Henny Koemans en Tine Langeveld toernooiwinnaars De Munnik John van der Wiel wint bij Philidor Ajax in problemen na verlies tegen VOC 2 Stijgende lijn wordt doorgetrokken Yellow Tigers en Vraagteken leiden bij zomertrio Sandra Dorlas en Nico van Noort overtuigd SPORTTRIBUNE Vader en zoon Overdevest aankop Alphians blijft in derace ïw leb HONKBAL CRICKET WIELRENNEN SCHAKEN ATLETIEK LEIDSE COURANT (Van onze tennismede- werker) LEIDERDORP Henny Koemans heeft evenals vorig seizoen het open kampioenschap van De Munnik op zijn naam ge bracht. Behalve winst in het enkelspel veroverde hij ook de titel in het dubbelspel, zodat hij zich in het eerste toer nooi meteen al stevig aan de kop van het Matc- htenniscircuit heeft ge nesteld. Een erg aantrekkelijke finale hebben Koemans en zijn ver rassende tegenstander Her man v.d. Capelle het talrijke publiek niet voorgeschoteld. Het aanvallen lukt de laatste dagen niet erg bij Koemans. Dat wist hij van zichzelf en niet onverstandig deed hij er in de finale ook nauwelijks pogingen toe. Passeerslagen zijn immers een sterke troef van Van de Capelle, wanneer hij er de kans toe krijgt. De strijd on taardde zo echter in een tame lijk mat baselineduel, waarin de spelers het van eikaars mis sers moesten hebben. Tot 4 4 verloren beiden hun service games, waarna van de Capelle plotseling een hele serie mis sers opeenstapelde. 64 voor Koemans dus, waarna hij in de tweede set niet veel tegen stand meer kreeg tot 51. Toen wilde hij het toch nog mooi afmaken door op te lo pen naar het net en kon Van de Capelle eindelijk zijn pas sings en lobs tevoorschijn brengen. Op 54 lukte het Koemans echter op het derde matchpoint de strijd te be slechten. Koemans was in de finale gekomen door een 6—4, 63 zege op Michael Verkerk, een partij waarin hij in de eer ste reeks een 41 achterstand en in de tweede een 30 ach terstand had weggewerkt. Her man v.d. Capelle had in een wonderlijke halve finale zijn broer Arnold verslagen. Her man hield vol, dat de zege een presentje van zijn broer was, maar Arnold ontkende dit na drukkelijk. Feit was, dat Arnold in de derde set met 52 voor stond en vier gemakkelijke matchpoint onbegrijpelijk slecht afmaakte. In het herendubbel B zat het Herman v.d. Capelle niet mee. Samen met Bub v.d. Zee kreeg hij in de derde set tegen Koemns en Arnold v.d. Capelle vier kansen om op 53 te ko men, wat door pech mislukte, waarna Henny en Arnold de partij met 64 naar zich toe trokken. In de halve finale had den Herman en Bub v.d. Zee gewonnen van Freek v.d. Ca pelle en Jos Koemans, een fa milieaangelegenheid dus het herendubbel B. Tine Langeveld heeft in een goede damesenkel B finale over Jacqueline v. Wijk geze- Henny Koemans kende een sterke toernooistart. Op de Munnik won hij in het enkel- én herendubbelspel. gevierd. Eigenlijk beschikte Jacqueline over meer tennis- kwaliteit, meer qua ervaring kan ze nog veel van Tine leren. Zo leek het geen moment in Jacqueline op te komen de re latief zwakke forehand van haar opponente te bestoken. Met 76, 62 ging de over winning naar de goed gecon centreerd tennissende Tine. Ook in het gemengddubbel trok Tine tegen Jacqueline aan het langste eind. Jacqueline en Mare Nije wonnen de eerste reeks met 62 en kregen in de tweede set in de tie-break twee matchpoints. Toch ging de zege nog met 76, 63 naar Tine en Jan Willem Bruin. Het herendubbel C was een Roomburgaangelegenheid. Hierin wonnen de gebroeders Van Marwijk met 6—7, 60. 