^G-emeentegarage aa deLosplaatsweg :j|3eftige kritiek op ollege Oegstgeest Geen einde aan parkeerehaos in centrum Voorschoten Zes maanden geëist tegen Noordwijkse chauffeur FOORSTEL OVER VERKEERSSITUATIEPLAN VALT VERKEERD Steun voor VVV Lisse Hegt" timmert aan de weg ;téGIOLEIDSE courant VRIJDAG 13 JUNI 1980 PAGINA 7 iank 01 ls bin tier, stol ndc ik f iniiOORDVVIJK Het gemeentebestuur van plan om op het open terrein aan e Losplaatsweg een nieuwe garage te ,owen voor het rollend materieel van e dienst van openbare werken. De rond waarop de nieuwbouw komt, is hans in gebruik als opslagplaats van de «neente en grenst aan het achterpand de woningen aan de Dr. Hadriaan Neslaan. irchitect Van Maanen is de ontwerper van iet bouwplan. De garage, inclusief een was- lf erette, een kantoortje en toiletruimte, wordt een formidabel pand met een opper vlakte van 110 meter bij 15 meter, en een hoogte van ongeveer 5 meter. Men schat dat met de nieuwbouw een bedrag van circa 1,5 miljoen gulden is gemoeid. Een comité uit de mensen, die dagelijks bij het werk in de garage betrokken zijn, werkt mee aan de planvoorbereiding. Wethouder Van Duyn deelde in de commissievergadering mede, dat het college binnen een paar maanden een voorstel tot de bouw aan de gemeente raad zal voorleggen. „Nog dit jaar hopen we met het werk te beginnen". Het ligt in de bedoeling om het project in systeembouw uit te voeren. Daar in Noord- wijk geen systeembouwers gevestigd zijn, worden bedrijven van elders aangezocht om in te schrijven. Het raadslid Willms maakte daar opmerkingen over. „Als het in de kos ten niet veel scheelt of het werk in systeem bouw dan wel in de conventionele bouw wordt uitgevoerd, houdt dan de bouw in het dorp speciaal met het oog op de werkgele genheid van de Noordwijkse aannemersbe drijven". De wethouder zei begrip te hebben voor de suggestie van Willms maar hij wilde eerst eens bekijken, waarmee de drie aange zochte systeembouwers uit de bus komen. De garagebouw staat los van de vraag waar de brandweer heen gaat, verzekerde Van Duyn. „Die kwestie blijft nog open". Van de zijde van dé bewoners van de Dr. Hadriaan van Neslaan verwacht men geen proble men. Aanvankelijk was gedacht een groen strook aan te brengen tussen de garage en het achterpand. Op dat idee was men terug gekomen, bleek uit de toelichting van de wethouder, omdat gevreesd werd, dat de strook gebruikt zou worden als stortplaats van afval. Bovendien ontbreekt de nood zaak tot het aanbrengen van een groen strook, aangezien de woningen aan de Van Neslaan over een flinke achtertuin beschik ken. De achterzijde van de garage komt dan ook op de erfscheidingslijn. Een paar reacties van bewoners van de Dr. Hadriaan van Neslaan. „Jammer, dan kan ik niet meer op de klok van de kerktoren kijken". Een andere reactie: „De muur van de garage geeft beschutting voor de noor denwind. Het uitzicht op de troep van de opslagplaats was ook niet alles". wage ie leden van de commissie verkeer en In hi (ervoer hebben zich gisteravond unaniem en vo ekeerd tegen een concept-voorstel van f 849 et college van b. en w. inzake de keuze vow an een verkeersplan voor Oegstgeest. i5,-. S Iet zich sterk ontwikkelende verkeer weid. linnen de gemeente, de talrijke aanvra- Lomb en om verkeersvoorzieningen in diverse uurten en de kwestbare situatie van kin- eren en ouderen in het verkeer hebben »ntrun tegstf>eest destijds doen besluiten om te ;omen tot een totaal verkeers-leefbaar- lidden gidsplan met de nadruk op de „leefbaar- )èim| gjj" Geen maatregelen „ad-hoc" meeü k®ndl jaar een totaalplan waarin de voorzie- Ttaby ingen die genomen worden op elkaar ansluiten. Het verkeerstechnisch buro ianbii aan s*a®' honderden Oegst- v a i eestenaren klommen in de pen en be- sssoli Khten de afgelopen jaren diverse hea- ktec ings- DHV kwam