Bouw Haaswijk officieel van start Noordwijk kiest voor bouwen in Vinken veld Sassenheim betrekt burgers bij verkeerscirculatieplan ïóZeduurbword°ernha' Wassenaar kiest voor vernieuwing zwembad iCalwijkse camping De Noordduinen' iadert voltooiing De Haas is geen boer Linkse fracties vrezen stagnatie door beroepschriften Geen eenstemmigheid over maatregelen op Engelselaan v.d. Hoeven koninklijk onderscheiden ^OK RUIMTE VOOR GEZINSVERVANGEND TEHUIS NOORDWIJK Wetenschappelijk medewerker De Haas is geen agrariër en de bouwvergunning voor een schuur op zijn grond aan de Duinweg is hem terecht door B. en W. geweigerd, vindt de Noordwijkse ge meenteraad. „Er is hier geen sprake van een agrarisch bedrijf, maar van een hobby-ist aldus CDA-woordvoerder Warmer dam. „In de schuur ter grootte van 25 vierkante meter, die de man als opslagplaats wil gebruiken, zit een glazen deur en het zit er in, dat hij ook nog een keer om een uitbrei ding komt vragen". Daarmede stelde het CDA-raadslid zich achter het standpunt van B. en W., dat het beroep te gen de weigering afgewezen diende te worden. EGIO iLEIDSE COURANT WOENSDAG 28 MEI 1980 PAGINA 7 VOORHOUT De commissie voor ruimtelijke ordening kon het gisteravond niet eens worden over de te nemen maatregelen op de Engelselaan. De verkeerssituatie ter plekke is verre van optimaal, zo constateerden alle comis- sieleden, maar over de te nemen maatregelen bestond one nigheid. Provinciale Waterstaat heeft voorgesteld een aantal flessehalzen in de straat aan te brengen, waardoor het gemotoriseerd verkeer langzamer - en dus veiliger - gaat rijden. De heer Dirkse (VVD) meende dat het vaststellen van een maximum snelheid gekop peld aan andersoortige wegversmallingen een betere oplossing was. De heer Meier was voor volledige afsluiting. Warmenho- ven (Gem. bel) noemde het voorstel van Provinciale Waterstaat een lapmiddel en voelde meer voor de aankoop van grond aan de Berg van Heemstedeweg voor het aanleggen van een par- keertterreintje, zodat de auto's niet meer in de gevaarlijke bocht geplaatst behoeven te worden. De heer Ydo zag door de provin ciale voorstellen gevaar ontstaan bij uitritten en voor fietsver- keer. Besloten werd alle alternatieven op een rijtje te zetten en met de bewoners van de laan te bespreken. Ambtenaar J. van der Hoe ven (midden) van Voorhout is gisteren koninklijk onder scheiden met de eremedaille in de Orde van Oranje Nas sau. Hij ontving dit ereteken tijdens zijn afscheidsreceptie. De heer Van der Hoeven is 42 jaar in dienst van de ge meente Voorhoüt geweest; de laatste, twaalf jaar als hoofd van het bureau Sociale Zaken. De belangstelling was gisteren overweldigend. De scheidende functionaris (hij maakt gebruik van de VUT- regeling) werd overladen met cadeaus. Behalve lovende woorden over zijn ambtelijke bezigheden werden ook de nevenactiviteiten van de heer Van der Hoeven (o.m. secre taris Foreholte, voorzitter wo ningbouwvereniging etc.) uit gebreid belicht. SASSENHEIM Het ge meentebestuur van Sassen heim acht de betrokkenheid van de inwoners van Sassen heim bij de voorbereiding en totstandkoming van het ver keerscirculatieplan erg be langrijk. Daarzom zal er op dinsdag 10 juni om 20.00 uur een informatie- en overleg- avond gehouden worden voor alle inwoners van deze ge meente. Het is een VCP van en voor de Sassenheimse ge meenschap zodat aan een defi nitieve vaststelling van het VCP door de gemeenteraad, een uitgebreide procedure van voorlichting, overleg en in spraak vooraf zal gaan. De groei van het verkeer le vert in de woongebieden steeds meer problemen op zo dat deze groei het noodzakelijk maakt op allerlei punten ver- keersvoorzieningen en ver keersmaatregelen te treffen. Door middel van studies op dit gebied wordt er een verkeers circulatieplan opgesteld, dat de mogelijkheid biedt een volle dig verkeers- en vervoersbe leid te treffen voor een perio de van ongeveer 5 jaar. Diverse verkeersproblemen in Sassenheim vragen om een op lossing. Onder andere de hoge, onaanvaardbare verkeersbe lasting op de Hoofdstraat, met name tengevolge van het doorgaande autoverkeer en de verkeersonveiligheid op het hoofdstratennet doelend op de voetganger en de (bromfiet ser. Deze problematiek wordt dan ook op