las Langeveld krijgt loon naar hard werken Ajax krijgt pak slaag van koploper Kampong «P ijay Paul verbaast met dubbeleoverwinning Formule pakt opnieuw koppositie in Zuid West Piciroif kado. PO WINNAAR VAN VIJFDE RONDE VAN NIEUWKOOP UITERST AANTREKKELIJK TENNISTOERNOOI HAZERSWOUDE £eidóc6c>iifta/rit LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JULI 1980 PAGINA 15 vi pte iel eeste vor^n. mi '.S ree li >or( com >eg<r iscljol ;ersfdl Br l,e irk i" ïn lf' ir I 9 Iersed Br varek iilEUWKOOP En kreeg Bas Lange- ld loon naar hard irken. De wielren- r uit Lisse, die ge wende de tachtig ometer lange ron- van Nieuwkoop in vijftig kilometer or het einde onts- kopgroep het werk had 'verricht, bleek op de d' itste meters nog |er voldoende acht te beschikken Scheveninger >rt Pronk in de Jpdsprint te klop- i. Pronk, vorig jaar ajnnaar van de euwkoopse ronde, am op de meet in paar meter te t om zijn titel te longeren. interessant slot van een le die na zo'n dertig kilo ter pas echt boeiend werd. en sprong een groep van renners uit het peloton en door middel van een le samenwerking bouwde achttal (Van der Hoef, Jouvenaar, Langeveld, ire, de gebroeders Neder- WIELRENNEN lof en Pronk) een redelijk rui me voorsprong op. De achter volgende groep reageerde wat traag maar toen de voorsprong van het leidende achttal ander halve minuut bedroeg, demar reerden Versteeg, Kok en Van Asten uit het peloton. Die vluchtpoging was maar van korte duur maar had wel tot gevolg dat de nu ontketende hoofdmacht het tempo opvoer de en de jacht op de uit acht coureurs bestaande kopgroep serieus opende. Van Asten, Van Baak, Den Be sten, Van der Burgh, Eijking, Kok, Louwerse, Van Trigt, Ver steeg, Vrolijk, Schuurmans en Dobbelaar waren de twaalf renners die zich ontworstelden aan het door het hoge tempo verbrokkelde peloton en op zoek gingen naar de kopgroep. In die kopgroep werd de komst van de achtervolgers niet afge wacht, althans niet door Pronk, Hoek en Langeveld. Met nog zes ronden (12,6 kilometer) te gaan scheidde dit drietal zich af van de vijf collega's die na een vluchtpoging van zo'n veertig kilometer moesten af haken. Meere uit Alphen aan den Rijn viel door pech erg ver terug en de overige vier geloste renners uit de kopgroep Jouvenaar, de gebroeders Nederlof en Van der Hoef) kregen gezel schap van de uit de groep van twaalf ontsnapte Van Trigt en Schuurmans. Die laatste twee gaven het tempo aan In de achtervolging op de kopgroep van drie. Een achtervolging die ondanks de bemoeienissen van de voortjakkerende Schuurmans geen resultaat opleverde. Met nog twee ron den te gaan bedroeg de ach terstand op het leidende drie tal twintig seconden, een te groot verschil. Langeveld (winnaar van de prestatie-prijs), Pronk en Hoek moesten dus onderling uitma ken wie de vijfde ronde van Nieuwkoop op zijn naam mocht schrijven. In de laatste bocht voor de eindstreep kon Hoek het tempo niet meer bij benen en haakte af. Met Pronk in zijn wiel reed Langeveld op de meet af. Langeveld bleef op kop. Pronk was niet in staat de eindsprint van Langeveld met succes te beantwoorden. Liefhebbers A van der Burg uit Noordwij- kerhout werd winnaar bij de liefhebbers en veteranen. De rit van de liefhebbers, die ging over veertig kilometer, werd besloten met een massa-spurt. Zaal uit Hazerswoude werd tweede, Leunis uit Zwanenburg derde. In de laatste bocht voor de finish ontstond een massale valpartij. Eén renner werd naar het ziekenhuis vervoerd. Van Duivenbode uit Noordwijk was de snelste bij de trimmers. In deze rit over veertig kilome ter eindigde Laan uit Amstel veen op de tweede plaats en De groep