Xerxes kampioen
zondagamateurs
Nacompetitie nog
niets opgeschoten
Feyenoord 0-0 tegen Transvai
BRIDGETEAM EERSTE
sportuitslagen
^■i=üa7=ii='.»i^i=a-
LEIDSE COURANT
DINSDAG 27 MEI 1980 PAGINA
ROTTERDAM Pas negentien minuten voor
tijd maakte voor, 4.500 toeschouwers, John
van der Spek een einde aan alle spanning. De
bij Xerxes spelende ex-prof maakte toen na
een fout van Stef Walbeek het „gouden" doel
punt, waardoor Xerxes zich gisteren kam
pioen van de zondagamateurs kon noemen.
Voor de rust had vooral Xerxes in het duel met
Rohda (Raalte) de zenuwen nauwelijks in be
dwang. Kansen voor Hazebroek en Huigen le
verden geen doelpunt op en doelman Peter
Brunings (volgend jaar speelt hij bij Excelsior)
moest enkele keren reddend optreden bij coun
ters van Rohda, dat de gehele wedstrijd af
wachtend bleef spelen. Mede daardoor kon
Xerxes na de rust het Initiatief nemen, maar
doelman Tonnie Jansen liet zich niet passeren.
De omzetting bij Xerxes (Rijsdijk eruit. Van der
Spek in de voorhoede) leverde negentien minu
ten voor tijd de verlossende treffer op.
Een vrije trap van Frans Meijer werd door Stef
Walbeek verkeerd beoordeeld. Hazebroek tikte
de bal door naar de vrijstaande Van der Spek,
die tegen een tegenstander opschoot, maar ver
volgens Inschoot: 1—0.
Xerxes zal als zondagamateurkampioen uitko
men tegen de winnaar van de twee duels tussen
de zaterdagkampioenen, ACV en Noordwijk. De
data hiervoor zijn 7 en 14 juni.
Rohda was overigens naar Xerxes getrokken
met de kans in eigen hand, want zaterdag was
in Raalte een zege van 10 behaald op Caesar.
Rohda had daarbij geluk, want na 22 minuten
kwam de bal uit een hoekschop van Frans
Leushuis tegen het hoofd van Hans Linders,
verdediger van Caesar. De bal vloog achter zijn
eigen doelman Eddy Kempeners. Er waren
2.500 toeschouwers.
De stand in deze kampioenscompetitie is:
1. Xerxes 3 2 1 0 5 4—2
2. Rohda 4 2 0 2 4 5—4
3. Caesar 3 0 12 1 03
Gespeeld moet nog worden Caesar—Xerxes,
een duel dat niet meer van belang is.
Doelman Tonnie Janzen van Rhoha brengt opluchting in
het duel met Xerxes dat niettemin met 10 verloren
ging.
ACV wint eerste
duel zaterdagtitel
ASSEN ACV heeft zater
dag in Assen de eerste wed
strijd voor het Nederlands
kampioenschap voor zaterda-
gamateurclubs tegen Noord-
wijk met 30 gewonnen.
Noordwijk verzuimde in de eer
ste helft de meerderheid in
doelpunten om te zetten. Kort
na het begin moest steunpilaar
Jan Schipper (ACV) gebles
seerd uitvallen. Pas na de rust
kreeg ACV greep op het spel
van de Zuidhollanders. Bert
Hooyer gaf in de 47e minuut
het goede voorbeeld. Hans
Huisman maakte er in de 65e
minuut 20 van en Kenter
zorgde met nog dertien minu
ten te spelen voor 30. Er wa
ren 1700 toeschouwers. De
tweede wedstrijd Is zaterdag in
Noordwijk.
GerritVooysnaarDS'79
DORDRECHT Eerste divi
sieclub DS'79 heeft zich giste
ren versterkt met doelman
Gerrit Vooys van AZ'67. De
32-jarige doelman tekende een
tweejarig contract bij de
Dordtse club.
PARAMARIBO In een zeer
matige wedstrijd speelde
Feyenoord tijdens de trip
door Suriname 0—0 tegen
Transvaal.
Bij Feyenoord debuteerden
Blom en v.d. Steen. Er waren
10.000 toeschouwers.
Celtic won het internationale
jeugdtoernooi van Haarlem. In
de finale werd Feyenoord met
61 verslagen. De derde
plaats viel ten deel aan Ajax
dat tegen Middlebrough 1—1
speelde maar met strafschop
pen nemen won. Vervolgens
eindigden Berchem Sport, Po-
Het jeugdtoernooi (tot 181
in Groningen werd gewoT
door Everton dat de finale]
2—1 won van PSV.
werd derde door een zeg^
30 op Ipswich Town.
Rome De teams, die Nederland zullen vertegenwoordigen in
de deze herfst te Valkenburg te houden bridge-olympiade,
hebben in het Pinksterweekeinde deelgenomen aan een sterk
bezet toernooi in Rome. Het viertal Anton Maas/Renó Zwaan
en Hans Kreijns/Hans Vergoed scoorde 85 punten uit een
maximum van 100 en plaatste zich als eerste van de 151
teams.
Tweede en derde werden regionale Italiaanse ploegen. Het natio
nale Italiaanse viertal werd twaalfde. De dames Marijke van der
Pas/Elly Schippers en Petra Kaas/Bep Vriend werden 30e.
In de negende ronde van de strijd om de Europese beker hadden
de Polen Macieszzak en Polec in Düsseldorf aan de vijfde plaats
genoeg om zeker te zijn van de beker. De Fransen Joron en
Majus zegevierden voor hun landgenoten Lupan en Chimion.
Beste Nederlanders waren Betty Westra en Henck van Eyck uit
Rotterdam als twaalfde. Zij kregen tevens de hoofdprijs in de ca
tegorie tot 25 jaar.
De Haagse meesterklassers Hans de Vrind en René Hermans
wonnen in Amsterdam de zestien uur durende brigademarathon.
Zij vergaarden 196 punten. Tweede werden de Groningers Jan-
sen en Meuienbroek met 182 punten.
WAGENINGEN Dank zij
een gave treffer van rechter-
vleugelspits Jaap van Pelt is
Wageningen weer vol.'edig te
rug in de race om de nog
open zijnde plaats in de ere
divisie. Het technisch betere
spel van Volendam werd, on
danks perioden van grote
pressie, niet in doelpunten
uitgedrukt.
Bij Wageningen ontbrak de ge
schorste Jan van Osenbrug-
gen. De eveneens geschorste
middenvelder Kees van der
Berg was wel van de partij. Zijn
straf werd, nadat Wageningen
in beroep was gegaan, voorlo
pig opgeschort.
De Gelderse ploeg moest het
voornamelijk van krachtvoet
bal hebben. Het doelpunt ont
stond tien minuten na de rust
toen Van Pelt een dieptepass
van Kees van der Berg vlekke
loos afrondde. Doelman Hoek
had geen verweer op het harde
schot van de Wageninger.
Het duel kreeg daarna een
grimmiger karakter. Volendam
oefende veel druk uit op de
Wageningse veste maar cen
trumspits Helling kreeg weinig
kans om zich te doen gelden.
Ook Gerrie Mühren slaagde er
niet in de strijd een gunstiger
wending te geven. Met vertra
gende acties en veelvuldig te
rugspelen op doelman Suvee
hield Wageningen de krappe
voorsprong in tact. Het was de
derde maal dit seizoen dat de
formatie van trainer Frans
Koerver de Volendammers een
nederlaag toebracht.
