Mirjam van Laar
langzaam omhoog
Sylvia larlag
bevestigt
vorm met
vijfkampreeord
;o
I
6
31
Topprestaties Russische atleten
Poloteai
1
sportuitslagen
Vierjeugdtitels naar Erik de Bruin
LEIDSE COURANT
MAANDAG 23 JUNI 1980 PAGlT
Kopenhagen Sylvia Barlag
(ADA) heeft in Kopenhagen
haar Nederlandse record op
de vijfkamp verbeterd on ge
bracht op een totaal van 4538
punten. De Amsterdamse at
lete verbeterde het oude re
cord, dat zij op 17 juni 1979 in
Dole (Fra.) op 4512 punten
bracht, met 26 punten.
De prestaties van Sylvia Bar
lag waren: 100 meter horden:
13.89 sec.; kogelstoten 12.75
m^ hoogspringen: 1.84 m.;
verspringen 6.39 m. en 800 m.
in 2.16.5.
Daarmee won zij de vijfkamp
van de vierlandenwedstrijd
tussen Engeland, Nederland,
Denemarken en Italië. De lan-
denwedstrijd ging met 12.901
Sunten naar Engeland. Neder-
ind werd tweede met 12.611
punten. De derde plaats was
voor Denemarken (12.165),
vóór Italië met 11.781.
Sylvia Barlag, die de laatste
weken in een uitstekende vorm
verkeert, heeft daarmee een
maand voor haar optreden tij
dens de Olympische Spelen in
Moskou voor de vijfde keer in
haar carrière het Nederlands
record op de vijfkamp verbe
terd. De 26-jarige Amsterdam
se werd op 12 juni 1977 in
Oost-Berlijn voor de eerste
maal nationaal recordhoudster
met 4275 punten. In 1978
kwam zij in Cwmbran (Wales)
tot 4281 punten, een prestatie
die zij twee maanden later in
het Poolse Spala op 4348 pun
ten bracht. Iets meer dan een
jaar geledén (17 juni) haalde
Sylvia Barlag in in het Franse
Dole een totaal van 4512 pun
ten, waarmee zij zich kwalifi
ceerde voor de Olympische
Spelen. Ten aanzien vlan haar
oude recordprestatie in Dole
verbeterde Sylvia Barlag zich
op vier van de vijf onderdelen:
100 m. horden 13.89 (13.90);
hoogspringen 1.84 m. (1.82) en
800 m. 2.16.5 (2.18.3).
Nederland had de vijfkamp
kunnen winnen als Tineke Hid-
ding wat gelukkiger was ge
weest bij het verspringen. De
atlete uit Deventer maakte
twee ongeldige sprongen en
Sylvia Barlag, opnieuw goed voor een verbetering van
het Nederlands record vijfkamp.
ging in haar derde en laatste
sprong op zeker: 4.12 meter.
Normaal is Tineke Hidding
goed voor zes meter. De pun
ten die zo'n afstand opleveren,
hadden Nederland in het lan-
denklassement langs Engeland
gebracht. Els Stolk eindigde
als vierde met een score van
4307 punten. Olga Comman
deur viel na drie onderdelen
wegens een beenblessure uit.
Bij de tienkampers was Frans
van de Ham de beste Neder
lander. Hij werd met een per
soonlijk record van 7331 pun
ten vijfde. Hij sprong o.a. 4.70
m. met de polsstok. Jeroen
Bronwasser, die na de eerste
dag de beste Nederlander was,
viel op de tweede dag ver te
rug. Hij eindigde als vierde Ne
derlander op de twaalfde
plaats. De Brabander sprong
met een toelaatbare rugwind
7.34 m. ver. Hij bleef echter
wel boven de 7000 punten. In
de Engelse ploeg ontbrak oud
wereldrecordhouder Daley
Thompson.
MOSKOU Minder dan een
maand voor de opening van
de Olympische Spelen in
Moskou zijn zaterdag in het
stadion, waar de Olympische
atletiekwedstrijden worden
gehouden, uitstekende pres
taties geleverd. In het Lenin-
stadion, waar Olga Koeragina
vrijdag al met 4856 punten
voor een nieuw wereldrecord
op de vijfkamp zorgde, kwa
men de tienkampers tijdens
de Russische kampioen
schappen eveneens tot op
zienbarende resultaten. Joeri
Koezenko pakte de titel met
8329 punten voor Valeri Kats-
jakov (8306) en Sergei Tsjela-
nov (8282).
Zaterdag werd in Moskou ook
een werpersdag gehouden.
Onder ideale omstandigheden
zorgde de 21-jarige speerwer
per Dainis Koela met 92.06
meter bij het speerwerpen
voor de tweede beste wereld-
seizoenprestatie. Verder wierp
dit seizoen alleen wereldre
cordhouder Ferenc Paragi uit
Hongarije met 97.72 meter. Bij
het kogelslingeren kwam we
reldrecordhouder Sergei Litvi-
nov tot 81.08 meter. Het was
de tweede verste worp uit de
geschiedenis. Litvinovs wereld
record staat sedert enkele we
ken op 81.66 meter. Igor Ni-
koelin verbeterde zich van
80.08 tot 80.34 meter.
De Franse dames-estafette
ploeg op de 4x100 meter be
staande uit Veronique Gran-
dieeux, Chantal Rega, Ray
monds Naigre en Emma Sulter
heeft in Thonon les Bains een
tijd van 42.94 seconden gelo
pen. Het betekende de tweede
beste tijd van dit seizoen.
Sneller was alleen Oost-Duits-
land (42.28).
KESSEL-LO Bij internationale atletiekwed
strijden in Kes8el-Lo (België) is Mirjam van
Laar (Achilles Top) al9 tweede geëindigd bij
het hoogspringen. De Limburgse, die met
Mieke van Doorn houdster van het Nederland
se record (1,88 m) is, eindigde met dezelfde
hoogte als de Belgische Chris Soetewey, die
echter minder foutsprongen had en daardoor
eerste werd. Mirjam van Laar komt langzaam
weer in vorm. Afgelopen vrijdag sprong zij
eveneens in België 1,80 m hoog.
Ton Luttikhold won in Kessel-Lo de 10.000 me
ter in 29.15.7. Hij had meer dan vier minuten
voorsprong op zijn naaste concurrent.
Gerard Nijboer (Daventria) met 2.09.01 aan
voerder van de weretdseizoenranglijst op de
marathon, is in de nacht van zaterdag op zon
dag als tweede geëindigd in een loop over tien
Engelse mijl in het Westdultse Borgholzhausen.
Nijboer liep de 16.090 meter in 47 minuten en
33 seconden. Hij moest negen seconden prijs
geven op de Colombiaan Domingo Tibaduiza,
die in een nieuw parkoersrecord van 47.24 mi
nuten zegevierde. Er kwamen ruim 700 lopers
aan de start. De wedstrijd bij de dames leverde
een Nederlands succes op. Marja Wokke won In
55 minuten en 16 seconden. Het betekende
eveneens een nieuw parkoersrecord.
De Engelse militair Ray Crabb (Afcent Striders)
heeft zaterdag in Lisse de jaarlijkse 25 kilome
terloop gewonnen. Crabb liep de afstand in 1
uur 17 minuten en 58 seconden. Hij had ruim
drie minuten voorsprong op Rob Strik (BAV),
die In 1.21.31.6 tweede werd. Piet van Alphen
(AAC) eindigde als eerste veteraan op de derde
plaats in een tijd van 1.22.43.5. Marjan Hooger-
houd (Olympus '70) was de snelste dame in
1.43.33. Er kwamen 200 lopers en loopsters aan
de start.
