katwijk kan nog bouwen in Zanderij en Kooltuin Warmonds water wordt duurder Noordwijkerhout vult tekort VVVopnieuw aan .BORDJE 'VOL' NOG NIET AAN GEMEENTEGRENZEN' Voorschotens ensemble viert gouden jubileum .-aamaaa- Minister helpt Katwijkse Ulcinj- aetie ag|^EGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 APRIL 1980 PAGINA 7 ATWIJK De Katwijkse gemeenteraad ieft gisteravond uitvoerig over de tokomst in de gemeente gediscussieerd. De door het illege ingebrachte huisvestingsnota, die een incipiële geldigheid tot 1990 draagt, nodigde raadsleden uit om de lijnen voor de toe- >mst voor wat het de huisvesting betreft uit zetten. In meerderheid ziet de gemeenteraad noodzaak, om het bordje „vol" nog niet aan grenzen van de gemeente op te hangen. In ote meerderheid steunde zij het plan van het llege om de Zanderij Westerbaan, nu nog re- eatie- en tuindersgebied, in de toekomst voor oningbouw te gebruiken. Dor de presentatie en de inhoud van de Huisves- igsnota was niets dan lof. De zakelijk geordende houd kon door de meerderheid van de raad on- rsteund worden. In een drietal gemeenschappe- ke vragen werden de belangrijkste punten van de nota nog eens doorgesproken. Ten eerste bou wen, en zo ja waar, ten tweede voor wie, en ten derde wat doen we aan het verhuren van kwalita tief niet voor bewoning geschikte zomerhuisjes. Volgens wethouder Van Oosten is de keuze om te bouwen onmogelijk met „nee" te beantwoorden. Daar vanuit gaande zijn twee gebieden voor het bouwen van meerdere woningen geschikt, name lijk de Zanderij en de Kooltuin. Echter van de Kooltuin meent het college dat het in eerste in stantie, het ligt nagenoeg onder de start- en lan dingsbaan van vliegveld Valkenburg, niet in aan merking komt. Zo doende werd, zij het met ge mengde gevoelens, de Zanderij voor bebouwing aangewezen. Wethouder Bergman (CDA) waarschuwde de raadsleden wel tegen de zogenaamde „na ons de zondvloed" gedachte, door te stellen dat het alleen maar doorschuiven van het probleem is. „Als men nu niet kiest voor het bordje vol, dan zeker nood gedwongen over een aantal jaren, maar dan heeft Katwijk wel al zijn landelijk gebied opgesoupeerd, en daardoor zijn leefbaarheid misschien verloren." Daarnaast wees hij op de noodzaak van andere vormen van bebouwing, naast woonhuizen. „Je kan niet alleen huizen bouwen, maar je moet ook sportaccommodaties e.d. voor de mensen neerzet ten, wil je voor leefgenot zorgdragen", aldus de wethouder. Ten aanzien de vraag voor wie je extra moet bou wen viel, gezien het gebruik van verschillende prognoses door verschillende partijen, een duidelij ke tegenstrijdigheid te bespeuren. In tegenstelling tot de andere fracties zag de SGP de behoefte aan jongerenhuisvesting, en die van een- en tweeper soonshuishoudens, veel minder sterk noodzakelijk. Toch konden zij later instemmen met de uitleg van wethouder Van Oosten, om te streven naar behoef te-bevredinging afhankelijk van de vraag, reke ning houdend met de achterstand in bouwen voor juist die eerder genoemde groepen. Het bestemmingsplan Koestal-Overduin zorgde gisteravond voor een duidelijke tweespalt door de partijen heen. Het door het college uitgewerkte be stemmingsplan voorzag niet in de aanvraag van tandarts D. Kleen uit 1975, om aan zijn huis, Ber kelaan, een uitbouw te mogen maken, zodat prak tijkruimte aan huis mogelijk wordt. Zoals de da tum van aanvraag al aantoont is dit een al langlo pende kwestie. Nadat het college eerder gemeend nad de heer Kleen in zijn aanvraag te steunen, veranderde het haar visie, door met de bezwaren op stedelijk bouwkundige