uiteindelijk met een i bov r'etal plannen uit de bus en nadat de za- en verder „uitgekristalliseerd" waren af de commissie voorkeur aan het „struc- juralternatief II" met de aantekening dat Carav tuatie „afsluiting Irislaan en verkeer 3g 171 oorsturen naar de Bloemenbuurt", zoals 2561. i dit plan voorgesteld niet juist is en her- c ien dient te worden. Dit werd, met enke- 1 punten, aangeduid als „plus". jt zover had alles een redelijk verloop: 3 was sprake van een harmoniemodel: ey neentebestuur-verkeersburo-inspraak 1.Beers. B. en w. kwamen dezer dagen met een concept-voorstel waarin zich uitspreekt voor plan I. Dit loot bij de commissieleden in het ver- rde keelgat. Voorafgaande aan de commissievergadering gisteravond werd druk fractie-overleg gevoerd. De commis sieleden spraken dan ook stuk voor stuk hun teleurstelling uit. De liberaal Rei- lingh: „Het college heeft het advies van de commissie naast zich neergelegd, er wor den onvoldoende argumenten aangevoerd. Het is onder de maat". De Christén-de- mokraat Kakebeeke noemde het stuk „onrijp", „er heerst teleurstelling en een stuk ongerustheid. Namens de bijna gehe le fractie verzoek ik aanpassing". Kake beeke verzocht verder de lijnvoering van de bussen apart te behandelen. Ook de overige commissieleden sloten zich hierbij aan. Mevrouw Meenhorst (D'66) vond de argumentatie mager en miste verder een financieel kader. PPR-raadslid Beckers: „Ik merk in het voorstel niets meer van de hoorzitingen en ben meer dan teleur gesteld over de argumentie". Verkeers- deskundige Ir. Westerduin: „De opsteller van dit raadsstuk heeft zich de achter gronden niet juist gerealiseerd". Verder vond hij dat b. en w. de moed had den op moeten brengen te verklaren niet meer achter de doelstellingen van het verkeersplan te staan Burgemeester Scheenstra merkte op dat de doelstellingen wel degelijk een rol spe len. „Bij de keuze van een plan hebben wij getaxeerd en afgewogen. Wij menen dat, als wij komen tot het nemen van ver keersmaatregelen, wij moeten faseren. Dan begin je met het eerste plan. De weg naar alternatief II loopt via plan I en het college vindt in 1980 en 1981 voldoende aan plan I te hebben. Om tegelijkertijd met plan II te beginnen trekt een te zware wissel op het verkeer in de Bloemenbuurt vanwege afsluiting Lange Voort etc.", al dus burgemeester Scheenstra. De commissieleden maakten duidelijk dat men niet zo maar van het ene naar het andere plan kan overgaan. Dan zouden bijvoorbeeld eerder genomen maatregelen weer ongedaan gemaakt moeten worden. Bovendien zijn er bij de keuze voor één totaalplan subsidiemogelijkheden aanwe zig. Maar dan moet er werkelijk sprake zijn van „totaal". De leden verweten het college de subsidiemogelijkheden niet vol doende onderzocht te hebben. Duidelijk bleek dat de commissie geen goed woord over had voor het concept en men sprak de wens uit dat er volgende week een an der stuk ter tafel komt dat aan de raad kan worden aangeboden en waarin de ge voelens van commissie zijn vertolkt: plan II-plus. Na de discussie vatte de voorzit ter, burgmeester Scheenstra het als volgt samen: „U geeft nu huiswerk aan uw voorzitter mee waaruit te verwachten valt a. het college handhaaft het pre-advies of b. het college handhaaft het pre-advies niet en dan valt er niets te behandelen. De commissie is echter van mening dat het beslist deze maand in de raad behan deld zal móeten worden. „De burgerij heeft recht op een uitspraak". Intussen blijkt dat handhaven van het voorstel van het college in feite weinig zin heeft omdat dit verworpen zal worden. In dit geval zou men in de raad een tegenvoorstel kunnen doen. Hetgeen uiteraard geen ele gante oplossing is. En de tijd staat niet stil roed concert I1 Crescendo 1SSENHEIM Voor het Brste zomerconcert van escendo onder leiding van k nieuwe dirigent