-I Jan Zwartkruis heeft veel vertrouwen in spelers PSV Theo van Tol neemt revanche Björn Borg in kwartfinales NEDERLANDS ELFTAL WINT EERSTE OEFENWEDSTRIJD IN OOSTENRIJK ft Belgische 'selectie ECevin |£.eegan geblesseerd Rode kaart Johan Cruijff Juffermans blijft leiden Zorgvuldige begeleiding Van de Velde werpt vruchten af Baanselectie teruggebracht PORT LEIDSE COURANT DINSDAG 3 JUNI 1980 PAGINA 13 GRAZ Bonds coach Jan Zwart kruis heeft het eer ste van de drie oe fenduels in de aan- loop naar Italië be- hut om driftig te ex perimenteren. In i5 Oostenrijk werd Grazer AK. aange- raid met enkele jastspelers, met 5-1 verslagen. Het Ne- fk ierlands elftal zocht 'echter nog duidelijk paar het juiste rit- pse. Veel waarde n dient dan ook niet toegedicht te worden judjkan deze weinig in- ue teressante wedstrijd, hoewel best interes- li"' sant is te weten dat an- hetzelfde Grazer AK j^ nog geen week gele erden met slechts 2-1 's kan regerend Euro kit pees kampioen Tsje- ;ho-Slowakije ver- (oor. bpmerkelijk bij de eerste se- [ieuze test op weg naar het Europees kampioenschap in Italië was de inbreng van de Internationals van PSV. pwartkruis posteerde maar iefst vier spelers (Willy en ené van de Kerkhof, Poort- liet en Koster) van de Eind- ovense ploeg in de basisfor- latie. De bondscoach heeft jrie6en heilig vertrouwen in deze ,j_ groep. Zijn positieve ervarin- at^egen bij het wereldkampioen- ?ste schap in Argentinië, toen de qCCj PSV'ers Oranje naar het zilver aaj. sleepten, vormen daarvoor de 1jet basis. Dat vertrouwen werd vorige week tijdens het drie daagse trainingskamp in Zeist pog eens versterkt. De 2. 2 'SV'ers liepen zich het vuur Udi lit de sloffen. Volop reden 403. foor Zwartkruis vooralsnog 1134 ^°°r een concePt te kiezen daarin de inbreng van de ilifi. feindhovenaren groot is. 630, lan Zwartkruis gokt daarbij I) en ip het verlangen van de vroegtijdig stadium een halt toe te roepen. Vooral Haan vond op het knusse veldje vol doende ruimte om zijn voet balmogelijkheden uitgebreid te etaleren. .,m*. mmmew* #i Wisselwerking VQs. «w or mmm-" mvmmn mt r V 'UMki René van de Kerkhof passeert de in een merkwaardige korte/lange broek gestoken doelman van Grazer AK en scoort het derde Nederlandse doelpunt. PSV'ers om het verloren sei zoen straks in Italië goed te maken. Slecht lijkt die keuze niet, want in Zeist al bleek dat zowel de gebroeders Van de Kerkhof als Poortvliet en Kos ter tot op de tanden gewapend zijn. Met name wenst hij er desnoods voor in het behang te vliegen, zo vlast hij op het neerzetten van een prestatie. Afdwingen Poortvliet zelf: „Na Argentinië ben ik uit beeld geraakt. Ik heb me kapot geknokt om op tijd klaar te zijn voor Italië. Vechten zal ik ook tijdens de komende oefenpartijtjes. Ik wil spelen in Italië. Dat heb ik Zwartkruis ook te kennen ge geven. Natuurlijk kon hij me geen vaste plaats garanderen, maar daarop heb ik geant woord dat ik alles in het werk zal stellen om een plek in de basis af te dwingen". Van PSV vielen gisteren in Graz alleen Stevens en Brandts uit de boot. Laatstge noemde moest met Nanninga, Van Breukelen en Zondervan (Zwartkruis, doelend op die eerste drie: „De reuzen mogen dit keer toekijken") de strijd vanaf de tribunes volgen. Ste vens evenwel mocht later, e- venals Zondervan, tijdens het duel op komen draven. Geluk kig was Stevens niet met die situatie, want hij maakte er geen geheim van er weinig trek in te hebben door