Leidse televisie-piraten konden weer ongestoord zenden leidse brandweer volgend jaar nieuwe kazerne Gooimeerlaan MC Brandewijnsgracht zette bloemetjes weer eens buiten EN GEVOLGEN VOOR PERSONEEL tax wil drie Leidsetaxibedrijven kopen Gajus nu volwassen Warm" afscheid directeur Timm Boeiend concert Ars Musica9 4 Honden- examen Druk bezocht buurtfeest Groenoord Gewonden na aanrijding LEIDSE COURANT MAANDAG 23 JUNI 1980 PAGINA 3 m jmM De Piraten Tele- Lf fViden (PTV), lijkt na ^riode van korte rust "^^et de regelmaat van c uitzendingen in de voor ether te gaan verzor- iicaptc je nacht van zater- zondag was het weer De zesde uitzending, 9 lnsti£weedse pornofilm, van elf tot een uur. itie en de P.T.T.-op- d 'sdienst hebben geen en ondernomen om de i op te sporen. ï.15 O v-serleLeidse politie kwamen 22.30 feeven telefoontjes bin- 1 mensen, die de politie 18.30 A 5 Helnr, .25 R( 18.00" ischlchf ch, tv-i Aktuj op de uitzending attendeerden. Een woordvoerder van de po litie verklaarde, dat er zich geen daadwerkelijke klachten onder de telefoontjes bevon- ding van de PTV (31 mei) ver- den, het waren meer tips. De klaarde weer alert te zullen opsporingsdienst van de zijn en rekening te houden P.T.T., die na de vorige uitzen- met eventuele volgende uit zendingen, heeft evenmin ac tie ondernomen. De heer Voogd van de Centrale Direc tie in Den Haag: „We hebben niet constant iemand in Lei den zitten om naar de televisie te kijken. En als wij de pirate rij niet zelf constateren, gaan we pas tot actie over als de po litie onze hulp inroept." Overigens werden politie en de opsporingsdienst ook tijdens de uitzending van zaterdag openlijk door de piraten uitge daagd. Dat gebeurde door mid del van teksten op het beeld scherm. Tevens maakten de piraten een postbusnummer bekend. De Leidse piraten schijnen in de mening te ver keren een onschendbare stra tegie te hebben, waar de poli tie geen val op kan krijgen. |r. 20. ïel mac 23.f|N De nieuwbouw e brandweerkazerne 3 f Gooimeerlaan (Me- 3r. 18k) kan al over een iter Psaar zijn, aldus de ar- aat. tv«n van de dienst ge- 21.00 E werken van Leiden, j, ®n gfiagmiddag zal me- progr G.S. Vis-Hommes, note van ex-burge- YDS r Vis, de eerste paal ia.3Svoor het nieuwe on- progr. nen van de brand- 945PjPe brandweerkazerne MagigPrden uitgerust met -serie.jfionale alarminstalla- lourn. aar alle brandweer- in van heinde en ver ügesloten zullen wor- .15 Kolgend jaar rond de Spe'Pverwacht men in het discis dat circa acht mil- >ans plden gaat kosten, vol- 22.3te kunnen draaien. De cazerne aan de Lange- ^^jlijft overigens als dé- ice gehandhaafd. Het ontwerp van de nieuwe brandweerkazerne. ieuwbouw (de bouwer lander) zal de hele ad- stratie van zowel de als de regionale brand- worden ondergebracht, tktuatoot deel van de regiona- rtuigen zal eveneens in 'oeei ■M>uw 6esta^d worden. In de nieuwe garages van de Leidse brandweer zal onder meer een groot aantal blus-, reddings- en duikwagens wor den gestationneerd. Voorts zijn er ruimtes gereserveerd voor de verschillende werkplaatsen, waar ondermeer de eigen auto's kunnen worden gerepa- .00 Jc- reerd. Zestig procent van de nieuwbouw is laagbouw. Al leen de regionale alarmpost komt op de eerste verdieping te zitten. Het gebouw wordt niet veel hoger dan tien meter. De brandweer kijkt met ver langen uit naar de nieuwe ka zerne. Het huidige onderko men aan de Langebrug is in middels uit zijn jasje ge scheurd. De brandweer, die nog steeds met een aanzienlijk personeelstekort kampt, hoopt dat nu men binnenkort over meer ruimte beschikt ook voor dat probleem een oplossing zal vinden. EN Het Leidse taxibedrijf El- ™"van plan drie andere Leidse taxi ven over te nemen. Het gaat hier >rgerding's taxicentrale bv, B-tax ^—Werkhoven bv die alle drie het lom zijn van de heer Borgerding. 