sympathieke wijze onder de aandacht gebracht door de Sassenheimse actie groep „Voorrang voor voet gangers". Oplossingen moeten worden gezocht voor de par keersituatie in het centrum, voor de verkeersafwikkelin gen uit de nieuwe woongebie den en er moet een fietsroute- plan opgesteld worden. Het VCP bestaat uit 3 gedeel ten, namelijk het opstellen van doel- en taakstellingen, het vormen van een basisplan en het opstellen van een actie plan, waarin onder andere de uitvoeringsplannen staan. Ver schillende onderzoekingen hebben plaats gevonden zoals verkeerstellingen, parkeer-, schoolroutc-, kenteken- en ge- luidsonderzoeken waaruit een aantal taakstellingen naar vo ren is gekomen. Deze taakstel lingen die ontleend zijn aan de richtlijnen van de minister van verkeer en waterstaat hebben betrekking op de plaatselijke situatie. De informatie- en overleg- avond zal op dinsdag 10 juni 's avonds om 20.00 uur in het gebouw „Cees en Ineke" wor den gehouden. Tot 1 juli is het mogelijk schriftelijk* reacties bij burgemeester en wethou ders in te dienen. WASSENAAR Het vernieuwen van het twembad aan de Prinsenweg verdient volgens burgemeester en wethouders de voorkeur bo- ?en andere alternatieven. Het bouwen van ge heel nieuw zwembad zou volgens plaatsvervan gend wethouder technische diensten C. P. M. taming (VVD) meer dan twee keer zoveel leid gaan kosten. Voor het vernieuwen van het bestaande zwembad wordt nu ten hoogste 6,8 Qiljoen gulden uitgetrokken. Verscheidene commissieleden twijfelden gisteravond toch Weer over de plaats van het bad. C. van Rij (CDA) bepleitte een onderzoek naar meerdere alternatieven. Hij meende, dat het ver plaatsen van het bad naar het noorden van Wasse naar overweging verdient, omdat hier de meeste mensen wonen. De mensen in het zuiden van Was senaar maken al voor een deel gebruik van zwém- baden in Den Haag en Scheveningen. Voor hen is de bereikbaarheid niet zo'n punt, temeer daar zij soms ook nog over privébaden beschikken. De heer Van Rij vreesde verder, dat de door hét colle ge geplande „uitgebreide uitbreiding" weer een soort face-lift betekent. Ook in het verleden is het in 1956 gebouwde zwembad diverse malen verbe terd. Het huidige zwembad kan volgens hem geen modern en aan de eisen van deze tijd aangepast bad worden. A. Lodder (Partij Wassenaar) en J. C. M. Greep (PvdA) vielen Van Rij in zijn betoog bij. Lodder constateerde eenvoudigweg, dat de locatie van het zwembad aan de Prinsenweg geen aantrekkings kracht op de mensen uitoefent. Ook hij voelde wel voor verplaatsen van het zwembad naar het noor den: „je moet het zwembad bij de mensen thuis brengen". De heer Greep vond de argumentatie voor het vernieuwen van het zwembad wat zwak jes en pleitte voor een nieuw onderzoek naar de mogelijkheid om in Ter Weer een zwembad te bouwen. Evenals Lodder en Van Rij bracht hij de locatie van de Dr. Mansveltkade (sporthal) weer ter sprake. Met de nadelen hiervan valt het vol gens hem wel mee. In zijn antwoord bevestigde de wethouder, dat deze vernieuwing wat anders is dan nieuwbouw. Het bestaande bad wordt omgevormd tot een re- creatiebad. Verder zal er een wedstrijdbad komen en zal de huidige accommodatie worden uit gebouwd en verfraaid. Het collége mikt, aldus de heer Barning, vooral op het recreatieve zwemmen. Het in Wassenaar zeer lage animocijfer kan bij de ingrijpende vernieuwing volgens hem verdubbeld worden. Belangrijk vond hij het hebben van een beweegbare vloer in het wedstrijdbad. De heer Barning meende, dat de vernieuwing van het zwembad aan de Prinsenweg de beste mogelijk heid is. Hij gaf toe, dat de huidige situatie niet opti maal is, maar betwijfelde ten zeerste of zij dat ooit zal zijn. Altijd kunnen er tegen bepaalde plannen bezwaren worden aangevoerd. H. Schelhaas (CDA) en N. C. M. v.d. Veen (VVD) deelden die mening. Zij zagen de bezwaren tegen vernieuwing aan de Prinsenweg niet zo zitten. Fractievoorzitter K. W. Nieuwswaag (VVD) wees een onderzoek naar mogelijke alternatieven gede cideerd af. De huidige oplossing is volgens hem ze ker geen slechte, er moet met een beperkt budget worden gewerkt en de zaak heeft nu lang genoeg geduurd, beseffen, aldus het CDA- raadslid. Schaap (PvdA) bleek teleurge steld. Na het bereiken