de aan vankelijke voorkeur van Zwartkruis om Van de Korput naast Krol in het centrum van de Nederlandse verdediging te posteren. Oranje oefende tegen Grazer AK met het bekende spelcon- cept: twee vleugelspitsen (Kos ter en Van de Kerkhof) en één centrumspits (Kees Kist). Ook in Italië wil Zwartkruis die speelwijze hanteren. Met, in dien dat tenminste nodig is, een naar het middenveld te rugvallende Kees Kist om die linie extra kracht te geven. Tegen het zwakke Grazer AK was die op voorzichtigheid rustende variant uiteraard niet nodig. Het middenveld had weinig moeite om de Oosten rijkers reeds in een heel De schaarse malen dat Grazer AK wel in de richting van Piet Schrijvers trok, maakte de Nederlandse defensie ech ter een weinig solide indruk. De wisselwerking tussen Krol en Van de Korput functio neerde niet best en ook Wijn stekers speelde allerminst vlekkeloos. De tegentreffer van Bert Nijdam (bekend van AZ '67 en FC Den Bosch) illu streerde dat maar al te duide lijk. Daartegenover stonden voor de rust drie doelpunten van Kist en één van René van de Kerkhof. Jan Zwartkruis benutte het duel uiteraard om flink te ex perimenteren. Vandaar dat na de rust Vreijsen, Rep en Ste vens op mochten draven voor de gebroeders Van de Kerkhof en de aan zijn lies geblesseerde Adrie Koster. Ook Thijssen mocht later ten koste van Haan nog zijn opwachting ma ken. Zoals trouwens in de slot minuten Zondervan mocht in vallen voor de aan zijn knie geraakte Kist. Ook na al die wissels bleef het vrijblijvend voetbal in Graz. Met voor Jan Zwartkruis serieuze aspecten. Erg veel wijzer werd hij niet. Van de score (na de rust scoor de Vreijsen 5-1), noch van het vertoonde spel. Desondanks begint de basis formatie van het Nederlands elftal gestalte te krijgen. Op enkele twijfelgevallen (Rep of Koster en Stevens, Brandts of Van de Korput naast Krol in het centrum van de verdedi ging) na valt niet moeilijk af te leiden wat Zwartkruis van plan is. De bondscoach van Oranje heeft nog een volle week om zichzelf de laatste twijfels weg te nemen. Opstelling Nederland: Schrijvers; Wijnstekers, Van der Korput, Krol, Hovenkamp, W. van de Kerkhof (Stevens), Haan (Thijssen), Poort vliet, Koster (Vreyssen). Kist (Zon dervan). R. van de Kerkhof (Rep). Scoreverloop: 8. Kist 0-1 na aangeven Hovenkamp, 16. Kist 0-2 na aange ven Haan. 23. René van de Kerkhof 0-3 na aangeven Kist, 33. Kist 0-4, 45. Nijdam na fout Wijnstekers 1-4, 61. Vreijsen na aangeven Kist 1-5. ROB HARTOG BRUSSEL Bondscoach ïuy Thijs heeft gisteren de Belgische selectie bekendge maakt voor het toernooi om Europese kampioen schap, dat op 11 juni in Ita- ië begint. "De selectie bestaat uit: doel- erdedigers: Theo Custers (29, 'C Antwerp), Jean-Marie 'faff (26, Beveren), Michel 'reud'Homme (21, Standard iUik). Verdedigers: Eric Gerets (26, tandard Luik), Luc Mille- ampS (28, Waregem), Walter Üeeuws (28, FC Brugge), Mi- hel Renquin (24, Standard .uik), Maurice Martens (33, WD Molenbeek), Gerard 'lessers (21, Standard Luik), [iddenvelders: Julien Cools 13. Beerschot), Wilfried van loer (35, Beringen), René van er Eycken (26, FC Brugge), ené Verheyen (28, Lokeren), [are Millecamps (29, Ware- em), Raymond Mommens (22, okeren). anvallers: Francois van der 1st (25, New York Cosmos), rwin van den Bergh (21. lierse), Jan Ceulemans (23, [C Brugge), Guy Dardenne 15, Lokeren), Willy Wellens |6, Standard Luik). liONDEN Het ziet er naar |iit dat Engeland