terecht kampioen van dinsdag vijfmansleague Noordwijk in bereik van titel Avond vierdaagse Swifttoer Theo Louwers stopt met tafeltennis Leeuwen horst houdt open wedstrijd Vriesekoop en Van Wetten verlaten Bernardus I' ONEENS MET BESTUURSBELEID AVANTI LEIDSE COURANT ZATERDAG 14 JUNI 1980 PAGINA 13 Waal(1) Na het vertrek van burge meester Vis siert wethouder en loco-burgemeester Waal re gelmatig de stadspagina's van deze courant. U kent dat wel. Foto's waarop de heer Waal en echtgenote gouden bruidspa ren feliciteren, loco-burge meester Waal die iets opent, noem eigenlijk maar op. Elke dag is het wel raak. Het was dus welhaast onvermijdelijk dat de heer Waal ook zou doorstoten naar de sportko- lommen van de Leidse Cou rant. En ja hoor, het is zover. Vandaag maakt Waal zijn eer ste wankele schreden op de za terdagse sportpagina. Waal (2) In uiterste concentratie (let op het puntje van de tong dat uit de mond fteekt) neemt de heer Waal hier onder deskun dig toezicht Wan sportzaken- wethouder Dick Tesselaar een strafschop in\het strafschop- pentoernooi van de voetbal vereniging Leiden dat afgelo pen week werd gehouden. De ogen zijn strak op de bal ge richt zodat de doelman niet weet welke hoek zal worden gekozen. Waal brengt de kee per helemaal aan het twijfe len door met zijn rechterarm naar het midden te wijzen. Of de (knap uitgevoerde) doelpo ging van de linksbenige loco burgemeester succes heeft ge had kunnen we U helaas niet melden. Wel kunnen we nog melden dat de sportieve loco vreemd genoeg niet winnend uit het driemanstoernooitje tevoor schijn kwam. Sportarts Har Meyer benutte namelijk vier van de vijf op Haarlem-doel man Rob Boersma genomen starfschoppen vlekkeloos En mocht zich dus wel win naar noemen. Meyer Ook op medisch gebied was onze Har overigens zaterdag nog actief. Heerlijk in het Noordwijkse zonnetje gezeten zag Meyer met drieduizend andere toeschouwers, hoe Noordwijk-doelman Dick Dortmundt in het kampioen- streffen met Xerxes bij een ge slaagde reddingsactie een hoofdwond opliep. Een vlug opgeplakte pleister werd in dé rust door „de dokter" vervan gen door wat hechtingen. Meyer (2) Een actie die voor eveneens aanwezige tennisser Arnold van de Capellen de aanleiding vormde een anecdote uit de oude doos te halen waarin Har Meyer eveneens een hoofdrol vertolkte. Het ge beurde allemaal bij een van de vele wedstrijden van Par ker Leiden. Harrie Kip had zijn wenkbrauw opengehaald en andere Har zou dat wel even regelen. Fluks werd naald en draad ter band geno men en begon Meyer met zijn herstelwerkzaamheden. Werkzaamheden die vlot ver liepen. Totdat Kip aan bet einde van de opknapbeurt vriendelijk aan dokter Meyer vroeg of bet normaal was dat hij door dat ene oog niets meer kon zien. Nee dus. In alle haast bad Har behalve de wenkbrauw ook het oog maar even dichtge naaid. En moesten de steken dus weer worden uitgehaald Waarmee we overigens niets van de kwaliteiten van onze enige echte sportarts willen afdoen. Per slot van rekening speelden'zowel Dortmundt af gelopen zaterdag als Harrie Kip indertijd, hun wedstrij den gewoon uit En werden ze allebei nog ge wonnen ook... Ajax Gebeurt wel vaker, een trai ner verlaat een team en dat trainerloze team levert meteen daarop een opzienbarende prestatie. In dit geval betreft het de cricketers van Ajax. De ingehuurde Engelsman Ray Tolchard, in de wintermaan den bondscoach van Argenti nië, verzorgde een korte perio de de trainingen van Ajax en speelde ook de eerste wedstrij den mee. Als zo'n sterke pion ineens wegvalt en Je moet* dan ook nog naar HBS waar je sinds mensenheugnis niet meer hebt gewonnen dan mag je je verwachtingen toch niet al te hoog stellen, in feite re kening houden met een neder laag. Maar nee hoor. Ajax speelde in Den Haag de ster ren van de hemel en won dan ook zeer verdiend met 1-6. „Ajax trad tegen HBS als col lectief of, de sfeer in het team was eindelijk weer eens pri ma" waren de tevreden woor den van team-captain Rens de Graaf. Ajax is al druk op zoek naar een nieuwe trainer. Waarom eigenlijk Superstars Lugdunum promoveerde dit seizoen naar de eerste klasse. Knappe prestatie, prima en nogmaals gefeliciteerd. Maar trainer Ruud de