Tweede Match tennis circuit van start f Derde strafschoppen- toernooi VV Leiden Derde zaal-veldtoernoq ASC en SV Krant opnieuw sterk bezet OOK DE JEUGD KRIJGT EEN KANS een, door sommigen in het verleden zo vaak bepleite, Leidse eerste divisieclub in derdaad qua niveau moeite loos mee zou kunnen in het Nederlandse betaalde wereldje. En mogen we, mocht die vraagstelling positief beant woord gaan worden, over twee seizoenen dan toch nog de oprichting van de betaal de FC Leiden/Combinatie tegemoet zien. Lang Eén - vier, thuis tegen DETO. Vijf - één, uit bij OWJOS. Als dit seizoen één club duide lijk heeft aangetoond dat een voetbalseizoen tegenwoordig echt te lang kan duren is dal RCL wel... Derby's In de voetbalkrant die de Leidse Courant aan het be gin van dit seizoen uit bracht, spraken we onze te leurstelling uit over het feit dat de competitie-indeler van de zaterdagse eerste klassen had gekozen voor een niet regionale opzet. Di rect resultaat daarvan was dat de vier eersteklassers uit onze regio gelijkelijk wer den opgedeeld over de A- en de B-afdeling. Volgend seizoen echter zal dat anders zijn. Zullen Noordwijk, Quick Boys, ECL en Rijnsburgse Boys samen in de eerste klasse A uitkomen. Een uitstekende beslissing, menen wij van Hutspo(r)t met de desbetreffende pen ningmeesters. Derby's kun je nu eenmaal nooit teveel hebben... Sloos(1) „Je hoort mij niet zeggen dat ik de beste keeper van Leiden ben. Maar ik voel me nog wel te goed voor een tweede elftal. Dus maak ik dit seizoen ge woon nog af en stap vervol gens op. Naar welke club? Geen idee." De klap was hard aangekomen bij Wijnand Sloos. Bezig aan een toch weer redelijk sterk seizoen, hoorde de doelverde- diger van (toen nog) UVS één halverwege de competitie van oefenmeester Gerard Désar dat jeugdig talent Chris Dril lenburg een kans zou krijgen in de Leidse hoofdmacht. Voor Sloos resteerde vanaf dat mo ment slechts een plaats in het tweede. Sloos (2) Een op zich normale gang van zaken die door Sloos („Ik ben het er niet mee eens, maar accepteer het ZATERDAG 31 MEI 1980 PAGINA] LEIDEN Ook dit jaar zal het Match- tennis-circuit als een rode draad door de toernooienreeks in het district Lei den lopen. Het vorig seizoen moeizaam gestarte initiatief om B spelers en speelsters de mogelijkheid te bieden om ieder toernooi punten te verzame len en diegenen met het hoogste pun tentotaal uit te nodigen voor het slot- toernooi, vond toen een groots hoogte punt in de door honderden toeschou wers bezochte 'Match-Masters'. Dit jaar moet het allemaal nog beter worden. Rob Poelman, Arnold van der Capelle en Willem van Dilst, de organisatoren van het geheel, hielden een enqüette onder de betrokken verenigingen en spelers, op grond waarvan tot enige wijzigingen besloten werd. Eén van de grootste bezwaren, namelijk dat winst in een klein toernooi even veel punten opleverde als een zege in een veel groter en sterker bezet toernooi, werd on dervangen door per gewonnen ronde een puntenaantal toe te kennen. De winnaar van het grotere toernooi krijgt, omdat hij meerdere rondes speelt, ook meer circuit- punten. Voorts zullen er in het herendub- bel minder punten te verdienen zijn - Poelman: „dat heeft vorig jaar de zaak wel iets scheef getrokken"- en zal bij de dames dezelfde puntentelling gehanteerd worden als bij de heren. Nieuw is het jeugdcircuit in de leeftijdsgroepen t/m 12, t/m 14 en t/m 16 jaar, dat in nauw over leg met de districtstennislaar Peter Klein en de districtssectie geselecteerd jeugdten- nis tot stand is gekomen. Groen licht Bij dat jeugdcircuit houdt de medewer king van het districtsbestuur verder ook op. De plannen een en ander te starten werden vorig jaar verre van enthousiast ontvangen. Rob Poelman, behalve organi sator ook sponsor van het geheel, hier- over:„We kregen aanvankelijk nul op het rekest bij het district, daar werd gezegd, maak het eerst maar wat volwassener, want dat kan niet zo. Uiteindelijk hebben we toch groen licht gekregen, maar zon der enige steun van districtskant, er werd gezegd: jullie mogen het organiseren, ga zelf maar op je bek of zegevier." Het circuit, proefmatig van opzet, ging half juni van start en leverde eind juli al aardige resultaten op. Poelman:„Het