Voorlopig maar zeshonderd man naar het noorden Scandinavië voelt weinig voor boycot Zuid-Afrika OVERPLAATSING PTT WEER OP DE TOCHT i/- r: Italiaans vliegtuig vermoedelijk neergestort VERONICA ETA kondigt aan: meer aanslagen Zevenjarig meisje vermist Qoma/nt irsdijk 34, 2312 DD Leiden, postbus 11, 2300 AA, tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas acteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Telefoontjes 0,29 per mm. Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) lenten: kwartaal ƒ46,30; jaar 173,70; losse nummers: 60 cent. Zaterdag 28 juni 1980, 70e jaargang no. 21693 Veel bewolking Veel bewolking en voorname lijk in het zuiden mogelijk re gen. Middagtemp. rond 17 gra den. Matige, aan de kust vrij krachtige wind uit zuid tot zuidwest. Morgen zon: 5.18 - 22.04. Schev. hoogw.: 4.19 en 16.50. Laagw.: 12.31. Tweemaal liefde In dit weekeinde tweemaal een film over vergeefse liefde, vanavond „Rubia's jungle" op Ned. II om 20.52 uur en mor genavond het romantische „Lelie van de liefde" op Ned. I om 20.30 uur. Morgenavond op Ned. II om 20.40 een avondvullende docu mentaire t van vandaag omvat in totaal 24 pagi- bestaat uit twee delen. Het actuele Lilt binnen- en buitenland, stad, regio n het eerste deel. De wekelijkse bijlage evat onder meer reportages over: irs gek met „Wiellem Reusch", oeting in Leningrad met Kortsjnojs (Bella; deel 4 in een exclusieve serie Rusland en de O.S., apelt zich op in de V.S., ciale bewogenheid van Kathe Kollwitz, erzijde van de hengelsport, riëring Molukkers in het slop. Uitzonderlijke garantie DETROIT Wegens „zeer speciale omstan digheden" heeft Chrysler de garantie periode voor de auto van Robert Blucker uit Detroit verlengd. Blucker is namelijk een van gegijzelden uit de Amerikaanse ambassade in Teheran. Hij werd naar Tehe ran uitgezonden en zijn auto zou hem wor den nagestuurd. Door de gijzeling heeft hij hem niet kunnen in rijden. Poolse stranden gesloten WARSCHAU Alle Poolse Oostzeestranden zijn door de Poolse rege ring gesloten wegens ern stige vervuiling van het water. De steden Gdansk en Gdynia hebben hun zeebad-vergunningen ver loren, hoewel men daar dit seizoen twee miljoen va kantiegangers verwacht. Volgens een Poolse krant zal het water pas weer ge schikt zijn voor zwemmen, als aan elk glas Oostzee water lOOiOOO glazen schoon water worden toe gevoegd. Drie keer zoveel geweld UTRECHT Het aantal mensen dat in het ziekenhuis moest worden opgenomen wegens verwondin gen die ze bij vecht partijen en dergelijke hadden opgelopen, is in acht jaar bijna verdrievoudigd. Uit gegevens van de Stichting Medische Registratie bleek dat mannen dat het aan tal mannen dat het slachtoffer werd van geweld drie keer zo groot werd; bij vrou wen kwam dat twee keer zo vaak voor. Fred Astaire getrouwd LOS ANGELES De filmster-danser Fred Astaire is gis teren op de jeugdige leeftijd van 81 jaar in het huwelijk ge treden met de 36-ja rige Amerikaanse Jockey Robyn Smith. Het is het tweede huwelijk van Astaire, wiens eerste vrouw na dertig jaar huwelijk aan kanker over leed. Fred Astaire kent zijn nieuwe vrouw als sinds haar vijftiende jaar. Staking voor vakantie onderbroken TILBURG De staking bij de vesti ging van Goodyear in Tilburg, die drie dagen heeft ge duurd, is gisteren beëindigd. Men zal de fabriek nog even „opstarten" en weer „afbouwen" want op 4 juli begint de vakantie van drie weken. Daarna