In drie jaar ruim twee miljoen gulden vooi opknappen Leidse kleedaccommodaties Toertocht De Bollen streek SPORT LEIDSE COURANT' ZATERDAG 5 JULI 1980 PAGINA pf LEIDEN Ruim twee miljoen gulden is er nodig voor het op knappen van de veldsport-kleed- accommodaties. Dat is de conclu sie die wordt getrokken in een voorlopige nota van de raad van beheer van de Sportstichting. In de Leidse Courant van woensdag werd daar al over bericht Ruim twee miljoen gulden voor bet op knappen, verbouwen, slopen en opnieuw opbouwen van kleedlo kalen die daar hard aan toe zijn. In die nog steeds voorlopige 'Nota Kleedaccommodaties Veldspor- ten' wordt ook aangegeven welke accommodaties een opknapbeurt nodig hebben, welke kleedlokali teiten het eerst aan de beurt zijn en hoeveel jaar de Sportstichting nodig denkt te hebben voor de uitvoer van dat karwei. Gedacht wordt aan een periode van drie jaar. Elk jaar wordt een groep ac commodaties aangepakt Aan de hand van die nota is het interes sant eens te kijken om welke kleedinrichtingen en clubs het gaat. Niet alleen kleekamerpro- blemen worden behandeld, ook ruimte-problemen (Pernix, Bos- huizerkade, en De Vliet) komen uitgebreid aan de orde. Op een prioriteitenlijst heeft de Sport stichting aangeven welke projecten het eerst aan de beurt zouden moeten komen. Zouden moeten komen, want het gaat hier om een voorlopige nota en dus een voorlopige prioriteitenlijst. De betrokken verenigingen kunnen tot 25 augustus com mentaar leveren op de nota. Daarna zal de Sportstichting een definitieve nota samen stellen en die mét de commentaren van de clubs naar B en W en de gemeenteraad zenden. Er kan per jaar voor aehthonderduizend gulden aan kleedkamers worden gebouwd. Uitgegaan wordt dan van hon derdduizend gulden per jaar uit de ge meentebegroting. Met een 'rentepercenta ge van 10 procent en een afschrijving over een periode van veertig jaar levert dat per jaar een investeringsmogelijkheid van acht ton op. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland moet daar echter wel goed keuring aan verlenen Budget Korfbal en voetbal zijn de twee sport en die het grootste gedeelte van het budget opslokken. Met het opknappen van de voetbalaccoramodaties is een bedrag van 1.230.000 gulden gemoeid. 230.000 Gulden daarvan zijn bestemd voor rugbyvereniging DIOK die mo menteel nog speelt op het complex Kikkerpolder I. Korfbal neemt 625.000 gulden voor zijn rekening. Voor handbal is een bedrag van 20.000 gulden gereserveerd, tafeltennis en krachtsport (complex Groenesteeg) krij gen 100.000 gulden en aan het sportcom plex Burggravenlaan wordt voor 30.000 gulden vertimmerd. Vier sporten geven volgens de voorlopige nota geen problemen. De vier tennispar ken Leidse Hout (daar hoeft alleen de bui tenzijde van het kleedlokaal te worden geschilderd), Roomburg, Merenwijk en Haarlemmerweg, verkeren in goede staat en behoeven derhalve geen opknapbeurt. De roeisport (Die Leythe aan de Morsweg) kent ook geen problemen. Hockeyvereni- ging Roomburg beschikt eveneens over een goede accommodatie. Atletiek sluit de rij. Door het vorig jaar geopende complex in De Leidse Hout heeft die sport totaal geen accommodatie-problemen meer. Prioriteit (1) De Boshuizerkade, Groenoord en De Vliet zijn de drie projecten die op de voorlopige lijst de hoogste prioriteit hebben gekregen. LISSE De toerafde- ling van de Een en Toer- vereniging De Bollen streek houdt morgen een toertocht over een af stand van 150 kilometer door de provincie Noord- Holland. Deze tocht voor geoefende fietsers voert de deelnemer langs tal rijke interessante plaat sen. Het parcours ziet er als volgt uit: Lisse, Zaanse Schans, Oostknollendam, Spijkerboor, De Graft, via de Schermer naar Ursem, Alkmaar, Eg- mond, via de duinen naar Wijk aan Zee, Beverwijk, LJ- muiden, Lisse. De inschrijfkosten voor deze toertocht bedragen vijf gulden. Men kan starten vanaf het clubhuis van de RTV aan de Spekkelaan in Lisse. Gestart wordt tussen acht uur en half negen. De eindcontrole wordt om drie uur