Parlement liet zich het bos insturen Onveranderd dividend bij Brill ^ONOMIE Beurs uan Amsterdam Forse uraniumader in Frankrijk ontdekt je: HET EINDE VAN FIBROTEX OF DE OVERWINNING VAN EEN MINISTER LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 MEI 1980 PAGINA 15 Werkloosheid kan iet 53.000 omlaag JSTERDAM Als werklozen binnen eigen provincie willen verhuizen, of ^ger naar een baan in hun vak willen U pilien, kan hun aantal met 53.000 vermin- >ren. Dat Is de conclusie van het rapport Werkloosheid en (im)mobiliteit", dat is mcfa)gesteld door M. Kolk, J. Odink en J. iboorl van de universiteit van Amster- :o/YW Hun conclusie veronderstelt wel, dat annenbanen door vrouwen kunnen wor- en beta ervuld en omgekeerd. de nofgenover de 28.000 geregistreerde werklo- epelsjn in Nederland staan ruim 70.000 vacatures, rr. ch*n alle werkloze bouwvakkers kan veertig 2,5 d/pcent een baan vinden in het opgegeven /refjjroep en binnen het rayor. van inschrijving. varieert dat sterk per provincie. In e£s/o,pord-Brabant en Limburg blijft werkloos- [id in de bouw bestaan ook als werklozen liten hun rayon en hun beroep in een baan Onder die omstandigheden ontstaat ii\ •selie,i andere provincie (vooral in de Randstad) n tekort aan bouwvakkers. Dat geldt overi- \elk, ns niet als wordt verondersteld, dat wer- 'ker iozen in de bouw niet buiten hun rayon wil- J, opin werken of niet vaak willen veranderen, 'c, li beide, aldus het rapport. lunne^ VOORZITTER FME: Industrie levert niet méér werkgelegenheid HENGELO (O.) De industrie zal geen di recte bijdrage meer leveren tot vergroting van de werkgelegenheid in Nederland, maar ze zal wel de hoeksteen blijven van onze wel vaart. Daarmee wordt zij een belangrijke bron van de financiering van werkgelegen heid in het algemeen, bij voorbeeld in de kwartaire sector. Aldus de voorzitter van de vereniging voor de metaal- en de elektrotehnische industrie FME, ir. W. ter Hart, gisteren tijdens een bij eenkomst van de maatschappij voor nijver heid en handel in Hengelo (O.). Hij pleitte ervoor dat de Nederlandse indu strie zich toelegt op geavanceerde produktie- technieken. Dat zal geen directe arbeidsplaat sen opleveren bij d industrie zelf, maar net is volgens Ter Hart de enige manier om te blij ven exporteren, wat weer geld oplevert voor werkgelegenheid in andere sectoren. Vast houden aan bestaande produktietechnieken om arbeidsplaatsen te behouden zal van Ne derland een tweederangs industrieland ma ken, meende de FME-voorzitter. Kappers willen erkenning van eigen vakopleidingen AMSTERDAM Werkgevers en werkne mers in het kappersbedrijf willen dat de vakopleidingen die zij verzorgen, zo spoe dig mogelijk door de overheid officieel worden erkend. Dat is nodig om de be drijfstak te beschermen tegen werkloos heid en beunhazerij, aldus een verklaring van de vakraad voor het kappersbedrijf, waarin personeel en werkgevers zijn vere nigd. De door de bedrijfstak zelf beheerde opleidin- fen garanderen de leerlingen een baan na et behalen van het diploma. Die garantie kunnen de partikuliere opleidingen niet ge ven, aldus de vakraad. Dat geldt overigens ook voor de cursussen die de overheid orga niseert in het kader van het kort middelbaar beroepsonderwijs. Deze opleidingen „uiterlij ke verzorging" voldoen niet aan de eisen, die het hedendaagse kappersbedrijf stelt, meent de raad. Sinds 1978 stijgt het aantal kapsalons weer en is er sprake van een toenemende belangstel ling onder jongeren voor het vak. PARIJS Nabij