gronden van een buur man in te stemmen. Voor de heer Buitendijk (VVD) was dit het sein om de zaak voor te leggen aan Gedeputeerde Sta ten voor een uitspraak. Zijns inziens was dat de meest eerlijke zaak. Alleen de betreffende wethou der Bergman (CDA) zag daartoe geen mogelijkhe den omdat het een bestemmingsplan betrof. Echter aan het verzoek van sommige raadsleden om de uitbouw van Kleen in het bestemmingsplan op te nemen, en GS te laten besluiten of de bezwaren daartegen wel of niet gegrond zijn, wenste de wet houder ook niet te voldoen, omdat daardoor meer tijd verloren zou gaan, terwijl andersom, de heer Kleen in beroep, op hetzelfde neer zou komen. Toch werd de uitbouw van de heer Kleen in het bestemmingsplan opgenomen, omdat A. C. Berk- heij (CDA), gesteund door zijn fractiegenoten Tim mermans en Van der Oever, een ammendement met die strekking indiende. Met de kleinst mogelij- .ke meerderheid, VVD en PvdA/PPR plus een ge deelte SGP schaarden zich achter het voorstel Berkheij, werd dit voorstel door de raad aangeno- oorlichtings rant over laaswijk •GSTGEEST Blijkens n mededeling van de ge- eente Oegstgeest zou deze eek huis aan huis een voor- :htingskrant betreffende het .stemmingsplan Haaswijk zorgd worden. Aangezien de hele oplage nog niet is gear- veerd zal de bezorging pas gin volgende week plaats nden. voorlichtingskrant bevat ;n overzicht van het bestem- ingsplan Haaswijk. Nieuw is ik dat er een aantal profiel- hetsen in is gepubliceerd die trekking hebben op de rmgeving van de woningen, oorts treft men een inter- ew aan met het college van en W., dat zijn visie op de lekomstige uitbreiding van egstgeest geeft. ichenk opent !0ste Liliade iISSE Dr.Ir. P.K. Schenk, lgemeen directeur Land- ouwonderwijs en voorma- ig directeur van het Lissese laboratorium voor Bloem- ollenonderzoek, opent 'oensdag 14 mei de 20ste in- ernationale lelietentoon- telling 'Liliade '80' op de ieukenhof. an de Liliade die vroeger al- jd in Akersloot gehouden lerd, wordt sinds enige jaren itvrijheid verleend door de inale bloemententoonstel- 'Keukenhof'. In de nada- [gn van de vooijaarsbloemen- ïow, wordt het Keukenhof- kssencomplex dan ontruimd voor de imponerende lelieten- loonstelling. Beide exposities blijven na de opening door Dr. Schenk tot eind mei geopend. Brandstichting verwoest supermarkt Oegstgeest 1EGSTGEEST Een brand n de Albert Heyn super- narkt in de Kempenaer- itraat in Oegstgeest heeft ;isterochtend de gehele be- icdenverdieping verwoest. e Oegstgeestse brandweer ?streed de brand met 16 men- jn en kon na twee uur blus- >n het sein 'brand meester' tven. Een technisch onder- ek wees uit dat de brand, die het middenpad van de win- ;1 is ontstaan, vermoedelijk is ingestoken. Bij de brand de in zich geen persoonlijke on- lukken voor. JASSENHEIM Geboren: jrc larco S., z.v. S. D. Pavone en j I. M. Meijer; Jozina G., d.v. W. ",et Ie Boer en A. van der Meij; nj tobin H., z.v. H. J. Maat en M. ej, 'an Leeuwen; Sjaak, z.v. J. H. js loogeveen en M. Balkenende; flark, z.v. F. Hogewoning en M. M. van Steijn; Pauline t{ P.M., d.v. L. M. C. M. van jteijn en T. A. M. Versteege; iuzanne, d.v. H. H. Maas en J. Kuijper; Catharina G.M., d.v. W. H. M. Schink, en M. C. nr iteenvoorden. lei gi Gehuwd: J. G. Hoogervorst en e I. K. Broer; P. H. de Bruin en hi M. J. Burgmijer; A. R. A. Uit- oï enbogaard en J. P. Turen- ;oi lout; A. J. J. de Goeij en A. R. ia M. Zonderland; C. Lischer en >g M. Overmeer; L. J. Vink en E. irsColijn; H. K. van der Lans en i C. J. Kamp; J. M. Driessen en J. M. M. van den Nouland; A. J. J. Opstal en M. C. M. Straat hof; G. Rhebergen en M. C. teiSwierts; J. J. M. Tuijthoff en jiA. C. M. Dorrestijn; A. Shahid 20 en A. Flikweert. hi n Overleden: A. C. M. Bergman; cl E. J. C. van Dam; J. A. van ie der Geest; C. van Overbeke; J. iet van Resteren; J. C. van Oos ten; P. G. Sinke; J. C. J. van i h lBoxtel; W. G. A. Koppers; A. L. Tibboel; J A. den Hollan? 