De Sleutels sterke winnaar van Klaas Huner Bokaal j KRV wint afdelingsbeker De Boer winnaar IWAZ Alphians zet zegereeks voor Eerste nederlaag ;s, ONVERWACHTE ZEGE JOS KOEMANS DEN HAAG Harrie de Boer is winnaar geworden van de Internationale Wieier Avond Zesdaagse. De Boer won het individueel klassement met 44 punten, liefst tien punten meer dan zijn ploeggenoot Ron Borst. Ton Vrolijk werd met 32 punten derde, voor de renner die twee dagen in de leiderstrui van start ging, Gerrit Pronk met 31 punten. Gerry Groenewegen kwam als eerste renner van De Markthof met 29 punten op de vijfde plaats. Opvallend in deze zes daagse was het rijden van de Leidenaar Alex Jansen die voor Zoetermeer'77 uitkwam. Bijna altijd was hij voorin de uitslag te vinden, ondanks de weinige steun die hij van zijn ploeggenoten kreeg. Alex Jan sen is eerste jaars amateur en sloeg na de zesdaagse voor alsnog een aanbod voor een sponsorcontract af. Enkele duizenden toeschou wers waren in de Keizerstraat getuige van een uitstekende laatste etappe. Al snel waren Gijs den Besten en Peter Ho- gervorst weg en namen een voorsprong van één ronde. In middels was een ploegje van tien renners in de achtervol ging gegaan. Ook zij namen een ronde voorsprong. Ton Vrolijk en Wim Hus, beiden met een ronde voorsprong, sprongen wederom weg. Vro lijk won voor Hus. Gerry Groe newegen, de grote uitblinker bij De Markthof, moest voor zijn ploeggenoot Nico Tous- sant genoegen nemen met een derde plaats. Achter Gijs den Besten werd Peter Post uit Lei den zesde. In het peloton kreeg Harry de Boer pech. Toen bleek ho,e goed de samenwerking was In de ploeg De Wit/Vrolijk. Cor Schuurman, zelf in de kop groep. Wim van Montfoort en Frans van der Ende lieten zich helemaal terugvallen tot achter het peloton en brachten Harry de Boer weer terug. Dit werk kostte de B-ploeg van De Wit- /Vrolijk wel de tweede plaats in het algemeen ploegenklas- semet. De Wit/Vrolijk A won dit klassement met 261 punten voor De Markthof A met 212 punten. Daarachter kwamen De Wit/Vrolijk B 203 punten, De Markthof B 157 punten, Van Eyk/Fongers 146 punten. De Bollenstreek 70 punten en Zoetermeer'77 49 punten. Tweekamp De wielrenners van Zoeter- meer 77 hebben zondag de tweekamp met Swift duidelijk in hun voordeel beslist. Zowel bij de nieuwelingen als bij de amateurs, liefhebbers, vetera nen en junioren bezetten zij de eerste plaats. De return van de twee weken eerder gehouden wedstrijd bij Zoetermeer was desondanks spannend genoeg. Bij de nieu welingen ontsnapten herhaal delijk Leidse renners, en men verwachtte dat één van hen dan ook. zou zegevieren. Dat gebeurde echter niet. Ontsnapt met een nieuweling van Zoe termeer moest John Eradus van Swift al voor de meet zijn hoofd buigen. In de eindstand was Kappetein van Zoetermeer '77 eerste, gevolgd door Era dus, Suyten van Zoetermeer, Van Gent van Swift en Smits en Moen van Zoetermeer. Bij de wedstrijd voor de overige categorieën ging het er harder aan toe. Ook hier waren het Leidse renners die ontsnapten, maar geen van hen kon de de finitieve beslissing forceren. Desondanks toch "een Leidse overwinning omdat veteraan Cor Kloosterman, pas weer op de fiets na een zware val in Woerden tijdens de sprint van het peloton, de sprint van het peloton won, met geringe voorsprong op amateur Jansen van Zoetermeer. In diezelfde sprint bezette amateur C. Ver meulen van Zoetermeer de derde plaats voor liefhebber Krüger van Swift. Eerste junior was Pieter Evelein van Swift, op de zesde plaats. C.Vermeu len werd algemeen eerste voor Jansen en Vierling, allen van Zoetermeer '17. Vierde in de algemene rangschikking werd Kloosterman, vijfde Lauwerse, zesde Timmerman, zevende Krüger, achtste H. Vermeulen, negende Putten en tiende Eve lein. DINSDAG 27 MEI 1980 LEIDEN Leids zaterdagvierdeklasser