Saint Emilion in het wijngebied van Bordeaux is een belangrij ke uraniumader van naar schatting twin tig duizend ton ontdekt. De exploitatie van het erts, die eerst over acht tot tien ja ren ter hand genomen zal worden, is van aanzienlijk belang voor Frankrijk dat zijn kernenergie sterker dan enig ander land ter wereld uitbreidt Het land be schikt al over een aantal uranium- mijnen en is momenteel de vierde uraniumprodu cent ter wereld. De ader is ontdekt nabij Coutras, maar op aanzienlijke afstand van de beroemde wijn gaarden van Saint Emilion die door de ex ploitatie niet het minst in gevaar zullen ko men. Aanvankelijk zullen een aantal schach ten gebouwd worden om de juiste ligging van de ertsader vast te stellen. Het uraniumgehal- te daarvan is relatief gering en het erts zal in een speciale fabriek tot verrijkt uranium ver werkt moeten worden. De twintigduizend ton uranium van Coutras vormen het equivalent van 200 miljoen ton aardolie wat de energie- produktie betreft. 'Vin trek levendige P'gndt kketyrkt i ovej f '«STERDAM Op de sautterdamse effectenbeurs 71?aA[ het er vrijdag levendig eaen\toe en ondanks de grote hking in Wall Street de zich redelijk i mbal handhaven, mede ind door een hogere dol- j De mammoetorder voor &esV mondde uit in een gro- /le/Vraag naar het aandeel, en 'de koers behoorlijk op- 'de. Er kwam een 8 ho- e slL t advieskoers van 46 op ooojjjord. In de tweede perio- perio- locht een gedane note- worden opgemaakt. de internationals trok schoot in twee dagen tijd f 70, waar leveringspro- >en op de optiebeurs debet pijn, aldus de beurs. Ver- Werd er op de beurs wei van gemerkt. Kon. Olie >or 2 op ƒ159,10 en Uni- k r een gulden op ƒ108,10. B Ips zakte 40 cent op W ?0, evenals Hoogovens op )0. Akzo daalde twee dub- es op 23,70. de banken veranderde al- i AMRO bank. Het fonds g 80 cent op 63. Bij de hy- V ïeekbanken moest WUH ■£|0 terug op 256,50. InB de verzekeraars verloor Eflflonale Nederlanden exdivi- per saldo 80 cent op 107 tmev 30 cent op 90. bouwers waren verdeeld. jer-Stevin steeg bijna een sn op ƒ52,80, terwijl Bos 5 een gulden zakte op >0. Ogem bleef hangen op 10. Verder moest Nedlloyd prijsgeven op 90. oligatiemarkt was onver- rd tot iets lager. Ie lokale markt, die over- ind hoger was, waren en Nutricia bij het pu- in trek. Voor beide it in de tweede periode gedane koers opgemaakt len. Voor Vmf werd rond jeadviseerd, 2,80 hoger •oor Nutricia 28, 2,30 de Europese optiebeurs Ide handel levendig met üpmzet van 1216 contracten let middaguur. Onder in- Ji van de koersbeweging I de onderliggende aande- konden de meeste puts in, 'de stijgen. Alleen in KLM Jen de calls hoger noteren. Irootste drukte heerste er jon. Olie waar 902 opties ^igenaar verwisselden. De transacties kwamen Bzakelijk tot stand in en KLM. WINDT EN °eparom boete 1500 f 90; minder I 91: ïrgie- bruik 0-35/ PLEGEN - Het doet op 31 zachtst gezegd vreemd idijvi kt door de overheid ge- isse oleerde gasleveranciers -580 steeds boetebepalingen ^l^eren als er minder C( t verbruikt dan over gekomen, terwijl de cen- overheid besparingsin- |0; i iringen stimuleert. Dit 6 directie van de steen- Franek Terwindt en Arntz ami iar jaarverslag. 