Gele trui voor verliezer Hinault \Sosonko: de remisekoning £cidóe6omattt «aijPQRT ZOETEMELK EN KUIPER SLAAN TOE IN TIJDRIT Högenburg opnieuw erg hoog Tourprijsvraag in 24 etappes Hoofdprijs: weekend Parijs voor twee personen LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 JULI 1980 PAGINA 15 ir. 1 n. I Verstandiger Jdë3om over kansen win ïarïijmaar te zwijgen instc rkei iënti „Als ik eerlijk ben moet ik toegeven dat ik niet euri; tevoren heb gedacht, noch gehoopt, dat ik deze vo tijdrit zou gaan winnen. en i Wel wist ik dat ik een stitu goede prestatie zou gaan iij p leveren. Toen ik onder- i ne weg hoorde van Peter lat a Post, die met de auto wachter mij reed, dat ik 40 ne seconden voor lag op olge Bernard Hinault, begon vi er een muziekje door mijn hoofd te spelen. En toen kreeg ik de hoop dat ik wel eens de beste tijd rit uit mijn loopbaan zou sjtu kunnen gaan rijden. De yas aanloop van de tijdrit was vlak, en op vlakke wegen heb ik, sinds Hi- na uit in de Tour is ver schenen, nooit sneller hij kunnen rijden. Dat gegeven, die voor sprong, gaf mij vleugels. Ik arriveerde aan de voet van de helling, die mee- fe telde voor het bergklas- semen t en ik keek eens omhoog naar de top waar veel mensen stonden. Toen ben ik in één ren lcTlnaar boven gereden. Na al die jaren heb je een ge voel ontwikkeld of je frsnel gaat of niet. Ik wist (I] dat ik op dit terrein slechts weinig renners zou tegenkomen die be ter zouden zijn. Het gek- ke is dat ik nooit mijn i j; grootste versnelling, de - 12, heb geschakeld. Daar ben ik netjes vanaf ge bleven. Laat de anderen maar forceren, dacht ik. Een grote versnelling moet je alleen rijden als je daardoor inderdaad sneller vooruit komt. Aan de tijden te zien was -y» dit niet het geval. Weet AI je dat ik drie minuten na mijn aankomst al weer hersteld was? Mijn adem ging toen weer heel nor- 2921 mal. Dat is een teken Bou vin conditie, een conditie die veel belooft voor de vergen, al zijn daar de iR$orPstandigheden toch al tijd heel speciaal met die ijle lucht. Ik durf dan ook geen voorspelling te j doen voor de bergritten. j Ik kan pas weer iets zin- )T(jr.nigs zeggen als wij de ,30.1 eerste bergetappe achter ILVi (je mg hebben. Tot zover is het verstandiger om te W ifrijgen" Van de Velde uit witte trui LAPLUME Johan van de Velde is gisteren de witte trui, die telt voor het jongeren-klas sement, kwijtgeraakt. In de in dividuele tijdrit van Damazan naar Laplume over 51 kilome ter was de Nederlandse kam pioen niet in goede doen. De Belg Ronny Claes nam het tri cot van hem over. Tegenover het verlies van de witte trui stond de winst in het dagploegenklassement van de ploeg Post. Daarmee verover de de rood-geel-zwarte brigade ook de leiding in het algemeen ploegenklassement. Jan Raas behield de leiding in het pun tenklassement. «gk| j& Hennie Kuiper stapt uitgeput van de fiets na zijn krachtsinspanning die hem de twee de plaats heeft opgeleverd. Moser naar Franse sponsor (Van onze verslaggever) LAPLUME Francesco Moser, de Italiaanse kam pioen die dit jaar Parijs- -Roubaix won, zal het vol gend seizoen als kopman starten voor een nieuwe Franse wielersponsor. Mer lin. Reeds jaren is Guy Mer lin, die schatrijk is gewor den door het bouwen van va kantiehuizen aan de Franse kust en het ontwikkelen van nieuwe ski-stations in de bergen, hoofdsponsor van de Tour de France. Aan de win naar van de Tour schenkt hij elk jaar een vakantie huis ter waarde van 50.000 gulden. Guy Merlin wil zich nu terug