van het compromis in december 1978, waarbij op veel minder grond in het Vinkenveld beslag werd gelegd, dan aanvankelijk in het voornemen lag, had zijn fractie zich gevleid met de ge dachte, dat met deze belangrij ke tegemoetkoming de agra riërs het plan-Vinkenveld niet zouden vertragen. Niettemin waren er toch bezwaarschrif ten ingediend. Volgens Schaap hadden de agrariërs zich niet aan het compromis gehouden en daarom zou zijn fractie zich ook niet aan het compromis gebonden achten. De opgelo pen vertraging in de woning bouw diende naar de mening van de PvdA gebruik te wor den om het woningbouwge bied in het Vinkenveld uit te breiden om zodoende de ach terstand in te halen. Schaap attendeerde verder op hetgeen de Noordwijkse Woningbouw vereniging en Kritisch Noord- wijk hadden aangevoerd over de te lage prognoses omtrent de woningbehoefte tot 1993. Onder meer trok de woning bouwvereniging het bouwen van 265 woningen op open plekken in de kern in twijfel terwijl zij verder van mening bleek, dat van het overheve len van tweehonderd gezinnen naar Voorhout niets terecht zou komen. Men vond het te bebouwen gebied in het Vin kenveld gewoon te klein. Andere bezwaren van Schaap betroffen de door de midden stand bepleitte ontsluiting van de toekomstige woonwijk via de Boekerslootlaan naar het centrum. Naar zijn mening diende deze verbinding gere serveerd te blijven voor het langzame verkeer. De fractie voorzitter van de partij van de Arbeid betuigde zijn medele ven met de agrariërs - meest hard werkende jonge mensen - die het Vinkenveld moeten verlaten. Het belang van de volkshuisvesting dient boven hun belangen te prevaleren. Schaap zei te hopen, dat zij hun bezwaarschriften zouden intrekken. Wethouder Van Duyn zei ge schrokken te zijn van de uitla ting van de PvdA zich niet meer gebonden te achten aan het compromis. Het gevolg daarvan zal zijn een nieuwe discussie over de omvang van het te bebouwen gebied en dit zou tot een enorme vertraging leiden, meende de wethouder. Hij had toch wel hoop dat de agrariërs hun bezwaren zullen laten vallen. „Het is niet onze bedoeling het plan op te hou den", legde Schaap uit. ,Wel hadden de reacties van de agrariërs zijn fractie bijzonder teleurgesteld. Een beroepspro cedure kan lang duren en wij kunnen niet blijven afwach ten". Schaap drong aan uit te kijken naar andere lokaties, zodat de woningbouw voort gang zou kunnen vinden. De Geus (CDA) vond het be toog van Schaap niet juist. Als de agrarische commissie het zelfde zou doen als de Noord wijkse Woningbouwvereni ging, konden we opnieuw be ginnen. Dat de agrariërs be denkingen maken over de wa terhuishouding is begrijpelijk. Hun bezwaren tasten echter de omvang van het woonge bied niet aan. „We hebben met de agrariërs zaken kunnen doen. Anderen, met name de woningbouwvereniging zijn begonnen de zaak in gevaar te brengen", merkte een geladen De Geus op. „We dienen de krachten te bundelen om zo snel mogelijk te kunnen bou wen." In tegenstelling met Schaap, stelde De Geus dat de toekomstige woonwijk drie ontsluitingen krijgt: een aan de Gladiolusstraat, aan de Boe kerslootlaan en aan de Heren weg. Dat de wijk een ontslui ting krijgt naar de kern van Noordwijk-Binnen noemde De Geus een goede zaak. Het CDA-raadslid zei het te betreuren, dat de woning bouwvereniging had beweerd dat de gemeente de woning zoekenden in de kou liet staan. Zonder de medewerking van de gemeente kan het bestuur van deze vereniging niet één woning bouwen, aldus het geë motioneerde raadslid. Waar het nu om gaat is het vaststel len van het ontwerpbestem- mingsplan. Dat heeft met prognoses over de woningbe hoefte niets te maken, merkte hij nog op. Burgemeester mr. Bonnike rondde de discussie af. „We hopen er het beste van". ATWIJK Op de Kat- ijkse camping 'De Noord- uinen' in het gelijknamige lingebied wordt op dit mo- lent hard gewerkt aan de luw van een multifunctio- sel centrum dat na de ople- sring in september voorziet i een kampwinkel, kan- >ortje en woning voor cam- ingbeheerder E. Beugelink. inds april van dit jaar vaait de ex-wijkagent Beu- :link de scepter op de dras- sch gemoderniseerde cam- ng. )e Nóordduinen' is aanzien- jk uitgebreid en ingepast in et duinlandschap. Er is na de