Tijdens de wedstrijden om de „vriendschapsbe
ker" is Zuid-Nederland zaterdag in het Belgi
sche Blankenberge als vijfde en voorlaatste
geëindigd. De Zuidnederlandse atleten brachten
het op geen onderdeel tot een overwinning. Jan
van Oss eindigde als tweede op de 5000 meter
In 14.29.2 en Peter van Leeuwen bracht het met
14,58 meter eveneens tot een tweede plaats bij
het hinkstapspringen. René van Loon werd bij
het hoogspringen derde met 2,05 meter.
Erik de Bruin (Typhoon) was de beste junior bij
de driedaagse strijd om de Nederlandse jeugd-
titels in het stadspark In Groningen. De 16-Jarl-
ge atleet vergaarde vier titels bij de b-jeugd: ko
gelstoten, kogelslingeren, discuswerpen en
hinkstapsprong. Mario Westbroek (Haarlem),
die gekozen is voor de Olympische 4 x 400 me-
terploeg, bleef weinig bij De Bruin achter. De
Haarlemmer won de 100, 200 en 400 meter bij
de a-Jongens. Gezien de omstandigheden was
zijn 48.40 seconden op de 400 meter van uitste
kend gehalte. Bij de a-jongens behaalde Ben
Vroom (Jahn 2) twee kampioenschappen: 400
meter horden en hinkstapsprong. Bij de b-jon-
gens was Guido van der Sluis ook een verzame
laar van eerste plaatsen. De Amsterdammer be
haalde de titels op de 100 m, het verspringen en
de 100 m horden.
Bij de b-meisjes werd Mireille Stadwijk (Atmo-
des) drievoudig kampioene. Zij won het kogel
stoten, speer- en discuswerpen. Bij de a-meis
jes waren er twee titels voor Marjan Olyslager
(100 m en 100 m horden) en Jeanet van Noord
(kogel en discus).
WADDINXVEEN Dick Ooy-
kaas, die onlangs in Utrecht
Nederlands turnkampioen op
de zeskamp werd, heeft za
terdag in Waddinxveen bij de
toestelfinales alle zes onder
delen gewonnen.
De uitslagen van de toestelfi
nales zijn: vrije oefening: Dick
Ooykaas (Pro Patria) 17.50, 2.
Ron Lamboo (Pro Patria)
16.75; Voltige: 1. Ooykaas
17.30, 2. Lamboo 15.35; Rin
gen: Ooykaas 17.05, 2. Cock
Brandhorst (Pro Patria) 16.55;
Sprong: 1. Ooykaas 18.00; 2.
Lambóo 15.90; Brug: 1. Ooy
kaas 17.95, 2. Lamboo 15.90;
Rek: 1. Ooykaas 18.10, 2.
Lamboo 16.75.
De Nederlandse melsjesturn-
ploeg, zwaar gehandicapt door
het wegvallen door ziekte en
blessures van enkele turnsters
onder wie nationaal kampioene
Bibi Vos. heeft zaterdag, in
Waddinxveen met groot ver
schil verloren van Spanje:
166.55-181.30.
De eerste zes plaatsen in het
Individuele klassement waren
voor Spaansen. Irene Martinez
was met 37.50 punten de
beste. Monique Kaaks eindig
de als zevende (34.75) als
beste Nederlandse.
>0
PATRAS Het
Olympisch waterpo
bij het zevenlandt
in Patras als tweei
digd achter het oi
Joegoslavië.
Uft
In de laatste ronde w
land met 115 van
b. Joegoslavië zegev*"?
98 over West-Dui*
Spanje en Griekenlaiodi
den gelijk: 5—5. de
pet
De eindstand: 1. Jbjzt
12 pnt (52—53), 2.
10 pnt (50—35), 3. W
land 6 pnt (42—30),
6 pnt (33—34), 5. Gien
4 pnt (24—39), 6. Hdiez
2 pnt (32—43), 7. B
pnt (27—46).
Sportwereld
PARIJS Een Amsl
karateploeg is zaterd
de geworden in Parij
een stedentoemool.
sterdamse ploeg, ml
meer Reeberg en
verloor alleen van Loif
rd
irlj
I.
MONTREAL De P. J
Roberto Duran is in P1
wereldkampioen bok£ t
tergewicht geworden W
puntenzege op de Ai
Sugar Ray Leonard. C
dese zwaargewicht k
Trevor Berbick won vqan
wereldkampioen Johniap
het bijprogramma raaien
gewicht Cleveland Demc
stig gewond en mo<st<
een hersenoperatie er
bracht worden naar te
kenhuis. jar
rs,
BIELEFELD De Ned.
Gaby Minneboo won e.H
erwedstrijd in Bielefa
twee manches. ee,
UTRECHT De 4 X 2<f|'
vrije slag ploeg(dan%j
Zwemlust/Den Homm^
gisteravond in Utrecht B
derlands record op dit ke
verbeterd en gebracht f0
minuten 40.5 second<Ja
kwartet Monique Bosgj 2
ne van de Hurk, Inge d^n
en Berber Kamstra wasi;
tiende seconde sneller jit
ploeg van Zwemlust/D«pe,
mei, die bij de nationa 1
pioenschappen van vor
in Amersfoort tot 8.40.?re
ATLETIEK
slagers (Schelde Sport)
Marjo Wijnbergen (Ada) 14.27, 3.
Rlxt Meines (Trias) 15.01.
Meisjes b:
Hoogspringen: 1. Edwarla Sartjoe
(Sagitta) 1.75.
Speerwerpen: 1. Mireille Stadwijk
(Atmodes) 37.14 m. Kogelstoten:
1. Mireille Stadwijk (Atmodes)
15.10 m.
Jongens b:
Verspringen: 1. Guido
Sluis (AAC) 6.71 m. Kol
1. Erik de Bruin (Typhoon) 19.73
Kogelstoten: 1. Jeanette van Oord
(Waterland) 13.10 m.. 2. Nicole
Nieuwkerk (Sparta) 12.78 m.. 3.
Belinda de Vries (AV34). 12.55 m.
100 m horden: 1. Marjo Wijnber
gen (Ada) 12.42 sec.. 2. Marjan
Olyslager (Schelde Sporl) 12.51
sec.. 3. Marjan Goedhart (AAV61)
12.91 sec.
Meisjes b:
300 msler horden: 1. Yvonne
Lomme (Achllles/Top) 46.73 sec.
400 meter horden: 1. Ben Vroom
(Jahn 2) 54.51 sec.. 2. Robert de
Wit (PSV) 55.49, 3. Ton Velthuis
(Slsu) 55.59 sec.
Jongens b:
Discuswerpen: 1. Erik de Bruin
(Typhoon) 59.48 meter. Polsstok-
hoogspringen: 1. Berry Paauw (V
en LTC) 4.00 meter. 1500 meter
steeple-chase: 1. Jeroen Kramer
(Tempo) 4.32.2. 300 meter hor
den: 1. Bob van Steynen (Holland-
/Haarlem) 40.16.