tijdens de I tornende eindronden van liet toernooi om het Euro- liees voetbalkampioenschap gteor landenteams naast Tre iter Francis een tweede aan- I aller moet missen. Kevin gteegan is namelijk met een Uieblessure in Engeland te- üggekeerd, nadat hij met lamburger SV de Europa up-finale tegen Notting- »m Forest verloor en in de |[undesliga het Westduitse npioenschap verspeelde. teegan kreeg zaterdag een tik tgen zijn toch al enigszins ge- lesseerde knie. Aanvankelijk tek het mee te vallen, maar trug in Engeland ontstond er het Èr* zwelling die de begeleiders ian het Engelse elftal ernstige fcrgen baart (Van onze correspondent Dick Toet) WASHINGTON Drie rode kaarten waaronder één voor Johan Cruijff, een grensrechter geveld door een uit het publiek geworpen steen en de zevende nederlaag van dit seizoen tegen New York Cosmos. Het dal lijkt voor Was hington Diplomats nog steeds niet be reikt. Aan de positieve zijde van de ba lans stond alleen een record aantal be zoekers van ruim 54.000 en een uitste kend gespeelde eerste helft Tegen het met sterren beladen Cosmos, dat zich zelfs kon veroorloven Wim Rijs- bergen op de reservebank te houden, le ken de „Dips" voor eigen publiek regel recht op weg het zwaar gedeukte prestige in een klap te herstellen. De bij vlaeen briljant spelende Cruijff scoorde zelfs zijn eerste treffer, maar deze werd afgekeurd omdat medespeler Greene hinderlijk bui tenspel zou hebben gestaan. Via een be nutte strafschop sloten de „Dips" de eerste helft echter toch af met een voorsprong van 1-0. Vlak voor de rust verrekte Cruijff een spier. Hij keerde na de hervatting dan ook niet terug. Zonder Cruijff ging het snel bergafwaarts met de ploeg uit Washing ton. Cosmos kwam snel op gelijke hoogte, maar toch leken de „Dips" te zullen win nen, toen Greene vlak voor tijd scoorde. Het doelpunt werd echter opnieuw afge keurd, omdat een andere speler een over treding zou hebben begaan. De afgekeur de treffer ontketende een complete chaos. Spelers van Washington Diplomats be laagden de grensrechter. Horvath en Cruyff, beiden op dat moment op de re servebank, kregen een rode kaart, een derde speler werd kort daarop ook wegge zonden, boze fans stormden het veld op en de grensrechter ging languit, nadat hij door een steen was getroffen. In de verlenging werd niet meer gescoord, waarna de Cosmos de zogenaamde „shoot out" wonnen. Washington Diplomats heeft nu zeven van de eerste tien wed strijden verloren. Er zijn nog maar zes clubs van de totaal vierentwintig, die een geringer puntentotaal hebben. Overige uitslagen Amerikaanse voetbalcompetitie: Philadelphia Fury-New England Tea Men 5-2, Ed monton Drillers-San Diego Soekers 1-0, California Surf-San Jose Earthquakes 3-2, Toronto Tornado- Dallas Hurricane 4-2. PARIJS Overeenkomstig de verwach- nova/Birner (Tsj)-Burgin/Gianmalva (Vst) 6-7, 6-3,.6-2; tingen heeft Björn Borg zich gisteren ge- Romanov/Krulevitz (Roe/Vst)-Urroz/Vizcaino (Chi/S- plaatst voor de kwartfinales van de strijd j o"3* Durr/Barclay (Fra)-Vasquez/Prajoux (Per- om de open Franse tennislitels. De Zweed- 6-4 ^en/Lev"s «Va'NwzHtomanoWKoch se favoriet had geen moeite met Balazs Taroczy uit Hongarije, die in één uur en achttien minuten werd weggespeeld: 6-2, 6- 2, 6-0. Twee verrassingen vielen er in het dames- toernooi op Roland Garros te noteren. De Amerikaanse Billy-Jean King en de Australi sche Wendy Turnbull, beiden hooggeplaatst, werden uitgeschakeld door respectievelijk Dianne Fromholtz uit Australië en de Roe meense Virginia Ruzici. Uitslagen: Herenenkelspel, achtste finales: Solomon (Vst)-Gott- fried (Vst) 6-0. 