25: de geringe belangstelling andere energiedragers it de directe veelzeggend, and verkreeg Terwindt en z in Duitsland voor het 20 istook proefproject wel Ajdie en in Nederland niet. fQ& van de argumenten was '5; A geen energie bespaard 451 maar alleen een andere jiedrager wordt benut, is de laatste tijd een £Q. Bring te bespeuren waarin totaal energiebeleid meer 't krijt, aldus de directie. (Door Ed Figee) DEN HAAG Na het debat donderdagmiddag in de Twee de Kamer over de dreigende ondergang van het Enschedese textielbedrijf Fibrotex-Eurocover BV rest alleen nog een le vensgrote kater. Minister Van Aardenne van Economische Zaken heeft de geldkraan voor het bedrijf dichtgedraaid en niemand in het parlement heeft hem dat kunnen beletten. Noch Rienks (PvdA), die om het debat had gevraagd maar een motie van zijn hand verworpen zag. Noch Buikema (CDA), wiens door de minister ontrade motie werd aange nomen, maar wat Fibrotex betreft niet zal worden uitge voerd. Noch Van Erp (VVD) die het allemaal had zien aan komen en het daarom niet juist vond toch een motie in te dienen, omdat „dat alleen maar valse verwachtingen zou scheppen". Het werd voor Twente in het algemeen en Fibro tex in het bijzonder een weinig verheffende vertoning. Waar ging het om? Rienks had de minister geïnterpelleerd over „de zorgwekkende toe stand in de Nederlandse tex tiel- en confectieindustrie". Het debat spitste zich echter al gauw toe op de vrijwel zeker van het toneel verdwijnende Fibrotex. Rienks diende dan ook een motie in waarin hij de regering vroeg de werkgele genheid in de katoen-, rayon- en linnenindustrie te handha ven om zodoende de liquidatie van de werkgelegenheid bij Fibrotex te voorkomen. Buike ma wilde niet achterblijven en kwam met een wat ruimer ge formuleerde motie die de rege ring uitnodigde te bekijken wat er voor de deken- en gor- dijnstoffenproduktie in Neder land behouden kan blijven, en als-het even kan, die onderde len van Fibrotex te behouden. De motie van Rienks werd door de minister ontraden, wat zoveel wil zeggen als „liever niet". De motie van Buikema kreeg hetzelfde etiket, maar de minister liet doorscheme ren de gedachtengang in de motie niet op voorhand te wil len afwijzen. Liberaal Het „moment suprème" kwam toen de motie van Rienks werd verworpen, die van Bui kema werd aangenomen (met de VVD tegen) en Van Aar denne even later moest laten weten of hij de motie zou uit voeren of niet. Een klip en klaar antwoord kwam er niet. Maar uit zijn reactie viel wel op te maken dat er weliswaar voor Fibrotex niets meer te redden valt maar dat er over dit onderdeel van de textielin dustrie in een wijder verband altijd is te praten. Maar ook iets doen, dat is heel iets an ders. Het is genoegzaam be kend dat Van Aardenne zijn liberale instelling nimmer ver hult; het verdriet hem zeer zo nu en dan bedrijven individu eel te moeten steunen, terwijl hij veel meer voelt voor het steunen van een bedrijfstak in haar geheel, als die tenminste levensvatbaar is. Vage taal Van Aardenne antwoordde kort maar vervatte zijn woor den in dermate vage taal, dat zowel Rienks als Buikema er niet in slaagden de minister op zijn nummer te zetten. Terwijl ze in hun groene bankjes dui delijk zichtbaar hun hersens zaten te pijnigen om enig licht te krijgen in de mist die Van Aardenne zo handig en snel had weten op te roepen, stapte de Kamervoorzitter over naar het volgende onderwerp. Rienks werd langzaam maar zeker door vertwijfeling over meesterd. „Twente heeft van dit kabinet niet veel te ver wachten. Dat is in ieder geval wel duidelijk geworden", mor de hij na afloop van het debat, dat voor zijn partij een neder laag betekende. Buikema daar entegen kwam in een optimis tische bui: immers, de minister had laten merken dat er even tueel nog wel te praten viel, als