Woorlopige ploeg van 80 atleten naar Moskou GO G0 FAVORIET VOOR DE DERBY P a r< Gottfried bewijst ongelijk comité van Wimbledon Jan Onrust naar wereldtitel amateurpikeurs Kieler Woche van Olympisch niveau VOLLEBREGTS EERSTE IN FD SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 JUNI 1980 PAGINA DEN HAAG Met de aanwij zing van de roeiploegen en de aanvulling van de atletie- kafvaardiging door het Neder- landsch Olympisch Comité heeft de samenstelling van de Olympische ploeg verder ge stalte gekregen. Zoals het er nu naar uitziet, zal Nederland in Moskou met 80 sportlieden vertegenwoordigd zijn: 20 da mes en 60 heren. Dat is 43 personen minder dan vier jaar geleden in Montreal. Nederland zal in Moskou In tien takken van sport actief Zijn: atletiek (2 dames, 9 he ren), handboogschieten (1 dame, 1 heer), judo (2 heren), kanovaren (2 dames, 4 heren), roeien (8 dames, 5 heren), schieten (4 heren), waterpolo <11 heren), wielrennen (9 he ren), zeilen (15 heren) en zwemmen (7 dames, 5 heren). Ten opzichte van Montreal is Nederland wel bij handboog- schieten en judo aanwezig maar niet bij hockey, paarden sport en turnen. Voorts zullen de roeisters Joke Dierdorp en Jacqueline Stefels, aangewezen voor de twee zon der stuurvrouw, afhankelijk van hun prestaties tijdens de wed strijden om de Koninklijke Hol landbeker van het komend weekeinde beslissen of zij naar Moskou zullen reizen. De gese lecteerde zeilers zullen tijdens de Kieler Woche nogmaals hun deelneming ter discussie stel len. De voorlopige Nederlandse ploeg voor de Olympische Spelen ziet er als volgt uit: Atletiek: Sylvia Barlag, Els Va der, Harry Schulting, Koen Gijsbers, Cor Vriend, Gerard Nijboer, Hugo Pont (voorlopig), Ruud Wielart (afgezien medi sche keuring), Marcel Klaren- beek, Mario Westbroek. Henk Brouwer of Raymond Heeren veen. Handboogschieten: Carry Flo- ris en Tini Reniers. Judo: Peter Adelaar en Henk Numan. Kanovaren: Mariike Kegge, In eke Bakker, Jan Baayens, Gert Jan Lebbink, Ron Stevens en Rob van Weerdenburg. Roeien: Hette Borrlas, Joke Dierdorp, Jacqueline Stefels, Jos Compaan, Greet Helle mans, Lily Meeuwlsse, Ineke Donkervoort, Monique Pronk, Ronald Florijn, Ronald Ver voort, Jeroen Vervoort, Victor Scheffers en Rob Robbers (re serve). Schieten: Wibaut Jolles, Kiek van leperen, John Pierik en Chris van Velzen. Waterpolo: Woelle de Bie, Rudi Misdorp, Jan Evert Veer, Stan van Belkum, Dick Nieu- wenhuizen, Jan-Jaap Korevaar, Ton Buunk, Hans van Zeeland, Aad van Mill, Nico Landeweerd en Eric Noordegraaf. Wielrennen: Peter Winnen, Jac van Meer, Adrl van der Poel, Sjaak Hanegraaf, Theo Hoger- vorst, Johnny Broers, Guus Bierings, Egbert Koersen en Lau Veldt. Zeilen: Geert en Steven Bak ker, Dick Coster, Boudewijn Binkhorst, Jacob van den Berg, Eric en Sjoerd Volle- bregt, Henk van Gent, Jan Wil lem van den Hondel, Willem van Waltmeyer, Govert Bras ser, Mark Neeleman en als re serves Henri van der Aat, Frank de Vos en Cees Douze. Zwemmen: Jolanda de Rover, Monique Bosga, Conny van Bentum, Reggie de Jong, An- nelies Maas, Wilma van Velzen, Monique Drost (reserve), Fred Eefting, Kees Vervoorn, Albert Boonstra, Cees-Jan Winkel en Peter Drost. Cees Jan Winkel(rechts) kan zich vanaf nu ontspannen voorbereiden op de Olym pische Spelen