Progressief Alkemade kan bouwplan voor Nieuwe Wetering niet tegenhouden Viering van vierde lustrum met extra dagje uit Parkeerterrein in Dorpsstraat Koudekerk 'SI ZEVENTIEN HUIZEN WAARVAN TIEN IN VRIJE SECTOR Booreiland voor kust Stevige eis voor Alphense sloper REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 3 JUNI 1980 PAGINA 4 ROELOFARENDSVEEN De voorge nomen bouw van zeventien woningen in Nieuwe Wetering heeft gisteravond in de gemeenteraad voor de nodig? beroering gezorgd. Met name de bouw van tien vrije scctorwoningen was in het verkeer de keelgat geschoten van de PAA-fractie, ook de VGA-leden lieten blijken niet erg gelukkig te zijn met deze vrije sector- Het CDA en de VVD vonden, ge zien de omstandigheden en het bereikte resultaat, dat er weinig of niets te klagen viel en bij stemming over het raadsvoor stel ontstond de verhouding twaalf tegen twee (alleen PAA). De bouw van de ze ventien woningen in Nieuwe Wetering gaat dus gewoon door. De discussie over het raadsvoorstel spitste zich toe op de bouw van de tien vrije sector woningen. In feite ging het raadsvoorstel over de gedeeltelijke onthouding door G.S. van de goedkeuring aan de wijziging van de voorschriften van de bestemmingsplannen voor Nieuwe Wetering. Gedeputeerde Sta ten waren tegen het voorschrift anno 27 ok tober 1977 van Alkemade in de bestem mingsplannen voor Nieuwe Wetering waar in staat dat nieuwbouw en verbouw van woningen uitsluitend was toegestaan aan in gezetenen en economisch gebondenen. Moest tegen de onthouding van GS in be roep worden gegaan of niet? Dat was de vraag die speelde op de achtergrond De situatie veranderde toen de grond in handen kwam van een plaatselijke project ontwikkelaar (bij sommige leden van de raad was er een aversie tegen dit woord, zij spraken liever over de aannemer). De ge meente moest, wilde men 'ooit' woningen ten behoeve van inwoners van Nieuwe We tering realiseren, gaan praten met de aanne mer en kwam na intensief onderhandelen op deze verdeling: vier woningwet-, drie premiekoop- en tien vrije sectorwoningen (waarvan overigens zeven met gemeentega rantie en bovendien met de zekerheid dat alle tien eerst worden aangeboden aan de eigen inwoners). De CDA-voorman Van der Meer vond dat het college juist heeft gehan deld en is blij dat er toch nog snel gebouwd kan gaan worden in Nieuwe Wetering. VVD-raadslid mevrouw P. van Aken-Rens deed er nog een schepje boven op door in verband met de eventuele komst van de buitenstaanders te stellen dat er „Geen wal len en dijken rond Alkemade opgeworpen moeten worden". Het PAA kwam niet onder de bekoring van het bereikte resultaat en raadslid Van Tol had het liefst dat het college weer met de projectontwikkelaar om de tafel ging zitten om een gunstiger verdeling te bewerkstelli gen. „Het alternatief van onteigening ligt reëel op tafel", aldus Van Tol. Voorzitter- /wethouder N.J. Verhaar, burgemeester P.J. Bolten is voor enige tijd naar Amerika (VVD-raadslid Th. J. van der Meer was overigens gisteravond ook afwezig en ge noot van de Spaanse zon), verklaarde de 'beruchte' tien door de moeilijke onderhan delingssituatie van het college. Verhaar- :„Wij hebben met noodgrepen geprobeerd wat meet grip op de zaak te krijgen De ga rantie dat alle woningen bij de eigen terecht zouden komen, kon niemand geven maar er wordt alle moeite voor ge daan. Belangstellenden voor de toekomstige woonruimte in Nieuwe Wetering kunnen zich bij het gemeentehuis melden. De raad koos gisteravond voor de herziene vaststelling van de "Verordening studiebij- drage". Dit houdt onder meer in dat de Al- kemadese Schakelcursus subsidie krijgt. Binnenkort krijgt de gemeente Roelofa- rendsveen een braderie. De vergunning voor de braderie, waar de