Groot krijgt nou al meteen kapsones. Met de voltallige selectie trok de Lugdunum-oefenmeester een shirt aan met daarop de woor den 'Lugdunum superstars 1980'. En dat nu vinden wij wat overdreven. Op zich. het zij nogmaals gesteld, blijft de promotie-prestatie erg knap Maar om je dan meteen maar uit te roepen tot superstars van het jaar 1980, dat gaat ons echt wat te ver~ horst - Blue Diamonds 4-0, Tigers 2-1, LOI - Doordouwers Bixby Mode 1 - Spaarbank- 0-3, Vraagteken - Wanninkhof team 3 3-1, Spaarbankteam 11 2-1, Bruine Boon - Bal-na-een - Yellow Tigers 0,5-3,5. (maan- 3-0, Havannahuis - Kupi's 3-0 dag gespeeld: Yellow Tigers - (reglementair). Spaarbankteam 3 2-2). Standen BBL maandag vijfmans: Maandag 5-mans BBL: Lions - Rabbits 4-0, Boxers - j Lions 92 -2g Missfits 4-0 (reglementair), 2. Boxers 815-38,5 Bruine Boon - Kwekkers 4-0, 3 Treffers 69 5-50 5 Labor Vincit - Wanninkhof 0- 4! Bruine Boon 695-50Ï5 0 (reglementair) 5 Rabbits 65,5-58,5 BBL zomerleague: Havanna- 6. Missfits 54 -66 huis - Lions 2-1, Yellow Tigers 7. Labor Vincit 52 -64 - Doordouwers 2-1, LOI - 8. Kwekkers 33 -87 Bruine Boon 2-1, Bal-na-een - 9. Wanninkhof 31 -77 Wanninkhof 2-1, Kupi's Dinsdag 5-mans BBL: Vraagteken 3-0, Lions Yellow L Bixby Mode 1 83-45 LEIDEN Aan de vooravond van de belangrijke interland Nederland - West Duitsland staat er voor de Leidse regio vandaag nog een interessant duel op het programma. Zater dagkampioen Noordwijk speelt vanmiddag om drie uur Wint Noordwijk (vorige week werd Xerxes met 3-2 verslagen) dat duel, of behaalt het een gelijkspel, dan mag de ploeg van trainer John Eelman zich algemeen Nederlands amateurkam pioen noemen. Wanneer zondagkampioen Xerxes Noordwijk klopt dan zal een derde wedstrijd maandagavond de beslissing moeten brengen. LEIDEN De Leidse toer- avonds kan worden gestart vereniging Swifttoer heeft vanaf het clubhuis van Swift volgende week een fiets- aan de Admiraal Banckertweg avond-vierdaagse op het pro- (industrie-terrein De Waard), grarama staan. Dit evene- In dat clubhuis is tevens de in- ment gaat maandagavond schrijfpost gevestigd. Kinde van start. De vijfde en laat- ,ren tot zestien iaar betalen ste^ (inhaal)rit wordt op vier gulden, deelnemers van vrijdagavond 20 juni verre- zestien jaar en ouder zijn vijf den. gulden inschrijfkosten ver schuldigd. De (toer)fietsers dienen elke Nadere inlichtingen zijn ver avond een afstand van dertig krijgbaar bij J.Hoogenboom, kilometer af te leggen. Tussen Irenestraat 2 in Zoeterwoude. half zeven en half acht 's Telefoon 071-892883. 2. Spaarbankteam 2 78 -50 3. Bakkerij Raaphorst 77 -51 4. Bixby Mode 2 67,5-60,5 5. Yellow Tigers 63,5-60,5 6. Les Imbattables 63 -65 7. Spaarbankteam 11 53,5-66,5 8. Spaarbankteam 3 45,5-82,5 9. Blue Diamonds 35 -89 Zomerleague BBL: 1. Yellow Tigers 20-10 2. Vraagteken 18-12 3. Doordouwers 18-12 4. Ball-na-een 17-13 5. Havannahuis 17-13 6. Lions 16-14 7. Kupi's 16-14 8. Bruine Boon 12-18 9. LOI 10-20 10.Wanninkhof 7 -23 NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhoutse pols- stokverspringvereniging Leeuwenhorst houdt morgen op het terrein aan de Lee- weg in Noordwijkerhout een open wedstrijd. Belangstellenden die kennis willen maken met de polsstok- verspringsport worden mor gen in de gelegenheid gesteld een aantal pogingen te wagen. Naast de ongeoefende deelne mers (zij worden in klassen verdeeld) komen ook natio naal bekende springers in ac tie. De open wedstrijd begint om half drie. HAZERSWOUDE Met in gang van het komende voet balseizoen moet Bernardus het zonder de vertrouwde kern van de verdediging stellen. Doelman Sjaak Vriesekoop heeft overschrijving aange vraagd naar het Amsterdamse Ajax waar hij als amateur zijn sport gaat beoefenen. Leo van Wetten, ausputzer in het team van Bernardus, heeft de wens kenbaar gemaakt komend sei zoen geen deel meer uit te ma ken van de selectiegroep. es Waal: concentratie. j.IDEN Het is dan toch by Mode geworden, dat kampioenschap van de sdagleague pakte. De tste leaguekampioen van den werd hierdoor be- ,d. Dat het nog spannend rd in die laatste pot, ikte de kledingploeg aan ielf. Door vorige week vier man op de baan te Ij schijnen werd de tegen- I ider de