De Regeringsperiode van Koningin Juliana Kort geding ambtenaren tegen Pais Sterfte in ons land deze eeuw gehalveerd llilllll iiiiimuiiDil Medewerkers/sters (vac nr. so-gb-2) Hoogheemraadschap van Rijnland S k A A A BOUWKUNDIG OPZICHTER Kruisheer+Hallink bv Lbiuoc. ouunrti» I cnuAU no MrniL iooo AMSTERDAM De vijf ambtenarencentrales hebben een kort geding aangespan nen tegen minister Pais van onderwijs. De centrales ei sen van de minister redelijk overleg. Ze voelen zich voor het blok gezet sinds de minister op 16 april is gekomen met een vol strekt nieuw voorstel over af schaffing van de zogenaamde schoorsteenuren. De minister weigerde uitstel voor bestude ring van het' voorstel. De cen trales wilden tot 21 mei tijd voor bestudering hebben. Via het kort geding op 8 mei voor de Haagse rechtbank willen de centrales alsnog verantwoord overleg mogelijk maken. Schoorsteen uren zijn drie taakuren die van rechtswege gekoppeld zijn aan een volle dige eerstegraads betrekking van leerkrachten in het voort gezet onderwijs. Volgens Pais kunnen die schoorsteenuren niet blijven bestaan, wil deel tijdwerk bevorderd worden. Ravensbrück herdacht Het comité Vrouwen van Ravensbrück heeft gisteren met een korte plechtigheid in Amsterdam herdacht dat het kamp 35 jaar geleden door de Russen werd bevrijd. In dit nazi-kamp kwamen 92.000 vrouwen om het leven. ,,'t Is lente, maar beton bloeit niet" Verschillende mensen blijken behagen te scheppen in het kalken op overheidseigendom- men. In een enkel geval wil dit echter nog wel eens een glimlach opleveren. Zo ook in dit geval bij het spoorwegviaduct bij het station 't Loo in Voorburg. De 'kalker' (Jantje Beton?) gaat er van uit, dat de meeste mensen enige kennis ontbeert, dat beton niet bloeit dus. Hoogst waarschijnlijk had de kunstenaar een bloemetje bij het viaduct wel aardig gevonden. Op zich is beton inderdaad niet bepaald 'het landschap verheffend'. Maar vindt maar eens een alterna tief... UTRECHT De sterfte in Nederland is sinds het begin van deze eeuw gehalveerd. Rond de eeuwwisseling was het sterftecijfer voor man nen 183 per 10.000 inwoners en voor vrouwen 169. In 1977 was dat respectievelijk 91 en 72. De ontwikkeling is nog gunsti ger dan uit deze cijfers valt af te lezen, want de groep bejaar den in de bevolking is veel sterker gegroeid dan de bevol king als geheel, terwijl onder bejaarden natuurlijk relatief de meeste sterfgevallen voor komen. Als ons land in 1977 dezelfde bevolkingsopbouw zou hebben gehad als in 1899, zou het sterftecijfer voor. man nen maar 58 en v Dr. D. Hoogendoorn afdeling gezondheidsstatistie ken van het CBS berekent dit in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. Volgens hem worden de verschillen in sterftecijfers tussen mannen en vrouwen groter ten gunste van vrouwen. Vooral tenge volge van verkeersongelukken was de sterfte onder mannen van 15 tot 30 jaar in de periode 1976-1977 bijna twee en een half keer zo groot als die van vrouwen. Op de afdeling Gaarderboek (belastingen) van het Hoogheemraadschap kunnen worden geplaatst: die ingeschakeld zullen worden bij werkzaamheden, welke voort vloeien uit de heffing ingevolge de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren. Vereisten: - MAVO/HAVO-diploma. terwijl enige administratieve ervaring tot aanbeveling strekt Salaris, afhankelijk van leeftijd en opleiding, tot maximaal f 2.199,- bruto per maand. De bij de overheid gebruikelijke secundaire arbeidsvoorwaarden zijn van toepassing. Sollicitaties binnen tien dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de secretaris-rentmeester van Rijnland en in te zenden aan het hoofd Financiële en Personele Zaken, Breestraat 59 te Leiden, onder vermelding van vacaturenummer 80-GB-2. Stichting tot Verzorging en Huisvesting van Bejaarden op Prot.Chr. Grondslag HUIZE GROENHOVEN Bij ons bejaardencentrum is de functie vacant van: BOEKHOUDER/ADMINISTRATEUR De taken