Jongens a:
100 m: 1. Mario Westbroek (Haar
lem) 11.06. 2. Chris Leeuwenburgh
(Sparta) 11.45, 3. Jeroen Ooievaar
(AAC) 11.56. 400 m: 1. Mark)
Westbroek (Haarlem) 48.40, 2.
Ton de Geest (Tlon) 49.63. 3. Ray
mond Hoefman (Haarlem) 50.80.
Jongens b:
100 m: 1. Guido van der Sluis
(AAC) 11.64; Hoog: 1. Rons Eyger-
»r. i.
Hinkstapspringen: 1. Erie de
Bruyn (Typhoon) 13.83 m. 110 me
ier horden: 1. Guido van der Sluis
(AC) 14.55 sec.; Kogelslingeren:
1. Erie de Bruyn (Typhoon) 53.66
Meisjes b:
100 meter horden: 1. Ingrid van
Llngen (Sparta) 14.60 sec.
Robert de Wit (PSV) 14.81. 3.
John van Loon (Sparta) 15.00. Ko
gelstoten: 1. Ron Schenk (Lycur-
gus) 15.71 m.. 2. Ko Scheurer
(AAC) 15.10. 3. Peter Wolthuizen
(Swlft) 14.98. Kogelsllngeren: 1.
Eric Husken (AV'34) 49.84 meter.
2. Rodrlgo Coesel (AAC) 40.76. 3.
John Stegman (AVR) 40.18. Hoog
springen: 1. Joop Schwalbach
(Waterland) 2.00 meter. 2. Ferdi
nand Rlkkera (Argo'77) 2.00, 3.
John Plank (PH) 2.00 m.
Meisjes a:
Speerwerpen: 1. Petra van de
Boogaard (Dem) 43.52 meter. 2.
Karin de Martelaere (Dem) 40.76,
3. Henrietta van Raay (Jasper
Sport) 40.18.
Meisjes b:
800 meten Anneiles Heynen (Thor)
2.25.2.
400 "meter. Jaap Winter (Jahn II)
52.09; 800 meten Mike de Vries
(Impala) 2.00.
400 meter. 1. Tanja Tjepkema
(Startbaan) 56.62. 2. Esther
Schouten (Ada) 56.79; 3. Adrl van
Beek (Ada) 58.08. Hoogspringen:
1. Rlxt Meines (Trias) 1.70, 2. Wil
ms de Jong (AVR) 1.70, 3. Cero-
llen van der Vorst (Spada) 1.65.
Verspringen: 1. Marja Goedhart
(AAV'36) 6.05. 2' Adlth Radder
(AV47) 5.88. 3. Saskia van der
Valk (AVR) 5.56.
Jongens:
1. Mario Westbroek (Haarlem)
22.00. 2. Ton de Geest (Tlon)
22.65. 3. Ruben Ekhorstavr) 22.69.
800 meten 1. Rob Oruppers (Hel
las) 1.58.2. 2. Wleger Wlggermans
(Daventria) 1.59.7, 3. Willem Boon
(OL'70) 2.00.0; 1500 meten 1.
Jack Peraoons (AAV36) 4.00.2, 2.
Stetn Jaspers (Haarlem) 4.00.2. 3.
Frank Mos (Sparta) 4.01.4.
b-Jeugd meisjes: 200 meten 1.
Ssndra Dorias (De Bataven) 25.75;
400 meten Sandra Dorias (Bata-
Jongens: 200 meten Jaap Wlntr
(Jahn II) 23.33; 1500 meten Frar.»
Geuzenbroek (Waterland) 4.10.4.
a-Jeugd jongens: 3000 meten 1.
John Vermeulen (Dynamo '70)
8.37.8. 2. René Bouwmeester
(Zaanland) 8.40.5. 3. Tonny Dirks
(De Kelen) 8.44.2. Discuswerpen:
1. Mllco Braak (Waterland) 45.30.
2. Co Scheurer (AAC) 44.74. 3.
Ron Schenk (Lycurgua) 44.70.
Polsstokhoogspringer:: 1. Gijs de
Ruiter (V en LTC) 4.40, 2. Amo Ta-
venler (AVR) 4.10. 3. Robert de
Wit (PSV) 4.00; Verspringen: 1.
Jeroen Ooievaar (AAC) 7.10, 2.
Ben Vroom (Jahn II) 7.06, 3. Jacco
Thoonen (Nijmegen) 6.96.
Meisjes; 1500 meten 1. Maaike
Persoons (Ada) 4.30.5, 2. Marleen
Niesten (Dem) 4.33.6, 3. Ronnie
Hoekstra (AV55) 4.39.6; 200 me
ten 1. Marjan Olyslager (Scheldes-
port) 24.78. 2. Marjo Wijnbergen
(Ada) 25.18, 3. Wilma de Jong
(AVR) 25.75.
Vijfkamp (resp.. 100 m horden, ko
gelstoten. hoog. ver. 800 m): 1.
Sytvia Barlag 4538 pnt. (Ned. ree.)
(13.89 - 12.75 - 1.84 - 6.39 -
*-• *-more (Eng)
4° 08^Stotk"(Ned)' 4307 ?14.09 -
12.38 - 1.72 - 5.96 - 2.15.2); 13. Ti
neke Hidding (Ned) 3766 (13.73
12,16 1.72 - 4.12 - 2.25.2).
Olga Commandeur viel na drie on-
derdelen uit. Zi| kwam op de eer
ste drie nummers tot de volgende
prestaties: 14.49 10,68 en 1,63
HÉREN
De Individuele uitslag van de tien
kamp (resp. 100 m, ver. kogel,
hoog. 400. 110 m horden, discus,
polshoog. speer en 1500 m) Is: 1.
McStravick (Eng) en Broglnl (lts)
belden 7704 punten: 3. Indra (Ita)
7589; 4. Zenlou (Eng) 7387; 5.
Frans van de Ham (Ned) 7331
(11.46-6.86- 13.45 - 1.82 - 50.24
- 15.84 - 38.88 - 4,70 - 60.87 -
4.27.5); 6. Wim Roosen (Ned) 7226
(11.59-6.63 - 12.48 - 1,97 - 50.19
- 14,91 - 35.38 - 3.60 - 63.83 -
4.28.3); 11. Hana van de Pal (Ned)
7046(11.81 - 6.94 - 12.88 - 1.85 -
52,84 - 15,24 - 36.50 - 4.60 -
49.36 - 4.38.8); 12. Jeroen Bron-
(Ned) 7039 (11.09 - 7.34 -
AUTOSPORT
Zolder
Formule-2 renwegene:
1. Huub Rothengatter (Ned) met
Toleman de 50 ronden (213.1 km)
In 1 uur 13 min 44,61 sec (gemid
deld 173.385 km/u); 2. Brian Hen-
ton (Gbr) met Toleman 1.14.03.63;
3. Siegfried Stohr (Its) met Tole
man 1.14.04.73; 4. Derek Warwick
(Gbr) met Toleman 1.14.35,04; 6.
Angel Guerra (Col) met Minardi
1.14.36,90; 6. Mlke Thackwell
(Nwz) met March 1.15.00.73.
1. Hans-Joachim Stuck (Wdl)
45.46,72 (gem. 150,7 kilometer
per uur); 2. Jan Surer (Zwl)
45.51,05: 3. Marc Surer (Zwl)
45.59,59; 4. Manfred Schurtl (Llo)
46.67,33; 5. Alan Jones (Aus)
46.14.06; 6. Dieter Quester (Oos)
46.15.23.
