„Door Lambert van der Berg sneller geworden" Derde ,Zes van Rijn en Gouwe' maandag van start Cees van der Velden favoriet voor het Europees kampioenschap r MARCEL HONSBEEK EN SANDRA DORLAS were e en erg t icces. il lai ewet kaar ps da, I van 1 >ploe ,mon Marcel Honsbeek en Sandra Dorlas: twee Ne derlandse jeugdkam pioenen met toe komst. LEIDEN De Bataven konden af- Selopen maandag opnieuw enige le en huldigen. Sandra Dorlas en Mar cel Honsbeek waren in Groningen Nederlands jeugdkampioen gewor den. Voor de Bataven een reden om feest te vieren voor ons een reden om een keer te spreken met de beide Leidse toppers. Al enige weken verkeert Sandra Dor las in topvorm. Tijden als 55.8 op de 400 meter en 25.4 op de 200 meter maakten haar tot favoriete bij de Nationale jeugdkampioenschappen. De B-juniore liet zich in Groningen niet verrassen. Met 56.64 was zij zelfs sneller dan de A- meisjes, hetgeen haar een uitnodiging opleverde voor een interlandwedstrijd voor A-juniores. Sandra Dorlas is dit seizoen veel sneller geworden. Zij dankt deze vooruitgang vooral aan de trainer Lambert van der Berg. „Sinds ik van Gijs Hoope naar Lambert ben overgegaan ben ik sneller geworden. Lambert ontziet je niet op de trainingen en dat heeft een goede invloed gehad." Met vier geheel op lo pen gerichte trainingen in de week - „Ik zou nog graag wat aan de spring- nummers en het hordenlopen willen doen, atletiekonderdelen waar ik vroe ger ook goed in ben geweest, maar een blessure aan mijn voet zorgt ervoor dat dat niet kan" - heeft zij veel aan snel heid gewonnen. Steun Lambert van der Berg is overigens niet alleen de trainer die Sandra naar de top brengt, hij is ook de „mentale begeleider". „Ik ben altijd erg zenuwachtig voor een wedstrijd Lambert is dan een grote steun voor mij." Ook in Groningen was Lam bert aanwezig om zijn pupil naar het goud te zijn sprinten. In de toekomst hoopt Sandra niet al leen sneller te gaan ook wil zij weer te rugkeren naar haar andere favoriete nummers: springen en hordenlopen. „Misschien kan ik in de herfst weer wat aan die nummers gaan doen. Ik hoop dat die blessure aan mijn voet, waar ik nu steunzolen voor gebruik, dan weer wat minder is. Ik heb die on derdelen altijd leuk gevonden." Als C- meisje heeft zij verder al aangetoond dat zij in elk geval niet alleen wat lo pen betreft tot de nationale top behoort, met ruim vijf meter ver draaide zij toen ook al mee in de top van de ranglijsten. Talent is er dus volop aanwezig, alleen blessures lij';en haar op haar weg naar de top te kunnen stuiten. Furore Evenals Sandra Dorlas is Marcel Honsbeek een B-junior. Daarmee lijkt een van de weinige overeen komsten al genoemd. Marcel Hons beek is al jaren een loper, die voor namelijk op de middenafstand uit komt. Als D-jongen maakte hij furore op de 1000 meter, bij de C-jeugd was hij terug te vinden in de voorste linies bij de 1500 meter en als B-jongen heeft bij dan nu een kampioenschap veroverd op de 3000 meter. „Dat kampioenschap kwam voor mij wat onverwacht. Het was de eerste keer dat ik die afstand liep. Ik wilde het gewoon een keer proberen en ver wachtte eigenlijk alleen een belangrij ke rol te kunnen spelen in Lj va) sprint, bij een langzaam tempojïdoen allemaal wat anders. Het gii% erg dan verwacht en met de bestetroc/r tijd van 8.55.5 werd ik eerste." fete hi Marcel voorlopig niet meer ofj)e g meter uitkomen. Zijn favorieL/a/m« mers blijven 800 en 1500 n\elei0pgeh, laatste onderdeel hoopte hij oqnaar te worden maar een slechte u hai hield hem in Groningen uit <f y5 ie „Ik plaatste mij nog wel met faaturt in de series, maar ik was gewoel heb. om in die finale te lopen." 