iiick Boys vrijwel uitgeschakeld Noordwijk staat Xerxes een derde wedstrijd toe 'Êakê' confrontatie VANAVOND BESLISSENDE DUEL OP TERREIN VAN QUICK BOYS NEDERLAAG TEGEN RKC „LAUWE" EERSTE BREEKT ZATERDAG KAMPIOEN OP: 2-1 VERLIES Quick Boys is nagenoeg uitge teld voor een plaats in het bekertoernooi ~>t betaald voetbal. De 1-2 nederlaag af- n zaterdag op het eigen sportpark -Zuid' maakte een eind aan de illusies de Lagendijk-équipe, want slechts een ruime zege op DETO komend weekeinde nog kwalificatie inhouden. Wilde DHC dinsdagavond niet al te zeer inspannen, "lent RKC bleek er in de laatste nacom- 'wedstrijd nog wel degelijk zin in te heb- 3.i Quick Boys wa9 niet opgewassen tegen i ^uitgekookte spelletje van de Waalwijkse i.-.petrever, trok fantasieloos ten aanval en ^eer er kansen gecreëerd werden, bleek Jnet de trefzekerheid ook niet al te best ld. Het zag er na de openingstreffer van rder onzichtbare Mart van der Plas nog hoopvol uit voor de thuisclub, maar toen RKC door treffers kort voor en kort na rust op voorsprong kwam, lieten de Katwijkers het af weten. Beide ploegen startten In een - ondanks de hitte - hoog tempo, waarbij vooral Quick Boys meer malen goed storend werk verrichtte. Het was evenwel RKC dat het meest gevaarlijk werd, en dan voornamelijk in de persoon van Tonny van de Bosch. Eerst moest Guyt reddend optreden bij een inzet van de linkerspits en even later haalde Arie Haasnoot een schot van Van de Bosch van de lijn. Quick Boys smaakte echter het genoegen de score te openen, toen Mart van der Plas halverwege de eerste rondgang uitstekend voorbereidend werk van Freek Rienks beheerst afrondde. Tien minuten later werd de stand al weer gelijk getrokken. Een corner van Gerard Snoeren belandde op het hoofd van Charles Schutter, die Piet Paulides in staat stelde simpel 1-1 in te knikken. Quick Boys was in de pauze nog maar nauwe lijks van de schrik bekomen, of tegendoelpunt nummer twee lag al in de touwen. Van de Bosch soleerde fraai door de Katwijkse defensie en gaf ook Theo Guyt het nakijken: 1-2. De thuisclub trok aarzelend ten aanval, maar probeerde tel kens met hoge ballen het Waalwijkse bastion te doorbreken. En dat bleek niet de juiste manier, want de voortreffelijk keepende Huub Bouwens heerste in samenwerking met z'n libero Wim Wisse binnen de zestienmeterlijnen. En kreeg men een kans, dan bleek ook het vizier aller- i/ilnst op scherp te staan. Zo zag Teun van der Plas een inzet langs de verkeerde kant van de paal verdwijnen, miste de voor Jaap van Duyn Ingevallen Cees Zuyderduyn alleen voor Bouwens en verdween een kopbal van de ver dienstelijk spelende Freek Rienks net naast. RKC had de zaken goed onder controle, wachtte rustig de kansen af en mocht uitein delijk de twee punten mee naar huis nemen. De Lagendijk-équipe daarmee misschien wel wat weinig, maar diende daarvoor de hand in eigen boezem te steken. PAUL VAN DER BIJL Quick Boys: Guyt, W. v.d. Plas. Den Hollander, A. Haasnoot, M. Haasnoot, Aandewiel, Rienks, W. van Duyn (De Waal), T. v.d. Plas, M. v.d. Plas, J. van Duyn (Zuyderduyn). Scoreverloop: 25. MT v.d. Plas 1-0; 37. Paulides 1-1; 50. V. d. Bosch 1-2. MAANDAG 16 JUNI 1980 PAGINA 15 ROTTERDAM Het was weer knap raak, zaterdag in Rotter dam. Waar de wedstrijd zich over het algemeen genomen op een redelijk sportief niveau afspeelde, zorgden de directe con frontaties tussen Noordwijk-spits Sjoerd Boot en Xerxes-voor- stopper John Vink voor de aanzienlijk minder prettige acties. Zo besloot Vink alleen in de eerste helft al tot negen vaak grove, door scheidsrechter De Schepper slechts met fluitsignalen