Bewoners Jan van Lievenlaan zijn het meer dan zat Leraren uit Alphen en omstreken vragen werk HAZERSWOUDSE NIEUWBOUW ZAKT INEEN Judo-vereniging Yoshi heeft bewogen jaren achter de rug Alphensste crossersj kunnen*1^ legaal rijden V Groots muziek festival in Nieuwkoop ;td1 Afscheid pastoor Zoutenbiei K0RTWE REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 JUNI 1980 P HAZERSWOUDE-DORP De bewoners van de Jan van Lievenlaan zijn het meer dan zat. Al meer dan vier jaar wordt hun straat ontsierd door twee inelkaargezakte huizen. Lang hehhen zij ge zwegen en hebben begrip op gebracht voor de totaal mis lukte nieuwbouw. De maat is nu echter vol. In een brief aan de gemeente Hazerswou- de hebben zij kenbaar ge maakt op korte termijn dui delijkheid te willen hebben over wat er met de huizen gaat gebeuren. Renoveren, of meteen maar de huizenrij af breken; in ieder geval moet er meer gebeuren dan de paar uur per dag dat enkele wer klui bezig zijn om de zaak nog enigzins te redden aldus de buurtbewoners. Een jaar of vijf geleden zijn de huizen aan de Jan van Lievenlaan gebouwd. Op zich een prima buurt en dito huizen, maar na bij na een jaar begon de ellende. De nummers twaalf en veertien verzakten. Zodanig zelfs dat een toenmalige gezin, inclusief bezoek 's avonds de straat op moest vluchtten aan gezien de huiskamermuur plotseling door midden scheurde. De twee gedupeerde ge zinnen vertrokken naar elders en de huizen stonden leeg. Bijna vier jaar zou het duren voordat er enige actie werd ondernomen door de woningbouwvereniging 'Volksbe lang', eigenaar van de woningen. De laatste drie maanden zijn er echter bouwvakkers bezig om de zaak weer in goede doen te brengen. „Ze komen 's morgens om een uurtje of zeven en een paar uur later zijn ze weer vertrokken. Ze schieten niet op. Het is allemaal zo lastig. Ik word er gek van. Fli- ko-bakken vol puin staan weken lang voor de deur. En wat dacht je van het gevaar dat de spelende kinderen lopen. Ze hebben er wel een hek voor gezet maar daar klimmen die kinderen overheen. Ja, de gemeente zei, dat ze toch ook niet constant een mannetje voor de deur kon zetten. Daar schiet je wei nig mee op. Van mij mogen ze de hele straat afbreken. Laat ze me maar een ander huis geven. Van dit jarenlange gedoe word ik gek", aldus een buurtbewoner die liet blij ken er zelfs de gemeente Hazerswoude voor te willen verlaten. Overigens verzakken niet alleen nummers twaalf en veertien. In geringere mate geldt het ook voor de andere huizen in de buurt. Vooral de mensen met granol op de muren De woningbouwvereniging 'Volksbe lang' blijft optimistisch. Vorige week nog werd een woningzoekend echt paar naar de "renovatiewoningen" gestuurd om te kijken of het iets voor hen is. „Het is de bedoeling dat de huizen na renovatie weer gewoon worden toegewezen aan woningzoe kenden", aldus een woordvoerder van de gemeente. „Wat ik ervan weet is, dat de huizen na de bouwvak-va kantie (de komende-red.) worden op geleverd". «r Het vooraanzicht van de twee verzakte nieuwbouwwoningen aan de Jan van Lieven laan. Een kijkje in de woning die de vroegere bewoners ontvluchtten toen de huiskamermeur plotseling scheurde. Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn Twintig jaar judovereniging Yoshi. Zaterdagmiddag, om 15.00 uur, wordt dit vierde lustrum op bescheiden wijze ge vierd in de dojo van de club, om precies te zijn in de muziekzaal van Koudekerks multifunctionele centrum De Ridderhof. De burgemeesters van beide gemeenten. Ten Heuvelhof en Swaan, zijn door het bestuur van de jarige Yoshi uitgenodigd, om die middag een kijkje te komen ne men. Daar krijgen beiden in elk geval een exemplaar van het eerste clubblad van de vereniging, „Yoshi's Obi" (=band) geheten, overhandigd, leden van de Leiderdorpse Sportschool Van Hou