poggenpohl keukens/bad ;letiekvereniging De lartaan ziet realisatie inststofbaan somber in Raad Leiderdorp aarzelt over huizenverkoop Doeslaan in zomer atwi jkse bliotheek helpt u kiezen: LEG MET GEMEENTE LISSE IN IMPASSE Eerste steen voor ontmoetingscentrum St. Victorparochie b'l „Florahof" Gouden trouw Wilhelmina- buurt voelt veel voor woonerven DINSDAG 24 JUNI 1980 PAGINA 7 LEIDSE COURANT Het nieuwe ontmoetingscentrum van de St. Victorparochie in Noordwijkerhout is weer een stapje dichter bij z'n verwerkelijking ge komen. Drie kinderen legden gistermiddag de eerste steen van het centrum, waarvan eind april door Pater Hooymans de eerste paai in de grond werd geslagen. De drie kinderen waren uitgeloot uit de drie groepen die binnen de kinderwoorddiensten van de St. Victor functioneren. Angela van Eeden, Dennis van Steljn en Frans de Boer waren de „eerstesteenleggers". Tegelijkertijd met deze eerstesteenlegging werd ook een steen ingemetseld afkomstig van het oude klooster van de zusters van de Voorzienig heid. Deze steen was in 1866 door pastoor De Poorter gebruikt bij de eerstesteenlegging voor het genoemde klooster. Pater Hooymans hoopt het ontmoetingscen trum eind oktober in gebruik te nemen. Het centrum omvat een grote zaal, een vergader ruimte, een garderobe, een toiletgroep en een kleine bar. Het wordt door middel van een glazen gang met de kerk verbonden. Vol gens de pater verloopt de bouw van het cen trum zeer voorspoedig. iligdi bestK De Stichting n opchappelijke Openba- irketotheek in Katwijk unste zomer niet dicht, t purleesuurtje voor de erge blijft op woensdag- ïland vanaf half twee, en n eijn er een drietal ten- inkjes, te weten over nste Hannes Meinkema Li ara Wolf-Catz. leefi tersfijkse bibliotheek gaat alleyakantie. Wel stelt ze 'indgangers in de gele- t uil meer boeken, ook Eu^gere tijd, te lenen, ie igantiegangers in Kat- ditfinen boeken komen be- Eet} hefetaris <JSt- ldt i' no¥tele zen tJsdderd fcNAAR Op waardi- p heeft de Wassenaarse traad gisteravond af- nomen van haar se- de heer E. Zwartelé, ip 63-jarige leeftijd via i-regeling de gemeente re heeft verlaten. De rartelé, die -bij de ge- Wassenaar onlangs jarig jubileum in stilte kreeg zowel van bur- r. K. Staab als nestor van de raad mr. Vuure een groot aantal op zijn hoed. De bur- ïr speldde hem na een speech de versierselen irende bij het ridder van Oranje Nassau, kreeg de ex-chef van xetarie een zilveren grote kleuren- to van het hem zo dier aadhuis De Paauw en eneens grote ingelijste Paul Citroen, waarop leelding van Duinrell. tolen buit r terug De Openbare Bibliotheek heeft drie kleine tentoonstel linkjes ingericht, waarin ze over de onderwerpen wat in formatie en achtergrond-infor matie verstrekt. Deze maand wordt werk en leven van de jonge Leidse schrijfster Han nes Meinkema belicht. Zij is een schrijfster die vooral door In de maand juli liggen alle boeken van Helma Wolf-Catz ter inzage in de bibliotheek. De in 1900 in Zeeland geboren schrijfster voelt zich sterk ge grepen door het leed van de mensen, een item waar haar boeken rondom gekonstrueerd zijn. Ook is er in juli een tentoon stellinkje over insekten. Alle „hoofdrol-spelers" van Bom- ans „Erik worden op wat meer wetenschappelijke ma nier voor het voetlicht ge haald. [>e Lissese atletiekvereniging ian' maakt in een nota aan de fsraad de trieste balans op drie jaar onderhandelen met Ite Lisse over de vervanging luidige versleten sintelbaan cunststofbaan. De vereniging taar zeggen in 'een