0 der Noord- wijkerhout maakt begin met plan Dorpsplein Aan de Noordwijkerhoutse Havenstraat wordt op korte termijn een begin gemaakt met de uitvoering van het plan 'Dorpsplein'. Het bouw plan omvat 330 vierkante meter winkeloppervlak. Daar boven worden vier vrije-sec- tor woningen gebouwd in de prijsklasse van ongeveer 180.000 gulden. Aan de ach terkant van het te bouwen winkelcomplex ligt het Land- bouwplein dat in parkeerge legenheid voorziet. Het is de bedoeling winkels en wonin gen in 1981 op te kunnen le veren. VOORSCHOTEN Het Voorschotens Christelijk Vocaal Ensemble viert op dinsdag 29 april haar 50-jarig jubileum met een concert in de Moeder Godskerk. Aan de uitvoering wordt meegewerkt door de sopraansoliste Ank Reinders, die dit jaar haar 25-jarig jubileum als soliste viert. Met het optreden in Voorschoten zal ze haar carrière beeindigen. Het programma van het jubileumconcert staat het 'Dettingen te Deum' van G.F.Handel en de mis in As van F.Schubert. Het koor wordt begeleidt door enkele leden van het residentieorkest terwijl de algemene leiding in handen is van Louis Van Wijn gaarden., Behalve Ank Reinders, die voor de 15e maal meewerkt aan een concert van het Voorschotens koor, wordt meegewerkt door Willemke Van Claerberghen, Chris Van Woerkom, Char les Van Tassel en organist Klaas Boersma. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de G.Mahlerlaan 1 in Voorschoten tel. 01717-4312 en in Leiden aan de Parelstraat 8 tel. 071-764829 en aan de kerk. NOORDWIJKERHOUT In een zeer korte raadsvergadering is de raad gister avond akkoord gegaan met een subsidie aan het Pedagogische Bureau van de Vereniging Gezondheidszorg Noordwij kerhout en een aanvullende subsidie aan de plaatselijke V.V.V. De subsidie aan het Pedagogisch Bureau heeft in het verleden nog wel eens moeilijk heden opgeleverd. Met name de heer Kuy- per (D'66) is een fel tegenstander van subsi die-verlening aan het bureau. Hij haalde ook zelf de raadsvergadering van 23 februa ri 1978 aan, waarin hij naar zijn zeggen een karrenvracht vol tegenargumenten had aangedragen. De toenmalige voorzitter van de raad (de heer Bosma) zou na het betoog van de heer Kuyper gezegd hebben tegen zijn eigen voorstel te moeten stemmen. Ook nu hield' de heer Kuyper zijn tegenargu menten recht overeind. Met name vond en vindt hij het bureau een doublure in de tweede lijn-voorziening. Hij zag er echter vanaf zijn argumenten nogmaals naar voren te brengen, maar wenste wel tegengestemd te hebben. De rest van de raad ging zonder tegensputteren akkoord met het voorstel van B. en W. een subsidie te verlenen. De hoogte daarvan werd vastgesteld op 45% van de kosten van het honorarium van een pedagoog over maximaal 400 uren in Noord wijkerhout en 100 uren in De Zilk. v.v.v. De plaatselijke V.V.V. in Noordwijkerhout kampt al een aantal jaren met een structu reel tekort in de exploitatiekosten. Dit wordt veroorzaakt door de gestegen loon kosten en de achtergebleven logiesontvang- sten. Vorig jaar heeft de raad wel ingestemd het tekort over 1978 met een extra subsidie te dekken, maar zij wilde niet ingaan op het verzoek om in principe ook een aanvullende subsidie over het te verwachten tekort in 1979 toe te zeggen. De raad wilde eerst