tnovatie stromend water en electriciteit in de nabijheid van iedere plaats. Ook zullen toekomstige kampeerders ge bruik kunnen maken van een aansluiting op het kabeltelevi sienet. Toiletgebouwen en wasgelegenheden zijn ver meerderd, verbeterd en ook toegankelijk gemaakt voor in validen. Doordat de bouwakti- viteiten nog niet afgerond zijn, kan de camping nog niet op volle toeren draaien. Het afge lopen pinksterweekeinde wa ren de 375 beschikbare kavels, volledig in gebruik. Pas na het zomerseizoen, in september zal de beheerders- woning en kantoor met de daarbijgelegen winkel af gebouwd zijn. Het beheerders- gezin Beugelink is tijdelijk on dergebracht in een sta-cara- van. Een kleinere caravan bij de ingang van de gerenoveer de camping dient voorlopig als receptie annex kantoorruimte. De bouwwerkzaamheden zijn te laat van start gegaan omdat de gemeenteraad van Katwijk pas in de april vergadering het krediet goedkeurde. Met name voor bejaarde kampeerders die juist deze maanden in grote getale op de Katwijkse cam ping te vinden zijn, levert de afwezigheid van een kamp winkel problemen op. De win- kelnood wordt voorlopig (in het weekeinde) door kamp winkelier Verdoes opgelost met een rijdende zelfbedie ningswagen. De heer E. Beugelink voor het toekomstige kampcentrum van 'De Noordduinen'. urgemeester Scheenstra slaat het lint in stukken: de weg naar Haaswijk Is geopend. PGSTGEEST Met het onthullen n een bord met daarop de bouwplan- n voor Haaswijk, gaf gedeputeerde N.Buysert het startsein voor de wo- ngbouw in Haaswijk. Voor hem had irgemeester Scheenstra van Oegst- est de toekomstige wijk ontsloten »or de Van Eysingabrug open te stel en. Verwacht wordt dat de eerste paal nd 23 juni de grond in kan. In een korte bijeenkomst in 't Camphuys sprak burgemeester Scheenstra van een markant moment. De burgemeester zei niet al te optimistisch te zijn over een slui tende exploitatieopzet van Haaswijk. Tus sentijdse maatregelen sloot hij niet uit. In zijn redevoering kondigde de heer Scheenstra naast diverse studentenfacili teiten ook de bouw van een gezinsvervan gend tehuis in Haaswijk aan. „Haaswijk wordt een wijk met karakter", aldus de burgemeester, waarna hij de gedeputeerde een ets van het groene kerkje aanbood. Gedeputeerde Buiisert benadrukte vooré. het regionale karakter van de toekomstige wijk, en zei veel belang aan sociale wo ningbouw te hechtten. „Het provinciaal bestuur zal er scherp op toe zien dat de so ciale aspecten gehandhaafd blijven", aldus de heer Buijsert. NOORDWIJK De gemeen teraad van Noordwijk is gis teravond na een langdurige discussie overgegaan tot vast stelling van het ontwerpbe- stemmingsplan Vinkenveld. Tegen de achtergrond van het debat leefde de vrees bij de linkse fracties, dat de inge diende bezwaarschriften tegen het plan zouden leiden tot een jarenlange procedure en dat daardoor de voortgang van de woningbouw in het gedrang zou komen. Admiraal (VVD/Gemeentebe lang) deelde mede dat zijn fractie met het standpunt van b en w kon meegaan. Over de behoefte-prognoses op het ge bied van de woningbouw kan verschillend worden gedacht, aldus de woordvoerder van de VVD. Daaraan tilde zijn frac tie echter niet zo zwaar, aan gezien er na vijf jaar weer ge legenheid zou bestaan de zaak bij te stellen. De rechten van de agrariërs wegen bij de VVD-fractie zwaar, verklaar de Admiraal en voorstellen be treffende schaderegelingen zouden kritisch worden beke ken. Warmerdam (CDA) zei er be grip voor te hebben, dat het afstaan van hun grond voor de volkshuisvesting voor de agra riërs in het Vinkenveld een moeilijk te aanvaarden zaak is. Er is gelukkig wat ruilgrond aanwezig, maar dat geeft slechts een beperkt soelaas. De woordvoerder van het CDA wilde de toezegging van het college, dat zij van haar wijzi gingsbevoegdheid alleen ge bruik zou maken om het aan tal woningen (1080) in het plangebied te verhogen, niet om het te verlagen, omdat dan weer beslag zou moeten wor den gelegd op agrarische grond. Warmerdam hoopte dat de indieners van bezwaar schriften deze na de uitspraak van de raad zouden intrekken. Iedere maand uitstel betekent een verlies van 1.5 miljoen gulden, dat dient men wel te

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7