gesloten. Belangstellenden die 150 kilo meter te veel van het goede vinden kunnen zich inschrij ven voor tochten van 35 en 65 kilometer. Die fietsritten gaan om half negen van start Hennie Fehllng in actie in Alphen. Zomeravond- voetbal (1) Vorige week werd in deze ru briek uitgebreid aandacht be steed aan het einde van het voetbalseizoen. Eindelijk was elke voetbalclub uit de Leidse regio uitgevoetbald. Gelukkig maar vonden wij van Hut- spo(r)t. Iedereen was immers aan een welverdiende vakan tie toe. Nou is de bewering dat er niet meer wordt gevoetbald niet helemaal waar. In compe titieverband wordt niet meer gespeeld, dat klopt. Maar in zo me ra vond-competi tiever- band wordt nog wel degelijk tegen een bal getrapt. In Val kenburg bijvoorbeeld, daar wordt door de vereniging ZAVV elk jaar een uitgebrei de maar liefst zes weken du rende bedrijfsvoetbalcompeti tie op poten gezet Een compe titie die vanmiddag overigens om half drie wordt besloten met de finale tussen Den Heyer en Zwaanvogels. En dat ZA W-gebeuren is niet zo maar een toernooitje. Je komt er veel sterren uit de 'Leidse' voetbalwereld tegen. Jongens als Theo van Seggelen, Jan van Duyn, Freek Rienks, Piet Haasnoot Nico Kuyt, Wim Guyt (om er maar een paar van de zeer velen op te noe men) werken in de competi tie-loze periode nog een fors programma af. Die spelers hebben schijnbaar nog steeds geen zin in vakantie. Zomeravond voetbal (2) Het woord zomeravondvoetbal heeft een slechte klank. Je komt het wel eens tegen in voetbalverslagen. De schrijver geeft dan aan dat het maar een gezapig partijtje voetbal was. Het aankijken nauwelijks waard dus. Gazapig wordt er in Valkenburg in het geheel niet gevoetbald. Sterker nog, veel wedstrijden worden uit gevochten op het scherp van de snede. De spelers tonen er een bewonderenswaardige mentaliteit, nauwelijks te gelo ven na een slopend voetbalsei zoen. Een mooi voorbeèld was de halve-finale-wedstrijd tus sen Den Heyer en FC van Eg- mond. Daar werd gebikkeld alsof er een Europa-Cup te verdienen was. De dienstdoen de Katwijkse eerste-klasse- scheidsrechter zal het in een normale competitie-wedstrijd zelden zo druk hebben gehad. Het liep dus lichtelijk uit de hand daar in Valkenburg. Wat langzamerhand ook een beetje uit de hand loopt is het ZA VV-toernooi vond Quick Boys en Den Heyer-speler Nico Kuyt: „Ieder jaar worden de teams sterker, met zomer avondvoetbal heeft het in ie der geval niet veel meer te maken. Ajax De cricketvereniging Ajax (nog altijd een onderdeel van de voetbalvereniging ASC) verloor een tijdje geleden trai ner Ray Tolchard en leek zware tijden tegemoet te gaan. Dat bleek later in het begin helemaal niet zo. Ajax boekte ook zonder trainer aardige re- sul a ten. Reden voor Hut- spo(r)t Ajax te adviseren ge woon zonder trainer door te gaan. Als het zonder oefen- meester ook lukt waarom zou je er dan een contracteren nietwaar? Helaas moeten we dat advies nu herzien. J. gaat niet zo best meer r, Ajax, de ploeg leed een aan nederlagen en is naar de dei plaats van onderen geza Morgen spelen de Oegstgeei naren tegen hekkesluiter H 2. Aan een ding kunnen Ajacieden zich vastklampm Direct na het vertrek van 7l chard werd in Den Haag-m gen datzelfde HBS gespejj Met een historische zege zak (Ajax bad er in jaren jr gewonnen) trokken de Oei geestenaren huiswaarts. JVi wedstrijd van morgen zal t ken of Ajax werkelijk trainer nodig heeft TEAN Het TEAN-tennistoernooi vorige week in Alphen den Rijn werd afgewerkt bij de dames gewonnen Henny Fehling. Zij ven tegenstandster Tine Langeifc in de finale. Best wel een f waard zo vonden wij van I spo(r)t. Ruimte-gebrek h de foto van Henny echterT de maandagse sportpaginal Daarom alsnog Henny Feh\ in actie in Alphen. gebouw staat als nummer een op de prioriteitenlijst genoteerd en zal, als de plannen van de Sportstichting doorgaan, worden gesloopt en worden vervangen door een wat modernere accommodatie. Wanneer de plannen doorgaan wordt er op de Boshuizerkade wel zeer drastisch ingegrepen. Van de voetbalverenigingen