Borg deklasseert Solomon 11 jdntzeg baronni jpleister op de wonde Lugdimum viert promotie Jan Raas op achterstand Post stelt ploegen samen Grote Prijs Zandvoprt gaat door Herenteam van AAY '36 Alphense sportploeg van het jaar Vier weken Indonesië en Verre Oosten -BON- SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 JUNI 1980 PAGINA 11 I^Jimmy Connors verrast door Vitas Gerulaitis Ia afloop van het zeer eenzijdige duel erklaarde Solomon dat tegen Borg in eze vorm „geen kruid is opgewassen", olomon: „Ik geef Gerulaitis in de finale een schijn van kans, als Borg deze vorm ehoudt". ;on Borg het met achttienduizend toe- rjio„ C •ARIJS Björn Borg staat op dë jrempel om voor de vijfde achtereen volgende keer het open. tenniskam pioenschap van Frankrijk op zijn aam te schrijven. Op zijn 24e verjaar- ag deklasseerde de Zweed gisteren op et gravel van de Roland Garros-banen n Parijs dc 27-jarige Amerikaan Ha- old Solomon. De „tennisdwcrg" van 1 ieter 63 werd afgescheept met vier ga- nes: 6-2 6-2 en 6-0. In de eindstrijd komt jorg uit tegen Vitas Gerulaitis. De ilonde New Yorker zorgde voor een rerrassing door in een klaterende par- ij de als derde geplaatste Jimmy Con ors na bijna vier uur spelen in vijf ets te verslaan: 6-1 3-6 6-7 6-2 en 6-4. )e aanloop van Björn Borg naar de eind- trijd vertoont geen enkele zwakke plek. n vlekkeloze stijl passeerde hij alle obsta- ;els zonder één set af te staan. Tegen So- omon, die in de kwartfinales de Argen tijn Vilas uit het toernooi had gestoten, twam de Zweed geen moment in gevaar, tfoewel de Amerikaan zeker niet slecht dreef was, werd hij door de „tennisma- iiine" Borg aan alle kanten schouwers uitverkochte centre-court nau welijks vermaken, de partij tussen Con nors en Gerulaitis bood het publiek kijk genot van hoog gehalte. Connors mist op zijn conduitestaat de Franse titel. De ove rige grote tennistoernooien (Wimbledon, Forest Hill en Australië) heeft hij al één of meer keren op zijn naam gebracht. Maar in Parijs schitterde hij meer door af wezigheid uit angst voor het trage gravel, niet direct zijn spcialiteit. Vorig jaar deed hij een gooi naar het kampioenschap, maar sneuvelde onverwachts over de toen nog vrijwel onbekende Paraguaan Pecci in de halve eindstrijd. Dit keer probeerde hij het opnieuw. Achter Borg en McEnroe werd hij door de organisatie als derde ge plaatst. Die beschermde positie maakte hij waar door de halve finales zij het met enige moeite te bereiken. Eenmaal bij de laatste vier stond hij te genover Vitas Gerulaitis, die tijdens de vorige aflevering door Borg in de halve eindstrijd werd uitgerangeerd. De balans van de partyen tussen de twee Amerika nen slaat sterk door in het voordeel van Connors. Hij won zestien keer en verloor er twee. De laatste ontmoeting in de reeks, de finale van het WCT-eindtoer- nooi in Dallas, ging evenwel naar Geru laitis wat een vingerwijzing inhield. Gerulaitis, in 1979 winnaar in Italië en op Flushing Meadow en twee jaar daarvoor kampioen van Australië, speelde uiterst bedachtzaam. Constant verbleef hij op de baseline en bestookte hij zijn tegenstander voortdurend op diens forehand. Dat lever de hem de eerste set op met 6-1. In de tweede set herstelde Connors zich. Met 6- 3 trok