zal men weer staken en dan voor onbepaal de tijd. CRM gaat in zaken GOEREE Het ministerie van CRM gaat met het bedrijfsleven sa menwerken bij de ontwikkeling van recreatiegebieden. Het ministerie gaat in zee met een con cern dat zich in de sporty- en vrije- tijdssector beweegt bij de ontwikkeling van het recreatie gebied Rabbelaars- bank in de Gre ve lingen. Eigen rubriek Zoetemelk Joop Zoetemelk voelt zich weer een stuk beter. Reden, ook waarom de Ne derlandse troef in de Tour de France met extra plezier 'dagelijks zijn ge dachten op pap ier zet voor de lezers van onze krant (zie Raas wint massasprint LEIOEN Jan Raaa won gisteren in Wiesbaden na een massasprint de eer ste etappe van de Tour de France. Meer dan vijftig deelnemers aan de Tourprijsvraag van ome krant hadden de Nederlandse regerend wereldkam pioen ook daadwerkelijk als rapste ge tipt. Helmoed van der Maat uit Leiden, Hans Boa uit Zoeterwoude en Hans Uijttewaal uit Nieuwveen krijgen een T- shirt. De oplossingen voor vraag 4 (Hoeveel Nederlanders eindigen er bij de eerste tien in de derde etappe Metz-Luik?) en vraag 5 (Welke renner eindigt er als tweede in de individuele tijdrit van de vierde etappe in Francor- champa?) moeten respectievelijk zon dag en maandag voor 10.00 uur in one bezit zijn. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Tussen nu en 1985 zullen maar 600 van de !400 PTT-ers van de Centrale Directie in Den Haag naar Gro ningen en Leeuwarden kunnen verhuizen. Het gaat daarbij vooral om administratieve krachten en personeel van werkplaatsen. Met de echte spreidingsoperatie moet ge wacht worden tot de voorzie- igen in het noorden voor de gereed zijn. Dit blijkt uit het uitvoeringsplan van de spreidingsoperatie zoals de Centrale Directie PTT dit op last van het kabinet heeft opge steld. Het plan, dat volgens de kabinetswen- sen op 1 juli op tafel moet liggen, zou met het fiat van staatssecretaris Smit- Kroes van Verkeer en Waterstaat, be last met PTT-zaken, zijn opgesteld. Over het plan is in ieder geval de afge lopen weken herhaaldelijk topoverleg geweest tussen de PTT en het ministe rie. Naar verwachting zal het plan de komende week door de staatssecretaris zelf bij de Kamer worden ingediend. Een kabinetsberaad daarover zou niet meer nodig zijn. Dit hebben vakbondskringen laten we ten. Zij spraken in dit verband van „een hoop lucht". Van de verschillende betrokkenen was geen bevestiging te krijgen. Namens de PTT verklaarde het hoofd van de afdeling pers en pu bliciteit „geen commentaar" te geven. Hij wilde echter de gegevens niet te genspreken. „Het plan komt er voor 1 juli", aldus de woordvoerder. Een zegs man van het ministerie van verkeer en waterstaat wilde niet verder gaan dan te verklaren dat het plan bijna klaar was. Volgende week weten wij meer, zo liet hij weten. Met het invullen van slechts 600 van de 3400 over te plaatsen banen op dit mo ment wijkt de PTT duidelijk af van de wensen van premier Van Agt. Nadat staatssecretaris Smit-Kroes op 10 janua ri j.l. in het kabinet een brief deponeer de waarin zij liet blijken dat de sprei dingsoperatie grote problemen voor de PTT zou meebrengen (zij meldde toen onder meer een enquete waaruit bleek dat bij spreiding binnen de PTT 1800 ontlagen zouden vallen) eiste de pre mier dat er voor 1 juli een uitvoerings- plan voor de gehele operatie op tafel zou liggen. Van enige vraagtekens bij de haalbaarheid