J.A.J. ederen in de Gereformeer- k Kerk van Sassenheim be tond gisteravond een rede lijke belangstelling. De be angste 1 lenden waren niet mor niets gekomen. Het ge itel klonk homogeen en de nieuwe dirigent had de zaak toed in de hand. Het 'Bist du bei mir' van J.S. Bach werd gevoelvol vertolkt. Banda Sucre' can Osomandi I »as te volomineus. De overige nummers voor de pauze wer- Jen goed gebracht. Na de pau- e werd een populairder pro- iramma ten gehore gebracht net als uitschieter de hoogte- :i wnten uit 'Der Vogelhandler'. Voorzitter Duym van Crescen- k> meldde na afloop, dat de ju- «leumactie ruim negen mille leeft opgebracht, waarvoor •auken en twee tuba's worden Jekocht. KORTWEG T~ Oegstgeest Het barok- -L—J ensemble 'Dulcamara' geeft tondag 15 juni in de Groene 1 I Kerk van Oegstgeest het twee- j J.e van een serie van vier kof- oeconcerten. De leden van dit 1 ensemble zijn in de laatste fase van hu,n studie aan het Haagse Conservatorium. Op het pro- pamma staan sonates van Bu- anamente en Telemann. De «ezetting van 'Dulcamara' be- toat uit hobo, viool, blokfluit, tlavecimbel en fagot. De toe-- gangsprijs voor het concert dat 12.00 uur begint, is 3 gul- den. CJP-houders en 65-plus- J sers betalen twee gulden. katwijk Een rommel markt in het kader van de rol- stoelbusactie voor de patiënten van het Katwijkse verpleegte huis De Wilbert heeft ruim 20.000 gulden opgebracht. Dit ahrengt het totale inzamelings- h^drag op 60.000 gulden, ter- tvijl De Wilbert een bedrag van 80.000 gulden nodig heeft de patiëntenbus te kunnen lei «naneieren. Het gironummer van de stichting recreatieve aktiviteiten De Wilbert is - M03349. Een dure tuin Het is niet erg waarschijnlijk dat burgemees ter en wethouders van Oegstgeest een aan vullend krediet voor het nieuwe onderkomen van de Streekmuziekschool, K J Oen SJJO aan de Geverstraat 37 'ongeschonden' door de raadsvergadering van 26 juni zullen krij gen. Voor de renovatie van het toekomstige multifunctionele centrum aan de Geversstraat die al in volle gang is, wordt een aanvullend krediet van 80.000 gulden gevraagd. Een rui me helft hiervan is bestemd voor de aanleg van de tuin, terwijl het resterende bedrag voor schilderwerk moet worden uitgetrokken. 'Een duur tuintje', hebben VVD en CDA al in de commissie openbare werken laten weten, met het advies om de zaak nog maar eens te bekijken. Leden van de commissie financiën blijken de zaak wat milder ontvangen te heb ben. In ieder geval wordt de renovatieaanne mer geacht het pand nog voor de bouwvak vakantie op te leveren. VOORSCHOTEN De com- •missie voor algemene zaken meende gisteravond de poli- tiortelc maatregelen te bespre ken, waardoor er een einde kan komen aan de parkeer- chaos in het centrum en met name de Voorstraat. Het bleef bij praten omdat de groeps commandant van de rijkspoli tie de commissieleden uiteen zette dat door de onderbezet ting van het korps er niet konstant politie in het cen trum aanwezig kan zijn om parkeerbonnen uit te delen, bovendien hadden op de pu blieke tribune enige midden- standers plaatsgenomen, die duidelijk lieten blijken onte vreden te zijn over de genoten inspraak. via de voorzitter van de Voor- schotense ondernemersvereni ging eerst kort geleden kennis kunnen nemen van- de ver keersmaatregelen die de ge meenteraad eind vorige maand goedkeurde en waar door er op de Voorstraat par keervakken komen voor auto's. De centrumwinkeliers gaan wel akkoord met een zgn. blauwe zone, maar willen ontheffing voor de eigen be drijfswagens. Wethouder Mar selis kon begrip opbrengen voor de visie van de midden standers, maar hij meende dat deze wel erg laat met hun be zwaren komen aandragen. Omdat de wethouder Van Da len niet aanwezig was en ver keersmaatregelen tot zijn por tefeuille behoort, beloofde hij mede namens wethouder Eve- leens