ick Schoenaker niet genoeg voor Italië Kussen richten aan in Ronde ARTKRUIS HEEFT ER TWINTIG OVER UJLES VOOR NEDERLANDERS IN ü'AAIERRIJDEN Joop Zoetemelk iets teruggekomen AVV'36 opent sterk op derde Alphense Sportontmoeting Betty Stöve en Nanette Schutte uitgeschakeld op Roland Garros Drie Nederlandse dammers naar wereldtoernooi ZATERDAG 31 MEI 1980 PAGINA 11 tonze sportredactie) _T Dick Schoenaker heeft, in na- ng van Jan van Deinscn, zijn kof- 'gepakt in het KNVB-centrum te en is naar huis teruggekeerd. hem geen Europese kampioen- men voetbal in Italië. Zijn kuit- ïlessure was zodanig, dat bonds- Frits Kessel hem niet fit genoeg te voor de EK. j is een enorme teleurstelling. Het is unt zo goed tot me doorgedrongen i terugslag zal wel komen wanneer rnni"mo°' 'n vo^e 8an2 is* Ik had me zo P rze kampioenschappen verheugd. Het .ut,elt de afsluiting worden van een voor rJ° Prachtig verlopen seizoen",was de ©ctusr react'e van Dick Schoenaker- LD Rfdzonde, omdat je weet dat je erbij i Ik heb een goed seizoen achter de Door een schorsing heb ik drie wed- len moeten missen, maar alle andere van de partij geweest". Anderhalve maand geleden, in de uitwed strijd tegen FC Utrecht, liep Schoenaker na een tackle de kwetsuur op. „Toch ben ik verder gegaan. In die periode kreeg ik veel behandelingen van onze fysiothera peut De pijn verdween niet en ik moest op mijn tenen lopen om tot een behoorlij ke prestatie te komen. Ajax maakte een mindere periode door, waardoor het zo ze ker lijkende kampioenschap pas op de laatste wedstrijddag werd bereikt Gezien de vele blessures in de groep werd er tel kens een beroep op mij gedaan. Ik ben doorgegaan, maar nooit heb ik getwijfeld aan deelneming aan de EK. De pijn was niet zodanig, dat ik onmogelijk kon spe len." „De clubarts en de fysiotherapeut van Ajax waren ook vrij optimistisch. Tussen de bekerfinale en de aanvang van het trainingskamp in Zeist lagen drie weken. Ik was er van overtuigd voldoende te kunnen herstellen en had enorm veel vertrouwen in de medische staf van de KNVB. Tijdens het toernooi in Parijs, waaraan Ajax deelnam, ben ik aan de kant gebleven. Ik heb daar een injectie gehad en heb vijf dagen niets gedaan". Het mocht niet baten, want Kessel achtte Schoenaker niet fit genoeg. „Ik kan me dat standpunt wel indenken. Door die blessure wordt lopen voor mij een gese ling. Aangezien mijn kracht mijn enorme loopvermogen is, heeft Zwartkruis in deze situatie niet veel aan mij. Ik heb me daar maar bij neer te leggen' Door het wegvallen van Schoenaker en Van Deinsen heeft Zwartkruis nog 20 se lectieleden over. Met deze groep vertrekt hij naar Italië. In Nederland blijven AZ- -speler John Metgod, momenteel met het militair elftal in Turkije, en Twentenaar Heini Otto, achter. Zij zijn de eerste reser ves die alsnog naar het zuiden zullen af reizen als een van de manschappen van Zwartkruis een dezer dagen zou moeten afhaken. Er werd gisteren in Zeist een oefenwed strijd gespeeld tegen de zondag-amateur kampioen Xerxes die met 6-2 werd werd verslagen. Nanninga en Koster scoorden tweemaal, Vreijsen en Thijssen