1 het w Voor Marcel dus niet allee positieve ervaringen in Gr chtig toch kijkt hij met genoegen gevolg afgelopen weekeinde tem ming, hoopte op een eerste plaats, Te ik behaald en dus ben ik ie^'e eta Voor Marcel is de geschiede Uingè de slechte massage - „Ik da was die vent er wat van kon, mi ,Kn l bleek dus niet zo te zijn" - m|;n da zelfs een les, die hem in de tot nog veel kan opleveren. In el wordt van Sandra Dorlas en Honsbeek nog veel verwacht ]ad t FOLKERT JAN GEE] igènl Jan 'WERK VERSCHAFFING' VOOR NIET TOUR-RENNERS ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de Ne derlandse professionele wielrenners die af gelopen donderdag niet vertrokken in de ruim 3700 kilometer lange Tour de France gaat maandag in Alphen aan den Rijn de Zes van Rijn en Gouwe van start. Het is dit jaar voor de derde keer dat deze zesdaagse etappe-wedstrijd wordt gehouden. De orga nisatie is in handen van de Ren en Tourclub Avanti uit Alphen aan den Rijn en de Ren en Tourclub Excelsior uit Gouda. Dit in sa menwerking met een regionaal ochtendblad. Aad van den Hoek, de winnaar van vorig jaar, doet niet mee. Van den Hoek heeft een maagzweer maar was, wanneer hij gezond was geweest, toch met de ploeg van Peter Post naar Frankrijk vertrokken. In zijn plaats rijdt Bert Oosterbosch nu in de Tom en is dus ook niet beschikbaar voor deze zes daagse etappe-wedstrijd. Toch heeft de organisatie kans gezien een rede lijk sterk rennersveld bijeen te krijgen. On langs nog werden Gerrie van Gerwen (hij reed vorig jaar drie dagen in de oranje leiderstrui), de neo-prof Ad Wijnands en de Belg Wilfried Wezemael bereid gevonden deel te nemen aan de Zes van Rijn en Gouwe. Wezemael is de eni ge buitenlander in het Nederlandse gezelschap dat bestaat uit precies veertig wielrenners. Ook Kees van der Wereld zal, evenals vorig jaar, aan de start verschijnen. Hij heeft daar gezel schap van Piet van Katwijk en Theo Smit, twee coureurs die zeker als favorieten voor de eind zege mogen worden beschouwd. Verder rijden ondermeer nog mee: Jan en Adrie van Houwe- lingen, Martin Havik, Theo Gevers, Herman Ponsteen en Jan van Tilborg. In totaal is er voor de veertig wielrenners een prijzenbedrag van veertigduizend gulden be schikbaar. In zes etappes in vijf plaatsen zullen de coureurs om dat geld rijden. De eerste etappe-plaats is Alphen aan den Rijn. daar gaan de renners om kwart voor acht van start om een criterium van honderd kilomter te rijden. Daarvoor, om vijf uur, wordt de Zes van Rijn en Gouwe door middel van een prominen- tenwedstrijd geopend. Aan die prominenten- koers (afstand 25 kilometer) doen Bram Sleu- wenhoek, IJf Blokker, Dik Bruynesteyn, Fred Oster, Wim Breukink, J Nieuwenhuizen Kru- seman, J Verkaik, A van Meerveld, J Haanstra, J Hylkema, M van de Steen, J Geelhoed en Jac Noordam mee. Na deze rit wordt om kwart over zes begonnen met een koers voor liefheb bers. Een en ander gebeurt in de Jongkindt Co- ninckstraat in Alphen aan den Rijn. Boskoop is dinsdag de tweede etappe-plaats. Om kwart voor zes wordt door de dames een koers over 45 kilometer gereden. De profs wor den om kwart over zeven weggeschoten. Plaats van handeling is de A.P. van Neslaan. De derde plaats die door de Zes van Rijn en Gouwe woensdag wordt aangedaan is Gouda. Daar is het eerst de beurt aan de liefhebbers en veteranen alvorens Burgemeester van Hofwe gen op het circuit aan de Krugerlaan om kwart over zeven het startschot voor het prof-criteri um lost. Bodegraven is donderdag etappe-plaats num mer vier. Daar komen in het voorprogramma de amateurs uit de streek aan bod. Ook in Bo degraven (parcours Vijverlaan en omgeving) beginnen de professionals om kwart over ze ven. Vrijdag staat Waddinxveen (circuit rond de Peuleyen) als vijfde etappe-plaats centraal. Daar komen om half zes de junioren in actie. De profs vertrekken weer om kwart over ze ven. De zesdaagse wordt zaterdag in Alphen aan den Rijn besloten. Daar een uitgebreid voorpro gramma. Begonnen wordt een met een drietal jeugdwedstrijden voor jongens en meisjes van 12, 13 en 14 jaar. Daarna, om één uur, is het de beurt aan de ruim honderd amateurs om op het circuit in de Alphense nieuwbouwwijk Ridder- veld de Ronde van Alphen aan den Rijn te rij den. Rond half vier vormt de laatste etappe