ssi" Leidse politie heeft druk jaar met veel overwerk achter de rug mm Stadhuisplein wordt in de zomer waar evenementencentrum T JAARVERSLAG 1979 BLIJKT: Computerstoring oorzaak van te hoge rekeningen 3 NGENS EN MEISJES NU SAMEN jiprichting R.K. Praktijkschool r:>or moeilijk lerende kinderen Weekeinde vol geluidsoverlast Aangename presentatie dansschool Van Weerden 19.29 19.55 rn. 16.1 sprogr. IDR: 18.0 18.45 H der gut( ogr. 19j 18.00 lend: Pao um Aktui 20.00 i iau3 am )oc. film N De Leidse politie heeft het weer drukker gehad dan de ja arvoor. Er werden door het per- van de Leidse Hermandad 19 oo jjliefst 13 385 overuren gemaakt, bij de recherche werden het af- i jaar al 3593 overuren ge- hetgeen op deze afdeling neer- op een gemiddelde van 171 over- 8.30 tv er medewerker. Dat de recher- 20 oo" druk heeft gehad is niet ver- 22.00 rlijk want alleen al het aantal a"- 211 Hen liep vorig jaar op tot 1182 is maar liefst 59 procent meer s t jaar daarvoor. Van deze dief- werden 338 gevallen opgelost. 5.35 Ma intal 'eenvoudige diefstallen' Journa tot 2966 en hiervan werden er tic. 22" «lost. Van de 168 agressieve de- 2.40 Ja zoals doodslag, openlijke ge- eging, bedreiging en mishande- erd door de Leidse recherche 79 JZ-mI' opgelost te lezen in het jaarverslag over 1979 gemeentepolitie in Leiden. In het ver- rmatievll verder dat er dat jaar in 1024 gevallen gedaan werd van fietsendiefstal. In s dit aantal nog 'slechts' 747. Er werden G politie 118 fietsen en 123 bromfietsen vonden. 198 Verdachten werden in ver- gesteld, hiervan moesten er 49 bij de van Justitie in 's-Gravenhage worden lid. en werden 13 processen-verbaal opge- (The o de overtrec,ing van de Vuurwapen- i. 11.50 or het Buerau Bijzondere Wetten wer- serie I979 20 pistolen, 18 revolvers, 27 kogel- 10 Kin 12 jachtgeweren, 5 handwapenen, 3 'en' alarmpistolen, 49 luchtbuksen, 29 •d0 tronen, 3 granaten en 3959 scherpe pa ri beslag genomen. Ise politie hield 57 verdachten aan die mwet overtraden en er werden hier- irocessen-verbaal opgemaakt. In beslag lomen 3485 gram hash, 19 poeders ho- gram ruwe opium, 32 poeders cocaïne, thadon tabletten, 13 injectiespuiten, 6 rktuigen, 4 snuifkokers, 7 grammenwe- nende om verdovende middelen af te 11 lepels waarop sporen van heroïne imen en 16 tjillems (hash-pijpjes). Politiewerk in Leiden vraagt steeds meer aandacht en Inspanning. In 13 gevallen werd het afgelopen jaar een pro ces-verbaal opgemaakt tegen overtreders van' de Telegraaf-en Telefoonwet. De Leidse politie nam 73 zend-installatie's in beslag. De Lakenhal Ia het stedelijk museum De Lakenhal wordt donder dag 19 juni om half vijf de algemene ledenvergadering gehouden. Op de agenda prijken de diverse jaarversla gen, vaststelling van de contributie en een verslag van de activiteiten voor '80-'81. Ook vinden bestuursverkie zingen plaats. Aftredend zijn mr. H.A.C. Branderhorst, A. Koningsveld en prof mr J. V. Rijpnerda Wierdsma. Hoera, 'tis vakantie Twee musicals worden dinsdagavond 17 juni door leerlin gen van de ZuiderDarkschool in de aula van de school aan de Asserstraat 50 opgevoerd. Het zijn de musicals 'Hoera, 't is vakantie' en 'Pompelmoes in groenten en fruit'. De eer ste musical wordt opgevoerd door leerlingen van de klas- 'sen twee en drie; leerlingen van de hoogste klas brengen de musical 'Pompelmoes in groenten en fuit'. Aanvang: half acht. 6 Country in Stadsgehoorzaal De 'Summer Country Music Show' komt zaterdag 21 juni naar