Leidse Boys, VN A en Oranje Groen wordt de kleedaccommodatie (gebouwd in 1965) geamoveerd, dat wil zeggen gesloopt. Nieuwbouw dus voor die drie verenigin gen. De kleedlokalen van LFC krijgen een opknapbeurt. Unitas is de enige vere niging aan de Boshuizerkade die geen problemen met de kleedlokalen kent. In de nota wordt door de Sportstichting ver der gesteld dat verdunning van het aantal verenigingen dat op de velden aan de Boshuizerkade speelt wenselijk is. Totaal kosten Boshuizerkade: 480.000 gulden. „De kleedkameraccommodatie van Noor derkwartier is slecht en nodig aan ver vanging toe" zegt de Sportstichting in haar nota over de Leidse korfbalverening Noorderkwartier die speelt op sportcom plex Groenoord. Slopen van de oude boe del en nieuwbouw voor Noorderkwartier dat ook nummer één staat op de prioritei tenlijst. Net als aan de Boshuizerkade ook hier een probleem in het bestemmings plan. In het ontwerpbestemmingsplan 'De Hallen' wordt het bestaan van de twee velden van Noorderkwartier ter discussie gesteld. De Sportstichting is echter van, mening dat het complex moet blijven be staan. De korfbalsport is zeer wijkgebon- den en er zijn geen vervangende velden beschikbaar. Omdat er in de Merenwijk geen velden zijn aangelegd moeten er aan de rand van die wijk velden worden ge handhaafd, ook korfbalvelden, zo stelt de Sportstiching. Totaal kosten sportcomplex Groenoord: 240.000 gulden. Sportcomplex De Vliet is het derde en laatste project dat op de voorlopige priori teitenlijst een eerste plaats inneemt. De Leidse voetbalclubs LDWS, De Sleutels, VTL en VNL hebben daar hun domicilie. Daar slechts een gedeeltelijke renovatie. De opbouw aan de binnenzijde is aan re novatie toe, zo kan er een efficiëntere verdeling tussen kleedkamers (aan de krappe kant) en doucheruimtes worden gerealiseerd. Ook op dit complex zal in de toekomst een verdunning van het aantal clubs moeten plaatsvinden waardoor in de nu heersende situatie, overbespeling van de velden en het daarmee samenhangen de intensieve gebruik van de kleedka mers, verandering komt. Totaal kosten sportcomplex De Vliet: 80.000 gulden. Prioriteit (2) In het tweede jaar zouden de volgende vier projecten moeten worden aange pakt. Leidse Hout, Kikkerpolder I, Noord en Boshuizerlaan. De grootste post op die voorlopige priori teitenlijst is sportcomplex Kikkerpolder I. Voetbalvereniging UVS (4 velden) en rugbyclub DIOK (met Lugdunum en UVS gebruiker van één veld) huizen daar. De kleedkameraccommodatie (gebouwd in 1953) van UVS is nauwelijks voldoende, zo wordt gesteld in de voorlopige nota. Men kan kiezen tussen renovatie of nieuwbouw. Volgens de Sportstichting verdient het laatste de voorkeur. Dit van wege de status (tribunes) van het sport park. Probleem is dat de kantine en de kleedkamers met elkaar zijn verbonden. Ook DIOK heeft behoefte aan nieuwe kleedkamers. In de toekomst zal DIOK wel naar een ander sportcomplex verhui zen maar dan nog bestaat de behoefte aan een goede accommodatie omdat het veld toch voor sport (voetbal) zal worden ge bruikt. Totaal kosten sportcomplex Kik kerpolder I (7 kleedkamers): 400.000 gul den. De kosten voor DIOK (3 kleedka mers plus riool) zijn op 230.000 gulden ge raamd. DIOK is overigens op de derde prioriteitenlijst geplaatst. Korfbal Pernix en De Algemene zijn de twee korfbalvereningen die met tennisvere niging de Leidse Hout en atletiekclubs Bataven Leiden en AV Holland ge bruik maken van sportcomplex De Leidse Hout. Atletiek en tennis geven geen problemen, korfbal echter wel en dat staat dan ook op prioriteitenlijst nummer twee. De Alge mene heeft een in een nog redelijke staat verkerende kleedaccommodatie en kan nog een aantal jaren vooruit zo zegt de Sportstichting. Wat later kan worden ge kozen voor renovatie of nieuwbouw. Bij Pernix zijn er heel wat meer problemen. Door de aanleg van de kunststofatletiek- baan kan de vereniging geen gebruik meer maken van het middenstuk van deze baan. Pernix (een zaterdagvereni ging met twaalf achttallen) heeft daardoor de