Yeense krakers mogen nog even in riante 'schuur' blijven zitten ,Geen echt omvangrijke werkloosheidsstijging in Bollenstreek' Boete voor dodelijke aanrijding Vlugschrift van CDA en VVD tegen Leimuiden 2000 KORTWEG Bromfietser aangereden Alphen krijgt milieu-ambtenaar Zwembad 'Het Wedde' half augustus open i Oranjefeesten in Leimuiden LEIMUIDEN Het CDA en de VVD in Leimuiden ne men in een vlugschrift, dat dezer dagen wordt ver spreid onder de inwoners, stelling tegen praktijken van Leimuiden 2000. Zij betichten in de circulaire deze progressieve groepering van ondermijnende activitei ten tegen het democratisch functioneren van de ge meenteraad. De inhoud van het vlugschrift bestaat voornamelijk uit de motie, ingediend door de VVD en ondersteund door het CDA tijdens de gemeenteraadsvergadering van 26 juni, te gen de activiteiten van Leimuiden 2000. De strekking van de motie is dat democratisch genomen raadsbesluiten voor de raadsleden bindend behoren te zijn. Dergelijke besluiten dienen dan ook buiten de raad niet door raadsleden tegen gewerkt te worden. Zoals bekend uitte het Leimuidens college onlangs een noodkreet over de overstelpende hoeveelheid aangespan nen procedures; Leimuiden 2000 zou hier debet aan zijn. NIEUWVEEN Tennisvere niging Nieuwveen organiseert voor zondag 3 augustus een echtparentoernooi, waaraan ook langdurig samenwonen den deel kunnen nemen. De wedstrijden zullen plm. 9.30 uur beginnen. Men kan zich hiervoor inschrijven in het clubhuis of bij Wim Philippa, tel. nr. 01723-8865 en Dick Tesselaar, tel. nr. 01723-8831. Gisteren zijn in Leimuiden de oranjefeesten van start ge gaan, die tot en met morgen duren. Organisatie van dit jaarlijks terugkerende festijn ligt in handen van het Leimui dens oranjecomité. Gisteren werd er in gebouw 't Spant een braderie gehouden (foto), waar muziekvereniging „Ma- vileo" de kermis die bij dit gebouw is opgebouwd, met een uitvoering opende. Van daag hebben de kinderen mee kunnen rijden in een op tocht van versierde fietsen, waarna ze een traktatie uit gereikt kregen, 's Middags kon iedereen deelnemen aan het wiebelfietsen en ringrij- den in de Kastanjelaan. Voor morgen staat een rolpriks- leerace voor kinderen tot en met 14 jaar op het program ma en voor jong en oud is een sprietloopwedstrijd over de Drecht en een spel ge naamd „tobbetje spelen" ge organiseerd. Na deze festivi teiten zullen de oranjefeesten om plm. 18.30 uur eindigen met de prijsuitreiking. Brieven graag kort er duidelijk- geschreven De redactie behoudt ziet het recht voor irigezon den stukken te bekorten Openbare Werken In het verslag van de gemeet teraadsvergadering van Alki made is ten onrechte vermelj dat alle fracties voor de vanging varf de huidige commodatie van de afdelii Openbare Werken stemdel Dit geldt niet voor P.A. De P.A.-fractie vroeg uiteindf lijk de aantekening om geacl te worden te hebben tegengt stemd omdat: a) de financiële dekking vo^ deze investering gedeeltelij ontbrak. b) de meerderheid van de raa haar eigen beleidsplan onde| steboven fietst. c) de taxatie al teveel naar ee door een andere gegadigde g< boden koopprijs was toegerl kend. d) er een koppel(ver)kod werd gesloten. Helaas kon de wethouder io beantwoording (zowel in 1 in 2e termijn) onze bezwareP niet wegnemen. Spijtig, ma^lf wel de waarheid. iel bo Henk van Jri fractievoorz. Pj Roelof arendsvec m Jaar celstraf voo a: Ter Aarse schutter it TER AAR/DEN HAAG f" Overeenkomstig de