hij de stand gelijk. In de derde liep Ferulaitis uit naar 5-3. Op die stand kreeg hij vier setpoints, die Connors niet alleen teniet deed, maar hij bracht de stand op 6- 6 tevens in evenwicht. In de tiebreak haalde hij vervolgens met 7-3 de set bin nen. Opmerkelijk genoeg vertoonde Gerulaitis geen spoor van verslagenheid. Monter toog hij aan het werk de achterstand te nivelleren en met accuraat spel trok hij het initiatief naar zich toe: 6-2. In de vijf de en beslissende set ging de partij tot 4-4 gelijk op. In de negende game forceerde Gerulaitis de doorbraak enb hoewel hij op eigen opslag nog vier m,atchpunten ver speelde, trok hij met 6-4 aan het langste eind. In de finale van morgen wacht hem Björn Borg. Een tegenstander van wie hij in zijn carrière nog nimmer heeft gewonnen. Zoals Borg nu speelt, heeft het er alle schijn van dat Gerulaitis aan de nederla- genreeks nog geen einde zal maken. Uitslagen: Herenenkelspel, halve finales: Borg (Zwe)-Solomon (Vst) 6-2, 6-2, 6-0; Gerulaitis (Vst)-Connors (Vst) 6- I, 3-6, 6-7, 6-2, 6-4. Damesdubbelspel, finale: Jordan/Smith (Vst)-Ma- druga/Villagran (Arg) 6-1, 6-0. Vitas Gerulaitis won na een slopend tennisgevecht van zijn landgenoot Jimmy Connors. rb7fTURBIGO De overwin ning van Giuseppe Saronni in de tijdrit over vijftig ki- veiometer kan beschouwd wor- -lieiffen als een pleister op de totjvonde van de Italiaan, die xa7 ndanks zijn zeven ritover- Kbl rinningen toch op een grote ra6 ichterstand van de bezitter van de rose trui, de Frans- riairtnan Bernard Hirtault in het ?c8 tlgemecn klassement staat. Nu I jj linault, die deze editie van de n(jj ïiro geheel naar zijn hand 'heeft gezet, moest echter in leze tijdrit, toch zijn speciali teit, genoegen nemer) met een rie vierde plaats op 47 seconden van de triomfator. Nog achter de Westduitser Gregor Braun D«en de Noorse tijdrijder Knut Knüdsen. De Italiaan Vladimi- iroPanizza kon met veel moei te zijn tweede plaats in het al- fcemeen klassement veilig stel- jjj, len hij eindigde als tiende op 3.16 en heeft nu nog maar ,e, veertien seconden voorsprong op zijn landgenoot Battaglin. Deze finishte als zevende met 2.05 minuten achterstand op Saronni. De Italiaan, die de succesvolste Scoureur is geweest in deze Ronde van Italië, kreeg echter van de strenge wedstrijdcom- 'jS{ missarissen een straf van der- njd ig seconden en een boete van honderdduizend lire opgelegd omdat hij gedurende de koers van zijn directeur sportief Car lo Chiappano ondanks her haalde waarschuwingen ver frissingen had aangenomen. Een straf die echter geen en kele invloed heeft gehad op de situatie in het algemeen klas sement, want de achterstand van Saronni is dan wel groter geworden op leider Hinault, maar de eindzege van de Fransman stond na donderdag toch reeds vast. De winnaar van de Giro 1979 zal echter in de laatste etappe wel in de trui van de leider van het punten klassement rijden, waarin hij een flinke voorsprong heeft op zijn landgenoot Giovanni Mantovani. Uitslag 21e en voorlaatste etappe: 1. Saronni (Ita) 50 km in 1 uur, 2 min. 31 sec., 2. Braun (WD1) op 41 sec., 3. Knudsen (Noo) op 44 sec., 4. Hinault (Fra) op 47 sec., 5. Prim (Zwe) op 1. min. 9 sec., 6. Visentini (Ita) op 1.56, 7. Battaglin (Ita) op 