Thuishaven watersport vereniging geopend Nieuwe fiets voor bezorgster Laura fietsvier daagse verwacht 2000 deelnemers Zilveren priestersfeest in Noordwijkerhout Pro ecclesia et pontifice voor Langeraarse kerkmeester Oude panden Nieuwveen worden gesloopt DANKZIJ KRANTENLEZERS Ivo Ramaekers uit Noordijk wint de TourdeLisse Veel belangstelling fancy fair Hoogmade Welzijnsraad op deï vingers getikt REGIO LEIDSE COURANT L. MAANDAG 30 JUNI 1980 PA(SJ N E Roeiwedstrijd op De Does HOOGMADE De plaatselij ke jongerenvereniging NKJB organiseerde afgelopen week end traditiegetrouw weer roei- wedstrijden op het water de Does. De uitslag luidt als volgt: bij de dames werd Ellie van Leeuwen eerste, Hendrien van Leeuwen tweede, derde werd Mieneke Elstgeest terwijl An nie van Leyden op de vierde plaats beslag legde. Bij de he ren werd Piet Kraan eerste, gevolgd door Cor Borst als tweede, Theo Kraan als derde en John van Leeuwen op de vierde plaats. KORTWEG WARMOND Kunstenaar Piet de Boer exposeert tot en met 15 augustus 26 aquarellen in restaurant "De Stad Rome" aan de Baan 4. Het restaurant is dagelijks vanaf vijf uur geo pend; 's maandags is 'Rome' echter gesloten. VOORSCHOTEN In de hal van het Cultureel Centrum wordt vanaf morgen tot 15 au gustus een tentoonstelling ge houden met kunstwerken die normaliter de muren van het gemeentehuis sieren. Te zien zullen zijn: schilderijen, teke ningen, aquarellen, prenten, foto's, keramiek en beeld houwwerk. Met uitzondering van 's zondags is de tentoon stelling dagelijks geopend van 9-12 uur en van 14-17.30 uur. NOORDWIJKERHOUT De officiële heropening van van de Rabo-bank aan de Dorpsringweg 1 in Noordwij kerhout vindt vrijdag 11 juli om vier uur 's middags plaats door dr. A.J. Verhage, voor malig voorzitter van de Hoofd directie van de Centrale Rabo bank. Tijdens de heropenings ceremonie zal de heer Verhage de buizenpostinstallatie in werking stellen en een ge schenk aan de burgerij aanbie den. De paters missionarissen J.A.J. van der Slot (midden) en L.J. van der Raadt (rechts) uit Noordijkerhout vierden gisteren in de St.Vic- torkerk hun zilveren priesterfeest. Beiden zijn 25 jaar als missionaris werkzaam in Brazilië. Tijdens de gistermorgen gehouden eucharis- tie-viering ter gelegenheid van dit feestelijk gebeuren sprak pastoor Hooymans (links) een welkomstwoord. Gepreekt werd door pa ter P. de Ridder. Na de eucharistie-viering was er een druk bezochte receptie. LANGERAAR De heer C. J. Pieterse is gisteren onder scheiden met de pauselijke de coratie Pro Ecclesia et Ponti fice. Hij heeft deze versierse len gekregen voor het feit dat hij gedurende een kwart eeuw zitting heeft in het kerkbe stuur van de H. Hadrianus, waar hij de functie van pen- -ningmeester bekleedde. De uitreiking van de onderschei ding had plaats in de gemeen schapsruimte van de Aeres- tijnschool, waar de jubilaris en zijn echtgenote na een kerkdienst in de parochiekerk een receptie werd aangeboden. De heer Pieterse (64) was al in zijn jeugd aktief in het Lange raarse verenigingsleven. Hij was een aktief lid van de Kat holieke Jeugdbeweging, en meer dan een kwart eeuw be stuurslid van het Wit-Gele Kruis. Ook voor de plaatselij ke bibliotheek verrichtte Pie terse veel werk. In 1955 kwam hij in het kerkbestuur waar hij zich ging bezig houden met de financiële administratie. Na Jarenlang verbonden te zijn aan diverse veilingen als kassier-boekhouder trad Pie terse later in dienst van de Ra bobank te Nieuwveen waar hij thans een leidende functie heeft. IN VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Loco-bur gemeester L. Marselis opende zaterdagmiddag het eerste ge deelte van de "Thuishaven" van de Watersportvereniging Voorschoten (WW) in de Kerksloot aan de Molenlaan. Terwijl het water niet alleen in de Kerksloot maar ook overvloedig uit het wolken dek stroomde kwam