eis van Officier van Justitie heeft Haagse rechtbank een 21-jai er ge verdachte uit Ter Aar ve or oordeeld tot twaalf maand* gevangenisstraf met aftn00 van het voorarrest, wegens pan ging tot doodslag. In de nacht van 19 maart los 1 de verdachte met een gewe<an een aantal schoten op een aa|°0 de Schilkerweg gelegen t boot, waarin zich zijn f noten Frits Brouwer e.. de Vries bevonden. Zii werdf evenwel niet getroffen. Hie" was allemaal het gevolg va eil een zich reeds enkele jar«®° voortslepende ruzie, waar!i" ook een andere vrouw een r speelde. Op de bewuste avoi zou de verdachte zijn bedreijan en begaf hij zich naar 01 woonboot, waar hij enke ra schoten loste, onder meer de deur waarachter zich Fri 1® bevond. Een broer van veije' dachte zag kans hem het w ef pen afhandig te maken. KATWIJK Een 17-jarige bromfietser uit Wassenaar is gisteravond omstreeks acht uur door een auto aan gereden op de Boerslaan. De bromfietser moest wor den overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De auto werd bestuurd door een 24-jarige Katwijker. De bromfietser werd geschept toen hij vanuit de Schokkings- traat de Boerslaan wilde inrij den en bij die actie geen voor rang verleende. Burgerlijke stand SASSENHEIM GEBOREN: Astrid, d.v. van der Velde, J. W. M. en van Es. M.G.; Sebastiaan, z.v. Geenjaar, A. J. en van Ruiten. C. J. C.; Sophia H., d.v. Wowijs. H. T. en Eltering. M. J. S.; Martijn E., z.v. Koenen, H. L. J. en van den Brink J. W.;; Robertus C. z.v. Boekei, R.C. en Cornells, G. Z.; Alexandra, d.v. Voorthuls. A. en van Strien, W.; Ester, d.v. van der Ark, A. M. en Enthoven W. GEHUWD: Kühn, J. P. en ten Bosch, J. C. M.; van Mechelen, L. J. M. A. en Hoogeveen, A. T.; Van der Meij, J. T. W. en Kadé. P. A.; Alkemade. J. J. M. en van der Eist, G. M. J.; Molenaar, P. en Stoffer, A. C.; Buljs, J. W. en Kamphuls. J.; Faber A. A. en van Schaik. J. J.; Schreurs, G. C. M. en van Haarlem. T. A. M. Overleden: Langelaan. H. A. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen aan den Rijn gaat een milieu-ambtenaar aantrek ken. De man of vrouw moet kennis hebben van che mie om Openbare Werken op dit punt te verster ken. De milieu-ambtenaar komt waarschijnlijk per 1 januari 1981 in dienst. Voor eerdere indiensttreding is geen financiële ruimte volgens het college. Het aantrekken van de milieu- ambtenaar, die zich bezig gaat houden met de uitvoering van de Hinderwet, valt in het kader van de Wet algemene bepalingen Milieuhygië ne die 1 september van dit jaar in werking treedt De verdere invloed en uitwerking van de wet voor Alphen wordt bestu deerd door een werkgroepje onder voorzitterschap van de ge meentesecretaris. IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Het is niet uitgesloten, dat het recrea- tiebad „Het Wedde" al begin augustus voor het publiek toe gankelijk wordt. Dit is echter afhankelijk van het tijdstip waarop de bestrating gereed komt De officiële opening kan dan half augustus worden verwacht. Voorschotenaren kunnen vanaf dat tijdstip het recreatieproject bezoeken tegen een kennismakingstarief. De gemeente is van plan een aantal informatie-avonden te organiseren; de inwoners kunnen dan eveneens met project kennis maken. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 JULI 1980 PAGINAgT/ GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LISSE OVER TACHTIGER JAREN: LISSE De werkloosheid in de Bollenstreek zal in de tachtiger jaren toenemen. "Gezien de struk- tuur van de streek wordt echter geen omvangrijke werkloosheids stijging verwacht", aldus het jaar verslag 1979 van het Gewestelijk Arbeidsbureau Lisse (GAB). Het jaarverslag geeft overigens een algemeen beeld van de ontwikke lingen gedurende de gehele zeven tiger jaren die, zoals bekend, in de werkloosheidsontwikkeling een kentering brachten. "Strijdend te gen de werkloosheid hebben de GAB's de drempel naar de tachti ger jaren overschreden", aldus het GAB Lisse. Toch blijkt voor het gewest Lisse, dat de werkloosheid slechts in geringe mate is toegenomen. Het gemiddeld percentage werkloze mannen is twee procent terwijl dit landelijk vier a vijf procent bedraagt. 1979 was trouwens een slecht jaar voor ge-* west Lisse; 1978 bracht gemiddeld 627 werklozen voort, 1979 daarentegen al weer 724. Eén en ander is onder meer verklaarbaar door het toenemende aantal vrouwen dat in de gelegenheid komt om een baan naast het huishouden te aan vaarden. De nieuwe wet op arbeid voor buitenland se werknemers had nauwelijks gevolgen voor de bedrijven in de Bollenstreek. Het jaarverslag: "Deze wet heeft vooral de be langstelling gekregen door het feit dat de •werkgever bij overtreding van de wet gestraft kan worden met onder andere een hechtenis van ten hoogste zes maan den en een geldboete van ten hoogste tienduizend gulden per illegale werkne mer. Telefonisch hebben enkele werkge vers wat verontrust gereageerd op de in voering van de Wet. Voor zover ons be kend zijn in de Bollenstreek weinig illega len door de werkgevers ontslagen. Ont slagaanvragen voor illegalen worden bij het GAB nu eenmaal niet ingediend". De huisvesting van het GAB aan de Heereweg wordt ook verlaten. Deze behuizing voldoet niet meer aan de huidige eisen. Het ministe rie van Sociale Zaken heeft aan de Rijksgebouwendienst opdracht gegeven om nieuwe huisvesting te zoeken. De planning van het mi nisterie is om de nieuwbouw eind 1982 gereed te hebben. De voorzitter trouwt Bert Bouwmeester (33) uit Rijpwetering trad gister middag op het Katwijkse stadhuis in het huwelijk met Cora van der Plas (26) uit Roelofarendsveen. Op zich niets bijzonder zult u zeggen, er trouwen er da gelijks honderden. Het gaat hier echter om de voorzitter van muziekvere niging Noméro, dus niet zo maar de eerste de beste. Het muziekkorps wilde zich natuurlijk niet onbetuigd laten op deze mooiste dag uit het leven van hun voor zitter en luisterde de plechtigheid op met een vrolijke serenade. Het paar dat elkaar nu plechtig heeft beloofd om in voor en tegenspoed bij elkaar te blijven kent elkaar van de Ripse toneelvereniging 'Maskerade'. Samen heb ben zij op de planken ge staan; hij als blinde en zij als verpleegster. Zij zijn overigens in Katwijk ge trouwd door de sterke bin ding van Cora met haar geboorteplaats. NIEUWVEEN/DEN HAAG Wegens veroorzaken va dood door schuld, veroordeelde de Haagse rechtbank een 3 jarige in Gouda gevestigde directeur van een overslagb drijf tot 1250 gulden boete en voorwaardelijk zes maande intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van tw< jaar. De officier van justitie had 2500 gulden boete en o voorwaardelijk zes maanden intrekking rijbewijs gevo derd. Met de door hem bestuurde bestelauto reed verdachte op h kruispunt van de Provinciale-Achterweg te Nieuwveen en g; geen gevolg aan de waarschuwing van het daar geplaatste stq bord, maar reed met vrijwel onverminderde snelheid de kru sing op. Er volgde een botsing met