noodsitua- ert, denkt dat het uitblijven .unststofbaan niet alleen de Jcwaliteit, maar ook het func- pan 'De Spartaan' als vereni- itig bedreigt. De vereniging de gemeente Lisse alsnog be- n worden om 'voor een van te en sterkste' atletiekvereni- Ledenverlies i Nederland nog in 1981 een ke accommodatie te realise- tie waar we niet zo ver meer van verwij derd zijn". De Spartaan heeft de afgelopen jaren veelvuldig 'op de weg' moeten trainen omdat de baan niet te gebruiken was. Zo wel in droge als in natte perioden levert het gebruik van de sintelbaan risico's op. Bovendien is het vrijwel onmogelijk om start- en andere technieken te onderwij zen of te oefenen. De administratie van de fysiotherapeut en sportmasseur van de vereniging toont aan dat het aantal bles sures bij De Spartaan ver boven het lan delijke gemiddelde ligt ieds heeft het bestuur van 'De te zeggen over de 15 jaar oude in het Gemeentelijke sportpark ssese Spekkenlaan. Volgens de wordt de kwaliteit en levens- .de baan bepaald door het nood- jeneifenderhoud. t uitblijven van een beslissing oekomst van de sintelbaan; en jtblijven van onderhoud, zal er dat de baan in een deplorabele lal komen te verkeren; een situa- Het bestuur van 'De Spartaan' vreest on der deze omstandigheden in de toekomst een kwijnend bestaan te moeten gaan lei den en z'n aantrekkingskracht op topspor ters te zullen verliezen. Hiermee ziet de vereniging in korte tijd het niveau dat in de afgelopen 19 jaar zorgvuldig is op gebouwd, afbrokkelen. Ook de aantrek kingskracht op potentiële leden zou door de slechte accommodatie worden aange tast, hetgeen weer gevolgen heeft voor een evenwichtige leeftijdsopbouw. Bij de organisatie van internationale wed strijden is de Lissese sintelbaan in 1970 al uit de boot gevallen, terwijl de laatste, na tionale wedstrijd in 1971 werd gehouden. De laatste hoofdklasse-wedstrijd werd in 1977 gespeeld. Het is nauwelijks verwon derlijk dat zoiets moeilijk te verkroppen is voor een vereniging als De Spartaan die atleten als Piet Beelen, Ilja Keizer, Mieke van Doorn en Joke van Gerven heeft voortgebracht. In 1977 is er tussen de gemeente Lisse en De Spartaan voor het eerst overleg over de kwalitatief achteruitlopende toplaag van de sintelbaan. Besloten wordt dat er zo snel mogelijk een renovatie moet ko men. Gezien de landelijke ontwikkelingen zijn beide partijen het er over eens dat de aanleg van een kunststofbaan het meest wenselijke alternatief is. Er volgt hierna een serie gesprekken met alle denkbare instanties, er worden offertes aangevraagd en afspraken gemaakt. In 1979 wordt juli '80 of voorjaar 1981 genoemd als tijdstip waarop begonnen zou kunnen worden met de aanleg van de atletiekbaan. Op 24 maart 1980 zet de commissie Sport en Re creatie de kunststofbaan op nummer drie van haar prioriteitenlijstje. Een eerste en tweede plaats in dit klassement halen de uitbreiding en herindeling van het sport park en de reparatie van het dak van de sporthal aan de Lissese Sportlaan. Te ver wachten is dat deze twee prioriteiten het De versleten sintelbaan in het gemec sportbudget van de gemeente Lisse de eerste jaren flink zal uithollen. Investering De inpassing van de aanleg van een kunststof-atletiekbaan in het investerings- rogramma van de gemeente is dan ook ijzonder onduidelijk. In de meerjarenbe groting van Lisse tot 1984 wordt dit en volgend jaar een bedrag van 150.000 gul den uitgetrokken. Dit terwijl de aanleg van een kunststofbaan in Lisse een inves tering van ruim één