TOP blijft kansrijk A vanti redt het niet De Spartaan en De Bataven Leiden vooraan bij NKS- bekerstrijd „Schokeffect ievertPernix ruime overwinning ot 13—7 Kwalificatie Jimmy Lassooy Geflatteerd verlies Katwijk k< :°$ri KOEN GIJSBERS LOOPT TOPTIJD OP 400 METER LEIDEN Door de 56 uit slag van de streekderby tus sen Crescendo en TOP blijft de spanning in 1B onvermin derd hoog. TOP heeft, zeker na het gelijkspel van koplo per Rozenburg, nog steeds kans op de titel, terwijl on derin Crescendo, met De Al gemene en Merwic uit moet maken wie afdaalt. Maar ook zaterdag bleek weer hoe ge ring het verschil is tussen de kop en de staart van de ran glijst. Na een kleine tien minuten leek het allemaal zo duidelijk. Terwijl Crescendo de grootste moeite had de bal veilig door het jagende TOP-middenvak te loodsen sneden de Sassenhei- mers erdoor als messen. Maar zodra de bal in de TOP-aanval was aangekomen zakte al snel Ilse Moolenaar van TOP (mid den) wordt be laagd door Crescendo dames Lies- beth Kok (links) en Debby Blog. het tempo. Waardoor ondanks dit TOP-overwicht Crescendo niet echt onder druk kwam te staan. Het duurde tot acht mi nuten voor rust eer Crescen do's tweede verdedigingsvak, met invallers Debby Blog en Henk Alberts, voor de tweede maal uitgespeeld werd. Voor rust liep TOP nog verder uit tot 25. Na de hervatting kwam Crescendo even onder de druk uit, 35 door Marlies Bouwer, maar daarna joeg TOP het tempo weer hoog op. Op de zesde treffer in de negentiende minuut na echter zonder tast baar resultaat. Na een half uur was het gedaan met het Sas- senheimse overwicht. Twee doorbraken, Wilfred Cornelisse WATERPOLO Leiden De waterpolocom- petitie '79/'80 is dit weekein de ten einde gelopen. In de tweede klasse verloor Katwijk in Maastricht met 9-4 van MZPC. In de derde klasse be haalde Vivax een knappe 6-8 overwinning tegen het sterke PCG. DKD speelde gistera vond iaat tegen Laga. Uitslag 8-6 voor Laga. de dames van de Zijl/LGB sloten deze te leurstellend verlopen compe titie af met een 4-0 nederlaag tegen Nereus. Door wat ongelukkige spelsitu aties keek Katwijk al snel te gen een 3-0 achterstand aan. Dit heeft uiteindelijk de door slag gegeven. Na 7-4 in de derde periode werd het ver diend doch geflatteerd 9-4 voor MZPC. Katwijk speelde zonder Paul van de Putten en Hans van Duyvenvoorde. Bo vendien moest Dick van Leeu wen wegens een blessure het water vroegtijdig verlaten. Set standen: 3-0,' 5-2, 7-4 en 9-4. Topscorer was Piet de Vries (tweemaal). In deze competitie was en bleef Katwijk eea mid denmoter. Echter in tegenstel ling tot het vorige seizoen zijn de Zeekanters nu aan de on derkant van de middenmoot geëindigd. Behalve een kleine inzinking na de winterstop speelde Katwijk een regelmatig seizoen. Vivax en PCG stonden beiden op een gedeelde vierde plaats. Door de knappe 6-8 overwin ning hebben de Oegstgeeste debutanten zich thans alleen op de vierde plaats genetseld. Voor trainer/coach Frits Wel ling een keurig resultaat. Wel licht had er meer in kunnen zit ten als Vivax niet zo'n ongeluk kige start had gehad. Drie ne derlagen op een rij beloofden niet veel goeds voor dit sei zoen. De uiteindelijk behaalde vierde plaats zal ongetwijfeld bij de Vivax-supporters ver wachtingen wekken voor het komend seizoen. De wedstrijd van dit weekend werd in ieder geval door Wel ling als de „beste wedstrijd van dit seizoen" betiteld. In deze door hoofdklasse- scheidsrechter Jan de Bruyne geleide wedstrijd speelde Hans Zandvliet een goede partij. Met fraaie doelpunten en via de setstanden 1-3, 3-5, 5-7 en 6-8 behaalde Vivax de verdiende twee punten, topscorder in dit duel was Jack Frauenfelder met drie doelpunten. In een te harde wedstrijd heeft DKD het onderspit gedolven tegen