20 40 as de huidige eigenaar zal de nine name geen consequentioes hebben SJjJct personeel. !RV: 2 ns de heer Borgerding wordt al zo'n gen met Eltax over een eventuele" NOSame onderhandeld. Als reden van de plotselinge verkoop noemt hij privé en economische omstandigheden. Het is mo menteel echter nog steeds niet zeker dat de verkoop ook werkelijk door zal gaan. Met name de prijs van het aandelenpak ket vormt nog een obstakel in de onder handelingen. In tegenstelling tot gaande geruchten is het niet waar dat Eltax reeds de meerder heid van de aandelen in bezit zou hebben. De heer Borgerding: „Alle aandelen staan nog op mijn naam en de bedrijven zijn dus nog geheel in mijn handen". Over de ver koop zegt hij: „Ik was al enige tijd geleden van plan het bedrijf wat in te krimpen. Dat plan moet uitgelekt zijn en toen kwa men er kapers op de kust die meteen alle drie de bedrijfjes wilden kopen". Hij ge looft niet dat de overname nadelige gevol gen voor het personeel zal hebben. „Ik ben van plan in de koopovereenkomst vast te leggen dat het personeel gewoon kan blijven werken". In het totaal gaat om zo'n 18 taxi's en 20 man vast perso neel. De directie van Eltax was niet voor com mentaar bereikbaar. Het was zaterdagavond weer eens echt goed raak in de Leidse Brandewijnsgracht, een doodlopend zijstraatje van de Langegracht dat zich onder scheidt door een hechte buurt- geest. Zo'n drie jaar geleden vierde de gracht voor de eer ste maal een uitbundig straat feest, toen ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het straatje dat niet meer dan zes huisjes omvat. Het feest sloeg dusdanig in, dat tot een jaarlijkse herhaling werd beslo ten. De bewoners hebben in de afgelopen jaren 'hun' straat herschapen tot een lustig hof je. De huisjes, Indertijd gebouwd door de firma Harte- veld (vandaar de straatnaam), werden opgeknapt, een barbe- que werd gemetseld en het ge heel kreeg een bloemrijke om lijsting. Het feest van zaterdag was geheel in bruisende Zuida- merikaanse stijl. Sluiting Badhuis Het badhuis aan de Morssingel zal in verband met de vakantieperiode van 29 juni tot 22 augustus gesloten zijn. In deze periode kan op elke woensdag en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur gedoucht worden in zwembad De Vliet. Na de vakantie zal het badhuis gezien de belang- stelling voor de doucheruimten nog één keer per week geopend zijn De heren kunnen op vrijdag van 17.00 tot 18.00 uur in het badhuis terecht terwijl de dames dezelfde dag van 18.30 tot 19.30 van de douches gebruik kunnen maken. Vakantiespelen Morschwijck In het clubhuis Morschwijck worden gedurende de vakan tie tal van kinderaktiviteiten georganiseerd. Tussen 30 juni en 8 augustus wordt elke maandag een film gedraaid. De voorstelling begint om 14.00 uur en de toegang bedraagt 2.50 gulden. Iedere woensdag staat een uitstapje op het pro gramma. Gedurende de vakantieperiode wordt ondermeer een bezoek gebracht aan De Efteling, Duinrell en de Lin- naeushof. De dinsdag en donderdag zijn gereserveerd voor buiten- en binnenspelletjes terwijl op de vrijdag grote akti- viteiten als disco, bingo en een kindersongfestival zijn ge pland. Tussen 5 en 12 juli zijn er geen aktiviteiten omdat dan het kamp plaats vindt. Voor meer inlichtingen over het vakantieprogramma kan gebeld worden naar het club huis Morschwijck tel. 765656. Bereikbaarheid Telefonische Hulpdienst De bereikbaarheid van de Stichting Telefonische Hulp dienst Leiden is vanaf 30 juni in verband met vakantie enigszins beperkt. Van maandag tot en met vrijdag is er overdag niemand aanwezig, maar wel 's avonds en in de weekeinden. Deze vakantieregeling duurt tot en met 8 au gustus. Vanaf die datum is de hulpdienst weer dag en nacht bereikbaar. Dus degenen, die in nood verkeren of eenzaam zijn, kunnen in bovengenoemde vakanteperiode per telefoon (125202) vertrouwelijk (uit)praten of informa tie krijgen van 19.30 -08.00 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Het doet altijd weer goed als een popformatie zich duidelijk verbetert. Dit gebeurt met de groep Gajus, die afgelopen zaterdagavond onder geringe belangstelling in het Alphense jongerencentrum Midas optrad. Deze