In tegenstelling tot veertien
dagen geleden, toen er voor
beide ploegen weinig op het
spel stond en op de Vijver
berg de punten broederlijk
werden gedeeld, moesten De
Graafschap en Cambuur in
het duel voor de nacompetitie
hun ware gezicht laten zien.
De ploeg uit Doetinchem was
ditmaal produktief. De explo
sieve start werd al binnen
een kwartier beloond met een
voorsprong van 20 door
treffers van Pieneman en
Brinks.
Na deze voortvarende over
rompelingsactie leek De Graaf
schap al vroeg winnaar, maar
Cambuur diende snel van re
pliek. Profiterend van een ver-
dedigingsfout scoorde Peltzer
in de zestiende minuut. Dat De
Graafschap met een voor
sprong kon gaan rusten, dank
te de ploeg aan doelman Door
nebosch, die enkele malen de
gelijkmaker van de Friezen in
de weg stond.
De Doetinchemmers mikten
ook na de rust met succes op
een snelle treffer. De voor Kel
derman ingevallen Menting
vergrootte de marge weer tot
twee doelpunten. Cammbuur
gaf zich niet gewonnen. De
Friezen slaagden er andermaal
in de achterstand te verklei
nen. Het doelpunt van Klaus
Roosenburg bracht onrust bij
De Graafschap teweeg. De tijd
was echter te kort voor Cam
buur om nog een gelijkspel te
bewerkstelligen.
De stand:
1. Cambuur 2 10 12 54
2. De Graafschap 2 10 12
3. Volendam 2 10 12 1—1
4. Wageningen 2 10 12 23
Volendammer Guyt zet Van Vijfeijcken (Wageningen) de
voet dwars.
Engbersen akkoord met Fortuna
SITTARD Hans Engbersen en de eerste divisieclub Fortuna
Sittard hebben overeenstemming bereikt over een contract dat
een looptijd heeft van een jaar. Aan het begin van dit seizoen
konden beide partijen het niet eens worden waardoor Engbersen
buiten de lijnen moesten blijven.
Karpov winnaar
BUGOJNO De Rus Kal
behaalde acht punten
werd winnaar van het acN
toernooi in het JoegoÉ
ache Bugojno. De Deenl
sen werd tweede met I
punt en Timman derdel
6 1/2 punt.
Karpov speelde zijn laatst J
gebroken) partij, tegen G
ric, remise. Larsen ben
hetzelfde resultaat tegen
bolevic. Timman speelde e
eens gelijk, tegen Hort.
langste partij van het toen 11
tussen Ivkov en Poloegaje 11
eindigde na zeventien uur
len, 140 zetten en vier kee
breken, ook in remise.
Eindstand: 1. Karpov 8, 2.L
sen 7 1/2, 3. Timman 6 1/"DE
ex aequo Ljubolevic, Polo
jevski en Andersson 5 1/1 uita
ex aequo Kursica, Ivkov P®n
Hort 5, 10. Kavalek 4. 11.
goric 3 1/2.
e to
Van Leeuwen gee
schaatstrainer «h<
AMERSFOORT Floor J|}°
Leeuwen, die kandidaat van
om het volgend seizoen jjde
heren schaatsploeg oi BCh
zijn hoede te nemen, h 973
zich om persoonlijke reds a(j
voor deze functie teru( estJ
trokken. orm,
De zojuist benoemde techn ten
adviseur Henk Lamberts za jd.
overleg met de trainers, uit jr;
naar een nieuwe man, die
terlijk half oktober met di neri
straining zal moeten begini0p
Tot oktober staat de ploeg 0n
der leiding van Tjaard Kl< 17)
terboer. Voor de eerste een 0st<
Ie training, die donderdaj jte c
Harderwijk zal worden gel&iag
den. zijn negen rijders uitge
digd: Hilbert van der 0
(Heerenveen), Piet Kleine (I
kenveld), Yep Kramer (Heei
veen), Harm van de Pal (C
terzee), Frits Schalij (Wes
Marcel Scheperkamp (Twe
Hein Vergeer (Haastrecht), i
Vunderink (Zwolle) en Fred
Wiltenburg (Klundert).
KNVB ZONDAG
Kamp van Nad.: RohdaCaesar
1—0. Xerxes—Rohda l—0 (X.
kamp).
Algeheel Per. Kam_- Rhederv—
den—OSO 2—2 (S.
ZATERDAG
Kamp van Ned.: ACV—Noordwijk
1—0, BennekomQuick
Boys 00
Normale competitie: Eerata klae-
ae B: Zwaluwen VI.—Bennekom
0—3.
Tweede klasse A: HoekOran|e
Wit 2—1. NSW—Arnemuiden 2—
De ZwerversWHS 0—0.
SSS 23-33
NSW 23—31
23—27
23—25
23—24
23—24
23—21
24—21
23—20
23—18
23—17
23—16
Tweede klasse B: Heerjansdam
Spirit 3—0. Be Fair—Nw lekker-
land 3—1. Excelsior (MF-PPSC
O—O (E. degr.). Lyra—ASWH O—0.
Lisser Boys—Rijsoord 2—2. Jodan
Boys—Bolnes 2—1.
Nw Lekkerland 23—33
Heerjansdam 23—29
Riisoord 2426
Lissec Boy» 23—25
ASWH 23—25
Bolnes 23—23
Jodan Boys 23—23
Spirit 23—22
DOTO 23—22
Lyra 23—22
23—21
23—18
•11
SSC'25
AZW
Oranje Wil
Roda Boys
PPSC
Res.
•r (M)
uuick Boys 2 30. Capelle' 2—Vi
tesse (O) 2 6—2. Zwart W.t'28/2—
Lyra 2 1—0. Rijsoord 2—Kozak
ken Boys 2 1—1. RCL 2—Zwalu
wen VI. 2 0—4. RWH 2—Katwijk
2 0-0.
BEKERWEDSTRIJDEN
Volendam—DTS "35 4—0. Rljnsb.
Boys—HZW 2—1. Noordwijk
Oranje Nassau 00 (O.w. n.s.).
Arnemuiden—HHC 43 (na verl
IjmuidenDOSK 0—0 (IJ. w.n.s.).
Huizen—AZW 1—1 (A. w.n.s
Promotie naar Regionale jeugd-
competllle B: ARC—Scheveningen
3—3. SW-Hardinxveld 2—2.
Internationaal jeugdtoernooi van
Haarlem
Groep A: CelticHaarlem 1—0,
Berchem Sport—Ajax 14. Haar
lemStoke City 1—5. AjaxCel-
llc 00. Stoke CityBerchem
Sport 23. Berchem Sport—
Haarlem 1—0. AiaxStoke City
1—1. Celtic—Berchem Sport 1—0.
HaarlemAjax 30. Sloke Cily—
Celtic 2-3
Groep B: Middlesbrough—Llnfield
Beltast 2—0. Feyenoord—Volen
dam 2—1. Pools jeugdelftal
Middlesbrough 0—2, Lintield—
Feyenoord 03. Volendam
Pools jeugdelftal 23. Middles
brough—Vplendam 2—0. Pools
jeugdelftalFeyenoord 11. Vo
lendam—Lintield 1—2. Feye
noord—Middlesbrough 2—1. Lin-
fieldPools jeugdelltal 00.
Finale: Celtic—Feyenoord 61
Om de derde plaata: Ajax—Midd
lesbrough 1—1 (Ajax wint na straf
schoppen).
Om de vijfde plaats: Berchem
Sport—Polen 0—0 (Polen wint na
strafschoppen).