van Moskou. Links Arthur van Strien. JeugdskiffeurVos sterkste op Bosbaan AMSTERDAM Op de Bos baan zijn afgelopen weekein de de wedstrijden om de na tionale jeugdkampioenschap pen roeien gehouden. Doel van deze kampioenschappen was om een kernploeg samen te stellen, die volgende week op de Bosbaan een trainings kamp zal houden. Uit deze kernploeg zal de jeugd-equi- pe samengesteld worden, die Nederland zal vertegenwoor digen op de wereldkampioen schappen junioren, die half augustus in het Belgische Ha- zewinkel worden gehouden. De Amsterdamse roeiers Rui- .grok en Van den Eerebeent werden in het matig bezette dubbel-tweeveld probleemloos kampioen. Samen met de Leidse roeiers Wiersinga en Waaijer werden zij kampioen in •de dubbel vier zonder stuur man. Laatstgenoemde twee roeiers behaalden zaterdag ook nog de titel in de twee zonder stuurman. In de skiff was de Hilversum- 'mer Gregor Vos (Cornelis Tromp) veruit de snelste^- De junioren-acht werd gewon den door een combinatleploeg van Tromp/Naarden/Rijnland- /Vidar waarin Meijer, Op den Velde, Jansen en Coops zaten die zaterdag al kampioen in de vier met stuurman werden. De dubbelvier van De Hunze (Red- meijer. Akkerman, tfan Sisse- ren, Pentenga en Boersma, stuurvrouw) verbeterde tijdens de kampioensrace het baanre cord met éèn seconde. Het staat nu op 3.26.24 min. Voor de kernploeg jongens zijn geselecteerd: Waaijer, Op den Velde, Jansen, Meijer, Ruigrok, ^Eerenbeemt, Rienks, Vos, Die- 'rendonck, Van Dijk, Van de Mark, De Ridder, Weber, Rlj- ninks, Cohen en Berger. Voor de kernploeg meisjes zijn geselecteerd: Redmeijer, Van Sisseren, Akkerman, Penten ga, Boerman, Rühl, Van der Meer, Emke, Cornet, Vos. Taal, Simons, alsmede de gezusters Meeuwisse. Jongens 17/18 jaar Twee zonder stuurman: 1. Die Leythe 5.20.91, 2. Tromp/Naarden 5.21.55, 3. Rijnland 5.36.88. Vier met stuur/nan: 1. Tromp/Naar den 4.58.41, 2. Ric/Die Leythe 5.00.77. 3. Zwolse 5.12.68. Dubbelvier: 1. Ric 5.12.71, 2. Maas- /Die Leythe 5.15.48, 3. Zwolse/Tromp 5.18.06. Dubbelvier: 1. Ric/Die Leylhe 4.43.28, 2. Where/Nautilus 4.46.18, 3. DOS geen tijd. Acht: 1. Tromp/Naarden/Rijnland 4.36.02, 2. Viking/Spaarne 4.42.45. Brian Gottfried had opvallend weinig moeite met Gene Mayer. SURBITON Brian Gottfried werd zater dag eerste in het toernooi to Surbiton door in de eindstrijd zijn landgenoot uit de Verenigde Staten, Sandy Mayer, met twee keer 63 te verslaan. De 28-jarige Gottfried bewees met zijn overwinning dat het plaatsingscomité van Wimbledon ongelijk heeft gehad met hem niet bij de eerste veertien te plaatsen in~ het toernooi om de open Engelse kam pioenschappen. Mayer was erg onder de indruk van het spel van Gottfried. Gott fried zette Mayer voortdurend onder druk. In de negende game doorbrak hij Mayer's opslag en won de eerste set. In de tweede set nam hij een voorsprong van 3—1. Het verschil van twee games behield hij en met twee harde backhandslagen bracht bij de partij tot een winnend einde. Tracy Austin kreeg een brok zelfvertrou wen voor Wimbledon door in het toernooi In Eastbourne in de eindstrijd Wendy Turnbull met 76 en 62 opzij te zetten. „Dit is de eerste keer dat ik met de ge dachte aan Wimbledon begin dat ik de eerste plaats kan halen", sprak de 17-jari- ge Amerikaanse