Yoorlopig geen éénrichtingverkeer in Noordwijkerhoutse Zeestraat Madonna-bestuur biedt excuses aan H WijkcomitéRhynenburch wil in Feest in Oude Wetering NAAR AANLEIDING VAN RELLEN VAN HALF JAAR GELEDEN L Uitlevering uitgesteld Voorhoutse Avond Vierdaagse van start botsing Frontale REGIO LEIDSE COURANT DINSDAQ S JULI 1980 PAGINA Noord wijkerhout Op een hearing voor de bewoners van de Zeestraat (vooral bewoners van de bedrijven waren aan* wezig) is besloten voorlopig geen éénrichtingsverkeer in te stellen voor dere straat. De ge meente stelde voor dit wel te doen om zo de Dorpsstraat van doorgaand verkeer te ont lasten en de Zeestraat wat minder problematisch te ma ken. De toestand is nu dat vooral op vrijdagavond de Zeestraat re gelmatig verstopt raakt, daar er aan één kant geparkeerd kan worden en er zodoende geen verkeer van beide ziiden mogelijk is. Volgens wethou der Heemskerk zijn er ook op andere dagen regelmatig moei lijkheden. Dit leidt hij af uit de klachten, die bij de politie binnenkomen. Vandaar dat de Victoriberg, die na de brug over de Guldemondvaart af buigt in het plan Zeeburg, uit komst moet bieden. Deze om leiding moet in de toekomst via de Jansensteeg en Het Ba- volaantje uitmonden op de He renweg (nabij de Amrobank). De Victoriberg zal pas over twee jaar voor een volledige oplossing van de verkeer sproblematiek in de Noordwijkerhoutse Zeestraat kunnen zorgen. De omleiding is ook gecreëerd om de Dorpsstraat wat te ont lasten van het doorgaande verkeer. De Victoriberg is nu vanaf de Dorpsstraat tot en met de Zee straat klaar. De aansluiting naar de Herenweg (via de Jan sensteeg en het Bavolaantje) is pas over ongeveer twee jaar klaar. De gemeente wil (en de commissie Ruimtelijke Orde ning is het daarmee eens) de Dorpsstraat nu al ontlasten van het doorgaande verkeer. Dit zou inhouden dat de Zee- straat al het doorgaande ver keer zou moeten verwerken. Om dit te vermijden wilde de gemeente de Zeestraat tot één- richtingsstraat maken (alleen in te rijden vanaf de Dorps straat) en het doorgaande ver keer over Kerkeland via bor den weer op de Dorpsstraat la ten uitkomen. Kerkeland onts luit Zeeburg ter hoogte van de Viaductweg. De vertegenwoordigers van de Zeestraat keken al wat verder. Zij hadden moeite met het ma ken van de Dorpsstraat tot éénrichtingsweg (zoals aange geven in het verkeerscircula tieplan, dat recentelijk is goed gekeurd). Wethouder Heems kerk verklaarde dat deze kwestie nog niet meespeelde en dat de Zeestraat ook in deze problematiek haar zegje zou mogen doen. De gemeente keek nu vooral naar de pro blematiek in de Zeestraat. De meeste vertegenwoordigers ga ven wel toe dat er problemen waren, maar zij vonden die nog niet zo zwaarwegend. Eén vertegenwoordiger van een horecabedrijf aan de Zee straat zag het éénrichtingsver keer wel zitten. Maar alleen als de Zeestraat compleet gere noveerd werd. Hij wilde van de Zeestraat een soort winkel promenade maken met een slingerend parcours voor het verkeer, met hier en daar wat parkeervakken en de moge lijkheid een terrasje aan te brengen. Wethouder Heemskerk ver klaarde dat dit in principe overeenkwam met het plan van de gemeente. Alleen hoe mooier je het maakt, hoe duur der het wordt. Veel anderen zagen echter in dit plan weer moeilijkheden zitten in ver band met de bevoorrading. De directeur gemeentewerken, en de heer De Boer, onderkende deze moeilijkheid, daar de Zeestraat van gevel tot gevel vrij smal is. „Je kunt moeilijk de auto's tot in de etalages la ten parkeren", zo stelde hij. Na een schorsing stelde wet houder Heemskerk dat de ge meente niet wil doordrammen. De meeste aanwezigen begte- Een dit ook wel en lieten blij- en nog wat langer over de kwestie te willen nadenken. Afgesproken werd de zaak te laten zoals die nu is. Alleen zal geprobeerd worden via een bord „doorgaand verkeer" het verkeer via de Victoriberg en Kerkeland naar de Dorps straat om te