6-1, 6-3; Barazzutti (Ita)-McNamara (Aus) 6-4, 6-2, 7-6; Borg (ZwepTaroczy (Hon) 6-2, 6-2, 6- 0. Damesenkelspel, kwartfinales: Ruzici (Roe)-Turnbull (Aus) 6-2, 6-0; Fromholtz (Aus)-King (Vst) 6-1, 6-4. Herendubbelspel, eerste ronde: McNamara/McNamee Aus)-Cahill/Simpson (Vst/Nwz) 6-3, 6-2. Tweede ron de: McNamara/McNamee (Aus)-Bedel/Vasselin (Fra) 6- 3. 7-5; Gerulaitis/Stolle (Vst)-Bertram/Mitlon (Zaf) 3-6, 6-3, 8-6; Gottfried/Ramirez (Vst/Mex)-Carter/Lewis (Aus(Nwz) 6-1, 6-4. Achtste finales: Bertolucci/Panatta (Ita)-Edmondson/Warwick (Aus) 6-3, 6-4; Gonzales- /Lutz (Por/Vst)-Fassbender/Moore (Wdl/Zaf) 6-1, 6-4; Amaya/Pfister (VstPFleming/Smid (Vst/Tsj) 6-1, 6-3; Gunthardt/Slozil (Zwi/TsjpBarthes/Jauffrct (Fra) 6-1, 6-1; Gerulaitis/Stolle (VstpGullikson/Gullikson (Vst) 6-2, 6-1. Damesdubbelspel, kwartfinales- Madruga/Villagran (ArgPReynolds/Smith (Vst) 4-6, 6-3, 6-3; Mandlikova- /Tomanova (TsjpEvert/Tumbull (Vst/Aus) 6-2, 3-6, 6- Gemengd dubbelspel, achtste finales: Smith/Martin (VstpCassaigne/Renoult (Fra) 6-0, 6-0; Beillan/Domin- guez (FrapStrachnova/Brabenec (Tsi) 6-2, 6-4; Torna- Björn Borg: langs Balazs Taroczy. LISSE In het toernooi ter gelegenheid van het vijfja rig bestaan van de T.H.B. hal breidde lijstaanvoerder Juffermans de voorsprong uit. Via een 3-9 zege op Bax Zeefdrukkerij en de remise, die T.H.B. Boys Koosjardin verrassend afdwong, leidt de Lisser équipe met totaal 10 punten voor de Leide- naars die acht punten heb ben. Met nog een wedstrijd te gaan kan alleen Koosjar din Juffermans nog van een toernooizege af houden De zeefdrukkers kwamen door de nederlaag op drie pun ten afstand, maar behielden de derde plek. Van Rooyen Kaas en Uljee moesten het namelijk afleggen tegen De Taverne (3- 5) en Landwer (5-8). Hekkes- luiter Taverne kwam door de overwinning weer een beetje bij en bezit nu een totaal van 3 punten. Het THB toernooi wordt donderdagavond beslo ten. Uitslagen: Van Rooyen - De Taverne 3-5, Bax Zeefdrukkerij - Juffermans 3-9, Uljee - Landwer 5-8, THB Boys - Koosjardin 5-5. Juffermans 6 10 Koosjardin 6 8 Bax Van Rooyen Landwer Uljee THB Boys Ta^arne 6 7 Johan van de Velde (rechts) werd gehuldigd als de stralende winnaar van de Daup- hlné Libéré. Links de Fransman Raymond Martin, winnaar van de laatste etappe van Grenoble naar Aix-les-Bains. AIX-LES-BAINS Johan van de Velde is de eerste Nederlandse winnaar van de Dauphiné Libéré geworden. De Brabantse coureur, afkomstig uit Rijsbergen, is dit jaar pas laat in vorm gekomen. Zondag won hij zijn eerste grote wedstrijd, de zo genaamde Koninginnerit in deze klassie ker. Hij greep daarmee de leiderstrui en bewees daarmee in zijn derde profseizoen dat ploegleider Peter Post hem niet voor niets „éen van de grootste talenten van zijn ploeg" had genoemd. Maar Post ging met zijn getalenteerde renner uiterst voor zichtig om en zorgde er voor dat hij niet te veel van hem vergde. Deze zorgvuldige be geleiding lijkt nu zijn vruchten te gaan af werpen. Want in de voorlaatste rit van de 32ste editie van de Dauphiné Libéré de monstreerde Van de Velde zijn onmisken bare klasse. In de slotrit ging het er voor Van de Velde om de veroverde leiderstrui veilig te stellen. In deze 208 kilometer lange rit was een venij nige helling te nemen van 