het echt paar Marselis het dorp binnen varen en knipte een lint, ge spannen over de Kerksloot door. NIEUWVEEN Drie van Nieuwveens oudste panden, Jt G'loof", „d'Hoop" en „dTiefde", zullen binnen af zienbare tijd tegen de grond gaan, ter verbetering van de verkeerssituatie in de Dorps straat De raad zal hiertoe waarschijnlijk beslissen in de openbare raadsvergadering van morgenavond. In het bestemmingsplan Kat tenburg-Blokland is bepaald dat het gedeelte van deze straat, tussen Huize Ursula en de r.k. kerk, tien meter naar achteren geplaatst moet wor den om de trottoirs flink wat meters te kunnen verbreden. De drie panden staan sinds 1977 op de monumentenlijst vanwege de oudheidkundige en volkskundige waarde van de drie 18-eeuwse gevelstenen die het geloof, de hoop en de liefde voorstellen. De huizen zijn eigendom van de r.k. pa rochiële Charitas Instelling te Nieuwveen die zich bereid heeft verklaard de eigendoms rechten over te dragen aan het r.k. bestuur, dat op haar beurt de gemeente de toezegging heeft gedaan de grond waarop de huizen staan te verkopen. De drie gevelstenen zullen bewaard blijven en ingemet seld worden rechts van de in gang van de r.k. kerk. Voor de driehonderd Voor- schotense gezinnen die lid zijn van de Watersportvereniging een gebeurtenis waar vijf jaar op werd gewacht. Vijf jaar ge leden verenigden de kleine botenbezitters zich en klopten bij het gemeentebestuur aan om legale ligplaatsen te krij gen in het gemeentelijk water. De chaos welke onder andere aanwezig was in de Kerksloot vroeg dringend om een oplos sing. Vele botenbezitters had den zonder toestemming hun bootje gemeerd. Het werd een rommelig geheel, te meer, daar het gezag op het water ontbrak. Thans heeft de WW het eerste deel van de Kerks loot mogen pachten van de ge meente en de opzet is dat in overleg met alle bewoners langs de Kerksloot een grote thuishaven gemaakt wordt voor kleine bootjes. Vijftig lig plaatsen zijn de eerste start voor een groot plan om te ko men tot een juiste gebruik van het water in Voorschoten dat in verbinding staat met het grote recreatiegebied "De Vlietlanden". Loco-burgemeester Marselis wees nadrukkelijk op de goede samenwerking tussen het par ticulier initiatief van de vere niging en de wil van alle ge meenteraadsleden om ieder te vreden te stellen voor zover mogelijk. De tweede fase van de "Thuishaven" wordt gelijk tijdig gerealiseerd met de eer ste fase van de woningbouw in het plan Bijdorp. Goed overleg met de bewoners langs het wa ter is noodzakelijk omdat ve len daarvan al jaren min of meer beslag gelegd hebben op het stukje water dat gelegen is voor de eigen woning. De wil is er bij de Watersportvereni ging om ieder zoveel mogelijk tegemoet te komen en voorzit ter Zuiderduin deed zaterdag middag een dringend beroep op de bewoners van de Krim- wijk, het tweede deel Molen laan en de Carel Fabritiuslaan om samen rond te tafel te gaan zitten. In Voorschoten bestaan ook plannen om te komen tot een jachthaven voor de grote luxe boten, maar deze plannen staan^geheel apart van de klei ne thuishavens van de Water sportvereniging, die voor Voorschotenaren met een klei ne bootje legale ligplaatsen wil maken. Gonda Duivenvoorden met haar nieuwe fiets. NOORDWIJK Gonda Duivenvoorden (16) uit de Van Limburg Stirumstraat te Noordwijkerhout heeft een nieuwe fiets. Dank zij enkele spontane reacties van mensen, die in de krant hadden gelezen hoe zij van haar karretje was beroofd, dat zij van haar verdiende, zuinig opge spaarde geld had gekocht. Maanden achtereen had zij kranten bezorgd, totdat zij de vijfhonderd gulden bij elkaar had om het rijwiel te kopen, waarmee zij in de komende vakantie zou meerijden in de Laura-rit. Vol trots reed zij op de fon kelnieuwe aanwinst naar de badplaats. Maar even stond de fiets voor een ijs- salon. Stevig afgesloten met een