Laga. Ondanks het feit dat aan het eind van deze competitie voor beide ploegen geen eer meer te behalen viel werd er fel van leer getrokken. Twee DKD-spelers zaten op een gegeven moment met drie p's aan de kant. Aanvankelijk leek UKD direct op een over winning af te stomen. De 3-1 voorsprong slonk echter snel waarna in de laatste periode 'na een 6-6 stand Laga uitein delijk aan het langste eind trok. In deze competitie is DKD op de vijfde plaats geëindigd. E- venals voorheen leverde de wedstrijd tegen het Wasse- naarse WIK problemen op. Bo vendien moeten de Leiderdor pers streekgenoot Vivax boven zich gedogen. Voor een hogere klassering dan deze vijfde plaats spelen de mannen van coach Jan Bredeveld te wissel vallig. LEIDEN De Spartaan en De Bataven Leiden kwamen zeer goed voor de dag bij de NKS- Bekerwedstrijden. De dame9 van De Spartaan veroverden de eerste prijs. De heren van De Bataven Leiden deden hior met een tweede positie niet veel voor onder. Bij deze he ren was vooral het lopen van een zeer goed gehalte. De hoofdrol werd daarbij vertolkt door Koen Gijsbers, die op de 400 meter 46.5 liet noteren. Een tweede positie was er ook voor de jongens van De Spartaan. De meisjes van deze vereniging uit Lisse wer den tenslotte derde. Dankzij een geweldige kracht sexplosie op de loopnummers eindigden de heren van De Ba taven Leiden achter hoofdklas ser Nijmegen op de tweede plaats. Op bijna alle afstanden werd de snelste tijd neergezet. Alleen Koen Gijsbers moest op de 100 meter Mark van der Krogt (llion) voor zich dulden 10.6 tegen 10.8. Koen Gijsbers nam kort daarna revanche op de 400 meter. Met 46.5 leverde hij en topprestatie. Zijn broer Maarten sloot de 800 meter met 1.55.6 winend af. Peter Wezel kwam na een solo op de 1500 meter uit op 4.01.0. Kees van Klink liep op dit nummer voor de tweede ploeg 4.06.6. Bram Wassenaar was op de 5000 meter ongenaakbaar 14.18.2. Als slotfestijn was er nog de zweedse estafette (400- 300-200-100). Maarten en Koen Gijsbers, Theo Brusche en Rob Rijskamp bleven hier op zelfs binnen de twee minu- tengrens 1.58.8. Op de tech nische nummers waren de prestaties naar verhouding wat slechter. Alleen Rob Rijskamp kwam bij het verspringen met 6.49 in de voorste regionen. Theo Brusche sprong 3.60 met de polsstok. Gerrit Verdoes wierp 48.66 met de speer. De dames van De Spartaan telden wat minder zwakke pun ten. Met goede prestaties over de gehele linie werden de con currenten op ruime achter stand gezet. Twee eerste plaatsen waren er voor Janet Bosman op de 100 en de 400 meter. Vooral de 12.3 op de 100 meter was goed. Haar tijd op de 400 meter was 58.4. Marjan van der Niet was de snelste hordenloopster, 14.9, zij sprong bovendien 1.60 hoog. Henny Möllers liep een snelle 800 meter 2.17.3. Mar- ga Kortekaas bewees haar kracht bij het kogelstoten 11.99. Cuny de Nie haalde veel punten binnen met 5.14 meter ver. De heren van De Spartaan draaiden geruime tijd hoog mee in het klassement om ten slotte op de vijfde plaats te eindigen. Voor de beste pres tatie zorgde Piet Waaning met 14.29.4 op de 5000 meter. Ad van Doorn was de snelste op de 110 meter horden met 15.1. Nico van Noort passeerde we derom de 40 metergrens met de discus 43.86. Jan van Heek leverde een goede speer worp af 52.98. Tineke de Groot maakte een succesvolle rentree bij de da mes van De Bataven Leiden, Bram Wassenaar (De Bataven Leiden) links, hier nog in gezelschap van Piet Waaning (De Spartaan) won de 5000 meter in een goede 14.18.2. die vierde werden. Zij sprong 1.60 hoog en 5.30 ver. De ju- niore Mauries Hunck maakte een sterke indruk met 12.7 op de 100 en 59.4 op de 400 me ter. Lia Verbeek liep de 800 nieter in 2.20.0. Ook de junioren lieten vaak goede prestaties noteren. Bij de