miljoen gulden itelijke sportpark. vraagt. De Lissese gemeente-secretaris S.P. Broersen is het niet eens met de sug gestie dat er bij de atletiekvereniging de verwachting is gewekt, als zou de ge meente in 1981 tot renovatie van de baan overgaan. Het enthousiasme is wellicht ontstaan uit het vrij serieuze onderzoek en de offerteaanvraag voor een kunststof baan. „De commissie Sport en Recreatie heeft die zaak een hoge prioriteit gegeven. Dui delijk is dat de baan op korte termijn een opknapbeurt zal moeten hebben, het is al leen de vraag of dat een tijdelijke of een definitieve renovatie zal moeten worden", aldus de gemeentelijke woordvoerder die niet op de zaken vooruit wil lopen, maar wel kwijt wil dat de in september ver schijnende begroting '81 'uitsluitsel geeft over de problemen rond De Spartaan'. „Het is natuurlijk wél zo dat het in Lisse net zo goed of slecht gaat als in heel Ne derland. De huidige recessie zal ook in do begroting van Lisse z'n weerslag vinden. Ja, en dan moet de raad maar bepalen welke consequenties dat heeft voor De Spartaan." ED OLIVIER Duitser mist laatste afslag DE ZILK Een Duitse au tomobilist miste gistera vond om kwart voor negen de laatse afslag van provin ciale weg 1 (Wassenaar-De Zilk) naar de Zilkerduin- weg. De man kwam in een weiland terecht en moest zich onder doktersbehande ling laten stellen. Binnenkort gaat men begin nen met de woningbouw op het thans braak liggende ter rein aan de Noordwijkse Of- femweg, waar tot vorig jaar het bollenbedrijf van Konij nenburg Mark N.V. was ge vestigd. Een aantal huizen wordt gebouwd langs de Of- femweg en de Zwanesteeg, terwijl de rest gesitueerd wordt rond een binnenplein- tje. Dit pleintje met haar toe gangswegen heeft nog geen naam. B en W stellen voor het „Florahof" te noemen. Het verbindingsstraatje tus sen de Offemweg en de Voorstraat, uitmondend naast het postkantoor, heet al sinds mensenheugenis Zwanensteeg. Het college voelt er iets voor om die naam te veranderen in Zwa- nenpad, omdat het straatje aansluit op het Lijsterpad. Overigens moeten de huidige bewoners het zelf maar uit maken, vinden B en W. ZIJ krijgen de vraag voorgelegd of het Zwanensteeg moet blijven of dat het Zwanenpad wordt. iCHENDAM De :hendamse politie na een tip twee jonge- tn 17 en 18 jaar oud in tend, die gisternacht n ingebroken in het i College aan het Fluit- rplein in Leidschen- 'lL geluids-apparatuur ter Ie van 7000 gulden, is terug in het schoolge- fDe apparatuur was ver in het woonhuis van een gezin van één van de dieven. Beide jongelui (oonachtig in Leidschen- Morgen is het feest aan de Kerkstraat 78 In Noordwijkerhout. Het echtpaar Carl Meskers en Gré Meskers Warmerdam her denken dan dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer Meskers heeft steeds in de bollen gezeten in Hillegom. Zestien jaar geleden kwamen de Meskers naar Noordwijker hout, omdat er daar drie zonen in de bollen zaten. Het gou den paar Meskers-Warmerdam heeft 11 kinderen en 29 klein kinderen. Het feest begint morgen met een eucharistieviering In de St. Victorkerk. De dienst begint om 10.30 uur. De receptie is In Lisse in „De Nachtegaal" aan de Heereweg 10 van 16.00 tot 17.30 uur. Verdeeldheid was er ook in de raad over de prijs die aan de leden van de nieuw opgerichte volkstuindersvereniging „De Bloemhof" moest worden be rekend voor de huur van een stukje grond op het langs het sport- en recreatiepark „De Bloemerd" aan te leggen volk stuinencomplex. De voorzitter van de vereniging de