tijdens het faillissement zich toch nog gegadigden voor het bijna terziele gegane be- Minister G. van Aardenne: „Geldkraan dicht" drijf zouden melden. En Van Erp kon tevreden constateren dat zijn politieke tegenstander Rienks, die „overigens evenals het CDA duidelijk voor de pu blieke tribune had zitten pra ten", een verdiende tik over de vingers gekregen had. Kernvraag Dit droevige spektakel over ziende, dringt zich de kern vraag op: waarom deed Van Aardenne zo mistig en waar om zei hij niet ronduit, dat hij de motie van Buikema naast zich neer zal leggen, wat nu in feite gebeurt? Van Aardenne heeft er nooit een geheim van gemaakt mi nister van Economische Zaken te willen blijven. Het was dus zaak behalve zijn eigen partij, ook het CDA achter zich te houden. De motie van Buike ma Fibrotex te behouden, was echter een misser, zoals een ander CDA-Kamerlid in ver trouwen vertelde. „Buikema volgt de lijn van Van Houwe- lingen. Dat wil zeggen, dat hij ook alles wil doen om politie ke winst binnen te halen maar daardoor loopt hij ook de kans, zoals met Va i Houwelingen bij herhaling gebeurd is en nog gebeurt, onderuit gehaal<j te worden", aldus het CDA-Ka merlid. Handreiking Buikema behoort evenals Van Houwelingen tot die CDA-ers die dit kabinet gedogen. Van Houwelingen is op de ARP- kandidatenlijst, zoals zijn par tijgenoot vertelde, niet gezakt omdat hij loyalist is, maar om dat hij zo dikwijls op de knieën moest. Buikema koerst in dezelfde richting. Het lege zoethoudertje van Van Aar denne, dat hem die optimisti sche bui bezorgde, is niet meer dan een handreiking van de minister naar de als CDA-dis- sident bekend staande Buike ma, die de hand van de minis ter gretig aannam. Want Van Aardenne weet maar al te goed hoe de kaarten in het CDA liggen; ook daar wil men voor een groot deel met de vi sie van de minister, alleen be drijfstakken te steunen, mee gaan; de loyalisten en dissi denten in meer of mindere mate uitgezonderd. Het was in het Fibrotex-debat daarom voldoende Buikema over de bol te strelen. Gewin Binnen twee weken is de noti tie van Van Aardenne te ver wachten over zijn plannen voor de herstructurering van de katoen-, rayon- en linne nindustrie in Nederland; ver der hangt een notitie in de lucht over het begrip „strate gisch minimum", ook al voor de textielindustrie. Op de rol staat ook nog een debat over het Urgentieprogramnma Twente, waarvoor de minister evenmin één cent extra wil uittrekken. Voorzitter Houben van het gewest Twente, dat wat Wiegel betreft al heel snel provincie mag worden (ook daarover zal in de Kamer nog wel gesproken worden), was deze dagen in Den Haag om de fracties in de Kamer te bewe gen toch nog iets voor het Ur gentieprogramma binnen te halen. Als de oostelijke parle mentsleden met de verkiezin gen in zicht op hun beurt en in hun regio electoraal gewin binnen willen halen, is het zaak zich iets minder snel het bos in te laten sturen dan don derdagmiddag gebeurde. LEIDEN - NV Boekhandel en Drukkerij voorheen E.J. Brill te Leiden heeft 1979 af gesloten met een nettowinst van 447.333 tegen ƒ165.080 in 1978 bij een 3 pet lagere omzet. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 14 pet, waarvan onge wijzigd 4 pet in contanten en wederom naar keuze 10 pet in aandelen of contan ten. De omzet van de uitgeverij bleef vorig jaar met 6,7 min achter bij die van 1978 {f 7,2 min). Dit werd volgens het jaarverslag gedeeltelijk ver oorzaakt door het heel laat in het jaar verschijnen van een aantal zeer dure werken, die weinig hebben kunnen bijdra gen tot het resultaat over 1979, maar die de omzetcijfers van de eerste maanden van 1980 omhoog hebben geholpen. Het exploitatiesaldo van de uitge verij steeg niettemin van ƒ75.041 tot 132.000. De drukkerij begon in 1979 met het fotozetten op drie Compugraphs en het resultaat leed onder de reorganisatie, die een dergelijke overschake ling met zich brengt, en de on vermijdelijke inwerkperoide met haar lagere produktie. Dit is nu achter de rug en de di rectie verwacht, dat de (nu vijf) Compugraphics een bij drage tot de winst in 1980 zul len leveren. Problemen met het aantrekken van schoolde vakmensen droegen ertoe bij dat bepaalde afdelingen van de drukkerij niet volledig be mand waren. Het exploitatie saldo van de drukkerij was 37.728 tegen 271.186 in 1978. Het antiquariaat boekte een winst van ƒ58.711 tegen 138.593 in 1978. Volgens de directie Was dit toch een rede lijk resultaat in de moeilijke economische omstandigheden. De filialen in London en Keu len boekten alle twee winst. Wat 1980 betreft zegt de direc tie, dat het er op het ogenblik redelijk gunstig uitziet. De verkopen van de uitgeverij zijn tot nu toe goed en de kos ten blijven binnen de perken. VIBA Verenigde Inge- nieursbureaux "Viba" NV in Den Haag heeft de winstver wachtingen voor 1979 werke lijkheid zien worden, ondanks de kostenstijging, die het afge lopen jaar kenmerkte. De winst na belastingen nam toe van ƒ913.000 tot ƒ1.03 min op een van 23,7 min tot 27,4 min gestegen omzet. Aanmer kelijk hogere vennootschaps belasting stond tegenover lage re buitengewone lasten. De directie schrijft in het jaar verslag verder, dat publicaties en commentaren over de eco nomische situatie in Neder land niet parallel lopen met de dagelijkse ervaringen, die zij heeft bij de afzet van het leve ringsprogramma. De indruk bestaat, dat een belangrijk deel van de afnemers redelijk van werk is voorzien en in staat is bij Viba te kopen. De opbrengst van Viba- -Houghton, een deelneming van 50 pet, handhaafde zich nagenoeg op het peil van 1978. Het filiaal in Brussel wist op nieuw een bescheiden bijdrage aan de winst te leveren on danks de ongunstige situatie van de Belgische economie. Er zal nog veel inspanning nodig zijn voor ook daar een gemid deld rendement wordt be haald. Teleurstellend is de ontwikke ling van de Oost-Europese vertegenwoordiging op het ge bied van de microscopie. Het is na vijf jaar niet gelukt deze op een met andere afdelingen vergelijkbaar peil te brengen. In de eerste helft van 1980 zal deze vertegenwoordiging wor den overgedragen aan een nog aan te wijzen opvolger. Het aantal personeelsleden nam toe van 86 tot 95. AMEV Het verzekerings concern Amev heeft in het eerste kwartaal van 1980 een nettowinst behaald van ƒ24,7 min tegen 20,8 min in de eer ste drie maanden van 1979. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden verwacht de Raad van Bestuur dat de winst over 1980 met ruim 10 pet zal stijgen, zo is meegedeeld in de jaarvergadering. Inclusief de bereikte resulta ten op beleggingen is de winst voor belastingen en voorzie ningen van het levensverzeke ringsbedrijf toegenomen met 4,8 min tot 23 min. Op deze stijging heeft de hoge rentes tand op de kapitaalmarkt een gunstige invloed gehad. Het verzekerde bestand nam met 2,6 miljard toe tot ƒ56,3 mil jard. Amev gaat binnenkort nomi naal 14.956.540 gewone aan delen op naam (resp. royeerba- re certificaten aan toonder van gewone aandelen) uitgeven