na afloop zelfverzekerd. Vorig jaar verloor ze in de halve finales van het grootste toernooi van Navratilova. Deze keer zal Austin aan Wimbledon be ginnen met de wetenschap dat ook de sta tenloze winnares van vorig jaar is te ver slaan, indachtig het verlies tegen Betty Stöve in de kwartfinales van het toernooi in Eastbourne. De uitslag van de damesdubbelfinale was voor de Nederlandse toptennisster nega tief. Met Pam Shriver verloor ze met *64 en 61 van Anne Smith en Kathy Jordan (Vst). Betty Stöve bereikte met Shriver de finale door In de halve finales met 5—7, 61, 62 te winnen van het Amerikaans/Au stralische dubbel Casas en Turnbull. Het herendubbel Mark Edmondson en Kim WarwicK uit Australië versloeg in de finale te Surbiton Andrew Pattison (Zimbabwe) en Butch Walts (Vst) met 76, 67, 67, 7—6 en 15—13. De finale in het toernooi in Wenen gaat tussen de Spanjaard Angel Gimenez en de Tsjechoslowaak Tomas Smid. Gimenez versloeg in de halve finales de Fransman Christophe Roger-Vasselin met 63 en 63. Smid, als eerste geplaatst, hoefde zich slechts een set in te spannen. Hij won met 64 van zijn tegenstander McNamara (Aus), die zich daarna moest terugtrekken vanwege een voetblessure. De finale in het herendubbel gaat tussen de koppels Smid/Slozil (Tsj) en, Roger-Vasselin/Oclep- po. In de finale staakte Smid. favoriet voor de titel, de strijd wegens een blessure aan een enkel. Hij bracht de eerste set .tegen Gimenez met 61 op zijn naam, doch stapte in de tweede bij een stand van 11 van de baan. Smid zal door de aard van zijn verwonding niet kunnen deelnemen aan het toernooi van Wimbledon. Arizona Pie gaat als eerste over de finish. WASSENAAR Begin juli is op Duindigt de jaarlijkse derby der volbloeds. Vorig jaar was stal Nuy uit Wezepe met de Boxbergers de grote favoriet. Maar de overwinning ging toen naar Corral's Bond met Kevin Davies. Ook dit jaar behoren de paarden van Stal Nuy tot de favorieten en wellicht gaat Go Go als toren hoge favoriet van start. Gis termiddag won Go Go in han den van Erik Bloem de Socië- teitsprijs voor zijn stalgeno- ten Telegrams Again en Davi- na Raaphorst. Go Go deed dit onder het gewicht van 62 kilo. Voor Telegrams Again had ei genaar Nuy de Engelsman Dave Maitland laten overko men. Ondanks de 49 kilo is Telegrams Again geen mo ment een gevaar geweest voor Bloem met Go Go. Eigenaar Nuy en ook trainer Van der Ham zullen er goed aan doen om ook in de derby de rit met Go Go aan de Rot terdamse jockey Bloem te gun nen. Eric Bloem kon uitstekend met het paard overweg. Van Davina Raaphorst ging ook een grote roep uit. De eerste jockey van de stal van Margot van Dijk, Rober Wetemans, had via de sauna zwaar moe ten vermageren om het ge wicht van 52 kilo te kunnen rij den. Davina Raaphorst kon niet verder komen dan een derde plaats maar is toch ook een paard waarmee straks in de derby wel degelijk rekening moet worden houden. Rober Wetemans moest nog een teleurstelling incasseren. In de Prijs van Duindigt be hoorde hij met Sir Wouter tot een van de favorieten. Tot in de rechte lijn ging Sir Wouter goed mee maar liet het toen plotseling zitten. Het paard van eigenaar Van der Lubbe is uit vorm en krijgt rust. Arizona Pie zegevierde in handen van Allen Jones voor Trouble Maker