een keer. Voor Xerxes doelpuntten Vink en De Vries. Zwartkruis' ploeg was in de eerste helft: Doesburg; Wijnstekers, Brandts, Ste vens, Hovenkamp; Haan, Poortvliet, Willy v.d.Kerkhof; Koster, Nanninga, René v.d.Kerkhof. Na de rust speelden: Van Breukelen; Wijnstekers, v.d.Korput, Haan, Zondervan; Thijssen, Kist, Hoven- kamp; Vreijsen, Nanninga, Koster. De definitieve twintig van Jan Zwartkruis. V.l.n.r.zittend: Willy v.d.Kerkhof, Arie Haan, René v.d.Kerkhof, Hans van Breukelen, Dick Nanninga, Kees Kist, Adrie Koster en Ernie Brandts; tweede rij v.l.n.r.verzorger John Lamine, Romeo Zondervan, Michel v.d.Korput, Johnny Rep, Pim Doesburg, Ruud Krol, Jan Poortvliet, assistent-trainer Rob Baan, Jan Zwartkruis; bovenste rij v.l.n.r.Martin Vreijsen, Frans Thijssen, Huub Stevens, Hugo Hovenkamp en Ben Wijnstekers. vi 'INGt ftlLLEBRORD De ;tilte} die de eerste da- :o nadrukkelijk heerste llympia's Ronde van Ne- Jind, lijkt definitief /bij. Op de eerste de te dag dat de wind voel- ir was, werd meteen een ,ar slagveld aangericht nde>r de Russische equipe, •te vtrvan nota bene werd laregenomen dat zij aller- ™$st bedreven zou zijn in 30Q waaierrijden. Maar het m eMideel bleek waar. De im-jte Brigade van coach Ca- ■*®rtaov gaf de buitenlan- Maa «bij*65" *n wa* tot voor de specialiteit heette de renners uit het vlak- winderige landje aan de [emonstratie waaierrijden, le Russen anderhalf uur het einde van de grillige ten beste gaven, leidde dat zij uitsluitend positie- rver|ntw*kkelingen konden re- ;ren. Hun sterkste man, Pikkoes, won niet alleen itappe maar nestelde zich aan de kop van het alge- n klassement, waarin hij It gevolgd door zijn land- 'toni 'ten Logvin en Dedenov. JDSiïiaakten deel uit van de ,9 groep van vijftien man rin de renners van Jan i Erp, die de laatste dagen stal succesvol waren ge- F.Vfst, zeer pijnlijk ontbraken. Koppert, in Grave ge it met het oranje leiderstri- om de jonge schouders, •r een kwartier op Pik- en tot overmaat van voor de ploeg van Jan ;rs miste zijn voornaam- lef, Johnny Broers, com- de slag toen de Russen oirle massaal ten.aanval Gisbers registreerde het Kende moment in de le etappe met afgrijzen, tsaars en Klennikov reden eindje voor de groep uit.* ens vormden vijf Russen 'waaier. Het leek wel of ze een ploegentijdrit bezig en. Het ging zo hard, dat maar een paar renners nog net konden aantikken. Maar daar bij was er niet een van ons. Ie dereen had een slechte dag. Bovendien is gebleken, dat wij toch te weinig ervaring in de ploeg hebben. Als we er een mannetje als Peter van der Kruys bij hadden gehad, zou het anders zijn gelopen", meende Gisbers. Behalve de Russen (Klenni kov, Logvin, Pikkoes, Koes- netsov, Kachirin en Dedenov) was alleen de ploeg van Her man Krott numeriek sterk vertegenwoordigd in de kop groep. Maar ook Jos Alberts, Ad Wijnands en Sjaak Hane- graaf konden de opmars van de Sovjets niet stuiten. In de Dorpsstraat in St.Willebrord. waar al zoveel wielerhistorie is geschreven, won Pikkoes ge makkelijk de sprint, vóór Da- men, Logvin, Wijnands en de Italiaanse wereldkampioen Giacomini. Noodlot