Leimuidense Radio Caroline 76 uur op FM-band te beluisteren Meidaiik. Twaalf maanden cel voor 'huizenbezitter' d ILLEGALE ZENDAMA TEURS DOEN POGING RECORD TE BREKEN Culturele Raad beraadt zich over viering 700-jarig bestaan Hazerswoude Gem iva-pupillen en leerlingen Aloysiusschool £eldóc SouAO/nt samen op kamp REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 MEI1980 PAGINA 4 Afscheid Valkenburgse PTT-besteller VALKENBURG Hoofd- besteller H.J. Ouwersloot neemt vrijdag 9 mei na een dienstverband van 40 jaar afscheid van de Valkenburg- se PTT. De heer Ouwersloot maakt op 60-jarige leeftijd gebruik van de VUT-rege- ling. De laatste jaren was de Val kenburgse hoofdbesteller werkzaamop het Katwijkse postkantoor, na een groot aan tal jaren in Leiden gestatio neerd te zijn geweest. Uit han den van rayondirekteur Jan sen ontving de hoofdbesteller vorige week een koninklijke onderscheiding, de eremedail le in goud verbonden aan orde van Oranje Nassau. LISSE De plaatselijke afde ling van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde (KMTP) viert vanavond het 10-jarig bestaan met een openbare bijeenkomst in de Lissese Pauluskerk. Op deze bijeenkomst spreekt de heer A.M. Hazebroek uit Zeist over 'kukenkruiden uit eigen tuin'. De vergadering begint om 20.00 uur. LISSE Jeugdtóneelvereni- ging 'Tourmelein' geeft zater dag 17 mei in het Lisserbroek- se Dorpshuis De Meerkoet een uitvoering van de toneelstuk ken 'Het mooiste geschenk voor de juf' en 'De 'automa niak'. De toegangsprijs be draagt 3,50 gulden. Kinderen tot 12 jaar betalen 1,75 gulden voor de toneeluitvoering die om 20.00 uur begint. Geraniummarkt in Leidsenhage LEIDSCHENDAM Ge- zien het grote succes vorig jaar zal zaterdag 17 mei in het winkelcentrum Leidsen hage in Leidschendam weer een grote geraniummarkt worden gehouden. De orga nisatie is in handen van een speciale „geranium"-com- missie bestaande uit de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde en de Vereniging Winkelcen- trum Leidsenhage. j In het hart van het winkelceiv- trum, Berkenhove, zal van ne gen uur tot half vijf een zee van geraniums en andere perk- en balkonplanten zoals petunia's, fuchsia's, begonia's, lobelia's, verbena's, salvia's, af- rikaantjes en in bescheiden mate ook bloembakken, scha len, grond en mest te zien en uiteraard te koop zijn. Acht bedrijven nemen aan de markt deel en de kwaliteit zal wor den bewaakt door een deskun dige keuringscommissie be staande uit de heren van Deurzen, Rip en van der Schaal en resp. de Plantsoe nendienst, Tuinbouw en Plantkunde en de tuinbouw school aan de Westvlietweg. De Kon. Mij. heeft een infor matie- en voorlichtingsstand terwijl ook demonstraties wor den gegeven over het vullen j van bloembakken. In het win-l keicentrum wordt voor aan vulling van de sfeer muziek gemaakt door „streetparades" van een drumband, een boe- renblaaskapel en een dixielan- dorkest. Oefenveld voor Hazerswoudse Boys op schoolterrein Michaelschool HAZERSWOUDE Voet- balvereniging Hazerwoudse Boys ziet binnen niet al te lange tijd een wens in ver vulling gaan: de aanleg van een oefenterrein. Het is een veld dat is gelegen aan de oostkant van het zogenaam de „derde veld". Door de ge meente wordt het veld thans in orde gemaakt en gedrai neerd. Het trainingsveld bevindt zich op grond dat bestemd is voor de nieuwbouw van de St. Mi chaelschool. Nu het bestuur van deze school (nog) niet het verlangen van het gemeente bestuur, bouw van een nieuwe school op het „scholeneiland", wil zien uitgevoerd, is de grond aan de voetbalclub aan geboden als oefengelegenheid. Sportzaken wethouder A. M. Berlemon: „Het huidige oefen veld is niet meer te gebruiken, dat mag geen oefenveld meer genoemd worden." Het „schoolterrein" is overi gens een tijdelijke trainings- mogelijkheidoplossing voor de Hazerswoudse Boys. Op de vergadering van de commissie