vrouwtje) te kunnen staan. Daarna om ongeveer 01.00 uur een zaalvoetbalwedstrijd tus sen de kampioen van 1979 voor dames Alkmania en de huidige kampioen Braakhui zen. Dan volgt een zaalvoet balwedstrijd tussen organisator z.v.v. „Jipi's Tweesprong" en de hoofdklasser uit Sassen- heim, Landwehr Johan Mer- curius Boys. Om ongeveer 03.00 uur zal het sportfestijn besloten worden met het overhandigen van de recette-opbrengst aan een ver tegenwoordiger van de Neder landse Hartstichting. Om het geheel een extra feestelijk tin tje te geven, hoopt men „Lief de voor Harmonie" te strikken voor een openingsserenade. Vanaf 22.00 uur is de bekende U.S.M. discotheek in de kanti ne van Jipi's Tweesprong, waar een dansvloertie de lief hebbers alle gelegenheid geeft de passieve sport met de actie ve af te wisselen. Extra tribu nes zorgen er voor dat meer dan 1000 personen een plaatsje kunnen vinden. Deze sportmanifestatie kon tot stand komen mede door de enthousiaste medewerking van het Gemeentebestuur van Alkemade, dat direkt 150 ere- linten beschikbaar stelde, tal loze middenstanders uit de omgeving, die als sponsor fun geren en de heer Paasman, be drijfsleider van „De Twee sprong". De organiserende zaalvoetbalvereniging „Jipi's Tweesprong" („Jipi" zijn de eerste twee letters van de voornamen van Jits en Pim Tuithof) is in haar eerste com petitiejaar 1979/1980 gestart als een van de grootste vereni gingen van de K.N.V.B. afd. Leiden. De competitie verliep succesvol, doch een triest voorval heeft het eerste sei zoen overschaduwd, namelijk het overlijden als gevolg van een hartaanval van een der keepers, Henk Coers, tijdens een wedstrijd. Het is mede daarom dat het bestuur heeft besloten tot het grote sporteve nement ten bate van de Ne derlandse Hartstichting. De toegangsprijs voor deze Nacht van Jipi bedraagt slechts f 6.-. Kaarten in de voorverkoop a 5.- zijn ver krijgbaar bij Snackbar „De Wigwam" en Knipbar v. Sta veren, beide te Oude Wetering en uiteraard in Jipi's bar-bow- ling in „De Tweesprong". Be zoekers van dit evenement worden verzocht gebruik te maken van de parkeerplaats van D.O.S.R., wegens beperkte ruimte rond de sporthal. ZEVENHOVEN Het Kindervakantie werk (K.V.W.) organiseert dit jaar voor de vijfde maal een kindervakantieweek, die ge houden wordt van maandag 4 tot en met za terdag 9 augustus. Op het terrein aan de Vrijenhoek zal de jeugd zich met een groot aantal aktiviteiten kunnen veripaken. Voor de ouderen staat er een aantal avonden met festiviteiten op het programma. Maandag wordt om 9.15 begonnen met het op zetten van het bouwdorp, dat 's middags in de verf gezet wordt. Op het terrein van S.V.Z. aan de Stationsweg voetballen 's avonds senioren van het Noordeinde en de rest van Zevenhoven om de K.V.W.-wisselbeker. Dinsdagmorgen is er een spelcircuit in het bouwdorp, terwijl 's middags de kinderkennis wordt klaargemaakt. Het bouwdorp wordt om 19.00 uur geopend met de kinderkennis. Voor woensdag staan in de voormiddag kokke rellen, en in de middag bingo, poppenkast en straattekenen op het programma, 's Avonds kan men in de voetbalkantine klaverjassen. Bingo en een fietsfeest volgen de andere mor gen en 's middags kan de jeugd zich uitleven in volksdansen en handenarbeid. De vrijdag wordt benut met spelletjes en han denarbeid, en 's middags een Stuif es in op het podium in het bouwdorp. Ouders en andere be langstellenden kunnen 's avonds in het Dorps huis proberen een prijsje in de wacht te slepen met het bingo-spel. Voor de laatste dag staat een sportdag op het programma. Deze wordt gehouden in de Schoolstraat, met halverwege