keer bleek Gajus meer publiek verdiend te hebben. De Nijmeegse groep blijkt thans volwassen te zijn geworden, na en kele jaren bühnewerk van matige kwaliteit. Kwam Gajus nog een jaar geleden over als een rommelig popbrouwsel, van hot naar her springend, vlees noch vis voorstellende, thans lijkt het er op dat de groep zijn draai heeft gevonden. Gajus brengt thans popmuziek. Niets meer en niets minder dan dat. Zonder wereld vreemde pretenties. Goed in het gehoor liggende popsongs, over het geheel genomen vrij rustig en daardoor goed te beoordelen. Popsongs waarmee andere groepen groot zijn geworden. Werk ook waarbij zelfs de tekst nog een rol meespeelt, een zeldzaam heid in deze rommelige popdagen waarin elke groep tracht het rauwe tekstloze popgeschreeuw a la Herman Brood te presente ren. Gajus blijkt een eigen weg ingeslagen te zijn. Elk der groepsleden weet uitstekend om te springen met zijn in strument. Vergelijkend met een jaar geleden, is duidelijk dat deze groep niet heeft stil gezeten. Ook de techniek in de muziek van Gajus is sterk verbeterd. Samenvattend heeft Gajus het voor elkaar gekregen om een stijl te produceren waarin een ei gen geluid wordt gehoord. Binnenkort komt de eerste single van Gajus uit. ROBERT J. BLOM. DIRECTEUR STREEKMUZIEKSCHOC VERTREKT NAAR DEN HAAG Schoute (links) overhandigt het echtpaar Timm een schilderij. 11 LEIDEN/OEGSTGEEST „Ik ben vijf jaar directeur geweest van de muziekschool in het Brabantse Waalwijk. Daar werd mij een geweldig afscheid aangeboden. Ik ver trok naar de „kille randstad". Vandaag ont dekte ik dat je ook daar een warm, mense lijk afscheid kunt beleven", aldus de heer II. C. Timm die 9 jaar aan de top van de Streek- tnuziekschool stond en nu naar Den Haag gaat waar hij de functie van adj.-direkteur van het Koninklijk Conservatorium heeft aanvaard. In het Oegstgeestse Taberna viel hem zaterdag een afscheid ten deel dat wars was van alle door hem wel eens gesignaleerde „kilheid". Ve len waren gekomen om hem te huldigen. Zoals wethouder Bordewijk namens het Leids ge meentebestuur. Of wethouder Schoute in zijn kwaliteit als voorzitter van de Streekmuziek- school. De gemeentebesturen van Voorschoten, Wassenaar en Oegstgeest werden vertegen woordigd door de wethouders Marcelis, Van der Klaauw en Van Belle. Allen prezen de gro te verdiensten van de heer Timm, die de „grootste tak" van de Leidse Muziekschool nl. die van de streek, op zeer deskundige wijze ge leid heeft. Voorzitter Schoute noemde de heer Timm „Un beau gargon" met bestuurlijke en administratieve kwaliteiten: „Een autoriteit op zijn vakgebied". Namens het onderwijzersteam, oudercommissie en leerlingen overhandigde de heer Schoute de heer Timm een fraai schilderij van de Leidse kunstenares Henriëtte van Traa. Ook de echt genote van de heer Timm werd bij de hulde be trokken. Wethouder Bordewijk schonk, na mens de gemeente Leiden een fraaie glazen ka raf met glazen. Namens de oudercommissie sprak mevr. Van der Kreek een woord van af scheid en bood een cadeau aan. De heer Lou Boellaard trad op als „ceremoniemeester". Een grote verrassing was het optreden van de lera ren en een orkestje van strijkers onder leiding van Pauline Zondag met aan de piano Jan van der Meer. Gespeeld werd het bekende lied „Adieu monsieur..." op toon gezet door Bert Maas. De heer Timm ontdekte er iets van Wag ner in: „Het trof mij, ik ben volbloed Wagne- riaal" verklaarde hij. Daarna werd uitbundig het glas geheven. LEIDEN/OEGSTGEEST Het derdo in de reeks van 4 koffieconcerten in het Groene Kerkje te Oegstgeest betrof een optreden door het kamerkoor „Ars Musica" o.l.v. Theo Goedhart. Dit enige jaren geleden als studentenkoor opge richte ensemble bracht een duidelijk ingedeeld programma, waarin aandacht werd besteed aan de Engelse en Neder landse school, volksliedjes uit verschillende landen en eeu wen en Duitse kerkmuziek. Enkele houtblazers en een vedel zorgden voor begeleiding. Als geheel wist Ars Musica tot een overtuigende