welzijnszaken heeft wethouder Berlemon duidelijk gesteld dat hij zeker niet tegen Hazers woudse Boys kan zeggen dat ze maar (onbeperkt) gebruik van het terrein moeten gaan maken. Want dan zou de Mi chaelschool helemaal buiten spel zijn gezet. LEIMUIDEN Het is ze dan toch ge lukt, die zeven illegale Leimuidense FM-band zendamateurs. „Hallo, hier ra dio Caroline met een marathon-uitzen ding. Om drie uur vanmiddag hebben' we er al weer vijfenzeventig uur opzit ten. Blijft U luisteren? En dan nu een gouwe ouwe van..." Vanaf zaterdagmid dag twaalf uur tot gistermiddag vier uur werd Leimuiden en een behoorlijk gebied daarbuiten (tot aan Alphen aan den Rijn toe) op een plaatselijke pop zender vergast. Zonder ingrijpen van po litie en PTT was het voor de jongelui mogelijk het zendrecord, dat op naam van de M.A.A.-zender (Multiplex Music Aalsmeer) stond met 55 uur, te breken. De Leimuidenaars nemen nu een waar dige tweede plaats in op de "top drie" van de illegale zendmarathon-record- lijst. Eén van de zeven is Ton. Een jongen van een jaar of zeventien: „Wij hebben zeven vaste medewerkers. Behalve ik werken Jacques, Jan, Dirk, Jack, Gerard en Jhon aan de uitzendingen mee. We zijn allemaal zo rond de zeventien, achttien jaar en het is onze hobby om te zenden. Graag zouden we wat we nu doen, onze eigen muziek draaien en zenden, legaal willen doen. Dat kan he laas niet. Wij zenden nu uit op de FM-band op 102 meter en in stereo. Wij zijn één van de weinigen die in stereo kunnen uitzen den. Dat geeft een geweldig mooi geluid. Overigens veel beter dat de legale 27 MC band, want daar kom je niet goed door en bovendien heb je erg veel last van storing". De spanning was gistermiddag tè snijden. Een inval van de politie zou behalve teleur stelling een grote schadepost betekenen voor de zendamateurs. Ze zijn er helemaal voor naar Brabant gegaan om de benodigde apparatuur te pakken te krijgen. Vooral de "stereo-code" kostte de nodige moeite. „We hebben die Brabander finaal blut gekocht" vertelde één van hen al wijzend op.de ap paraten die roodgloeiend hun werk deden en tezamen toch minstens drieduizend gul den zouden kosten. Een inval moest en zou voorkomen worden. In paniek kwam op een gegeven moment een jongentje binnen stormen en hijgde „Er staat een peilwagen bij ons op het parkeerterrein. Er staan wel twee antennes op het dak". Het bleek loos alarm te zijn, een wagen van een parate fo tograaf. De uitkijkposten fungeerden pri ma. Storing „Het is niet onze bedoeling om te storen", aldus Ton. „Onze zender geeft in ieder ge val geen storing op de televisie. Zelf heb ben we ook gekeken en onze televisie-an tenne staat nauwelijks een paar meter van onze zend-antenne. Wij hadden een prima beeld en klachten uit de buurt hebben we niet gehoord. Op de radio storen wij nau welijks. Toch willen wij binnenkort .van frequentie veranderen want wij zitten erg dicht tegen die van Schiphol aan. Vroeger zonden wij altijd uit op 94,5 meter maar daar zit nu radio "Stad Amsterdam". Wij trachten wel zoveel mogelijk storing te voorkomen". De illegalen mogen over belangstelling niet klagen. Volgens hen wordt „Radio Caroli ne" minstens door tweeduizend personen beluisterd. Ton: „Iedereen in het dorp praat erover. Onze zender is erg populair in Lei muiden, vooral bij de jeugd. Wij zenden ie dere zaterdag uit van 's morgens acht tot zes uur 's avonds. Wij hebben 's middags een eigen 'top tien', die één uur voor de uit zending wordt samengesteld uit de infor matie van plaatselijke platenhandelaren. Dat programma is erg populair in Leimui den". Het avontuur van 76 uur continue zenden zit er weer op. Was het de bedoe ling om gistermiddag drie uur te stoppen, het enthousiasme was nauwelijks te stuiten, er werd nog een uurtje aan vastgeplakt. Overigens, het 'absoluut' Nederlands record illegaal marathon-zenden staat op 152 uur. De zeven