1. Lammere 50 pnt.. 2. Stuck 40
pnt., 3. Jones 34 pnt., 4. Schurti
33 pnt.
CRICKET
l. Kie-
-M
Kon. UD Bloemendaal 853 -
84. UD wint met 7 wickets (6—1)
Eerste ktaase:
HCC 2 Excelsior 67 - 72—3,
Excelsior wint met 7 wickets (1—6)
Sparla ACC. niet gespeeld van-
wege niet opkomen ACC. uitslag
0—0. ACC 3 of 5 punten in minde-
HONKRAL
ADOFeyenoord 12—2: Nlcols—
Giants 9—12; Quick—Klnheim 7
1; Neptunus—UW 108; Amstel
T.HCAW 14—5.
Eerste klasse
A: Rooswijk—Storks 4—10; Scho
lenTh amen 87; Hilversum
PSV 3—6.
B: BSC Utr.OOS'32 4-6;
Sparks—Sparta 43: The
Herons—OWO 12—0: Spartaan-
Hoofddorp 7—0.
Feyenoord—ADO 2—7; Kinhetm—
Quick 8—3; HCAW—Amstel T..
gest.. O-O; Feyenoord—ADO. ge-
menSchoten 1—3; PSV—Hilver
sum 3—1.
B: Sparta—Sparks 1—2; Hoofd
dorp—Spartaan 6—9.
Tweede klasse C
TerrasvogelsLijnden 1—0;
Schiedam—Euro Stars 3—1;
HCTIWDVH afgek.
West III, standaardklas
The Hawks—Birds 10—14; Gou
da— Neerlands Hoop 14—0;
NADO V.—Blue Birds 4—3; Laak
kwartier—VUC 6—8; SC Botlek—
MSV71 5—8.
HAAGS RAYON
Birds 2—Blue Birds 3 12—7, Alp-
hlans—Arrows 6—7, Wassenaar
3Cromvliet 12—11.
Tweede klas:
Blue Birds 4—Cromvilet 2 4—13,
Laakkwartier 2—Storks 6 13—14,
Blue Birds 5-Alphlans 3 3—32,
Storks 5—Wassenaar 5 13-3.
MOTORSPORT
600 cc-klasse:
op Mak—
(Waalre) op Maico. 3.
Klaas Poppinga (Gorredljk) op
Mao. 4. Kees Roelants (Geldrop)
op Malco. 5. Addle Jansen (Han
del) op Malco.
Tweede manche: 1. Peter Her-
lings. 2. Klaas Poppinga. 3. Rein
van de Made (Oosterhout) op
Mao. 4. Math Ghleien (Helden-
/Pannlngen) op Maico. 5. Frans
Zigmans (Bakel) op Malco.
Einduitslag:
1. Peter Herllngs. 2. Klaas Poppin
ga. 3. Kees Roelants. 4. Eddle
Meurs (Bergschenhoek) op TGM.
6. Frans Zigmana.
Zijspannen
Eerste manche: 1. Schneider'
/Langele (Oos). 2. Den Biggelaar.
/Van der Bijl (Ned), 3. Bachtold-
/Junge (Zwl). 4. Bohler/MuHer
(Wdl). 5. Good/Williams (Gbr). 7.
Van GasteKHurkmans (Ned). 8.
Muller/Van Heek (Ned). 9. Bens-
/Van Heek (Ned), 10. Brockhau-
sen/Rebele (Wdl).
Tweede manche: 1. Bohler/Mut-
ler. 2. Brockhausen/Rebele. 3.
Bachtold/Junge. 4. Sytwan/Pers-
son (Zwe), 5. Van BellIngen/D'Hol-
lander (Bel), 7. Van Gastel/Hurk-
mans (Ned).
Stand om het wereldkampioen
schap: 1. Bachtold 89 punten, 2.
Bohler 73, 3. Schneider 65. 4.
Good 50. 5. Brockhausen 34. 6.
Van Heugten 33. 7. Bakens 29, 8.
Den Biggelaar 25. 9. Grogh (Zwl)
Geboere (Bel.) met Suzuki; 3. Ml-
chele Rlnaldl (Ita.) met TGML; 4.
Dario Manl (Ita.) met Gilera; 5.
Mattl Autlo (Fin.) met Honda.
Eerste manche: 1. Mitsuyasu; 2.
Geboers; 3. Rinaldl; 4. Manl.
Tweede manche: 1. Geboers; 2.
Mitsuyasu; 3. Suzuki (Jap.) met
Hlro; 4. Nani; 5. Groeneveld; 6. Ri
naldl; 7. Zijlstra.
Stand wsrsldkamploenschap na
acht wedstrijdan: 1. Rlnaldl 108
pnt.; 2. Geboers 103 pnt.; 3. Harry
Everts (Bel.) 101 pnt.; 4. Mitsuyasu
99 pnt.
PAARDESPORT
KOERSEN VAN ALKMAAR
AARDBEIEN-PRIJS. 2380 m^ 1.
Sofia Harvester (A. H. Suykerbuyk)
3.34.6. 1.30.2; 2. Sapln du Bols. 3.
Taranis D.
Winn. 41.20. pl. 5.30. 4.60, 2.10,
kopp. 74.20. trio 563.00. Niet ge
start: Truus Hinde en Tojo Reho-
both.
MOULIN ROUGE-PRIJS, 2040 nu
1. Santa Fé (L. Schoonhoven)
2.57.5. 1.27.0, 2. Trinqueur, 3.
Sergio Kandia.
Wlnn. 3.20. pl. 1.80. 2.30. 1.70,
kopp. 11.40. trio 70.90. Niet ge
start: Roland H.
ZOETE FRANSJES-PRIJS, 1e
aid., 2040 m_- 1. Sam Thelma (W.
Duivenvoorden) 2.57.7. 1.27.1, 2.
Sunny Boy. 3. Tarek.
Wlnn. 4.60. pl. 2.10. 2.20, 1.70,
kopp. 42.30. Niet gestart Supra
AMAZONE-PRIJS, 2040 nu 1.
Sten Vitesse (J. Wagenaar) 2.56.3.
1.26.4, 2. Speedstar Laren. 3. Ro
bertas.
Winn. 2.10, pl. 1.50. 2.10, 2.70,
kopp. 16.20. trio 179.10.
DUTCH EVERN-PRUS. 2380 m: 1.
Pikant S (F. van Klaveren) 3.27.8,
1.27.3, 2. Romeo Hollandla, 3.
Orly Norton.
Wlnn. 2.50. pl. 1.50, 1.60, 1.70,
kopp. 7.30.
MIZZ1 SCHINDLER-PRIJS, Ie «KL,
- Sangria B (J. Wage-
start: Olga Forces.
FRAGARIA-PRUS, 2040 m: 1. Re-
zatonka (J. Hulberts Jr.) 2.52.6,
1.24.6. 2. Pancho. 3. Nibble J.
Wlnn. 2.10, pl. 1.50. 2.80. 6.50,
kopp. 18.70. Niet gestart: O Marie.
MIZZI SCHINDLER-PRIJS, 2e afd.
1700 nu 1. Red Fox (M. A. Pools)
2.24.6. 1.25.2, 2. Tasja LobeU, 3.