be strafte overtredingen tegen zijn directe tegenstrever. En was het antwoord van getergde Boot na rust ook al niet echt aardig. De trap achteraf leverde Boot wèl een officiële waarschuwing op. Een terechte notitie, daar niet van. Maar het zou het hedendaag se amateurvoetbal wel ten goede komen als scheidsrechters bij de eerste de beste „doodschop" eens in actie zouden komen, ook al is „de sfeer in de wedstrijd" (een geliefde uitvlucht van menig fluitist) daar dan niet naar. Een dergelijk optreden zou menige schoppartij voorkomen. Sterker nog: zou het hele optreden van schoppers als Vink op enig niveau verijdelen, omdat die jongens in principe niet op voetbalkwaliteiten, maar juist op „trap-praktijken" in hoofd klasseteams worden opgenomen... G.J.O. PERIODE ROTTERDAM Laat, veel te laat maakte Noordwijk zater dag duidelijk dat het eigenlijk toch geen trek meer had in een beslissingswedstrijd. Waar de Noordwijkers in de eerste periode werkelijk niets hadden nagelaten om het pu bliek er van te overtuigen dat het bekijken van een tv-top- per tussen Nederland en West Duitsland aantrekkelij ker was dan het vieren van weer een kampioensfeest, la gen de zaken na de rust van het tweede treffen met Xerxes duidelijk anders. Bleek de wil om te winnen opeens weer wel aanwezig bij Noordwijk en kregen de wer kers van de eerste drie kwar tier (Van der Veen, Manuputty en Van Beveren) eindelijk wel steun van hun ploeggenoten. Werd ook pas echt duidelijk dat die beslissingswedstrijd van vanavond (half acht op het Quick Boys-terrein) ei genlijk helemaal niet zo nodig hoefde. De mentaliteitsveran dering van na de hervatting had echter geen invloed op het eindresultaat. Deels door eigen onmacht, deels ook door de uitstekend spelende Rotterdamse invaller-doel man Jan van Eysden behield Xerxes de in de eerste helft opgebouwde winnende mar ge van één treffer en zal pas vanavond in Katwijk de be slissing gaan vallen in deze strijd om het algemeen ama teurkampioenschap van Ne derland. Het tweede treffen op Laag Zestienhoven aan de Xerxes- weg kon zaterdag, mede door die Noordwijkse instelling, nauwelijks in de schaduw staan van het eerste door Noordwijk met 3-2 gewonnen duel. Xerxes mocht dan met name in de eerste vijfenveertig minuten iets meer pretenties tonen dan de zaterdagse te genstander. knap voetbal was ook aan Rotterdamse zijde bij zonder schaars; Afwachtend, traag voetbal werd door Xerxes veel te weinig afgewis seld met snelle acties, waar door er zich een ontstellend lauwe partij voetbal ontwikkel de op het toch door de hitte geteisterde Rotterdamse veld. Gevaarlijk Een lauwe partij dus met Xerxes als iets gevaarlijker ploeg. Gevaar dat voorname lijk vanaf de Rotterdamse rechtervleugel afkomstig was. Terwijl Siem van Beveren en Martin van der Plas (rechts) verzorgde de openingstref fer van Quick Boys [n het met 1-2 verloren treffen met RKC. LEiDSE COURANT JERDAM Ruim een uur voor aanvang van het tweede f i ioenstreffen met Xerxes deed Ruud Bröring nog snel sen poging Noordwijk in een underdog-positie te uvreren. De Noordwijk-spits had maar weinig vertrouwen Q goede afloop want: „Xerxes zou voor eigen publiek toch LA wel willen winnen.En een Xerxes-overwinning zou y. aal niets eena zo slecht uitkomen vond Bröring: „Als je yjf Vandaag kampioen wordt dan is er niet eens tijd voor een r rlijke huldiging. Op het moment dat die wedstrijd hier is pen gaat iedereen zo snel mogelijk naar huis om naar f land - West Duitsland te kunnen kijken. Nee, laten we j aandag maar op het veld van Quick Boys beslissen, je f een hoop publiek en er is dan voldoende