winkeliersvereni ging R.A.A.K. om gevraagd had is vorige week door het college toegezegd. Sportieve recreatie in Hazerswoude HAZERSWOUDE Een groot gedeelte van de sport- weeek die tot en met 7 juni in Hazerswoude wordt ge houden staat in het teken van de sportieve recreatie. Daarnaast staan er wedstrij den op het programma voor teams van de plaatselijke verenigingen die zijn aange sloten bij de Sportraad. Vanavond (19.00 uur) zijn er tenniswedstrijden bij TeHaDo en wordt er gebadmintond in de Landvliethal. Op 4 juni (14.00 uur) zijn er in De Haze laar zwemwedstrijden voor scholieren. Om 19.00 uur kan men er deelnemen aan een re creatieve 500-meter zwem tocht en gaan de leden van de clubs volleyballen in de Land vliethal. Op 5 juni om 19.00 uur: zaalvoetbal in de Land vliethal en tafeltennissen voor recreanten bij Avanti. Op 6 juni slechts een onderdeel: een zeskamp in de Landvliethal, die om 19.00 uur aanvangt. Op 7 juni, tenslotte om 9.00 uur een wandeltocht (Loop voor Noord-Ierland) en om 14.00 uur een ander onderdeel voor sportieve recreanten, een fiets tocht over 25 kilometer, die start bij Het Anker. KORTWEG HAZERSWOUDE De cur sisten die de afgelopen maan den de cursus van Mieke van Tilburg en Jaqueline Verha gen hebben gevolgd, expose ren van 2 juni tot en met 25 juni hun geweven- en lappen- kleden in het Hazerswoudse centrum "Het Anker" aan de Chopinlaan. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 's avonds zeven tot half twaalf, zaterdag van vier tot zes en van acht tot half twaalf, zondag van twaalf tot vijf uur en van zeven tot half twaalf. LEIMUIDEN Commissie Welzijnswerk van Leimuiden organiseert 10 juni een infor matie-avond over het welzijns werk in de kantine van 'Kic kers '69'. De bijeenkomst, waar een ieder vragen kan stellen en wensen kenbaar kan maken, begint 's avonds om acht uur. TWINTIG JAAR JEUGD- VAKANTIEWEEK IN KOUDEKERK Vakantieplezier volop, dankzij jeugdvakantieweken. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Koudekcrkse jeugd is al weer twintig jaar goed onderdak bij 'Jeugdvakantieweek' (JVW). De organisatie, die jaarlijks voor ziet in een plezierige week voor de jeugd tijdens de grote schoolva kantie, draait op een „leuke, ent housiaste ploeg vrijwilligers", al dus mevrouw Vos, voorzitster van JVW. Voor het eerst overigens krijgt de JVW dit jaar een offi cieel gezicht; "Stichting Jeugd va kantieweek". De stichting is voor het grootste ge deelte afhankelijk van financiële bij dragen van de Koudekerkers bij wie twee maal per jaar voor dit doel wordt gecollecteerd. Het oprichten van de stichting en de viering van het vierde lustrum kost echter meer dan het huidige budget toelaat en de gemeente werd verzocht om een gel delijke bijdrage. Gisteravond besloot de raad in te stemmen met de subsi dieaanvraag van 1500 gulden. Jeugdvakantieweek wordt dit jaar gehouden van 4 tot en met 8 augus tus. De festiviteiten die als het even kan buiten worden gehouden, trek ken elk jaar weer vele kinderen, ge middeld zo'n vierhonderd per dag. Voor hen is er een aantal vaste pro gramma-onderdelen die hun succes in de loop der jaren hebben bewezen. Tot deze vaste onderdelen behoren onder meer de filmdag, waar ook de volwassenen met plezier naar komen kijken, het creatief bezigzijn door de kleintjes en de verkoop van de crea tieve produkten op de kindermarkt. Tevens mag de succesvolle variété- act niet vergeten worden. „Wij hebben dit jaar niet te klagen over het aanbod van vrijwilligsters", aldus mevrouw Vos. „We hebben nu een leuke ploeg van ongeveer vijfen twintig personen. Vier jaar geleden was dat wel anders, toen stortte de Jeugdvakantieweek haast in door het gebrek aan vrijwilligsters. Sindsdien hebben wij doorgaans voldoende krachten. Grootste