1488 meter hoog die erg gemakkelijk door de Fransman Mar tin werd afgelegd. Hij ontsnapte in de afda ling en bouwde, ondanks de heftige poging van de ploeg van Post hem terug te halen, een voorsprong op van een halve minuut. Zijn landgenoot Seznec eindigde als tweede en Van de Velde sprintte als zevende over de finish met minder dan een minuut achter stand op Martin, die in het algemeen klasse ment de tweede plaats innam. Uitslag laatste etappe: 1. Martin (Fra) 207 km in 5 uur, 30 min. 22 sec 2. Seznec (Fra) op 34 sec 3. Fernandez (Spa) z.t4. Agostmho (Por) z.t.; 5. Criquielion (Bel) z.t.; 6. Thevenet (Fra) op 37 sec 7. Van de Velde (Ned) op 39 sec 8. Kuiper (Ned) op 41 sec.; 9. Willems (Bel) z.t.; 10. Wellens (Bel) z.t. Klasseringen andere Nederlanders: 16. Pronk op 2.18; 20. Zoetemelk op 2.39; 26. De Rooy op 4.19. Eindklassement: 1. Van de Velde (Ned) 37 47,45; 2. Martin (Fra) op 2.10; 3. Agostinho (Por) op 3.19; 4. Kui per (Ned) op 3.47; 5. Lejaretta (Spa) op 3.59; 6. Nilsson (Zwe) op 4 26; 7. Wellens (Bel) op 4.59; 8. Thevenet (Fra) op 5.02; 9. Zoetemelk (Ned) op 5.08; 10. Criquie lion (Bel) op 5.52; 18. Pronk (Ned) op 14.00; 44. De Rooy (Ned) op 38.19 Saronni De Italiaan Giuseppe Saronni heeft gisteren na een massasprint de zeventiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De rit ging over 237 kilometer van Gatteo a Mare naar Sirmione. Het betekende in deze Giro zijn vijfde ritzege. Het was zijn zestiende sei zoenoverwinning. Saronni's landgenoot Wladimiro Panizza be hield de roze leiderstrui. Uitslag zeventiende etappe: 1. Saronni (lla) 237 km in 6.38,54; 2. Berlin (Fra) z.t.; 3. Gavazzi (Ita); 4. Piazzi (Ita); 5. Morandi (Ita); 6 Tinchella (Ita); 7. Moser (Ita); 8. Bernaudeau (Fra); 9. Hindelang (Wdl); 10. Martinelli (Ita); 11. Noris (Ita); 12. Foresti (Ita); 13. Paleari (Ita); 14. Ceruti (Ita); 15. Tosoni (Ita) allen dezelfde tijd als Saronni Algemeen klassement 1. Panizza (Ita) 87 43,17; 2. Hi- nault (Fra) op 1.05; 3. Ruperez (Spa) op 1.49; 4. Baron- ehelli (Ita) op 2.35; 5. Giovanni Battglin (Ita) op 2.40, 6. Moser (Ita) op 3.30; 7. Prim (Zwe) op 4.14: 8. Visentini (Ita) op 4.20; 9. Saronni (Ita) op 5 01; 10. Schmutz (Zwi) op 5.23, 11. Beccia (Ita) op 5.29; 12. Contini (Ita) op 6.04; 13. Santoni (Ita) op 6.32; 14. Fuchs (Zwi) op 7.04; 15. Pozzi (Ita) op 9.27 SCHIJNDEL Theo van Tol kreeg dan toch nog zijn zin. De Westlander, die in de etappe naar Grave naast de dagwinst had gegrepen doordat zijn streekgenoot René Koppert in de beslissende meters net iets meer pure snelheid in de benen had, liet zich gisteren niet opnieuw verrassen in de massale eindsprint van het eerste deel van de zevende étappe in Olympia's Ronde. Van Tol zorgde er daarmee voor dat zijn vrij kleine sponsor zijn doel, een etappeze ge boeken, bereikte. Dat de ruim 150 kilometer lange etappe vanaf Hulsberg in een massasprint eindigde, was geen verrassing. De renners hadden de in spanningen van de afgelopen dagen in het Zuidlimburgse heuvelland nog in de benen en wensten zich bovendien te sparen voor de tijdrit, later op de middag. Overigens is er een duidelijke parallel tussen de winnaar van gisteren en de man die hem in Grave klopte, René Koppert. Beiden zijn bedreven in het rijden op de baan en beiden hebben Olympische aspiraties. Het verschil tussen de twee Westlandse coureurs is dat Van Tol zich ook nog wil voorbereiden op het wereldkampioenschap in hetniet-Olym- pische