Geen gas, water en licht voor Alphense krakers 29 woningen voor alleenstaanden ALPHEN EIST INSPRAAK IN BESTUUR RIJNOORD Wet openbaarheid in Alphen met terugwerkende kracht Gemeentebestuur neemt onwrikbaar standpunt in Alphense vermagerings jamm huizen in stevige concurrentie slag Nog geen crossterrein voor Alphense sportclub Zo vader z< dochters REGIO iLEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN - Kra- kers nemen het recht in eigen hand. Krakers beschikken ongevraagd over andermans eigendommen. Kra kers nemen de plaats in van bestuur ders. Krakers verstoren het gemeen telijk toewijzingsbeleid. Een niet al te best beeld van een kraker, ge schetst door CDA-leider de heer Hopman. Deze trok fel van leer te gen krakers tijdens een roerige ver gadering van de commissie van Al gemene Zaken. De commissie kwam gisteravond bijeen om te praten over het advies van het college van burgemeester en wethou ders. Dit advies vormde in feite een vaststelling van een lang geleden ge trokken conclusie: een afwijzende hou ding ten aanzien van Alphense kra kers. Om deze houding gestalte te ge ven kwam het college met een pakket van aanbevelingen. Zeer beslist geen aansluiting op gas. water en licht en een terughoudendheid van de politie indien krakers niet op heterdaad wer den betrapt bij de krakersbezigheden. Het begrip „op heterdaad betrapt* houdt vanaf heden in, dat gekraakte panden binnen 24 uur na het kraken door de politie kunnen worden on truimd. Wordt de kraakactie pas daar na opgemerkt, zal de Alphense politie zich terughoudend opstellen en eventu ele actie overlaten aan de officier van justitie. Eén en ander viel uiteraard in gekomen krakers op de overvolle pu blieke tribune. Door een woordvoerder van de krakers werd geëist dat onmid dellijk aansluiting zou plaatsvinden op gas, water en licht. In een soort smeek bede benadrukte de spreker de hygië nische misstanden die heersten in de gekraakte Alphense panden als gevolg van het ontbreken van de gevraagde voorzieningen. „Wij worden gedwongen te kraken", aldus de krakers die zware kritiek uit oefenden op het gemeentelijk beleid in zake woningtoewijzing. „Wij laten ons niet meer inschrijven, er gebeurt toch niets", viel te horen op de publieke tri bune. „Het kraken is voor ons ook geen lolletje. Er moeten voldoende betaalba re woningen komen, vooral voor jonge ren". De krakers boden de voorzitter van de commissie, burgemeer M. Paats 560 handtekeningen aan ter ondersteu ning van het betoog. Ook bracht een woordvoerder van de Socialistische Partij 100 handtekeningen mee voor de burgemeester. Een daad die met groot applaus werd beloond door krakers en supporters. De krakers ondervonden alleen steun van de Partij van de Ar beid en D'66. Beide partijen meenden dat in eerste instantie moest worden voldaan aan de eis van de krakers om met gas, water en licht over de brug te komen. Het plan vond zowel de VVD als het CDA lijnrecht tegenover zicht. Deze meerderheidspartijen in de Alp hense raad hadden geen goed woord over voor de krakers en steunden het college in haar advies om de eis naast zich neer te leggen. VVD-raadslid den Dyijn meende dat het kraken van een leegstaand pand inbreuk deed op het eigendomsrecht van anderen. Fel sprak hij zich uit tegen de voorzieningen. Zijn woorden werden gesteund door CDA- voorman Hopman: „Als je iemands auto pikt, mag dat niet en als je iemands wo ning inpikt, mag dat ook niet". Burgemeester Paats beklemtoonde dat één van de conclusies van een door een stuurgroep uitgebracht rapport was, dat het kraken in Alphen geen echt pro bleem is. Alphen heeft slechts te ma ken met incidentele sociale kraakge- vallen, aldus de heer Paats. Tezamen met wethouder mevrouw Donker riep de burgemeester de krakers op om zich toch vooral alsnog in te laten schrijven bij de Alphense afdeling volkshuisves ting. Iets waar