Penny Wise.
Wlnn. 7.60. pl. 2.00. 2.00, 2.00.
kopp. 11.90. trio 554.70.
BEVERWUK-PRIJS, 2380 nu- 1.
Oscar Baker (J. J. de Wit) 3.19.5,
1.23.8, 2. Kamlel, 3. Orpheus.
Winn. 2.00. pl. 1.50, 22.70, 2.60.
kopp. 158.10.
ELEPHANT-PI
Poelje Patje
2.51.9, 1.24.3, 2. Revanche S-, 3.
Oraldus.
Winn. 5.40, pl. 1.20. 1.20. 3.90.
kopp. 3.80. trio 204.60. Niet ge
start: Ricky Moore.
berls) 3.03.1.1.28.9. 2. Solvent H..
3. Selene.
Wlnn. 3.70,
kopp. 7.20.
Totaalomzet was: 243J83.-.
Koersen Oulndigt
Fried-prijs (2040 m): 1. Topeey
(G. van Eykelenborg) 2.46.9
1.21.8, 2. Rlcardo Nora, 3. Ready
Winnend 3.90, plaats 1.50,
2.00, 1.40. koppel f 11.50,
trio 86.50. Niet gestart: Sytvia
de Leur.
Calumet Erebus (2040 m): 1. Pe
ter Post (J. de Leeuw Jr) 2.44.1
1.20.4. 2. Panhart, 3. Obarator.
Winnend 2.20, plaats 1.50,
t 3.30, 1.90, koppel 24.50.
Aintree-prljs (1300 m): 1. Lady
Maxine (M. van Gisteren) 1.21.5, 2.
Sir Ishan. 3. Never Teil.
Winnend 5.70. plaats 1.90.
2.20. 1.60, koppel 23.80,
trio f 239.00.
Scheveningen-prija (2800 m): 1.
Peplta Harvester (L Dooper)
3.32.7 1.21.8. 2. Peter Harvester.
3. Riclno du Bols.
Winnend 4.10, plaats 2.20,
6.90. 3.10. koppel 47.40,
trio 947.60. Niet gestart: Nenry
Buitenzorg.
Dunet-prija (2040 m): 1. Super
Star Laren (L. Schoonhoven)
2.44.8 1.20.8. 2. Semli du Bols. 3.
Speed Buitenzorg.
Winnend 2.80, plaats 1.90,
2.20. f 4.00. koppel 11.80,
trio 183.20.
Prijs van Oulndigt (2600 m): 1.
Arizona Pie (A. Jones) 2.53.8, 2.
Trouble Maker. 3. Fine Scot.
Winnend 3.30. plaats 9.90.
1.70. 2.40. Niet gestart: Box-
berger Bloem.
Haagsche Paardedsgen-prijs
(1600 m): 1. Ralnier Gallant (H.
van Dijk) 2.05.9 1.18.7, 2. Pablo
D.. 3. Marupa du Bols.
Winnend 2.00, plaats 1.20,
3.70, 4.00, koppel 18.00,
trio^/ 353.00. Niet gestart: Pour-
Again. 3. Davina Raaphorst.
Winnend 1.90, plaats 1.20,
1.30, 1.20, koppel 5.80.
Allouez-prijs (2100 m): 1. Ossian
(A. Harmsen) 2.47.0 1.19.5. 2.
Monty Buitenzorg, 3. Oriaya Dear.
Winnend 3.80, plaats 1.40,
1.60, 1.30. koppel 22.60,
trio I 120.30.
Double Six M-prijs (2100 mf. 1.
Tiger Hanover (H. Langewog)
3.03.1 1.27.2, 2. Torro Ashton, 3.
Sem Areta.
Winnend f 3.50. plaats 1.90.
2.50, koppel f 15.40. Niet ge-
ROLHOCKEY
Eerste klas: Dordt—Roder 7—2,
Dennenberg—Residentie 5—3.
Marathon—Oen Haag 9—8. Licht
stad—Agor (Agor niet opgek.).
Tweede klas: Agor 2—ZRC 2 6—
3. Helmond West—Dennenberg 2
16—4, Rotterdam—Lichtstad 2
2—4, ZRC—Marathon 2 4—4.
Junioren: Dennenberg—Residen
tie 2—7. Den Haag—Zoetormser
16-4, Lichtstad—Agor 6-4, Ro
der- -De Pirouette 1—7.
ROEIEN
Nederlandse kampioenschappen
jongens 17/18 jaar
Twee zonder stuurman: 1. Die
Leylhe 5.20.01. 2. Tromp/Naarden
5.21,55, 3. Rijnland 5.36.88.
Vier met stuurman: 1. Tromp-
/Naarden 4.58,41. 2. Rlc/Dle Ley
lhe 5.00,77, 3. Zwolse 5.12,68.
Dubbehrier. 1. Rlc/Dle Leylhe
4.43.28, 2. Where/Nautilus
4.46.18, 3. DOS geen tijd.
Achb 1. Tromp/Naarden/RIJnland
4.36.02, 2. Viking/Spasme
4.42,45.
Meisjes 17/18 jaar
Twee «onder stuumouw. 1.
Spaame 3.56,01, 2. Rlc 4.12,05.
Skiff: 1. De Laak 4.00,11. 2. Wet-
terwille 4.00,35, 3. Rlc 4.03.56.
Dubbehrier: 1. Hunze 3.26.24
(baanrecord), 2. Rijnland 3.31.14.
3. Laak/Nautilus 3.41,29.
SOFTRAL
Eerste klas: Birds—De Meteoor
5-0. Pirates—UW 5—0. Wester-
kwartler—Storks 0—2. Robur'58—
Sparta 5—4 en 11-8. De Mete
oor—Birds 6—12, Storks—Wes-
terkwartler afgek., UW—Pirates
afgek.
Tweede klas 8: JRC Ducks—Nue-
nen 3—9, Roef—Jeka 3-5,
Spaamwoude—DSC'74 57.
Wassenaar—De Spartaan 8—6.
Roef—De Pinguïns afgek..
Giants—Nuenen afgek.. Spaam-
het Haags rayon heeft Wester-,
kwartier 2. dat met 19—4 vpn Blue
Birds won. nu de leiding genomen.
Het wordt echter dlrefct gevolgd
door ADO. ADO 2 en Storks 2.
In de tweede klas won VUC de be
langrijke wedstrijd tegen Alphians
(10—6). waardoor VUC nu alleen
aan de leiding gaat. De uitslagen
waren: eerste klas: Westerkwartier
2—Blue Birds 19—4. Westerkwar
tier 2—Wassenaar 2 18—4. Blue
Birds—Hygiea 10—13, ADO 2—
ADO 3-6 (11 Innings), Storks 2—
Celerltas 9—12.
16. Birds 2—Alphians 2—11,
Storks 4—VUC 3—16.
Dorde klas A: VUC 2—ADO 3 7—
9; Alphians 2—Wassenaar 3 14—
5; Blue Birds 2—Westerkwartier 3
7—5; Birds 3—Cromvilet 2 29—7;
VUC 2—Alpnians 2 10—13.
Derde klas B: Hyglea 2—Wester
kwartier 4 16-15; ADO 4—VUC 3
3—12; Storks 5—Wassenaar 4 4—
20; Wassenaar 5—Celerltas 3 3—
TURNEN
Vrije oefening: 1. Dick Ooykaas
(Pro Patria) 17.50, 2. Ron Lamboo
(Pro Patria) 16.75.