de bezwaren alsnog ter kennis te brengen van de be trokken wethouder. Visser (PvdA) wil graag uitgezocht zien of inderdaad de winke liers niet voldoende op de hoogte gebracht zijn van de te nemen verkeersmaatregelen. Voorlopig gaat de procedure door, die van de Voorstraat een straat moet maken, waar langparkeerders geweerd wor den en het parkeren tussen de lindebomen verboden gaat worden. Een jas die Sassenheim past „Dit is een jas die Sassenheim past" Met deze woorden schetste gisteren burgemeester Kret van Sassenheim de nieuwe bibliotheek van deze gemeente. De burgervader zorgde voor de officiële opening van de culturele aanwinst door in het splinternieuwe pand aan de Ker- klaan een lint door te knippen, onder het toeziend oog van bibliotheek-voor zitter Van der Klauw (links). Tijdens de openingsceremonie memoreerde de heer Kret de geschiedenis van de biblio theek in Sassenheim, van uitleenmoge lijkheden bij de kerken via de bibliobus en de fusie van de christelijke en de o- pènbare bibliotheek naar de thans in gebruik genomen aanwinst. Het gebouw heeft de gemeente 3,2 miljoen gulden gekost. Maar iedereen was het er over eens, dat van een uitstekende besteding kon worden, gesproken. Noord wijk/Den Haag Zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voor waardelijk met proeftijd van twee jaar en onvoorwaarde lijk twee jaar intrekking van het rijbewijs eiste de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 22-jarige beroepschauffeur uit Noord- wijk wegens het met de door hem bestuurde auto veroorza ken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, terwijl hij onder invloed van drank ver keerde. Het ongeval gebeurde in de avond van 4 november op de Nieuwe Zeeweg. Met de door hem bestuurde buggy reed de verdachte met grote snelheid en botste tegen de voor hem rijdende bromfietser P. J. C. van den Berg wiens echtgeno te op de duo zat. Zij kwam op de motorkap van de buggy te recht, werd een eind meege sleurd en brak beide benen. De verdachte verkeerde zwaar onder invloed van drank met een alcoholpromilage van 2.06 in zijn bloed. Het twintigjarige slachtoffer is thans nog niet hersteld. Vol gens verdachte had ziin meisje na drie jaar omgang de relatie verbroken. Hij was haar die avond gaan zoeken en in di verse café's bier gedronken, ongeveer 15-20 glazen. Een tegemoet rijdende auto buschauffeur deelde mee dat verdachte met „vreselijke snelheid" reed. Er was een remspoor van achttien meter. Verdachte betoogde dat hij het rijbewijs niet kan missen om dat hij voor zijn werkgever bloemen naar klanten in Duitsland moet brengen. „Hoe is het mogelijk dat zo ie mand nog het bezit van een rijbewijs kan claimen", aldus de officier. Dit soort figuren hoort niet achter het stuur van een auto en er is geen enkele reden tot clementie". Vonnis op 26 juni. Lisse De VVV van Lisse ontvangt van het gemeente bestuur een eenmalige subsi die van 13.000 gulden om het gat in de reserves te dichten, alsmede een subsidie van 5000.- die een vaste gebeurte nis gaat worden. In maart is dit onderwerp al even op de agenda van de gemeente raadsvergadering geweest, maar verdween daarvan snel toen bleek dat er veel zaken niet begrepen waren. Sinds die tijd is er onderling overleg geweest en is men (college en VW) tot boven staande regeling gekomen. Daarbij is ook aan de orde geweest, dat het VVV-be- stuur zal trachten de begrote tekorten nog verder terug te dringen en zich beraden op stappen om een beter resul taat te krijgen. De financiële moeilijkheden van de VVV vloeien onder meer voort uit de vaste perso neelskosten van het drukbe zochte kantoor, alsmede de kosten die zijn gemoeid met de verhuizing van de vereniging van het Vierkant naar de Grachtweg, hetgeen ook een hogere exploitatielast met zich meebrengt. Tijdens de jaarver gadering aan het