Om da zavanda plaats: Stoke
BUITENLANDS
VOETBAL
West-Duitsland
Bayer Leverkusen-Hamburger SV
2-1; Weróer Bremen-FC Koln 0-5;
lmgen-E
Munchen 1860-Kaiserslautern 3-2;
Borussia Dortmund-Duisburg 3-1;
Fortuna D.-Hertha BSC 4-0; Stutt-
gari-Bayern München 1-3; Ein-
tracht Br.-Borussia M. 0-3; Schal-
ke 04-Bochum 1-0.
Stand:
Bayern München 33-48; Hambur
ger SV 33-46; Stultgarl 33-41;
Kaiserslautern 33-40.
Portugal
Estorii-Marltimo 0-0; Leina-Bele-
nenses 0-0; Guimaraes-Sporiing
0-1; Belra Mar-Varzlm 2-2; Porto-
Boavista 2-0; Ria Ave-Espinho 0-2;
Stand:
Sporting 50; Porto 50; Benfica 4
Boavista 36.
Joegoslavië
Ollmpija Ljubljana—Rijeka 0—1.
jvodlna Novl Sad—Napredak Kri
vac 1—0, Hajduk Split—Radnicki
Nis 2—3. Zeleznlcar Sarajevo—Celil
Zenlca 2—0, Vlez MostarSarajevc
1—2, Borac Banja LukaPartlzar
1—0, Sloboda Tuzla-
Bentica-Portl-
Belgrado
Osijek 1-
1-0.
Vóst LinzGrazer AK 31. Austri
Wien—Wien 3—0. Austria Salz
burg—Admira 1-0. Sturm Graz-
Raptd 3—1, SportclubLinzer ASI
2—1.
Stand: Austria Wien 34—48 (kam
pioen). Vóst Linz 3440. Linze
ASK 34—40. Grazer AK 34—40.
Widwez LodsGornik Zabrze 6—1
Peck Poznan—Wisla Krakow 2—
Stal Mielec—Legia Warsaw 4—2
Odra Opole—Slask Wroclaw 3—C
Zaglebie SosnowiecLKS Lodz 0-
0. Szombierki Bytom—Arka Gdyni
1—0, Zawisza Bydgoszcz—Ruc
Chorzow 1—2. GKS KatowicePc
lonia Bytom 2—0.
Szombierki Bytom 27—38. Slask
Wroclaw 27—31, Legia Warsaw
Tampa Bay Rowdies—New England
Teamen 2—1. Atlanta Chief»Was
hington Diplomats 2—1 (na straf
schoppen). Tulsa RoughnecksDal
las Tornado 2—1. Chicago Sting—
Toronto Blizzard 3—0. Houston I'
rlcane—Memphis Rogues 1—0
verlenging), Portland Timbers—San
Jose Earthquakes 2—1, Seatile
Sounders—Los Angeles Aztecs 2-
1. San Diego SockersCalifornl
Surf 2—1 (na strafschoppen). Roc-
kester—Ford Lauderdale 5—2, Mi
nesota—Oelroil 4—2.
SOETBAl
Eerata klaa:
Storks-Westerkwartier 1-2: De
Meteoor-Birds 1-22; UW-Pirates
2-3; Robur'58-Birds 13-27 en 2-8;
De Meteoor-Storks 0-11 en 0-8;
Pirates-Sparfa 10-0 en 5-2; Wes-
terkwarfier-UW 3-10 en 7-2.
Tweeds klaa 8:
Roef-JRC Ducks 4-6; Roef-Glants
8-4; Jeka-Nuenen 2-9; Pinguïns-
De Spartaan 8-7; DSC'74-Wasse-
naar 5-9; Spaarnwoude-Oucks 10-
Eersta klaa: Hygie»—Storks 2
16. Wassenaar 2—Celentas 4—15.
Westerkwartier 2—ADO 2 5—0.
Blue BirdS-ADO 7—12
Twaeda klaa: VUC—Alphians 3—
3. Cromvliet—Birds 2 6—16.
Stork» 3Celerltas 2 7—4, Storks
4—Te Werve 5—14.
Derda klaa A: Westerkwartier 3
Birds 3 17—1, Alphians 2—VUC 2
11—6. Wassenaar 3—Cromvliet 2
21—2. Blue Birds 2—ADO 3 6—
22.
3 2315. Wassenaar
naar 5 21—4.
Junioren A: Alphians A.—Storks
A.—VUC 13—9.
Junioren B: Storks B Wasse
naar B. 18-5.
Adspiranton: Storks B Storks A.
8—10. ADO—Waasenaar 16—12.
HONKBAL
EERSTE KLASSE
A: Rooswijk-PSV 48; Thamen-
RCH 3-0; Hllversum-bcnoten 7—
B: Sparta-The Herons 42; Spar-
taan-DOS'32 10—2; Hoofddorp-
Sparks 3—6; OWO-BSC Utr. 6—
11—10; HCAW-ADO
25; Amstef T.-Nicols 81; Kin-
heim-UW 11—2
EERSTE KLASSE
A: Storks-TTT 3—2; Storks-TTT
7—1; PSV-Rooswijk 2—10. RGH-
Thamen 54; Schoton-Hilversum
4—5.
B: The Herons-Sparla 1—0;
Sparks-Spartaan 1—6; Sparks-
Hoofddorp 23; BSC Utr.-OVVO
13—3.
Tweede klas C
Terras vogels HCTIW 10—0 (7 In
nings); Bloemendaal-Celeritas
16—2 (7 Innings); Onze Gezellen-
Lijnden 5—0; DVH-Euro Stars 1—
11! Schiedam-Wassenaar 86;
Wassenaar-Schiedam 4—10;
HCTIW-Terrasvogels 2—4 (10 In
nings); Celeritas-Bloemendaal 3—
8; Lijnden-Onze Gezellen 4—6;
Euro Stars-DVH 10—4,
West III, Standaardklaa: Gouda-
SC Botlek 12—2; VUC-Birds 6—5;
MCV71-NADO V. 1—7;
ATLETIEK
eter 1. Baten (Nrd) 9.12.2;
Discuswerpen: 1. De Bruyn (Ned)
2. De Jager (Nrd) 6.79.
1500 meter 1. Schmelde (Nrd)
4.05.6; 2. Hofstee (Ned) 4.14.8.
1500 meter cteeple: 1. Wallow
(Nrd) 4.23.6; 2. Kramer (Ned)
4.25.8.
Kogelstoten: 1. De Bruyn (Ned)
19.64 meter; 2. Esser (Nrd) 16.59.
400 meter 1. Knocks (Nrd) 50.6
sec 2 Goerner (Nrd) 51.0.
Hlnkstepspringen: 1 De Jager
(Nrd) 13.58 m.. 2. Lucassen (Ned)
13.18.
Speerwerpen: 1. Bunk (Ned) 58.26
m.; 2. Buntsma (Ned 56 74.
800 meter 1. Hemkes (Nrd)
2.02.7; 2 Honsbeek (Ned) 2.02.9.
ijn 43.7
Pol»stokhoog»pringen: 1.
Schmidt (Nrd) 4.30 m.. 2. Penders
(Ned) 4.30.
100 meter: 1e serie; 1. Eisner (Nrd)
11.1; 2e serie: 1. Jung (Nrd) 10.7.
Kogelstoten: 1. Mireille Stadwijk
(Ned) 14.84 m.. 2. Hennerieke van
Riel (Ned) 13.32.
1500 meter 1. Suzanne Loeffen
(Nrd) 4.35.4; 2. Madeleine van Glls
(Ned) 4.46,4.
Hoogspringen: 1. Edwarla Sardjoe
(Ned) 1 77 m.; 2. Gudrun Holmann
(Nrd) 1.71.