tijd voor ^e,1 ieren." g kreeg zijn zin maar was na afloop helemaal niet tevreden ii r» voorspelling zo perfect was uitgekomen. De rossige spits rl grootste gedeelte van de wedstrijd vanaf de reserve-bank _Jf aanschouwen en pas halverwege de tweede helft mocht jven had daar zo zijn redenen voor. Amper vijf minuten in ld schoot hij de bal op onnavolgbare wijze achter invaller- pan Jan van Eysden. Een 'wereld-doelpunt' dat Noordwijk volledig terug in de strijd bracht en de inleiding vormde tot berige, spectaculaire en spannende slotfase, iwijk en Bröring wilden meer na dat doelpunt. Verbeten op de gelijkmaker gejaagd, een gelijkmaker 'die ondanks I sche taferelen voor het doel van de prima spelende Van niet viel. Zelfs niet na herhaaldelijk opkomen van ijk-doelman Dick Dortmundt die in navolging van zovele rs de 'Pim Doesburg-imitatie' verzorgde. En omdat de leidende scheidsrechter De Schepper nogal wat vetljd bij trok verscheen de steeds uitgeputter ogende undt maar liefst driemaal in het Xerxes-strafschopgebied. toch geen tweede Noordwijk-doelpunt en daarom sloeg Bröring de kleedkamerdeur met een forse klap achter zich Maar Bröring zou Bröring niet zijn als hij niet snel een vlot \)rd klaar zou hebben. En twee minuten later kwam dan dat \)k: „Sorry jongens, vandaag speelde Ik niet lang genoeg, tg heb ik wel wat meer tijd." 'ijk-trainer John Eelman zocht na afloop wel naar een I ixcuses („Het was heet en in de eerste helft hadden we de dgen"), maar was even later toch realist genoeg om de <n voor de nederlaag in eigen huis te zoeken. Vooral de egendoelpunten zaten hem niet lekker: „Die eerste treffer jr nd door volledig onnodig balverlies van John Manuputty die tweede kopte Siem van Beveren onder de bal door hij voldoende gelegenheid had de bal alle kanten uit te blijft het seizoen maar voortduren. Vanavond is het in geval afgelopen. Met of zonder algemene amateurtitel kan Iwijk dan gaan genieten van een welverdiende vakantie. ordt tijd ook vindt Eelman die de ploeg vandaag voor de maal zal coachen: „Er zijn spelers die al vier weken niet n, het is elke week oplappen geblazen. Maar toch verwacht die laatste wedstrijd wat blessures betreft geen Jemen". is-interim-trainer Hans Dorjee vergat gemakshalve het uur van de wedstrijd maar even en sprak van een niet naar zeer spectaculair duel. En waarom Xerxes de 1 rijd in de slotfase bijna nog uit handen had gegeven: „De 1 ilinie beperkte zich tot verdedigen en daarom hadden wij middenveld geen aanspeelpunten maar alleen een paar i eerde spitsen." Puntspelers (Hazebroek in het bijzonder) die slotfase toch herhaalde malen alleen voor Noordwijk- ian Dick Dortmundt verschenen maar die een ontstellend i k aan besluitvaardigheid ten toon spreidden. )n die niet gemist hadden mogen worden vond Dorjee: wat geeft dat, er werd alles of niets gespeeld en waar dat vandaag de dag nog in het hedendaagse voetbal 1 'as in ieder geval leuk voor het publiek." KEES VAN HERPEN Sjoerd Boot (liggend tussen Vink en Kievit van Xerxes) heeft doelman Jan van Eysden koppend geklopt. Hans de Vries (rechts) zal de bal echter nog van de doellijn werken... Hans Westgeest er nog rede lijk in slaagden tegenstrevers Cock Hazebroek en Corrie Huigen tenminste in persoon lijke duel9 nog enigszins bij te benen, was het dit keer Sjaak Sluys die door routinier John van der Spek „onzicht baar" werd gemaakt. Direct resultaat hadden die of fensieve acties van Xerxes niet. Ook al omdat laatste man Al- bert Spaanderman tot drie keer toe nog net overeind bleef èn Hazebroek en de dit keer als linksachter opereren de Hans de Vries