6—4 van Crèpin en Van Leeu wen. In de single was Jasper v. Marwijk minder succesvol en moest hij zijn meerdere erken nen in Jos Koemans (36, 7 5, 26). In het damesenkel C won L. Poots van Tennisclub de Merenwijk van Marijke Guit met 63, 76. Veteranen- kampioen werd Van de Berg, maar veel plezier deed de „pa pierenzege" hem niet. In de halve finale trok Grimbergen zich om gezondheidsredenen terug en in de finale was het met Jan de Groot van hetzelf de laken een pak. Overige finaleuitslagen: DDC: v. Velzen/CijsouwGoldstaub- /Tönjann 6—T, 76; GDC: Stikkelbroek/v. RuitenHol- dert/de Bakker 61, 36, 6 LEIDEN Na do gisteroch tend verreden rit van de Swift-zondagochtend-com- petitie staan zowel veteraan Piet Overdevest als nieuwe ling Martin Overdevest op de eerste plaats in het alge meen klassement. Voor beide categoriëen werd de rit besloten met een eind sprint. Bij de nieuwelingen ze gevierde Martin Overdevest. Tweede werd John Eradus, die gevolgd werd door Peter Moen, Paul Albers, Rudi Zo- merveld -die zijn eerste koers reed- en Jacomino Belfi. De "ouderen" finishten een kwar tier later. De zege ging naar amateur Hennie van der Maat. Tweede werd liefhebber Zand bergen. Hij werd gevolgd door de Lange, Turk, de Haar, Dub- beldemar., Overdevest, Zomer- veld, Hoogstraten, van Amster dam en de rest van het pelo ton. Swift-junior Jan van Straaten behaalde een vierde plaats in een criterium over 60 kilometer op het parcours Sloten. Piet de Groot van Avanti won deze koers voor Dompeling en Van Klink. Vraagteken al even gemakke lijk won van Doordouwers (3-0) en Bruine Boon (3-0). Door douwers toonde de zware con currentie niet bij bij te kunnen benen. Individueel was Kees Pleyzier in zijn sas- De speler van Ha- BIJ KRINGKAMPIOENSCHAPPEN: LEIDEN De cricketers van Ajax zijn er dit weekeinde niet in geslaagd de midden- moot-positie te behouden. De reserves van VOC bleken in een rechtstreeks duel te sterk voor Ajax en passeerden de cricketende afdeling van de voetbalvereniging ASC met die 6—1 overwinning ook op de ranglijst. Direct gevolg is dat Ajax na zondag in de de- gradatie-zone terecht is ge komen. Na een gewonnen toss startte Ajax met batten. Onder aan voering van Frits de Jongh (26) en vooral Ton Eldering (35) le ken de Leidenaars op weg naar een goed totaal. Bij 75 voor 4 echter, stortte de Ajax- innings ineen en via 79 voor 7 kon uiteindelijk slechts 92 als totaal worden genoteerd. Al leen Ernst Oudshoorn en Jo- han Langerhorst (beide 10 runs) bereikten in de laatste fase nog de dubbele cijfers. Bij VOC maakte het bowlen van Ferdinand Cornells indruk. Voor het totaal van 41 Ajax- runs veroverde de Rotterdam mer zeven wickets. Ook fieldend kwam het team van captain Rens de Graaf ver volgens sterk uit de blokken. Drie wickets werden tegen vijf runs genomen en de mogelijk heden op meer dan één (troost)punt leken opeens weer aanwezig. Het herstel van VOC 2 mocht er echter zijn. Zette zich in bij Eddie Moira de Cor- reira (17) en werd voortgezet door E. Woerdeman (52). Op een score van 76 voor 5 was VOC dan ook uit de proble men, zodat de wedstrijd simpel kon worden uitgespeeld. De 93 runs, bijeengeslagen voor het verlies van 5 wickets brachten de Rotterdammers de volle winst. Voor Ajax bleek Johan Langer horst de meest succesvolle bowler: 3 voor 32. Frits de Jongh pakte 1 wicket voor 20 runs en Ton Eldering 1 voor 17. Frits de Jongh (rechts) heeft de bal naar het VOC-wicket gestuurd. De Rotterdamse batsman en Ton Eldering van Ajax wachten af. HILLEGOM Evenals op de eerste dag van de Kringkam pioenschappen bleef de op gaande lijn die het Leidse zwemmen de laatste tijd ken merkt zichtbaar. Naast de kwalificaties voor een aantal „vaste" deelnemers aan de Nederlandse kampioenschap pen, werd zaterdag door Zijl/LGB zwemmer Martijn Snoek een verrassende NK-li- miet behaald. De