Voltige: 1. Ooykaas 17,30,2. Lam-
boo 15,35.
Ringen: 1. Ooykaas 17,05. 2. Cock
Brandhorst (Pro Patria) 16,55.
Sprong: 1. Ooykaas 17,95. 2.
WIELRENNEN
/Zwitserland
1. Lucien Didier (Lux.), 224 km. In
5 uur 23 min. en 1 sec.; 2. Gregor
Braun (Wdl.) op 35 eec.; 3. Ktaus-
Peter Thaler (Wdl.); 4. Godl
Schmutz (Zwl.); 5. Dietrich Thurau
(Wdl.) zelfde tijd als Braun; 6. Er-
win üenhard (Zwi.) op 39 aee.; 7.
Daniel Glslger (Zwi.); 8. Uil Sutter
(Zwl.) zelfde tijd ala Uenhard; 9.
Melnrad Vögele (Zwl.) op 3 min.,
20 sec.; 10. Peter Kehl (Wdl.) op 4
min. en 10 sec.
BELGIS
1. Jos Jacobs, 275 km. In 6 uur en
21 min.; 2. Dirk Helrweg; 3. Eddy
Schepers; 4. Ronny Claes; 5. Mi
chel Pollentler; 6. Jan Bogaert; 7.
Oscar Dierlckx; 8. Ludo Peetere:
9. René Martens; 10. Frans van
Looy; 11. Johan de Muynck; 12.
André Dierlckx; 13. Herman van
Sprlngel; 14. Benjamin Vermeulen,
allen dezelfde tijd als Jacobs; 15.
Staf van Roosbroeck op 57 sec.
Beneden-Leeuwen: 1. Bert Hoe-
demakers (SL Michielsgestel), 80
kilometer In 1.50.22; 2. Gerard
Verwaayen (Andelst); 3. Richard
Beumer (Ede); 4. Hans van Ley en
(Ewijk); 5. Gerrie Slnlntcolaaa
(Dordrecht).
Ronde van Bettrum: 1. Arte Has-
alnk (Neode). 90 kilometer In
2.05.17; 2. Albert-Jan Gerritsen
(Deventer); 3. Frits van Blnsbergen
(Babberich); 4. Joop Rlbbers
(Groenlo); 5. Gerard Veldscholten
(Oldenzaal).
bloten: 1. Wim Gomes (Amster
dam). 90 kilometer In 2.05.12; 2.
Gerrie Groenewegen (Amsterdam);
3. Gerard Slop (Sloten).
Den Helder 1. Steve Fleetwood
(Eng), 90 kilometer in 2.06.10; 2.
Henk-Jan Buis (Enkhuizenh 3.
Henk Wilderman (Ermelo); 4. Ron
Vughh 1. Piel Kuys (Vlijmen). 100
kilometer In 2.20.10; 2. Henk Tim
merman (Den Bosch); 3. Gerrlt
Roelofs (Berchem).
Nederlands kampioenschap op
Dames: Henny Top (Wekerom)
70.4 km. In 2.04.6; 2. op 11 sec.
Leontlen van der Uenden (Bosch
en Duin); 3. op 19 sec. Mary Ba-
rendregt (Ooltgensplaat); 4. op
1.23 Tineke Fopma (Nlsse); 5. op
1.55 Anne Möhlmann (Apeldoorn);
6. op 1.58 Truus van der Plaat
(Geldermalsen); 7. Henny Lieverse
(Hlllegom) z.t.; 8. Janny Mlchorlus
(Haaksbergen) z.t.; 9. Marijke van
den Berg (Oploo) z.t.; 10. Corrle
Oosterwaal (Vlijmen) Z-t.
Amateura: 1. Jae. van Meer
(Wouw) 4.59.31; 2. Peter Damen
(Drunen) z.t.; 3. Wim Jennen (Gre-
venblcht) z.t.; 4. Steels Rooks
(Heerhugowaard) op 9 sec.: 5. Pe
ter Winnen (Ussalsteln) op 24 sec.;
6. Bert Wekema (Pelze) op 32
sec.; 7. Adrie van der Poel (Hoog-
erhelde) op 36 sec.; 8. Ad van der
Poel (Hoogerheide) z.t.; 9. John
Broers (Maartensdijk) z.t.; 10. Bas
van Lamoen (Rosmalen) z.t.; 11.
Han Vaanhold (Haaksbergen) z.t.;
12. Gijs Nederlof (Maassluis) op 48
sec.; -13. Maarten de Vos (Maa-
atrlcht) op 1.01; 14. Poter Steljn
(Wierden); 15. Toon van der Steen
(Brulnlsse); 16. Jannes Slende-
broek (Bellen); 17. Jacques Hane-
graaf (Rijsbergen); 18. Gerrlt Sol-
leveld (De Uer); 19. Tonny Huyzen
(Kloetlnge); 20 Johan Lammerts
(Bergen op Zoom); 21. Tlnl van
Rijsbergen (Sprundel); 22. Henk
Geerkens (Sittard); 23. Arie Has-
sink (Needed 24. Erik Kersten
(Rijsbergen); 25. Ron Snijder (Half
weg). allen zelfde tijd ais De Vos.
2. Jos Schipper
(Kwadendamme) op 1 min. en 1
sec.; 3. Theo de Rooy (Erica); 4.
Adrl van Houwelingen (Zaïtbom-
mei); 5. Jan Raas ('s-Heerenhoek),
zelfde tijd als Schipper; 6. Jos
Lammertink (Oldenzaal) op 3 min.;
7. Bert Pronk (Oud-Turnhout. Bel-
ry, 8. Henk Lubberdlng (Voorst);
Jo Maas (Maastricht); 10. Wllty
Maessen (Maasbracht). zelfde tijd
als Lammertink; 11. Hennie Kuiper
(Putte) op 3.12; 12. Frita Plrard
(Breda) op 3.15; 13. Hans Lange-
rljs (Blokker) op 3.26; 14. Jan Jon
kers (Oud-Gastel) op 3.43. 15. Ad
Wijnands (Maastricht) zelfde tijd.
Vijftien renners voltooiden de
wedstrijd.
ZEILEN
F .O. klasse: 1 Erik en Sjoerd Vol-
lebregt (Ned), 2 Bilger/Ross
(N.Zee), 3 Joergen en Jacob Bol-
aen Moelier (Den), 4 Wllklna/WII-
klnson (lerl.), 5 Gerd en Achlm Fi
scher (W.Dt.), 6 Michael Loeb
(Vst). 7 Bruce Burton (Vst), 8 Van
der Aal/Huisman (Ned).
Sotlngklasse: 1 Robert Halnes
(Vst), 2 Boudouris (Grl). 3 Hlrt
(Wdl). 4 Brun (Braz). 5 Bakker
(Ned), 6 James Coggan (Vst).
Eerehfrece: 1 Peter Due(Per KJer-
gaard (Den), 2 Robert Whlte/Kelth
Gray (Gbr), 3 Joachim Vogel-
/Frank Plotrowskl (Wdl), 4 Relth
Notary/David Gamblln (Vst), 5
Alex Welter/Lars BjoerkstrOm
(Bra). 8 Willem van Walt Meyer-
/Govert Brasser (Ned).