van het plan wilde Van Agt niets weten. De premier deelde zijn besluit per brief van 31 januari aan de Kamer mede. Het plan van de PTT moest daarbij vol gens Van Agt een schema voor de spreiding aangeven. De operatie zou ui terlijk twee jaar na het gereedkomen van een gebouw voor der PTT in Gro ningen moeten worden afgerond. Vol gens de verwachting zou dit neerko men op 1985 als eindjaar voor de totale spreiding. itel van de maat- >ij Itavia een van Bolog- Palermo icilië), een die een uur [^ïertig minu- luurt. Een de start veen het van radarscher- kort nadat og radiocon- ras geweest, issagiers wa- op twee of I na allen Ita- In. Op de pas- i^st ston- >78 178 >77 176 >78 176 178 76r YORK De Ameri- se omroepmaatschappij heeft gisteren gemeld ggfe ex-sjah van Iran weer n ziekenhuis in Egypte genomen. riekte waaraan hij lijdt, er, zou verergerd zijn en ertoont tevens symptomen een soort tyfus die de itische artsen niet kennen. NBC is dringend ge el om antibiotica. few York verklaarde een dvoerster van de verdre- sjah dat deze inderdaad in ziekenhuis is opgenomen, alleen voor een behande- tegen paratyfus. Er waren esmiddelen beschikbaar ij zei dat verwacht werd le sjah weer spoedig her- zou zijn. den twee Franse namen en een naam die Duits klonk. Marine schepen en heli copters zoeken naar de wrak stukken. De maatschappij Ita via beschouwt het toestel „als verlo ren" mede gezien het feit dat het maar voor drie uur brandstof had. De zoekac ties worden be moeilijkt door een zware storm boven zee, die de golven hoog op zweept. -sjah weer ziekenhuis DRIVE-IN-SHOW miav. Johan Timman. Aanvang 20.30 uur. De Schakel, Langeraar. s Vanavond !MMY PRETVET SHOW 1 Aanvang 20.30 uur 1 1 Meerhoeve, Oud Ada. 1 dioactief water ontsnapt in Harrisburg IISBURG Bij een routineonderzoek van een van de reactoren van de centrale in het Amerikaanse Harrisburg is feren 40.000 liter 'adioactief water weggelopen. Volgens een Jrdvoerder e* geen radioactieve straling in de atmosfeer fomen, maar desondanks hebben honderden omwonenden I huizen verlaten. Prins Berhard jarig Prins Bernhard is morgen jarig. Hij wordt jaar. MADRID De Baskische af scheidingsbeweging ETA heeft gisteren een krant in Bilbao ge beld met de mededeling dat er vandaag een bom zou ontplof fen in Malaga. Nadere gegevens werden niet bekendgemaakt. Ook zou er een bom tot ontplof fing worden gebracht in Estepo- na, een stadje ten zuidwesten van Torremolinos. Gisteren ontplofte de vijfde bom in drie dagen in een van de Spaanse badplaatsen. De toeriste nindustrie meldde evenwel dat de terreur-cam- pagne tot nu toe minder schade had berokkend dan de inflatie. Een regeringswoordvoerder in Madrid deelde mee dat er tot nu toe geen spra ke is van annuleringen als gevolg van de bom aanslagen. „Pas wanneer er doden vallen zoals vorig jaar zal het Spaanse toerisme een zware klap krijgen". Navraag bij reisbureaus in Ne derland, West-Duitsland, Joegoslavië, Dene marken, Oostenrijk en Engeland hebben even min uitgewezen dat er sprake is van een onge woon hoog aantal afzeggingen, aldus deze woordvoerder. OSLO/STOCKHOLM Zowel Noor wegen als Zweden hebben hun beden kingen tegen een olieboycot van Zuid- Afrika. Een woordvoerder van de Zweedse regering heeft gezegd dat Zweden danook waarschijnlijk geen gehodf zal geven aan het verzoek van premier Van Agt om tot een gezamen lijke boycot te komen. Beide landen hebben gezegd alleen