jongens werd De Spartaan tweede achter Swift. John van Loon vertolkte een hoofdrol met 6.61 ver en 15.6 op de 110 meter horden. Peter Blokker bleef met 53.3 op de 400 me ter Marcel Honsbeek van De Bataven net voor 54.0. Paul de Koning stootte 13.03 met de kogel. Kees Toussaint bleef met 11.6 net achter Hans van Zijp, die 11.5 liet afdrukken op de 100 meter. De meisjes van De Spartaan veroverden de derde prijs. Marinda van der Meer leverde hier met 1.65 hoog een uitstekende presta tie. Margot van der Schans liep de 100 meter in 12.7. Op dit nummer was Sandra Dorlas van De Bataven nog een stuk sneller12.4. Op de 400 meter liep Sandra 58.5. André Moedig is het seizoen goed gestart. De gehandicapte atleet kwam in Zevenbergen op de 200 meter dicht bij het Nederlandse record 42.7. Op de 1500 meter werd hij eerste in 5.52.6. Op de 100 meter kwam hij tot 21.7. Victor Zonneveldt (NSL) heeft bij de internationale" marathon van Amsterdam het jaren oude Bollenstreekrecord gebroken. Met 2.40.03 eindigde hij op de vijftigste plaats. Ook Ad Ulijn en Wim Turenhout bleven bin nen de grens van drie uur. TAFELTENNIS LEIDSE COUHANT LEIDEN Het schokeffect dat het plotselinge vertrek van coach Flip van der Kooy bij Pernix teweeg bracht was goed voor twee punten. De Leidse Houtbewoners wonnen ruim (13—7) van SSS en be hielden hun kans op handha ving. De Danaïden slaagde er niet in het kampioenschap van Achilles een week uit te stellen. Hot werd 79 in het voordeel van de Hagenaars, waardoor Fides Pacta, on danks de 7—9 zege op Gel- drop werd kansloos- voor de titel. Zuiderkwartiers degra datie uit de promotieklasse i3 na de 87-nederlaag bij Ready slechts een kwestie van tijd geworden. Fluks ver loor haar plaats in de derde klasse, terwijl Velocitas zich vrijwel zeker mag wanen van handhaving. Langs de lijn bij Pernix—SSS liep zaterdag oud-trainer Roel Evenblij. Samen met de weten schap dat een nederlaag on herroepelijk degradatie tot ge volg zou hebben was dit vol doende om Pernix volledig te motiveren. Al in de eerste helft nam Pernix een voorsprong (41 en 52) maar deze werd door enige pech in de verdedi ging teniet gedaan. Na rust (66) verkreeg Pernix direct een overwicht op SSS. Dat leidde na tien minuten, de stand was toen 87, tot een waar doelpuntenfestijn. Door treffers van Wil van der Kooy, Deter Kuipers, Janko Breed- vsld, Kees van der Kraan en Kees Hortensius werd een 137 eindstand bereikt. Tevo ren hadden Kees van der Kraan (2), Janko Breedveld (2), Alice Tieleman, Kees Brokaar, Kees Hortensius en invaller Eelco Koolhaas gescoord. In de praktijk was de wedstrijd tegen Ready Zuiderkwartiers >te kans om zich nog in de promotieklasse te handhaven. De ploeg van Co de Haas heeft er alles aan gedaan om die laatste strohalm te grijpen. Kreeg daar ook goede kansen toe, mede door de enthousias te inbreng van jeugdspeler Hans Westerbeek (voor Wil de Wit). Bij de stand 53 in de tweede helft had Westerbeek al tweemaal gescoord. Maar Zuiderkwartier bleef constant aankijken tegen een muur van twee punten die Ready halver wege de eerste helft (31) had opgetrokken. En telkens wan neer Zuiderkwartier dichterbij kwam verhoogden de Hage naars weer snel het verschil tot twee treffers. Het einde kwam bij 87 en toen hadden Hans Westerbeek (2), Toos en Joep van Dam, Ruud van der Mark en Eric van Lunteren voor Zui derkwartier gedoelpunt. Halverwege de tweede helft werd het toch nog spannend bij De DanaïdenAchilles. Naarmate De Danaïden dich terbij kwam nam de angst in de Haagse gelederen toe. Maar op het moment dat Achilles bij 78 stormrijp leek ontbrak de kracht om door te stomen. En na 79 durfde Achilles ook niets meer waar door het laatste kwartier een formaliteit werd. Ook in de eerste helft was het gebrek aan aanvalskracht De t je|j dens handicap geweest. 