Sowia/nt abinet wil snoeien 11 WAO en i eugdloon koffiemaniak is Politie weet wie Advies ANWB: Neem andere route naar Spanje impromis over [potheekrente de maak ■f 1 -jvandër klugtl Hotelbezoeker vergeet rekening van 2.200 gulden [W]Het Motorhuis MARLBORO DRIVE-IN SHOW gste dag Vrouw breekt enkel tijdens'uitzwaaien' DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Beddeneentnim t Matrassen A ^3EEN ZAAK MET HART VOOR U I (ufl IHIbh Löwanten v Haarlemmerstraat 202 - Ed Leiden. Tel. 122154. 1DAG 34, 2312 DD Leiden, postbus 11, 2300 AA, tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Wim Buljteweg. Advertenties (excl. BTW) ƒ0,52 per mm. Telefoontjes ƒ0,29 per mm. Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) kwartaal ƒ46.30; jaar 173,70; losse nummers: 60 cent. Vrijdag 20 juni 1980, 70e jaargang no. 21686 Film „The nutty professor" om 18.59 uur op Ned. I en om 21.55 uur „Albumbladen". Om 22.25 uur „Park Avenue 79". Op Ned. II om 20.27 uur .Ja mes Herriot" en om 22.00 uur „Een dagje uit". Koel Wisselend bewolkt en enkele buien. Minimumtemperatuur ongeveer tien, middagtempe- ratuur ongeveer zestien gra den. Matige tot vrij krachtige, aan de kust af en toe harde wind tussen zuidwest en west Morgen zon: 5.15 - 22.03. Schev. hoogw.: 10.02 en 22.41. Laagw.: 5.42 en 18.08. Hoedjes op Ascot De paarderennen op Ascot staan in Eengeland en daarbuiten) tegelijk bekend als een show van zeer conservatieve en zeer buitennissige kleding. Vooral de dameshoeden vormen elk jaar weer een spektakel op zich.Deze drie dames zien er nog niet eens zó extravagant uit. Hoe wel. Toch controle op echt studeren DEN HAAG Staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) zal de sociale verzekeringsraad om ad vies vragen over een controle op de studie van jongelui vanaf achttien jaar, wier ouders kin derbijslag krijgen omdat zij stu deren. De zaak is onlangs aan het rollen gebracht door oud- minister Van Kemenade, die erop wees dat sommige ouders hun kinderen voor honderd gulden bij een universiteit laten inschrijven, waarna zij dubbele of driedubbele kinderbijslag krijgen, zonder dat van enige studie sprake is. De staatsecreta ris had aanvankelijk bedenkin gen tegen controle daarop. Kamerleden: schaf doodstraf af DEN HAAG De drie grote fracties in de Tweede Kamer zijn van oordeel dat de rege ring het afschaffen van de doodstraf actief moet beplei ten. Dat kan al gebeuren tij dens het zesde VN-congres over de preventie van misdaad en de behandeling van delin- kwenten, die in augustus in Caracas gehouden wordt. De kamerleden Stoffelen (PvdA), Scholten (CDA) en Kappeyne van de Coppello (VVD) vragen de ministers van justitie en de fensie ook wijziging van het wetboek van militair straf recht en de wet oorlogsstra frecht op dit punt. Belasing op auto 50 gulden omhoog DEN HAAG De ver- hoging van de motorrij tuigenbelasting met acht procent die op 1 juli in gaat, gaat de automobilist gemiddeld 50 per jaar extra kosten. Dit heeft minister Van der Stee (financiën) de Eerste Ka mer laten weten naar aanleiding van daar le vende bezwaren binnen de fractie van het CDA over de voorgenomen verhoging. Van der Stee acht de verhoging, die voor 90 procent van de automobilisten geldt, aanvaardbaar. Onderzoek naar beloning stagiaire DEN HAAG Een stagiaire is in de eerste plaats een leer ling. Daarom zeggen de minis ters Pais en Albeda (in een concept-nota die gisteren bij de Tweede Kamer is inge diend) dat een beloning voor stagiaires niet goed te verdedi gen is. Toch vragen zij zich af of stagiaires en werkgevers geen afspraak kunnen maken* over een beloning als stagiai res produktieve arbeid ver richten. De ministers zullen met het bedrijfsleven