trekken als sponsor van de Tour en een eigen wielerstal oprichten, met Francesco Mo ser als kopman. Moser ligt im mers overhoop met zijn Ita liaanse sponsor Sanson en heeft veel vrienden in Frank rijk, onder andere een suppor tersclub in Parijs. Een andere rijke Fransman, Bernard Tapis, wil in 1981 ook als werkgever van wielerprofs gaan optreden. Tapis is make laar en heeft miljoenen ver diend aan transacties van kas telen en landhuizen van de voormalige keizer van de Cen- traal-Afrikaanse republiek, Bokassa. Er is ook nieuws rond de Raleigh-ploeg. Behal ve dat de Belg Ludo Peeters het volgend seizoen voor de ploeg van Post zal rijden, is het vrijwel zeker dat ook de Belg Frank Hoste een contract voor Raleigh gaat tekenen. LAPLUME Het monster is ook maar een mens. Bernard Hinault, de gedoodverfde favoriet voor de over winning in de 67e Ronde van Frank rijk, werd gisteren verslagen op zijn specialiteit, de lage individuele tijd rit. Nog wel door zijn eeuwige rivaal Joop Zoetemelk. Op de glibberige 51 kilometers tussen Damazan en La plume moest de door kniepijn ge plaagde Hinault een minuut en 39 seconden toegeven. Het „monster" deed een stapje terug. Het paradoxa le in de geheel nieuwe situatie in de Tour was, dat de grote verliezer toch in de gele trui werd gehesen. In het geweld van de tijdrit gingen de min dere goden Rudy Pevenage en Pierre Bazzo nog genadelozer onderuit. Net als vorig jaar staan Hinault en Zoe temelk weer eerste en tweede in het al gemeen klassement. Gezien de uitslag van de tijdrit is de Breton echter aller minst zeker van de overwinning in Pa rijs. Zoetemelk staat er, als kopman van de sterkste ploeg die inmiddels met hem de negende etappezege behaalde, beter voor dan ooit. Zijn overstap van een Franse naar de Nederlandse ploeg was, dat blijkt nu, toch een goede zaak. Hinault lachte nog wel op het erepodi um, waar hij het geel heroverde op Pe venage, maar hij ziet de toekomst aller minst vrolijk tegemoet. „Ik heb me niet volledig kunnen'geven door die onwil lige knie. Blijft die knie zo. en Joop de marreert in de bergen is het voor mij afgelopen". Aanvallen Na zijn overwinning weigerde Joop Zoetemelk al aan een eventuele Tour zege te denken. „Ik sta er goed voor. Dat is alles. Hinault werd in de tijdrit ten van de Ronde van Italië ook versla gen. Hij sloeg toe in de bergen. Natuur lijk zal ik over twee dagen in de Pyre- neeënetappe over de Aubisque en de Tourmalet aanvallen. Daar wordt het nu of nooit en als ik me zo goed voel als in deze tijdrit heb ik goede ver wachtingen. Voorlopig is een Tourzege een droom. Zekerheid hebben we pas in Parijs. Vergeet ook niet, dat er nog iemand als Kuiper meedoet". Hennie Kuiper heeft zich door een tweede plaats in de tijdrit inderdaad uitstekend gehandhaafd. Dat was al net zo verrassend als de overwinning van Joop Zoetemelk. Toch was er een op merkelijk verschil tussen beide Neder landers. Zoetemelk haalde achter de eindstreep twee keer diep adem en was vervolgens klaar om zijn verhaal te vertellen. Kuiper overschreed de eind streep „total loss". Hij kwakte zijn fiets op het asfalt en viel van vermoeidheid tegen een dranghek. Aan zijn mond hing vijftien centimeter losgewerkt slijm. Minutenlang was Kuiper niet in staat een woord uit te brengen. „Die laatste heuvel was een flinke pukkel", verklaarde hij later. „Daar heb ik me geforceerd. Ik lag voor op de anderen, dat wist ik van speciaal geposteerde mensen langs de weg. Mijn voorsprong gaf me de inspiratie me