van deze functionaris zijn o.m. —verantwoordelijkheid dragen voor de gehele administratie —zelfstandig opstellen van de begroting samenstellen van de jaarstukken Het. bovenstaande is eveneens van toepassing op de administraties van de met Huize Groenhoven (117 bewoners) in een personele unie verbonden Stichtingen Nieuw Groenhoven (190 woningen). Het Schachtenhof en het Juffr. Maashofje. De voorkeur gaat uit naar een persoon met —opleiding HAVO of gelijkwaardig praktijkdiploma boekhouden en M.B.A ervaring in soortgelijke functie goede contactuele eigenschappen Salaris en verdere arbeidsvoorwaarden volgens de CAO. der Bejaardentehuizen, en opname in het pensioenfonds PGGM. Indiensttreding dient op redelijk korte termijn mogelijk te zijn Schriftelijke sollicitaties te richten tot de directie, Witte Rozenstraat 21, Leiden. CDA-telegram naar regering van Suriname DEN HAAG De partij voorzitters van CDA. KVP, ARP en CHU hebben in een gezamenlijk telegram aan de president van Suriname en de regering gisteren hun „toenemende zorgen" geuit over vrijheidsberoving van mensen in dat land, zonder dat duidelijk wordt ge maakt waarop deze vrij heidsberoving precies be rust. „Wij vertrouwen erop dat ook uw regering het algemene standpunt onderschrijft en steunt dat een democratie zich kenmerkt door een open en eerlijke procesgang voor al zijn burgers. Wij hopen dan- ook dat uw regering daarvan spoedig publiekelijk blijk zal geven ten aanzien van alle na de regeringswisseling gevan gengenomen mensen in uw land", aldus de voorzitters Steenkamp, Van Zeil, De Boer en Van Leeuwen. Frank Martin - Stichting Rotterdam Voor de verbrei ding van de muziek van Frank Martin is een stichting opgericht. In het bestuur zitten Felix de Nobel, voorzitter, Ma ria Martin, vice-voorzitter- penningmeester, Alex van Amerongen, secretaris, Rotter dam, Jaap Geraedts, Erna Spoorenberg, Jean Decroos, Herman Krebbers en Jan Frank Martin. Frank Martin werd in 1890 in Zwitserland geboren en woon de sinds 1946 in Nederland, waar hij in 1974 in Haarlem overleed. Zijn werk omvat alle genres, van piano- en kamer muziek tot oratoria en opera's. Bij de uitbreiding van het Diaconessenhuis te Lelden is er plaats voor een Van de betrokkene wordt een flinke ervaring in de utiliteits bouw verwacht. Hij zal worden toegevoegd aan de hoofdopzichter. heer P. Zoun, administrateur. gemeente \y voorschoten K unsthistorici onderscheiden Dordrecht De Vereniging van Nederlandse Kunsthisto rici heeft gisteren in Dord recht dr. J. P. Filedt Kok en Herman Hagens respectieve lijk de Karei van Mander- prijs en de Bucheliusprijs uit gereikt De jaarlijkse prijzen bestaan uit juryrapporten en geldbedragen van enige hon derden guldens. Dr. Jan Piet Filedt Kok krijgt de aanmoedigingsprijs voor jongere kunsthistorici voor zijn artikel „Underdrawing and other technical aspects in the painting of Lucas van Ley- den een interpretatie en analyse van de stilistische en technische ontwikkeling van Lucas van Leyden. Hij baseer de zich daarbij op gegevens die onder meer met infraroodref- lectografie werden verkreeen. Het laureaat is verbonden ^ai het Prentenkabinet van he Rijksmuseum in Amsterdam. blikatie met sterk documentai re inslag voor zijn boek „Mo lens, Mulders, Meesters, negen eeuwen watermolens in de Gelderse Achterhoek, Salland en Twente". Hij werkt aan het Rijksmuseum Twente in En- Het Nederlands Kamerot kest vertrekt op 6 m< China, waar op uitnodigii van de Chinese regering e :i tournee van twee weki wordt gemaakt. Er zullen t< kens twee concerten wordi gegeven in Peking, Sjangh en Canton en op de heenrt één in Hongkong. ACTIEVE KRACHT in algemene dienst voor het verrichten van alle bij de buiten dienst voorkomende werkzaamheden, zoals het onderhouc van bestratingen, wegen, rioleringen en waterpartijen, werk zaamheden bij de reiniging (ophalen huisvuil) en bij het ver voer van materialen Ervaring in diverse soorten bestratingen en/of een groot rijbewijs zijn noodzakelijk Algemeen technisch inzicht strekt tot aanbeveling Aanvangssalaris: f 2 100.