en de onderwijswereld bekijken of hierbij een zekere harmonisa tie per school of schoolsoort nagestreefd kan worden. ANTWERPEN De ma niak die er een twijfelach tig plezier in lijkt te stel len kopjes koffie in open bare gelegenheden te ver giftigen, heeft nu ook Ant werpen aangedaan. Hij heeft daar zeven slachtof fers gemaakt, onder wie een Hagenaar die in Ant werpen verbleef. Uit de eerste onderzoekingen is komen vast te staan dat de man van dezelfde stof heeft gebruik gemaakt als in Am sterdam, Rotterdam em Dtls- seldorf. Voorlopig houdt men het nu op Scopolamine, een sterk pijnstillend en kalme rend middel. Ook is de politie er vrijwel van overtuigd naar wie men zoekt. Het is een man met de Duitse nationali teit, die op 11 juni dit jaar ontsnapte uit een psychiatri sche inrichting in Kiel. Hij rijdt rond in zijn blauwe Alfa Romeo Sport met het kente ken BAD-EE 32 (Baden-Ba den). De man heeft een straf blad en zit in de inrichting wegens poging tot moord, vergiftiging, verduistering en het zich uitgeven voor ie mand anders dan hij is. parlementaire re dactie) AAG Er is een ais in de maak tus- D en CDA op het li de aftrekbaarheid >otheekrente. In de ^Kamerfractie van f^alen heeft men ent- Bi gereageeerd op het e zaak te regelen in litiatiefwetsöntwerp. i-fractie, die het ont- nmiddellijk na het ces zou willen indie- tent dat daarmee de in worden omzeild weigering van de inisters mee te wer- i het ontwerpen van eling. iousiasme van de WD ee redenen. Ten eerste gevaar van een kabi- is op dit punt weer "^^ruime tijd afgewend, ïede is er de mogelijk heid voor de liberalen bij de behandeling van het ontwerp tegen te stemmen en dus een goede indruk te maken op de eigen achterban. Dit temeer omdat de PvdA bij die gele genheid het aan zichzelf ver plicht zou zijn via amende menten te proberen de grens van het hypotheekbedrag, waarboven nog slechts een be perkte aftrek zou zijn toege staan, te verlagen. Een initiatief van de CDA- fractie is uiteraard alleen mo gelijk, als de regering bij voor baat verklaart dit niet te zul len blokkeren door te weige ren het ontwerp mede te on dertekenen. Volgens de VVD zijn de liberale ministers wel geneigd zich soepel op te stel len. Het is overigens uitdruk kelijk de bedoeling van het CDA een nieuwe regeling al op 1 januari van het volgend jaar te doen ingaan. Maandag begint in de Tweede Kamer het debat over deze zaak. LEIDEN Een 27-ja- ten zonder zijn reke- De man verbleef reeds plotseling de benen, een rekening van vijf- rige man uit Hasselt ning van ongeveer vanaf 3 juni in het Tussendoor had de ho- honderd gulden betaald. (België) heeft het mo- 2.200 gulden te hebben Leidse motel. Afgelo- telgast op sterk aan- De tweede rekening tel Holiday Inn veria- betaald. pen maandag nam hij dringen van de directie ging kennelijk boven het budget van de Belg. toch tijd om het iken^6" maar 6603 °P Als u later veel geld terug wilt hebben voor uw auto, dan schaft u nu een Opel van Het Motorhuis aan. Opel 11 jaar lang in Nederland en ook in Leiden de meest verkochte auto. En momenteel maken wij u de aanschaf wel erg makkelijk. Hoe makkelijk? 6 Opel verkopers van Het Motorhuis Leiden willen u dat graag vertellen. Kom snel langs, het is echt de moeite waard. Vondellaan 80, t/o de ton Menken Ijshal Leiden, tel. 071-769313. Gealarmeerd ouders heeft Kamercom- Volksgezondheid te sek- en Trans-, liet metfdTlta:ie,en'?e Chi'- «tie voor In het onderzoek- en. Dat,ten worden gehou- u steed£en parlementaire ïubelbei)ou moeten worden Jlledige welke mate jonge- te sekten verslaafd irtophakat de mogelijkhe- hen weer te gene gen en u t kort Ine onze parlementaire redac tie) £M HAAG Het kabinet zal -e opstelling