Jsse krijgt lascontainers ïoordwijkse verenigingen willen jiuziektent op Vuurtorenplein DE FANTONI VARIËTEIT Wassenaar wil nieuw zwembad Pander Energiebesparing lukt Fietser ernstig gewond i> KORTWEG gebroeders Janson lp dreef Bromfiester onvoorzichtig de weg op VALKENBURG Een 16- jarige bromfietser is gister middag omstreeks zes uur met een ernstige hoofdwond overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Lei den. De duopassagier van de brom fietser liep geen verwondin gen op. Zij werden geschept door een 22-jarige automobilist uit Leiden. Pas op voor de bereklauw VOORSCHOTEN De bereklauw, een tweejarige plant, ontvouwt momenteel weer in snel tempo haar grote bladeren. Vooral in tuinen is de mooie plant erg geliefd, maar ook in het wild komt de plant veelvuldig voor. Toch gaat de gemeente Voorschoten op plaatsen waar veel mensen en kinderen zijn, de plant bestrij den. De bereklauw is een gevaarlijke, voor gevoelige personen zelfs zeer gevaarlijke plant. Als een mens een bereklauw aanraakt, komt er sap vrij dat de huid ernstig kan irrite ren. Dit gaat meestal gepaard met koorts. Volwassenen wordt dringend aangeraden de plant niet aan te raken en met omschoffelen op te passen voor sapspatten. Vooral kinderen moeten uitkijken voor de bereklauw. Voor meer informatie kan men bellen: 01717-2141, toestel 60. Motorrijder ernstig gewond ROELOFARENDSVEEN Een 21-jarige motorrijder uit Oude Wetering liep gister middag omstreeks kwart voor zes een beenbreuk op nadat hij door te snel op trekken de achterbumper had geraakt van 23-jarige automobilist uit Hazerswou- de. De jongenman is over ge bracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden.Het on geluk gebeurde op de kruising Sotaweg/ Alkemadelaan. VALKENBURG Een 19- jarige fietser uit Katwijk is woensdagmiddag ernstig ge wond naar het Academisch Ziekenhuis, overgebracht De jongeman ligt nog steeds in coma. De fietser was on de Hoofdstraat geschept door een auto, bestuurd door een 24-jarige Hagenaar. iLEIDSE COURANT VRIJDAG 16 MEI 1980 PAGINA 7 E De glascontainers komen naar Lisse. plsnog wel op proef. In deze periode zal andere moeten blijken, of de gekozen ien juist zijn, of het aantal bakken vol le is, of de zaken financieel kloppen en aard of de invoering van de bakken werkt, laatste is iets, wat we met uitgebreide É';hting aan het publiek goed duidelijk n maken", aldus burgemeester Berends, dagavond tijdens de raadsvergadering, adsleden gaven er blijk van blij te zijn Ket voorstel van het college, dat overigens onverwacht kwam. De frakties van de D'66/PPR en PvdA willen niet alleen bakken voor Lisse, maar ook graag een .e bestudering van de plaatsen waar deze aatst gaan worden. Burgemeester Berends 1de, geen probleem te hebben met het tueel neerzetten van meerdere bakken ;r andere één in De Engel) en ook de sen kunnen nader beschouwd worden, betrekking tot het voorstel om de Oranje- flink onder handen te nemen en met de asfaltering door te trekken vroeg de Prins (PvdA) of het niet wenselijk zou zijn de voorgestelde suggestiestroken t.b.v. de ijders te laten vervallen en in de plaats van een gekleurde laag op straat aan te gen. „Als dit technisch mogelijk zou zijn, is len goede zaak", aldus wethouder De Kort. Maar de laag slijt en dan onstaan er problemen, die bijvoorbeeld slipgevaar met zich meebren gen. „We hebben kontakt met de asfaltboer, maar tot op heden is men er technisch nog niet uit. Bij