van zes doet een (tevergeefse) poging de drie Bas Langeveld steekt zijn rechterarm in de lucht. Zojuist heeft hij Gert Pronk in de koplopers van de ronde van Nieuwkoop te achterhalen, eindsprint verslagen en de ronde van Nieuwkoop op zijn naam gebracht venaar (Den Haag); 5 P Nederlof (Woerden); 6 Schuurmans; 7 Van Trigt (Hillegom); 0 Van der Hoef (Baarn); 9 A Nederlof (Slledrecht); 10 Versteeg (Giessenburg); 14 Jansen (Leiden); 17 R Kok (Rijnsaterwoude); 19 P Kok (Rijnsaterwoude); 20 Meere (Alphen aan den Rijn). Liefhebbers/Veteranen (veertig kilo meter). 1 Van der Burg (Noordwljker- hout); 2 Zaal (Hazerswoude); 3 Leunis (Zwanenburg); 4 Nobel (Krimpen aan den Lek); 5 Vlaanderen (Maarssen); 6 Ket (Rotterdam); 7 Kruger (Katwijk); 8 Koop (Den Hoorn); 9 Van der Helder (Gouda); 10 Van de Knaap (De Kwa- kel). Trimmers (veertig kilometer). 1 Van Duivenbode (Noordwijk); 2 Laan (Am stelveen); 3 Van Hoorn (Ter Aar); 4 Vermeulen (Benthuizen): 5 Geelhoed (Alphen aan den Rijn); 6 Van der Zwet (Noorden); 7 Van Lammeren (Nieuw- ERSWOUDE/TER AAR/LEIDEN fi het duo Erik-Jan Schreuder/Vijay in de afgelopen week aan het c zag zal nauwelijks verbaasd zijn deze ijzersterke, zij het nieuwe, imbinatie met machtsvertoon de irste plaats veroverde in het HD B in izerswoude. Dat Vijay Paul ook de ofdprijs weghaalde in het HE B ondanks de hem toebedachte irke outsider8rol, een flinke verras- j genoemd worden. Dat Marcel van i in het jeugdtoernooi van Unicum |t jongens enkelspel in de groep t/m ar won is eveneens verbazend, al n er na de verrassende uitscha- ig van alle andere geplaatste spe- op vrijdag wèl velen vertrouwen jn mogelijkheden hebben gekre- In Ter Aar leek Ron Romberg al mogelijke te gaan winnen in de C- iling, maar de neven Ponsioen pten hem overtuigend de heren- fbbel-titel af. t in het HE B in Hazerswoude ach- envolgens Hans Tönjann en Mari- Brooshooft als geplaatste spelers teruggewezen geloofde menig- erin dat Vijay Paul in de finale zou •eten wijken voor de favoriet Jan Wil- i Bruin. Ook dit obstakel wist de In- r echter te omzeilen in een wedstrijd (arin verschrikkelijk hard vanuit het Ihterveld werd gespeeld. Aan acties het net kwam men niet eens- toe en die deze week duidelijk in vorm beide, bewees ook dit karwei aan te Innen. Met 7-5/4-6/4-6 ging Bruin, zij i bepaald niet oneervol, ten onder. In |t DE B bewees Petra Wessels veel te maar niet genoeg om Tine Lan- eld terug te wijzen. Tine bleek tech- 'i te goed onderlegd om te bezwij- i onder het heftige aanvalsspel van De agressieve plannen van laatstgenoemde werden knap beant woord door de nog steeds geblesseer de Tine Langeveld (haar wacht nu een operatie aan een teen) die zonodig ver traagde of voor knappe contra-attaques zorgde en met 4-6/6-1/6-4 zegevierde. Marinus Brooshooft en Jan Willem Bruin bleken voorts niet bestand tegen het geweld dat Erik-Jan Schreuder en Vijay Paul in het HD B ontketenden. Met 6-3/6-4 streken ~de laatsten de overwinning op. In de C-afdeling'bereikte René de Bak ker drie finales, maar wist er slechts één winnend af te sluiten. De zege in het HD C met Hans van Tongeren tegen D. Willemse en Maarten Wolterink (3- 6/6-3/6-1) stond tegenover nederlagen In het enkelspel (Rob Lucas draaide steeds beter, vooral na een discussie die De Bakker met de scheidsrechter aanging, en won met 1-6/7-6/7-5) en in het gemengd dubbel met Annie van Reeuwijk dat overduidelijk aan Cock Schoutsen en Jan van der Geest moest worden gelaten: 4-6/2-6. In het DE C bewees de pas vijftienjarige Merula Bergwerf uit Waddinxveen met ontzet tend natuurlijk en constant spel ruim te veel in huis te hebben voor