heer Wijnmalen had bij de aanvang van de raadsvergadering van af de „sprekende" tribune al laten weten, dat een bedrag van 1,- per vierkante meter overeenkomende met een jaar lijkse contributie van 260,- per jaar de draagkracht van de meeste leden te boven zou gaan. Hij vond in de porte feuillehouder wethouder mevr. I. Gehner-Ellenberger (VVD) een warm pleitbezor ger, die in tegenstelling tot de rest van het college, niet ver der dat 0.75 per m2 wilde gaan. Negen van de 16 raads leden vonden een prijs van 1,- wel aanvaardbaar. De raad besloot verder tot de aan leg van een tweetal schooltui nencomplexen in „de Bloe merd" en het park „De Hout kamp" en tot uitbreiding van de kinderboerderij in „De Houtkamp". ENQUETE PROGRESSIEF LISSE WIJST UIT: LISSE De Wilhelmlna- buurt In Lisse, de oudste wijk van deze gemeente, voelt veel voor de aanleg van woonerven. Een enquete van D'66/PPR en PvdA heeft dit uitgewezen. De be woners zijn niet erg te spre ken over de afsluiting van de Willemskade en de Ko ningstraat, een maatregel die het gemeentebestuur heeft genomen om het sluip- verkeer te weren. Bijna de helft van de bewo ners heeft een enquêteformu lier geretourneerd. Oorspron kelijk wilde de gemeente het sluipverkeer in de wijk weren door woonerven aan te leggen. Toen daar bezwaren tegen kwamen werd besloten twee straten af te sluiten. Uit de en quete blijkt, dat de meeste be woners toch voorstander van woorerven zijn. De helft van de beantwoorders vond het aantal parkeerplaatsen onvol doende. Men zou geen bezwaar hebben tegen het plaatsen van de auto op enige afstand van de woning, mits er maar vol doende ruimte was. bvGebr Rolff s Handelmij ,ndus,newe914 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 Winkelcentrum Babyion Oen Haag Tel. 070 8513 08 LEIDERDORP De gemeen teraad heeft zich langdurig be zig gehouden met de proble matiek van het oude woning bestand in het oostelijke deel van Leiderdorp. Typerend voor de besluiteloosheid van het gemeentebestuur sedert de raad uit 1971 een saneringsbe- sluit nam, was de lange duur die de raad nodig had om tot een besluit te komen. Heet hangijzer in de discussie was het collegevoorstel om het blok woningen aan de Does laan nrs 19 t/m 37 te verkopen aan de bewoners voor een be drag van 15.000,-. PvdA-woordvoerder F. Leijn- se sprak van een compromis. VVD-raadslid Th. Stuivenberg daarentegen van een tweesl achtig beleid, omdat het colle ge de nrs 39 t/m 57 uit de Doeslaan wel wil slopen en vervangen door nieuwbouw. In zijn opvatting werd hij ge steund door CDA-woordvoer- der J. Tieken. De kwaliteiten van de woningen is te slecht om op te knappen betoogde hij,,,mijn normen liggen ho ger", aldus de heer Tieken. Het was aan de fractievoorzit ter van het CDA J. den Boeft te danken, dat zijn partijge noot de wethouder van ruim telijke ordening A. H. Meer burg overeind bleef tijdens de stemming over het voorstel van Stuivenberg ook de nrs 19 t/m 37 te verkopen. In zijn be kend omhullend taalgebruik probeerde hij, na een schor sing, duidelijk te maken, dat hij van het CDA de enige was. die geloofde in het opknapplan dat het college aan de bewo ners bij verkoop wil opleggen. Met de steun van de PvdA en PPR werd daarom het amen dement van de heer Stuiven berg met een krappe meerder heid van negen tegen acht stemmen verworpen. Wethou der Meerburg beloofde de raad na overleg met de bewoners spoedig met een definitief voorstel te komen. ADVERTENTIE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7