cir cuit ging een beetje spelen, men ging zich realiseren, dat er wat punten waren, men ging een samenhang begrijpen en dat heeft er toe geleid dat we vanaf het Noordwijkse badgastentoernooi een wat consequentere inschrijving van wat figu ren hebben gezien, ook het aantal heren- dubbels liep op. Een en ander is uitge mond in het Match-Masters-tournooi. Het heeft ons verbaasd, dat er voor een B- toernooi zo ontzettend veel kijkers waren. Het bleek dat dat toch wel te danken is geweest aan het lekkere weer en de pret tige toernooisfeer." Unaniem In de loop van het vorige seizoen legden ook enige spelers van buiten deze regio belangstelling aan de dag en werd regel matig de vraag gesteld of het circuit nu wel voor hen bedoeld was. „We hebben in de enqüette die vraag ook gesteld", zegt Poelman hierover,„vindt U dat het circuit alleen bestemd moet zijn voor 'Leidse' spelers? We hebben daar als antwoord op gekregen, eigenlijk unaniem, dat dit open moet zijn voor een ieder die daar aan deel wil nemen. Dat heeft voor ons misschien negatieve resultaten op het eindtoernooi, dat daar een Ronald Groen uit Beverwijk en een Hugo Ekker uit Amsterdam, die in de Leidse regio niets zeggen, geen publiek met zich mee nemen, kunnen gaan optre den. Een Brooshooft en een Visbeen, die pakken van Roomburg toch een bepaald publiek, mensen die zeggen, dat is aardig, ik ga eens even kijken naar die jongens. Die betrokkenheid, die zal je met die 'bui ten Leiden' spelers missen. Aan de andere kant geloof ik dat het niet zo'n vaart zal lopen, want je moet minimaal 4 toer nooien spelen om je te plaatsen voor de 'Masters'." Het eindtoernooi zal dit jaar op 4, 5, en 6 september plaatsvinden op de tennisbanen van Unicum. Er zal dit jaar zonder twijfel nog harder om de punten gestreden wor den. Poelman: „We bieden het publiek en de spelers een onderlinge samenhang tus sen al die losse toernooien. Je schept een fanatieker spelniveau, de spelers zijn meer gebrand op een rondje verder ko men dan voorheen. We creëren toch ook een wat regelmatiger inschrijving van toppers en subtoppers, herendubbels wor den sterker ingeschreven". Het Match-tennis-circuit is een goede greep gebleken. Aan het toernooitennis wordt een continue factor toegevoegd, die binnen deze tak van de tennissport stellig niet misplaatst is. Voorts valt te hopen, dat er door deze opzet in wordt geslaagd de de wat sterkere B spelers en speelsters naar Leiden en omstreken te halen. Op schroeven van het spelpeil is iets, dat de meeste 'Leidse' toernooien best kunnen gebruiken. ,,Leids"(1) Nooit gedacht dat eerste divi sieclub Telstar een ploegje zou worden waarin de Leidse voetbalregio zo sterk vertegen woordigd zou zijn. Akkoord, Leendert de Goey, John van Velzen, ze kwamen vanuit Leiden bij de Velser vereni ging terecht. Maar een over wegend Leids geheel werd het daar toch niet. „Leids" (2) Met ingang van het komen de betaalde seizoen evenwel, lijkt bij Telstar de absolute „verLeidsing" wel een feit te gaan worden. Op zoek naar amateur-talent struinde de nieuwe oefenmeester Joop Brand met name de Leidse velden af. En legde hij ook de nodige contacten die al tot enige vaste verbintenis sen hebben geleid en nog al tijd tot mogelijke contracten kunnen leiden. „Leids" (3) Theo van Seggelen, oud-mid denvelder van UVS en John Verschoor, afgelopen seizoen LFC's laatste man, tekenden inmiddels voor Telstar. Vijl anderen zijn nog in onderhan deling. Onder hen Bennie Heems kerk, de RCL-spits die onge twijfeld zal gaan tekenen. En Koos Bekooy. De dit seizoen zo door blessures geplaagde Lug- dunum-speler die ondanks die blessures nog altijd een goede kans maakt ingelijfd te wor den op A-contract-basis. „Leids" (4) Telstar, dat inmiddels ook Roodenburg-jeugdspeler Bo- hemen een C-contract aan bood, is ook nog met een tweetal Noordwijkse voet ballers in de slag. Sjoerd Boot en Jan Willem Bogers - twee geroutineerde amateur spelers die Brand graag zou willen hebben. Indien de contacten inder daad alle tot contracten zou den leiden, kent Telstar vol gend seizoen een overwe gend „Leidse" kern. Op zieh wel een aardig gegeven na tuurlijk. John v.d. Wiel. SPORT LEIDSE COURANT LEIDEN Voor de derde achtereenvolgende keer al weer houdt