muzikaliteit te komen. In de Engelse liederen had het een goed volume dat door een verzorgde dynamiek fraai genuanceerd werd. De klank van de stemmen verhield zich goed tot elkaar. Ook de werken van Orlando di Lasso en de Franse volksliedjes klonken met een volle, meeslepende klank. Uitgesproken waardering had ik voor de weergave van Sweelinck en Hugo Distier. In de wat snellere passages traden tempowisselingen op en zon gen de stemmen niet helemaal gelijk op. Echt problemen gaf de polyfone muziek De afzonderlijke stemmen misten de kracht hun partij vol en met karakter te brengen. De werken van Obrecht en des Prez leken me dan ook te hoog gegrepen. Een uitzondering vormden de duetten van Von Wolkenstein, die de benodigde expressie kregen. De zwakke kanten die het koor demonstreerde, leken me ver oorzaakt door een programmakeuze die de mogelijkheden wat te boven ging. Binnen haar mogelijkheden echter toonde Ars Mu sica zich een muzikale groep die rae met haar fraaie klank soms oprecht wist te boeien. DIRK VOOREN ïizdentallen hondeliefhebbers hadden zich I eiterdag op het terrein achter de Groe- i goedhallen verzameld om tesamen met nilun viervoeter het examen van de Kyno- e™9gen vereniging Rijnland af te leggen. er|faanden van training en voorbereiding ??yaren aan het examen voorafgegaan waar- ^1JP de hond geleerd moest worden de op dachten van de baas netjes op te volgen. ;t /ver het algemeen deden de Duitse Staan- x te, de Bouviers of de Boxers dat zater dagmiddag dan ook keurig alhoewel niet dwke hond bleek te begrijpen wat er precies fan hem verlangd werd. Apporteren en j (olgen aan de lijn bleken niet zo'n pro- z fleem te zijn maar om te moeten blijven 'en als het baasje wegloopt, vonden vele n&onden toch wat te veel van het goede. "Mef in sommige gevallen wat 'herexamens' tonden de meeste hondenbezitters hun di- 'lorna toch in ontvangst nemen. De publie ke belangstelling voor het hele gebeuren 'ras nagenoeg nihil. Het slechte weer zal ongetwijfeld deel aan hebben gehad. Een ruime 100 buurtbewoners bezochten gistermiddag het buurtfeest dat in en rondom het buurthuis aan de Mus- schenbroekstraat werd gehou den. Het feest dat vanaf een uur 's middags plaats vond kwam, mede door een plotse linge stortbui, wat langzaam op gang. Door het weer moest de geplande zeskamp komen te vervallen. De planken die voor de zeskamp waren ingekocht werden door de organisatoren verzaagd om als afdak te die nen voor de optredende bands en kregen zodoende toch nog een nuttige bestemming. Toen evenwel het weer later op de middag opklaarde en de deel nemers de wens te kennen ga ven toch wel mogelijkheden te zien voor een zeskamp was dit door het ontbreken van mate rialen niet meer mogelijk. Alles met elkaar een gezellige mid dag waarop groepen als D.D.O (Door Drank Ontstaan) uit Roe- lofarendsveen (zie foto) en de Black Mollies de aanwezigen muzikaal vermaakten. Het buurtfeest, dat was georgani seerd door de Stichting Buurt werk Groenoord en het Buurt- komitée Groenoord, vormde de afsluiting van het seizoen. LEIDEN Een 73- en een 33 jarige vrouw zijn gistera vond na een aanrijding op het Levendaal naar het A.Z.L. overgebracht. Een 40-jarige vrouw uit Zoe- termeer reed komende van de Oranjeboomstraat het Leven daal op. Zij merkte de auto van een 40-jarige Lei,denaar niet tijdig op en kwam daar mee in aanrijding. Een passa- giere uit elke auto werd naar net ziekenhuis overgebracht. De auto van de vrouw werd rechts zwaar beschadigd, ter wijl de voorzijde van de ande re auto werd vernield. GROENTEVEILING LEI DEN (23 juni). Andijvie 28-44. Peulen 370- 400. Snijbonen 170-420. Stam- bonen 550-670. Tuinbonen 82- 89. Spitskool 39-70. Postelein 108-128. Prei 305-340. Rabar ber 45-58. Spinazie 109-153. Waspeen 47-52. Witlof 85-140. Bloemkool 1x6 85-220. 8 st 85- 190. 10 st. 35-85. Sla 10-27. Bleekseld. 28-61. Bospeen 91- 103. Boskroot 63-75. Radijs 18- 23. Selderij 27-41 Bos uien 48- 63.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3