helemaal leeg te rijden. Ik ben nu één van de kandi daten om de Tour te winnen. Zeker als Hinault definitief door de knieën gaat". Verkennen Joop Zoetemelk, die Hinault twee jaar geleden al eens versloeg in een indivi duele tijdrit naar de top van de Puy de Dome, was zoals de meeste toprenners in de ochtend het parcours gaan ver kennen. Zoetemelk deed dat met Kne- temann. „Gerrit", zei Zoetemelk na de verkenning, „Hinault wint deze tijdrit niet. Jij of ik staan vanavond op het podi um". Zoetemelk baseerde deze voor spelling op zijn eigen conditie en de herinnering aan de moeite waarmee Hinault de afgelopen vlakke etappes de pedalen ronddraaide. „Ik geloof er geen sikkepit van, Joop", antwoordde Knetemann. „Hinault heeft een beetje komedie zitten spelen". Zo discussieer den beiden voor de start. Zoetemelk kreeg gelijk. Hinault kon zich nu niet meer wegstoppen in de zuiging van het peloton. Hij verloor ruim anderhalve minuut aan zijn grootste rivaal. Hoewel hij zich niet fit genoeg voelde om een absolute topprestatie te leveren, meende Hinault dat de schade nog wel zou meevallen. Hij kreeg namelijk vrij snel de drie minuten voor hem gestarte Henk Lubberding in het vizier. Hij haalde de etappewinnaar in Luik ook in. Pas tegen het einde van de rit, drong het besef tot hem door dat hij in een tactisch spelletje was getuind. „Lubberding heeft met opzet niet zo hard gereden om mij in verwarring te brengen. Toen ik hem voorbij was reed hij net zo hard als ik. Knap gevonden dat moet ik toegeven". Lubberding kon inderdaad tactisch worden ingezet, om dat hij niet in de beste conditie ver keerde. De oud-kampioen was snipver kouden en zou tegen de anderen toch minuten verspelen. Bernard Hinault nam genoegen met de nederlaag. „In Italië won ik ook geen tijdrit", zei ook hij. „Het was niet moge lijk voluit te rijden. Ik wilde die knie ook niet te zwaar belasten. Deze tijdrit Joop Zoetemelk op weg naar zijn knappe triomf die hem de zege in de tijdrit bracht. was niet de belangrijkste test. In de Py- reneeeën zullen we het definitief we ten". Hinault de slimmerik, is nog niet uitgeschakeld, al stegen de kansen voor Nederland aanzienlijk. Zoetemelk mocht dan wel met veel op timisme aan de tijdrit zijn begonnen, het was aanvankelijk alleen de bedoe ling zo min mogelijk tijd te verspelen. Vorig jaar was Zoetemelk in de allerbe ste vorm en verloor hij in dergelijke tij dritten zo'n anderhalve minuut. In La- VtHSTERDAM Genna So- ako heeft gisteren zijn po- ig om de titel remisekoning verwerven voortgezet. In de M nde ronde speelde hij voor tiende maal remise. Dit- J0 »al was wereldkampioen y natoli Karpov zijn tegen- jyinder. De met wit spelende ivjetgrootmeester maakte t zijn oud-landgenoot niet makkelijk. Het werd een m rdnekkig positioneel ge- cht, waarbij Sosonko het roeilijk had. Wellicht miste wereldkampioen de winst. een loodzwaar toreneind- 1, moest Jan Timman remi- toestaan tegen Dolmatov.. loende blijft hij tweede, het ijvifcel van de Deen Lareen blijft. uiterst wisselvallig. Na in de vorige ronde de enige speler te zijn geweest die won, was hij nu één van de twee, die ver loor. De Tsjech Hort velde hem in een vijf minutenpar- tijtje. Ribli, die maandag het slachtoffer was geweest van Lareen herstelde zich met een rechtlijnige overwinning op Van der Wiel. In de grootmeestergroep kreeg de gedoodverfde winnaar Un- zicker tegen Panno geen voet aan de grond. Hans Ree won van Böhm en zal in deze groep waarschijnlijk als beste Neder lander