een gezamenlijke picknick. Om 16.00 uur wordt het bouwdorp afgebroken en wordt een brandstapel klaargemaakt voor het kampvuur ter afsluiting dat om 21.00 uur begint en om 20.30 uur wordt voorafgegaan door een fakkeloptocht. Nationaal visconcours Hillegom HILLEGOM Hengelsport- vereniging „Makkelijk Zat" te Hillegom, houdt zaterdag een groot nationaal viscon cours op gewicht in alle ma ten uitgezonderd snoek en paling. Deze wedstrijd begint om 9.00 uur 's morgens en eindigt om 12.00 uur. U kunt inschrijven van 7.00 uur v.m. in het dorps huis „Het Eiland", hoek Ven- neperweg te Beinsdorp. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- per persoon. De wedstrijd wordt gevist in de Ringvaart vanaf het Langerak richting Lisse. Zoals gewoonlijk is de prijzen- tafel rijkelijk voorzien, o.a. een draagbare televisie en vele an dere waardevolle artikelen. Voor de grootste vis is een ex tra prijs beschikbaar gesteld. Iedereen kan aan deze wed strijd deelnemen. Voor inlich tingen: tel. 02520 - 19530. Kennismaking met Mr. P. Cannegieter VOORSCHOTEN Mr. P. Cannegieter wordt maandag 4 augustus geïnstalleerd als burgemeester van de ge meente Voorschoten tijdens een bijzondere openbare ver gadering van de gemeente raad. Na afloop van deze raadsver gadering zal in het Cultureel Centrum aan de Prinses Marij- kelaan 4 van half zes tot zeven uur een receptie worden ge houden, waarbij de ,Voorscho ten se burgerij in de gelegen heid wordt gesteld met de heer en mevrouw Cannegieter-Ri- naldi kennis te maken. De „pakman" In actie D OEGSTGEEST Robbie, Axel, Zorro, Speedy en Duco speelden gistermorgen de hoofdrollen in een grootse demonstratie met politiehonden op het grasveld aan de Irislaan, nabij het molentje. Het realisti sche hondenoptreden was een onderdeel van de voorlichtingsdag van het korps der Rijkspolitie voor de bijna driehonderd kinderen die hebben ingeschreven voor de Oegstgeestse Kindervakantie (KIVA). Be halve de visite aan de aanvallende en de fensief acterende politiehonden werd er gisteren eveneens een bezoek gebracht aan het politiebureau (onder meer mochten de kinderen cellen bekijken) en werd er een spuitvoetbalwedstrijd gehouden met na tuurlijk de medewerking van de brand weer. Twee informatieve films 'voor alle leeftijden' over het werk van de politie be sloten deze spannende en vooral leerzame dag. In totaal nemen 275 kinderen in de leeftijd van ruwweg 6 tot en met 12 jaar deel aan de KIVA. Het jeugdfestijn, dat maandag begon en zal duren tot morgen, wordt georganiseerd door de Gemeente met medewerking van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk en de Sportraad. Eén van de mensen die zich be roepsmatig inzet voor dit jaarlijkse KI VA-fes tijn is L.R. Rigtering, roepnaam Bert. „Er zijn twee beroepskrachten en ongeveer dertig groepsleiders, -sters. De kinderen betalen hiervoor veertien gulden maar met een ge- zinskaart waarop meerdere kunnen 21 gul den. Ze worden voor dit bedrag de gehele dag van half tien tot rond een uur of half vijf be ziggehouden en krijgen de nodige versterkin gen toegediend. Wij zijn er dit jaar in ge slaagd weer een fijn programma samen te stellen. Het geheel is financieel haalbaar ge worden door de flinke gemeentesubsidie. Ik denk dat de subsidie zo rond de tweeduizend gulden ligt", aldus Bert. Pakman Wat is een demonstratie van politiehonden zonder een 'Pakman' die flink wordt 'gepakt' door de nauwkeurig afgerichte honden? In derdaad, gistermorgen waren er twee van deze met leer ingepakte 'boeven' aanwezig om het lot te tarten door dreigend de bijtende JOH at L A en vasthoudende politiehonden tegemoet Leii treden. Deze oefening van het 'boeven pa)h0( ken' werd door de honden feilloos uitgL voerd. „Mijn hond heet Duco" zegt politieT gent Van den Dool. „In maart heeft Duco p?