2.05, 8. Bernau- deau (Fra) op 2.42, 9. Hindelang (WD1) op 3.05, 10. Panizza (Ita) op 3.16. Algemeen klassement: 1. Hinault (Fra) 109.40.23, 2. Panizza (Ita) op 5.43, 3. Battaglin (Ita) op 5.57, 4. Prim (Zwe) op 7.53, 5. Baronchelli (Ita) op 41.43, 6. Saronni (Ita) op 12.23, 7. Be- ccia (Ita) op 12.47, 8. Fuchs (Zwi) op 20.26, 9. Visentini (Ita) op 20.37, 10. Natale (Ita) op 21.30, 11. Ruperez (Spa) op 21.33, 12. Bernaudeau (Fra) op 28.18, 13. Schmutz (Zwi) op 29.10, 14. Pozzi (Ita) op 30.37, 15. Knudsen (Noo) op 42.46. et was gisteravond nog druk ker dan normaal in het ge woonlijk toen al goed bezette i clubhuis van Lugdunüm. Re- de viering van het in ae tweede klasse A behaalde kampioenschap èn de bijbeho- ende promotie naar de eerste klasse. De ter ere van dit feit georga niseerde receptie kende - zoals gezegd - veel belangstelling. Van officiële zijde lieten de gemeente Leiden, de Afdeling Leiden van de KNVB, de COVS (scheidsrechtersvereni- ging) en de verzamelde voet balverenigingen (CCLV) de vereniging weten „verheugd te zijn" dat er weer een Leidse zondag-eersteKlasser kon wor den begroet, en ook „minder officiële" personen maakten hun blijdschap kenbaar. Op de foto het aanbieden van een set borrelglaasjes door wethouder Tesselaar aan de aanvoerder van het promove- renbde team. Giuseppe Saronni op weg naar zijn overwinning in de tijdrit i Turbigo. GREVENMACHER Leo van Vliet heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Van Vliet was in de sprint van de 171 kilometer lange rit van Esch-sur-Alzette naar Grevenmacher de snel ste van een groep van vier entwintig renners. Jan Raas, die de proloog en de eerste etappe had gewonnen, miste de slag volledig. Hij pas seerde de eindstreep op «12 mi nuten en 27 seconden van de winnaar. Teleurgestelde sup porters floten de wereldkam pioen uit. In het algemeen klassement heeft Bert Ooster-. bosch de leiding van Raas overgenomen. Meteen achter stand van drie seconden is Leo van Vliet tweede. Uitslag tweede etappe: 1. Van Vliet (Ned) 171 km in 4.48.36, 2. Poirrier (Fra), 3. Piet van Katwijk (Ned), .4. Morozov (Sov), 5. Havik (Ned), 6. Gij- semans (Bel), 7. Andersen (Den), 8. Bogaert (Bel), 9. Potrykus (WD1), 10. Michely (GBr), 14. Oosterbosch (Ned), 17. Den Hertog (Ned), 22. De Ruiter (Ned), 23. Van den Hoek (Ned) allen in de dezelfde tijd als Van Vliet. Algemeen klassement: 1. Oostérbosch (Ned) 9.16.58, 2. Van Vliet (Ned) op 3 seconden, 3 De Ruiter (Ned) op 0.16, 4. Gisiger (Zwi) op 0.23, 5. Filsjin (Sov) op 0.25; overige Nederlanders: 6. Den Hertog op 0.33, 14. Piet van Katwijk op 0.48, 15. Van den Hoek op 0.48, 30. Raas op 11.52. AMSTELVEEN Peter Post, ploegleider van Ti-Raleigh neemt met een gemengde ploeg deel aan de Ronde van Zwit serland, die volgende week woensdag begint. Het is een „mengsel" van drie nationaliteiten en gelijk van ervaring (Zoetemelk, Knetemann) en jeugd (Wijnands).Voor de Ron de van Zwitserland selecteerde Peter Post de volgende acht ren ners: Nederlanders: Joop Zoetemelk, Gerrie Knetemann, Bert Pronk, Ad Wijnands. Belgen: Paul Wellens (winnaar 1978) en Wilfried Wesemael (winnaar 1979) en Zwitsers: Beat Breu en Stefan Mutter. Het andere deel van de ploeg neemt volgende week deel aan de Midi