leiden. Zodoende zou de Zeestraat (zonder er éénrichtingsweg van te ma ken) ontlast kunnen worden. Verder werd afgesproken om medio september te bekijken hoe dit bevalt „Als blijkt dat er eerder andere maatregelen nodig zijn, dan komt U maar", besloot wethouder Heemskerk de avond. VAN INWONER LEI MUIDEN DEN HAAG Een 36-jai inwoner van Leimuidea enige tijd geleden door J rechtbank in Amsteri wegens medeplichtig) m aan invoer van een hoei# heid verdovende midd(*^ veroordeeld tot een jaar vangenisstraf. **1 tel J its:# slis# 1 I Omdat verdachte de Di nationaliteit bezit, werd tei i zijn uitlevering aan Duitsll bevolen. Tegen die beslia» verzette verdachte zich i dels een beroep bij de Haj rechtbank. Ook in Duits) bleek verdachte te zijn veij deeld en de uitlevering zou tekenen dat hij daar me|i gedetineerd zou worden. B^ smokkelaffaire had verda gezorgd voor het vervoer de verdovende middelen' Duitsland naar Nederland. De verdediger van verdal beriep zich op een bestaa onduidelijkheid omtrent 5 veroordeling van verdacht Duitsland. Na raadkamer X sloot de rechtbank de ven behandeling van de zaak 3 te houden, teneinde omtj 3 genoemd punt nadere in j3 maties in Duitsland in te 1 g nen. 2 Fietser gewond KATWIJK Een 14-ja fietser uit Katwijk is gi| middag omstreeks vijf op de Secretaris Varkt serstraat geschept door 59-jarige Katwijkse auto bilist. De fietser werd met en hoofdletsel overgebracht 1 het Academisch Ziekenhui Leiden. De jongen verlet geen doorgang aan de auto bilist. De fiets werd totaal nield, de auto fors beschac Half jaar voorwaardelijk voor„banden lichters" ALPHEN AAN DEN RIJN Ruim een half jaar na de po ging van jongeren afkomstig van het jeugdcentrum Madon na, om het gemeentehuis te be zetten, heeft het bestuur haar excuses aangeboden aan ge meentebestuur en politie. De rellen dateren van februari dit jaar toen bezoekers, mede werkers en bestuursleden het gerezen ongenoegen wilden ui ten ten aanzien van het ac- commodatiebeleid van de ge meente. Men meende recht te hebben op een betere dan het huidige aan de Alphense Prins Hendrikstraat. Om de eisen kracht bij te zetten werd het plan opgevat om het ge meentehuis te bezetten. Gevechten met de Alphense politie waren het gevolg. Aan beide zijden vielen gewonden. Diverse betrokkenen (waar onder één) bestuurslid) wer den gearresteerd en zullen op korte termijn zich voor de rechter moeten verantwoor den. Oneindig werd er daarop in zowel de Jeugdraad als de gemeenteraad gesproken over dit voorval en maandenlang is door Jeugd- en gemeente raadsleden kritiek geuit op het uitblijven van een reactie van de zijde van Madonna. Deze stelde gesprekken over het vooral steeds uit „daar er steeds weer betrokkenen niet aanwezig konden zijn bij de te houden besprekingen als ge volg van vakantie, ziekte e.d.". Bij de laatst gehouden ge meenteraadsvergadering zegde burgemeester Paats opnieuw toe dat „nu op korte termijn" een gesprek zou plaatsvinden tussen de betrokken wethou der (Mevr. H. Donker), politie, jeugdraad, medewerkers en bestuur van Modonna. Dit ge sprek heeft dan nu geleid tot de excuses van het Madonna- bestuur en de afspraak tussen gemeentebestuur en politie enerzijds en Madonna ander zijds dat vanaf heden regelma tig overleg zal plaatsvinden om herhaling in de toekomst te voorkomen. Men betreurt het gebeuren en verwacht dat dergelijke rellen in de toe komst zijn uitgesloten. Bekend is dat Modanna nog meer bo ven het hoofd hangt. Op dit moment is een onderzoek gaande naar de financiële gang en wandel van de stich ting waaronder Madonna res sorteert. Onderzoekers van de gemeente troffen in eerste in stantie een dusdanige warrige boekhouding aan, dat besloten werd om de Officier van Justi tie te verzoeken een onder zoek in te stellen. Burgemees ter Paats verklaarde vorige maand dat het onderzoek niet viel onder een strafrechterlij ke procedure, maar dat men er zelf niet uit kon komen. Op ju