ten, die op provinciaal en op landelijk niveau knap aan de weg timmeren, ge ven er vervolgens een demonstratie. Yoshi, thans met honderdtwintig leden uit beide dorpen langs de Oude Rijn actief on der leiding van Hazerswoudenaar Jos Lo- tens en door het leven gaand onder auspici ën van Sportinstituut Goederaad, heeft twintig bewogen jaren achter de rug. Al is het alleen al omdat de club al wat verhui zingen achter de rug heeft. Het begon alle maal in Hazerswoude-dorp, waar de gym nastiekzaal van de School met de Bijbel als dojo voor de enthousiaste judoka's diende. Dick Plaizier stond, samen met Koos van Staveren en Joop Huisman, aan de wieg. Een „overstap" naar het gebouw van speel tuinvereniging Ons Verblijf, nabij het ge meentelijk sportpark, was de eerste ver plaatsing wat huisvesting betreft. In 1964 ging Yoshi de koelkast in. Er was geen oe fenruimte, want de toen in gebruik zijnde moest worden afgebroken. Het bestuur bleef aan, de leden stonden op de lijst, de 400,- kasgeld werden op de bank gezet. En zo leidde de club een jaar een „bevroren" le ventje. De „redding" kwam van de noordelijke zij de van de Oude Rijn: in de oude hervormde school te Koudekerk was ruimte. En er brak een periode aan voor Yoshi, die sedert de ingebruikneming van de dojo als „voorspoe dig" kan worden betiteld. De toenmalige burgemeester Waverijn (nu in Maarssen) had bij de realisering van de plannen van de vereniging in 1965, een eigen home in de oude, maar zeer verwaarloosde, school, in niet geringe mate medewerking verleend. -Na tien jaar bestaansrecht kwam de klad weer eens in Yoshi. Bestuursleden stapten op, onder wie voorzitter van het eerste uur Dick Plaizier en alles-doener Gerrit Dam. Yoshi kwam ip handen van Sportinstituut Goederaad. Totdat oud-Yoshi-lid Jos Lotens een jaar of drie geleden het judobloed weer voelde prikkelen en besloot de vereniging die in feite nog bestond, maar niet meer on der de oprichtingsnaam bekend was, nieuw, jong leven in te blazen. Hetgeen lukte, nu in Koudekerks De Ridderhof. Yoshi, thans aangesloten bij de Judo Bond Nederland, wil de vleugels uitslaan behalve Koudekerk hoopt men in de nabije toe komst ook in Hazerswoude een dojo te bezit ten. De pogingen van Jos Lotens hebben tot nu toe geen effect opgeleverd. Desondanks blijft hij optimistisch. Hij: „Wellicht komt de ruimte die we zoeken, wel in de gymnas tiekzaal die te zijner tijd in Rhynenburch wordt gebouwd". Een enquête, die het wijk- comité Rhynenburch wil houden naar de mogelijkheden van sportbeoefening in eigen omgeving, zal uitwijzen of Jos Lotens' ge dachte om in zijn woonplaats de judosport dichter bij het publiek te brengen meer kracht wordt bijgezet NIEUWKOOP De Nieuwkoopse muziekvere niging "Eensgezind" houdt zaterdag 21 juni een groots muziek en majoretten fes tival aan de Achterweg in Nieuwkoop. Aan het festi val, dat 's morgens om elf uur begint, verlenen vele peletons majoretten hun medewerking. Hoogtepunt van het festival is het op treden van de "Fourty four Degrees" uit Leiden met muzikale begeleiding van de bekende drum- en show band D.VJS. uit Katwijk. Toegangsprijs voor het fes tival is twee gulden. Het beroemde Leidse show en majoretten peleton, inclusief de Pom pom girls, treden op van 's middags half vier tot half vijf. Behalve van D.V.S. uit Katwijk staan er ook uit voeringen van de muziekvere nigingen "Crescendo" uit Nieuwveen, V.I.O.S. uit Mij drecht, "Goverwelle" uit Gou da, O.B.K. uit Zeist en een op treden van het Koninklijk Utrechts Dilettanten Orkest op het programma. Het festival wordt afgerond met een Veronica disco-show in de fèesttent aan de Achter weg. De disco-show begint 's avonds om acht uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De weinige leraren die zich gistermiddag verzamelden in het gebouw Nabij aan