kabelslot. Toen zij echter buiten kwam was de fiets weg. Meegenomen door een zwijntjesjager, die later werd gepakt, maar achter z'n kiezen hield waar hij Gonda's eigendom had gelaten. Het trieste verhaal kwam in de kranten. En daar kwamen hartverwarmende reacties op. Een lezer, die onbekend wenste te blijven, stuurde honderd gulden naar de re- daktie, en een andere depo neerde vijf en twintig gulden bij de Noordwijkse recher che. Een derde man, die het bericht in de kranten had ge lezen, beloofde het restant te zullen aanvullen, maar liet het afweten toen het op beta len aankwamen. Dit kwam enkele Noord wij kers ter ore, die verder in de anonimiteit willen blijven. Die fiets móét er komen, was het eenparig oordeel, want het meisje, dat door weer en wind had gezord, dat de krant op tijd in de bus lag, mocht haar vakantie niet missen. Een van hen nam contact op met de rijwielhan delaar Van Dam uit de Ha venstraat te Noordwijker hout, die ook de vorige fiets "had geleverd. Van Dam had nog precies zo'n karretje staan. Hij werkte spontaan mee door het geven van een forse reductie op de prijs. Honderdvijf en twintig gul den was al binnen en de bad- plaatsbewonders vulden de rest aan. Vrijdagmiddag haalde Gonda haar fiets af. Verrast, enorm blij en dankbaar voor zoveel spontaan, .echt medeleven <^an hulpvaardige onbekende vrienden. Noordwijker Ivo Ramaekers heeft zaterdagavond de 24ste Tour de Lisse gewonnen. Deze kopman van de ploeg van het Haarlems Dagblad heeft daarmee de verwachtingen die daar omtrent In de loop van deze „Tourweek'' werden gesteld beantwoord. Toch was het een spannende strijd, die tot de laatste minuten duurde. Die laatste minuten speelden zich af tijdens de Individuele tijdrit van zaterdag die op het Spekke- laanparcours werd gereden onder niet al te grote publieke belangstelling, waaraan de slechte weersomstandigheden wel debet zullen zijn geweest. De tijdrit werd een overwinning voor Ivo Ramaekers, op de tweede plaats gevolgd door Ralph Mens, derde werd Jan van Duin, vierde Edward Hagen en vijfde werd Ton de Klerck. Ivo Ramaekers reed de laatste rit In de gele trui. Edward Hagen was de beste In de kategorle B renners (al gedurende de ge hele Tour) en verdiende daarmee de witte trui. De groene trui die steeds beschikbaar was voor de renner die de grootste sprongen in het algemeen klassement maakt, werd veroverd door Ardré van Reek en de ploeg van Schuit werd overwin naar In het algemeen ploegenklassement. Op 22 augustus zal de jaarlijkse feestavond van de Tour de Lisse worden gehouden in gebouw 't Trefpunt aan de School straat In Lisse. Op deze, vanouds zeer gezellige avond, zal nog uitgebreid worden nagekaart over het wel en wee van deze tour en natuurlijk zullen dan de diverse prijzen en pre mies worden uitgedeeld. Volgend jaar hopen de organisatoren de Tour de Lisse voor de 25ste keer te kunnen laten rijden. Men is al druk bezig met de eerste voorbereidingen voor deze jubileum-tour, die zeer zeker Iets speciaals zal gaan worden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Fietsliefheb- bers kannen deze week hun hart ophalen in Alphen aan den Rijn. Deze dagen staat dan namelijk geheel in het teken van de fiets- sport. Hoofdstuk vormt uiteraard de jaar lijks terugkerende „Laura Fietsvierdaagse". Deze wordt gereden vanaf morgen tot en met vrijdag 4 juli. Men kan kiezen tussen afstanden van 150 en 100 kilometer. Uit het aantal aanmeldingen valt af te leiden dat de opkomst dit jaar ongekend groot zal zijn. De organisatie van het „fietsfestival" ver- wachtn rond de 2000 deelnemers, een absoluut record. Gestart wordt elke morgen om acht uur en men verwacht de fietsers vóór half zes te rug. Aan het fietsfeest gaat ook al weer vol gens oude traditie vanavond een feestavond linistei ndigd 600 it begroti er ziel vooraf. Op het Lauraplein wordt de vier dan