Speerwerpen: 1. Mireille Stadwijk
(Ned) 43.18 m.; 2. Wilma Etferts
(Ned) 42 08
400 meter 1. Ingrid Stoot (Ned)
54.9 sec., 2. Sandra Dorias (Ned)
567.
(Ned)
(Nrd) 2
meter 1. Nederland 48.6
sec.; 2. Noordrijn 48.7.
Discuswerpen: 1. Debbie Dunant
(Ned) 40 88 m.; 2. Beltina Roesen
(Nrd) 39 06.
Verspringen: 1. Irmhlld Dunant
(Nrd) 5 51 m.; 2. Ingrid van Lingen
(Ned) 5 50.
100 meter horden: 1e serie: 1. Sa
bine Braun (Nrd) 15.0; 2e serie. 1.
Hejke Llndemann (Nrd) 14,6_sec.
12,3 i
Helga Arendt (Nrd) 12.0 sec.
DAMMEN
Gregoire—Afaffati 1—1. Issale-
ne—Drost 0—2. TschudinJan
sen 0—2. ClaessensClerc 0—2.
Verpoest—Van der Wal 0—2. Ka-
zemier—Schvazman 2—0. Cor-
Berte—Gregolre 1—1. Schva
zmanCordier 2—0. Van der
WalCasemir 2—0. Clerc—Ver
poest 1—1. Jansen—Claessens
2—0. Drost—Ttchuddin 2—0. Af
affati—Issalene 0-2.
Stand na negen ronden:
V Van der Wal. 16 punten; 2.
-• Verpoest-
Gregolre en Claessens 3. 14.
Tschudin 0.
ZWEMMEN
100 meter schoolslag m. 1969: 1
K. Verduyn Hoogwerf 1.39.5, 2 S.
Boon Alicante 1.39.6. 3 H. van
Oosten Excelsior 1.39.8.
Idem m. 1968: 1 A. Hulscher
Zian/VC 1.35.8. 2 G. Hoogstra
Zian/VC 1.35.8. 3 T. Verhoeven
Zilvermeeuwen 1.36 0.
Visser Raket
HZPC 1.40.1.
Idem 1968: 1 E. Koens Exc.
1.38.2. 2 O. Roest WVZ 1.38.5, 3
M. Vis Hoogw. 1.38.7.
100 meter vrije slag heren: 1 F.
Huizing Exc. 1.01.1, 2 G. Rapailles
DSZ 1.01.3. 3 R. van der Berg Hip-
Sdem^damea: 1 M. Beileveld OZV
1.06.1. 2 I. Weenk Hipp. 1.06.2. 3
K. Logeman Zian/VC 1.07.1.
100 meter rugslag j. 1967: 1 F. De-
gener WVZ 1.20.2; 2 E. Ran
Zian/VC 1.20.9; 3 M. van Winger-
1.182, 2 E. Konijnenburg
1.19.3, 3 R. van Hattem HZPC
1.19.5.
Idem dames: 1 A. van Elleswljk
WVZ 1.17.2. 2 M. Vloemans HZPC
1.17.9, 3 I. Weenk Hlpp. 1.19.3
Idem heren: 1 S. Stolker Exc.
1.12.8. 2 H Taal WIK 1.13.1. 3 L.
4x100 m wisselslag est. dames: 1
Zian/VC 5.16.7, 2 RZV 5.17.0. 3
Zilv. 5.20.6.
Idem heren: 1 RZV 4.48.7, 2 Exc.
4.51.3. 3 Raket 4.53.7.
Oostduitse kampioenschappen
200 meter vrije stag: 1 Woithe
1.51.80. 2 Grabs 1.52.79.
200 moter vlinderslag: 1 Pyltel
2.01.39. 2 Karl 2.03.65.
100 mater rugslag: 1 Göhrlng
58.32 sec.. 2 Stlngl 58,45 sec.
Dames:
100 meter vrije slag: 1 Caren Met-
schuck 55.45 sec (beste seizoen
prestatie). 2 Barbara Krause 55,64
100 meter rugslag: 1 Rlca Rel-
Pollack 2.10.57, 2 Ines Geissler
niger 2.17.31. 3 Gri'
Slaby 2.20.34.
Heren:
100 meter schoolslag: 1 Joerg
Waller (Erfurt) 1.05.87. 2 Gunnar
Ouaas (Leipzig) 1.06.42.
100 meter vlinderslag: 1 Roger
Pyttel (Leipzig) 55.32. 2 Thomas
Ackenhausen (Maagdenburg)
400 meter vrije slag: 1 Petra
Schneider (Karl Marx Siadt)
4.12.02. 2 Ines Diers (Karl Marx-
stadt) 4.12.94. 3 Carmela Schmidt
(Halle) 4.13.08. 4 Anetl Kalatz
(Oost Berlijn) 4.16.17.
200 meter schoolslag: 1 Bettlna
Loebel (Dresden) 2 33.46. 2 Sylvia
Rinka (Potsdam) 2.36.07, 3 Grit
Slaby (Leipzig) 2 39 26.
200 meter rugslag: 1 Blrgit Trei-
ber (Dresden) 2.13.14. 2 Cornelia
Polit (Halle) 2.15.24. 3 Petra Riedel
(Maagdenburg) 2.15.90, 4 Rlca
Reinlsch (Erturt) 2.16.42.
Heren:
1500 meter vrije slag: 1 Rainer
Strohbach 15.28.55 (nat. ree.). 2
Karsten Matthes 15 58.70.
200 meter schoolslag: 1 Joerg
Waller 2.19.91 (nat. ree.), 2 Sigurd
Hanke 2.25.07.
Dames:
200 meter vrije elag: 1 Barbara
Krause 1 59.14 (beste wereldpres
tatie), 2 Carmela Schmidt 2.00.08.
100 meter schoolslag: 1 Ute Ge-
wenlger 1 10.20 (wereldrec.). 2 Pe-
KANO
TIENLANDENWEDSTRIJD
DAMES:
k 2 - 500 meter
1. Stefan—Buhaw (Roe) 1.49.6; 2.
Badejana—8orkeneja (Roe)
1.52.3; 3. Leclerc—Loriot (Fra
HEREN:
k 1 - 1000 meter
1. Dlrladeanu (Roe) 3.48,4; 2.
Geanta (Roe) 31.48.7. 3. Perri (Ita)
3.08,2; 3. Hongarije 3.0i
Roemenlé 2 3.09,5; 5 Nederland
3.10,8; 6. Tsjechoslowakije, 7.
Frankrilk; 8. Bulgarije.
BILJARTEN
Europees Kampioenschap Libre
Vierde ronde:
Wirtz (Wdl) 133 4 124 44.33
Galvez (Spa) 500 4 442 125.00
Wesenbeek (Bel) 500 3 496
166 66
Mastny (Oos) 118 3 110 39 33
Tusset (Spa) 429 1 429 429.00
Arnouts (Ned) 500 1 500 500.00
Vijfde ronde:
Wesenbeek 500 6 312 83.33
Bourezq 74 6 64 12.33
Arnouts 500 5 404 100.00
Galvez 500 5 332 100.00
Zesde ronde:
Bourezq 500 5 405 100.00
Galvez 231 5 192 46.20
Wesenbeek 500 2 499 250.00
Arnouts 333 2 332 166 50
Wirtz 500 3 313 166.66
Tusset 479 3 479 159.66
Zevende ronde:
Wirtz 500 3 267 166.66
Mastny 58 3 53 19.33
Arnouts 500 1 500 500.00
124 1 124 124.00
500 3 437 166.66
Galvez 226 3 222 35.33
Eindstand:
1. Wesenbeek (Bel) 6-12. moyenne
111.11. hoogste serie 499; 2. Bou-
rez (Fr) 6-8 75.79 499; 3. Arnouts
(Ned) 6-7 194.61 500; 4. Galvez
(Sp) 6-7 87.75 442; 5. Wirtz (Wdl)
6-6 65.50 446; 6. Mastny (Oost) 6-
2 45.04 201; 7. Tusset (Spa) 6-0
Ohagen
(Ned) 4;
7. Örahli
Philippe Deraes (Bel) 12; 3.