met Erik Bloem en Fine Scot met Mario van Gisteren. Bij de dravers drie aantrekke lijke koersen. In de supertrio- draverij zegevierde voor de vierde achtereeenvolgende- keer Luut Dooper met Petita Harvester voor Peter Harvester en Ricino du Bois. De combi natie 14-2-5 bracht een kleine duizend gulden. In de Haag-, sche Paardedagenprijs gingen negen paarden van start. Al leen favoriet Pourquoi met Luut Dooper bleef op stal. Hugo van Dijk reed met Rai nier Gallant een voortreffelijke koers. In deze sprintkoers hield hij zijn echt niet makkelij ke paard eerst weg van het front om tenslotte in de rechte lijn erg hard toe te slaan en te zegevieren voor Pablo D en Marupa du Bois. Laatste ging met Cees Vergay lang aan de. leiding van het peloton. In de Allouzprijs leverde Os- sian een goede prestatie. In een kilometertijd van 1.19.5 minuten zegevierde het paard in handen van Aad Harmsen. Monty Buitenzorg moest in handen van Sjeng Hendrikx genoegen nemen met een tweede plaats voor Orlaya Dear. Laatste zat met Piet Smit een tijdje opgesloten en kon in de eindstrijd geen vuist maken. Met zijn derde plaats stelde hij dan ook danig teleur. ARTHUR VAN RIJSWIJK WENEN De Nederlander Jan Onrust is in Wenen verrassend wereldkampioen van de amateur-drafpikeurs geworden. On rust, die na twee draverijen op de vijfde plaats stond, behaal de in de derde race de zevende plaats. In de vierde en laatste draverij nam Onrust met het paard Nino meteen vanaf de start de leiding van het veld. Deze positie stond hij niet meer af, waardoor hij in het eindklassement verrassend als eerste eindigde voor de vantevoren als favorieten beschouw de Zwitser Leonard Devaud en de Italiaan Cesare Meli. Deze pi keurs bezetten in het eindklassement respectievelijk de tweede en derde plaats. Frankrijk Is zaterdag tijdens het internationale springconcours in Luik winnaar geworden van de landenwedstrijd. De Franse springruiters waren over beide manches het sterkst van de zes deelnemende landen. Nederland eindigde als laatste met 60 strafpunten. Frankrijk kwam tot slechts 3/4e strafpunt. Zo goed als de Nederlandse springruiters het onlangs tijdens het sterk bezette CHIO van Aken deden, zo matig presteerde een andere nationale equipe tijdens de landenwedstrijd van ht CHIO in Luik. De ploeg, bestaande uit Emiel Hendrix, Wiel Heber, Irma Smulders en veteraan Toon Ebben kon de zesde en laatste plaats niet ontlopen. Alleen Frankrijk (eerste) en België (vierde) waren op volle „oorlogssterkte", West-Duitsland (tweede) en Groot-Brittannië (derde), met uitzondering van Malcolm Pyrah, hadden ruiters van de tweede garnituur gestuurd. Op het bijzon der sfeerloze springterrein ten zuiden van Luik, tegen de Arden nen aan, was van de Nederlanders alleen Emiel Hendrix met Livi- us goed op dreef. Hij kreeg in de eerste manche vier strafpunten en bleef in de tweede manche foutloos. Wiel Heber liep met Plu- co, toch met Henk Nooren als "meester" goed voor vele succes sen, twee „rampparkoersen" (21 en 20.25 strafpunten) en Irma Smulders verging het niet veel beter. In beide manches weigerde Stargazer twee keer (24.5 en 18.5). Anton Ebben deed het daar bij vergeleken met Jumbo Design nog redelijk (4 en 12.5). Henk Nooren won gisteren in Zwolle een springconcours met