de meeste commissiele den zich bij konden aansluiten. De heer Van Geest (D'66), merkte nog op dat men bij inschrijving niet bang behoefde te zijn dat men uit het kraakpand zou worden gezet. Ook bleken de commis sieleden het met elkaar eens te zijn ten aanzien van leegstaande panden. Een zaak die eensgezind werd afgekeurd. In haar antwoord deelde wethouder Donker mee dat het in Alphen niet voorkwam dat er woningwetwoningen leegstaan. Overblijft het particulier wo- ningbezit. Hier kan het gemeentebe stuur niets doen en moet wachten op een wet op de leegstand van woningen. Burgemeester Paats in zijn slotwoord: „Het eigendomsrecht is in onze samen leving een erkend recht. Van deze stel ling moet worden uitgegaan. Soms is het evenwel noodzakelijk om het ei gendomsrecht iets in te perken. Dit recht mag echter onder geen enkele omstandigheid worden aangetast", al dus de burgemeester die vond dat er in Alphen beslist geen sprake is van een falend huisvestingsbeleid ten aanzien van jongeren. Gouden trouw in De Kwakel Vandaag vieren de heer W. B. v.d. Ploeg (75) en zijn vrouw v.d. Ploeg-Hogeboom (73) hun 50-jarlg huwelijksfeest. Mevi v.d. Ploeg is afkomstig uit Roelofsarendsveen en haar man L uit Hoogmade. Beide wonen ze nu al weer vijftig jaar in De I ,c kei. De heer Van der Ploeg was hier kweker. Sinds tien jaar hier mee gestopt, maar helemaal vergeten kan hij het toch De bloemen in de kerk worden door hem verzorgd. Het echl woont, sinds de heer Van der Ploeg met pensioen gegaan I een bejaardenwoning aan de Noordmanlaan. Vanmiddag wei ter ere van het gouden bruidspaar een mis opgedragen die f gevolgd door een receptie in restaurant Leenders. Corinne Damen, charmante leidster van een Alphens slankheidsinstituut ALPHEN AAN DEN RIJN Sherry kuren, slank- heidsbevorderende koekjes, een waterkuur, een vet- kuur, een cursus Slank In Zeven Dagen, er bestaan talloze manieren om van het overtollig gewicht af te raken. Als men als gevolg van vele zwakke momen ten, echter een tegenoverge steld resultaat bewerkstel ligt, dan kan men zich op de moeilijke weg laten be geleiden door talloze ver mageringsinstituten. Ook in een toch nog redelijk kleine gemeente als Alp hen a/d Rijn is geheel volgens landelijk voor beeld een oorlog uitge broken onder het in rap tempo uit de grond ge stampte leger van slank heidshelpers. Een niet gering aantal dames, zelf jarenlang kampend met hetzelfde probleem (te dik), stellen zich op ten behoeve van mensen die het meer dan zat zijn, om met een overge wicht door het vermoeide le ven te gaan. Trouw speelt men in op de huidige mode trend om slank te zijn en probeert zich als verlengstuk op te stellen van artsen die keer op keer opnieuw waar schuwen tegen te vet verpak te snoepers. Vele functies van het menselijk lichaam raken ontstoord met alle ge volgen van dien. De dokter wordt dan verzocht alles weer in het reine te brengen en staat vervolgens met de handen in het haar als de pa tiënt niet zelf aan het verma geringsproces wil meewer ken. Een probleem voor de dikkerds, dat wel. Echter geen probleem voor de slank heidsinstituten die graag be hulpzaam willen zijn in de moeilijk door te komen af- slankperiode. Overigens be staat er geen enkel wettelijk obstakel om niet zelf een ver mageringsinstituut op te zet ten. Eén van de nieuwkomers in Alphen, is de slankclub 1000 van Ankie van Westerhoven. Zij houdt wekelijks club avond in de Opstandings- kerk. Zoals vele slankmaker- sinstituten kiezen voor een eigen systeem, zo beeft Slankclub 1000 gekozen voor een calorieënsysteem. Dit sy steem houdt verband met de 1000 calorieën die een mens dagelijks tot zich mag nemen. Méér calorieën betekent aan komen: dikker worden. An kie van Westerhoven meent dat dit het enige systeem is dat werkelijk helpt Zij ge looft niet in „wilde dingen", in welke mening zij aansluit bij haar collega's. De