beschikking over slechts anderhalf veld. Dit is absoluut onvoldoende zegt de Sportstichting in haar voorlopige nota. Pernix behelpt zich momenteel met het trainingsveld van De Algemene. Parkeermogelijkheid is het tweede pro bleem. Door bebouwing van de Paulus Buysstraat en de Van Beuningenlaan is er praktisch geen parkeergelegenheid meer, alleen de openbare weg blijft over. Wen selijk is de aanleg van een parkeerterrein wat ook als trainingsveld dienst kan doen. De derde moeilijkheid is dat de kleedka meraccommodatie van Pernix in zeer slechte staat verkeert. Slopen en nieuw bouw verdienen de voorkeur. Maar eerst moet er duidelijkheid over bestaan waar Pernix nu precies gaat spelen. De beste oplossing zou zijn wanneer er inderdaad wordt gekozen voor het parkeerterrein en wanneer het korfbalveld bij de atletiek baan wordt getrokken. Voor inlopen en kogelslingeren bijvoorbeeld. Als men kiest voor deze oplossing dan kunnen de Per- nix-kleedkamers worden verwijderd en Een kijkje in een 'lekke' kleedkamer van Leidse Boys. Door de overvloedige regenval van de laatste weken moest hier vaak worden gedweild. moet voor Pernix elders een bestemming worden gevonden, moet deze korfbalclub verhuizen. Totaal kosten sportcomplex Leidse Hout: 340.000 gulden. Nog twee 'kleine' posten op de tweede prioriteitenlijst. Sportcomplex Noord. De opbouw van de kleedaccommodatie van Roodenburg is aan renovatie toe. Verde ling tussen kleedkamers en doucheruim tes kan efficiënter worden: Totaal kosten: 40.000 gulden. Sportcomplex Boshuizerlaan van handbal vereniging Saturnus kent nauwelijks pro blemen. Er is slechts klein onderhoud aan de kleedlokalen (schilderen, betegelen) nodig. Totaal kosten sportcomplex Boshui zerlaan: 20.000 gulden. Prioriteit (3) De Kikkerpolder is de grootste post op deze derde prioriteitenlijst. Het betreft DIOK, een onderwerp dat hierboven in de tweede lijst reeds is behandeld. Groenesteeg, Zoeterwoudse Singel, Burggravelaan en Brahms laan zijn de vier andere projecten. Sportcomplex Groensteeg is gevestigd in het voormalig pand van de sociale werk plaats. Nu zetelen er de Sportstichting, krachtsportvereniging De Spartaan en ta feltennisclub Docos. Verder zijn er in het gebouw nog twee clublokalen (Zijl/LGB en Leidse Watervrienden) gevestigd. Het dak van het gebouw lekt en daarom is een nieuwe dakbedekking nodig. Totaal kos ten sportcomplex Groenesteeg: 100.000 gulden. Fides Pacta, bewoner van het sportcom plex aan de Zoeterwoudse Singel heeft geen echte kleedkamer-problemen. Al leen de riolering is aangesloten op een septie-tank en daar moet verandering in komen. Totaal kosten sportcomplex Zoe terwoudse Singel: 30.000 gulden. De kleedaccommodatie aan de Burggra venlaan is pas in 1965 gebouwd maar ver keert door het vele vandalisme in zeer slechte staat. Omdat er geen vereniging meer speelt is de beste oplossing het ge bouw te slopen en het veld blijven gebrui ken voor scholen en verenigingen. Totaal kosten sportcomplex Burggravenlaan: 30.000 gulden. Dit kleedtokaaal van korfbalvereniging Noorderkwartier staat nummer een op de prioriteitenlijst. Als de Sportstichting haar zin krijgt gaat dit gebouw tegen de vlakte en zal er nieuwe kleedaccommodatie worden neergezet xin S KORFBAL li? EN VOETBAL GROOTSTE POSTEN IN VOORLOPIGE NOTA VAN LEIDSE SPORT STICHTING Een kleine opknapbeurt is alles wat kleedaccommodatie van Ons Eiland aan de Brahmslaan heeft. Schilderen, betegelen en de wat efficiënter indelen. Totaal sportcomplex Brahmslaan: 15.000 Tot zover de voorlopige 'Nota commodaties Veldsporten' van de raad van beheer van de Leidse stichting. Het woord is nu aan trokken verenigingen. Duidelijk is de korfbalsport de grootste problen. geeft. Pernix bijvoorbeeld heeft niet leen een slechte kleedaccommoda maar ook veel te weinig ruimte het beoefenen van korfbal, moet dus misschien verhuizen, vraag is ook of Noorderkwartier velden kan behouden. En ook reniging DIOK heeft een ei plex nodig. Andere zijn er op de zerkade en De

Leidse Courant | 1980 | | pagina 10