ridisch niveau staat een derge lijk onderzoek tenminste gelijk met verdenking van financieel wanbeheer. Indien deze ver denking juist blijkt zullen de betrokken bestuursleden zeker worden afgezet. Wanneer het onderzoek zal zijn afgerond, is nog niet bekend. Als onderdeel van het programma van te moeten worden afgelegd van plus mi- de Stichting jeugdraad in het kader van nus 8 tot 10 kilometer lang. Een route- de vakantie-evenementen werd gistera- beschrijving wordt verkregen bij het ha- vond het startschot gegeven voor de len van de startstempel, deze is elke Avond Vierdaagse die op donderdag- avond te verkrijgen bij de Boerhaave- avond zijn apotheose zal krijgen. school waar de karavaan zich vier keer Elke avond zal er een verschillende rou- In beweging zal zetten. Voor iedere deelnemer die de Vierdaag se volbrengt ligt er op de laatste avond bij aankomst een fraaie medaille klaar en ook bloemen en applaus van Voor- houters die de geleverde prestatie op zijn waarde zullen kunnen beoordelen. DEN HAAG De Haj rechtbank heeft een 21-j^ en een 23-jarige Noordwij veroordeeld ieder tot maanden voorwaardelijk^ vangenisstraf met proef van twee jaar. wegens verdachten gepleegde ii ken en diefstallen. Veelal middels een bam lichter wiste zij ramen of 1 ren te openen en namen allerlei goederen weg. In een pand aan de Heems klaan in Hillegom werd t.v. toestel gestolen en sooi liike diefstallen werden Kleegd in woningen te V out, Noordwijk, Sassenl en andere plaatsen in de geving. De officier van justitie ha< gen ieder van de verdac zes maanaen gevangenis! waarvan drie maanden v waardelijk gevorderd. HAZERSWOUDE Uit het wijkcomité Rhynenburch te Hazerswoude zal een werkgroep worden geformeerd die actie gaat ondernemen om te bewerkstelligen dat de Nederlandse Spoorwegen beslui ten in Hazerswoude een station te vesti gen. De groep zal eventueel worden aangevuld met bewoners van Koudekerkaan den Rijn. Genoemd comité heeft al eerder bij N.S., het ministerie van Verkeer en Waterstaat en bij Rijkswaterstaat gepleit voor een station, waar de trein tussen Leiden en Alphen aan den Rijn een vaste stopplaats krijgt. Het co mité is trouwens ook voorstander van een verdubbeling van de spoorbaan (dit in te genstelling tot de verontruste agrariërs van de Rijndijk). Aanleg van een nieuwe rijks weg 11 keurt het comité af. Uitbreiding van een bestaande infrastruc tuur (de spoorbaan) acht het comité belang rijker en nuttiger dan de verwezenlijking van een nieuwe door de aanleg van de rijks weg, naast de spoorlijn. Bevordering van het railvervoer vindt het comité milieuvriende lijker dan het scheppen van meer en betere mogelijkheden voor het autoverkeer. Het landschappelijk milieu is meer gediend met een dubbele spoorbaan dan met een auto baan, voegt het comité hieraan toe. Bouw van goede veetunnels onder de spoorbaan betekent voor de meeste agrariërs daZon ook na de realisering van de ruilverkAfgi ling Rijnstreek-Zuid in hun huis kurallec blijven waar zij nu wonen. Bij aanleg valand rijksweg is dit voor hen niet mogelijk, ainte het wijkcomité. Bouw van veetunnels wbij d trouwens kostenbesparend, vindt het of it stuur van het comité uit de wijk. maa rijks Voll Expositie Warmonders voor Warmonders WARMOND Het raadslid mevr. Hajonides van der Meu- len opende gisteravond de ex positie „Warmonders voor Warmonders" in de Oude Gymzaal. Al enkele Jaren wordt er tijdens de Kaagweek een unieke expositie ingericht In de gymzaal. Kreatieve in woners van Warmond tonen daar de resultaten van hun be- zig-zijn in de vrije tijd. De meest uiteenlopende werk stukken zijn er te vinden: va riërend van een in boerenstijl beschilderde fiets tot ragfijne zijden bloemen. Ieder jaar weer is iedereen verbaasd over zoveel kreativiteit onder „gewone" mensen, die zich nooit als kunstenaar zouden betitelen, maar dat eigenlijk best mogen doen. De expositie is geopend tot 20 juli. In de na bijheid van