- bruto per maand, voor een goede kracht zijn bevorderingskansen aanwezig Bij gebleken geschiktheid kan na een jaar tijdelijke dienst eer vaste aanstelling volgen. De bij de gemeente gebruikelijke regelingen zijn van toepas sing Telefonisch kunt u nadere inlichtingen inwinnen bij het hocfc buitendienst, de heer GH Preuter (kantoor 01717 - 2141 tst. 68. thuis 071 - 761417) en bij de chef personeelszaken, de heer J P van de Berg (01717 - 2141 tst 27) De Vereniging "Oranje-Nassau Museum" kondigj aan De meest gedenkwaardige gebeurtenissen uit de regeringsperiode van Koningin Juliana, vereeuwigd in een herdenkingscollectie Froojpenningen. in sterling ziher en in 24-karaats goud op sterling ziher. Afgebeeld op ongeveer ware grootte. Een eenmalige, beperkte uitgifte. Sluitingsdatum van intekening: 30 april 1980. Nu de dag nadert, waarop onze geliefde vorstin zal aftreden, 30 apnl 1980, kijken we met gevoelens van bewondering en dank baarheid terug op de jaren van haar regenng. Want het is een heel bijzonder tijdperk geweest. Een tijdperk van 32 jaar, waann ons land enorme vooruitgang heeft geboekt. Een tijdperk, waann Nederland als handelscentrum in de vrije wereld en op het gebied van sociale hervormingen en mensen rechten een belangnjke bijdrage heeft geleverd. In de geschiedenis zal Koningin Juliana de verpersoonlijking blijken van de deugden van haar tijd. Meer dan enig ander vorst in deze tijd heeft ze de eerbied van de wereld verworven door haar menslievendheid... haar betrokkenheid bij liefdadige instellingen en haar onafgebroken inzet voor het algemene welzijn. Het is al leszins terecht dat de lange en bewogen regeringsperiode van Hare Majesteit, nu deze ten einde loopt, blijvend in de herinne ring voortleeft. Het is dan ook met genoegen en eerbied dat de Vereniging "Oranje-Nassau Museum" een schitterende collectie penningen aankondigt: "De Regeringsperiode van Koningin Juliana". Een prettige manier om uw verzameling op te bouwen. De collectie zal aan intekenaars worden toegezonden met de aan gename regelmaat van één Proofpenning per maand, met ingang van juli 1980. De uitgifteprijs bedraagt f150,- per sterling zilveren penning en f 195,- per 24-karaats goud op sterling zilveren pen ning. Deze prijs wordt u voor de gehele collectie gegarandeerd (behoudens eventuele wijzigingen in de door de overheid gehe ven belastingen). Elke intekenaar za! bovendien een prachtige plaquette met hardhouten lijst ontvangen, speciaal vervaardigd om deze collec tie te bewaren en te laten zien. Bovendien is de plaquette voor zien van een stevige hoes zodat hij makkelijk kan worden neer gezet Een collectie herdenkingspenningen van massief sterling ziher en 24 karaats gpud op sterling zilver. Deze unieke collectie zal bestaan uit twaalf penningen met een diameter van 32 mm in massief sterling zilver of in 24-karaats goud op sterling zilver - al naar gelang de voorkeur van de verza melaar. Elke penning zal zijn gewijd aan een belangrijke nationale gebeurtenis uit de regeringsperiode van Hare Majesteit. Op de voorzijde van elke penning zal het historische moment worden gesculptureerd, precies zoals het was, trefzeker en gedetailleerd. Tot de in de collectie opgenomen histonsche momenten be horen ondermeerde ondertekening van het onafhankelijkheids- verdrag met Indonesië, de tewaterlating van de "Rotterdam" in 1958, het huwelijk van onze Kroonpnnses Beatrix en het Zilveren Regeringsjubileum in 1973. En de laatste penning van de collectie brengt ons bij de aankondiging van Koningin Juliana van haar naderend aftreden, zoals het hele volk die op de televisie heeft mogen meebeleven. Op de keerzijde van de penningen staat het koninklijk wapen en de datum en omschrijving van de afgebeelde gebeurtenis. Een gedenkwaardige