zijn paard Don Juan. De eerste plaats in de springwedstrijd om de grote prijs van het Zwolse nationaal outdoor-springconcours ging naar Edward van der Vleuten met Napoleon S. De gebroeders Vollebregt boekten in de eerste race van de Kieler Woche succes. KIEL De boycotoproep van president Carter mag op het zeilfront geslaagd genoemd worden, in Tallinn komen over enkele weken nog geen honderd boten op het water op jacht naar Olympisch ere metaal. Vooraanstaande zeil- natie8 zoals de Verenigde Staten, Canada, Frankrijk, Engeland en West-Duitsland mijden het vierjaarlijkse evenement, zodat de sportie ve waarde ervan in twijfel ge trokken kan worden. In vergelijking met de strijd voor de kust van Tallinn mag de 89e Kieler Woche eerder het predikaat „Olympisch" worden verleend. De oudste zeilregatta kent een deelne mersveld van meer dan 1000 boten, dat in kwalitatief op zicht vrijwel de gehele wester se top aan de start brengt. In de Olympische zeilklassen hebben de landen, die Tallinn wel op het programma hebben staan, in de meeste gevallen hun complete afvaardiging naar de Westduitse stad ge stuurd. Zo ook Nederland, dat in het weekje zeilen in de Kie ler Bocht een uitstekende voorbereiding op het Olym pisch spektakel ziet. Op de eerste dag was er voor de Nederlandse ploeg direct al enig succes weggelegd. In de Flying Dutchman wonnen de gebroeders Erik en Sjoerd Vol lebregt gisteren de eerste race. In de overige Olympische klassen eindigden vrijwel alle Nederlanders onder de eerste tien. Alleen Henk van Gent in de 470-klasse, maakte hierop een uijteondering en behoorde niet tot de eerste tien die door de finish gleden. In de Soling arriveerde Bakker als vijfde aan de finish. Het geen na de gebroeders Volle bregt de beste Nederlandse prestatie was. Zesde plaatsen waren er voor de combinatie Willen van Walt Meyer en Go vert Brasser in de Tornado's en voor Boudewijn Binkhorst en Ko van den Berg in de Stars. In de Finnjollen, werd Olympisch zeiler Neeleman ne gende en „thuisblijver" van Leeuwen achtste. Opvallend op de eerste dag was dat er geen Westduitse overwinningen te vieren waren. De Denen, die over enkele we ken wel aanwezig zuilen zijn in de Finse Golf, trokken het leeuwedeel naar zich toe met drie zegepralen, precies vijftig procent. De andere twee dag- prijzen gingen naar Argentinië en de Verenigde Staten, beide absent In Tallinn. In de niet-Olympische zeilklas sen werd Martin van Olffen vijfde en Kees Clemens elfde In de 420-klasse. In de Draken- klasse werd Ed Frech zesde en Bakker elfde. In de Laserklas se tenslotte eindigde Martin Spaans als zevende, Rik Wol- ters als achtste, Johan Tolsma als twintigste, Bartjan Wilton als eenentwintigste en Jack van Driessen als achtentwintig ste. SPORTPRIJSVRAGEM HAMBURG In de We I se lotto zijn zaterdag d gende winnende cijfers i ken: 11 - 20 - 25 - 29 47. Reservegetal: 36. Spiel 77 In de loterij „Spiel 77" z terdag de volgende win cijfers getrokken: 7 - 5 - 2 - 4 en 8. Nederlandse lotto (nui I 25) De winnende cijfers zijn: -12-18-28 en 40. Re getallen: 32 en 33. Eersti 519.295,54; tweede I 148.370,15; derde I 222.555,22; vierde en I prijs: f 296.740,29. Supertrio Zondag gelopen in de Si ningen-prijs (vierde koe Duindigt te Wassenaar ,e^ gorde aankomst: 