De Sleutels heeft zich gisteren gevoegd bij het door Roodenburg en Lugdunum gevormde rijtje ploegen dat zich winnaar van de Klaas Huner Bokaal mag noemen. De formatie van oefenmeester Thijs Balkhoven, die in eerdere uitgaven van het LDWS-toemooi voor alle Leidse standaardelftallen tot tweemaal toe genoegen moest nemen met een tweede plaats, slaagde er gisteren wel in ook de laat ste wedstrijd winnend af te sluiten. De verras sende medefinalist Leidse Boys werd met 3-1 geklopt. De derde plaats in dit opnieuw ge slaagde toernooi ging naar Unitas Leiden. In de troostfinale bleef Unitas ZLC de baas: 2-1. Overigens zal het toernooi om de Klaas Huner Bokaal ook volgend seizoen op dezelfde wijze en in dezelfde periode worden verspeeld. Orga nisator Henk Piket: „Het systeem bevalt uitste kend. En het feit dat er nu een onverwachte fi nale uitgekomen is, vind ik eerder een plus- dan een minpunt. Jammer alleen dat het seizoen voor de zondag-tweedeklassers eigenlijk iets te lang en te spannend was. Want met name van LFC, Lugdunum en LDWS mag je toch meer verwachten dan ze nu hebben gepresteerd. Een kwestie van verzadiging, denk Ik." Wel raak Na tweemaal net naast de hoofdprijs te heb ben gegrepen, was het gisteren dus wel raak voor De Sleutels. Waar Roodenburg en Lugdu num in eerdere edities de zaterdagclub nog wel in de finale hadden kunnen stuiten, schoot Leidse Boys tekort. In de eerste helft nam De Sleutels al voorzichtig afstand via een treffer van Hans Bos. Na de her vatting verhoogde Peter Boot die score naar 2- 0, voordat Leidse Boys door Cor Mantel weer even hoop mocht hebben. Weer Hans Bos maakte tenslotte een einde aan de spanning. De Sleutels, dat in de voorronde het Voorscho- tense Randstad Sport terugwees, was in het fi- naleweekeinde overigens toch sterk bezig. De eerste tegenstander die dat diende te erkennen was zondag-collega DOCOS. Jan van der Berg scoorde tweemaal, voldoende voor de winning. Ook in de halve finales bej Sleutels deze score. Unitas Leiden I tegenstand, maar bleek na de eerstel goal van Jan van der Berg niet de kraj zitten nog terug te komen. Wim Schöq te vervolgens de partij. In de strijd om de derde plaats, nanj eerste de leiding. Een 1-0 voorsprong wel niet voldoende zou blijken tegen 4 vechtend Unitas Leiden. Van Rossum der Broek bogen de score om naar dq de 1-2 marge voor Unitas. Unitas Leiden had zich overigens ten i de bokaalwinnaar van vorig jaar, Lugtf de halve finales gewerkt. Een nu vrijwel te Kikkers-ploeg werd in de verlenging!] met 1-2 teruggewezen. Ger Vermond f" beide Unitas-doelpunten. Strafschoppen Leidse Boys, dat in de eerste ronde r uitgeschakeld, plaatste zich minderj, gend voor de eindstrijd. Tot tweemaal toe moesten strafschcï voor Leidse Boys (vorig jaar derde) gun slissing brengen. Eerst werd LDWS na gelijkspel (treffer Paul de Vos) vanaf de slagen en vervolgens onderging een, iri sterker ZLC hetzelfde lot. Nadat Rob tf daal (voor ZLC) en Harm de Vos de stand op het bord hadden gebracht t se Boys bij de elf-meter-trappen opnief bloediger: 4-3. Voordat ZLC middels strafschoppen L troostfinale werd verwezen, had de f ploeg ruim afstand genomen van maar liefst 4-0 werd de plek in de hal veilig gesteld. Bart Neuteboom scoorj maal, Groenendaal en Paul Harteveld' keer. Uitslagen: Kwartfinales: LDWS - Leidse Boys w.n.s; Lugdunum - Unitas Leiden 1-2; De SI COS 2-0; ZLC - VTL 4-0. Halve finales: De S tas Leiden 2-0; ZLC - Leidse Boys 1-1. L Boys de derde plaats: Unitas Leiden - ZLC 2-1; I Leidse Boys 3-1. t worden. Sleutels won de finale van het LDWS-toernooi met 3-1. Bram Lepelaar, doelman van De Sleutels, grijpt in voordat Leidse Boys gevaarii1 v DEN HAAG Ook het vierde team van het Haagse Storks heeft de zegereeks van Alp- hians/Unique niet kunnen on derbreken. De honkbalploeg uit Alphen aan den Rijn won met 1-8 en boekte daarmee zijn vierde seizoensoverwin ning op rij. De stand aan kop is als volgt. 