Het noodlot sloeg voor de 25- jarige ex-wereldkampioen uit Estland Aavo Pikkoes al in de eerste kilometers toe toen hij enige spaken uit zijn voorwiel verspeelde. Hij raakte ver in de achterhoede verzeild op een moment dat het peloton in vele stukken uiteenviel. Pikkoes was niet de enige pechvogel, want luttele meters verder tuimelde klassements leider René Koppert van zijn fiets. Na een ander wiel te hebben gekregen kon hij nog aanhaken bij de furieus jagen de Pikkoes. Maar toen hij even later óók enige spaken ver speelde en moest wachten op de materiaalwagen was zijn laatste kans verkeken. René Koppert later, kijkend naar de bloedende wond op zijn rech ter bovenbeen: „Als ik niet voor de tweede keer van mijn fiets had gehoeven, was ik ze ker teruggekomen. Maar nu moest ik een paar groepen voorbij laten gaan voordat ik kon worden geholpen. Maar ach, dit hoort er allemaal bij. De ene dag heb je succes en de andere heb je pech op het meest ongelukkige moment". De tweede groep, die in de consternatie van het wegval len van Pikkoes en Koppert een aanzienlijke achterstand had opgelopen op een twintig tal vluchters, kwam zonder Koppert maar mét Pikkoes, ij- zersterk terug, ondanks de haast die met name Pikkoes' landgenoten Dedenov, Kachi rin, Logvin en Manakov en de Amstelrenners Alberts, Hane- graaf, Hassink, Jennen en Wij nands in de eerste groep maakten. Na het samensmelten van de eerste en tweede groep bleef de rust niet lang gehandhaafd. Henk Mutsaars toog bij Goirle op avontuur, kreeg gezelschap van de Rus Klennikov en leg de daarmee ongewild de basis voor een nieuw Russisch suc ces. Hij en Klennikov vorm den een gemakkelijk doelwit voor de samenspannende Rus sen en een handvol Nederlan ders, van wie de meesten niet eens de kans kregen op kop te komen. HARRY BRINK Uitslag vierde etappe Grave-SL Wil- lebrord, 145 km.: 1. Pikkoes (Sov. 1) 3 uur. 18 min. 39 sec. (met tijdvergoe- ding 3.18.24); 2. Damen (Dri.) z.L (met tijdverg. 3.18.29); 3. Logvin (Sov. 1) z.t. (met tijdverg. 3.18.34); 4. Wijnands (Ams.) z.t.; 5. Giacomini (Ita.) z.t.; 6. Mutsaars (Dri.) z.t.; 7. Katsjerin (Sov. 1) z.t.; 8. Van Vlimmeren (Eyc.) z.t; 9. Van Meer (Gaz.) z.t.; 10. Schür (Uit.) z.L Algemeen klassement: 1. Pikkoes 14 uur 16 min. 24 sec.; 2. Logvin op 25 sec.; 3. Dedenov (Sov. 1) op 49 sec.; 4. Hanegraaf (Ams.) op 1 min. 2 sec.; 5. Katsjerin op 1 min. 4 sec.; 6. Mut saars op 1 min 16 sec.; 7. Koetsnetsov (Sov. 1) op 1 min. 27 sec.; 8. Van Meer op 2 min. 1 sec.; 9. Van Vlim meren op 2 min. 4 sec.; 10. Wijnands (Ams.) op 2 min. 7 sec. Algemeen ploegenklassement: 1. Sovjet-Unie 1 40.48.45; 2. Amstel, z.L; 3. De Uitkomst z.t.; 4. Driessen 40.50.25; 5. Gazelle 40.52.05; 6. Van Erp 40.53 45. Pikkoes blijft met 79 punten leider in het puntenklasse ment, gevolgd door René Kop pert (58) en Koetsnetsov (50). Ook in het combinatieklasse ment staat Pikkoes eerste. Overweldigend afscheid van Ben van Gelder (van onze sportredactie) EINDHOVEN Ben van Gelder heeft heel wat meege maakt in zijn zesentwintigja-' rige loopbaan alssecretaris- manager van PSV. Maar gis teren stond