we ten wat het resultaat zou zijn van de stap pen, die moesten leiden tot een ombuiging van de steeds terugkerende tekorten op de exploitatie. Die ombuiging is echter in 1979 niet tot stand gekomen, zodat de V.V.V. weer met een tekort van 5.603.38 zat. Het college meende echter dat de V.V.V. al les in het werk had gesteld het tekort terug te dringen. Verder wees zij op het feit, dat de V.V.V. toeristisch en economisch belang rijk werk doet voor Noordwijkerhout. Zij stelde daarom voor het tekort via een extra subsidie te dekken. De heren Sluis (CDA) en Kuyper (D'66) hadden veel waardering voor het werk van de V.V.V. en gingen 'daarom graag mee met het voorstel van het college. De heer Sluis ging echter nog wat dieper op de zaak in. Hij verklaarde dat het natuurlijk mogelijk zou zijn de contributie voor de leden van de V.V.V. te verhogen. De lasten zouden dan echter wel weer te rechtkomen bij zo'n 60 van de 235 onderne mers. „De andere 175 profiteurs zouden dan 'nog meer profijt trekken", zo stelde hij. Verder kon hij zich vinden in het overleg, dat het college met de V.V.V. wil om te be kijken of er een andere subsidie vorm ge hanteerd moet worden. Alle fracties gingen mee met het voorstel van het college. Burgemeester Winkel zal binnen afzienbare tijd de ambtswoning van De Brink betrek ken. Er is namelijk een bedrag van f 85.000.- gevoteerd om de ambtswoning voor dit doel te verbeteren. Tot voor kort was niet zeker of de burgemeester zou gaan wonen in de ambtswoning. Verder werd bekend gemaakt, dat er op 8 mei een informatieavond zal plaatsvinden voor de ouders die kinderen hebben zitten op de Regenboogschool. Over de splitsing of niet-splitsing van deze school zijn de afgelo pen jaren heel wat tegenstrijdige berichten geweest. Het college zal de ouders op deze avond informeren over het standpunt van de gemeente. Het komt er in ieder geval op neer, dat de Regenboogschool op dit mo ment niet wordt gesplitst. Over twee of drie jaar zal er waarschijnlijk wel een afsplitsing plaatsvinden. De nieuwe openbare school zal dan zijn plaats krijgen in het plan Zee burg. De lang verwachte hearing rondom de pro blematiek van de S.W.l (de provinciale weg KatwijkDe Zilk) zal plaatsvinden op 8 mei in De Duinpan in De Zilk. Hierbij zul len verschillende alternatieven worden be sproken, die betrekking hebben op het te rugdringen van de verkeersoverlast in De Zilk. WARMOND De tarieven voor de levering van water zullen met 10% worden verhoogd en die van de meterhuur met 20%. Deze in- haalmaneuvre is noodzakelijk om de tekor ten bij het gemeentelijk waterleidingbedrijf enigszins binnen de perken te houden. In de toekomst zal er naar worden gestreefd de ta rieven voor de grootverbruikers meer in overeenstemming te brengen met de tarie ven voor minder verbruik, dit om verspil ling tegen te gaan. Een voorstel van raads lid Corijn (VVD) om de regeling nu al in die richting te wijzigen werd niet aangeno men. Bij de begrotingsbehandeling 1981 komt men er nader op terug. Om het plan Zuid (industrieterrein) te kunnen realiseren werd een aantal besluiten genomen. Er werd „om niet" een perceel water van de Watersportvereniging De Kaag aangekocht op de plaats waar de brug over de Leede moet worden gebouwd. Dat „om niet" wil echter niet zeggen dat er geen kontraprestatie geleverd be hoeft te worden. Er zijn afspraken gemaakt over een ontsluitingsweg, parkeergelegenheid e.d. Vervolgens werd een voorbereidingskre diet gevoteerd voor het bouwrijpmaken van plan Zuid. Er werd eveneens een krediet gevo teerd voor de brug ter ontsluiting van het plan. De