ingeleid door een barbecue. De vrolij rolers uit Woerden zullen het geheel mi_ omlijsten. I| Vanavond vindt ook de bekende wiel-Er voor beroepsrenners plaats: de Zes van 1 Gouwe. Woensdagavond 2 juli wordt vooi wielerronde gereden rond het Lauraplc* "W" organisatie hiervan rust in handen van d fl en fietsclub Avanti. Donderdagavond zul deelnemers van de Laura, met nog één da I sen voor de boeg, even kunnen uitblazen] restaurant van Avifauna waar het La" wordt gehouden. Uitsluitend bestemd Lauradeelnemers met introducées. Op vri vond vindt in gebouw Nabij (op het Laur( een afscheidsavond plaats. Deze avond muzikaal begeleid door het Trio Britting A 1 De in het weekend gehouden fancy fair ten bate van de hand- en voetbalvereniging MMO, de Harmonievereniging en het cultu reel centrum in Hoogmade is een groot suc ces geworden. Vooral tijdens de avonduren van beide dagen was er in De Schuur, die was omgetoverd tot een waar pretpark, door de grote drukte bijna geen doorkomen Er waren diverse kraampjes een rad avontuur en een kop van jut. Hoewel hfi drag dat de fancy fair heeft opgeleverd niet helemaal bekent is, kan wel wordenj genomen dat de verenigingen zeker we I een goede financiële steun kunnen rekel/ ALPHEN AAN DEN RIJN Alphense welzijnswed (krachten werkzaam bij instellingen die werkzaam ziji\t p] sociaalcultureelgebied) hebben ernstige bezwaren gemat ejr tegen de werkwijze van de kort geleden opgerichte mjn zijnsraad. Deze bezwaren zijn gevat in een een brief gerfag aan het college van burgemeester en wethouders. In de brief geeft het comité een opsomming van tal van kl ten tegen deze nieuwe raad die straks de jeugd- en cultu raad gaat vervangen. Met name zijn de welzijnswerkers van ning dat de Alphense bevolking onvoldoende inspraak heef de huidige opzet. Vooral dat deel van de bevolking dat niet organiseerd is in één van de Alphense instellingen. Ten aan van de behandelingsprocedure menen de welzijnswerkers da inwoners van Alphen onvoldoende worden betrokken bij det spraak, dat de welzijnsraad blijkbaar de „inspreker" is ge\ den, maar niet berekend op de haar toebedachte taken en da'N welzijnsraad is gecreëerd om over een orgaan te beschik 1 waarnaar verwezen kan worden, indien de gemeenteraad j tieke beslissingen heeft genomen verband houdende met soc culturele zaken. Al met al meent het comité dat de welzijnsi jm een extra sluis is geworden tussen bewoners en gemeenter In de brief zeggen de welzijnswerkers dat de betrokkenheid vele vrijwilligers in het welzijnswerk zal teruglopen daar jg] meestal gekozen hebben voor een stuk uitvoerend w ge, „Slechts enkele vriiwüligers kiezen voor bestuurlijk werk. V a t- neer nu een procedure van boven af wordt opgelegd zal het sot thousiasme van deze mensen aanzienlijk teruglopen", aldu i a brief. De welzijnswerkers menen dat de inspraakprocedures moi veranderen en verwijzen naar een gemeente als Delft waar beter zou gaan. „In deze stad wordt het recht op welzijn i ons idee beter ingevuld, en meer in handen gelegd van de be M ners zelf". ■*- Woonwagenkampje Wassenaa nabij Ammonslaant je WASSENAAR Het aanwij zen van twaalf woonwagen standplaatsen levert de ge meente heel wat moeilijkhe den op. De mogelijkheid aan de Ruigelaan is niet in over eenstemming met de door het rijk opgestelde richtlijnen. Deze houden in, dat het woon wagenkamp in de directe om geving van woningen, scholen en winkels moet staan, om het integratieproces te bevorde ren. Het college heeft nu met in stemming van de provincie plaatsing bij het Ammonslaan- tje en in mindere mate in de Hoge Klei als beste mogelijk heden genoemd. Zij wil de plaatsing aan de Ruigelaan mogelijkheid echter schrappen. Wanneer de vincie dit afwijst kan zij een plaats bepalen, waf wellicht de belangen woonwagenbewoners zw Sl

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4