een auto die voorrang had waardot een kettingbotsing plaatsvond. Een oom van verdachte die i het busje zat. werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse ove: leed. Verdachte bekende de diverse waarschuwingsborden nii te hebben gezien, mede doordat hij zat te praten en het reger achtig weer was. ROELOFARENDSVEEN Het krakerspaar mag nog enkele weken blij ven wonen in het door hen gekraakte pand aan de Noorderhemweg 40 in Roelofarendsveen. In elk geval tot na de uit spraak van de commis sie voor Bezwaar- en Be roepschriften die gister-, avond hiertoe besloot De woning die in feite niet meer dan een schuur zou mogen zijn, werd op 22 april van dit jaar gekraakt Inmid dels loopt ook al een procedure voor de Raad van State tegen een ge meentelijke beslissing tot ontruiming. Het paar kraakte enkele maanden geleden het dicht bij de Braassem gelegen pand van een tuindersbedrijf. De grond rond de woning was volkomen overwoekerd door onkruid, de aangrenzende kassen verkeer den ook in een vervallen staat. Het bedrijfspand dat eigenlijk een schuur voor de tuinderij zou moeten zijn, bood daaren tegen een uitstekende aanblik. Het huisje heeft een kamer en een aparte wasruimte met lig bad en toilet, rondom thermo- plane beglazing, centrale ver warming, een keuken met warm en koud stromend wa ter, afzuigkap en kookstel. De krakers hebben een vliering bedrijfsgebouw liet gisteren voor de commissie weten dat hij het pandje nodig had. Hij had het perceel tuingrond ge vormd door samenvoeging van twee voormalige tuinderijen. Als gevolg van tijdelijke finan ciële problemen door familie omstandigheden kon hij niet het nodige investeren om snel een rendabel bedrijf te stich ten. Nu deze problemen uit de wereld zijn, staat niets meer in de weg om de grote plannen te verwezenlijken en grond, kas sen en bedrijfsgebouw weer in gebruik te nemen. Diverse mensen hebben hem al ge vraagd het bedrijfsgebouw te mogen huren voor bewoning, maar op grond van het be stemmingsplan moest hij de toestemming weigeren. De huidige krakers wonen er nu wel en betalen geen huur. On der de grond zou nog een ar chief zijn opgeslagen. De eige naar toonde de commissiele den een luchtfoto uit 1976 waaruit bleek dat het tuin dersbedrijf toen wel in gebruik was. Hij toonde begrip voor de krakers, maar noemde de actie een regelrechte inbraak en huisvredebreuk. De krakers beschuldigden de eigenaar op hun beurt van het hebben van ge heel andere plannen. De man zou ter plekke een camping willen aanleggen en daarom de gronden voor tuinbouw onbruik baar hebben gemaakt. vervaardigd zodat een slaap zolder ontstond. Kort na de geslaagde kraakactie besloten b. en w. dat het pandje on truimd moest worden. Tegen die beslissing gingen de kra kers in beroep bij de gemeen telijke commissie en vroegen de Raad van State om schor sing hangende de beroepspro cedure. De voorzitter van de betreffende afdeling van de Raad van State concludeerde op 16 mei, dat het bedrijfspand „zowel uiterlijk als naar in richting sterk op een woning lijkt en nimmer voor agrari sche doeleinden is gebruikt". Ook werd tijdens de zitting op gemerkt, dat „het wel aardig is om na gedane arbeid de han den te wassen, maar dat een bad was overdreven is". Tij dens de procedures mochten de krakers derhalve blijven De 62-jarige eigenaar van het Het leuke huisje aan de Noorderhemweg dat eigenlijk een schuur zou moeten

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4