het voorstel om de huurverhoging van het gemeentelijk woningbezit vast te stellen, teken de de heer Vijfhuizen aan, dat zijn CDA fraktie in principe niet gelukkig is met de verhogin gen. Veel huren zijn al hoog en naar de mening van het CDA in de nieuwbouw te hoog. Hij vroeg om het puntensysteem goed te bezien, om te kijken of er wat ruimte te vinden was om de flatwoningen minder zwaar te belasten, maar de burgemeester maakte duidelijk dat het beeld mede wordt vertekend doordat in deze wonin gen de energie (stook) kosten in de huursom zijn verwerkt. De wijze van huurverhogen is een compromis op landelijk niveau, met niet te veel vrijheid om naar links of rechts af te wij ken. Geschrokken was het college van het feit, dat Kok Beheer, die de woningen van het Shell Pensioenfonds in de Poelpolder beheert, in een bepaald geval een fikse verhoging berekende op het moment dat een nieuwe bewoner een huis betrok. Een feit dat ook door de heer Vijf huizen werd aangestipt. Men zal onderzoeken hoe de zaken in elkaar steken en daar werd door de heer Prins aan toegevoegd dat ook de betreffende huurdersvereniging de zaak onder de loep heeft genomen. 'q )RDWIJKERHOUT Op de eerste competitiedag van v 'olsstokbond Holland hebben de favorieten gisteren di- toegeslagen. Tijdens de wedstrijden die werden gehou- op de vernieuwde accommodatie van de Noordwijker- 'tse polsstokvereniging Leeuwenhorst werden overigens grootse prestaties geleverd. De sterke tegenwind was debet aan. agen: Topklasse: Aart de With 16 meter 30 centimeter. Se in A: Jos Mesker 14.13. Senioren B: Jan Janson (Noordwijk) Dames: Marjan de Groot 11.28. Junioren A: Lambert Jan- *|Noordwijk) 12.94. Junioren B: Gert de Jong 12.65. Jongens: a Boer 11.38. *j o hoort het. Een „droge" sprong uitgebreid In beeld ge- 1RDW1JK De plaatselijke mu- korpsen „Crescendo", „De Echo der Den" en „Excelsior", en met hen een twaalftal andere culturele ver ingen, zijn unaniem van mening, een gemeente als Noordwijk een iektent behoort te bezitten. Zij de- dit mede aan het pollege van B en dat had aangedrongen op overleg ten de organisaties om de verlan- s zoveel mogelijk op één lijn te gen. foorkeur van de verenigingen gaat uit r plaatsing van een muziektent op het irtorenplein, omdat dit plein zowel bij Noordwijkse bevolking als bij de zo mergasten een veelbezochte plek in de badplaats is. De harmoniekapel „Crescendo" heeft daar reeds een aantal concerten gegeven en de ervaringen tonen aan, dat men bii uitvoeringen op het plein een groot aantal toehoorders kan verwachten. De verenigingen hebben nergens in de ge meente een gelijkwaardige plaats kunnen vinden, blijkt uit hun brief. Op andere druk bezochte plaatsen maakt het ver keerslawaai een optreden welhaast onmo gelijk. Men pleit voor een vaste tent. Deze biedt de beste mogelijkheden. Met het oog op de akoestiek wordt een stenen of betonnen tent in de vorm van een schelp als de meest ideale beschouwd. Behalve door de reeds genoemde muziek korpsen wordt de brief onderschreven door het Operette-gezelschap „Mozaïek", de Noordwijkse Toneelvereniging „Louis Bouwmeester", het Bejaardenkoor „Zang en Vriendschap", de Sint Joriskapel, de Toneelvereniging H.T.I.O.S., de Eerste Noordwijkse Mondaccordeonvereniging „Concordia", de Chr. Gemengde Zang- en Oratoriuravereniging „Soli Deo Gloria", het Noordwiiks Dubbelkwartet, de Volks dansgroep „Éela Rada", het Noordzeekoor „The Seaside Singers", de