elfjarige Leidenaar profi teerde in vlekkeloze stijl van een plotseling invallende wind stilte en finishte op de 100- vlinder In 1.23.9. Dit was ge noeg voor de kringtitel en een NK startbewijs. Mireille Corcel- je (Zijl/LGB) was al verzekerd van een aantal van de felbe geerde limieten. Ook nu kwam dit jeugdige zwemtalent tot twee exemplaren. Bij de meis jes onder 10 jaar won ze zowel de 100-rug (1.29.2) als 100 school (1.38.0) in uitstekende tijden. Op de 100-school doken de schoolslagspecialisten Hans Lalau en Reinier Haasnoot op nieuw onder de gestelde richt- tijden, terwijl LZ'86-zwemster Ellen Hoogenboom juist 0.1 se conde tekort kwam (1.23.1 bij meisjes '64). Petra Hoek, de door Leidenaar Dirk Werter getrainde Katwijkse kwam bij de meisjes '64 precies op de li miet van 1.02.5 uit, welke voor de 100-vrij gold. De overige limieten bij dezaj dag van de kringkampioen» werden behaald door: Edwinj ten (BZ&PC) 400-wissel jonj der 14 5.19.3. Erik Rieken (Ai que): 5.13.5 op de 400-w' 1.00.4 op de 100 vrij, beide vi gens '66. Jimmy Lassoy (Al que): 100 vlinder jongens 1.17.8. Peter Sterk (BZP< school (1.20.0) en 100-vrij I beide bij de jongens '67. Gijjf Leeden (BZ&PC) 100-vrij j in 1.03.5. Overige uitslagen:! sel meisjes o. 4: 1. Karin v.d (Zijl/LGB). Idem o. 16: 1. Pad (Katwijk) 5.37.1. Idem dames la Koeleman (AZC/Uniquej| Idem heren: 1. Robert (Zijl/LGB) 5.31.3. 100-rug jorf 10: 1. Pascal Bontje (Boskoop 100-vlinder meisjes '69: Knot (LZ) 1.26.1. Idem i Margareth v. Veen (Zijl/LGBJ 100 school meisjes '67: Montanus (LZ'86) 1.29.7. td<4 jes '66: 1. Karin v.d. Linden (f 1.29.9. Idem meisjes '65: 1. Distelveld (Zijl/LGB) 1.29.1. ld licht mes: 1. Paula Koeleman que) 1.23.9. Idem jongens Kets (LZ'86) 1.22.6. Idem he Errit Verdoes (Katwijk) 1.20/ jongens onder 10: 1. Pascal (Boskoop) 1.37.6 100-vrij, '67: 1. Marian Knot (LZ'86) Idem meisjes '66: 1 Carla (ZVS) 1.06.4. Idem meisjes He.llen v.d. Plas (Katwijk) Idem dames: 1. Helen (DONKi 1.06.2. Idem jongens Mare v. Belkum (Zijl/LGB) AH/ Idem jongens '64: 1. Remc II (BZ&PC) 1.02.4. Idem heren: 1 Jonker (Katwijk) 58.1. 4x100 meisjes onder 16: 1. Katwijk Idem jongens onder 16: 1. 4.52.0. «m in LEIDEN Het twaalfde Phill- dortoernooi heeft geen mak kelijke overwinning voor de favorieten opgeleverd. John van der Wiel werd uiteindelijk wel eerste, maar moest in zes partijen tot twee keer toe ge noegen nemen met een pun- tendeling. Het door V&D gesponsorde Philidortoernooi is een groot succes geworden. Niet minder dan 148 schakers gingen in vier naar sterkte ingedeelde groepen van start. De eerste groep kende als favorieten Promotie Vlietwijk VOORSCHOTEN Zonder te spelen is Vlietwijk gepromo veerd naar de overgangsklas se van de landelijke badmin- toneompetitie. Vlietwijk dat gisteren een vier maanden geleden afgebroken promotie-partij tegen Zijder- veld 2 moest afwerken kreeg plotseling bericht dat het auto matisch was gepromoveerd. voor de eindzege John van der Wiel, Bert Enklaar en Fred van der Vliet. Bert Enklaar incas seerde al in de tweede ronde een gevoelige nederlaag tegen John van der Wiel. Van der Wiel kroop op zijn beurt een ronde later door het oog van de naald tegen Fred van der Vliet. Een remise zorgde er voor dat hij nog goede kansen behield. Twee achtereenvol gende overwinningen brachten Van der Wiel wederom aan kop van de ranglijst. In minde re stelling deelde hij in de slot- partij het punt met Frans Cuy- pers, daarmee de eindzege veiligstellend. Fred van der Vliet kwam ook nog op een to taal van vijf punten, maar zijn weerstandspuntentotaal was minder. De derde plaats werd gedeeld door de verrassende Wim Heemskerk (LSG), Frans