eindigen, waarmee hij ziin kandidatuur stelt voor de Olympiadeploeg. In de meestergroep is de Rus Tsjerin zeker van de hoofd prijs van tweeduizend gulden. De Nederlandse hoofdklassers De Savornin Lohman en Peter Scheeren zullen vrijwel zeker een FIDE-meesterresultaat verwerven. Dat geeft nog wel geen recht op de benaming in ternationaal meester, maar kan wel een eerste aanzet vor men. Resultaten tiende ronde kroon groep: Hort (Tsj)Larsen (Den) 1—0; Ribli (Hon)—van der Wiel (Ned) 1—0; Dol matov (Sov)—Timman (Ned) 1/2 1/2; Karpov (Sov)—Sosonko (Ned) 1/2—1/2. Stand: 1. Karpov 61/2 punten; 2. Timman 6 1/2; 3/4. Ribli. Hort 5 1/2; 5. Sosonko en Dolmatov 5; 7. Larsen 3 1/2; 8. Van der Wiel 3. Grootmeestergroep: Ree (Ned)— Böhm (Ned) 10; Borm (Ned)Lig- terink (Ned) 1/2—1/2; Smejkal (Jsj)Langeweg (Ned) afgebroken; Rogoff (Vst)—Van Wijgerden (Ned) 1/21/2; Panno (Arg)—Unzicker (Wdl) 1—0. Stand: 1. Unzicker 7 punten en 1 afg.; 2. Ree en Panno 6 1/2; 4. Lange weg 6; 5. Böhm en Ligterink 5 1/2; 7/8. Rogoff. van Wijgerden 4 1/2; 9. Borm 4; 10/11. Sznapik, Hofland 3 1/2; 12. Smejkal 2 1/2 en 1 afg. Meestergroep: Enklaar (Ned)—Haik (Fra) 0—1; De Savornin Lohman (Ned)Schiffer (Wdl) afgebroken; Dür (Oos)—Van der Sterren (Ned) 01; Scheeren (Ned)Tsjernin (Sov) 01; Baljon (Ned)—De Boer (Ned) 10; Formanek (Vst)Vogel (Ned) 1/2—1/2; De afgebroken partij En klaar (Ned)—Schiffer (Wdl) uit de achtste ronde is opnieuw afgebroken. Stand: 1. Tsjernin 9 1/2 punten; 2/3. Haik, van der Sterren 7; 4. Enklaar 5 1/2 en 1 afg.; 5. De Savornin Loh- ckholm In de bijna ze- itigjarige geschiedenis van Galan-spelen is het nog >it voorgekomen dat een chnisch nummer een baan- iderdeel overschaduwde. In 8t stadion, waar in de loop jaren liefst 44 wereldre- werden gevestigd, stal 1 hoogspringer op de twee dag de show. De 18-jarige estduitser Dietmar Mögen- Org, met 2,35 meter wereldre- #rdhouder. versloeg de Olym pische kampioen Jacek Wszo- la (Polen), eveneens houder van het wereldrecord met 2,30 meter om 2,28 meter De Westduitser liet na ziin ge slaagde poging over 2,30 me ter, de lat zes centimeter hoger leggen. De nieuwe wereldre cordhoogte van 2,36 meter bleek hem echter nog te mach tig. Het was de vijfde maal in zijn carriëre dat Dietmar Mö- genburg de 2,30 meter passeer- Zoals daags tevoren de tien ki lometer een sensatie was, werd gisteravond de loop over 5000 meter een hoogtepunt. De race leverde een overwinning op voor Thomas Wessinghage. De 28-jarige Westduitse arts was in de eindsprint te snel voor de Engelsman Brendan Foster en Suleiman Nyambui uit Tanzania. De tijd van 13.19.8 van Wessinghage is de beste tweede Westduitse overwin ning kwam op naam van de jonge Klaus Tafelmeier (21), die het speerwerpen won met 88,34 meter. Op de 400 meter moest Alfons Brijdenbach, de snelste Euro peaan van dit seizoen (45.19), buigen voor de Amerikaan Deon Hogan: 45.67 tegen 45.96. Irena Szweinska, de 33-jarige Poolse, won de race over een stadionronde bij de dames in 51 00 sprnndpn Uitslagen De uitslag van de elfde etappe: 1 Joop Zoe temelk (Ned/Post) 1.10.24; 2. Hennie Kuiper (Ned/De Muer) 1.11.10; 3. Joaqium Agostin- ho (Por/Altig) 1.11.33; 4. Bert Oosterbosch (Ned/Post) 1.11.36; 5. Bernard Hinault (Fra- /Gulmard) 1.12.03; 6. Johan de Muynck (Bel/De Kmipe) 1.12.08; 7. Gerrle Knete mann (Ned/Post) 1.12.20; 8. Patrick Perret (Fra/De Muer) 1.12.22; 9. Gilbert Ouclos- lassalle (Fra/Gulmard) 1.12.23; 10. Jean Chassang (Fra/Gulmard) 1.12.28; 11. Pa trick Bonnet (Fra/Gulmard) en Grham Jones (GBr/De Muer) 1.12.56; 13. Raymond Martin (Fra/Danguillaume) 1.13.01; 14. Christian Levavasseur (Fra/Dangulllaume) 1.13.12; 15. Bernard Thevenet (Fra/Perurena) 1.13.16; 30. Maas (Ned/De Bruyne) 1.14.40; 39. Lub berding (Ned/Post) 1.15.15; 40. Van de Vel de (Ned/Post) 1.15.21; 53. Schipper (Ned- /Lefèvre) 1.16.25; 69. Langeri)s (Ned/De Bruyne) 1.17.27; 84. Jonkers (Ned/Lauwers) 1.18.26; 85. Van Vliet (Ned/Post) 1.18.32; 101. Stamsnl|der (Ned/De Bruyne) 1.20.06; 109. Priem (Ned/Post) 1.20.49; 114. en laat ste Mesiet (Fra/De Klmpe) 1.23.38. Het algemeen klassement na de elide etap pe: 1. Hinault 52 uur 2 min. 5 sec.; 2. Zoete melk op 21 sec.; 3. Pevenage op 1.29; 4. Kuiper 1.31; 5. Bazzo op 2.40; 6. Claes op 4.24; 7. Lubberding op 5.03: 8. Van de Vel de op 6.03: 9. Bonnet op 6.13: 10. Perret op 6.27; 11. Vandenbroucke op 6.48; 12. Chas sang op 6.58; 13. Do Muynck op 7.14; 14 Knetemann op 7.23; 15. Jones op 7.53; 41. Maas op 18.08; 49 Schipper op 20.23; 53. Oosterbosch op 21.41; 60. Jonkers op 23.41; 63 Raas op 24.25; 70. Van Vliet op 25.56; 80. Langerijs op 30.21; 92. Priem op 35.19; 99. Stamsni|der op 38.19; 114. en laatste Pujol (Soa) op 1.08.21. Het ploegenklassement: 1. ploeg-de Muer (Kuiper. Perret. Duclos-Lasalle. Jones) 4.48.41; 2. ploeg-Post 4.49.35; 3. t 220.10.10; 2. Guii 220.11.21; 3. Gode- Iroot 220.22.44; 4. De Muer 220.22.52; 5. Danguillaume 220.45.42; 6. De Kimpe 220.49.30. Raas behield de leiding In hel punten- ïent. De stand is: 1. Jan Raas 160 2. Yvon Bertln 176; 3. Rudy Pevena ge 117; 4. Pierre Bazzo 116; 5. Bernard Hi nault 97; 6. Willy Tackaert 89. Johan van de Velde moest de witte trui voor de beste jonge renner afstaan aan de Belg Ronny Claes. Oe Fransman Patrick Bonnel bezet in dat klassement de derde plaats. De stand bergklassement: 1. Jean-Luc Van denbroucke 37 punten; 2. Luclen van Impe '6; 3. Graham Jones 22; 4. Eddy Schepers 19; 5. Michel Pollentler 15; 6. Jo Maas 13; 8. Zoetemelk 10. Klassement na twaalf.etappes' Er wordt wel eens gezegd dat wielrennen In Nederland alleen leeft in onze zuidelijke provincies, maar gezien het aantal deelne mers aan onze tourprijsvraag kan deze bewering naar het rijk der fabelen worden verwezen. Postzakken vol enveloppen met antwoorden komen dagelijks binnen. Degenen die de stand bij houden hebben er handenvol werk aan. Het zal geen verwondering wekken dat er halverwege de prijs vraag niemand is die alle vragen goed heeft beantwoord. Daar voor waren er, ondanks al het voorspelde Nederlandse geweld in de eerste weken van de Tour, toch nog te veel verrassende uit slagen. De helft van de Tour de France en dus ook van onze Tourprijs vraag zit er nu op. Morgen gaat het peloton de bergen in en zal de strijd tussen de „groten" pas echt losbarsten. Het algemeen klassement zal er volgende week zondag in Parijs dan ook waar schijnlijk heel anders uitzien dan thans het geval is. Ook in het klassement van de Tourprijsvraag kunnen nog grote verschuivingen komen. Joop Zoetemelk zegt altijd: „De Tour is pas in Parijs gedaan". Dat geldt natuurlijk ook voor de deelne mers aan de prijsvraag. Het tussenklassement na twaalf vragen ZES PUNTEN Gerard van der Hoeven, Noordbuurtseweg 40A, 2381 EV, Zoe- terwoude C.Y.van Klink, Geestweg 29, 2371 AE Roelofarendsveen Fred Verlaan, Prinsestraat 61, 2411 TP Bodegraven. 4 PUNTEN J. Apperloo, De Vlashoven. 