Libre in Zuid-Frankrijk. Het zijn: Jan Raas, Cees Priem, Henk Lubberding, Aad van den Hoek, Leo van Vliet, Bert Oos terbosch, Johan van de Velde, Piet van Katwijk en de Belg Frank de Gendt. Van dit negental valt er nog één af. Voor de Ronde van Frankrijk heeft Peter Post een voorlopige selectie van twaalf renners samengesteld: Zoetemelk, Lubber ding, Van de Velde, Priem, Wellens, Pronk, Raas, Van Vliet, Wesemael, Knetemann, Oosterbosch en Van den Hoek. In de Ronde van Frankrijk starten ploegen van tien renners. ZANDVOORT Johan Beerepoot, de circuitdirccteur van Zandvoort, is zeer positief in zijn uitlatingen. „De Grand Prix van Nederland op 31 augustus zal doorgang vinden. Het concept-contract, dat we twee weken geleden van Ber- nie Ecclestone hebben ontvangen, zullen we echter niet te kenen. Want daarmee verkoop je je met je ziel en zaligheid aan Ecclestone". In tegenstelling tot de overige Europese organisatoren van Grand Prix-races, die vorig jaar zich ook reeds voor 1980 aan de FOCA (lees: Ecclestone) contractueel vastlegden, staat voor Ec clestone Zandvoort nog open. Weliswaar verstrekte de FOCA op 17 april aan de CENAV (organisatie, die de Nederlandse Grand' Prix organiseert) een lijst, waarop de 29 deelnemende wagens in Zandvoort stonden vermeld, maar zoals Ecclestone in Athene verklaarde, is hij met alle organisatoren rond behalve met die van Zandvoort. Hetgeen op het financiële vlak inderdaad het geval blijkt te zijn, gezien de terughoudendheid van Beerepoot en commissaris Huisman van de CENAV, die weigeren het thans in hun bezit zijnde contract te tekenen. De reden daarvoor is, dat Ecclestone zijn financiële eisen voor het wpakket" wat hij levert: wagens en renners, van 370.000 dollar voor 1979 heeft op geschroefd naar 575.000 dollar (1.150.000 gulden) voor 1980. En voor 1981 en 1982 zullen deze bedragen respectievelijk 670.000 en 750.000 dollar zijn. Waarbij hij ook nog de televisierechten claimt. ALPHEN AAN DEN RIJN De herenploeg van AAV '36 is over het seizoen '79-'80 (de periode van 1 mei t/m 30 april) uitgeroepen tot Alp hense Sportploeg van het jaar. De heren van deze atle tiekvereniging dankten die uitverkiezing aan de be werkstelligde promotie naar de eerste klasse. In de afge lopen vijf jaar kende het he renteam van AAV '36 toch al een sterke prestatie-curve. Drie promoties brachten het team vanuit de vierde klasse dicht tegen de landelijke top aan. In Vogelpark Avifauna wer den gisteravond nog vier an dere titels „vergeven". Zo pro longeerde midgetgolver Leo Hendriks door zijn prestaties van verleden jaar (een tweede plek bij de Nederlandse Kam pioenschappen) zijn Alphense titel en verwierf zeilster Maija Pak de benaming „Alphens Sportvrouw" naar aanleiding van het door haar behaalde kampioenschap van Nederland in de sterk bezette nationale Randmeer-klasse. Een titel die zij overigens door een rugbles sure niet kan verdedigen. Jeannet Gelderblom van AAV '36 werd voor de tweede maal uitgeroepen tot Sportmeisje van het jaar. Haar tweede plaats bij de Nederlandse kam pioenschappen voor de B- meisjes op het onderdeel Vijf kamp bleek voldoende. Eric Rieken tenslotte, werd „be noemd" tot Alphens Sportjon- gen van het jaar. Bij de win- terkampióenschappen