Cuypers en Bert Enklaar. Met vier punten vielen Wim Luberti, Rinl Kuyf (Philidor) en Br;ede- wout net buiten de prijzen! In de B-groep leek de Voor schotenaar Erik Bongers op de titel af te stevenen. Na vier overwinningen verloor hij van Dijkstra, wardoor de spanning terugkeerde. Mare Overeem (Philidor) was uiteindelijk de enige speler die profijt trok van de misstap van Bongers. Met vijf punten kwamen deze spe lers op een gedeelde eerste plaats terecht. Derde werd Dijkstra met een half punt ach terstand. Michiel Vergeer (Phi lidor), Both (Voorschoten), Fred Brouwer (Voorschoten), Kamps (Lisse), Dubbeldam en Wilfried Binnendijk (Philidor) verzamelden vier punten. Nico Kuyf was onbetwist de sterkste in de C-groep. Slechts een keer speelde hij remise. Met 5,5 punt liet hij Hofman, Van 't Hof en Jan Bakker (Noordwijk) een half punt ach ter zich. Erik Janssen werd met 4,5 punt vijfde. Lubberhuizen (Philidor) pres teerde het in de D-groep zefs zes keer tot winst te komen. Van Pelt en Hooft Van Huys- duynen eindigden op vijf pun ten. LEIDEN Er is wat afteke ning gekomen in de zomer- league van de Bowling Bond Leiden. Yellow Tigers, Vraag teken, Bal-na-een en Havan nahuis presenteerden zich deze week als favorieten voor de zomertitel. Yellow Tigers ondervond geen hinderlijke obstakels in Bruine Boon (3-0) en LOI (2-1), terwijl vannahuis scoorde via de ga mes 188-211-205-222 een fraaie 826-serie (gemiddeld 206). Uitslagen: BBL Zomerleagur. Yellow Tigers - Bruine Boon 3-0. Vraagteken - Door douwers 3-0. LOI - Kupi's 2-1. Wan- ninkhof - Havannahuls 0-3, Lions - Bal-na-een 1-2. Wannlnkhof - Lions 3-0, LOI - Yellow Tigers 2-1. Door douwers - Havannahuls 1-2, een - Kupi's 3-0. Bruine Vraagteken 0-3. Stand: 1Yellow Tigers 2. Vraagteken 3. Bal-na-een 4. Havannahuis 6. Doordouwers 7. Kupi's 8. Bruine Boon 9. LOI 10. Wannlnkhof MSTEI jkse B mitert •cords •rtemp wint ink o| 'ijs si linuut untch Mlote «hools LEIDEN Bij een tweekamp wedstrijd in Lisse vertolkten Sandra Dorlas (Bataven) en Nico van Noort (De Spartaan) de hoofdrollen. Nico van Noort kwam vooral bij het ko gelstoten goed voor de dag met 13.46 meter. Met de dis cus kwam hij tot 47.58 meter. Sandra Dorlas was niet te verslaan op de 100 meter en de 200 meter voor B-meisjes 12.6 en 25.4. Bij de heren vielen de presta ties verder enigzins tegen. Bij het verspringen overschreed niemand de zes meter. Ard Vermeulen (Spartaan) kwem met 5.97 het dichtste bij déze grens. Met hink-stap-springen werd hij echter verslagen door de winnaar van de spring- tweekamp, Bert Paauw. Zijn prestaties waren 5.86 en 12.74 meter. Op de sprintnummers waren de AAV-atleten Harry Douma en Ger Egberts op permachtig. Harry Douma won met 11.5 en 23.0., Zijn clubge noot noteerde 11.8 en 23.9. John van Loon (Spartaan) overtuigde bij de A-jongens. Vooral zijn vertesprong van 6.49 meter was van goqde kwaliteit. Bij het hink-stap- springen kwam hij tot 12.54 meter. Op de 100 en de 200 meter noteerde hij 11.5 en 23.0. Michel Moll (Holland) bleef hem enigzins bij met 11.8 en 23.9. Peter Blokker (Spartaan) won de sprint -en springnummers bij de B-jeugd. de sprintjes gingen in 11.7 en 23.7. Bij het springen waren zijn prestaties 5.82 en 12.15 meter. Een dubbele zege was er bij de dames voor Marjan van der Niet (Spartaan). Met 1.60 hoog en 5.10 meter ver was zij op de springtweekamp niet te bena- to, wMa-m. - deren. Haar tijden op de 100l uit Amerika. Zijn eerste *™se(N en de 200 meter waren 12.8 qn meter op Nederlandse bo hoogeb 26.5. Paula en Marga Korte- dit jaar ging in 1.50.6. Uitdagen kaas overheersten bij dei joh*c nummers. Marga won Mario 11.51 meter met de kogtjj^ei m 36.98 meter met de o~~" Paula kwam tot 10.72 en meter. Marinda van der Meer S bij de A-meisjes wederofl meter hoog. Zij legde dal de de basis voor haar za Dirnei'jj de springtweekamp. De i ink (oti werd gewonnen door M ujk) 23 van der Schans met 13 iï!!? 5s 27.5. Cordis' Ron Pha Wybo Lelieveld (Bataven) Bruinink goede conditie teruggel «c MAANDAG 16 JUNI 1980 Via een 76, 62 overwinn werd Tine Langeveld eerste. 