probleem waar wij mee kampen is echter het aan el kaar knopen van de financiële eind jes. Wij krijgen de helft van de op brengst van de collecte voor 'Jantje Beton', er wordt ook speciaal speciaal voor de JVW gecollecteerd. De op brengst hiervan viel, vooral dit jaar, tegen." Bij de gemeente werd een verzoek ingediend voor in totaal 1500 gulden. Een belangrijk deel hiervan, 850 gul den, is voor het extra dagje uit. De zaterdag na de Jeugdvakantieweek, 16 augustus, gaan de kinderen' name lijk een rondvaart maken bij het Lin- naeushof. De kinderen zijn allen in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar. Mevrouw Vos: „Wij hebben geen opvang voor het echte grut, wij zijn er voor de kinderen en niet als oppas voor de ouders. Problemen hiermee hebben wij nog nooit gehad. Er is altijd wel een oma of een buur vrouw bereid om even op de peuter te passen". W oensdagmiddag Behalve de activiteiten in de Jeugd vakantieweek is de stichting ook op andere dagen actief. Genoemd in dit verband kan worden de viering van Sinterklaas. De belangrijkste activi teit in de toekomst van het JVW, naast de vakantieweek, wordt een wekelijks terugkerende activiteiten middag op woensdag. Het bestuur van het JVW is hard bezig om de plannen voor de woensdagmiddag rond te krijgen. Grootste probleem hierbij is de huisvesting en de hieruit voortvloeiende huurlasten. Gedacht wordt aan de dependence van de Burgemeester De Herderschool. „We gaan met de vuist op tafel slaan want dit jaar willen we graag met de kin- der-activiteiten op woensdagmiddag beginnen. Als het niet anders kan, is de Ridderhof ook nog een mogelijk heid voor huisvesting", aldus de voorzitster. Degenen die de stichting een warm hart toedragen en de collecte-bus hebben misgelopen, kunnen hun bij drage alsnog storten op rekening nummer 89.23.28.320. van de Bonds spaarbank, ten name van Jeugdva kantieweek in Koudekerk. Koudekerk aan den Rijn De Koudekerk* se gemeenteraad had gisteravond geen enke le moeite met de door Ben W voorgestelde herziening van het bestemmingsplan ten aanzien van het voormalige pand Dorps straat 63. Om op dit opengevallen gedeelte van de Dorpsstraat tot de aanleg van een oude bestemmingsplan noodzakelijk. Ter zijner tijd zullen B en W dan komen met een voorstel tot aanleg van een parkeer terrein. De gemeenteraad keurde alvast een krediet van 295.000,- goed om de aanleg te bekostigen van het oostelijke deel van het groengebied na bij Ridderhofstad Den Toll. De volledige proce dure omtrent de uitvoering moet nu nog vol gen. Per 1 juni 1980 is als hoofdleidster van de open bare kleuterschool „Hummeloord" benoemd mejuffrouw C. Rijskamp. Mejuffrouw Rijskamp was sinds enige tijd al als waarnemend hoofd leidster werkzaam op „Hummeloord". Over een opvolgster van mejuffrouw Rijskamp werd nog niet gesproken. In de Stichting Open Bejaardenwerk werd met algemene stemmen gekozen de heer C. W. Paauw. Gouden trouw in Leimuiden Morgen vieren de heer P. W. Lemmers (75) en mevrouw A. Lemmers-van der Linden (75) hun 50- jarig huwelijksfeest. De heer Lemmers werd in Lisse gebo ren en zijn vrouw in Hillegom. Sinds hun :huwelijk wonen ze al In Leimuiden. De heer Lemmers heeft als bloembollenkwe ker een werkzaam leven achter zich: hij begon te werken op zijn 11e jaar en stop te pas bij 71. Na de oorlog zijn de heer en mevrouw Lem mers de eerste agenten geweest voor de Leidse Cou rant. Hun werkge bied was Leimuiden en omliggende ge meenten. De heer Lemmers heeft wer ken als hobby en zijn vrouw borduurt graag. Ondanks de drukke werkzaamhe den heeft het echt paar kans gezien i4 kinderen groot te brengen. Het is tra ditie geworden in deze familie, om éénmaal per jaar bij elkaar te komen om te praten. Zo zal het feest ook nu gevierd