van Ne derland veroverde hij bij de jongens onder veertien jaar de gouden plak op de 1500 meter. Uw krant samen met Unitravel Jakarta, Bandoeng, Jokjakarté, Bali, Medan, Tobameer, Sin gapore en Bangkok. Het is slechts een handvol namen uit de 'Gordel van Smaragd' en het Verre Oosten. Het zijn stuk voor stuk namen, die hoogtepunten vormen van een bijzon der boeiende en zeer exclusieve reis van 27 dagen door In donesië en het Verre Oosten. Op zondag 12 oktober 1980 start u op Schiphol en vrijdag 7 november 1980 keert u boordevol heerlijke impressies terug van deze door uw krant in samenwerking met het Reis- en Passagebureau Unitravel georganiseerde rondreis over Java, Bali, Sumatra, Singapore en Bangkok. Zondagmiddag 12 oktober 1980 vliegt u per KLM/Garuda lijndienst naar Jakarta, waar u maandag 13 oktober in de loop van de middag aankomt. Gelogeerd wordt in het Sahid Jaya Boulevard Hotel (met air conditioning). Na het ontbijt wordt dinsdag 14 oktober een rondrit door oud en nieuw Jakarta gemaakt. De middag is voor uzelf, waarna gezamenlijk diner in het hotel. Woensdag 15 oktober bent u na het ontbijt de gehele dag yrij. Interessant is de facultatieve excursie naar 'Indonesië in miniatuur'. Donderdag 16 oktober gaat het na het ontbijt per bus naar Bandoening voor een bezoek aan de plantentuin te Bogor. Na de lunch in het restaurant op de Puncak Pas komt u in de namiddag aan in het Hotel Kunsala. Vrijdag 17 oktober staat na het ontbijt in het teken van een bezoek aan de nog steeds werkende vulkaan Tangkoeban Prahoe. Na de lunch in het Grand Hotel te Lembang bent u verder vrij. Zaterdag 18 oktober kunt u na het ontbijt doen wat u zelf wenst, 's Avonds is het diner in het hotel. Zondag 19 oktober is één van de (vele) hoogtepunten van de reis. Dan maakt u per trein een onvergetelijke tocht van Bandoeng naar Jokjakarta. Ontbijt en lunch in de trein. Ge logeerd wordt in het Ambarrukmo Sheraton Hotel. Maandagochtend 20 oktober wordt na het ontbijt een be zoek gebracht aan de Kraton, het paleis van de sultan, 's Middags vrij. Dinsdag 21 oktober brengt u een bezoek aan de Borodoe- doer, het Boeddistische heiligdom uit de achtste eeuw. U di neert ten huize van Prins Hadlnegoro, aansluitend is er een dansvoorstelling. Woensdag 22 oktober gaat het na het ontbijt per lijndienst van GARUDA naar Denpassar de hoofdstad van Bali, waar u verblijft in HOtel Santrian Beach Cottages. Tot en met maandag 27 oktober rust u uit op het heerlijke en dromerige Ball in de Cottages, die bestaan uit een slaap kamer met airconditioning, badkamer met toilet en een ter rasje. Het hotelcomplex heeft een heerlijk zwembad. Er kan die dagen worden deelgenomen aan excursies. Op de laatste dag is een groot diner met een Legongdansvoorstelling. Dinsdag 28 oktober na het ontbijt gaat het per Garuda van Denpassar via Jakarta naar Medan, waar u verblijft in het Htoel Danau Toba International. Het diner is gezamenlijk in een Chinees restaurant in de stad. Woensdag 29 oktober, na het ontbijt, per touringcar eerst een rondrit door Medan en daarna wordt koers gezet naar het Tobameer, één van de mooiste meren ter wereld. Over nacht wordt aan dit meer in Hotel Parapat. Donderdag 30 oktober is een wonderschone dag, want dan wordt na het ontbijt een boottocht gamaakt over het Toba meer. Geluncht wordt op één van de eilanden in het meer en het diner is 's avonds in het hotel. Vrijda 31 oktober bent u na het ontbijt vrij. 