de Leidse Stadsgehoorzaal. In deze show tre den op A.G. and Kate, Jim Passey, the Kelvin Hender son Band, Patsy Montana en Jimmy Payne. Een uitge lezen gezelschap voor country liefhebbers. Kaartver koop aan de zaal. Telefonisch kunnen kaarten besteld worden via telefoonnummer 05215-621. Jeugdfilms K&O De komische jeugdfilm „Op Rolski's" en een aantal teken films wordt woensdag 18 juni gedraaid in de Kapelzaal van het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. Aanvang van de film is 14.30 uur, maar de zaal is al vanaf 14.00 uur open. Een bekertje ranja is bij de toegangsprijs van drie gulden inbegrepen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Bureau K&O tel. 141141 Verkeer Ook druk heeft de Geüniformeerde Dienst het gehad. Vooral het aantal assistentieverzoeken steeg opvallend van 11.140 in 1978 naar 15.331 in 1979. De werkzaamheden op verkeersgebied vroegen steeds meer aandacht en inspanning terwijl het aantal geregistreerde verkeersonge vallen vrijwel gelijk bleef. De bemoeienis van de politie bij de afhandeling van deze zaken nam toe, doordat het gedrag van de weggebrui ker een controle van de politie steeds noodza kelijker maakten. Bij de afdeling Algemene Surveillance van de politie nam het werkaan bod ook toe. Naast de verkeersproblemen die hand over hand toenamen nam ook hier het aantal assistentie-aanvragen toe. Dit had tot ge volg dat 365 keer vakantiedagen moesten wor den ingetrokken en dat 5734 overuren moesten worden gemaakt. Door de leden van de brigades van de afdeling Algemene Surveillance werden in totaal 9409 processen-verbaal en oproepingen gemaakt. Te vens werden 664 personen aangehouden. In verband hiermee werden 518 processen-verbaal opgemaakt. Er werden 199 processen-verbaal opgemaakt over het rijden onder invloed van sterke drank. In 453 gevallen werd de bestuur der een rijverbod opgelegd. r Overeem nklijk rscheiden Orde van Oranje Nassau. De versierselen, behorende bij de onderscheiding werden hem opgespeld door loco-burge meester mr. C.D.J. Waal. Dit gebeurde tijdens een druk be zochte afscheidsreceptie van de rector, die gebruik maakt van de mogelijkheid met ver vroegd pensioen te gaan. Rector Overeem is de laatste franciscaanse rector 'Bona', zoals het college in de volks mond wordt genoemd .is in 1927 opgericht door de Fran- siscanen Orde. Rector Over eem was de derde franciscaan die de school leidde. Thans komt een niet-franciscaan aan de leiding: dr T.A. Pleij, die vanaf 1960 al aan de school is verbonden als leraar lichame lijke opvoeding. De afscheids receptie werd zaterdag door honderden oud-leerlingen be zocht. De scheidende rector werd uitgebreid toegesproken en overladen met cadeaus. A.P.T Overeem ofm, i het Bonaventura Leiden, is zaterdag tot Officier in de IEN De Leidse St Lidwinaschool n'a meisjes en de St. Pancrasschool voor ler tos willen samen overgaan tot de op- Jp van een gemengde „Praktijk- Lu 31 voor moeilijk lerende scholieren iet w tot dertien jiar. eerlingen van de kernafdelingen van bei- fiolen gaan per 1 augustus naar de St. Pan- hool aan de Boerhaavelaan. De St. Lidwi- ool aan de Lammenschansweg, die oor- lUS «lijk begonnen is door de Zusters van de B'enigheid verdwijnt in zijn huidige vorm Met ingang van het nieuwe schooljaar de nieuwe school geopend onder de Praktijkschool voor R.K. Voortgezet Bui- Oi 1 jjj school telt vier leerjaren, voor sommige Fgen zelfs meer. De opzet is niet schools maar zoveel