goede moge lijkheden om zeep hielpen. In de 43ste minuut was het echter wel raak. Een combina tie met Hans de Vries bracht Hazebroek langs Albert Spaanderman; zijn Inzet van dichtbij liet Dick Dortmundt kansloos: 1-0. Die achterstand leek niet on overkomelijk voor het in de theepauze tot „bezinning" ge komen Noordwijk. Met opval lend veel wilskracht werd aan het tweede gedeelte begon nen, werd Xerxes ook simpel in de eigen stellingen terugge drukt. Een speelwijze die de Rotterdammers via snelle uit vallen al direct uitzichten op 2- 0 bood, maar eveneens een speltype dat Noordwijk al in de eerste vijf minuten van dat tweede part op gelijke hoogte had kunnen brengen. Sjoerd Boot, door Westgeest in vrije positie voor het Xerxes-doel gebracht, kopte echter over en zag kort daarop de sterk kee pende Jan van Eysden (vaste, naar Excelsior vertrekkende Peter Brunings zat met een oogblessure aan de kant) in samenwerking met de op de doellijn staande Hans de Vries een tweede kopbal onschade lijk maken. Pressie Noordwijk, dat inmiddels Rob Suttorp in de ploeg had voor afwezige Timo Gerlof, bleef ook na dat voortvarende be gin pressie uitoefenen. Pogin gen van Jan Willem Bogers en weer Boot troffen evenwel opnieuw geen doel, terwijl Xerxes halverwege die twee de helft wel zou scoren. Sluys, direct daarop gewisseld voor pinchhitter Ruud Bröring, was weer eens voorbij gelopen door Van der Spek, een actie ■waaraan Xerxes een vrije schop overhield. Van der Spek nam de vrije bal zelf, Haze broek kopte de bal terug en Ton Rijsdijk mocht vrij inschie ten: 2-0. Later zou interim-coach Hans Dorjee verklaren dat de partij naar zijn mening op dat mo ment „gelopen" was. Bröring dacht daar evenwel anders over. Vijf minuten na zijn en tree ontving hij op vijfentwintig meter van het Xerxes-doel de bal van John Manuputty. Een ontstellend fraaie volley volgde en net onder de Rotterdamse lat sloeg de bal binnen: 2-1. Voor Noordwijk betekende die treffer het sein voor een nieuw, furieus offensief. Maar zoals Rotterdamse spitsen Haze broek en Joop Rijsdijk enorme kansen onbenut lieten, zo ook schoot Noordwijk tekort in de afwerking. John van Dijk en John Manuputty mikten net niet accuraat genoeg en de knappe kopbal van Sjoerd Boot ontmoette tot Ieders ver rassing vlak onder de lat nog Van Eysdens linkervuist. Met doelverdediger Dick Dortmundt als extra Noord wijk-spits in het Rotterdamse strafschopgebied kwam er' vervolgens een einde aan de wedstrijd die alleen in de tweede helft het predicaat „aantrekkelijk" verdiende. Een wedstrijd ook waaraan Noordwijk te laat „echt" was begonnen om het winnende gelijkspel nog terecht te mo gen opeisen... GERT-JAN ONVLEE Noordwijk: Dortmundt. Westgeest. Spaanderman. Van Beveren. Sluys (Bröring). Van der Veen, Manuputty, Van Dijk, Gertof (Suttorp), Boot. Bo- Scorevedoop: 43: Hazebroek 1-0, 67 T. Rijsdijk 2-0, 72 Bröring 2-1 Typerend beeld. Xerxes-voorstopper John Vink wijkt geen centimeter van de zijde van Sjoerd Boot. Boot zou het veld officieel gewaarschuwd verlaten, Vink vreemd genoeg niet... LEIDEN Wanneer de wedstrijd Noordwijk - Xerxes vanavond na negentig minuten voetbal een gelijke stand kent dan zal het dupl met twee maal een kwartier worden verlengd. Is er na die verlenging nog geen beslissing gevallen dan zullen straf schoppen een winnaar moeten aanwijzen. Het duel dat wordt gespeeld op het Quick Boys-sportcomplex Nieuw Zuid in Katwijk begint om half acht. De leiding is in han den van scheidsrechter De Schepper die ook de wedstrijd van afgelopen zaterdag floot.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15