VV Leiden het grote strafschoppentoernooi voor jongens van 7 tot en met 14 jaar. Vorig jaar de den ruim vijfhonderd voet ballertjes aan dit toernooi mee. De deelnemers worden ver deeld in twee poules: 7 tot en met tien jaar en 11 tot en met 14 jaar. De voorronden vinden plaats op 3, 4 en 5 juni en be ginnen telkens om zes uur. Van elke poule gaan er elke voorronde-avond vier spelers over naar de grote finale die op zaterdag 7 juni wordt ge houden. De Leidse doelverdedigers Herman Roedoe (ASC), Wij nand Sloos (UVS), Wim Era dus (Lugdunum), Peter en Hans Burghouwt (DOCOS), Wim Visser (LDWS) en Niko Nachtegeller (Leiden) zullen het doel verdedigen op het strafschoppentoernooi. Inschrijven voor dit toernooi is mogelijk bij de Leidse sportza ken, kosten één gulden. Op de finale-dag staat lem-doelman Rob Boersmi|e der de lat. Theo Koome4d zorg dragen voor de prijei reiking. verder staat er die» nog een driekamp op heti a gramma. Deelnemers: lij Pauw, wethouder Dick Ttr< laar en een op sportgebieqn kende Leidenaar, zijn n;je blijft een verrassing. 5| Tevens wordt er op die day; juni) een jeugdtoernooi (In D-junioren) worden gehouj Deelnemers zijn Feijenqi Sparta, Volendam, UVSl Leiden. b LEIDEN In samenwerking met „Sport vereniging Krant" organiseert voetbalver eniging Ajax Sportman Combinatie (ASC) morgen voor de derde maal Het zaalvoetbal toernooi op het veld. Een nog altijd unieke gebeurtenis waarbij tien teams het, op het in zaalvoetbalveldjes opgedeelde terrein aan de De Kempenaerstraat tegen elkaar gaan opnemen. De organisatie is er overigens opnieuw in ge slaagd een aantrekkelijk deelnemersveld bijeen te krijgen. Zo zijn in poule A veelvoudig Leids zaalvoetbalkampioen LDWS, het sterke No( wijk, interregionaal hoofdklasser Jufferm. de Engel en de organiserende teams van 1 en SV Krant ondergebracht. In de B-poule .len de beide andere Oegstgeester verenigin UDO en Oegstgeest, het Leidse De Ta vei' RCL en Leids zaalvoetbal-titelhouder 1 Rooyen Kaas acteren. De aanvang van dit toernooi, waarin uits i tend alternatieve prijsjes zullen worden uil deeld, is om half elf 's ochtends. De prijsuit king wordt omstreeks vier uur verwacht. Rob Poelman (rechts) en Willem van Dilst, die met Arnold van der Capelle het organisatiecomité van het Match-tennis-circuit vormen: „Wij bieden het publiek en de spelers een onderlinge samenhang tussen al die losse toernooien." Dr. Max Euwe. wel") direct werd vertaald in een vertrek aan het eind van het seizoen. En deze week, gisteren om precies te zijn, hakte Wij nand Sloos de knoop dan door. Komend seizoen zal Sloos voor zaterdag-eerste klasser Rijnsburgse Boys in het veld komen. Een over gang die al lang in de lucht hing, maar leek af te stuiten op praktische problemen. De sportzaak van Sloos dient immers ook op zaterdagen gewoon open te zijn. „Maar we hebben daar een goede oplossing voor gevonden. Daarbij gaf de gunstige in deling die deze week bekend werd (de eerste klassen wor den zoals elders in deze Hut- spo(r)t al staat vermeld weer regionaal ingedeeld - red.) de doorslag. Tochten naar Friesland en het oosten van het land had ik niet kunnen opbrengen. Nu die er niet bij zijn denk ik het bij Rijnsburgse Boys uitste kend naar m'n zin te kun nen hebben." Een goede zaak, vinden ook wij van Hutspo(r)t Ook een Sloos „op jaren" is gewoon nog te goed voor een tweede elftal. „Levend" De Leidse schaakvereniging Philidor houdt donderdag 12 juni om half acht een wed strijd 'levend schaak' op het Stadhuisplein. Dr. Max Eeuwe en de Leidse schaker John v.d. Wiel zullen de 'stukkenin beweging brengen. De schaak vereniging verzorgt de organi satie in samenwerkingmet Vroom en Dreesmann en Chess Chalenger, fabrikant van schaakcomputers. Zater dag 14 juni wordt een schaak toernooi gehouden in de Stads gehoorzaal. Het toernooi be gint om tien uur en duurt tot vijf uur. Belangstellenden kunnen het opnemen tegen schaakcomputers. „Levend schaken„Schaken tegen computers". Het is al vaker ge steld in deze rubriek: voor schakers is niets te dol. Zelfs voor oud-wereldkampioenen op leeftijd niet... Overzicht van het ASC-terrein tijdens het eerste zaal-veldtoernool van ASC en i Krant.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 12