mogelijk gericht op de prak- 'an het latere leven. Vandaar de naam "Ukschool". Er wordt natuurlijk nog wat voortgewerkt aan de leerstof van de lagere school, maar nog meer tijd zal worden besteed aan de verdere vorming van het latere beroep en het maatschappelijk leven. De eerste klassen werken half om half aan gewone leerstof en praktische vaardighe den. Het tweede en derde leerjaar zal, voor sommigen in samenwerking met de Lagere Technische School Don Bosco, aan beroepsvor ming worden besteed. Het laatste jaar wordt veel stage gelopen, zodat een soepele overgang voor de werksituatie wordt geschapen. De Praktijkschool zal wellicht ook mogelijkheden bieden voor kinderen, die op de gewone lagere school moeite hebben gehad met het leren en die geen goede aansluiting bij het lagere be roepsonderwijs kunnen vinden. In dit verband valt ook te denken aan kinderen van buiten landers, die in het gewone Nederlandse school stelsel niet geholpen kunnen worden. LEIDEN Een compu terstoring is er de oor zaak van geweest dat vele Leidenaars een te hoge gas- en lichtreke- ning hebben ontvangen. In het totaal gaat het om 4500 gevallen waarvan 10 een rekening ont ving die meer dan 500 gulden te hoog was. De gebruikers zijn inmid dels van de fout op de hoogte gesteld. LEIDEN Het weekeinde werd gekenmerkt door een broeierige sfeer, die op vele plaatsen in de stad door meldingen over geluidsover last tot uiting kwam. In de nacht van vrijdag op zater dag moest de politie tussen half een en half twee dertien maal regelend optreden. Het aantal onrechtmatigheden viel, volgend een woordvoer der van de Leidse politie, wel I mee. Om half drie in de nacht van vrijdag op zaterdag moest men een 23-jarige Leidenaar insluiten die in de Burchtsteeg zonder enige aanleiding een 34-jarige Marokkaan had mis handeld. Het slachtoffer werd met een hersenschudding en een gat in het hoofd vervoerd naar het St.-Elisabeth zieken huis in Leiderdorp. De Leide naar had korte tijd daarvoor aan de Hooglandse Kerkgracht ook al iemand mishandeld. Hiervan werd geen aangifte gedaan. De broeierige sfeer overheerste ook in de nacht van zaterdag op zondag. Er waren wat kleine vechtpartijt jes in de Breestraat. Aan de Geregracht moest de politie een complete geluidsinstallatie in beslag nemen van een buurtbewoner van middelbare leeftijd. De man had zijn ge luidsbox om half twaalf 'sa- vonds in het geopende raam geplaatst. De man weigerde gehoor te geven aan politione le adviezen het volume te ver minderen en het raam te slui ten. In de loop van zaterdag deed een Engelse vrouw aan gifte van een steekpartij aan ae Frederik Van Eedenlaan. Zij was hierbij lichtgewond ge-, raakt. 15000 verbruikers ontvingen afgelopen maand een rekening van het Energiebedrijf Rijn land. In 30% bleek deze reke ning te hoog te zijn uitgeval len. Voor het merendeel van de verbruikers ging de fout de 100 gulden niet te boven maar bij 40% lag de rekening 100 tot 500 gulden boven het werkelij ke bedrag dat betaald moet worden. 