collectie, waarin de essentie van de regeringsperi ode van Koningin Juliana in edelmetaal zal zijn vereeuwigd. Een eenmaligebeperkte uitgifte bestaande uit smetteloze Proojpenningen. In overeenstemming met de betekenis van de collectie -en om het fijne beeldhouwwerk tot zijn recht te laten komen, zullen de pen ningen worden geslagen in smetteloze Proofkwaliteit. De penningen zullen namens de Vereniging worden aange- munt door Franklin Mint en worden geslagen in Proofkwaliteit Het betreft hier een herdenkingscollectie die slechts bij deze gelegenheid zal worden uitgebracht en die alleen verkrijgbaar is door middel van intekening met een absolute limiet van één col lectie per intekenaar Alle intekeningen dienen te zijn voorzien van een poststempel van uiterlijk de laatste dag van de regenngspenode van Hare Majesteit Koningin Juliana, 30 april 1980. De uitgifte zal hierdoor voorgoed beperkt blijven tot ten hoog ste het aantal geldige intekeningen dat door ons, tijdens de zeer korte periode die nog rest voor de troonsafstand, wordt ont vangen. Aangezien de muntstempels na de vervaardiging van deze collectie zullen worden vernietigd, kunnen de verzamelaars er zeker van zijn dat de collectie nooit meer zal worden uitge bracht De collectie gaat eveneens vergezeld van een Certificaat van Echtheid met de handtekening van de voorzitter van de Vereni ging "Oranje-Nassau Muse.um", waarin wordt verklaard dat het hier een beperkte herdenkingsuitgifte betreft, alsmede boeiende informatie over de afgebeelde gebeurtenissen en de betekenis er van voor ons land. Eenfamiliestuk. De regering van Koningin Juliana zal spoedig ten einde lopen. Maar in deze collectie zal zij immer voortbestaan. Want dit is een blijvend symbool van de regeringsperiode van KoninginJuliana- van wat ze heeft bereikt en wat haar streven was- en van onze ge liefde vorstin zelf. Om tn het bezit te komen van uw Proof Set van de Regerings periode van Koningin Juliana, behoeft u slechts het bijgaande Intekenformulier getekend aan Franklin Mint te retourneren, die voor de afhandeling van de intekening zorg zal dragen. Denkt u er echter wel aan dat intekeningen met een poststempel van na de troonsafstand, 30april 1980, niet kunnen worden geaccepteerd. We raden u daarom aan zo snel mogelijk te reageren. INTEKENFORMULIER De Regeringsperiode van Koningin Juliana AUem geldig indien uiterlijk 30 april 1980 door de posterijen afgestempeld. Limiet één collectie per intekenaar Aan: Franklin Mint BV, Amsteldi|k 166,1079 LH Amsterdam (te verzenden in een open envelop zonder postzegel) Hierbij verzoek ik u mijn bestelling te noteren voor de collectie "De Regenngspenode van Koningin Juliana', bestaande uit twaalf Proof- penningen met een diameter van 32 mm, die mij zal worden toege zonden met de regelmaat van één penning per twee maanden. Ik heb begrepen dat de collectie verkriigbaar is in massief sterling zilveren in goudopsterlingzilverenikhebhierondermiinkeuzekenbaargemaakt. Gelieve mi|n Proof Set in massiefsterlingzilverte slaan voordepnjs van f150.- per penning. Ik hoef nu nog niets te betalen maar zal, zo dra miin eerste penning voor verzending gereed ligt, na ontvangst van een acceptgirokaart de eerste termijn van f 75,- voor de eerste penning, bij vooruitbetaling aan u overmaken. Gelieve mijn Proof Set in 24-karaats goud op sterling zilver te slaan voor de prijs van f 195,- per penning. Ik hoef nu nog niets te beulen maar zal, zodra mijn eerste penning voor verzending gereed ligt, na ontvangst van een acceptgirokaart de eerste termijn van f97,50 voor de eerste penning, bij vooruitbetaling aan u overmaken. Bestellingen dienen uiterlijk 30 april 1980 door de posterijen afgestem peld door ons te worden ontvangen, om geaccepteerd te kunnen wor den. Er geldt een limiet van één Proof per intekenaar. Handtekening Bestelling geldig na acceputie door Franklin Mint BV

Leidse Courant | 1980 | | pagina 6