worden In de huise lijke kring. KATWIJK Voor de kust van Katwijk op ongeveer 4 1/2 kilometer uit de kant is een groot booreiland van de Nederlandse Aardolie Maat schappij geplaatst, die de ko mende maanden proefborin gen zal verrichten naar kool waterstoffen. Het vrijdagnacht opgebouwde eiland, rustend op zes poten, is verplaatsbaar, maar heeft van het ministerie van Economi sche zaken voor de eerste ja ren een vergunning gekregen om vlak voor de kust verken ningsboringen te verrichten. ALPHEN De procureur-generaal bij het Haagse gerechts hof eiste een aanzienlijk zwaarder straf tegen een 28-jarige sloper uit Alphen aan de Rijn dan in eerste instantie door de rechtbank was opgelegd. Dat betrof diverse verkeersza ken waarvoor verdachte is veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, een totaal van 250 gulden boete, verbeurd verklaring van auto en voorwaardelijk achttien maanden intrekking van het rijbewijs. De eis in hoger beroep, bevat te ook de boeten en gevangenisstraf, maar bovendien on voorwaardelijk achttien maanden intrekking rijbewijs. Bij het keren op de provinciale weg in Alphen aan de Rijn ver oorzaakte de verdachte met de door hem bestuurde auto een he vige botsing, waardoor twee inzittenden van een andere auto werden gewond. Niet alleen dat op dat weggedeelte het keren is verboden, maar verdachte had ook onvoldoende opgelet waar door een naderende auto niet tijdig meer tot stilstand kon wor den gebracht. Het voertuig draaide door de botsing driemaal om zijn as en werd geheel vernield. Het bleek dat de verdachte sterk onder invloed van drank verkeerde. Bovendien was hij niet in het bezit van een rijbewijs waarvoor hij al talrijke keren een procesverbaal opliep. De proc. generaal was dan ook van oordeel dat de rechtbank een te lichte straf heeft opgelegd door het rijbewijs niet in te trekken. De verdediger betoogde dat verdachte het rijbewijs voor zijn werk nodig neeft en bepleitte te volstaan met een geldboete. Ar rest op 13 juni. „Schaap" centraal in Alphen Het schaap, 6000 jaar geleden het eerste huisdier van de mens, staat in de week van 11 t/m 18 juni centraal bij diver se activiteiten. Op woensdag middag 11 juni zal op de kinder boerderij in het Alphense Bos- park een scha penscheerders- feest worden ge houden. Vanaf 's middags één uur tot vijf uur zal men getuige kun nen zijn van dit jaarlijks terugke rende gebeuren. Niet alleen het scheren zelf maar ook de aldus verkregen wol wordt ter plaatse ver werkt. Het kaarden, spinnen en weven zal worden gede monstreerd. Ook bezoekers kunnen een poging doen om van de ruwe schapenwol bruikbare bollen te maken. Tenslotte zijn er stands waar men kan horen hoe het kleu ren van de wol geschiedt en tevens alles kan leren over het schaap en de voorko mende rassen. Als men hierna nog niet ge noeg over het schaap te we ten is gekomen kan men van af 12 t/m 18 juni naar de jeugdafdeling van de Open bare Bibliotheek aan de Pie- ter Doelmanstraat waar het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie een tentoon stelling over het Schaap heeft ingericht. Hier kan men vernemen in woord en beeld dat het schaap al zo'n zes duizend jaar voldoet aan de belangrijkste behoeften van de mens van vroeger. De vacht werd (en wordt) ge bruikt voor wol, de huid voor leer, het vlees als voedsel, de melk, tevens gebruikt voor boter en kaas, de maag als waterzak, de darmen als ga ren en de mest voor de ak ker. De openingstijden van de bibliotheek zijn: maandag, dinsdag en donderdag van 15.0017.00 uur, woensdag van 13.00—17.00 uur. Vrij dag van 13.00—17.00 uur en van 19.00—21.00 uur. Zater dag van 09.30—12.30 uur. Priesterfeest pastor v.d. Waart AARLANDERVEEN Pa» tor N. A. M. v.d. Waart, waar nemend pastor van de H.H. Petrus