cursis ten van Ankie zijn in twee categorieën onder te verde len. Een deel is één maal per week terug te vinden in de genoemde kerk, een ander deel laat zich niet zien en volgt een schriftelijke cursus. Als steuntje in de rug, wordt de laatste categorie ook nog wekelijks door Ankie opge beld. „Anders zou er nog maar weinig van terecht ko men", aldus Ankie. Mevrouw Van Westerhoven geeft toe dat er in opkomende mate sprake is van concurrentie. Steeds op andere manieren wordt getracht om potentiële klanten aan te trekken. Iets waarmee Ankie weinig moei te heeft Niet minder dan 130 mensen proberen zich op dit moment telefonisch af „te la ten vallen". Mevrouw Van Westerhoven komt niet uit het slankma- kersvak maar heeft vroeger in de mode gezeten. Daar er bij het afvallen toch ook wel een medische factor mee speelt, geeft zij toe dat het geen slechte zaak zou zijn, in dien van hogerhand vesti gingseisen zouden worden gesteld. Iets waar ook eigena res van „Slankfit", Joke Boekhout van Solingen het mee eens is. Ook zij geeft een slankheidscursus die 12 we ken duurt Buiten slank heidstherapie doet zij aan spierspanoefeningen. Ook Joke neeft geen opleiding in het vermageringswerk maar raadpleegt wel een diëtist in dien er vragen opkomen waarmee zij geen raad weet. Ook zij voelt de concurrentie duchtig maar heeft goede hoop voor de toekomst. Joke heeft wekelijks 35 cursistes in het door haar gehuurde zaaltje „aan het werk". Vermageringshuis Nog onwennig kijkt het reeds zeven jaar gevestigde insti tuut „Weight Watchers" te- Sen deze ontwikkeling aan. liet minder dan zes jaar heeft dit uit Amerika afkom stig vermageringshuis zonder concurrentie van wie dan ook gewerkt Aan het woord is de charmante Corinne Da- men-Elia. Met haar 46 jaar oogt zij tenminste tien jaar jonger. Zij vertelt dat het vermageren in clubverband eigenlijk is ontdekt door haar instituut. Het systeem werd in 1973 tijdens een televi sieuitzending geïntroduceerd door Gratia van Oyen die dit systeem op een vakantiereis in Israël tegenkwam. Tot dan veel geld uitgegeven te heb ben aan haar pogingen om van 18 overtollige kilo's af te komen, stortte zij zich dolent housiast op dit nieuwe idee. Corinne werd ogenblikkelijk aangetrokken door het in groepsverband afvallen met mensen die allemaal hetzelf de mankeren. Niemand behoefde zich voor iemand te schamen, aldus Corinne. Voorts trof het haar dat de Weight Watchers-cur- sisten bepaald niet behoefden te hongeren om het begeerde gewichtsverlies te bewerk stelligen. Corinne: veel eten mag, zolang het maar gezond voedsel is. Dus: eetgewoonten veranderen. Geen patat of kroketten. Maar gezond voedsel, uitgekiend door een team van artsen en diëtisten die graag mee wilden wer ken aan een gezonde verant woorde wijze van afslanken. Ook het gezin van Corinne werd aangepakt. Zoetigheden werden na verloop van tijd minder gepakt, gekookt werd er met minder vet. Het gezin Damen werd collectief voor zien van goed en gezond eten. Iets dat zij deed teza men met 7000 andere (dikke) Nederlanders die waren „op gestaan" na de bewuste uit zending. Dr. J. G. A. J. Haut- vast, verbonden aan de uni versiteit van Wageningen en deskundig op het gebied van humane voeding werd bereid gevonden het Weight Wat chers gebeuren te begeleiden. In samenwerking met Ame rikaanse artsen, diëtisten en psychologen worden menu's samengesteld waartegen de meest kritische fijnproever nog geen nee zou zeggen. Maar waarom psychologen? Corinne: Vooral psychologen zijn uiterst belangrijk. Vast gesteld is dat vetzucht verder gaat dan het teveel eten al leen. Vermageren begint dan ook in de geest. Iets dat „ge blokkeerd'kan worden door zorgen en verdriet In verve lende tijden wordt het eerst naar eten gegrepen. Waaruit bestaat de opleiding van de Weight Watcher-leidsters? Corinne: „Bij ons mag de kandidaat-leidster, beslist