hij toch perplex. Niet alleen door het enorme aantal receptiegangers die hem in het Philips Ontspan ningsgebouw de hand ten af scheid - Van Gelder gaat met pensioen kwamen drukken maar vooral ook door de stroom onderscheidingen die hem ten deel viel. Ben van Gelder, die in 1950 zitting nam in het bestuur van PSV en vier jaar later, bij de invoering van het be taald voetbal, bij zijn taak van secretaris die van mana ger erbij kreeg, werd door Eindhovens burgemeester dr.Borrie meegedeeld dat hij was benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau (op de foto heeft dr.Borrie zojuist de versierselen opgespeld), de KNVB „sloeg' hem tot bondsridder, de gemeente Eindhoven verleende hem de sportpenning de zuidelijke sportpers benoemde hem en zijn vrouw tot erelid en de supportersvereniging van PSV, die het zestigjarig be staan viert, maakte hem eveneens erelid. Het waren eretekenen, die de sympathieke scheidende voetbalman in hart en nieren vrijwel sprakeloos maakten, terwijl hij toch altijd zijn mondje wel kan roeren. Maar het was slechts een fractie van hetgeen hem te wachten stond. Een file sprekers be klom het gestoelte om hem lof toe te zwaaien. Dr.Borrie memoreerde vooral ook zijn verdiensten op sociaal gebied; Wim Meuleman, de voorzit ter van de KNVB, prees de scheidende functionaris voor zijn vele werk in en voor de voetbalsport. En wie had niet verwacht dat op dit Bra bantse afscheidsfeest" het humoristische element een rol zou spelen Adrie van Kraay bood namens de spe lers een ellenlange koek aan „omdat u, als we over ons contract kwamen praten, zo dikwijls zei dat de koek op was." Maar hij had ook een fraaie klok als geschenk ach ter de hand. Voetbal was het leven van Ben van Gelder en voorlopig zal hij daarvan moeilijk af stand kunnen nemen. Dat hoeft de eerste tijd ook niet want Eugène Lemmens, se cretaris van de FBO, bood namens alle betaald voetbal clubs en alle managers in het betaald voetbal entreekaar- ten aan voor alle wedstrijden die Nederland tijdens het toernooi in Italië zal spelen benevens voor de finale en deed er een cadeau onder couvert bij om er een „ver snapering", die Van Gelder niet schuwtvoor te kopen. PSV deed er een geschenk van eigen makelij bij: een hifi-audio-installatie. Toen Ben van Gelder bekc men was van de overweldi gende huldiging die hem ten deel was gevallen, sprak hij zijn dankwoord waarin hij verwerkte „dat het betaald voetbal met steun van het bedrijfsleven tot een sluiten de exploitatie zal moeten ko men want als dat gebeurt kan de geldstroom die nu daarheen vloeit worden aan gewend ten bate van de sport in het algemeen, de amateur sport, waarin de gemeentebe sturen-een grote taak hebben te vervullen". ORANGE De vierde etappe van de Dauphine Libéré, de rit over de Mont Ventoux, heeft niet veel wijzigingen ge bracht aan de kop van het al gemeen klassement. Wel was er de opzienbarende solo van de 25-jarige Fransman Jean- Marie Michel over 210 kilome ter. Hij verwierf onderweg bijna een half uur voorsprong en hield daar op de eindstreep in Orange bijna twee minuten in over. Bert Pronk, de i