Carla de Waard, ook niet de eerste de beste: 6- 2/6-1. In D werden Hans Thuis en Marja van Kampen de onbetwiste enkelspel kampioenen ten koste van de finalisten Joost Ras en Annie van Reeuwijk. Beide winnaars verdienen met spoed een plaats op de C-lijst. In de dubbels deed Jelte de Jong van zich spreken, eerst door een 7-6/6-7/7-5 overwinning op E. Schuringa en H. Wingerder in de heren- dubbel met O. de Jong, Jelte's derde partij van de dag, en vervolgens in een samen met Mieke Barls verloren mixed: 0-6/6-4/1-6 tegen Marja van Kampen en Kees van Velzen. In Ter Aar won Ron Romberg één van zijn drie C-finales op onbevredigende wijze. Op de stand 0-6/6-4/3-2 in het voordeel van Romberg gaf Cor Korte- kaas op: de conditie bleek ontoerei kend en de kramp kwam genadeloos opzetten. Ook met Dick Nieuwkoop in de herendubbel ging het voor Romberg niet volledig naar wens: Boudewijn en Frank Ponsioen hadden meer rust en precisie in huis en liepen uit naar 6-4/5- 1. Dat daarna de concentratie bij Rom- berg/Nieuwkoop aanmerkelijk beter werd kon de nederlaag (4-6/3-6) niet meer voorkomen. In het gemengd dub belspel behaalde Romberg wèl een re gelmatige overwinning: met Helen Bak ker werden Ingrid v.d. Bos en David Hamme met 6-2/7-5 teruggewezen. In een uiterst boeiende en spannende par tij in het DD C trokken Lucie Heijers en Annemarie Oudraad aan het langste eind tegen Bonnie Bombeek en Jacque line v.d. Bas: 6-2/7-5. Allerminst dik, maar daarom niet minder verdiend, was voorts de overwinning van Mieke Herin ga in het DE C op Cynthia Arnoldus: 6- 4/7-5. Jan Kuivenhoven haalde weer een D- triomf binnen (de C-notering moet on getwijfeld klaar liggen), nu ten koste van Jan Kamp: 6-2/6-2. In het DE D werd de verwachte finale tussen Ellen Kortekaas (1) en Els Scheerder (2) door de eerste gewonnen met 6-4/6-3. in het GD D bleken Annemarie Oudraad en Kees Koeleman niet bestand tegen de opstormende jeugd: Ellen Kortekaas en Charles Abramse wonnen met 6-4/6-2. Jeugd Marcel van Rijn bleek ook voor de met sprekende resultaten tot de finale door- gdrongen Mark Nije te sterk. Met 4- 6/6-2/6-2 bemachtigde de 'laatste der geplaatsten' de Jaap Noordman bokaal (de tot de verbeelding sprekende hoofdprijs voor de jongens t/m 18 jaar). In de groep t/m 16 jaar werd Peter Leij- ten, min of meer verrassend, winnaar door Freek v.d. Capellen, onder meer door een waanzinnig loopvermogen, te bedwingen: 7-5/7-5. Bij de meisjes van deze leeftijd versloeg Marijke Guyt (1) Marles van Balen (2) met 5-7/6-0/6-3. Bij de jeugd t/m 14 jaar beantwoordde Ivar de Jong aan de hoge verwachtin gen door Stephan Faas met liefst 6-1/6- O te verpletteren. Bij de meisjes won Paola Kaaien, beantwoordend aan de toch altijd riskante voorspellingen, met 7-5/6-4 van Marit Versteegen. Bij de jongens t/m 12 jaar was er tot 3-3 in de eerste set van een spannende en zeer goede wedstrijd sprake. Het aanvals spel van Michael Dijkstra tegen de vol ledig op zijn forehand vertrouwende Ruud v.d. Plank leek succes op te kun nen leveren. In een game, die liefst een kwartier (I) duurde, werd Michael's aan valsdrift echter gebroken. De fouten kwamen en Ruud raakte steeds beter op dreef. Hij verloor geen game meer: (- 3/6-0. Bij de jongste meisjes kwam An- net de Gast uiterst verrassend voor de dag door, uit het 'niets' komend, ook Irma van Seeters (1) te verslaan: 6-1/6- 0. LEJO BUCK Overige uitslagen Hazerswoude. DD D: R. Regoor/J. van Steen bergen - T. Huffnagel/L. Strijk 4-6/6-2/6-2. Ter Aar. HD D: Th. v.d. Mey/J. Kuivenhoven - Barendse/Steens 7-6/6-4. DD D: Ruys/Gietema - Jongerius/v.d. Hoven w.o. Unicum (jeugd), dubbel». Meisjes