in de verhouding van 1 nieuw op vijf oude, tegen een nader vast te stellen uitgiftekoers. De uit te geven aandelen zullen vol ledig gerechtigd zijn tot het di vidend over het boekjaar 1980 en volgende jaren. VAN REEUWIJK NV Maatschappij voor Woningin richting Van Reeuwijk in Pij- nacker stelt voor over 1979 een dividend uit te keren van 1 per aandeel van 20 tegen 2 over 1978. De afleveringen bedroegen vo rig jaar ƒ63,7 min tegen 57,2 min in 1978. De winst beliep 492.000 tegen 1 min, zo heeft het bedrijf bekendge maakt. Jaarvergadering op 25 Juni. KNSM KNSM Group NV heeft in het traditioneel slech te eerste kwartaal, waarop 1980 geen uitzondering vormt, een exploitatieresultaat be haald, dat ongeveer vergelijk baar is met dat over dezelfde periode van vorig jaar. Bij de lijnscheepvaart was het exploi tatieresultaat iets beter, zo ook bij de haven- en agentuurbe- drijven. De luchtvaart (Trans- avia) deed het iets minder, ter wijl zwaar 'transport (Mam moet) een ongeveer gelijk re sultaat bereikte. De heer S.Doyer, voorzitter van de raad van bestuur, durf de ook in de jaarvergadering nog geen verwachting uit te spreken voor het gehele jaar. BEERS ZONEN NV Door de gunstige marktsituatie, de verdere groei van de servi ce-activiteiten en de gestegen onderdelenverkoop is Beers' Zonen NV (bedrijfswagens) er in 1979 in geslaagd een recor domzet te bereiken, die ruim 17 pet hoger was dan in 1978 en goed was voor een stijging van de nettowinst met 48 pet van 7,3 min tot ƒ10,8 min. Eerder werd voorgesteld het dividend te verhogen van f 7,50 tot 10 per aandeel van 20. WM. H. MULLER EN CO Wm. H. Muller en Co Amster dam BV, voor wat betreft het stuwadoorsbedrijf, en Combi ned Terminals Amsterdam BV (CTA) willen de mogelijkhe den van een fusie onderzoe ken. De directies gaan er daar bij van uit, dat een fusie niet tot gedwongen ontslagen zal leiden. Eerder zal, aldus een gezamelijk communiquie, de toekomstige werkgelegenheid gediend zijn met een gezond bedrijf, dat door zijn geconcen treerde ligging aan de West en Hornhaven in Amsterdam over uiterst moderne facilitei ten zal beschikken en voor alle voorkomende stuwadoors- -werkzaamheden geschikt zal zijn. CTA maakt deel uit van de KNSM Group. hoofdfondsen Gist Brocades 286.00 99.00 62.20 96.50 POR 204.00 P' 199.50 226.00 137.50 67.30 29.10 62.70 55,60 72.50 17.30 68,80 67.60 23.60 285.00 87.50d 63.10 95,50 202.40 196.50 229.00 137.50 67,40 Nedlloyd Gr. NMB Ogem Hofding Pakhoed Holding Pakh. Hold, cert 161.90 122.50 91.40 215.80 42.00 18.30 168,00 109,50 152.50 111,00 109.10 i 86.00 51.90 259,00 159,00 107,500 «9.70 18.10 166,50 109.70 150,50 110,80 108,50 86,00 52.80 259,50 overige aandelen Asd'flubber Ass St. R'dam Bergoss Blydensl C Caland Hold Caivè O een ld 6 pet eert Duiker EMBA 76,00e 300,00e 7.30e 103,00 3.35 184,OOd 180,00b 176,00 158,00 75.50 305,00e 7,65e 101.50 4.00b 184,00 180,00b 176,00 160.00 72,00d 115,00 )0.00b 1400,0* 151,00 198.10 198,00 195,00 196,00 56,00 134,00 133,00 47,00 20,00e 177.50 135.00a 23,50 80,50 63,00e 400,00 52.00b 108,00 62,00 279,80 193,00 192,00 63,80 24,OOd 1330,00 57,00 55,20 134,00 280,00 1160,00 94,00 Metaverpa MHV Adam Moeara Fn id 1-10 idem 1-4 Mulder MIJnb. W. Naarden Naeff Ned. Credret Ned. Sprlngst. Nljvwdal Oeé v.d.Gr. Ommeren eert Pont Hout 185,90 40,30e 2050.00 32.00 324,20 4160.00 870.00 790,00 713,00 oaiooa 37,50 20,00 218.00 60,50 198,00 4600.00a 62.70 25,50 29,00e Hero Cons. Hoek's Mach Holdoh Holec HALL Trust. Holl. «loos Hunter D. HVA-Myen eert 1130.00 46,00 140,00e 57,00b 75,00 41,00e 140,20 19.70 42,00 80,30k 26,40 15,10 1370 1130,00 57.00b 74,50 40.40 52,00 90,00 135,00 Schokbeton Schultema Schuppen Schuttersv. Slevenb. Bank Telegraaf Tllb. Hyp.bk. Vmf-Stork Ind. Maatsch. 