van de Zes van Rijn en Gouwe, gestart wordt op de Burgemeester Bruins Slotsingel, het sluitstuk van dit zesdaags wielerevenement. De winnaar van vorig jaar, Aad van den Hoek, niet in staat zijn titel te verdedigen. GRAND PRIX POWERBOAT HOLLAND OP ALPHENSE ZEGERPLAS STERK BEZET Cees van der Velden nog steeds op eenzame hoog- ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de Grand Prix Power Boat Holland die vandaag en morgen op de Zegerplas in Alphen aan den Rijn wordt ge houden staat één grote vraag cen traal. Zal het Speedboatpiloot Cees van der Velden opnieuw lukken de race in Alphen met grote overmacht, te winnen, of moet Van der Velden dit weekeinde buigen voor de con currentie? Van der Velden, die vorig jaar alle (4) heats op zijn naam schreef, kan rekenen op grote inter nationale tegenstand. Piloten als de Britten Roger Jenkins, Tom Perci- vaL Bob Spalding, de Fransman Francois Salabert, Birger Halsaa uit Noorwegen, de Italiaan Molinari en de Nederlanders Hans Pelster en Reddv Kokkerdee zullen in Alphen aan den Rijn aan de start verschij nen. Re na to Molinari is ongetwij feld de grootste tegenstrever van Cees van der Velden. Dit illustere rennersveld (bijeen ge bracht door de Nederlandse Speedboat Club) start in de OZ klasse en zal strij den om het Europees sprint-kampioen schap in die zware klasse. In de OZ wordt gevaren met boten waarvan de motor een ongelimiteerde cilinderin houd boven de twee liter mag hebben. Die motoren leveren vermogens van 300 tot 400 pk. Van der Velden c.s. va ren vier heats, vandaag twee en mor- §en weer twee. Van die vier heats gel en de beste drie. De OZ-klasse start vandaag om kwart over een én om half vier, voor morgen gelden dezelfde tij-, den. Burgemeester Paats van Alphen aan den Rijn zal het startschot voor het Europees kampioenschap lossen. Naast deze OZ-klasse komen verder alle klassen die de speedboatsport kent in actie. Warmonder Cees Voordouw, een plioot die vorig jaar met de speed boatsport begon en prompt de Drie Uur van Amsterdam won, start dit week einde in de Nationale klasse I. Naast Voordouw komen ondermeer Dieleman uit Spakenburg, Anja Vianen, een meisje van zestien jaar dat dit weekein de voor het eerste aan een dergelijke wedstrijd meedoet, en Theo Broekhof in deze klasse uit In de nationale klasse II verschijnt eveneens een zeer sterk gezelschap aan de start Wiep Torenvliet, die vo rige week in het Engelse Bristol wereldkampioen werd. Leen Eike lenboom uit Hoorn en Jan de Vreen die momenteel leider is van het alge meen klassement dat geldt voor het Nederlands kampioenschap, zullen varen op de Alphense Zegerplas. Verder wordt in Alphen gevaren in de ON, OE en SE-klassen. Ook hier is rui me internationale deelname. Bij voldoende belangstelling beleeft de speedboatsport dit weekeinde een wereldprimeur. De organisatie heeft een wedstrijd in de nationale junior klasse uitgeschreven. Aan die race mo gen alle standaardboten meeedoen. Bo ten met motoren van 350 tot 550 cc (vermogen van 25 tot 40 pk). Voor waarde voor deelname aan deze race is, dat de deelnemer nog nooit aan een speedboatrace heeft meeegedaan en wanneer hij wil meevaren een helm en een reddingsvest meeneemt. Iedereen kan zich inschrijven voor deze wed strijd, de inschrijftermijn sluit pas bij de start. De speedboatraces op de Alpheuse Zegerplas (nabij sportpark Bijlen) gaan vanmiddag en morgen om half een van start Het laatste startschot wordt op beide dagen om vijf uur ge lost De toegang tot het volgens de organisatie van de Grand Prix Po werboat Holland 'meest veilige en Ideale water van Europa' is gratis. Uniek Een unieke zaak toch, dat dubbele lands kampioenschap van Noordwijk. Eerst dat eerste team, afgelopen weekeinde dat twee de elftal. De 3-0 zege op PSV 3 laat geen twijfels over. De reserves van Noordwijk sloten met die overwinning een, zoals gezegd, uniek sei zoen at. Maar, hoe succesvol ook: door die. twee landstitels heeft de Noord wijkse