Egerlander Blaaskapel „De Torentrekkers" en de Da- roestoneel vereniging „Rika Hopper". ADVERTENTIE. KOSTEN BUNA 1 MILJOEN WASSENAAR Volgens het derde rapport van de werkgroep energiebesparing heeft de gemeen te Wassenaar met de tot nu toe genomen maatre gelen een alleszins bevredigend resultaat ge boekt. Zowel het elektriciteits- en gasverbruik in gemeentegebouwen als het totale energiever bruik zijn iets teruggelopen, ondanks het feit dat pas in de tweede helft van 1979 met de realise ring van de plannen is begonnen. Een adviesbureau is na onderzoek tot de conclusie gekomen dat verdere besparingen bij gebouwen in eigendom van de gemeente goed mogelijk en econo misch haalbaar zijn. Mogelijke besparingen ten aan zien van gemeentewoningen worden nog onderzocht. Het college verwacht dat de door het adviesbureau voorgestelde maatregelen voor de sporthal, het poli tiebureau en de Wethouder Huibregtseschool zeer energiebesparend zullen zijn. Belangrijk zijn ook de plannen om op de kleuter- en lagere scholen tot besparingen te komen. De kosten zullen na aftrek van de te verwachten rijkssubsi die ruim een miljoen gulden bedragen. Deze lan- ge-termijn-investeringen ten behoeve van energiebe sparende maatregelen aan de kleuter- en basisscho len zouden in een periode van tien jaar terugver diend kunnen worden. Om een goede gang van zaken te bespoedigen wordt zowel landelijk als regionaal en plaatselijk veel voor lichting gedaan. Dit gebeurt door het organiseren van programma's en projecten, het houden van spe ciale acties en het plaatsen van advertenties en het verspreiden an folders. In Wassenaar wordt voorts overwogen een energie-ambtenaar aan te trekken. Deze zal moeten zorgen voor een goede coördinatie van de activiteiten. Een en ander wordt besproken in de komende maandag te houden raadsvergade ring. IIDSCHENDAM De serie 'Acht concerten op de zondaga- id' wordt zondag 18 mei afgesloten met een recital van de |Riste Toos Onderdenwijngaard. Het concert begint om kwart sr acht en wordt zoals gebruikelijk gegeven in het Paus Jo- toiescentrum in Prinsenhof. Het programma bestaat uit wer- van Franz Liszt. Een componist die getuige de drie elpee's Onderdenwijngaard de laatste jaren heeft gemaakt, bijzondere aandacht heeft. De toegangsprijs voor het piano- bedraagt 8 gulden. CJP-hoyders en 65-plussers betalen 6 Vragenuurtje'' na Sassenheimse raadsvergadering SASSENHEIM Het gemeentebestuur van Sassenheim zet na de raadsvergadering van dinsdag 20 mei de eerste voor zichtige schreden op het pad van de openbaarheid van be stuur. Na afloop van deze raadsvergadering kan het pu bliek vragen stellen aan de raadsleden. Die vragen hoeven niet persé betrekking te hebben op onder werpen die tijdens de vergadering aan de orde zijn geweest Te stellen vragen dienen in de toekomst wel op de dag van de raadsvergadering voor 12.00 uur schriftelijk worden ingediend bij de afdeling Algemene Zaken vtan het gemeentebestuur van sassenheim. id-strijders in Valkenburg oud-strijders waren gisteren naar Valkenburg gekomen om de gebeurtenissen bij het begin de Tweede Wereldoorlog in deze gemeente te herdenken. De herdenkingsbijeenkomst werd lend in een volle Hervormde Kerk waar ds D. Veldkamp sprak over 'Tussen verleden en toe- st'; na een broodmaaltijd op de vliegbasis werd een krans gelegd op de begraafplaats (foto), lemeester Van 't Wout sprak hier een rede uit. De ontvangst in het gemeentehuis