Zanettl (Ita) 9; 4. Nornert
(Wdl) 7; 5. Aad Arkesteyn
6. Rainer Stecken (Wdl) 4;
Brahlm DJoubre (Fr) 4; 8. Harry
van der Erven (Ned) 2.
WIELRENNEN
Olympia's ronde van Nederland
Koppeltijdrit: 1. Joeri Katsjerin en
Jartseslav Dedenov (Sov 1) 11
min. 21 sec. (met tljdvorgoedlng
11.06); 2. Oleg Logvln en Aavo
Plkkoeoes (Sov 1) 11 24 (met tijd-
vergoedlng 11.14); 3. John Broers
en Rene Koppen (Erp) 11.27
(11.22); 4. Jac Hanegraal en Arie
Hassink (Ams) 1127; 5. Oerek
Hunt en Wim de Waal (Tra) 11.33;
6. Gerrie Möhlmann en Ad Wij-
nands (Ams) z.t7. Sergei Tsjel-
pakov en Wladimlr Koetsnelsov
(Sov 1) 11.34; 8. Adrle van der
Poel en Jannes Slendebroek (Erp)
11.35; 9. Viktor Manakov en Alek-
sander Krasnov (Sov 2) z.t.; 10.
Walter Delia Case en Ivano Mattel
(Ita) 11.36; 11. Gianni Giacomlnl
en Alberto Minetti (Ita) 11.40; 12.
Henk Mutsaars en Peter Damen
(Drl) 1
(Oudenbosch) 100
km In 2 uur. 16 r
eveen) op 1 min. 2 sec.; 4. Jos
Schipper (Kwadendamme) z.t.; 5
Theo Smit (Halfweg) op één ronde;
6. Staf van Roosbroeck (Bel) z.t.;
7. Wlm de Ruiter (Kwadendamme)
z.t.; 8. Rudy Pevenage (Bel) z.t.; 9.
Cees Priem (Ovezande) z.t.; 10.
Gerrie van Gerwen (Olland) z.t.
1. Roger de Vlaeminck (Bel) 100
km in 2.20.19; 2. Jan Raas (Ned)
z L; 3. op negen seconden: Theo
Smit (Ned); 4. op 16 seconden:
Leo van Vliet (Ned); 5. Jan Aling
(Ned) z.t.; 6. Adri van Houwelingen
(Ned) z.t.; 7. Ger Knetemann (Ned)
z.t.; 8. op 27 seconden: Richard
Ducati (Ned); 9. Tom Griep (Ned);
10. Aad van den Hoek (Ned) z.t.
Kloosterzonde
1. Gerrie Knetemann dn 100 km In
2.20.11; 2. Johan va:, de Meer; 3
Fons van Katwi|k. beiden In de-
Hordijk op 20 sec 5 Hans Lange-
rijs op 25 sec.; 6 Roger de Viae-i
minck (Bel) op 35 sec.; 7. Jos
Lammetlnk; 8. Plet van Katwijk; 9.
Peter Gödde; 10. Theo de Rooy,
allen in dezellde tijd als De Vlao-
Brzezny (Pol) 13.34; 5. Winn«
(Ned) 13.34; 6. Morozov (Sov)
13.39; 7. Clere (Fra) 13.40; 8. Wol
tas (Pol) 13.44; 9. Szczepkowskl
(Pol) 13.48; 10. Petermann (OOI)
Algemeen eindklassement: 1. 8a-
rinov (Sov) 48.42.16; 2. Winnen
(Ned) op 3 min. 43 sec.; 3. Ludwig
(ODI) op 4 min. 27 sec.. 4. Moro
zov (Sov) op 4 min. 35 sec 5.
Hartnick (ODI) op 6 min. 59 sec.;
6. Petermann (ODI) op 7 min. 19
Provinciale kampioenschappen
Gelderland (Meddo): 1. Rene van
IJzendoorn (Tiel) de 110 km In
2.32.10; 2. Fons Schoolman (Nee-
de); 3. Egbert van de Poll (OkJe-
broek): 4. Dick Arlese (Veenen-
daal). 5. Frits Schuer (Didam).
Overijssel (Markelo): 1. Gerard
Veldscholten (Oldenzaal) de 120
km in 2.55,10; 2. Ben Brouwer
(Balkbrug); .3. Johan Poslhuma
(Oldenzaal); 4. Albcrt-Jan Gerrit
sen (Deventer); 5. Jan Hekman
(Den Ham).
Noord-Nederlend (Wommels): 1.
Gerard Brokeman (Hardenberg)
de 110 km In 2.28.09; 2. Gomt
Schipper (Ter Apel); 3. Ones Tim
mer (Assen); 4. Henk Bouwman
(Eelde); 5 Jaap Vos (Exloo).
km/u); 2.
sec.; 3. Gavazzi (Ita); 4. Saronnl
(Ita); 5. Masciarelll (Ita); 6. Lasa
(Spa): 7. Crespl (Ita); 8. Moser
(Ita); 9. Prim (Zwe): 10.
Negende etappe: 1. Giovanni
Maniovanl (Ita) de 247 km in 6.49;
2. Pierino Gavazzi (Ita) z.t.. 3. Flo-
o (Ita)
(Ita) zJ
t.; 4. Giu:
5. Fra
ronnl (Ita) z.t.; 7. Bernard Hinault
(Fr) z.t.: 8. Giuseppe Fatato (Ita)
z.t.; 9. Tommy Prlm (Zwe) z.t.; 10.
Jean Rene Bernaudeau (Fr) z.t.
Tiende etappe: 1. Giovanni Man-
tovanl (Ita) 177 km in 4 uur. 59
min. 43 sec. (gem. 35.433 km/u);
2 Wladlmlro Panlzza (Ita) z.t.; 3.
Palmiro Masciarelll (Ita) z.t.; 4.
Tommy Prlm (Zwe) z.t.; 5. Knut
Knudsen (Noo) op 4 sec.; 6. Giu
seppe Saronni (Ita) op 16 sec.; 7.
Francesco Moser (Ita) z.t8. Alfre
do Chinetti (Ita) op 19 sec.. 9. Pie
rino Gavazzi (Ita) z t.; 10. Gianbat-
lista Baroncheiii (Ita) Z.1.; 16. Ro
berto Vlsentini (Ita) op 21 sec.; 17.
Bernard Hinault (Fra) z.t., 33.
Faustino Ruperoz (Spa) op 27 sec.
Algemeen klassement: 1. Vlsenti
ni 46 uur. 35 mln^sec.; 2. Con-
i. 22 s
13 sec.; 5. Battaglin op
sec 6. De Witte (Bel) op
sec 7. Schmutz (Zwi) op 2 min 56
sec 8. Hinault op 2 min. 58 sec.;
9. Knudsen op 3 min. 13 sec.; 10.
Fernandez op 3 min 14 sec 11.
Moser op 3 min. 47 sec.; 12. Ba-
ronchelli op 3 min. 59 sec.