aan boycots of sancties mee te doen die ge steund worden door de Verenigde Naties. Weliswaar heeft men toegezegd dat men het verzoek van minister-president zorg vuldig zal bestuderen, maar Noorwegen voegde daaraan toe dat alleen een resolu tie van de Veiligheidsraad basis kan zijn van een olieboycot. Uit Denemarken is nog geen officieel commentaar binnen. „Betrouwbare krin gen" van het ministerie van buitenlandse zaken, zeggen dat Denemarken vermoe delijk een internationaal olie-embargo zou steunen als Nederland daarom zou vra gen. Maar een officiële woordvoerder van het ministerie weigerde commentaar en zei dat de komende dagen nog geen be sluit te verwachten is. De heer Van Agt zei gisteren in zijn we kelijkse persconferentie dat er geen spra ke van is dat de grondslag van het kabi net is weggevallen, nu zes leden van de CDA-fractie hebben meegestemd met een motie van afkeuring van de oppositie. „Die grondslag zou alleen zijn weggeval len als de motie van afkeuring niet zo uit drukkelijk was toegesneden op de motie- Ter Beek. Het betekende geen motie van afkeuring onder alle omstandigheden. Het ging om deze ene zaak en dat is niet voor niets gebeurd", aldus de premier. Over de motie zelf zei hij: „Een motie van afkeu ring overleven met zo'n krappe meerder heid is geen ervaring die je met vreugde vervult of waarop je met trots terugziet". Hij noemde het nachtelijk debat het meest curieuze aller nachten in het turbulente bestaan van het kabinet tot nu toe. Maitrie Koeldiep. DEN HAAG De Haagse politie is sinds gistermiddag op zoek naar de zevenjarige Maitrie Koel diep van de Plaats 12 in Den Haag. Zij is gistermiddag in de duinen bij de Pluvierstraat zoek geraakt Vijf politiejeeps, hondengeleiders, een speurhond van de rijkspolitie en een duin wachter hebben tot gisteravond kwart over negen zonder resultaat gezocht. Van ochtend werd het zoeken voortgezet. Het signalement van het meisje luidt: onge veer 1.20 meter lang, zwart tot op de schouders hangend haar, hindoestaans type. Ten tijde van haar verdwijning' droeg zij een grijze corduroy broek met gele naadstreep en een witte singlet. Zij is blootsvoets. Volgens de Haagse politie be staat de mogelijkheid dat zij thans uit angst niet naar huis durft terug te keren. Wie het meisje heeft gezien wordt ver zocht contact op te nemen met de politie in Den Haag. Staking op veerdienst Engeland duurt voort HOEK VAN HOLLAND De veer- dienst van Hoek van Holland naar Harwich ligt ook vandaag en morgen nog gedeeltelijk stil als gevolg van de staking van de Engelse bemanningen. De schepen van de Stoomvaartmaatschap pij Zeeland varen wel. Dit heeft de maat schappij gisteren meegedeeld. Reizigers die op de Engelse boten hebben geboekt wordt geadviseerd de reis uit te stellen omdat, ondanks extra inspanningen van de Maatschappij Zeeland, vervoer niet kan worden gegarandeerd. Rechter Jespers vrijgelaten BRUSSEL De Belgische rechter Jes pers, die een paar jaar geleden tot twintig jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens onder meer moord op zijn vrouw, is gisteren vrijgelaten. De officiële reden luidt dat Jespers' gezondheid het niet toe liet hem nog langer gevangen te houden. De zaak-Jespers heeft indertijd in België veel opschudding veroorzaakt. De Neder landse cineast Fons Rademakers heeft aan de hele geschiedenis een speelfilm gewijd.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 1