42, 2211 WP. Noordwijkerhout Karina v.d. Berg, Kerkstraat 40, 2355 AH Hcogmade F.P.M. Cortenbach, Nassaulaan 5, 3282 GA, Zoeterwoude Jaap Doll, Julianastraat 18, 2161 RD Lisse Vivienne Engels, Waterbieskreek 12, 2353 JG Leiderdorp Hans van Goozen, Europlantsoen 43, 2355 AS Hoogmade W.J. Hilgersom, v. Santhortsstraat 95, 2266 HS Stompwijk D.N.F. Kiehl, Vierlinghlaan 168, 2332 CZ Leiden. P. van der Klauw, Zevengesternte 1, 2163 AK Lisse. Rob v.d.Klink, Floraweg 48, 2371 AL Roelofarendsveen Rene Meijer, Catharijnelaan 36, 2161 CK Lisse Marijke van Schie. Zwanenburgerpolder 6, 2361 PC Warmond. Behalve de dagelijks vraag moet zaterdag a.s. ook een rebus worden opgelost. Tevens zal zaterdag een extra vraag op het for mulier voorkomen. Deze vraag dient uitsluitend om te voorko men dat aan het einde van de prijsvraag meerdere personen een gelijk aantal punten hebben. Meer hierover in de krant van zater dag. plume bedroeg zijn winst dus in wezen drie minuten. Na opnieuw een vlakke rit tussen Agen en Pau over 193.5 kilometer doemen eindelijk de bergen op. In de dertiende etappe vormen de Aubisque, de Tour malet, de Aspin en de Peyresourde een uitgelezen decor voor een beslissende fase in deze Ronde van Frankrijk. In die buurt verloor Zoetemelk in 1976 de Tour tegen Van Impe. Hij moet nu maar eens winnen. PROHASKA NAAR INTER ROME Het Italiaanse Ministerie van Buitenlandse han del heeft het bestuur van het nationaal kampioen Interna- zionale toestemming gegeven de Oostenrijker Herbert Pro- haska te contracteren. Inter, één van de zes Italiaanse clubs die buitenlandse spelers heeft aangetrokken, is de eerste vereniging die het groene licht krijgt om transfergeld naar het buitenland over te maken. Met de aankoop van de 28-jarige middenvelder van Viena is een bedrag van 900 miljoen lire (ruim twee miljoen gulden) gemoeid. Enrico Manca, minister van handel, zei dat hij zijn toestemming niet automatisch een precedent inhoudt voor de andere clubs, die aanvragen hebben ingediend om een buitenlandse speler in te lijven. Volgens Manca worden alle verzoeken stuk voor stuk bekeken. Spelers, die hebben aangekondigd voor het seizoen 1980/1981 in de Italiaanse competitie uit te komen, zijn onder meer de Nederlanders René van de Kerkhof en Michel van de Korput, de Argentijnen Daniel Bertoni en Sergio Fortunato en de Braziliaan Jorge Juary. FORSE WINST VOOR FIFA ZURICH Tijdens het congres van de Internationale Voet bal Federatie (FIFA) is bekend geworden, dat het eindtoet nooi om de wereldtitel van 1978 in Argentinië een positief saldo van ongeveer 4,6 miljoen gulden heeft opgeleverd. Voorzitter Joao Havelange van de FIFA verklaarde te verwach ten, dat de strijd om het wereldkampioenschap van 1982 in Spanje netto drie keer zo veel zal opbrengen. Het organisatieco mité van dat toernooi heeft al televisie- en reclamecontracten afgesloten voor een totaalbedrag van ongeveer 100 miljoen gul den. Verder vele andere prijzen, waaronder een rijwiel, een fotocamera en horloges. Spelregels: 1. dagelijks een vraag beantwoorden 2. in de laatste week een rebus oplossen 3. antwoord in open envelop zenden naar dagblad Leidse Courant, antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden (geen postzegel plakken) 4. op enveloppe duidelijk vermelden: Tourprijsvraag 5. inzendingen moeten uiterlijk 's morgens om 10.00 uur, op de dag waarop de vraag betrekking heeft, in ons bezit zijn. VRAAG 15 Welke Nederlander arriveert als eerste in Mont- pellier in de 14e etappe? Antwoord:. INZENDER: Naam: Adres: Postcode: Woonplaats:..

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15