na dat zij zélf eerst op het streef- gewicht is gekomen, niet eer der de dikkerds helpen alvo rens zij de twaalf weken du rende opleiding met goed ge volg heeft doorlopen. In die twaalf weken gaat een zware dosis kennis over de tafel. Waarom wordt men dik, en hoe komt men er blijvend van af? Pas als men deze vraag bevredigend kan beantwoorden, wordt men in het bezit gesteld van een di ploma. Corinne: „Verder wordt ie dereen die zich bij ons aan meldt gevraagd naar schrif telijke toestemming van zijn of haar huisarts. Bezit de cur sist deze niet, gaat er van Weight Watchers zélf een brief naar de dokter. Een tweede brief glijdt bij dezelf de arts in de brievenbus als het streefgewicht is bereikt Wat vindt Corinne van de concurrentieslag in haar ge bied? Zij blijft er laconiek on der en deelt mee hiervan weinig last te ondervinden. Voorts meent zij dat ook dit modeverschijnsel wel weer overgaat en dat' er dan wel weer de beste van overblij ven. Zij kijkt wat vreemd aan tegen allerlei afslanksys- temen. „Daarin heb ik zelf een slechte ervaring. Alle maal flauwekul". Af en toe voelt Corinne zich sociaal werkster. Zeker als zij dage lijks ja, tot de zondag toe, door cursisten om raad wordt gevraagd. Zij geniet er van en vertelt van de gezellige avonden waarin reeds afge slankte dames en heren hun vroegere overgewicht aan vet in de armen worden ge legd. Vaak schrikt men dan. Iets dat als een heuse over winning wordt gezien nu men slank en veel zelfverze kerder door het leven gaat. Corinne zélf is het beste voorbeeld voor haar verant woord afslankende cursisten welke variëren in de leeftij den van 14 tot 84 jaar. ROBERT J. BLOM ALPHEN AAN DEN RIJN De meerder heid van het Alphens gemeentebestuur heeft zich uitgesproken voor medezeggen schap in het beleid van het Alphense Rij noord-ziekenhuis. De commissie van Algemene Zaken sprak haar teleurstelling uit over de ervaringen van wet houder Haanstra, opgedaan gedurende een ge sprek met het huidige ziekenhuisbestuur. Deze blijkt nu opeens minder te voelen voor een stem van de gemeente in dit bestuur. Een hou ding waartegen de commissie vreemd aan keek. Bij eerdere gelegenheden had ditzelfde bestuur zich positief over het inspraakplan uitgelaten zodat het college het licht op groen meende. Thans komt uit het rapport van Haanstra over duidelijk naar voren dat het ziekenhuisbestuur van mening is dat de gemeenteraad zich maar beter niet kan bemoeien met het beleid. Wel zag het ziekenhuisbestuur geen bezwaar in een stem van de gemeente in het financiële beleid. De commissie voelde hier gisteravond niets voor en protesteerde met klem tegen de hou ding van Rijnoord. VVD-lid Den Duyn vond dat de inspraak van de gemeente meer omvat tend zou moeten zijn. Ook D'66 raadslid Van Geest sprak zijn verontrusting uit over de gang van zaken. Burgemeester Paats zegde de com missie toe wethouder Haanstra opnieuw naar de onderhandelingstafel te zullen sturen en hem de gevoelens van de raadscommissie over te brengen. Alphen aan den Rijn De commissie Algemene Zaken heeft het advies van de com missie Openbare Werken om voorlopig als experiment een terrein aan de Heijmanswete- ring beschikbaar te stellen voor de Alphense Crossclub naast zich neergelegd. Een besluit dat niet in de laat ste plaats werd genomen on der druk van 365 bewoners die bezwaar hadden aangetekend tegen de eerder genomen be slissing van Openbare Wer ken. Stank, geluidsoverlast van de knetterende motortjes bleken hier de argumenten van de bewoners. Deze wilden niets weten van een tijdelijke oplossing. De commissie was het eens met de bewoners dat het meer voor de hand zou lig gen als de crossers tenminste duizend meter afstand in acht zouden moeten nemen. In het voorgestelde plan was er spra ke van een afstand van 500 meter tussen crossers en bewo ners. Bij modelvliegerij wordt de duizend