begin van dit jaar werd dit alles uitgebreid uit de doeken gedaan door voorzitter Van der Kroft die positief geluimd de toekomst inblikte, maar wel met de vin ger aan de financiële pols, want er moest geld bij. Het voorstel bevredigde niet de gehele raad. Zo vroeg de heer Rosdorf zich af of een in stelling als de VVV eerst dan van groter maatschappelijk nut is als ze veel leden heeft. Hij (en daarmee de progressie ven) dacht van niet. De VVV is een ieder ten nutte. Graag zou hij zien, dat men wat meer struktureel te werk gaat bij de hulp die geboden wordt. Het dempen van het gat in de re serve lijkt de fraktie geen juis te oplossing en het geeft ook niet voldoende zekerheid voor de toekomst. De PvdA staat een oplossing voor waarin bij voorbeeld voor een bepaald percentage in de loonkosten wordt gedeeld. Wat deze fraktie betreft zou het voorstel best nog even te ruggenomen kunnen worden, om te zoeken naar een nog be tere oplossing. De cijfers zijn ook goed door het CDA bekeken, aldus de heer Smith. De VVV doet veel goed en gewaardeerd werk naar zowel Lissers als naar niet Lissers. De vereniging is niet meer weg te denken, maar dat behoud moet niet gaan ten koste van alles en De fraktie i voor elke prijs, van mening, dat de VVV mede door de Lissese samenle ving gedragen moet worden. Ter plekke ondersteunde Smith dit door een aantal in- schrijvingskaarten te tonen, waarbij de gehele CDA-fraktie zich aanmeldde als lid. Dat kost dan ook de gemeente een paar stuivers, want voor elke gulden die aan contributie of donatie wordt ontvangen legt de gemeente er een daalder bij. Ter sprake kwam op deze avond ook de vraag of de gel delijke uitkering, omgeslagen per hoofd van de bevolking niet wat aan de hoge kant zou zijn. Een vraag waarvan de antwoorden rijk geschakeerd om de hoek liggen en we als „rijk" voorbeeld voor de VVV van Lisse die van Noordwij- kerhout nemen, die een aan merkelijk hogere vaste subsi die 's jaars ontvangt en die ook nog op de rol staat om meer te gaan ontvangen. Voor de heer Aangeenbrug was alles klaar als een klontje. Het VVV doet veel en goed werk, maar ~rlan geteld de werkdagen. Op zondag vinden echter ook allerlei aktiviteiten plaats en om die reden moet de fraktie zijn goedkeuring om principiële redenen aan het voorstel onthouden. Al meerdere malen en in een al veel eerder stadium heeft de VVD-fraktie de aandacht voor de financiële problemen van de VVV gevraagd en nu wordt dan een oplossing geboden. Zonder hoofdelijke stemming, maar met de aantekening dat de fraktie SGP/GPV tegen het voorstel was, werd con form het voorstel van het col lege besloten. Burgelijke stand 99 ZOETERWOUDE De rock- bluesgroep „Hegt" zal mor genmiddag 14 juni van 13.00 tot 16.00 uur een optreden ver zorgen op de parkeerplaats bij het sportcomplex Haasbroek. Onder het mom „Hegt on Tour" probeert deze nieuwe Zoeterwoudse groep wat be kender te worden bij het grote publiek. Na een eerste uitste kend optreden op de Kerst Inn van het afgelopen jaar zullen morgen in de buurt van het zwembad opnieuw alle rem men los gaan. Het reportoire bestaat uit wat minder beken de nummers van o.a. Pink Floyd, Jethro Tuil, Rory Ga- lagher, Creedence Clearwater Revival en andere door Rock en Blues geïnspireerde groe pen. Naast deze imitaties wor den ook eigen nummers ge speeld. „Hegt" bestaat uit Pe ter Sep, de sologitarist die soms ook meezingt, Cees Loos de enige drievingerige bassist die in de wijde omtrek bekend is, Hans Berk als slagwerker en Hans Rijns die zich als zan ger/slaggitarist probeert staan-, de te houden. Het geluid wordt in de gaten gehouden door Adrie van Diemen. Alles bij elkaar een bont gezelschap dat borg staat voor een paar uurtjes onvervalste rockbleus waar iedereen gratis van kan genieten.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7