0; DED: C. Verwoert—P. Lafay 6—2, 6—7, 6—3; D. Willem- seH. de Jong 75, 75, 7 5; De Vet: I. v. ZuurenJ. Goudsmit 63, 60; HD vet. v.d. Berg/Moddermanv.d. Voort/Grimbergen 36, 61, 6—3. Lisse LISSE In Lisse is Hans Bruggeman als drievoudig win naar uit de bus gekomen. De eerste klas competitie speler uit Zandvoort heeft het hele toernooi eigenlijk op eenzame hoogte gestaan. In het enkel spel kwam de nummer één van Nieuw Vennep, Erik Jan Schreuder bepaald niet slecht voor de dag, maar tegen het snelle aanvallende spel van Bruggeman had ook hij niet veel in te brengen (46, 26). In de dubbelspelen ging het hem minder gemakkelijk af. Met Weyers had hij drie sets nodig tegen Jurgen Peters en Ton v. Aalst en met Ineke Aal- bers tegen Mirjam de Groot en Anne Jan v.d. Meer (46. 6 4, 63). Mirjam de Groot ver overde wel de titel in het da mesenkelspel door met veel op Jacqueline van Wijk machtsveroon Sandra Welle aan de kant te zetten (62, 6—1). In C was de titel bij de dames voor Georgette Demminck, die in de derde set afstand nam van Ingelise Driehuis (63, 5 7, 60). Frans Grimbergen le verde een goede prestatie door Enno Zimmermann met maar liefst 62, 62 af te troeven. Georgette Demminck had trouwens een drukke dag, want in nog twee C-finales moest zij de strijd aanbinden. In de damesdubbek greep ze haar tweede titel samen met Carien v.d. Meer tegen de da mes Knott en Faassen (63, 36, 64). In het gemengd dubbel redde Georgette het niet in de derde set, maar dat was dan ook wel al de negen de set van de dag. Samen met Peter Schrama ging ze met 1 6, 62, 46 ten onder tegen moeder en zoon Van Balen. Overige uitslagen: HDC: De Jong/v. TrigtWarmerdam- /Schrama 6—4, 6—3. HED: H. StuyverJ. Kuivenhoven 61, 3—6, 61. DED: C. Jansen J. Wempe 46, 63, 6—2. Paul Theunissen LEIDEN Alphiam bleef ook na dit weekt de race voor honkballers uit Alpl den Rijn herstelden z van de vorige week nederlaag tegen Arrc het op de tweede staande Kromvliet ii huis te kloppen: 8-11. de week valt de be Alphians speelt dai koploper Arrows en i wedstrijd winnen om sen te behouden. Kroi nu definitief uitgeschal Kromvliet en Alphians, dicapt door het ontbrel de geblesseerde Van Td Winkster en Hopman (la jJjjévöf Henk Jan van Keulen r ,#(e uj vallen) speelden een p bebt weinig hoogstaand 8n fcOI Maar een wisselend sc 'ejnc loop en de daardoor faces, spanning, maakten ,dtben d strijd toch nog aantrekk e8e n de derde slagbeurt bot we|k hians een 4-2 achterst: en bel in een 4-7 voorsprong, vliet, dat in de tweede utigd van 0-2 was teruggekor f 4-2. gaf echter niet kroop dichterbij: 6-7. vierde slag beurt werd hL~Yar 6-9 voor de Alphena goo to< haakte Kromvliet in de grab makende slagbeurt 0 ,r beid aan: 8-9. De beslissing de laatste inning, AlphüLce8 f uit naar een 8-11 vooraf en gaf die niet meer 1 ue| oe den. Cijfers: pitcher Brink van Kror maal 3 slag, 8 maal 4 wijd, 7 kelij t gen tegen, veld maakte 7 foi jcht V cher Jorge Angela van Alp 0 maal 3 slag. 0 maal 4 wijd, 8 0n gen tegen, veld maakte 7 lot *71K Slag cijfers Alphians: Erik An ure broek 1.000 (1:1), Anton Ger beten (2:4), Peter van Bezooijen 0.5 William de Greef 0.333 (1:5 Angela 0.250 (1:4), Frank 0.200 (1:5).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 16