brug vergt een bedrag van 2.790.500,-. Het pand Burgemeester Ketelaarstraat 1 zal te koop worden aangeboden voor 750.000,-. Het grote huis in het park Groot Leerust zal dan wel binnen afzienbare tijd gerestaureerd moe ten worden. In het bouwrijpmaken van het bestemmings plan Lommerlust, waartoe de raad gisteren be sloot, is een aarden wal opgenomen als geluid wering lahgs de spoorlijn. De raadsleden gingen akkoord met het voorstel te kiezen voor een verhoogde aarden wal boven een lagere wal met geluidwerende schermen als de garantie kan worden gegeven dat zo'n hoge wal het ge luid voldoende reduceert. Als later mocht blijken dat er toch teveel la waai in de woonwijk ontstaat door de spoorlijn zullen er bij NS alsnog andere maatregelen worden geclaimd. De bepalingen die moeten verhinderen dat premiekoopwoningen worden doorverkocht aan niet-woningzoekenden die door Warmond als zodanig zijn erkend, zijn eindelijk vastgesteld. De VVD-fractie kon ech ter niet akkoord gaan met de bepalingen. Zij vinden dat zo'n regeling af moet lopen als ook de termijn voor de premie is verstreken. Bo vendien vragen zij zich af of er nog wel kopers voor die huizen gevonden kunnen worden. Het kopen van een permiekoopwoning is al niet zo aantrekkelijk meer en met dergelijke strenge bepalingen zou er wel eens weinig animo kun nen zijn. Als mocht blijken dat er geen kopers .gevonden kunnen worden zal er naar worden 'gestreefd het aantal premiekoopwoningen te wijzigen in woningwet. LAATSTE HAND AAN 33STE BLOEMENCORSO Enkele honderden scholieren zijn leggen de laatste hand aan het opsteken van hyacinten op de praalwagens die zaterdag deel uitmaken van het 33e bloemencorso. Het organiserende corsocomité heeft dit seizoen voldoende bloemen kunnen be machtigen om de arrangementen uit te voeren zoals corso ontwerper Jos van Driel ze met zijn zoon heeft getekend Aan de bloemwagens zal nog tot de vroege zaterdagmorgenuren gewerkt moeten worden. Tot vannacht twee uur zijn ze in de Lissese Hobahohallen te bezichtigen tegen de achtergrond van een door de Lionsclub Bollenstreek georganiseerd feest. De route tussen Haarlem en Noordwijk is: 09.50 uur vertrék Haarlem, 10.44 uur Heemstede, 11.32 uur rijksstraatweg Bennebroek, 13.10 uur Hillegom, 14.26 uur Lis- se, 15.16 uur De Engel, 15,29 uur Hoofdstraat Sassenheim 16.04 uur aankomst Warmonderdam. Via Leidsevaart naar' gemeente Noordwijk. 17.15 uur aankomst Lageweg. Na een rondgang door Noordwijk wordt een gedeelte van het corso ter bezichtiging opgesteld op de Koningin Wilhelmina Boule vard. KATWIJK Minis ter J. de Koning van Ontwikkelingssa menwerking heeft besloten de bevol king van het Joegos lavische kustplaatsje Ulcinj een definitieve voorziening te geven in de vorm van een stenen kleuterschool. De bouwopdracht wordt gegeven aan een Joegoslavische firma ter plaatse. De actie voor Ulcinj werd vorig jaar ge start in het kader van het jaar van het kind. Het voorstel van de mi nister heeft tot gevolg, dat men afstapt van het idee om een houten noodschool als bouwpak ket naat Joegoslavië te zenden. Het door de Kat wijkse bevolking ver gaarde bedrag (130.000 gulden) was niet hoog ge noeg voor bouw ter plaatse van een stenen school. De mimister bleek echter bereid een belangrijke bijdrage te leveren, indien de bouw werkzaamheden door Joegoslaven verricht kunnen worden. Dit met het oog op de heersende werkloosheid en tekort op de betalingsbalans van het land. Het precie ze bedrag maakt de mi nister maandagavond 12 mei in Tripodia in Kat wijk bekend.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7