club zich wel fors in de problemen gestoken waar het de komende voetbaljaargang be treft. Het kan immers niet beter? De top is bereikt en eigenlijk kan alleen een afdaling wachten. Een minder aantrekkelijk uitgangspunt voor een nieuw aangetrokken prestatiebe- wuste trainer, zo lijkt bet tenminste. Uniek (2) |YI\ Be a En dan in bet bijzonder het door de tdfc j1^ van de KNVB zaterdag afgewerkte sjwoi Piet Buter, heet die opvolger van zo succesvolle John Eelman. Een oefenmeester die, begin van dit jaar, wel wist dat hij een contract tekende bij een sterke amateurclub, maar er ongetwij feld geen benul van had dat hij aan het werk zou gaan bij een Nederlandse kampioen. Een dubbele Nederlandse titelhouder zelfs... Wij zijn dan ook uiterst 'benieuwd naar de ge moedstoestand van deze nieuw Noord wijkse coach en hopen daar binnenkort enig uitsluitsel over te verkrijgen. Hetgeen dan weer betekent dat u binnen afzienbare tijd zult worden geïn formeerd over de huidige doelstellingen van de heer Buter. Einde Overigens mag het u duidelijk zijn gewor den dat er deze week een einde is gekomen aan de amateurcompetitie '79-'80. Zaterdag kwamen Quick Boys en Noordwijk 2 als laatste 'regionale' clubs in actie en afgelo pen woensdag nog sloten bekerwinnaars Ar- nemuiden en DESK bun competitie at. Re den voor een Hutspo(r)t-redactionelc terug blik. Wank Quick Boys-secretaris Ouwehand mag dan hebben verklaard de uitloop van de competitie tot 21 juni 'niet lachend, maar ze ker ook niet builend' te hebben geaccep teerd, wij menen toch dat de amateuristisch voetbalseizoenen tegenwoordig echt te lang duren. Neem nu zo'n afgelopen voetbaljaar. Einde (2) Eind juli begon een beetje vereniging training. In augustus wachtten de oefiQna strijden en in september werd een bei ie{ maakt met de competitie. Een competi vt redelijk vlot kon worden afgewerkt, mi z2 salniettemin voor de zaterdag-eerstel duurde tot de maand mei. Een maand c maal gesproken staat voor de een seizoen. Dit keer niet echter voor gen van RCL, Rijnsburgse Boys, Noords Quick Boys. RCL bijvoorbeeld, had de eerste peric veroverd en diende daar de consequenti te aanvaarden. Moest dus nog tweemaal zend) opdraven om een einde aan het sei, krijgen. Rijnsburgse Boys was op dat moment noj in de bekerstrijd. Bereikte de laatste acht uitgeschakeld en kon de schoenen bei definitief in het vet zetten. DA Einde (3) Voor periodewinnaar Quick Boys en y pioen Noordwijk was het op dat mi echter nog lang niet afgelopen. Noot ontmoette eerst in ACV en daar 0j' Xerxes tegenstanders die driemaal m worden bestreden en voetbalde tot e|n, vorige week maandag. Quick Boys tenslotte, maakte de fout gemeen periodewinnaar uit haar (t t klasse te stappen waardoor zoals gezet op 21 juni (en dan nog eens in Vriezt ?r c een einde kwam aan een lang, erg lani sa balseizoen van meer dan tien maandefata ot Einde (4) Een seizoen dat dus door bijvoorbeeld Boys 'niet huilend' is afgewerkt Maar w ief tellen beslist geen nieuws als we nu steil tei iedere club het zou waarderen als de KN m slaagde het amateurseizoen, calam tfei daargelaten, gewoon terug te draaien na gei tmaand of negen, een periode die daar v ook voor stond. Met een beetje goede w ES Bondszijde, in combinatie met instrument de zomertijd en beslist welwillende ven gen, moet een voetbalseizoen ook beslist tijdsbestek kunnen worden afgewerkt Voetbalverenigingen en overspannen sp dacties zouden er dankbaar voor zijn. ÏFfi JgSf Joep Het einde van de voetbaljaargang 79-' tekende voor Joep den Hollander tevelf einde van zijn voetbalcarrière op niva [f combinatie trainen, op zaterdag voet d en het drijven van een winkel werd veel en ujn besluit lijkt dit keer Vandaar deze toto van de Quick Boj nier. Een prent uit de periode dat lander niet alleen voor zijn Katwijkse maar ook voor bet Nederlandse am team van grote waarde was. SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 JUNI 1980

Leidse Courant | 1980 | | pagina 20