450 verbruikers ont vingen een rekening waarin zij voor meer dan 500 gulden te hoog werden aangeslagen. De ontvangers van de te hoge rekeningen zijn inmiddels door het Energiebedrijf van de storing op de hoogte gebracht. De automatische afschrijvin gen van giro- en bankrekenin gen zijn opgeschort tot het mo ment waarop verbruiker en bedrijf het eens zijn geworden over de werkelijke hoogte van de afrekening. Volgens een woordvoerder van het Ener giebedrijf is het niet te ver wachten dat een dergelijke storing zich zal herhalen. LEIDEN - Balletschool Chris van Weerden verzorgde en verzorgt op de vier zaterda gen in juni een uitvoering in de Leidse Schouwburg waar aan de gehele school deel neemt. Het programma is zo opgebouwd dat iedereen, van groot tot klein, een kans heeft op toneel te staan en te laten zien op welke manier hij/zij in het afgelopen jaar met bal let is bezig geweest. Het programma bestaat uit één groot ballet voor de pauze, „De schome slaapster op muziek van Tchaikovsky", en ver schillende kleine balletten na de pauze op uiteenlopende stukken muziek als Mike Old- field en Chopin. In De schone slaapster komen alle lagen van de balletschool aan bod, naast de uitgewerkte klassieke dans vorm door de oudere leerlin gen ziet men ook de meest ele mentaire basisoefeningen van de allerkleinsten. Vooral dit laatste riep bij het publiek veel reacties op. Na de pauze ko men we meer in de jazzsfeer terecht, en zien we dat er bij Chris van Weerden meer dan alleen klassiek ballet wordt beoefend. De choreografie van Chris van Weerden, Peter van der Meer en Ruby Tiessen is van de juiste moeilijkheids graad. De leerlingen worden niet opgescheept met ingewik kelde figuren; ook ritmisch ge zien zijn de figuren eenvoudig en kunnen fouten makkelijk opgevangen worden. Met het duidelijke accent dat door de choreografie gelegd wordt op de armen en het gestrekte bo venlichaam, zorgt dit echter ook voor een zekere eentonig heid in de bewegingen. Wat prestatie betreft springen vooral de twee duetten van Peter van der Meer en Dolly Wieffering in De schone slaap ster eruit, alsook de duetten Peter van der Meer-Ruby Tiessens in A century in dan ce. De kostumering is bijzonder zorgvuldig, kleuren en patro nen zijn geheel op elkaar afge stemd, en helpen zo mee de juiste sfeer te creëren voor de diverse balletten. Ook de aan kleding van degene die de tus- senaankondigingen doet, zorg de voor menig applaus. Over het algemeen is de indruk die de avond achterlaat, dat met grote inzet is gewerkt aan deze voorstelling, waaraan zowel dansers als publiek veel ple zier hebben beleefd. Jacqueline Mahieu Het gezellige terras op het Stadhuisplein, waar In de zomer talrijke aantrekkelijke activiteiten plaatsvinden. LEIDEN Een aantal Leidse instellingen K&O, LJA, Leids Vrijetijdscentrum, LAK, Troef, Breehuys, Volks huis en Augustinus) hebben het plan opgevat om in sa menwerkingsverband op drie zaterdagen in juli van het Stadhuisplein in Leiden een waar evenementencentrum te maken: activiteiten in de zin van muziek en de ruimste vorm van theater. Het ligt in de bedoeling om tussen 15.00 en 22.00 uur een gevarieerd programma te brengen van clowns, degens likkers, straattoneel, cabaret, koorddansers, vuurvreters en alle andere denkbare podiu mactiviteiten. 's Avonds zul len op het plein bekende va derlands popgroepen optreden, onder wie 'Sail' op zaterdag 12 juli. Het gemeentebestuur steunt de activiteiten. Op koopavonden (donderdags) zullen binnenkort door de Leidse VVV georganiseerde muziekoptredens van Leidse majorettegroepen plaatsvin den. Overdag, zoals bekend, als de zon maar even schijnt, wordt het gezellige plein als terras ingericht. Dat laatste zal' de meeste binnenstadbezoe kers de afgelopen dagen bij het zonnige weer niet zijn ont gaan. LEIDSE COURANT MAANDAG 16 JUNI 1980 PAGINA 3

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3