1 Arrows tien punten uit vijf duels; 2 Alp- hians acht uit vier. Pitcher Jorge Angela speelde een gedegen parij. Pas in de laatste inning moest Alphians een tegenpunt incasseren. In de derde inning namen de Alp- henaren een 0-2 voorsprong. Die voorsprong werd in de vol gende slagbeurt uitgebouwd naar 0-4. In de vijfde inning sloeg uitblinker Pattrick Meu- lenbroek (met één honk bezet) een homerun: 0-7. In de zesde en laatste slagbeurt scoorden beide ploegen elk nog een keer. Huub Delsol gaat Alp hians verlaten. Delsol k rug naar Curacao. Cijfers: Angela: 8 keer 3 sl; 4 wijd; 3 honkslagen teg maakte 3 fouten. Kranenburg (pitcher Storks) slag; 2 keer 4 wijd; 8 honk! gen. Veld maakte 7 fouten. Salgcijfers Alphians: Meu 0.500 (2:4); Ligtvoet 0.500 rel. De Greet en Angela 0.: Eikenaar en Van Keulen 0.2 LEIDSE COURANT LEIDEN Ajax cricket heeft in het treffen met Kampong de eerste nederlaag van het nog prille seizoen dienen te incasseren. Kampong, met een formidabele Ronnie Elfe rink in de ploeg, klopte de formatie van coach Rens de Graaf op alle fronten. Waar Ajax slechts 72 runs op de borden kreeg, scoorde Kam pong 200 runs voor het verlies van zes wickets. De 6-1 nederlaag werd overi- .gens bijna nog voorkomen door de gebroeders Henk en Johan Langerhorst. Als tiende ien elfde man in het veld geko men kenden zij de zware taak hun wickets zo'n 25 overs overeind te houden. Een taak waarin zij bijna slaagden. Tot dat Johan Langerhorst twee oversvoor het einde van de wedstrijd door „man-of-the- match" Elferink werd aebowld. |Die zeventienjarige "Elferink |(bowlingcijfers 5 voor 7) had ai (In de eerste innings duidelijk |van zich doen spreken. On danks goed bowlen van Frits de Jongh (4 voor 58) slaagde hij erin een fraaie century (114 runs - 2x6, 10x4) bijeen te slaan, voordat hij uiteindelijk door wicketkeeper Snieder op bowlen van Johan Gordinou de Gouberville (2 voor 10) werd gestumpt. Op dat moment had Kampong, ook al door de sterk spelende Floris Jansen (50 not out) echter de score van 55 voor 4 al uitgebouwd naar 189 voor 5 en resteerde Ajax slechts een eventuele draw. Een gelijkspel dat door een re delijke battingstart (Rens de Graaf 11, Raymond Tolchard 16) nog tot de mogelijkheden behoorde, maar door het volle dig falen van de overige bats- lieden tot een utopie werd. Totdat Henk en Johan Langer horst in de slotfase alsnog even de hoop in de Leidse har ten terugbrachten... De finalisten van de districtsjeugdkampioenschapen, die afgelopen weekeinde op de tennisba nen van OLTC plaatsvonden: staand van links naar rechts; Petra Wessels, Paola Kaaien, Jac queline van Wijk, Stephan Faas, Peter Klein (districtstrainer), Ivar de Jongh, Marcel van Rijn, Michael van der Berg, Peter Leythen, Jos Koemans; zittend van links naar rechts; Eveline Krul, Eveline Poell, Michael Dijkstra, Brigit van der Maarel, Eric Snellenberg, Jan van Overloop, Frans Grimbergen. LEIDEN Jos Koemans zorgde tijdens de strijd om de districtsjeugdtitels voor de enige echte verrassing. Als derde ge plaatst in de categorie t/m 16 jaar be reikte hij niet zonder geluk tegenstan der Peter Leythen werd gediskwalifi ceerd de finales en klopte vervolgens nummer vier Frans Grimbergen. Ivar de Jongh behaalde de hem toebedachte overwinning in de klasse t/m 14 jaar. In de finale kreeg hij meer tegenstand van Stephan Faas als de uitslag doet ver moeden: 6-1, 6-1. Het gehele tournooi verloor de jeugdige Alphenaar slechts drie games! Jacqueline van Wijk sleepte de titel In de wacht bij de meisjes t/m 16 jaar en t/m 18 jaar. In beide finales klopte zij Petra Wes sels. De finale t/m 16 jaar - de belangrijk ste, omdat beide speelsters in die leef tijdscategorie de