Eerste race: 1 Martin Blioch/Juan-
Jose Grande (Arg), 2 Daniel en
Thierry Peponnet (Fra). 3 Murray
Jones/Andrew Knowles (Nzl). 4
Xavier David/Alain Chourgnoz
(Fra). 5 Lars en Stefan Bengtsson
(Zwe). 6 Volker en Stefan Dome-
galla (Wdl).
Finnjollen:
Eerste race: 1 JOrgen Undhartsen
(Den), 2 Guy Uljegren (Zwe). 3
Bertrand (Vst). 5 Jose Luis Do res
ts (Spa). 6 Lasso HJortnaet (Den).
8 Martin van Leeuwen (Ned), 9
Mark Neeleman (Nod).
Stan
Eerste race: 1 Joerg Christensen-
/Morten Nielsen (Den), 2 Hartmut
Volgt/Gerhard Berowy (Wdl). 3
Bemhard Klerser/Josef Stelnmsy-
er (Wdl), 4 Jochen Schwarz/Uil rich
Seebecher (Wdl), 5 Hubert Rau-
daschl/Kert Ferstei (Oos). 6 Bou-
dewljn Binkhorst/Ko van den Berg
(Ned).
ZWEMMEN
400 m. vrije slag m.o. 10:1. A. Rij
ke HZPC 5.24.7, 2. I. Jansen
Hoogwerf 5.55.2. 3. L. van Dijk
Raket 6.05.7.
Idem J.O. 10: 1. J. Dik Raket
5.43.3, 2. J. Kuiper HZPC 5.44.7,
3. J. Huising Waterloo 5.56.3.
Idem J. 1969: 1. M. van den Berge
Zian/VC 4.58.4, 2. J. Scholtes RZV
5.13.2, 3. M. van der Berg DSZ
5.22.1
Idem j. 1968:1. E. Ros RZV 4.54.8,
2. E. van Mlerlo WVZ 5.03.9, 3. C.
Mali WVZ 5.25.4.
Idem j. 1967: 1. F. Roso DSZ
4.49.4, 2. F. Degenaar WVZ
5.01.9, 3. D. van Schle Wat
5.04.1
Idem j. 1968: 1. a van den Berge
Zian/VC 4.39.8, 2. E. Verslijs DSZ
4.45.3, 3. R. de Jongh AVZV
4.46.0.
Idem 1.1965: 1. M. Hilhorsl Raket
4.47.6, 2. G. Sonneveld Hoogw.
5.01.9, 3. M. Kromhoul van der
Meer RZV 5.06.0.
idem L 1964: 1. R. Verbeek
Zian/VC 4.28.8, 2. P. Weitenberg
DSZ 4.30.0. 3. M. Jansen Raket
4.32.5
Idem beren: 1. K. Vervoom
Zian/VC 4.05.7, 2. C. J. Winkel
RZV 4.07.4, 3. M. Lagas WVZ
Zian/VC 5.39.3.
Mem m. 1968: 1. M. Wiekharl
Zian/VC 5.03.5, 2. P. Splttere
Zian/VC 5.04.3, 3. K. Rijke HZPC
5.04.5.
Idem m. 1967:1. J. de Vries Rakel
4.44.9, 2. A. de Gier RZV 4.45.2, 3.
E. de Kok Hoogw. 4.58.8.
Idem m. 1966: 1. G. Valentin
HZPC 4.43.6, 2. A. Kuiper HZPC
4.44.5, 3. S. van der Graaf DSZ
4.56.5.
Idem m. 1965: 1. D. Zulderwijk
Idem m. 1964: 1. J. van der Meer
Raket 4.30.8, 2. T. Janssen
Hoogw. 4.44.2, 3. H. Blonk
Zian/VC 4.50.4.
Idem dames: 1. N. Geysen
Hoogw. 4.39.6, 2. A. van Elleswtjk
WVZ 4.47.9, 3. A. de Vreugd RZV
Zian/VC 8.17.6, 2. RZV 8.37.4, 3.
Raket 8 55.8.
100 m. r.a. melajee 1969: 1. K.
Verduyn Hoogw. 1.19.8, 2. S. de
Jong Hoogw. 1.21.8, 3. J. Trijsse-
naar ZCR 1.24.9.
Idem 1968: 1. P. Splttere ZVC
1.17.9. 2. A. Brugman LZV 1.18.4,
3. N. de Vries Raket 1.22.6.
Idem 1967: 1. J. de Vries Raket
1.14.4, 2. K. Jansen ZVC 1.16.7. 3.
A. de Jong DSZ 1.21.4.
Idem 1966: 1. G. Valentin HZPC
1.11.9, 2. F. Knoppen ZVC 1.12.4,
3. I. Koedijker RZV 1.16.4.
Idem 1965: 1. D. Zulderwijk AVZV
1.14.5, 2. G. Cox RZV 1.17.5, 3. P.
Hazen boom AVZV 1.18.0.
Idem 1965: 1. J. v.d. Meer Raket
1.13.2, 2. T. Jansen Hoogw.
1.14.1, 3. C. v. Zeggeiaar WVZ
1.17.6,
Mem damec 1. P. de Vries ZVC
1.14.2, 2. A. Raderema DSZ
1.15.1, 3. H. Rouwenhoret ZVM
1.17.8.
Mem jongens 1985:1. M. v.d. Ber-
Ïa ZVC 1.20.1. 2. R. Meier ZVC
.22.7, 3. J. Scholtes RZV 1.23.2.
Mem 1968: 1. E. Ros RZV 1.16.9,
2. E. v. Miert00 WVZ 1.25.0, 3. C.
Mali WVZ 1.25.1.
M. Posadino ZVC 1.20.3.
Mem 1968: 1. A. Hulscher ZVC
1.13.1, 2. a de Jongh AVZV
1.14.3, 3. R. v.d. Knaap WVZ
1.15.5.
Idem 1965: 1. F. v. Kuyk RZV
1.12.7, 2. M. Hilhorst Raket 1.16.2,
3. M. Kromhout RZV 1.16.5.
Idem 1964: 1. a Verbeek ZVC
1.04.2, 2. M. Jansen Raket 1.06.3,
3. M. de Jongh AVZV 1.07.4.
Mem heren: 1. C. J. Winkel RZV
1.04.2, 2. A. v. Strien Raket 1.04.7,
3. R. v.d. Harst WVZ 1.06.8.
Mem m.o. 10 U 1. 1. Janssen
Hoogw. 1.26.7, 2. A. Rijke HZPC
1.31.7, 3. M. Middelburg Hoogw.
1.32.5.
Mem jongens: 1. J. Kuiper HZPC
1.27.8, 2. E. Kester Hoogw. 1.32.2.
3. J. Dik Raket 1.34.3.
100 m. sa meisjes 1969* 1. 8. de
Jong Hoogw. 1.29.3, 2. J. v.d. Zon
RZV 1.30.9, 3 I. de Jong DSZ
1.32.5.
Mem 1968: 1. M. Wiekharl ZVC
1.26.5. 2. C. Dekker LZV 1.27.5. 3.
E. Kuiper HZPC 1.28.8.
Mem 1967: 1. H. Bodde Raket
1.28.1, 2. W. Bolten ZVC 1.28.4, 3.