stayeren in Grenoble. Van Tol wil na Moskou intensief gaan oefenen met de Rot terdamse gangmaker Joop Zijlaard. „Theo is een ongelooflijke klasse-coureur. Hij traint niet zoveel en rijdt in de regel geen wedstrijden van meer dan honderd kilome-, ter. Toch is hij in deze ronde al eerste en tweede geworden. En dan te bedenken dat Theo pas een week wordt gesponsord. Martin Wierstra ziet in hem zonder meer een wereldkampioen stayeren. Hij heeft er inder daad de klasse voor. Ga maar na: Martin Ve- nix werd wereldkampioen stayeren terwijl hij in Olympia's Ronde nog nooit bij de eerste dertig heeft gereden. Voor Theo moet het dan toch mogelijk zijn om óók wereldkampioen te worden", aldus Zijlaard. „Zo, nu hebben we in elk geval toch nog iets". Ploegleider Jan Gisbers zei het zo zacht mogelijk, nadat was komen vast te staan dat zijn pupil Johnny Broers in Schijndel, de woonplaats van zijn sponsor Jan van Erp, de tijdrit over ruim 21 kilometer op zijn naam had gebracht. Het was begrijpelijk dat Jan Gisbers niet al te veel ophef wilde maken van Broers' triomf, want van werkelijk belang voor de top van het classement in Olympia's ronde was de prestatie van de coureur uit Maartensdijk niet. Daarvoor waren de topposities in het klassement de afgelopen dagen al te zeer af gebakend en had de equipe van Jan Gisbers al te veel terrein moeten prijsgeven. Zelfs was de prestatie van Broers, een erkend tijdrijder, niet voldoende om op te schuiven naar de vierde plaats, die vakant was gewor den door het uitvallen van de Rus Kachirin. Johnny Broers moet Hans Vonk uit Arnhem nog voor zich dulden en heeft op Jacques van Meer, tot gisteren de beste Nederlander in het klassement, welgeteld één seconde voor sprong. HARRY BRINK Uitslag eerste deel zevende etappe: 1. Van Tol (Bik) 151 km in 3 uur, 33 min en 13 sec (met bonificatie 3.32.28); 2. Wijnands (Ams) z.t. (3 33.03); 3. Groenewegen (Oly) z.t. (3.33 08); 4. Maas (Gaz); 5. Snij ders (Eyc); 6. Kalis (Tsj); 7. Van der Weide (Oly); 8 Ma- nakov (Sov 2). 9. Bosch (Dri); 10. Harings (Bro) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Uitslag individuele tijdrit: 1 Broers (Erp) 28.45 (met bo nificatie 28.30); 2. Logvin (Sov 1) 28.49 (28.39); 3. Vonk (Uit) 28.58 (28.53); 4. Hunt (Tra) 28.59; 5. Dedenov (Sov Ij 29.05, 6. De Vos (Bro) 29.09; 7. Pikkoes (Sov 1) 29.19; 8 Manakov (Sov 2) 29.25; 9. Minetti (Ita) 29.32; 10. Veldschoten (Eyc) 29.33. Algemeen klassement: 1. Logvin (Sov 1) 26.06.29; 2. De denov (Sov 1) op 1.42; 3. Pikkoes (Sov 1) op 1.59; 4. Vonk (Uit) op 3.06; 5. Broers (Erp) op 3.27; 6. Van Meer (Gaz) 3.28; 7. Wijnands (Ams) op 4.47; 8. Van der Poel (Erp) op 5.07; 9. Van Vlimmeren (Eyc) op 5.29; 10. Schür (Uit) op 5.44. Theo van Tol wint na eenrnassale eindsprint in Schijndel het eerste deel van de ze vende etappe. (Van onze verslaggever SCHIJNDEL Als het aan bondscoach Frans Mahn ligt, bestaat de Nederlandse afvaardiging naar de Olympische haan wedstrijden uit slechts zes renners. De voordracht die bij het Nederlands Olym pisch Comité is gedaan, bevat de namen van René Koppert, Theo van Tol, Peter Pieters, Hans Vonk, Dik van Egmond en Gerrit Sol- leveld. Het is de bedoeling dat Nederland al leen zal deelnemen aan de de individuele en ploegachtervolging. Voor sprinter Lauveldt staat de deur nog op een kier. Voor de kilo meter tijdrit zal in elk geval niet worden in geschreven.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13