werd be- - ind door de overhandiging van een wandkleed door oud-strijders aan de gemeente. Het wand- 1J stelt de muur van een burcht voor. Vlce-voorzitter F.F.H.J. v.d. Reijden noemde de voorstel- J een symbool, want Valkenburg heeft In het recente verleden getoond een burcht te zijn. WASSENAAR Een nieuw zwembad aan de Prinsen weg verdient de voorkeur boven verbetering en uitbreiding van het bestaande Sportfondsenbad. Dit is de mening van het college van b th w van Wassenaar, waarmee zij tegemoet willen komen aan de hogere en veranderde eisen van het publiek ten aanzien van het recreatief zwemmen. Het be staande bad kan in deze behoefte nauwelijks voorzien. Dit wordt ondermeer duidelijk uit de teruglopende bezoeker saantallen. De bouw van een nieuw zwembad kost naar schatting 6.800.000 gulden. Het college verwacht dat het nieuwe zwembad door meer men sen bezocht gaat worden wat een positief effect zou hebben op het exploitatietekort. In 1979 hebben 225.000 mensen het zwem bad bezocht. Schattingen voor de aantrekkingskracht van het nieuwe zwembad belopen bijna honderduizend bezoekers meer. Het college heeft over de plannen overleg gevoerd met een ad viesbureau en met de raad van beheer van de NV Sportfondsen- bad Wassenaar. Het adviesbureau heeft, zoals eerder door de ge meenteraad was gevraagd, een aantal alternatieven onderzocht en daarvan kostenramingen gemaakt. Volgens de raad van be heer is de raming van nieuwbouv^ aan de Prinsenweg (ruim 12 'A miljoen gulden) veel te hoog in verhouding met de werkeliike kosten van recent gereedgekomen baden in andere gemeenten. Alternatief Een belangrijk alternatief is verbetering en uitbreiding van het bestaande bad. Het uiteindelijke investeringsverschil met nieuwbouw is echter vrij gering en de bezwaren van het juist zo zwaar wegende recreatieve aspect worden door de verbouwing niet weggenomen. Bij nieuwbouw wordt gedacht aan twee bas sins, één voor school- en verenigingszwemmen en één voor re- creatiezwemmen. Het zwembad kan dan de gehele week voor iedereen open zijn. Naar verwacht komen de voorstellen van b en w binnenkort op tafel bij de gemeenteraad die hierin het laatste woord heeft. Fantoni bij Pander: verrassend, uitgebreid programma meubelen in Colonial Style. Eetkamers. Woonkamers. Slaapkamers. Jongens- en meisjeskamers. Afwerking in kersehout in een warme kleur, maar evengoed antiekwit, rood of groen gelakt. Enkele prijsindrukken: secretaire met opzetkast 3.581,-. Tafel op zuil 1.867,-. Servieskast 4.412,-. Stoelen 451,- en armstoelen 584,-. Theewagen 1.292,-. Wie wat meer om wonen geeft, voelt zich thuis bij Pander. Leiden: Brcestraat 146 Botermarkt 21-22 ÖEN HAAtJ- AMSTERDAM - ROTTERDAM - EINDHOVEN - LEIDEN - GRONINGEN - ENSCHEDE Gouden trouw in Noordwijkerhout Het Noordwljkerhoutse echt paar Jac. Kortekaas-Van Dijk viert 21 mei het 50-jarig huwe lijksfeest In het bejaardencen trum Puyckendam. Op zater dag 24 mei is er om 14.30 uur een eucharistieviering in de Noordwljkerhoutse Sint Victor- kerk. Van 16.30 tot 17.30 uur is er in het Parochiehuis aan de Kerkstraat gelegenheid om het gouden brudspaar te felici teren. De 74-jarige Jac. Korte- kaas is voor zijn pensionering werkzaam geweest in het bloembollenvak. Evenals haar echtgenoot is de 73-jarlge me vrouw M.J. Kortekaas-Van Dijk afkomstig uit Voorhout. Het echtpaar heeft 7 kinderen en 17 kleinkinderen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7