K. J4nsen ZVC 1.29.0.
Mom 1966: 1 J. de Jong ZVC
1.19.9, 2. I. Koedijker RZV 1.21.2,
3. G. Valentin HZPC 1.24.3.
Mem 1985:1. P Ivens WVZ 1.22.2,
2. A. de Vrijer Alle. 1.27.3, 3. D.
Zulderwijk ZVC 1.28.4.
Mem 1964: 1. A. Wessels DSZ
1.22.1, 2. M. Stouten RZV 1.25.3,
3. J. v.d. Meer Raket 1.26.0.
Mem dames: 1. M. v.d. Linden
Raket 1.13.9, 2. L Mooyman
AVZV 1.21.0, 3. M. Burgwal Exc.
1.22.7.
Mem jongens 1989: 1. M. v.d. Ber
ge ZVC 1.29.2. 2. E. Weenk RZV
1.32.2, 2. J Scholtes RZV 1.38.8.
Idem 1968: 1 E. v. Mlerio WVZ
1.27.8, 2. E. Ros RZV 1.32.3, 3. F.
Koek ZVC 1.33.3.
Idem 1967: 1. F. Roso DSZ 1.25.9.
2. D. v. Schle LZV 1.27 J. 3. M. v.
Wingerden DES 1.27.7.
Mem 1968: 1. R. v.d. Berge ZVC
1.23.1, 2. E. Vereluys DSZ 1.23.7,
3. R. Kelmpema ZHM 1.28.8.
Mem 1965: 1. M. Kromhout RZV
1.18.3, 2. F. v. Kuyk RZV 1.18.5, 3.
F. Wiekharl ZVC 1.22.3.
Mem 1964: 1. a Verbeek ZVC
1.16.7, 2. W. Roest ZVC 1.18.8, 3.
F. de Vogel AVZV 1.19.0.
1.15.4, 3. C. J. Wlkel RZV 1.16.2.
Mem m.o. 10 jr.: 1. M. Middelburg
ZHM 1.32.5, 2. M. v.d. Loo RZV
1.32.8, 3. A. Rijke HZPC 1.40.1.
Mem jongens: 1. D. Koek ZVC
1.33.0, 2. W. de Wilde LZV 1.34.2,
3. J. Kulpor HZPC 1.38.2.
200 m v-t. m.o. 12 jr„- 1. K. Rijke
HZPC 2.25.8, 2. K. Verduyn
Hoogw. 2.28.3, 3. P. Splttere ZVC
2.30.0.
Mem 1967: 1. J. de Vries Raket
2.17.4, 2. A. de Gier RZV 2.20.1.3.
E. de Kok Hoogw. 2.22.7.
3. A. Ween ink Raket 2.22.7.
Mem 1965: 1. J. v. Uer Raket
2.20.0, 2. D. Zulderwijk AVZV
2.20.7, 3. J. Weenk RZV 2.25.9.
Mem 1964: 1. J. v.d. Meer Raket
2.11.4, 2. T. Janssen Hoogw.
2.14.7, 3. E. Voskos WVZ 2.17.5.
Idem dames: 1. N. Geysen Hgw.
2.12.7, 2. A. Raderema DSZ
2.14.9, 3. A. de Vreugd RZV
KRINGKAMPIOENSCHAPPEN
400 m wisselslag meisjes 1967:
Jolanda Kruithof. De Devel 5.36.7;
Anja Kramer. ZPB UnlcoJ
Monique Brouwer. Nautilus
Peplta Moofjman. SVH 6.31
Joke Santbergen, De Oevei
Ilse Slndorf, Merwede 5.31
rand a van Leeuwen, l_
5.413. M
400 m wisselslag meisje®
Tonny de Jong. Merwede S
400 m wisselslag damef
Herfst, ZPB Untco 5.26.3;
ne Beukema. ZPB Unlco 5.
100 m vlinderslag ja 1
Marco van Linstee, PCG -
Robertlno Meijer. Posold#
1.25.3, Marcel den Oud*
Lanslngh 1.27.7.
100 m vlinderslag jongem
Gerard Agterdenbos. De
1.17.1; Rene Groen. Poseic
1.19.7; Johan van' Hoe8
1.23.6. B
100 m vlinderslag Jongere8
Gert Jan Slobbe. De LdS1
1.17.16; Wouter Hoekstra,;
1.23.56; Rene Kliffen. De".1
1.27.78. li
100 m vlinderslag Jongens
Dennis Gleonlsse, ZPB
1.10.22, Danny van Leeuwee'S
tllus 1.10.58; Joost Rotkame
1.13.38. ,H
100 m vlinderslag longenia
Arie van Leerdam. De Lafa
1.08.45; Rob Claas, VZC 1.»
Marco Slobbe, De Laf1,
1.13.81. I
100 m vlinderslag Jongens
Remco Snuverink. VZC IJ
Robert Niapeling. De Sl
1.06.49; Jan Evereen, RottJ
Alphen. SZC
Michel Groeneweg, ZPB L
1.03.03; Buddy Brand. Do
1.05.8.
100 m vlinders lag heren: Arir
Dljk, ZPB Unlco 1.02.01;
van Manen. ZPB Unico 1.1
Aren van Nieuwondijk, ZPB |a
1.03.82
200 m schoolslag meisjesb
Ludenne Groenewegen. Poin
•56 3.04.93; Kitty de Jong,n
Unico 7 3.05.12; Wendy BT
Kempvis 3.10.45. Jl
200 m schoolslag melajee n
Loea Boos ten. De Lan
3.09.40; Arlanne v.d. Spoel. I»c
don "56 3.10.03; Ine van M«|r
De Llnge 3.10.56. p
200 m schoolslag meisjes e
Joke Santbergen. De (t
2.58.34; Ilse Sindofl. Mes,.
2.59.94; Biance van Horeeri!
setdon '56 3.17.98. n
200 m schoolslag meisjes
Marianne Boer. De Keü
3.03.38; Sandra Schriek. M«°
3.08.27; Ingrid Wljzenbroek^l
3.09.14. j,
200 m schoolslag dames: C
Wielaard. ZPB Unlco 2.58.33
co let Bergen Henegouwen. P,
don '56 3.02.28; Christine Bil
ma. ZPB Unlco 3.02.62. c
200 m wisselslag jongens 1
Gerard Agterdenbos, De L
2.51.63: Marco van Rooljen. ff'
lus 3.01.39; Robin Herman, P1
don "56 3.03.89.
200 wisselslag Jongens 1968:
Jan Slobbe. De Lanslngh 2.4
Jan Peter Riksman, De Laffl
2.51.97; Ardri Doldorman, Nti
2.53.79. L
200 m wisaelslag jongens
2.33.2; Joost Roskam.
2.40.9. I<
200 m wisselslag jongens L.
Arte van Leerdam, De Lanr,
2.30.16; Ronald Bemhard. P#l
don -58 2.35.21: Marco SWh
De Lanslngh 2.38.24.
200 m wisselslag Jongens 11
Robert Nlspelino. De I)1
2.30.82; Remco Snuverink. B
2.33.20; Johan Hsgeman, k'
ZPB Unlco 2.27.18; Remco
onse, ZPB Unlco 2.31.67.
200 m wisselslag hererc F
van Manen. ZPB Unlco 2L,
Walter Rollooa, De Ken?:
2.23.9; Henk Bakker. De dj