meeste kans hebben zich ook op nationaal niveau waar te maken - was het spannendst. Jacqueline had alle moeite haar technisch overwicht ook in de stand tot uitdrukking te brengen: 5-7, 6-4, 6-2. De in ontspannen sfeer afgewerkte fi nale in de hogere leeftijdsklasse eindigde In een 7-5, 6-1 overwinning voor de Fores- cate speelster. Bij de jongens t/m 18 jaar werd de als eer ste geplaatste Mark Nije al vroeg de voet dwars gezet door Jasper van Marwijk, die vervolgens in Marcel van Rijn een te ster ke tegenstander trof. Ook de als nummer twee geplaatse Freek van der Capelle kwam niet in de finale. Bij de stand 5-5 in de derde set tegen Frans Grimbergen moest hij wegens kramp opgeven. De fina le tussen Marcel van Rijn en Peter Leythen leverde een 6-2, 6-4 zege voor laatstge noemde op. Bij de zestienjarigen klopte Jos Koemans in de finale Frans Grimber gen: 6-1, 6-4. De jeugdige Voorschotenaar belandde ietwat gelukkig in die eindstrijd, omdat in de halve finale tegenstander Pe ter Leythen wegens ontoelaatbaar gedrag op de baan werd gediskwalificeerd. Nu valt het onbehoorlijke geschreeuw van Leythen natuurlijk niet goed te praten, om de jongeman in een zo belangrijk tournooi - de winnaar plaatst zich immers voor de nationale kampioenschappen - te diskwali ficeren. is een discutabele zaak. Bij de meisjes t/m 14 jaar klopte de 13-Ja- rige Ingelise Driehuis in de strijd om de eerste plaats Paola Kaaien: 6-2, 6-4. Bij de Jongens bood Stephan Faas de gedood verfde kampioen Ivar de Jongh vgoed te- genspel. Beide spelers beschikte m een vrij vaste'top spin forehand, I rtu lange ralleys opleverde. Stephan v Alphense tegenstander vrijwel' 00 game tot 40-40 bij te houden, was KR' routine en grotere vastheid van De 8$P vaak de doorslag gaf. Al met ai re de dit in een 6-1, 6-1 overwinning v nummer twee van Nederland in de #>e tijdsklasse. r> 9 va Brigit van der Maarel toonde bij de' jarigen karakter in haar partij tegei i» ne Krul. Bij de stand 3-6, 2-5 in h W deel vocht de Hazerswoudse zich ti yy 5, 6-1. Michael van der Berg trok i «u langste eind tijdens de gelijkopj p, strijd tegen Michael Dijkstra. La noemde had goede vooruitzichten ,na overwinning, toen de stand in de da 5-4 en 40-30 in zijn voordeel was. E w bezonnen forehand deed het tij ke L Michael van der Berg won: 6-2, 3*6 In de categorie t/m 10 Jaar klopte lentvolle Eviline Poell van Forescate rah Hombrock van Hlllegom met 6-1 Eric Snellenberg was sterker dan Ji Overloop: 6-4, 6-3. Jj. WILLEM SPli 1,1 LEIDEN KRV heeft na een spannen de finale tegen Lisser Boys 2 de afde lingsbeker voor de zaterdagamateurs gewonnen. De Katwijkers bleken in de op het nippertje afgedwongen verlen ging vooral conditioneel sterker dan hun tegenstander: 2-1. Om de derde en vierde plaats klopte Kagia 2 de ploeg die Kagia 1 had uitgeschakeld, MVKV met 1-5. KRV liep in de eerste helft tegen een achterstand aan, toen de Lissenaren via een kopbal uit een corner scoorden. Na de pauze drongen de Katwijkers sterk aan op de gelijkmaker. Dit lukte pas 5 minuten voor tijd, toen Huig van der Plas uit een hoekschop van Jack Glas bergen inkopte. Vlak voor tijd werd een inzet van Glasbergen van de lijn ge haald, zodat een verlenging noodzake lijk werd. In die extra speeltijd was Piet van Beelens treffer goed voor de KRV- overwinning. Om de derde en vierde plaats klopte Kagia 2 MVKV met 1-5. Voor Kagia scoorden John van Dijk (4x) en Driek Willems. Bij de A-junioren ging de beker naar Noordwijk (DOSR gaf de voorkeur aan een tournooi in Duitsland), bij de b-ju- nioren klopte VVSB Noordwijk met 1-0, Noordwijk C1 was sterker dan Katwijk, terwijl UVS D1 Quick Boys met 2-3 klopte. KRV-captain Huig van der Plas neemt de beker in ontvangst van afdelingsbestuurslid Van der Neut.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 22