/11' zijn; examen gedaan. Zijn specialiteit is nthui schotstellen" Schotstellen? „Ja, dat is als tiel hond niet wordt afgeschrikt door een schii Stel dat de hond een misdadiger achtervolp* en die man zou bijvoorbeeld een rotje gooit dan moet een hond niet schrikken van dat L waai. Duco heeft een gouden karakter, I laat zich nergens door afschrikken. Het is e Mechelse herder. Niet geheel raszuiver mal dat zijn politiehonden zelden. De echte ra honden worden teveel gefokt voor het uitö; lijk; een langere neus of een kortere staal Nee, het gaat bij ons om het karakter Duco heeft dat". De show gaat beginnen mj het voorstellen van de politiehonden en h(; bazen aan het publiek, behalve de KIVA-kif deren ook enkele winkelende moeders nf hun kroost die de straffe wind voor een d| gelijke voorstelling wel willen trotseren. snel worden er kynologische staaltjes wegi geven: zonder leiband links naast de baasl pen en naast de baas rennen (ook als de br aan het fietsen is). Een tevens fraai onderdj van de demonstratie is het opsporen voorwerpen. Met de spitse neus, op de aanv| zige bouvier na dan, enkele centimeters Ir ven het gras zochten de honden naar voj werpen die wel eens belangrijke aanwijzé gen zouden kunnen zijn in de begane ml daad. Het gaat echter om een demonstrajj dus de voorwerpen bestaan onder meer een plastic zwart-witflesje. „Ze kunnen een dubbeltje opsporen" volgens een baas, („Zo'n hond willen we allemaal we| aldus een huismoeder). Dan het moment c de boeverige pakmannen aantreden, gaan ze langs de kinderen die ook evt gen trekken aan de kleren. Ze zijn echt die pakken. „Toch gebeurt het vaak dat blauwe plekken oplopen. Je kan je haast ir voorstellen hoe sterk die honden zijn". De monstratie was een groot succes. Agent den Dool: „Kijk, het voordeel van monstraties is dat de mensen dan eens wel wat die honden kunnen. Dan laten ze het \j uit hun hoofd om moeilijkheden met de tie te zoeken". Een wat vreedzamer karakter draagt het p"" gramma voor morgen; een variété midda^ll Kulpsteken. Een nat onderdeel van de Aarlanderveense Oranjefeesten, AARLANDERVEEN - Bert de Bruin en Corrine Kroft, hebben bet onderdeel ringste ken voor land bouwt racto ren gewonnen. Aan dit onderdeel wat volgens de traditie op de laatste morgen staat gepland, deden 60 tractoren mee. Door de Stichting Oranjefeesten, was er bij bedongen, dat een der passagiers, inwoner van Aarlanderveen moest xijn. De winnaars bij het ringsteken waren: 1. Bert de Bruin en Corrine Kroft, 2. Cor Verduin en Janny Verduin, 3e werd Jaco v.d. Burg en Netty Ange- nent, 4e Hans Kempen en Willy van Veen, de 5e prijs was voor Wim v.d. Bijl en An- nemiek Sloothaak. Ook werden de tractoren be oordeeld op de aangebrachte versieringen. nde I, m oha del e z vA. Ie it, i xd T t De winnaars hierbij 1. Jan Kagie en Margrer" Horst, 2e Guus van Doler3' Irma van Rijn, de 3e prirer voor Wim v.d. Bijl en ei miek Sloothaak. -01 Jde )e In de middaguren kwj h weer water aan te pasfen werd het onderdeel kil»iei ken afgewerkt, hiervoofree den zich 42 deelnemersgas opgegeven. De wiiölci 1. Jan Kagie, tevens de outi beker, 2. Margreet v.d. Iet< 3. Leo v.d. Voorn, 4e! kt Karei Mulders, de 5e prfnot voor Peter Kempen. te| Als afsluiting van de jaah d kermis was er een tou? wedstrijd voor ploegeigei ploeg „De Trekkers" wot l wedstrijd, gevolgd da de ploeg „V.d. Berg'

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4