het Lauraplein voor een actie-vergade ring, hebben zich sterk gemaakt voor meer werk in het onderwijs. Een resolutie die gestuurd zal wor den aan het adres van minister A. Pais van Onder wijs en Wetenschappen werd aangenomen. Onder de sprekers was de heer L. Ter Haar, van de F.N.O. Nederlandse Federatie van Onderwijsvakvere- nigingen). De F.N.O. heeft een Onderwijs Arbeidsplaatsen Plan gemaakt om een halt toe te roepen aan de schrikbarende daling van het aantal arbeidsplaatsen voor onderwijskrachten. Afgelo pen jaar zouden er al tweeduizend leraren zonder werk geko men zijn. Volgens de F.N.O. wordt de werkloosheid de komende jaren nog groter onder de leraren. Een schatting van de F.N.O. is 50.000 leraren, minister Pais denkt zelf aan 30.000. De resolutie die aan de minister zal worden toegezonden heeft de strekking dat Pais de mogelijkheden, genoemd in het Plan van de F.N.O. moet aangrijpen om de groeiende werkloosheid te bestrijden en in verband hiermee verbetering van in het onder wijs bestaande problematische werksituaties. De vergadering van gistermiddag wed gehouden in het kader van de 14 actie-dagen die de F.N.O. heeft uitgeroepen tegen de huidige situatie in het onderwijs. >rt! J De heer C. Van Geen van de A.B.O.P. tijdens zijn openingswoord van de actie-vergadering. N M ALPHEN AAN "me.s;, RIJN - De crossed M.A.C. Rijnland Ken hun gang op het Vemees in Ridderveld Ifi op 1 Alphense college) 15.00 besloten het adviaan vo de commissie ROS)eT'az rige week gehouderlaan volgen. De crosser touw gen hun motoren L bra alleen op woensd^azerne dag en zaterdag z'n ja draaien. phet kplex cent I Leids Tevens is er overeengfee^- met MAC Rijnland dat luid de 55 decibel nif overschrijden. Gebeurt dan moeten er door I den geluidswallen aangebracht zodat td grens van 55 decibel ni$ schreden wordt. Het JoriSCl maakt echter duidelijk tomgr geen blijvende verantvr lijkheid wil dragen vcPeuV] Alphens cross-terrein p* toekomst. De overeedaan. met M.A.C. Rijnland dunp dat de gemeente het opj^gn^ de toekomst moet nam* de plaats van het crod een jachthaven komen, f Rijnland is echter verzekerd van een cross-terrein. Vuilcontaine Kromme Jaagpad HAZERSWOUDE - ners van de zeven wo< pen aan het Kromme J] te Hazerswoude hebben meester en wethoudel vraagd om de bestratiJ het pad langs hun vaaq te verbeteren. Ook ven zij om er een vuilcont: plaatsen. Het college kon grotel aan hun wensen Voorwaarde van b en I dat deze beperkte groepl tingplichtigen een enl grotere bijdrage aan moet gaan betalen. Tot I bleef het bedrag zestiel lang ongewijzigd. De bei| zijn hiermee akkoord l Hetgeen betekent dat brengst van de liggeld! het fiat van de gemeenf niet meer 876,- zal zijr 1514,75. Steijaertschool ml lustrum-cabaret IIAZERSWOUDE-RIJ> DIJK De Openbare school "J.P.F. Steijaert" de J. Haydnlaan viert dag 20 juni haar tien bestaan met een cabar het centrum "Het Anke Het cabaret begint 's ai om half negen en duurt geveer half elf. De zaal af acht uur open. AARLANDERVEEN - emeritus pastoor van de Petrus en Paulus te Aa derveen, P. J. Zouter neemt zondag 22 juni afs van de parochianen. Dil beurt tijdens een euchai SSf viering in de parochiekei 9TSk morgens om half elf. Zondag 29 juni neemt de pastoor afscheid van zijn j chianen in Aardam, dit tij i een eucharistieviering in Dorpshuis. Deze dienst b om negen uur. HAZERSWOUDE De werkgroepen zijn in het geroepen om de vierinf het zevenhonderdjarig bei van Hazerswoude in 1981 te bereiden. Het betreft de gende secties: publiciteit, rie, festiviteiten, evenemi sport, zang en muziek, tuums, versieringen, wijs, jeugd, bejaarden, saties en technische zakei diverse punten in de gei zijn ideeënbussen ge] waarin de burgerij suj voor de viering van het de eeuwfeest kan

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4