Proloog Dauphine Libere
1. Joop Zoetemelk (Ned) 7 km In
9.08.61
Charles
Daniel Willem» (Bel) 9.11.67; 4.
Joaquim Agostinho (Por) 9 16.80;
5. Michel Laurent (Fra) 9.18.79; 6.
Theo de Rooy (Ned) 9.19.69; 7.
Philippe Brun (Fra) 9.20.71; 8.
Christian Seznec (Fra) 9.20,93; 9.
Ronny Claes (Bel) 9.21.83; 10.
Raymond Martin (Fra) 9.22.76; 11.
Henk Lubberding (Ned) 9.22.99;
12. Hennie Kuiper (Ned) 9.23.93;
13. Johan van de Velde (Ned)
9.24.24; 14. Graham Jones (GBr)
9.25,11; 15. Paul Wellens (Bel)
9.25,21.
2.21.50, 2.
Wim Hus (Den Haag). 3. Gerrie
Groenewegen (Amsterdam). 4.
Nico Toussainf (Naaldwijk). Eind
stand: 1. Hans de Boer (Hilversum)
50 punten, 2. Rob Borst (Zwanen-
34 pnt. 3. Tom Vrolijk 33
burg) 34
BLADEL:
Gerard Havik (Zaan-
i) de 80 km in 1.58.12. 2. Wil
„aat (Vughf). 3. Jan van Dijk
Aarie-Rixtel). 4. Rini Seuntjes
(Aarle-Rixte
FIJNAART:
chel Roelofs (Bt
WINTERSWIJK (dames): 1. Henny
Too (Wekerom) de 43 km in
1.05.17. 2 Annie Moehlmann-Rle-
mersma (Apeldoorn). 3. Joke Mei
kamp (Zevenaar)
HENGELO (Ov.): 1. Arle Hassink
(Neede) de 80 km In 1.57.37. 2.
Peter Steyn (Wierden), 3. Gerrit
Brokeman (Hardenberg). 4. Rel-
nier Hassink (Neede). 5. Holmuth
SCHEVENINGEN: 1. Gerrie Groe
newegen (Amsterdam) de 80 km In
1.58.32. 2. Harry de Boer (Hilver
sum). 3. Poter Koppert (Amster-
KERKDRIEL: 1. Ad Deckers
(Udonhout) do 100 km In 2 19,39.
2. Bas van Lamoen (Rosmalen). 3.
Matthe Pronk (Warmenhulzen).
MERKELBEEK (BERG-CRITERI-
,UM): 1. Henk Deelen (Zwijndrechl)
de 70 km in 1.55.10, 2. Ernst Klin-
ge (Velsen). 3. Gerrit van Gestel
REUSEU9fnErik Gljzerman (Bel
de 100 km in 2.21.33, 2. Gerrit Ta
bak (Veldhoven). 3. Jos Krijnen
(Amsterdam), 4. Ger Smit (Stip
hout). 5. Marlnus Vogel (Reusel).
KERKDRIEL (dames): 1. Mary Ba-
rendrecht (Ooltgensplaat) de 40
km In 1.02.11. 2. Alice Peterson
(VSt). 3 Els Godschal (Eindhoven).
EEXT: 1. Reth van Trigt (Hillegom)
de 80 km in 1 59.55, 2 Herman
Snoeyink (Denekamp). 3 Piet Klei
ne (Hollandscheveld). 4. Genard
Schipper (Ter Apel). 5. John Fleet
wood (Eng.).
UITHOORN: 1. Jan Derksen (Vln-
keveen) de 100 km In 2.24.18, 2.
Herman van de Hoet (Baarn). 3.
Harry van Piere (Mi|drechl), 4.
Adrle Kampsteeg (Zaandam). 5.
Ron Smit (Haarlem).
OUDENBOSCH: 1 Theo Appel
doorn (Roosendaal) de 100 km in
2.20.50. 2. Ad Tak (Oud-Gastel). 3.
Gerrie Sintnicolaas (Dordrecht), 4.
Piet Kuystermans (Bosschen-
hoofd), 5. Ger Slot (Alkmaar).
STOLWIJK: 1. Arie de Groot (Lek-
kerkerk) de 100 km in 2.16 22. 2.
Fred Brand (Dordrecht), 3. Barend
Huveneors (Amsterdam).
UITHOORN (dames): 1. Petra de
Bruin (Nieuwkoop), de 40 km In
1.02.19. 2. Anne Moehlmann-Rie-
mersma (Apeldoorn). 3. Els van
Leeuwen (Lisse), 4. Truus van der
Plaal (Geldermalsen), 5. Corry Le
lieveld (Amsterdam).
HANSWEERT (dames): 1. Heieen
Hage (Sint Maartensdijk) de 50 km
In 1.14.17. 2. Genie Bouw (Ge-
mert). 3 Monique Kauffmann (Den
Haag). 4. Tineke Fopma (Goes). 5.
Erike Oomen (Schijndel).
EDE (Zld): 1 Theun van Vliet
(Maasland) de 100 km in 1.56.11,
2. Arle Kluys (IJzendljke), 3. Hans
Baudoln (VaJkenswaard).
Distrfclskamploenschsp Z.-H. II:
1 S|aak Koevermans.
2. M. Brinkman. 3. W Tónder. 4.
T. Dolmans. 5. K. van Buren. 6. H.
Junioren: 1. Peter Imholz. 2. R.
Greve, 3. P. Nomen. 4. O. Ras. 5.
E. Hei|mans.
Nieuwelingen: 1. Pierre Blokzijl. 2
H. Ceelen. 3. R Schenk. 4. M.
Hendriks. 5. R. Stuyl.
Liefhebbers: 1. Jan Neleman. 2.
M. v.d. Meer. 3. M Provoost. 4 A.
v.d. Spek. 5. A Meijer. Clubllcen-
Ve torenen: 1. C. Akelei jen. 2. T.
Dier lek.
Feljenoord: Amateurs: 1 André
Junioren: 1. Martin Frickus. 2.
v.d. Berg. 3. C. Postmus.
Nieuwelingen: 1 Dick Koolmar
inningshof. 3. R. Blokker,
MOTORSPORT
Motorcross Budel
Eerste manche: 1. Toon Karsma-
kers (Waalre) Malco; 2. Peter Her-
llngs (Gemert) Maico; 3. Gerard
Rond (Ingen) Suzuki; 4. Gerrit
Wolsink (Laren Gld) Malco; S.
Frans Slgmans (Bakel) Malco.
Tweede manche: 1. Rond; 2.
Karsmakers: 3. Wolsink; 4. Ray
mond Hensen (Bel) Yamaha; 5.
Andre Corens (Bel) Yamaha.
Math Hensen (Ulestraten) Maico.
Eindstand: 1. Karsmakers 5 pun
ten; 2. Rond 5. 3. Wolsink 11; 4.
Eerste manche: 1. Jan Bakens
Piet van Wasp; 3. August Muil
en Marius van den Berg (Ned) Y
Laan en Jaap van Vliet (Ned)
Wasp; 6 Rein van Gastel en Erick
Hurkmans (Ned) Wasp.
(Oos) Wasp; 2. Van Hougten/Klg-
gen; 3. Bakens-Van Deutekom; 4.
Bens/Van Heek; 5. Van der Laan-
Van Vilei; 6. Han Fels en André
Godschalk (Ned) Yamaha/EML.
Nollen (Ned) Norton/EML.
Holland cup
Eerst» manche: 1 Bruno Schnei
der en Knstofl Laengie (Oos) EML;
(Ned) Weslake Wasp; 3.