iecht uit de ploeg van Peter ost, werd verrassend tweede voor de Belg Daniel Willems, f' :'n positie in het algemeen nent aanzienlijk verbe- u Zoetemelk nam iets terug zijn achterstand op de 'laude Criquielion, maar -f-** nog niet de indruk deze .phine Libéré te gaan win nen. Uitslag vierde etappe: 1 Michel (Fra) 6 uur, 27 min. 22 sec., 2 Pronk (Ned) op 1 min 49 sec., 3. Willems (Bel) op 1 min. 52 sec., 4. Seznec (Fra) op 2 min. 25 sec., 5. Van de Velde (Ned) z.t., 6. Zoetemelk (Ned) op 2 min. 27 sec., 7. Nilsson (Zwe) op 2 min. 28 sec., 8. de Rooy (Ned) z.t.. 9. Martin (Fra) z.L, 10. Thevenet (Fra) z.L Algemeen klassement 1. Criquielion (Bel) 22 uur, 24 min, 50 sec., 2. Willems op 14 sec., 3. De Muynck (Bel) op 1.14, 4. Laurent (Fra) op 1.19, 5. Zoetemelk op 1.25, 6. Agostinho (Por) z.L. 7. Nilsson op 1.41, 8. Seznec op 1.52, 9. Martin z.L, 10. Kuiper (Ned) op 1.56. In de eerste echte bergetappe van de Ronde van Italië heeft Bernard Hinault de wedstrijd weer volledig naar zijn hand gezet. Met aankomst bergop (1236 meter) in Roccasaro waren de gevolgen van de „razzia" van de Breton voor alle Italianen op één na catastrofaal. Roze trui-drager Visentini kreeg twee kilometer - overigens in geslagen positie - een lekke band en raakte ruim zes minu ten achterop. Algemeen klassement na de veer tiende etappe: 1. Panizza (Ita) 68 uur, 56 min. 20 sec., 2. Hinault (Fra) op 1.5, 3. Ruperez (Spa) op 1.49, 4. Ba- ronchelli (Ita) op 2.35, 5. Battaglin (Ita) op 2.40, 6. Moser (Ita) op 3.30, 7. Visentini (Ita) op 4.20, 8. Prim (Zwe) op 4.24, 9. Saronni (Ita) op 5.1, 10. Schmutz (Zwi) op 5.23. leder jaar organiseert de Nederlandse Sport Federatie een nationale sportontmoeting op het prachtige complex „Papendal" waar sportbestuurders, sportlieden en eenieder die verwant is aan de sport op ongedwongen wij ze met elkaar in contact kunnen komen. Gis teren gebeurde dat al weer voor de negen tiende keer en het was een zeer speciale ma nifestatie. Op het podium van een grote tent, die naast het hoofdgebouw was neergezet, bevonden zich prinses Margriet en mr.Pieter van Vollenhoven terwijl voor hen afgevaardig den van de Nederlandse Invaliden Sportbond en hun begeleiders, allen in de keurige kledij die tijdens de aanstaande Paralympics zal worden gedragen, plaats hadden genomen. Uit handen van staatssecretaris Neelie Smit ontving de prinses de eerste exemplaren van de speciale postzegel die ter gelegenheid van de Paralympics zullen worden uitgegeven en waarvan de verkoop begint op 3 juni. Na dit officiële gedeelte van deze door de sportwereld ieder jaar weer op hoge prijs ge stelde ontmoetingsdag onderhield de prinses (foto) zich geruime tijd met de gehandicapte sportlieden. ALPHEN AAN DEN RIJN Door middel van het spe len van een partijtje tafel tennis met een van de deel nemers opende Alphens wet houder van Openbare wer ken, de heer Van Leeuwen, gisteravond de derde Alp hense Sportontmoeting. In zijn openingswoord zei de heer Van Leeuwen onder meer; „Het doet mij plezier dat in deze tijd waarin het tussen de sport en politiek niet klikt er in Alphen aan den Rijn