de Oude Gymzaal zijn nog twee expositieruim ten: het Oude Raadhuis en Ga-' lerie'de Pomp. Ook daar zijn ter gelegenheid van de Kaag- week bijzondere tentoonstel lingen ingericht In. het Oude Een aantal fraaie poppen uit de expositie „Warmonders voor Warmonders". Raadhuis zijn beeldhouwwer ken en schilderijen van Moni ca Elias te zien en in de galerie kan men foto's van Maijan Schavemaker en Peter Moer kerk bewonderen en kera miek van Gerda Janssens. Donderdag, vrijdag en zater dag wordt er in de kelder galerie De Pomp Griekse k fie met Griekse cake ges veerd. Hét evenement van het feest in Oud Wetering wordt echter M.C.O.W. en de V.V.V. houdt de varende bloemencorso van van 10 tot en met 12 juli de af acht uur 's avonds op de traditionele kermis. Hoogte- Wetering. Dit belooft een waar punten van dit festijn zijn spectakel te worden. Na of tij zonder twijfel de varende dens het varend corso kunnen bloemencorso met tal van de feestgangers nog genieten versierde boten en de brade rie op zaterdag. van een barbecue met 'live'- muziek. Belangstellenden die zin heb- Donderdag 10 juli gaan de ben om met hun boot in het feestelijkheden van start met corso mee te dingen naar de een ballonnenoptocht, muzi- vele fraaie prijzen zijn wei- kaal ondersteund door het kom. Informatie over het Leimuidense muziekkorps evenement kan ingewonnen 'Mavileo', naar het kermister- worden bij de heer A. van Tol, rein. De volgende dag is er Huigsloterdijk 24, Wetering- 's avonds een muzikale rond-" brug: telefoon 01713-2471. gang door het dorp en kan men barbecuen op het terrein van de firma Felix aan de Kerkstraat 28. Zaterdag wordt de bijna traditionele braderie gehouden. Er is een kinder theater waar de kleintjes zich voor het bedrag van één gul den (in de prijs zijn een ballon en twee oliebollen begrepen) kunnen vermaken, 's middags is er het sprietlopen over de Wetering, een waterpolo-de- monstratie en een demonstra tie met radiografisch bestuur bare bootjes. Wa terkwali teit „De Hazelaar beter dan het lijkt... HAZERSWOUDE De klachten die worden geuit be treffende de kwaliteit van het water in het Hazerswoudse openluchtzwembad „De Haze laar", blijken grotendeels on gegrond. Gemeentesecretaris J. Verlare heeft op een vergadering van de commissie voor algemene zaken en financiën gezegd, dat „het erger lijkt dan het is". Dit jaar is het bassin niet ge schilderd, hetgeen tot gevolg heeft de de kale plekken op de bodem zichtbaar zijn. In 1981 wordt het systeem van zand stralen toegepast, waarna er een coating wordt aange bracht. Het water in „De Ha zelaar" staat onder voortdu-* rende controle van Centrilab, aldus Verlare op de commis sievergadering. Floris de Vijfde bokaal voor 'Zwaanvogels' VALKENBURG Na een matige wedstrijd kon uitein delijk het Oegstgeester 'Zwaanvogels' afgelopen weekeinde de Floris de Vijf de-bokaal mee naar huis ne men. Een gelijkspel (1-1) tegen me definalist VS Den Heyer bleek voldoende voor de Oegstgees- tenaren. De noodzakelijk ge worden strafschoppen werden door Zwaanvogels beter benut dan door de viervoudige win naar van de bokaal. mar Afgl bela Acti TER AAR Een 31-ja>"te Alphense automobilist^3"1 gisteravond omstreeks exPc ven uur op de Oostkafleve weg met haar auto fronvan in aanraking gekomen Êek' een 31-jarige Duitse aut<vak« bilist. augi (de 1 De Alphense werd ovL^ bracht naar het Rijnoord won kenhuis in Alphen aan „ecjr Rijn; zij mocht na behandl|en naar huis. De Duitser, rijdend ridkg^ Nieuwveen, wilde een aivoor geparkeerde auto's passerë^^ kwam hierbij op de rij!va* van de tegenligger. I Voor 2 mille aan ruiten ingetrapt RIJNSBURG Een 2 ge jongeman uit Sassen heeft vanmorgen omsti half zeven tien ruiten j trapt van een flat-p aan de Graaf Flori Rijnsburg. De schade bedraagt ruim fi" J?' mille. De jongen was in l kennelijke staat. De pj heeft hem ter ontnuchti ingesloten. Frioc

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4