meter-afstand wel gehanteerd. Unaniem besloot de commissie gisteravond om het plan te wijzigen en op zoek te gaan naar alternatieve plaatsen waar mogelijk ge- crosst kan worden zonder overlast voor mens en dier. Burgemeester Paats besteed de mening van de commissie niet, maar waarschuwde dat dit geen gemakkehjke opgave zou worden. V V D-raadslid De Düyn vond dat de hobby van de één niet de overlast van een ander zou mogen vormen. Een geluid dat dankbaar werd onderstreept door buurtbewo ners op de publieke tribune. Gevreesd werd dat het toch wel aanwezige landelijke as pect van het wonen aan de rand van Alphen met het cros sen verloren zou gaan. De commissie sluit de mogelijk heid overigens niet uit dat de vierhonderd leden tellende crossclub haar terrein buiten Alphen zal moeten zoeken. Voorlopig gaat het college op zoek naar een eventuele ande re mogelijkheid binnen Alp hen. ALPHEN AAN DE RIJN De Alphense raad juicht het toe om op korte termijn een aantal woningen geschikt te maken voor alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens. Voorlopig is er sprake van 29 wooneenheden die voor dit doel geschikt zullen worden gemaakt. Bij het toewiizen van deze wo ningen wordt gedacht aan de categorie van fcrcven de 18 jaar. De voor de woningen in aan merking komende catagorie zal voorts moeten bestaan uit urgente probleemgevallen. Met dit advies sluit de ge meente aan op een rapport dat over deze materie is uitge bracht op landelijk niveau. Te vens kwam in dit rapport naar voren dat Alphen een gunstige uitzondering vormt in de randstad. Deze gemeente springt er uit daar waar ge sproken wordt over woning nood. Een verheugend gege ven, aldus burgemeester M. Paats. PvdA-raadslid Klein- feld vroeg zich echter af of et onderzoek wel representa tief mag worden geacht voor een stad als Alphen. In Alp hen is maar. een zeer klein aantal mensen ondervraagd. Klopt dit met het landelijk beeld, vroeg hij zich af. Ook vroegen meerdere commissie leden zich af waarom er slechts wordt gesproken ovèr 29 woningen. Waarom geen 50 of 100? Wethouder mevrouw Donker deelde mee dat het hier over zeer kleine woonunits ging waaruit men zeer snel groeit. Gedacht wordt in hoofdzaak over alleenstaanden van bo ven de 18 jaar. Woningzoeken den onder deze leeftijd vallen daarbuiten. Mensen van die catagorie vormen een apart hoofdstuk, aldus de wethou der. Zij deelde voorts mee dat de wooneenheden overigens niet geïsoleerd komen te staan, maar gebouwd zullen worden tussen de grotere woningen. Ook van de publieke tribune kwam kritiek op het geringe aantal kleinere woningen. Me vrouw Donker: „Alphen heeft meer woningzoekenden. Ge vallen die veelal veel triester zijn dan de alleenstaanden. Denk aan kleine gezinnen met kinderen die ergens in een paar kleine kamers zijn weg gestopt. Denk aan gescheiden mensen Dat zijn ook ur gente gevallen. Goedkope een gezinswoningen is hier de op lossing waaraan gewerkt wordt. Vooralsnog moeten wij roeien met de riemen die wij hebben", aldus de wethouder. ALPHEN AAN DEN RIJN De door ambtenaren met angst en beven tegemoet ge- i ziene nieuwe wet op de i openbaarheid van bestuur, wordt door het Alphense ge meentebestuur met terug werkende kracht toegepast De wet, in het leven geroepen om het publiek in de gelegen heid te stellen kennis te ne men van alles wat er bij het gemeentebestuur wordt beslist, lijkt bij nader inzien duidelijk overeen te komen met de soep die wel heet wordt opgediend, maar minder heet wordt gege ten. In het aan de openbaar heid prijsgeven van gemeente lijke stukken, zijn wel degelijk reserves ingebouwd, zo blijkt thans. Zaken die eerder om hun aard geheim werden ge houden, zullen ook na 1 mei geheim worden gehouden. Ge heimhouding blijft van kracht bij zaken die bijvoorbeeld de openbare orde en veiligheid in gevaar zouden brengen bij openbaring. Kortom, gevaarlij