een sportevene ment wordt georganiseerd waar zo'n vijftienhonderd sportmensen aan meedoen." Op die eerste avond van de Alphense sportontmoeting werden de onderdelen soft bal en tafeltennis afge werkt. De hockey'ers (HC Alphen) werden eerste bij het softbal, AVV'36 (atle tiek) won het tafeltennis. Met een totaal van 1195 pun ten voert AVV'36 (derde bij Bij het softbal viel een onge luk te betreuren. Jan Goed hart van de zaalvoetbalcombi natie kreeg een bal tegen zijn oog en moest naar het zieken huis (Rijnoord) worden ver voerd. AVV'36 won het tafel tennis voor gemengd-dubbels. De atleten versloegen in de fi nale badmintonvereniging Flair met 3-1. De kampioen van vorig jaar, korfbalvereniging Tempo ken de niet zo'n sterke start. De korfballers werden vijfde bij het tafeltennis. De Alphense sportontmoeting gaat vandaag verder met voet bal (Olympiaweg), handbal (Olympiaweg) en kanovaren- Rijnhaven. Cijfers Softbal: 1 HC Alphen (hockey) 672 punten; 2 DAC (voetbal) 597); 3 AVV'36 (atletiek) 523; 4 BVO (bas ketbal) 448; 5 Ridderveld (volleybal) 373; 6 Wilskracht (gymnastiek) 299; 7 Goedhart (midgetgolf) 224; 8 RV Alp hen (roeien) 149; 9 Zaalvoetbalcombi natie 75. Tafeltennis: 1 AVV' 36 672; 2 Flair (badminton) 630; 3 ARC/Alphense Boys comb, (voetbal) en Alphense Ruiters 567; 5 Zigo (badminton). Tempo (korfbal). BVO, HC Alphen 441; 9 Alphen (voetbal) 336; 10 DAC 294; 11 UDI (gymnastiek) en Goed hart-Bouwhuis 231; 13 Atlantis (on derwatersport), Ridderveld. AWV (zwemmen) en RV Alphen 105. Tussenstand: 1 AVV'36 1195; 2 HC Alphen 1113; 3 DAC 891; BVO 889; Flair 630. IJS De laatste Neder- 6 vertegenwoordigers bij J open Franse tenniskam- schappen op Roland i in Parijs zijn gesneu- l" Betty Stöve moest in de tien jaar jongere Sylvia i uit West-Duitsland in sets haar meerdere er- inem 64, 63. tartij stond op een zeer ig niveau. Nanette Schutte er tegen de in West- iland geboren Bettina )ge uit de Verenigde Staten emaal niet aan te pas. De arige Bunge, tijdens het nooi om de Federationbe- agi in het enkelspel vier keer ss« tereen ongeslagen, versloeg Schutte met 61, 62. Ook deze partij was van Neder landse kant zeer matig. Bunge komt in de volgende ronde uit tegen Chris Evert, die deed wat van haar werd verwacht: winst met 6—1, 6—1 op haar landgenote Pam Teeguarden. De als vierde geplaatste Virgi nia Wade had slechts 58 minu ten nodig om de Tsjechische Iva Budarova met 6—2, 6—4 uit te schakelen. Jimmy Connors, als nummer drie geplaatst, heeft van de or ganisatie een boete opgelegd gekregen van ruim 2000 gul den. In de partij in de tweede ronde tegen de Fransman Caujolle had Connors volgens de scheidsrechter onbehoorlij ke gebaren gemaakt en obsce ne taal gebezigd. Het is de eer ste keer in zijn tennisloopbaan dat Connors wordt gestraft. Caujolle kreeg eveneens een geldboete. In de derde ronde had Con nors het in de eerste en derde set tegen de Italiaan Zugarelli moeilijk. Met 75, 75, 64 bereikte Connors toch de vol gende ronde, waarin hij uit komt tegen de Franse belofte Yannick Noah, die de Ameri kaan Teltscher versloeg met 6—3, 6,0, 7—6. Met Pecci (verlies tegen Prajoux) ver dween de vierde geplaatste speler uit het toernooi. Eerder werden al uitgeschakeld Fle ming, Higueras en Clerc. Sensatie De eerste echte sensatie was evenwel dat John McEnroe, als tweede geplaatst, in de der de ronde van de Australiër Paul McNamee verloor. De zich zeer dramatisch afwikke lende partij duurde vier uren en achttien minuten. De op de 48e plaats op de wereldrang lijst staande McNamee won met 7—6, 6—7, 7—6, 7—6. Louk Sanders won in het he- rendubbel zijn eerste partij met zijn Zwitserse partner Günthardt van de Franse combinatie Dominguez/Proisy met 67, 62, 64. In het da- mesdubbel kwam Betty Stöve met de Joegoslavische Mimi Jausovec eveneens door de eerste ronde. De Braziliaans- /Franse combinatie Bueno- /Darmon kwam slechts tot één game winst: 61, 60. Het N ederlands J oegoslavische duo is als vierde geplaatst. De verdere belangrijkste uitslagen: herenenkel, tweede ronde: Vilas (Arg)—Koeh (Bra) 6—2, 6—2, 6—3; Günthardt (Zwi)Amaya (Vst) 76, 4—6, 63, 4; RogerVassin (Fra)Tomas Smid (Tsj) 36, 6—0, 64, 36, 63; Solomon (Vst) Chris Lewis (Nwz) 63, 63, 6—3; derde ronde: Fibak (Pol)Bertolucci (Ita) 6—1, 7—5, 7—5; Ramirez (Mex)Dibbs (Vst) 6—3, 7—5, 6—2; Gerulaisgis (Vst)—Birner (Tsj) 6—1, 46, 62, 61; Gildemeister (Chi) Gehring (W-Dld) 3—6, 6—1, 6—2, 61. Damesenkel, tweede ronde: Virginia Wade (Gbr)—Iva Budarova (Tsj) 6— 2, 6—1; Herendubbel: Brian Gottfried/Raul Ramirez (Vst/Mex)—Barr/Izmael (Zim) 7—5, 6—3; Damesdubbel, eerste ronde: Rey nolds/Smith (Vst)Billie-Jean Kin- g/Ilana Kloss (Yst/Zaf) 76,36, 6 Van der Wal winnaar zonetoernooi ALTA TERME Van de Nederlanders die tijdens het zonetoernooi dammen in Alta Terme op de eerste vier plaatsen eindigden, hebben zich drie gekwalificeerd voor het toernooi om de wereldtitel. Jannes van der Wal (eerste). Hans Jansen en Rob Clerc zullen van 4 tot en met 24 december in Bamako (Mali) spelen om het wereldkampioenschap. In de dertiende en laatste ron de wonnen alle Nederlanders hun partijen. De winst van Van der Wal op de Belg Gre- goire betekende de eerste plaats en het internationale meesterschap voor de Neder lander. Drost viel, ondanks zijn zege op de Fransman Cor- dier, buiten de boot voor Mali. Hij heeft wel evenveel punten als Clerc-(21), maar door het Sonnenborn-Bergertelsysteem belandde hij op dé vierde plaats. Een maximaal aantal spelers van drie per land tij dens het wereldtiteltoernooi betekende dat hij afviel. Met de Nederlanders gaan verder de Belg Verpoest en de Frans man Issalene naar de eind strijd in Bamako. De uitslagen: Van der Wal (Ned.) Gregoire (Bel.) 20; Jansen (Ned.) Berte (Fra.) 20; Clerc (Ned) Schvazmann (Isr.) 20; Drost (Ned.)Cordier (Fra.) 20; Verpoest (Bel.)—Issalene (Fra.) 11; Affafati (Ita.)Kasemier (Zwi.) 02; Tschu- din (Zwi.)Claessens (Bel.) 02. De eindstand: 1. Van der Wal 24 pun ten, 2. Jansen 22. 3. Clerc 21. 4. Drost 21, 5.- Verpoest 16, 6. Issalene 14, 7. Kazemier 13, 8. Berte 11, 9. Schva zmann 10, 10. Cordier 9. 11. Affafaü 8, 12. Gregoire 7, 13. Claessens 6, 14. Tschudin 0.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11