oudste leef tijdgroep: Ellen Winkei/Jetske Goudsmit 6-3/7- 6. Jongens t/m 16: Freek v.d. Capellen/Jasper van Marwijk - Louis van Diest/Frans Grimbergen 7-5/6-4. Jongens t/m 12: Marco van Trigt/Paul Wever - Mark Post/Andrè Weening 6-2/6-3. gifje Langeveld moest lang- leveren tegen Pe- om na een sterke enkel B finale in Ha- winnend af te 8lui- In Ter Aar waren alle finalisten graag bereid gezamenlijk gekiekt te worden. Unke boven de 'smaakmaker' Ron Rom berg. UTRECHT Ajax heeft het niet kunnen redden tegen koploper Kam pong. De Oegstgeestena- ren verloren kansloos van de veel sterkere Utrechtse ploeg. Bijna kregen de cricketers van Ajax een enorm pak slaag van Kampong maar op het nippertje werd de schade tot een 6-1 ne derlaag beperkt. Ajax won de toss van de we gens slechte weersomstandig heden pas om half twee be gonnen wedstrijd en besloot te gaan fielden. Kampong wist wel raad met de Ajax-aanval en scoorde in 36 overs 202 voor vier. Grote 'boosdoeners' bij Kampong waren Hackett (62 not out), Nederlands elftal speler Elferink (42), Van der Starre (56) en Jansen (26 not out). Bowl-cijfers Ajax: Frits de Jongh (1 voor 38 in 10 overs), Johan Gordinou de Couberville (2 voor 48 in 8 overs), Ray mond van der Bergh (1 voor 37 in 7 overs). Ajax, dat voor zijn slag beurt nog drie uur en tien minuten ter beschikking had, keek in nog geen twee uur tijd tegen een 94 all out score aan. Al leen Ray van der Bergh (17), Erik Spruyt) en Henk Langer- horst (31) waren in staat tegen spel van enig formaat te bie den. Kampong besloot Ajax voor de tweede keer naar de wickets te sturen om zo te trachten een 7-0 overwinning uit het vuur te slepen. Na 26 voor 2 en 38 voor 3 eindigde de wedstrijd in een 40 voor 8 score. Ajax had het op nippertje gered en hield de schade aldus tot een 6-1 nederlaag beperkt. In die twee de innings konden alleen Ajaxieden IJssel de Schepper en Henk Langerhorst impone ren. LEIDEN Omdat Dulzura een vrije avond had was het mogelijk voor Formule Leiden de koppositie van de zomer- league in Zuid-West weer over te nemen. Door JIL met 3-1 terzijde te schuiven prijkt de favoriet wederom boven aan de lijst. De ploeg van Jo han Lek zakte door deze ne derlaag naar een vijfde plek. Scarabee kwam tegen het Ball Let Flying Team niet ver der dan een 2-2 remise en be zet hierdoor op één punt ach terstand de tweede plaats. Dulzura zakte dan wel naar de derde positie, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld en kan de leiding weer gemakke lijk overnemen. Het verschil tussen Formule en het team van Bart Kriek Is 'slechts' 2,5 punt. Splits wurmde zich enigszins uit de lagere regio nen door op Kloos de volle winst te pakken. Met een to taal van 6 prijkt de Hans Dub- beldemanéquipe nu op een ge deelde vierde klassering. De debuterende dames van Sam sam dragen nog steeds punt loos de rode lantaarn. Uitslagen; BBLZW zomerleague: Ball Let Flying Team - Scarabee 2-2, Formule Leiden - JIL 3-1, Splits - Kloos 4-0. Zomerleague BBLZW: 1. Formule Leiden 3-10 2. Scarabee 3-9 3. Dulzura 2-7.5 4. Splits 3-6 5. JIL 3-6 6. Van Loef 2-4 7. BLF-team 3-2,5 8. Kloos 3-2 9. Sam-sam 2-0 Een exclusief kadootje is uw deel als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee aan te brengen. Na opgave ontvangt u deze originele Pierrot. noteer m.i.vals nie abonnee van de Leidse Courant I Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) I U per kwartaal J Stuur mij als dank voor de moeite I een originele Pierrot. NaamI AdresI I Postcode/PlaatsI TelefoonI Stuur deze bon in open envelop geen postzegel I plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15