en Paulus in Aarlan- derveen, herdenkt morgen het feit, dat hij 25 jaar geledei door mgr. J. P. Huibers. bi: schop van Haarlem, in de Si Bavo tot priester werd g* wijd. Na zijn wijding stond pastoi v.d. Waart in Waddinxveen, vervolgens vertrok hij r Hillegom, Scheveningen. via Berkel en Rodenrijs Delft in Langeraar te komen. De feestelijkheden rond hel zilveren priesterfeest beginnen| zondag 8 juni met een eucha ristieviering in de parochie-! kerk te Langeraar waa een receptie is in de LHNO[ school, die om half twaalf be gint. Zaterdag 14 juni wordt et de „noodkerk" te Aardam, 19.00 uur een H. Mis opgedra gen, waarna er om 20.00 u het Dorpshuis „noodkerk receptie wordt gehouden. Zondag 15 juni wordt er Parochiekerk van de H.H. Pe-| trus en Paulus, een H. Mis gedragen, die om 10.30 uur gint, waarna er om 12.00 in het Dorpshuis te Aarlander veèn wordt gerecipieerd Tijdens deze receptie wordi aan de jubilaris het cadeau var de beide paochies overhan digd. KORTWEG AARLANDERVEEN Door notaris J. G. Bergsm; de trekking verricht van loterij, die ten behoeve var tafeltennisvereniging Spinmill werd gehouden. De prijzen zijn op de volgende nummers gevallen: Hoofdprijs, een 3-daagse reis naar Parijs op lotnr. 60. Ie prijs, een rond vlucht op lotnr.: 2441; 2e prijs op lotnr 2307; 3e prijs op lotnr.: 1342; de 4e prijs viel op lotnr.: 2296. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Tennisvereniging 'Artesia' uit Koudekerk pro moveert dit jaar met twee teams. Artesia I gaat naar de derde klasse zondag mixed en Artesia II naar de vierde klas se zondag mixed. Het seizoen verliep voor de jeugdteanj eveneens succesvol. De twee mixed jeugdteams promoveer den naar de eerste klasse res pectievelijk de tweede klasse zaterdag. LEIMUIDEN 'Kicken '69" houdt «zaterdag 14 juni er aantal wandeltochten in muiden over de afstanden 5, 10 en 25 kilometer. Zowel de start als de inschrijving vindt plaats bij de kantine van ker en wel van 's ochtens tien uur tot s' middags vier De kosten voor dit wandeleve nement bedragen voor de kin deren twee gulden vijftig eri voor volwassenen drie gulden vijftig. ALPHEN AAN DEN RIJ De jaarlijkse clubdag i Alphense Hondenclub zondag gehouden op het te: rein aan de Hoorn. Vele hon] den en bazen zullen dan staal] tjes van hun kunnen vertonei Er wordt op deze clubdag demonstratie gegeven door di Alphense Politiehonden Dres suur Club. De toegang tot he terrein is gratis. ALPHEN AAN DEN RIJN De wijkgemeente "Oud hoornsekerk" organiseert terdag 7 juni een braderie /rommelmarkt rondom Oudhoornsekerk aan de Oud hoornseweg 90 in Alphen. D< opbrengst van dit evenei komen geheel ten goede het steunfonds voor de restau ratie van de kerk. Op de bra derie zijn vele attracties. Inspraak bijeenkomst plar^i "Zonneveld Hazerswoude Het plan Zon neveld komt morgen tijdei een inspraakbijeenkomst het gemeentehuis van Hazers woude (aanvang 20.00 uur) ter sprake. „Woningzoekendei en degenen die er binnen kor^ tere dan wel langere tijd len gaan wonen, hebben ba: bij deze vergadering", aldus IV rs 1LEIE a lingf b,voldc Op de bijeenkomst komen woningtypen, die men i plan is in Zonneveld te boi wen, ter sprake. De vergad' ring wordt behalve door he gemeentebestuur belegd doo de woningbouwverenigin "H „Volksbelang" die er de mee: te huizen zal bouwen. Tijden de eerste van de drie te hou^J den hoorzittingen (op 4 juni de tweede) zijn enkele wense naar voren gebracht die ni het plan zijn verwerkt. Het treft de situering van de luidswal, een verbinding t sen de groenvoorzieningen Zonneveld en Rhynenburcï J oost en het verplaatsen een bebouwingsstrook. lepte leldii o aVan2 l0fDe i ten t 'Wek. He of loeld 'olgor jfuurt loet i Hoor 2

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4