van de Rijksbe- U R ng voor 1981 ernstig overwe- 13-249?' er weUicht gesnoeid kan N Men op de minimum-jeugdlo- en de Wet Arbeidsonge- "^"^hcthcjid (WAO). Ook zal vrij- zeker het begrip „passende id" worden verruimd. Dit kent dat werklozen veel minder gemakkelijk een hen aangeboden baan kunnen wfeige- Dit zei premier Van Agt gistera vond in het televisieprogramma Den Haag Vandaag. Van Agt noemde de taak waarvoor het kabinet bij de opstelling van de begroting '81 staat „ontiegelijk zwaar". Volgens hem worden het de moeilijkste begrotingsbespre kingen sinds 1950. Vast staat in ieder geval dat ie dereen volgend jaar een aandeel in de bezuinigingen zal moeten leveren. De hogere inkomens en uitkeringen zullen echter forser aangepakt worden dan de lagere. Ten aanzien van een mogelijke besparing op de WAO opperde Van Agt de mogelijkheid, gedeel telijk invaliden die werkloos zijn niet meer een WAO-uitkering te geven (80 pet van hun laatstgeno ten salaris) maar een WW-uitke- ring. Dan krijgen ze slechts gedu rende een half jaar 80 pet en daarna 75 pet. Na enige tijd val len ze dan zelfs onder de Bij standswet, hetgeen een nog lage re uitkering oplevert. Ook de mi nimum-jeugdlonen kunnen vol gens de premier best een pas op de plaats maken. De laatste jaren zijn die lonen zo sterk omhoogge- gaan, dat er nu wel even stilstand in kan komen, zo vond Van Agt. Fen schier onafzienbare rij vrachtwagens blokkeert de grens tussen Spanje en Frankrijk. De actie, waarmee de Spaanse chauffeurs om betere bescherming door de Franse politie vragen, duurt onverminderd voort. ADVERTENTIE Zaterdag 21 juni Aanvang 20.30 uur. Meerhoeve, Oud Ade. GRENSBLOKKADE BIJ PERPIGNAN (Van onze correspondent Jan Drummen) PARIJS - De situatie aan de Frans-Spaanse grens bij Le Pert- hus en La Junquera was gisteren zeer wisselend maar in de mor gen was het wegverkeer tussen beide landen volkomen ge stremd. Honderden Spaanse wegvervoer ders, nu ook bijgestaan door hun Franse confrères, blokkeren daar sinds dinsdag de grensovergan gen uit protest tegen aanvallen van Franse boeren en tuinders tegen Spaanse groente- en frui- timporLOok tientallen Neder landse vrachtwagens zijn aan weerszijden van de grens ge strand en dit aantal stijgt met de dag Ongeveer 1500 Spaanse trucks blokkeren de autoweg Perpignan - Barcelona en alle andere ver bindingen tussen beide landen in het oostelijke overgangsgebied. Woensdag was de Spaanse Guar- dia Civil tussenbeide gekomen, had enkele schoten met rubber- kogels gelost en was erin ge slaagd de verbinding Spanje - Frankrijk een tijd lang op één baan vrij te maken zodat vakan tiegangers uit noordelijker stre ken Spanje verlaten konden. Woensdag in de loop van de dag, evenwel was weer alles geblok keerd. advertenties 1 tschans zou morgen ze- uur zon moeten heb- *ant het is de langste Carter in Europa President Garter van de Verenigde Saten is gisteren voor een acht daags bezoek aan Europa in Italië aangeko men. In het Quiri naal, het Italiaan se presidentiële paleis in Rome, werden Carter, zijn vrouw Ro- salyn en dochter Amy hartelijk be groet door de 83- jarige Italiaanse president Sandro Pertini (zie verder pagina 15 LEIDERDORP Een Leiderdorpse vrouw, woonachtig aan de Reviusdreef, is gisteravond omstreeks tien uur ongeluk kig gevallen tijdens het uitzwaaien van vrienden die ver trokken voor vakantie. De vrouw werd met een gebroken enkel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Voor de huisdeur van de Leiderdorpse bevindt zich een opho ging van ongeveer twintig centimeter. De vrouw, staande op de ophoging, verloor haar evenwicht door het al te enthousiast uit zwaaien.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 1