ke stukken blijven ook nu nog ondanks de nieuwe wet onttrokken aan het oog van de doorsnee burger. Ook Alphen wijkt hiervan niet af. Wel zal men trachten om in grote lij nen de richtlijnen te volgen. De gemeenten zijn daarin ech ter tot op zeker niveau vrij ge laten en mogen zelf beslissen over de openbaarmaking van een bepaald stuk. Bij ambtelijke adviezen zal de betrokken adviseur zelf mo gen aangeven of het stuk voor openbaarmaking geschikt is. Voorts wordt ook nu niet tege moetgekomen aan verzoeken om informatie die derden aan gaan. Eerst zal er met de be trokkenen worden overlegd. In alle gevallen zal men de Erivacy waarborgen. Wezenlij- e verandering als gevolg van de nieuwe wet is, dat alle vér- gaderstukken nu ter inzage van het publiek worden neer gelegd in het kantoor van de dienst voorlichting. Alphen gaat nog een stapje verder en heeft besloten ook de stukken van voor 1 mei, gelijk te be handelen als de stukken van na die datum. Met terugwer kende kracht treedt de wet op de openbaarheid van bestuur dus in werking. Qok de we,. zijnsraad, de culturele raad en de jeugdraad zullen op de hoogte worden gebracht van deze besluiten van het college van Burgemeester en Wethou ders. Ook van deze raden wordt verwacht dat gehandeld wordt overeenkomstig het be sluit van het college. Hazerswoudt» 700 HAZERSWOUDE Opjli schillende plaatsen in meente Hazerswoude bussen worden gepl jie waarin de bevolking ii er kan deponeren voor dear ring van het zevenhondt ol rig bestaan. ik Zoals bekend, viert Ha ar woude dit zevende eeuwlei in 1981. Een comité is ir ëe leven geroepen dat zich za zighouden met het samen len van een programma, hoogtepunt van de viering „Hazerswoude 700" zal pl vinden in de laatste week augustus van het komend In deze week wordt de lap jaren de jaarmarkt in het op touw gezet. Intussen is de Jeugdraad de vraag ges 1 welke rol zij bij de festiviti 1 kan vervullen. HAZERSWOUDE/LEIDE Zo vader zo dochters, zegswijze mag in elk geva toepassing zijn op Gerard ker en zijn dochters Jo: Ellen. Want wat gebeuri met het kroost van de I bondscoach van de vadei se dames-tafeltennisse (én trainer van de Ha woudse tafeltennisclub ti)? Wel. dochter José wei dens het nationaal kamp schap voor welpen-m eerste. En dochter Ellei als José en broer Gerar van Avanti, speelde zich I Nederlandse titelstrijd pupillen naar de plaats. Voor Avanti waren er jeugdkampioenschappen ons land nog meer succ weg gelegd. Want Moi Kooter en Gudy van Grie zen werden tweede bij dubbel voor junioren. Kamphuis pakte het zilv ït de jongens-jeugd; hij dee k samen met Patrick Swier Bil jartstandi van „Veen ei Rijnstreek LEIMUIDEN Het distrikt „Vjl Rijnstreek" van de Koninklijke It! landsche Biljartbond heeft de if de biljartstanden: Poule 1 Verg. R 't Sch« R. A. Rijneg R. A. v De Sch 't Scheef De PU Fr.B i r. Wetei f Verg. Vos 26 Jacobswdn 11 D.V.H. 11 R. A. Veen 9 De Sport 8 Poule 3 D.V.H. 22 Verg. Vos 15 R. A. Veen 12 't Scheepje 12 Rijnegom 7 Poule 5 R.B.V. 22 't Scheepje 19 De Kroon 17 De Schelp 13 Nw. Wetering 13 D.V.H. 12 Ons Genoegen 12 Verg. Vos 4 Jacobswdn 15 Nw. Wetering 14 't Scheepje 14 D.V.H. 13 R.B.V. 12 Fr. Brug 9 Nw. D.V De Kroot R. A. Vi Jacobs* Ons Genoog ^9-V De I ScriW. P ,a Nw. Wet# de 't Scheep) RB to Som Jacobs* -a-' R. A. VI W Miss Midas ALPHEN AAN DEN Rljfe Aanstaande vrijdag wort r< het Alphense jongerencec al Midas, de verkiezing gehJJde voor het mooiste meisjtf t Alphen. Zij krijgt de titt eve Miss Midas mee en een ternieuwe sportfiets. De jury bestaat uit vertDe woordigers uit de plaat: i v pers. De jaarlijks terugke H verkiezing wordt muzika u geleid door de jazz-rock Rivendel. Deze groep 1 melodieuze en swingendpj ziek. Meisjes die ook een fei je willen wagen, kunneigty: tot en met 16 mei op| Guus Engelhardt, te 22858.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4