1 de veldverhoudingen in Achilles zo op een 2—5 "P sprong gekomen. Hans9 der Leek (2), Simon Bo< Cees Christiaanse (2) en Visscher scoorden. Onwetend dat Achilles Ir den de titel zou pakker JJ® Fides Pacta aan het du gen Geldrop begonnen. P ,at rust (34) konden de l naars definitief afstand n?? van het voor de laatste op behoud vechtende Gel Na negentig minuten dir "j veel overtredingen maar hoogstaand korfbal te hadden gegeven kon een worden genoteerd. Ron meling, Wim Piket en Daar^ ree scoorden. 0 Het al veilig staande On .J land was, met enige inv in de ploeg, geen partij vc ,1 telkanshebber GKV. Een j' delijke 62 nederlaag n: 0 11 ruststand was het if 0 taat van de laatse wei van het seizoen. Rob H bach en Patrick Ver ra 1 den door de treffers. Hoewel al gedegradeerd haalde Fiks tegen Jodan ep de eerste overwinning. J( .9. Huizing zorgde in de begii voor 20 en deze voorsp a." kon worden vastgehoudei 9 een 31 ruststand werd 53 eindstand bereikt. v~ Nonhebei, Martin Huizinf wederom Jeroen scoorden de overige ten. Tot tien minuten voor tuf* Fluks nog uitzicht op broodnodige punten. Ee^nè rust (4—5) opgelopen achterstand was ingelop 1 89. Maar Stormvogels I teerde van de risico's die wel moest nemen: 811.1 deze nederlaag is degra] naar de afdeling Rijndel onontkoombaar geword' nie van der Plas (2), J Schelvis (2), Corrie van I Aad van Drongelen, Keesl hom en Jan Verloop scoi de Noordwijkse doelpuntej Het ene punt dat Vela middels een 99 van koploper NIO afsnoei ongetwijfeld voldoende lijfsbehoud. Met nog MM duels te gaan hebben deM| derdorpers drie punten sprong op hekkesluiter AwM Velocitas zag. bij 31 en 71® tot tweemaal toe een vi sprong van twee doelpuj teniet gaan. Na 77 dr< NIO Velocitas te oversp maar Marjolein Verbeel I. Monique Schutte konden treffers beantwoorden. Ovi doelpunten: Ybo Schutte Aart Duiser (2), Aad van f geest (2) en Rien van P on: geest. M Pas nadat HPV met 15 po voorgekomen ging KNS kelijk korfballen. Via een ruststand werd het 55 w >9 na HPV echter weer afsfoni nam. Van 59 werd het 8—9, maar toen klonk snefkji eindsignaal. Doelpunten Peter Zitman (3), Erica Vel<j|P« Sandra Steenbergen, Kooien, Hennie Slegtenh un en Piet Schoonenberg. |®c fc AMSTERDAM Veruit de beste prestaties van het afge lopen weekeinde werden in het Amsterdamse Sloterpark- bad geleverd. Van Leidse zij de vielen vooral de kwalifica ties voor de Nederlandse kampioenschappen op voor de Zijl/LGB-zwemmer8 Rei- nier Haasnoot en Renó Cor- reljó. Eerstgenoemde bleef op de 100-8chool in 1.19.6 onder de NK-limiet. Renó Correljó behaalde een dergelijke pres tatie op de 200-wissel voor jongens onder 12 jaar. Zijn tijd was 2.45.6. Streekgenoot Jimmy Lassooy (AZC/Unique) won dit nummer (2.40.1), evenals de 100-rug in dezelfde leeftijdsklasse (1.15.0). Ook voor hem bete kende deze laatste tijd een start op de NK. Bij de dames behaalde Petra Hoek (Katwijk) een derde plaats op de 100- rug. Ook haar tijd was onder de NK-limiet (1.10.0). Bij wed strijden in de Vliegermolen in Voorburg eindigde de Zijl/LGB op de zesde en laatste plaats. De klasseringen van de Leidse zwemmers waren: 100-wissel jongens onder 12: 3 'ÜC tijn Snok (Zijl/LGB) 1.27.8; ht€ school jongens onder 10: 2. Edt Boef (Zijl/LGB) 1.38 8; 100-1 f meisjes onder 12: 3. Margarethi Veen (Zijl/LGB) 1.26.7; 100-si meisjes onder 10; 2. Mireille Co >Ub (Zijl/LGB) 1.38.7; 100-vrij jonger 0 der 10; 2. Edo den Boef (Zijl' fa. 1.24.0. In zwembad de Zijl werd dagmiddag eveneens wedslrijdfl 161 organiseerd. De belangrijkste u [ea gen hier waren: 100-vrij meisjes jl f 'der 10: 1. Carla de Jong (Co|(j biaan) 1.35.1; idem jongei Lammers (Vivax) 1.32. meisjes onder 12: 1. Annemiek (Vivax) 1.35.4; Idem jongens: 1 v.d. Staak (Zijl/LGB) 1.25.0; 105 sel meisjes onder 14: 1. Vera v. I wen (Columbiaan) 1.28.2; idem gens: 1. Arjan Kennis (Columil 1.16.8; 100-school dames: 1. Grim (Zijl/LGB) 1.26.0; Idem hert André v.d. Linden 1.18.9; 10f meisjes onder 10: 1. Minerva pen (Zijl/LGB) 1.49.8; idem jont Henk Kwaad (Vivax) 1.47.7; 1CK meisjes onder 12: 1. Annemiek (Vivax) 1.25.8; Idem jongens: 1. v.d. S'aak (Zijl/LGB) 1.21.1; 100 der meisjes onder 14: 1. Sand Weerlee (Zijl/LGB) 1.35.7; idem gens: 1. Jeroen Duvekot (Zijl/ 1.26.3; 200-wissel dames: Grim (Zijl/LGB) 2.59.9; Idem hei Dirk v.d. Bosch 2.37. «"fel en Louis Kok, hadden een 5 6 stand op het scorebord ge bracht, waarna het aanvalsspel van TOP steeds ongecoördi- neerder werd. Pas na het ver vangen van Harald Simmelink voor Otto Nieboer kwamen er weer kansen. Maar de beste kansen kreeg toch Crescendo aanvaller Louis Kok. Tot twee maal toe zag hij de bal uit de korf spetteren. Maar dat ver anderde niets aan de 5-^-6 SCOre' BRAM VAN GENT Scoreverloop: 10 John Huigsloot, 11, Hanneke Breedijk 1—2 Anne van der Zaag, 13, Bert Staal, 1 4 Wilma Kuhn, 24 Louis Kok. 25 Hanneke Breedijk, 35 Marlies Brouwer, 36 Bert Staal, 46 Wilfred Cornelisse, 56 Louis Kok. Scylla vierde feest, afgelopen zaterdag. Ter gelegenheid van de door het damesteam behaalde landstitel en de door de heren bewerkstelligde terugkeer in de hoogste af deling, werd zaterdag een receptie gehouden. Het gebeuren leverde Sandra de Kruiff weer eens een beker op leiden Avanti had de kans om in de allerlaatste wedstrijd van het tafeltennisseizoen alsnog aan degradatie te ontkomen en zo met Scylla volgend jaar het tweede team in de ereklasse te zijn uit de regio Leiden. Het Groningse Midstars was de te bedwingen opponent. Avanti slaagde niet: 5—5. Opgetogen ging de Avanti-supporterschare naar Middelstum op het Groningse platteland. Bettine Vriesekoop was immers in goe de vorm en ook Ronald Rijsdorp had tegen Salto Lingerie een week eerder drie maal zijn kunnen onderstreept. Beiden zouden voor vijf wedstrijdpunten moeten zorgen. Het zesde puntje werd verwacht van John van Strien. Maar zoals zo vaak in de sport, vertonen verwachtingen vooraf in de sport voor één van de te genstanders vaak te grote verschillen met achteraf. Als de wins tpunten, waarop Midstars van tevoren rekende, zouden worden opgeteld bij die van Avanti, zou het totaal zeker dat van tien overschreden hebben. Zodoende is er altijd wel een verliezer. Aan Bettine Vriesekoop heeft het niet gelegen. Integendeel, zij behaalde het maximum. Al haar partijen won zij met overmacht in twee games, en ook in het dubbel manifesteerde zij zich met Ronald Rijsdorp uitstekend, zodat deze partij een extra punt op leverde. Dat het desondanks niet mocht lukken voor de Hazers- woudenaren, ligt voor een deel aan de Groningers, maar ook voor een deel aan John van Strien en Ronald Rijsdorp. De laat ste, die in de gebroeders Vlieg altijd lastige tegenstanders heeft, kwam er in de openingspartij tegen Jan niet aan te pas. Tegen Anne echter, na het dubbel bij een 22 stand, had hij de wed strijd kunnen beslissen. Na 2118 in de eerste game en 1817 voorsprong in de tweede, dacht Rijsdorp de pot al gewonnen te hebben, iets wat door de Groninger genadeloos werd afgestraft: 19—21 en 11—21. Vriesekoop trok de stand nog recht en bracht Avanti zelfs nog op een 54 voorsprong, toen Rijsdorp wel Pitstra in het zand deed bijten. Zodoende moest John van Strien Avanti redden te gen Jan Vlieg. Maar daar waar de jonge Avanti-speler eerder schitterde, kwam hij nu tekort: 219, 1221 en 2117 (na 20 12) togen een ontspannen spelende Jan Vlieg, 55 en Avanti derhalve gedegradeerd.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 22