Terry Good en Barry
van Deutekom (Ned) EML; 5, Nick
Thompson en Crist Herbert (GBr)
Norton Wasp.
Tweede manche: 1. Schnelder-
/Laerigle: 2. Han Fels en André
Godschalk (Ned) Yamaha EML; 3.
Gert Persson en Tommy Maesson
(Zwe) EML; 4 Thompson en Her
bert; 5. Van Gastle/Hurkmans.
Derde manche: 1. Schnelder-
/Laengle. 2. Bakens/Van Deute
kom; 3. Good/Williams; 4. Fels-
/Godschalk; 5. Van Gastel/Hurk-
Eindstand Holland Cup:
Bakens/Van Deutekom
punten; 2. Schneider/Laen
3. Bens/Van Heek (Ned) 3
Grote Prijzen van Frankrijk
125 cc-klesee (18 ronden. 104,4
km): 1. Angel Nieto (Spa) met Mi-
narelli 42.23,2 (gem. 148,048
km/u); 2. Pierpoalo Bianchi (lla)
met MBA 42.24,75; 3. Loris Reg-
glanni (Ha) met MBA 43.03,12; 4.
Yves Dupont (Fra) met MBA
43.12,26; 5. Hans Mueller (Zwi)
met MBA 43.16.64; 6 Barry Smith
(Gbr) met MBA 43.17.22.
Stand wereldkampioenechap 125
Bianchi 42 punten, 2. Nleto
21. 3.
250 cc-klasse (20 ronden, 116
km): 1. Kork Ballington (NZ) met
Kawasaki 42.49,72 (gem 154,649
km/u); 2. Tool Mang (Wdl) met Ka
wasaki 42.51,52; 3. Thierry tspie
(Fra) met Yamaha 42.57.64. 4.
Raymond Freymond (Zwi) met Ya
maha 42 58.40; 5 Eric Saul (Fra)
met Bimota 43.00.23; 6. Jean Cor-
nu (Ha) met Yamaha 43.10.07.
Wereldkampioenschap 250 cc: 1
Mang 39 punten, 2. Ballington 30,
3. Espie 26. -
350 cc-klasse (20 ronden, 118
km): 1. Jon Ekerold (Vst) Bimota
43 39,72; 2. Johnny Cecotto (Ven)
Yamaha 43.39,90; 3. Eric Saul
(Fra) Bimota 43.49.84; 4. Toni
maha 44.02,82; 6. Walter Villa (Ita)
Yamaha 44.04.12.
Wereldkampioenschap 350 cc: 1.
Cecoito 27 punten. 2. Ekerold 20;
500 cc-klasse: 1. Kenny Floberts
(Vst) Yamaha 44.13,98; 2 Randy
Manola (Vst) Suzuki 44 19.36. 3.
Marco Luchinelll (Ha) 44,19.17; 4.
Grazlano Rossi (Ha) Suzuki
44 59,88; 5. Graene Crosby (Nw.
Zeel) Suzuki 45.07 85; 6. Takazumi
Kalayama (Jap) Honda 45 09.17.
Wereldkampioenschap 500 cc: 1
Roberts 45 punten, 2. Lucchinelli
22, 3. Manola 22.
Tubbergen
125 cc (6 ronden): 1. Hans Moel-
ler (Zwi) MBA snelste ronde 3.28.0
(gem. snelheid 161,028 km per
uur); 2. Anton Straver (Ned) MBA;
3 Peter van Nieuw (Ned) Mordl-
belli; 4. Stefan Dórflinger (Wdl)
MBA; 5. Cees van Dongen (Ned)
250 cc (8 ronden): 1. Ches Morti
mer (Gbr) Cotton (snelste ronde
3.16.8, gem. snelheid 169,6 km/u);
2. Rinus van Kasteren (Ned) Ya
maha; 3. Eero Hyvarinen (Fin) Ya
maha; 4. Pekka Njirma (Fin) Ya
maha; 5. Hans Moeller (Zwi) Ya-
350 cc (8 ronden): 1 Mar Schou
ten (Ned) Yamaha (snelste rondo
3.08,8, gem. snelheid 167 km/u);
2. Pekka Nurma (Fin) Yamaha; 3.
Ches Mortimer (Gbr) Cotton; 4.
Eero Hyvarinen (Fin) Yamaha; 5.
Rlnus van Kasteren (Ned) Yamaha.
500 cc (1e heal 10 ronden): 1.
Willem Zoet Suzuki (snelste ronde
2.58.0, gem snelheid 180 km/u);
2. Jack Middelburg (Ned) Yama
ha); 3. Eddy Kuiper (Ned) Suzuki;
4. Dlck Al bias (Ned) Suzuki; 5.
Wim ten Klooster (Ned) Suzuki.
2e heat (8 ronden): 1. Boel van
Duimen (Ned) Yamaha (snelste
ronde 2.59.0, gem. snelheid 179
km/uf; 2. Willem Zoet (Ned) Suzu
ki; 3. Jack Middelburg (Ned) Ya
maha: 4. Philip Coulon (Fra) Suzu
ki; 5. Dick Alblas (Ned) Suzuki.
AUTRSPRRT
Eerste manche EK formule 3: 1
Thierry Boutsen (Bel) MK 31 17
Baldl (Ha) MK'31 26.39.011; 3.
Corrado Fabi (Ita) March
26.48.918; 4. Mlcholo Alborelo
(Ha) March 26.50.689; 5. Kurt
Thiom (Oen) Chevron 26.52.819; 6.
Daniele Albertsen (Bel) MK'31
26 54 609; 7 Arie Luyendijk (Ned)
Rail 26 57.844; 8 Philippe Streiff
(Fra) MK'21 27.04 279; 9 Fred
RTE 27.13.005.
Snelste ronde: Baldl 4226
1 32.858 is gem. 163.837
Produktie toerwagons, 1
cc: 1 De Jager Ford RS 2000
19.45.780. gem. 128.3 km/u; 2.
Antonides Ford RS 2000. Snelste
ronde: De Jager In 1.55.7. gem.
131 452 km/u.
Boven 2500 cc: 1 Morltz Chevro
let Camaro 1909412, gem.
132 359 km/u, 2. Louk Vermeulen
Chevrolet Camaro; 3. Cleuljens
Snelste ronde: Louk Vermeulen in
1.52.5. gem. 135 1 km/u.
Formule Ford 2000: 1. Krab Delia
T'79 16.55.986. gem. 149.742
km/u: 2 Huub Vermeulen. Lola
16.58 526; 3. Leeuwenburgh Cors-
33F 16.59.436; 4. Robijn Cros-
a 33F 17.02.567.
26.45.113; 3. Alboreto 26.45.883;
4. Fabl 2646.314, 5. Thilm
26.56 430; 6. Oscar Ruben Larrau-
ri (Arg.) Martini MK 31 26.59 248;
7. Albert.n 27.00.279; 8. Luyendijk
27 01.658; 9. Streil 27.05.532; 10.
Crab 27 08.417; 11. Bleekemolen
27.22.667.
Eindetand: 1. Baldl.de 34 ronden
in 54.21.547 (gem. snelheid
161.566 km/uur); 2. Boutsen
53.23.622; 3. Fabl 53.35.232; 4.
Alboreto 53 36.572; 5. Thlim
53.48.862; 6. Albertin 53 54 906;
7. Luyendijk 53.59.502; 8. Streif
54.09 814; 9. Crab 54 12.910; 10.
Bleekemolen 54.35.672.
Tussenstand EK na vijf raceo: 1.