illegalen in het laatste uurtje van de zendmarathon: Ton, Jan, Dirk, Jack, Gerard, Jacques en Jhon. Koudekerks Hofstedelaantje wordt rustiger HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders van Ha zerswoude hebben de Culturele Raad gevraagd om hen te adviseren over een „waardige en feestelijke viering" van het zevenhonderdjarig bestaan van Hazerswoude in 1981. Genoemde raad concludeerde dat zo'n viering alleen zinvol is als zoveel mógelijk de gehele bevolking hierbij kan wor den betrokken. Daarom kwam de Culturele Raad gisteravond in het gemeente huis bijeen met vertegenwoordigers van plaatselijke verenigin gen om van gedachten te wisselen over de vorm van de viering van het zevenhonderdjarig bestaan. Diverse suggesties die wer den aangedragen, zullen worden gecoördineerd en, uiteraard, nader worden uitgewerkt. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het Hofstedelaan tje krijgt een rustiger ka rakter, aldus herinrichtings plannen van het Koude kerks gemeentebestuur voor het oostelijk deel van de grond rondom "Ridderhof- Den Toll". Het ontlasten van het laantje van fietsers en vooral bromfietsers, is volgens hen zeer gewenst aangezien het midden in een zogenaamd "stilte-gebied" ligt. De plannen, gericht op recreatie in dit gebied, zijn op het ogenblik nog in de maak, maar verwacht wordt dat binnen ongeveer een maand de plannen ter inza ge van de inwoners gelegd kunnen worden. Het laantje kan volgens het college worden gevrijwaard van met name brommers door het fietspad langs de Weide- dreef door te trekken tot langs de Lagewaard. Een aansluiting via het te verbeteren bruggetje over de Lagewaard zorgt dan voor een geheel aan de buiten kant van het gebied liggend fietspad. Het Hofstedelaantje kan dan eventueel verboden worden voor bromfietsers. Het pad dat er nu ligt, langs het volkstuinencomplex en boer derij "Den Toll", wordt dan 'doodlopend' door beplanting vanaf de boerderij tot de Lage waard. Verder wordt in het plan de bereikbaarheid van de volkstuinen verbeterd. Voor de volkstuinders is er een klei ne parkeerplaats gepland. Radio programma Hazerswoude Karmelieten HAZERSWOUDE In het laatste deel van de uit twee afleveringen bestaande radio serie over het kloosterleven in ons land besteedt de NOS aan staande vrijdag aandacht aan de ongeschoeide karmelieten uit de Hazerswoudse wijk Groenendijk. In het program ma „Meer over minder", dat op 9 mei van 13.11 tot 14.20 uur via Hilversum 2 wordt uitge zonden, belicht verslaggever Peter de Bie op uitgebreide wijze leven en werk van de kloosterlingen van het Diep gangcentrum. Er zijn niet alleen opnamen gemaakt in het klooster, en in de kerk van de H. Bernardus (ook wel Scheepjeskerk gehe ten), maar tevens in het multi functionele centrum Het An ker. Dit gebouw wordt, zoals bekend, door de r.k. gemeen schap uit Hazerswoujde, Rijn dijk en Koudekerk aan den Rijn gebruikt voor de eredien sten. Verschillende in de kloostergemeenschap levende paters, onder wie de provin ciaal van de ongeschoeide kar melieten, drs. Alfons Kroese, komen in het radioprogramma aan het woord. Afgelopen vrij dagmiddag richtte reporter Peter de Bie de schijnwerpers op het trappistenklooster Onze Lieve Vrouw van Konings hoeven te Tilburg. DEN HAAG/HAZERSWOUDE Een 28-ja- rige Hazerswoudenaar is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest. De man heeft zich meermalen schuldig gemaakt aan oplich ting. Vooral in Leiden, maar ook in andere plaatsen liet hij voorkomen dat hij woonruimte te huur had. Van zijn toekomstige huurders verlangde hij een eerste aanbetaling, die hij in zijn zak stak, zonder met de woonruimte op de proppen te komen. Vlak voordat hij werd gearresteerd zag de Hazerswoudenaar nog kans op die ma nier een weduwe uit Leiden 475 gulden te ont futselen. Hij zei dat hij een woning te huur had. Hij gaf de vrouw een sleutel maar die