14-2 .aqmjd( no. 14, Pepita Harvest J de Dooper); 2. no. 2, Pete ,j8Che vester (H. van Ooyen); 3. sde 0 Ricino du Bols (J. Hoeje ard m„ Niet gestart: no. 16, Neni-. Ter, tenzorg. Omzet: 227 i„", Uitbetaling: 947,60. Belgische lotto: Winnende nummers: 3 and tot draaior ceerdc 25 - 37 en 39, bijki Je,|ne' nummer: 2. draai Feyenoord rondde! met de selectie^' eningc ROTTERDAM Feye m op I heeft zaterdag de contr eerd spreking met de laatste kijkei van de selectie afgeron< dans Wim van Til (26 jaar) wei 8an m contract van een jaar at n met ten. Nadat eerder deze oninkl Ben Wijnstekers, Jan van nd, di sen en Sjaak Troost h oene bijgetekend, is de Rottere d« se eredivisionist rond m e mai gehele selectie. ileninc Arnemuidente sterk voor DOV^v HEERJANSDAM De deklasser Arnemuiden zaterdag met 20 geween, van eersteklasser DOV Veenendaal in de bekewa van het zaterdagvoetbae ruststand was 00. Pas n 87ste minuut scoorde Meerman voor de Ze t ploeg. In de laatste npn. In stelde Jos van Belzen d( veilig. Er waren 2000 schouwers, de scheidsn was Storm. Woensdag Arnemuiden tegen DES Kaatsheuvel, de bekerwi in het zondagamateurvo De twee ploegen betwist kaar dan een plaats I Jtóernoo^m^l^KNVBjbf y* topp UN Schorsingen in Spaanse voetbal MADRID De strafscon sie van de Spaanse voél bond, heeft na een onde van twee maanden zes Iers geschorst, die ervan den verdacht manipulati hebben verricht tijden wedstrijd tussen Malag Salamanca. Mede doorjy overwinning van 30 Salamanca in de eerste sie. Op één na alle geschorste Iers kwamen in de omsti wedstrijd uit voor Malaga guel Ramos Migueli, Ni Araez, José Diaz en f Corral werden voor één uitgesloten. José Orozco I twee jaar schorsing, ev| Paul Castronovo, een ex] Ier van Malaga en Salami, v die ervan wordt beschif de centrale figuur in het i daal te zijn geweest. De commissie verklaard^ duel ongeldig. Dit had geen invloed op de eindSi onderaan in de eerste diü De trainer van Salamanca lipe Mesones, werd voorl jaar uitgesloten. De besliP over de voorzitter van manca, José-Luis Panii moet worden overgelaten het bestuur van de Spa voetbalbond. De strafcorl sie zal het bestuur voora hem voor het leven uit tej ten van bestuursfuncties! niagua maakte bekend i tegen zo'n beslissing in t zal gaan. 1 Sv rdia l\ ïslir n I ini; Rode Ster vrijv/e^ zekér van titel -BELGRADO - Rode Stei grado is vrijwel zeker v< Joegoslavische voetbaltiti hoofdstedelijke ploeg s| afgelopen weekeinde puntloos gelijk tegen sti noot Partizan. Seraj< tweede na de zege van gen Hajduk split. Stand ronden: 1. Rode Ster 46 ten; 2. Serajevo 40 punte Napredak 39 punten. In de Amerikaanse comp verloor Dallas Tornado me van Seattle. De uitslagen ren: New England- Minnf 3-2; Detroit-Memphis Seattle-Dallas 5-0. Port Atlanta 1-0. Paul van Min verC gen in eindstrijd TENNIS De Amerikaan Newberry heeft gisteren toernooi, georganiseerd de Apeldoornse veren! „De Manege" op zijn naair bracht. In de finale verslof® Paul van Min met en 61. Marianne van, Torre, de Europees jeugdj® pioene, versloeg in de dan nale de Belgische Mario kr Witte met 62 en 6—1. tels in de dubbelspelen gtër naar Rob Hak en Paul van7 bij de heren en naar Ingr Jonge en Marion de WitljJ de dames.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 12