Cor Ei
tien ronden In 18.03.20 min. (gom.
snelh. 140,449 km/uur); 2. Jimmy
Akkal, Crossle; 3. Qanij Swijsen
>nde Euser 1.47.21 i
PAARDESPRRT
KOERSEN ALKMAAR
BORDEAUXPRIJS, 2040 m: 1.
Susha N. (J.G.H. de Jong) 3.02.2.
1 29.3; 2. Roland H.. 3. Susanne
Winn. 2.30. pl. 1.50. 3.40. 2.70,
kopp. 21.70, trio 248.00.
BEAUJOLAISPRIJS, 2380 m: 1.
The Import Laren (M L. v.d. Togt)
3 25.9, 1.26.5, 2. Sergio Kandia. 3.
Rla van de Lente.
Winn. 2.40, pl. 1.20. 1.80, 2.20,
kopp. 7.60, trio 67.10.
BOURGOGNEPRUS (1E AFD.)
2040 m: 1. Sir Saxa Gotha (C.P.M.
Roodenrljs) 3.00.6. 1 28.5. 2. Sa-
pin du Bois, 3. Todd Oostwijck.
Winn. 51.50, pl. 6.00. 1.90, 1.90,
kopp. 67.20.
SHERRYPRUS, 2040 m: 1 Silvl B
(R.J. van Stam) 2,56.5. 1.26.5. 2.
Pratro. 3. Onlque.
Winn. 1,50, pl. 1 20, 2.00, 2.10,
kopp. 3.50, trio 33.00.
VERMOUTHPRIJS, 2380 m: 1 Re
mote (H W. Schoonhoven) 3.32.1.
1.29.1. 2. Star Lady Laren. 3. Ro-
landa Faune.
Winn. 2.10, pl. 1.30, 2.00, 2.10.
kopp 9 430.
ROSEPRUS (1E AFD.) 1700 m: 1.
Pearl Pride (B. Dapper) 2.21.9,
1 23.5, 2. Polar Star. 3. Poetjo Pa-
tje.
Winn. 1.70, pl. 1.30, 2.30. 2.00,
kopp. 6 40. trio 104.60.
MOEZELPRIJS. 2040 m: 1. Parie
Nortin (J.G. Ruljgrok) 3 00.6,
1.28.5, 2. Mi Aldo. 3. Pretty Way
Winn. 9.40. pl. 3.80. 3.50, 6.60,
kopp 69 60.
ROSEPRUS (2E AFD.) 1700 m_ 1.
Rlfifl (J.M. Swaab) 2.25.3, 1.25.5,
2. Ninon la Plata, 3. Olympia Ha-
ALKMAAR'S GROTE PINKSTER
PRIJS. 2700 m: 1 Kees Verkerk
(G W van Eykelenborg) 3.26.7.
1 22 7, 2. Oscar Baker, 3. Parel
Hoilandia.
Winn. 1.50. pl. 1.10, 1.40, 2.00,
kopp. 4.60.
UPORTOPRMS, 2040 m: 1. Paro
die (C.J. de Leeuw) 2.53.2, 1.24.9,
2. New Admiral, 3. Olympus.
Winn. 2.20, pl. 1.30. 3 00, 2.00,
kopp. 24 00. trio 240.20.
BOURGOGNEPRUS (2E AFD.)
2040 m: 1. Tier an a (H.W. Schoon
hoven) 3.01.1, 1.28.9. 2 Trexy
kopp. 7.70.
TOTALISATOROMZET
481-517 .00,-
KOERSEN OUINOIQT
1.22.4, 2. Sandy Reglna. 3.
Moss en Robii
UMBURGPRUS, 2120
Ast) 2.54.2. 1
n Galore
SCHAES8ERGPRUS, 2600 r
Speed Westlandia (G. W var
kelenborg) 3.33.6. 1 22.2.
Robby Performer. 3 Sebastia»
Winn 3.50. pl 2 00. 4.40. 3.|
kopp 28 00. Supertrk
Omzet 260.145.00. Ni
Radar en Romance.
BEEKSE BERGENPRUS, 2040
1. Shira Hanover (S. A. Harlmi
2.48.5, 1.22.6. 2. Sir Mendel. 1
Tanji
GENERAAL G. J. J. A.
VAN HEEMSTRAPRUS: 1
(R. Wetemans) 2.09.5. 2. Kin^
Eagle, 3. Boxberger Bloem.
Winn 1.40. pl 1.30. 2.50, kol
6 80. trio 1089.90.
GROTE PINKSTERPRIJS, 2100
1. Pyreus Berkenthof
tene) 2.47.1. 1.18.8, 2. Rokko j
Bois, 3. Reml Star.
Winn 2.80. pl 1 60. 2.30. 1.S
kopp 56.10. trio 332.20.
ZANDVOORTPRUS. 1600
Pourqoui (L. Dooper)
1.17.6, 2. Osmond. 3. Paullen li V8
Winn 1.40, pl 1.10, 1.30. kod
2.03.9. 2 Rosebum, 3. Fangclini
Winn 3.90. pl 1 50. 1.90. 4.3
kopp 5.60. trio 125.6'
Internationale military
1. Erhorn (WDI) met Fair Lady n
nus 47.00 punten; 2. Stibbe (I"
Autumn Haze minus 48.60; 3. V
te (GBr) Soldier Blue r
4. Boeykens (Bel) Serj
53 20. 5. De Jonge
Church minus 53.60; 6. Vlrginl
Holgaie (GBr) Night Cap r
54.60; 7. Seu Benson (GBr) N
cle minus 55.80; 8. Angelika F
hoff (Ned) William
56.40; 9. Lips (Ned) Baby Face m
nus 57 20; 10. Boblk (Pol) Kofi
Lendenklessement: 1
2. //-Duitsland. 3. Groot-Brit
nië. 4. Polen. 5. Belgié. 6. Italië, f
Tweede onderdoet 1. Wertfk
White (Gr.Brit) met Soldier I
0.0; 2. F. Otto (WDI) m
0.4; 3. M. Ups (Ned) r
Face en G. Lozeman (Ned) n
Herman Kroton 0.0; 5. H. The
(Ned) Wild Game 5.6; 6 I
(WDI) met Waidmann 7.2; 7. I
Rierlnk (Ned) mi
Holgate (GBr) 8 0; 9. A.
(Ita) Ar De La Tour 12.0; 10. I
Purbrick (GBr) met Peter de Gri|
Eindstand military:
White (GBr) met Soldier Blue n
nus 57,60 punten; 2. I
(Ned) Baby Face minus 63.00; I
Otto (WDI) Cicero 65.6
(WDI) Waldmann 66.20; 5. De Ji
ge (Ned) Upper Church 66.40; I
Boeykens (Bel) Sergeant 67,20; I
Collins (GBr) Gamble 70.00; 8. iJ
zeman (Ned) Herman Kr
75.20; 9. Rierlnk (Ned) Fox
76.20; 10. Zanottl (Ha) Ar de
Tour 79.00.
Eerste onderd
kampioenschap dressuur (prol
Intermediaire 1): 1. Van de Schl
Monseigneur 1350 punten; I
Gentil 1297; 5. I
Parcival 1281.
Omlijstende eprtngnumm
springconcours label A. f
Ier 1. Jan Tops met N
strafpunten, 44.1 secom
Eric van der Vleuten Napoleon 0'
45.9; 3. Frans van Herten P J
0 - 47.3.
Jachtspfingconcour*: 1.
Mooy met Halla; 2. Eric v
/leuten Napoleon; 3. Jan Top