's Middags is de lunch in het hotel, evenals het diner waarbij een optreden van de Toba Troubadours. Zaterdag 1 november gaat het na het ontbijt naar Pematang Siantar, waar wordt geluncht. Dan volgt een schitterende tocht langs koffietuinen, olie- en rubberplantages naar Me dan, waar u verblijft in het hotel Danau Toba international. Zondag 2 november vliegt u na het ontbijt van Medan naar Singapore. Voorafgaand aan de lunch in het Hotel Equatorial (waar wordt gelogeerd) is een stadstour met bezoeken onder meer aan China Town en de Mount Faber. Rest van de dag vrij. Maandag 3 november kan na het ontbijt de ochtend worden benut voor het doen van inkopen. In de middag gaat de reis van Singapore naar Bangkok. Aankomst in de loop van de avond en vervolgens vervoer naar het Ambassador Hotel. Dinsdag^ 4 november volgt na het ontbijt een uitgebreid be zoek aan de hoofdstad van Thailand met onder meer de drij vende markt van DAmnoean Sadoeak en de Rose Garden. Geluncht wordt in een drijvend restaurant met een typisch Thaise show van dans, boksen en zwaardvechten. Vervol gens ziet u olifanten bezig met het werk, zoals dit hedenten- dage in dit land nog door deze dieren wordt verricht. Gele genheid bestaat op de rug van een dezer kolossen een ritje door het park te maken. Woensdag ,5 november volgt na het ontbijt een ochtendex cursie naar het Koninklijk Paleis, een verzameling van prach tige gebouwen en beelden. De middag is vrij. Het diner wordt omlijst door een voorstelling van klassieke Thaise dan sen. Donderdag 6 november is na het ontbijt de laatste kans om inkopen te doen, want in de loop van de avond stapt u in een KLM-widebody, die u terugbrengt naar Amsterdam, waar u vrijdag 7 november in de loop van de ochtend op Schiphol landt. De prijs van deze boeiende en onvergetelijke tocht bedraagt 4135,- per persoon op basis van een tweepersoonskamer met bad/douche en toilet. Toeslag éènpersoonskamer 445,- (wijzigingen voorbehouden). Minimum aantal deelne- ners 25; maximum 33. Hierbij is inbegrepen: 'vliegvervoer per lijndienst KLM/Garuda in economy klasse; 'vervoer in Indonesië, Singapore en Bangkom; 'maaltijden en excursies als in programma vermeld, alsmede vereiste entreegelden en fooien; •lokale gidsen; 'Nederlands sprekende reisbegeleiding; 'luchthavenbelastingen; 'vrije bagage van 20 kg per persoon. Niet inbegrepen: 'uitgaven van persoonlijke aard; 'visakosten; 'verzekeringen. Unitravel kan tegen betaling van 20,- de benodigde visa regelen. Ook kunnen verzekeringen worden afgesloten. Inlichtingen en boekingen bij Reis- en Passagebureau Uni travel, Piet Heinplein 1, Den Haag, tel. 070-46.96.99. Aan Unitravel, Piet Heinplein 1, Den Haag Ik/Wij wens(en) deel te nemen aan de Indonesië-reis van 12 oktober t/m 7 november 1980. Naam:Geb.dat.:m/v Naam:Geb.dat.:m/v Adres:Postcode: Woonplaats:.Tel Ik wens een éénpersoonskamer, toeslag 445,- (in te vullen door hen, die alleen reizen). Wilt u mij informeren over visa en verzekeringen

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11