bleek op het opgegeven adres aangekomen, niet te pas sen. De Hazerswoudenaar trachtte zich op hierbo ven geschetste manier te verrijken om aan zijn. goklust toe te geven. Hij zou een schuld hebben van 50.000 gulden, Tevens is vastgesteld dat de man zich ook schuldig heeft gemaakt aan dief stallen en verduisteringen. De officier van jus titie bij de Haagse rechtbank had achttien maanden gevangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist. WOERDENSCHE DAK PANNEN Bij NV Woer- densche Dakpannen- en Steenfabrieken is in 1979 de winst voor belasting, overeen komstig de verwachtingen, ge daald van 563.445 tot 427.406 en de nettowinst van 450.671 tot ƒ282.427. De ach teruitgang in het resultaat ge durende het eerste kwartaaj van 1979 kon volgens de direc tie in de rest van het jaar niet geheel worden goedgemaakt. In verband hiermede wordt voorge/steld over 1979 een di vidend uit te keren van 9 pet in contanten tegen 10 pet over 1978. Moeite moet beloond worden. x v Daarom deze onmisbare paraplu met krante-dessin voor u als u de moeite v doet een nieuwe abonnee aan te brengen voor deze krant, i Naam Adres als nieuwe abonnee van de Leidse Courant Postcode/Plaats Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een leuke paraplu met krante-dessin. Naam_ Adres I I I I Postcode/Plaats_ Telefoon- Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden, IN FEITEN DE BESTE ZOETERWOUDE Het gezamenlijke kamp van Huize de Weipoort en de Aloysiusschool is gisteren gestart. Tot en met zaterdag zullen zes bewoners van het internaat voor geestelijk minder validen plus drie begeleiders en zes kin deren van de lagere school en een lid van het oudercomité en hoofdonderwijzer Jpop Vink een korte vakantie in de ba rakken van de zogenaamde jongensstad in Groenlo door brengen. De doelstelling van het kamp is de kinderen van de Aloysius school te laten ervaren dat je met geestelijk gehandicapten best kunt omgaan, als je er wat moeite voor wilt doen. Dat iedereen dit in moet zien is vooral belangrijk nu de bouw van een nieuw internaat aan de Zwetkade al aardig vordert en er medio 1982 ongeveer 350 pupillen van de Stichting Gemiva begeleid zullen worden. De kosten van het kamp, die per deelnemer 150 gulden bedragen, worden voor zover het de deelnemers van Huize de Weipoort betreft, door Gemiva betaald. De Aloysiërs hebben een eigen bijdrage van 75 gulden moeten betalen, terwijl de rest is verkregen uit de opbrengst van een bingoavond met cabaret voor ouders en medewerkers van Aloysius en Weipoort. Om de week in Groenlo zo gezellig mogelijk te laten verlopen is 16 april al een kennismakingsmiddag gehouden voor de hele kampeergroep door middel van een strandwandeling in Kat wijk. Het programma voor deze vakantieweek ziet er heel wat uitgebreider uit en bevat onder meer de volgende aktiviteiten, inrichting van de gebouwen, waarbij aankleden en gezellig ma ken voorop staan, een bezoek aan het Historisch Museum en de Oude Kerk in Groenlo, een bezoek aan de meeuwenkolonie in Zwillbruck (Duitsland) en een bezoek aan het museum Oude Ambachten in Lievelde. Ook de veenafgraving en het natuurre servaat in Groenlo zullen door de deelnemers geïnspecteerd worden. Uiteraard maken ook een creatieve middag en een „bonte avond" deel van het programma uit. Een picknick in het bos, verkenningstochten in de omgeving en het met elkaar ver zorgen van alle maaltijden maken dat de vier dagen welbesteed en eigenlijk te kort zullen zijn. De gezamenlijke kampweek, verleden jaar gingen Aloysius en Weipoort voor het eerst samen op vakantie, wordt wellicht een jaarlijks terugkerend gebeuren. De integratie, die bij zowel school als internaat hoog in het vaandel staat, wordt op deze leu ke manier in ieder geval uitstekend gediend. De brug over de Lagewaard die nodig moet worden hersteld.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4