punten cadeau ge- I n en kon rivaal Spaar- I kteam 2 nog naderbij werd het pleit in het rdeel van de sterkste équi ZERSWOUDE Theo «rers stopt met (top)ta- 5Dnis. De Hazerswoude- heeft besloten zijn car- bij de vereniging uit woonplaats, Avanti, de- tief te beëindigen. Vijf jaar is hij lid van deze geweest, waarbij kan den aangetekend dat het itste gedeelte van die lien jaar werd doorge- ht in het standaardhe- leam. Meer dan vierhon- wedstrijden kan Lou- op zijn conto schrijven. van de redenen die Lou- r er toe hebben bewogen tafeltennis op te houden is vijze waarop het Avanti- iur in He toekomst verder gaan. De beoefening van sport staat, zoals bekend, loog in het vaandel van zitter Arjaan van der Poel e zijnen. En men wil dit in labije toekomst door het en van diverse maatrege- rerwezenlijken. Theo Lou- „Misschien is het wel de manier die het bestuur staat, maar ik ben het er mee eens. Dus daarom ik gezegd, ik stop ermee." ers neemt overigens niet maal afscheid van het ta nnis. Immers, hij maakt uit van het groepje dat ac- is met de training van Iers die zich voorbereiden komende Olympische voor gehandicapten in Afgelopen zaterdag '^•jjorbeeld was de ex-Avanti iler met hen actief in het 'P°ï mis van de Hazerswoudse liging. Hier waren name- Irene Schmidt, olympisch n wt ,winnares in 1976, en mannelijke collega's druk met talrijke oefeningen, rs heeft zich overigens k transferlijst van de laten plaatsen. Louter nu formaliteit, want: „Ik heb L" e en behoefte aan om naar ctleJ andere club te gaan." Op v'ord ijst staat trouwens ook de SI van Bettine Vriesekoop. :om| ens Avanti-bestuurslid sdsti van Lent hoeft dit echter el v niet te betekenen dat de föudig nationaal kampioe- e ciug gaat verlaten. Van oor i P'oe pe beslist. Al na de eerste game was het duidelijk, wie de nieuwe kampioen werd. Ter wijl Spaarbankteam 2 van de reserves van Bixby verloor en het eerste van Spaarbankteam 3 won werden de pupillen van capta.in Carl de Haas onbereik baar voor de concurrentie. Overtuigend was het allemaal niet getuige de zwakke games: 840, 811 en 668 Hoe dan ook, de vijf van Pieter Haanstra kon geen moment iets terug doen en ging derhalve met 3-1 ten onder tegen Bixby 2. De nieuwe titelhouder blijkt dus de juiste te zijn. Bakkerij Raaphorst werd nog bijna tweede. Het team van Sjaak Karremans, iie op dreef was (158-212-246 is 616) benaderde Spaarbankteam 2 tot op één punt. Op 28 juni speelt Bixby tegen de maandagkampioen Lions om het algehele kam pioenschap van dé Bowling Bond Leiden. Dan zullen te vens de triowinaars Havanna huis en You Never Can Tell tegen elkaar aantreden. Tijdens de maandagleague zijn slechts individuele prestaties noemenswaardig. Tony Hoebe- richts (Lions) wierp met een 250-game een fraaie 647-serie vol. Brigitte Teske (Bruine Boon) scoorde bij de dames 222. De zomerleague blijft span nend. Koploper Vraagteken kreeg klop van Kupi's en won ternauwernood van hekkeslui- ter Wanninkhof, 'zodat Yellow Tigers de leiding kon overne men. Het veld kroop weer flink naar elkaar, zodat nog niets zinnigs kan worden ge zegd over de sterkte van de teams in verband met een eventueel kampioenschap. Het Holiday Inn-slottoernooi werd op knappe wijze gewon nen door de Leidenaar Hans Klom. De 19-jarige Klom zette maar liefst een gemiddelde van 195 neer en pakte daar mee fraai het 'goud'. Sophie Hinze werd met een bijna even mooi gemiddelde van 175 derde. Leiden was trouwens aardig vertegenwoordigd in de finale van dit handicaptoer- nooi. Paul Rooy werd zesde, jeugdspeler Frank Segaar ein digde op de achtste en George Sutiono op de negende plek. Uitslagen: BBL dinsdag vijfmans: Spaarbankteam 2 - Bixby Mode 2 1-3, Bakkerij Raap Theo Louwers (links) in vrolijker tijden. Met John van Strien, coach Jan Harkes en Bettine Vriesekoop promo veerde Louwers in december 1979 naar de ere-klasse. Lent: „Het komt allemaal wel goed". Een geruststellende opmer king die' zou kunnen beteke nen dat Avanti binnen af zienbare tijd de naam be kend maakt van de sponsor die de spelers (promotie-ere klasse) en speelsters (ere klasse), plus de vereniging een financieel steuntje gaat geven.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13