310,OOd 700,00 62,00 252.00 98,00 Nee. nap 30 53 79-50 apolsky 71i00d a 10,20 Landrè Gl 141,00 Wol 160,10 tosh 32,50 9.50 Alg. Fondsenb. Asd. Belega. O Binn. Belf. VG B.O.G. Gonverto 98,00 59,50 59,50 70,00d 10,00 140,00 160,10 33,50e Goldmines Holland F IKA Betegg. Sumabel Tokyo PH(S) Tokyo PH obligaties 11.50 Ned. 80 10.50 ld 74 10.50 id 80 .50 id 78-89 8.50 id 79-89 j 76-96 8.25 id 77-92 i 77-93 8.00 Id 70 I 8 00 id 70 II 8.00 id 70 III 1 76-91 8.00 id,77-97 8.00 id 77-87 8.00 id 78-88 75 id 73-98 7.75 id 77-97 7.75 Id 77-92 50 id 69-94 .50 id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 Id 78-93 ".50 id 78-88 .50 id 78-88-2 50 id 71-81 .20 id 72-97 00 id 66 1-91 7.00 id 66 II 6.50 id 68 I-93 I 67-92 I 67-92 5.75 id 65 I-90 101,90 99,00 99,50 94,70f 94,50 95,50 95,70 91,40 93,001 93,00 92,70 90,60a 90,80 89,30 96,50 96,00 95,80 92,30a 91,80a 88,101 86,70 5.75 id 65 II 5.25 Id 64 1-89 5.25 id 64 II 5.00 id 64-94 4.50 id 58-83 4.50 Id 59-89 4.50 id 60 1-85 4.50 id 60 II 4.50 Id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 4 25 id 61-91 4.25 id 63 I 4.25 id 63 II 4.00 Id 61-86 4 00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id St. 47 3.50 Id 53-63 3.50 Id 56-86 3.25 Id 48-98 3.25 Id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 Id 55-95 3.25 Id 55-85 11.00 Id 74-84 10.50 Id 1974 9.50 Id 74-82 9.50 Id 74-99 85,50 35,10 79,30 77.90 78,40 90,30 79,80 79,00 76.60 5-85 76-01 9.00 Id 75-00 90,60 e.75 |d 7Q.90 89,10a 8.75 Id 70-95 21 8 75 ld 75*00 fSJOa 8.75 Id 77-02 89.20 e.50 Id 70-85 90.20 8.50 Id 70-95 69.30 8.50 Id 73-98 97,50 e.25 Id 70-85 84,80a 8.25 Id 70-96 68.79 8.25 Id 76-01 87.80 8.00 Id 69-94 86,20 8.00 Id 71-96 62.40 8.00 Id 72-97 85.00 8.00 Id 73-79 65.30 8.00 Id 75-00 £4.70 7.75 |d 72-81 64,10a 7.60 id 73-98 66.50 7 50 id 72-97 64.70 7 25 id 73-98 63.39 7.00 Id 661-91 65.00 7.00 Id 66-11 beurs van New York Du Pont Eastm. Kodak Gen. Electric Gen. Motors Goodyear 32 5/8 49 3/4 72 3/4 31 5/8 5 3/8 53 1/2 24 5/8 39 1/8 51 5/8 49 1/2 73 3/4 31 5/8 5 3/8 53 3/8 6 5/8 21 1/4 24 7/8 39 3/8 53 1/8 S. Fe Sears R. Shell Oil South. Pac. St. Brands Un. Techn. Westlnghouse 42,50 2050.00 32,00 322,00 288.00 38,00 108.50 62,40b 1,29 1110,00 lao.oof 118,00 90,50 208.00 49,00 122.00 142,00 64,80 77.00 31,20 16,70 39,50 36.50d 74,00 42.60 38,00e 130,00 94,50 90,00 136,00 123,50 128,50 178.00b 240,50d 160,00 76,00 111,00 50,50 130,00d 252,00 90.00 310.00 17,00b 197,00 1080,00 160,00a 117,00 136,00 130.20 94,00 98,70 135,00 123,50 128,50 176,00b 53,00 491,00 156.00b 958. PO 110:00 120.00 76.30 39,00 115.00 35 1/2 30 5/8 71 1/8 71 1/2 22 1/2 21 7/8 81 5/8 53 3/4 16 1/2 18 5/8 3 3/8 12 1/4 30 7/8 71 1/2 72 1/2 22 3/4 54 3/4 16 3/4 67 3/8 30 7/8 35 5/8 55 3/4 18 5/8 12 1/2 42 3/4 23 5/8 buitenlands geld (Prt|s In guldens) Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische tr. (100) Duitse mark (100) Hal. lire (10.000) Portugese esc. (100) Canadese dollar »r. (100) rse tr. (100) 2.02 Zweedse kroon (100) 4.75 Noorse kroon (100) 6.95 Deense kroon (100) 111.25 Oostenr. ach (100) 25,00 Spaanse pos. (100) 4.65 Griekse drachme (100) 1.76 Finse mark (100) 49,00 Joegosl. dinar (100) 45,25 38,75 33,75 15,31

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15